جاهای دیدنی، تفریحی و گردشگری مشهد

با جاهای دیدنی مشهد نزدیک حرم، جاهای طبیعی مشهد و تفریحات مشهد آشنا شوید

جاهای دیدنی مشهد بر خلاف تصوری بسیاری از افراد بسیار زیاد می باش؛ اما متاسفانه بستر مناسبی برای معرفی مکان های تفریحی مشهد و یا جاهای دیدنی مشهد صورت نگرفته است. همین امر سبب شد تا در این مقاله به شرح جاهای دیدنی شهر مشهد، پارک های مشهد، جاهای تاریخی مشهد و موزه های مشهد بپردازیم. همراه پرشین هتل تا پایان باشید.

جاهای دیدنی مشهد اطراف حرم

جاهای دیدنی مشهد اطراف حرم بیشتر شامل موزه ها و بازار های تاریخی و سنتی می شود که شاید برای بسیاری از گردشگران تور مشهد جذاب باشد. به این گونه که می توانند با اقامت در یک هتل های مشهد به مکان های تاریخی و بازارهای رنگارنگ با سبک سنتی مراجعه نمایند.

حمام مهدی قلی بیگ

یکی از جاهای دیدنی مشهد اطراف حرم، حمام مهدی قلی بیگ است که به حمام شاهی نیز معروف می باشد. اکنون این حمام سنتی، تبدیل به موزه مردم شناسی شده است. به دلیل قرارگیری این حمام در خیابان اندرزگو و نزدیکی به حرم امام رضا (ع)، جزئی از موقوفات حرم به شمار می رود.

بازار فرش فروش ها

از دیگر جاهای دیدنی مشهد اطراف حرم می توان به بازار فرش فروش ها اشاره کرد. این بازار که قدمتی چند صد ساله دارد همجوار حمام مهدی قلی بیگ بوده و در حال حاضر نیز فعال می باشد. نفیس ترین فرش های دستباف یا گلیم های اصیل با نقوش مختلف را می توان در این بازار یافت.

بازار سرشور

بازار سرشور نیز از جمله مکان های دیدنی مشهد اطراف حرم می باشد که هنوز رنگ و آب گذشته را دارد. در این بازار بیشترین سوغات مشهد نظیر مهر و تسبیح، جانماز و عطر به وفور یافت می شود. این بازار هم د خیابان اندرزگو، رو به روی باب الجواد قرار گرفته که بسیاری از هتل های مشهد این مکان را احاطه کرده اند.

پارک ها از دیگر جاهای دیدنی مشهد

جاهای دیدنی مشهد جدا از پارک های مشهد نیست. بوستان های مشهد به قدری زیبا و وسیع هستند که بتوان آن ها را با پارک های پایتخت مقایسه کرد. در این بخش مطلب مکان های دیدنی مشهد به شرح پارک های شه بهشت پرداخته ایم تا بدانید چگونه به این پارک ها بروید و لذت ببرید.

پارک کوهسنگی

پارک کوهسنگی نام آشنا ترین پارک شهر است که هر کوچک و بزرگی آن را می شناسد. این بوستان که از فضاهای طبیعی، درختان، کوه، آبشار مصنوعی، رودخانه، اب نماهای جذاب و ... برخوردار است، مامنی برای استراحت زائران و مجاوران می باشد. با خط 2 مترو مشهد از میدان شریعتی سوار شوید و در ایستگاه کوهسنگی پیاده شوید. یا این که با خط اتوبوس 38 و 86 از میدان شریعتی به سمت این بوستان بروید.

پارک ملت

اگر بگوییم از بزرگ ترین جاهای دیدنی مشهد، پارک ملت است، بیراه نگفته ایم. چون پارک ملت مشهد از 4 خیابان درب ورودی دارد که همین امر سبب شده تا بسیار وسیع جلوه نماید. در این بوستان شهربازی، استخر، مجموعه های ورزشی مختلف، سالن تئاتر و ... تعبیه شده است. جهت دسترسی به این بوستان باید سوار خط 1 مترو مشهد شده و در ایستگاه پارک ملت پیاده شوید. یا این که با خط اتوبوس های 100، 10، 62 و ... به این پارک بروید.

پارک وکیل آباد

پارک جنگلی وکیل آباد از دیگر پارک های مشهد است که وسعتی بیش از 25 هکتار دارد که در نوع خود ستودنی است. این بوستان از وقفیات حاج آقا ملک است که در رده بهترین جاهای دیدنی مشهد جای دارد. قنات و رودخانه فصلی؛ استخر بزرگ، رستوران و کافی شاپ، پارکینگ و سینما 5 بعدی و ... تنها بخش کوچکی از امکانات این بوستان هستند. جهت دسترسی به این بوستان می توانید با اتوبوس خط 10، خط 12 و ... راهی این بوستان شوید. یا این که با خط 1 مترو در آخرین ایستگاه (وکیل آباد) پیاده شده و با کمب قدم زدن به آن برسید.

پارک جنگلی غدیر

پارک جنگلی غدیر موسوم به پارک طرق از دیگرجاهای دیدنی مشهد است که به نام کمپ غدیر شناخته می شود. دلیل این مسئله هم وجود امکانات رفاهی فراوان و سوئیت های ویژه زائران است که با قیمتی ناچیز می توانند از امکانات این پارک استفاده کنند. این بوستان در بزرگراه سلسله الذهب، نرسیده به آزادراه مشهد-باغچه قرار گرفته که باید با خودروی شخصی به آن مراجعه کنید.

پارک خورشید مشهور به بام مشهد

اگر بخواهیم از جاهای دیدنی مشهد که هم فال باشد و هم تماشا نام ببریم، باید به پارک خورشید مشهد اشاره کنیم. پارک خورشید مشهد به دلیل قسمتی جنگلی برای استراحت و قسمت کوه برای دیدن شهر، گزینه ای عالی برای تفریح به شمار می رود. پارک خورشید به بام شهر مشهد نیز شهرت دارد و دلیل آن هم چشم انداز فوق العاده آن از این شهر می باشد. این بوستان در انتهای بلوار هاشمیه قرار گرفته است.

