جاهای دیدنی، تفریحی و گردشگری مشهد

با جاهای دیدنی مشهد نزدیک حرم، جاهای طبیعی مشهد و تفریحات مشهد آشنا شوید

معرفی جاهای دیدنی مشهد (برای عید 1403 از کدام جاهای مشهد دیدن کنیم؟)

جاهای دیدنی مشهد بر خلاف تصوری بسیاری از افراد بسیار زیاد می باشد؛ اما متاسفانه بستر مناسبی برای معرفی مکان های تفریحی مشهد و یا جاهای دیدنی مشهد صورت نگرفته است. همین امر سبب شد تا در این مقاله به شرح جاهای دیدنی شهر مشهد، پارک های مشهد، جاهای تاریخی مشهد و موزه های مشهد بپردازیم. همراه پرشین هتل تا پایان باشید.

بهترین جاهای دیدنی و تفریحی مشهد در عید نوروز کدام است؟

مشهد یکی از پربازدیدترین شهرهای ایران است، به خصوص در ایام عید نوروز. این شهر جاذبه های دیدنی و تفریحی بسیاری دارد که می تواند هر گردشگری را راضی کند. از بهترین جاهای دیدنی می توان به حرم مطهر امام رضا (ع)، مسجد گوهرشاد، آرامگاه امامزاده یحیی بن زید، شاندیز، طرقبه، پارک ملت، باغ وحش مشهد، شهربازی پارک ملت مشهد، آرامگاه فردوسی، گنبد هارونیه، موزه بزرگ خراسان، بازار رضا، بازار سرشور اشاره کرد.

مراکز تفریحی مشهد
حرم مطهر امام رضا علیه السلام

بهترین جاهای دیدنی و تفریحی مشهد در هر فصل کدام است؟

مشهد یکی از پربازدیدترین شهرهای ایران است که در هر فصل زیبایی های خاص خود را دارد. در ادامه به تعدادی از بهترین جاهای دیدنی و تفریحی مشهد در هر فصل اشاره می کنیم: 

 • در بهار به پارک های مشهد سر بزنید و ییلاقات طرقبه و شاندیز
 • در تابستان از پارک های آبی و سد های اطراف دیدن کنید.
 • در پاییز مشهد دوباره از پارک ها و طرقبه شاندیز با منظره ای متفاوت از بهار دیدن کنید.
 • در زمستان نیز علاوه بر حرم مطهر امام رضا (ع)، از مناطق سرپوشیده مانند بازار ها و کافه رستوران های شهر مشهد دیدن کنید

برخی از معروف ترین جاهای دیدنی مشهد:

 • حرم مطهر امام رضا (ع): مهمترین جاذبه مذهبی ایران و قلب تپنده مشهد
 • آرامگاه فردوسی: آرامگاه شاعر بزرگ ایرانی
 • مسجد گوهرشاد: مسجدی تاریخی در حرم مطهر امام رضا (ع)
 • موزه آستان قدس رضوی: موزه ای با مجموعه ای نفیس از اشیاء تاریخی، فرهنگی و هنری
 • پارک کوهسنگی: پارکی در دامنه کوه با منظره ای زیبا از شهر مشهد
 • چالیدره: سد، رستوران، تله کابین، قایق سواری و پیست اسکی
 • طرقبه و شاندیز: ییلاقات خوش آب و هوا با رستوران ها، کافه ها و تفریحات مختلف
مراکز تفریحی مشهد
زیبایی های شهر مشهد

برخی از معروف ترین تفریحات مشهد:

بازار رضا: بازاری بزرگ با تنوع کالایی بالا، مجتمع های تجاری: الماس شرق، مرکز خرید پروما و...، پارک های آبی: سرزمین موج های خروشان، پارک آبی ایرانیان و...، شهربازی مشهد: شهربازی بزرگ مشهد با وسایل بازی هیجان انگیز، باغ وحش مشهد: باغ وحش مشهد با تنوع جانوری بالا
جاهای دیدنی اطراف و نزدیک حرم مشهد 
جاهای دیدنی مشهد اطراف حرم بیشتر شامل موزه ها و بازار های تاریخی و سنتی می شود که شاید برای بسیاری از گردشگران تور مشهد جذاب باشد. حمام مهدی قلی بیگ، بازار فرش فروش ها و بازار سرشور از جمله ای موارد می باشند. 

کدام جاذبه های گردشگری مشهد رایگان است؟

پارک های مشهد مانند؛ پارک ملت، وکیل آباد، کوهسنگی، چهل بازه و بام های مشهد؛ بام کوهشار، کوه پارک، بام کوهنوردی خورشید و روستاهای اطراف مشهد مانند، روستای کنگ، طرقبه و شاندیز و آبشار قره سو در اطراف مشهد و بازار ها؛ بازار فردوسی، 17شهریور، بازار سپاد و الماس شرق از تفریحات رایگان در مشهد هستند.

مراکز تفریحی مشهد
پارک ملت مشهد

تفریحات لاکچری مشهد چیست؟

از تفریحات لاکچری مشهد می توان به مجتمع کوهسر، برج آرمیتاژ گلشن، منطقه گردشگری چالیدره، پاراگلایدر هورمز، پیست اسکی روی یخ شاندیز، تونل باد صبا، پیست اسکی شیرباد، باشگاه سوارکاری