پارک چهل بازه

بوستان چهل بازه مشهد از دیگر جاهای دیدنی مشهد است که با تلفیق سنگ و آب، زیبایی چشمگیری دارد. یکی از ویژگی های این بوستان، بازیابی کالی خشک (کال= زمین شکافته یا خمیده) بود که در حال حاضر به مکانی سرسبز دل گشته است. این بوستان در بولوار نمایشگاه، رو به روی نمایشگاه بین المللی قرار دارد. برای رفتن به این پارک می توانید با مسیر 4 از پایانه انقلاب به سمت این بوستان بروید یا با خط 1 مترو در ایستگاه نمایشگاه پیاده شوید.

پارک مینیاتوری مشهد

اگر به دنبال تمام دیدن ایران در یک بوستان هستید، پیشنهاد ما به شما پارک مینیاتوری مشهد است. این بوستان جذاب که در شهرک غرب مشهد قرار گرفته دارای دیدنی هایی نظیر حافظیه و سعدیه، ارگ بم، شاهچراغ؛ برج آزادی و ... می باشد. این ماکت ها بسیار طبیعی هستند و به دست مهندسان بومی در این پارک جای گرفته اند. این بوستان مشهد در شهرک غرب، قاسم آباد، بلوار ساجدیه قرار گرفته که باید با خودرو به این مکان بروید.

باغ های شهر بهشت از جاهای دیدنی مشهد

از جاهای دیدنی مشهد می توان به باغ های شهر اشاره نمود که هم فضایی تاریخی دارند و هم فضایی فوق العاده سبز. در ادامه این بخش با باغ های مشهد آشنا خواهید شد که چه کاربردی دارند، در کجا قرار گرفته اند و چگونه می توان به آن ها مراجعه نمود. پس همراه ما بمانید.

باغ گل ها

طراحی باغ گل های مشهد به گونه ای انجام گرفته که از بالا شبیه یک گل بنفشه جلوه می کند. انواع و اقسام گل های رز، بنفشه، گل یخ، لاله، داوودی، کوکب، انواع گل های پیازی و ... در این مکان به خوبی دیده می شود. باغ گل های شهر بهشت در بلوار معلم، بین معلم 71 و 73 واقع شده است. با سوار شدن خط اتوبوس 12 از پایانه مصلی که مخصوص بلوار معلم است، می توانید به این پارک مراجعه نمایید.

باغ ملی

باغ ملی از جاهای دیدنی مشهد می باشد که خاطره های بی شماری را برای افراد رقم زده است. باغ ملی بوستانی بسیار چشم نواز است که در خیابان امام خمینی یا همان ارگ و در مجاورت بازار جنت مشهد قرار دارد. توجه داشته باشید که برای دسترسی به این باغ می توانید از خط اتوبوس هایی نظیر مسیر 2، خط 37، خط 62، خط 86 و خط 82 استفاده نمایید.

باغ گیاه شناسی

جذاب ترین و پژوهشی ترین جای دیدنی مشهد، باغ گیاه شناسی است. در باغ گیاه شناسی شما با انبوهی از گونه های گیاهی مختلف از نژاد های متنوع، آب نماها و صخره هایی دست ساز مواجه خواهید شد. این باغ که جهت پژوهش های علمی دانشجویان و دانش آموزان مورد استفاده قرار می گیرد، مکانی برای تفریح خانواده ها نیز می باشد. این باغ هم در بولوار فرودگاه، بعد از چهارراه مقدم، بعد از بازار شهرداری واقع شده است.

باغ خونی

باغ خونی از جاهای دیدنی مشهد است که هم جلوه تاریخی و هم جلوه طبیعی دارد. این باغ که قدمت آن به زمان قاجار می رسد در زمان خودش بسیار سبز و خرم بوده است. ولی این باغ شاهد جنایتی هولناک (به توپ بستن حرم مطهر) بود که توسط روس ها انجام گرفت. این باغ در خیابان عنصری، در نزدیکی مراکز خرید 17 شهریور واقع شده است.

جاهای دیدنی مشهد (مکان های طبیعی)

جاهای طبیعی مشهد به مکان هایی گفته می شود که شکل طبیعی داشته و بدون دخالت انسانی یا دخالت کم، ساخته شده اند. در شهر مشهد جاهای طبیعی بسیاری وجود دراد که ذکر کردن هر کدام از آن ها، به طوماری بزرگ تبدیل می شود. از این رو به شرح برخی از جاهای طبیعی مشهد بسنده کرده ایم که در ادامه خواهید خواند.

طرقبه

بکر ترین و ناب ترین جای دیدنی مشهد، طرقبه است. طرقبه که به نگین شهر مشهد مشهور است از جاهای طبیعی مشهد به شمار می رود که هم از رودخانه، هم فضای سبز و هم از روستاهای تاریخی برخوردار است. طرقبه مکان هایی همچون چالیدره، روستای کنگ، روستای کلاته آهن، دره ارغوان و ... را درون خود جای داده است.

شاندیز

از دیگر جاهای طبیعی مشهد، شاندیز است که مسلما با شنیدن نام آن، یاد شیشلیک های آبدار و لذیذ خواهید افتاد. هرچند شهر شاندیز از نظر منابع تاریخی بسیار کهن تر از طرقبه بوده و دارای روستاهایی سر سبز به نام ابرده، زشک، چشمه قلقلی و ... می باشد. البته یکی از مجموعه های آبی بزرگ مشهد همراه موزه ای جذاب نیز در شاندیز قرار گرفته است.

کوهشار

کوهشار مشهد یکی از جدید ترین پروژه های شهر و جاهای دیدنی مشهد است که در دل کوه واقع می باشد. ارتفاع آبشار این کوه بیش از 190 متر است که در ایران یکه تاز است. کوه و آبشار تلفیق کلمه کوهشار  می باشد. آدرس این مکان چنین است: حد فاصل بولوار شهدای ارتش و بولوار کوشش، حاشیه بلوار نماز

دره ارغوان

دره ارغوان یکی از مکان های طبیعی شهر مشهد است که در منطقه طرقبه گرفته است. دره ارغوان که بهشت پنهان نیز نام دارد، در اوایل اردیبهشت تا اواسط آن، غرق در ارغوان می شود. وجود یک رودخانه فصلی باریک سبب شده تا زیبایی این جاذبه طبیعی، بیش از پیش جلوه کند.

غار مغان

ماجراجویی در غار مغان می تواند شما را از یک افسانه آگاه کند. بله غار مغان از دیگر جاهای طبیعی مشهد است که در جاده خلج، بعد از روستای خانرود واقع می باشد. اب و هوای مطبوع، رودخانه فصلی، مناطق بکر و غار افسانه ای از شگفتی های این روستای دیدنی می باشد. توجه داشته باشید که قدمت این غار به بیش از 400 میلیون سال می رسد.

هفت حوض

هفت حوض یکی دیگر از بکر ترین جاهای دیدنی مشهد است که در ابتدای جاده خلج قرار گرفته است. وجود هفت حوض سنگی طبیعی با آب هایی روان از شگفتی هایاین مکان می باشد. ضمن این که مسئولین امر، مکان هایی را برای کمپ زدن گردشگران در نظر گرفته اند. رستوران، کافی شاپ، سرویس بهداشتی، آب نما، استخر و ... از جمله امکانات این جاذبه هستند.

چالیدره

چالیدره را می توان منطقه  نمونه بین المللی گردشگری مشهد نامگذاری کرد، چن تمامی امکانات رفاهی و تفریحات را درون خود جای داده است. از تفریحات چالیدره می توان به سافاری، موتور آی تی وی، غواصی، جت اسکی، بانجی جامپینگ، کارتینگ، زورب بال و ... اشاره نمود. وجود دریاچه در میان کوه سبب شده تا جاذبه ای طبیعی محسوب شود. از دیگر جاذبه های طبیعی مشهد می توان به جنگل جیغ در روستای سربرج، جاغرق، کلاته آهن و ... اشاره کرد.

روستاهای تفریحی مشهد

زشک

روستای زشک که بعد از شاندیز قرار گرفته از جمله مبو.ب ترین روستاهای توریستی مشهد است. در زشک شما می توانید درختچه های زرشک (در زمان میوه دهی) را مشاهده کنید. در کافه سنتی های زشک می توانید ساعاتی را همراه دوستان به خوشی سپری کرده و غذاهای خوشمزه نوش جان نمایید. دیدن رودخانه فصلی و رفتن به قله شیرباد تنها از مسیر زشک میسر است.

کنگ

روستای تاریخی کنگ که به ماسوله دوم ایران مشهور است، قدمتی 1000 ساله داشته و از آب و هوایی منحصر به فرد برخوردار می باشد. در این روستا درخت های گیلاس و هلو به خوبی چشم نوازی می کنند و سنگ های تراش خورده طبیعی همراه تلالو آب، صدایی گوش نواز را ایجاد می کند. خانه های روستا به گونه ای طراحی شده که حیاط یک خانه بام خانه ی دیگر است.

ابرده

روستای ابرده را به چالوس مشهد نیز می شناسند، چون جاده ای پر پیچ و خم و سر سبز همچون جاده چالوس شمال دارد. این روستا که بعد از شاندیز واقع شده دارای مناطقی بکر و سر سبز است که نظر زائران و مجاوران را معطوف خود نموده است. رستوران و کافه های بسیاری در این روستا وجود دارد که پاتوقی برای جوانان به شمار می رود.

جاغرق

جاغرق یا جایی غرق آب، نام روستایی ییلاقی در طرقبه است که به آش رشته و دوغ آبعلی هایش مشهور است. این روستای ییلاقی بعد از عنبران قرار دارد. اگر تا انتهای این روستا بروید مناطقی بکر؛ رودخانه و در نهایت یک آبشار کوچک را مشاهده خواهید کرد.

جاهای دیدنی مشهد (تاریخی)

مکان های تاریخی در شهر مشهد کم نیستند، ولی نمی توان آن گونه که شایسته است بیان نمود. خانه های تاریخی و موزه ها نیز از جاهای دیدنی مشهد به شمار می روند که قصد داریم در این قسمت از مطلب، در ابتدا به شرح مهم ترین موزه های مشهد و سپس خانه های تاریخی مشهد پرداخته ایم.

موزه نادری

موزه نادری که در زمره موزه های مشهد و مکان های تاریخی مشهد به شمار می رود، دارای اشیائی گران قیمت از زمان افشاریه است. ضمن این که آرامگاه اولین پادشاه سلسله افشاریه (نادرشاه) نیز در همین مکان قرار دارد. در موزه نادری انواع سلاح ها و زره سربازان، قفل و شمشیر، کلاه خود و سلاح های شخصی نادرشاه در آن نگهداری می شود. این موزه مشهد در خیابان شیرازی، چهارراه نادری، آرامگاه و باغ نادری واقع شده است.

موزه آستان قدس رضوی

به جرات می توان گفت از نفیس ترین موزه های ایران، موزه آستان قدس رضوی است. در این موزه که 7 موزه مختلف قرار دارد، شگفتی هایی وجود دارد که زبان هر فرد را به تحسین می گشاید. موزه قرآن، موزه آبگینه، موزه تمبر، موزه طلا و نقره، موزه سکه، موزه فرش و موزه هدایا از بخش های موزه آستان قدس رضوی هستند. موزه آستان قدس در حرم امام رضا (ع)، صحن کوثر واقع شده است.

موزه بزرگ خراسان

از دیگر موزه های شهر مشهد می توان به موزه بزرگ خراسان اشاره نمود که در پارک کوهسنگی قرار دارد. در این موزه اشیاء عتیقه و قیمتی نگهداری می شود. برخی از اشیاء موزه مربوط به کتابت، قرآن نفیس، فلز، چوب، سفال و شیشه، منسوجات و ... است که از مکشوفات شهر می باشد.

موزه رباط ویرانی

رباط ویرانی از دیگر جاهای دیدنی و تاریخی مشهد است که در ابتدای شاندیز و در روستای ویرانی قرار گرفته است. این موزه که به موزه شغل شناسی مشهد مشهور استن یش از 300 نوع شغل را معرفی می کند. مجسمه هایی که در این موزه طراحی شده اند از جنس طبیعی بوده و بسیار واقعی به نظر می رسند. هرچند خود رباط ویرانی نیز از جاذبه های تاریخی مشهد به شمار می رود.

خانه توکلی

از دیگر جاهای دیدنی مشهد که تاریخی است، می توان به خانه تاریخی توکلی اشاره کرد که به ثبت آثار ملی ایران رسیده است. این خانه قدمتش به زمان قاجار بر می گردد. حوضچه ای میان حیاط، گلدان هایی زیبا و درب و پنجره های چوبی معرق کاری شده از جمله جذابیت های این خانه تاریخی هستند. خانه توکلی در بلوار شارستان قرار گرفته است.

خانه پیشه وران

خانه پیشه وران از دیگر جاهای تاریخی مشهد است که دستگاه های ریسندگی درون آن؛ حکایت از پیشه اهالی این خانه دارد. پیشه به معنی کار بوده و این خانه مکانی برای اشتغال افراد بوده است. در خانه تاریخی پیشه وران سقف تمام چوب بوده و دیوارهای آجرچین آن، نشان از قدمت آن دارد. این خانه تاریخی در خیابان خسروی، کوچه رزاقی واقع شده است.

خانه داروغه

از دیگر جاهای دیدنی مشهد که تاریخی نیز می باشد، خانه داروغه است. این خانه تاریخی هم که قدمتی به اندازه سلسله قاجار دارد، از معماری ایرانی و روسی برخوردار می باشد. درب و پنجره های چوبی همراه بادگیرها برای کاهش دمای خانه در تابستان گواهی می دهد. در حیاط این خانه تاریخی حوضچه ای کوچک، 2 سمت پله چوبی، باغچه هایی زیبا و ... به چشم می خورد.

خانه ملک

از دیگر جاذبه های تاریخی مشهد می توان به خانه ملک اشاره کرد. خانه ملک تنها موزه ای است که برای بازدید عموم رایگان می باشد. البته این امر هم مرهون وصیت حاج حسین اقا ملک است که مِلک های خود را وقف عام کرد. این خانه تاریخی در خیابان امام خمینی (ارگ سابق) قرار دارد.

محله نوغان

نوغان، قریه ای که قبل از شکل گیری مشهد وجود داشت. اما در حال حاضر نوغان به محله ای 1000 ساله تبدیل شده که مورد بی مهری مسئولان و مردم قرار گرفته است. محله نوغان داستان تاریخی دارد که آن هم بخشیدن مهریه زنان محله نوغان به شوهرانشان در زمان تشییع جنازه امام رضا (ع)بوده است. همین امر سبب شد تا نام محله نوغان جاویدان بماند. این محله در خیابان طبرسی قرار دارد.

خانه اردکانی

خانه اردکانی متعلق به تاجر پنبه و روغن مشهد به نام اردکانی می باشد که در زمان پهلوی ساخته شده است. البته در معماری این خانه تلفیقی از هنر قاجاری و پهلوی دیده می شود. این خانه در حال حاضر به خانواده دولابیان تعلق دارد که مراسم سوگواری اهل بیت (ع) هرساله در این مکان برگزار می شود.

کاروانسرای بابا قدرت

از دیگر جاذبه های تاریخی در شهر مشهد می توان به کاروانسرای بابا قدرت اشاره کرد. کاروانسرای بابا قدرت هم بازارچه دارد و هم رستورانی سنتی که لذیذ ترین آبگوشت ها را در این مکان می توان میل نمود. آدرس کاروانسرای بابا قدرت در ابتدای خیابان شهید صدر، نزدیک بازارهای 17 شهریور است.

جاهای دیدنی اطراف مشهد

تا بدین جای مطلب با بیشتر جاهای دیدنی مشهد آشنا شده اید، ولی اطراف مشهد هم دارای جاذبه های بیشماری است که فقط قصد داریم به شرح مهم ترین آن ها پردازیم.

دهکده چوبی نیشابور

دهکده چوبی نیشابور یکی از جاهای دیدنی اطراف مشهد است که از نظر معماری بسیار شگفت انگیز است. با این که دهکده چوبی از خانه ها و مسجدی تمام چوب ساخته شده اما بعد از 1000 سال همچنان سالم هستند. جای تعجب است که چطور این چوب ها خوراک موریانه نشدند و برای پاسخ این سوال می توانید به مقاله دهکده چوبین نیشابور مراجعه نمایید.

سد کارده

سد کارده که در ابتدای جاده کلات واقع شده یک مکان تفریحی بسیار بکر است. این سد که در روستایی به همین نام قرار گرفته نیمی از آب شرب مشهد را تامین می کند. اگر به مسیر سد کارده بروید می توانید از روستای دیدنی آل هم بازدیدی داشته باشید. لازم به ذکر است این سد سپری برای شهر بهشت بوده تا در زمان های پر باران، شهر را سیل نبرد.

آبشار آبگرم

آبشار آبگرم را اگر بهشتی پنهان در اطراف مشهد بدانیم، گزاف نگفته ایم. این آبشار زیبا در روستایی به همین نام قرار دارد و از رودخانه ای خروشان برخوردار می باشد. این آب حتی در زمستان هم گرم بوده و برای آب تنی کردن عالی ترین مکان می باشد. گونه های طبیعی، صدای پرندگان و ... شما را به ضیافت طبیعت می کنند. این روستای زیبا در کیلومتر 75 جاده مشهد به کلات قرار دارد.

اخلمد

از دیگر جاهای دیدنی اطراف مشهد، اخلمد است که در روستایی به همین نام و در نزدیکی چناران واقع می باشد. این بهشت زیبا دارای 7 آبشار است که برای رسیدن به هر یک از آن ها، باید مسیری سر سبز و پر پیچ و خم را طی کنید. اما به دلیل سنگی بودن این روستا، شما باید بعد از پارک خودرو، وسایل را همراه خود ببرید که مسیری دشوار است. اما می توانید با کرایه کردن قاطر، این سختی را کم کنید.

گلمکان و چشمه سبز

از دیگر مناطق بکر و طبیعی در اطراف مشهد می توان به گلمکان و چشمه سبز اشاره نمود. روستای گمکان قدمتی دیرین داشته و دارای فضایی فوق العاده سبز است. شما برای رسیدن به مناطق بکر تر و چشمه سبز (دریاچه طبیعی که به ثبت آثار ملی رسیده) باید یک مسیر شنی را پشت سر گذاشته و بعد از آن با انبوهی از باغ های سبز و رودخانه ای خروشان رو به رو خواهید شد. این مکان تفریحی در 60 کیلومتری جاده مشهد به چناران واقع می باشد.

روستای درود نیشابور

از دیگر جاهای دیدنی اطراف مشهد، روستای درود نیشابور می باشد که در 75 کیلومتری جاده مشهد به نیشابور قرار گرفته است. این روستا از پوششی بسیار سبز، رودخانه و آبشار برخوردار می باشد که تمامی امکانات رفاهی نظیر سرویس بهداشتی، آب شرب، نمازخانه و ... را برای اقامت گردشگران در نظر گرفته است. 

جاهای تفریحی مشهد، مخصوص کودکان

جاهای تفریحی مشهد با این که برای بزرگسالان طراحی شده اما برای کودکان هم مکان هایی طراحی شده که مخصوص این زائران کوچک است. در این شهربازی ها علاوه بر کوچک تر ها، خانواده ها نیز می توانند بهره کافی را از آن ببرند و ساعاتی را به خوشی سپری نمایند. در ادامه با تعدادی از این جاهای تفریحی مشهد مخصوص کودکان آشنا می شوید.

شهربازی پارک ملت

شهربازی پارک ملت یکی از جاهای تفریحی مشهد می باشد که برای تمامی سنین از 6 تا 60 سال بازی هایی را تدارک دیده است. در این شهربازی شما می توانید از تاب گردان مهیج، سرسره یو هولناک؛ ترن هوایی دلهره آور، سورتمه سواری و ... نهایت لذت را ببرید. البته برای کودکان هم بازی های بسیاری در این شهربازی وجود دارد. (آدرس: ابتدای بلوار وکیل آباد، ورودی پارک ملت، بلوار امامت ورودی 2، بلوار معلم ورودی 3 و بزرگراه آزادی ورودی 4 می باشد)

شهربازی سرزمین عجایب

شهربازی سرزمین عجایب مشهد یکی از جاهای تفریحی مشهد برای کودکان می باشد که شعبه مرکزی آن در تهران می باشد. در این شهربازی تمامی تجهیزات برای کودکان با ایمنی بالا وجود دارد که از بخش های آن می توان به منطقه بادی، بازی های رایانه ای، قطار کودک و ... اشاره نمود. آدرس این شهربازی در میدان سپاد، مرکز خرید الماس شرق، طبقه آخر می باشد.

شهربازی قلعه سحرآمیز

یکی دیگر از جاهای تفریحی مشهد برای کوکان، شهربازی قلعه سحرآمیز می باشد. این شهربازی که طرحی همچون قلعه سیندرلا دارد، برای تمامی کودکان مکانی عالی به شمار می رود. این شهربازی سرپوشیده در تمامی فصول برای زائران کوچک در دسترس می باشد. شهربازی قلعه سحرآمیز در خیابان امام رضا، امام رضا 62 واقع می باشد.

کارلند شهر مشاغل

اگر به دنبال این هستید که کودکان خود را برای شغل مورد علاقه شان محک بزنید، بهترین مکان کارلند مشهد است. شهر مشاغل مشهد این امکان را به کودکان می دهد تا به صورت ایمن شغل مورد علاقه خود را با وسایلی شبهه واقعی تجربه کنند. این شهربازی جذاب در بلوار هفت تیر، طبقه بالای برج آرمیتاژ قرار گرفته است.

هلیوم پارک

تنها ترامپولین پارک ایران با تمامی استاندارد های ایمن، همین هلیوم پارک مشهد است. این مکان تفریحی هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان تفریحاتی ار در نظر گرفته که تمامی افراد می توانند بازی های گرئهی را نیز انجام دهند. لیوم پارک مشهد در بلوار جانباز، برج مروارید گوهرشاد، طبقه 3 و 4 قرار دارد.

تفریحات مشهد

تفریحات عضو جدایی ناپذیر در سفر است که هر گردشگری می خواهد با توجه به شهر مقصد، تفریحاتی را نیز انجام دهد. حال این تفریحات می تواند رفتن به موزه ها و بوستان ها باشد یا رفتن به مجموعه های آبی. همین امر سبب شد تا در این بخش به شرح تفریحات آبی مشهد و سینماهای مشهد بپردازیم تا شما در زمان سفر لوکس به مشهد دچار مشکل نشوید.

تفریحات آبی مشهد

سرزمین موج های آبی مشهد اولین پارک آبی سرپوشیده ایران بود که در سال 86 آغاز به کار کرد. از همان ابتدا به دلیل نوین بودن آن بسیار مورد استقبال قرار گرفت. به گونه ای که برخی از افراد تور مشهد را به همین علت رزرو می کنند. این مجموعه تفریحی آبی در بلوار اندیشه، بین اندیشه 71 و 73 واقع می باشد.

سرزمین موج های خروشان مشهد از دیگر پارک های آبی شهر بهشت است که در ابتدای جاده شاندیز واقع می باشد. این مکان به صورت مجزا هم برای آقایان و هم برای بانوان خدمات ارائه می کند. پارک ساحلی آفتاب نیز از دیگر تفریحات آبی شهر بهشت است که حمام آفتاب را ارائه می دهد. پارک ساحلی آفتاب در میدان سپاد و همسایه مرکز خرید وصال است.

پارک آبی ایرانیان یکی از مقرون به صرفه ترین مجموعه های آبی مشهد در بولوار حجاب، حجاب 8 است. مساحت این پارک آبی به 14 زمین فوتبال می رسد که در نوع خود نمونه می باشد. این مجموعه آبی متاسفانه استفاده همزمان آقایان و بانوان را فرام نکرده است. بانوان در روزهای فرد و آقایان در روز های زوج باید به این مکان مراجعه کنند.

پارک آبی پدیده شاندیز از دیگر مجموعه های آبی مشهد است که در آینده قرار است به بهره برداری برسد. بنا به گفته مهنسان این مجموعه آبی مجهز ترین، بزرگ ترین و لوکس ترین مجموعه آبی در ایران خواهد بود. این پارک آبی در مجموعه بزرگ و مجلل پدیده شاندیز قرار دارد.

سینماهای مشهد

مراکز فرهنگی مشهد و سینماهای مشهد از جمله تفریحات خانوادگی مشهد هستند. زمانی که شما همراه خانواده خود به سینما می روید فیلم هایی را مشاهده خواهید کرد که برخی ژانر کمدی و برخی دیگر ژانر اکشن دارند. در این زمینه کیفیت سالن سینما، کیفیت پروژکتورها، پرده سینما و ... تاثیر به سزایی در زمان تماشا دارد. از این رو با بهترن سینماهای مشهد در ادامه آشنا خواهید شد.

سینما آفریقا یکی از بزرگ ترین سینماهای مشهد است که در میدان شریعتی قرار گرفته است. این سینما در زمان های پیشین به شهر فرنگ معروف بوده و اولین سینمای لوکس مشهد محسوب می شده است. لز دیگر سینماهای مشهد می توان به سینما هویزه اشاره کرد که با دارا بودن 11 سالن سینمایی، از سینما آفریقا جلو تر است. سینما هویزه در خیابان دانشگاه، چهارراه گلستان واقع می باشد.

سینما اطلس مشهد را می توان لوکس ترین سینما در شهر بهشت دانست. چون 14 سالن سینمایی، بیش از 4 رستوران، فودکورت و کافی شاپ و 4 سالن وی آی پی دارد. این سینما در مرکز خرید اطلس قرار گرفته و آدرس آن در میدان حافظ، بلوار کوشش، رو به روی بازار امیر می باشد.

لیست جاهای دیدنی، تفریحی و گردشگری مشهد

مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
مراکز تفریحی و گردشگری ۲ ۵ دقیقه مطالعه
باغ وحش وکیل آباد مشهد (قیمت بلیط، آدرس، ساعات کاری و...)
باغ وحش مشهد، نامی که شاید خیلی از شما عزیزان را به یاد سال های کودکی بی اندازد. زمانی که با پدر و مادر خود چه با خودروی شخصی یا ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شهربازی ها و تفریحات کودکانه مشهد
تفریحات کودکانه مشهد نام مقاله ای است که پرشین هتل می خواهد به شرح بهترین شهربازی های سرپوشیده و روباز برای کودکان بپردازد تا در طول سفر با تور مشهد، ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
باغ نادری
باغ نادری از آثار به جا مانده و با ارزش یکی از پادشاهان پر افتخار ایرانی در شهر مشهد است که گردشگران پس ار رزرو تور مشهد، به دنبال اطلاعاتی ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک چهل بازه مشهد
پارک چهل بازه مشهد یکی از زیباترین و بزرگترین پارک های مشهد می باشد که در چند سال اخیر افتتاح گردیده و به عنوان پارک ملی چهل بازه شناخته می ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
پارک های مشهد
پارک های مشهد از جمله مراکز گردشگری و تفریحی در شهر مشهد هستند که در کنار جنبه زیارتی این شهر مقدس، تفریحاتی به یادماندنی را نیز برای مسافران تور مشهد ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کوه پارک مشهد
کوه پارک یکی از جدید ترین مراکز تفریحی و گردشگری مشهد است. این بوستان طبیعی در 26 تیر 99 به بهره برداری رسید. این مکان تنها پروژه ای بود که ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
جاهای دیدنی اطراف مشهد
جاهای دیدنی اطراف مشهد به قدری فراوان هستند که وصف آن ها در این چهارچوب نمی گنجد. اما در این مقاله سعی کرده ایم به شرح محبوب ترین جاهای دیدنی ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کوهشار مشهد
کوهشار مشهد، نامی جدید و نوین که در تمام ایران یکه تاز است. کوهشار از 2 جمله (کوه) و (آبشار) شکل گرفته که وجه تسمیه بسیار شایسته ای برای این ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
سینماهای مشهد
سینماهای مشهد را می توان یکی از محبوب ترین جاذبه های تفریحی در شهر مقدس مشهد دانست که بهترین بخش سفر برای گذارندن اوقات فراغت مسافران محسوب می شوند. در ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
مراکز تفریحی و گردشگری ۲ ۵ دقیقه مطالعه
شاندیز شهر دیدنی ها و جاذبه های طبیعی
شانديز مشهد منطقه ای زیبا و کوهستانی است که در آن رود های پرآب جریان دارد و درختان سر به فلک کشیده؛ گل ها و درختچه های بسیاری در اطرافش ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
طرقبه را بیشتر و بهتر بشناسید
طرقبه یکی از مهم ترین مراکز گردشگری در شهر مشهد محسوب می شودکه همواره مملو از شهروندان و گردشگران است. طرقبه از نظر جغرافیایی در منطقه شمال غرب مشهد واقع ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱۱ ۵ دقیقه مطالعه
سرزمین موج های خروشان مشهد، پکیج کامل تفریح و هیجان
سرزمین موج های خروشان مشهد، یکی از بزرگ ترین پارک های آبی سرپوشیده در جهان است که 60 هزار متر مربع مساحت دارد. این مکان تفریحی بدون برو و برگرد، ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱۱ ۵ دقیقه مطالعه
چالیدره مشهد (عکس ها، آدرس، تفریحات، قیمت بلیط 1402 و...)
چالیدره مشهد کجاست؟ چه تفریحاتی در چالیدره انجام می شود؟ آیا چالیدره مکانی برای استراحت دارد؟ در پاسخ به پرسش اول باید بگوییم چالیدره در طرقبه مشهد، ابتدای جاده نغندر ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک آبی شهر رویایی پدیده مشهد
به گزارش پرشین هتل، پارک آبی شهر رویایی پدیده شاندیز مشهد در حال احداث می باشد. پارک آبی این مجموعه بزرگ ترین پارک آبی سرپوشیده در دنیا خواهد شد که ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
خانه تاریخی پیشه وران مشهد، تلفیقی از معماری سنتی و کلاسیک
خانه تاریخی پیشه وران مشهد یکی از مکان های تاریخی و تفریحی و گردشگری مشهد است که دارای سقف تمام چوب به همراه درب و پنجره های چوبی و دیواره ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
بازارچه سنتی و کاروانسرای قدیمی بابا قدرت مشهد
بازارچه سنتی بابا قدرت در یک کاروانسرای قدیمی جای گرفته است. در این بازارچه سنتی مشهد، صنایع دستی بسیار زیبایی را می توان خرید. کاروانسرای بابا قدرت مشهد به ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۳ ۵ دقیقه مطالعه
باشگاه سوارکاری ارشاد مشهد تفریحی خاص و به یادماندنی
باشگاه سوارکاری ارشاد مشهد در واقع یک مجموعه ورزشی بزرگ محسوب می شود. زیرا فقط باشگاه سوارکاری یک بخش از آن می باشد. برای رزرو هتل مشهد می توانید از ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک ملت بزرگترین بوستان مجهز مشهد
پارک ملت مشهد، یکی از قدیمی‌ ترین بوستان ها و مراکز تفریحی و گردشگری مشهد  است که در سال ۱۳۴۳ احداث شد. در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی پارک ملت ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک مینیاتوری مشهد؛ چشم انداز کوچک ایران
پارک مینیاتوری مشهد یکی از مراکز تفریحی مشهد و یکی از بزرگترین پارک مینیاتوری در ایران می باشد. گردشگرانی که با تور مشهد به این شهر سفر می کنند توصیه ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
باغ گل های مشهد، بهشتی در مشهد
  باغ گل های مشهد یکی از مراکز تفریحی مشهد این شهر است و در مساحتی حدود سه هکتار احداث گردیده است. شما برای رزرو هتل می توانید از ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
باغ ملی مشهد یکی از قدیمی ترین بوستان های شهر
باغ ملی مشهد یکی از قدیمی ترین مراکز تفریحی و گردشگری مشهد است که در خیابان امام خمینی واقع می باشد. این بوستان زیبا با داشتن فضای سبز، یک بازار ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک جنگلی وکیل آباد مشهد میراثی ماندگار
رزرو هتل، نزدیک به پارک جنگلی وکیل آباد مشهد کاری بسیار ساده است که با یک کلیک می توان به آن دسترسی پیدا کرد و نزدیک ترین هتل مشهد به ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک گیاه شناسی مشهد کلکسیون گیاهان از نقاط مختلف
پارک گیاه شناسی مشهد یکی از مراکز تفریحی مشهد و یکی از گسترده ترین پارک های گیاه شناسی در ایران می باشد. با تهیه ی تور مشهد و رزرو هتل ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک کوهسنگی مشهد و طبیعتی ناب
پارک کوهسنگی مشهد یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز‌ترین گردشگاه های مشهد است که طبیعتی ناب داشته و به دلیل وجود دو کوه سنگی مشرف به شهر به ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک موضوعی زیارت مشهد، پارکی فرهنگی
به گزارش پرشین هتل، پارک موضوعی زیارت مشهد یک فرهنگ جدید در مشهد را پدید آورده تا زائران بیشتر با فرهنگ رضوی آشنا شوند. از این رو مسئولین مشهد به ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
سینما اطلس مشهد، سینمایی طلایی
سینما اطلس مشهد سینمایی طلایی و دومین پردیس بزرگ سینمایی کشور می باشد که در سال 1396در منطقه ی سیدی مشهد و در حاشیه میدان حافظ افتتاح شده است. پردیس ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک مهیج ساحلی آفتاب مشهد
 پارك ساحلي آفتاب مشهد در سال 90 با همکاری شرکت سپاد وارد عرصه تفریحات آبی در شهر مشهد شد. موقعیت مکانی این مجموعه آبی به گونه ای است که ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شهربازی پارک ملت مشهد و بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه
به نقل از پرشین هتل، شهربازی پارک ملت مشهد در بخش مرکزی تا قسمت های شرقی بوستان قرار گرفته‌ است. این مجموعه در سال ۱۳۵۱ خورشیدی احداث شد و اولین ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شهربازی سرزمین عجایب مشهد هیجانی به یادماندنی
به گزارش پرشین هتل مجموعه شهربازی سرزمین عجایب مشهد در فضایی به مساحت 2500 متر مربع در خرداد ماه سال 1386 افتتاح شد. برای رزرو هتل مشهد نزدیک به این ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شهربازی قلعه سحرآمیز مشهد مانند خانه ی سیندرلا
به گزارش پرشین هتل شهربازی قلعه سحرآمیز مشهد در خیابان امام رضا مشهد واقع شده است. برای دسترسی راحت می توانید هتل مشهد نزدیک به این مکان تفریحی مشهد را ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
باغ خونی مشهد، یک باغ خونی یا نمادی از خون؟
باغ خونی مشهد در خیابان عنصری قرار دارد. یعنی در مجاورت خیابان امام رضا با هتل های بیشمار که منتهی به حرم امام رضا علیه السلام می شود. باغ ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
آبشار آبگرم کلات، بهشتی پنهان نزدیک مشهد
به نقل از پرشین هتل، آبشار آبگرم کلات مشهد بهشتی پنهان نزدیک مشهد است که 70 کیلومتر با شهر مشهد فاصله دارد. اگر قصد دارید به این محل زیبا سری ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
جاغرق مشهد، مکانی غرق آب
جاغرق مشهد یا مکانی غرق آب یکی از ییلاقات این شهر است که در انتهای طرقبه واقع شده است. شاید بپرسید چرا جاغرق، دلیل آن این است که منطقه جاغرق ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۳ ۵ دقیقه مطالعه
کوهستان پارک شادی مشهد و تعطیلی غم انگیز
به گزارش پرشین هتل،کوهستان پارک شادی مشهد مجتمعی فرهنگی تفریحی در مشهد است که تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری شاهد می‌باشد. این مجموعه توسط بنیاد شهید مشهد اداره می ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
خانه اردکانی مشهد و عمری 100 ساله
به نقل از پرشین هتل، خانه اردکانی مشهد با توجه به کتیبه سر در بنا عمری نزدیک به یک قرن دارد. شواهد شفاهی نشان دهنده آن است که این خانه ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
سد کارده مشهد سپری برای شهر مشهد
سد کارده مشهد در زمان های گذشته وجود نداشته است. در طی یک تغیر آب و هوایی، ناگهان کشف رود پر آب می شود و به صورت وحشتناکی می خروشد. ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۲ ۵ دقیقه مطالعه
سرزمین موج های آبی مشهد، بهترین مکان تفریحی برای خانواده ها
سرزمین موج های آبی مشهد یکی از بهترین مراکز تفریحی مشهد به شمار می رود که بزرگ ترین تحول در مشهد را ایجاد کرد، زیرا تا قبل از ساخت این ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک آبی ایرانیان مشهد و خلق خاطره هایی بی نظیر
پارک آبی ایرانیان مشهد، بهترین مرکز تفریحی و گردشگری مشهد برای زائران عزیز است تا بتوانند لحظه هایی شاد و پر انرژی را سپری کنند. این مجموعه آبی یکی دیگر ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
خانه داروغه مشهد مکانی بسیار زیبا
خانه داروغه مشهد در زمان قدیم به موازات بازار مسگری قرار داشت. در حال حاضر کوچه بازار مسگرها وجود ندارد و تنها کوچه بازار فروش عمده لباس آن را احاطه ...
میلاد قدوسی میلاد قدوسی
مراکز تفریحی و گردشگری ۲ ۵ دقیقه مطالعه
خانه توکلی مشهد یا خانه اجنه
خانه توکلی مشهد یکی از ساختمان های قدیمی در این شهر است که به ثبت آثار ملی ایران رسیده است. مشهد همانند: کاشان، اصفهان، شیراز، یزد و کرمان خانه های ...
میلاد قدوسی میلاد قدوسی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
دلهره آورترین محل برای موریانه یا دهکده چوبی نیشابور
به گزارش پرشین هتل، تمام خانه های دهکده چوبی نیشابور از چوبی ساخته شده که موریانه قادر به جویدن آن ها نیست. تنها بخشی از قسمت های آشپزخانه و سرویس ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کمپ غدیر یا پارک جنگلی طرق
پارک جنگلی غدیر مشهد یا همان کمپ طرق شهر مشهد یک بوستان بزرگ است که زائران بسیاری را در دل خود جای می دهد. این بوستان طبیعی با وسعت تقریبی ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
محله نوغان مشهد
محله نوغان مشهد یکی از محله های قدیمی مشهد است. خیابان اصلی این محله به نام راسته نوغان می باشد که کوچه هایی از آن منشعب می باشد. راسته نوغان ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۲ ۵ دقیقه مطالعه
ابرده یا چالوس مشهد
ابرده که به بهشت مشهد هم مشهور است، روستایی با آب وهوای عالی می باشد که در  بخش شاندیز شهرستان بینالود در استان خراسان رضوی قرار دارد. روستای ابرده ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۳ ۵ دقیقه مطالعه
کاخ موزه محمدرضا شاه در باغ ملک آباد مشهد
به گزارش پرشین هتل، کاخ موزه محمدرضا شاه در باغ ملک آباد مشهد، توسط اداره آستان قدس رضوی در مشهد اداره می شود. این کاخ موزه در باغ ملک آباد ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۴ ۵ دقیقه مطالعه
خانه ملک و وقفیات آن در مشهد مربوط به کیست؟
خانه ملک و وقفیات آن در مشهد مربوط به فردی با نام حاج حسین ملک می باشد که اصالتا تبریزی بوده و در تهران متولد شده است. خانه ملک در ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی

تور مشهد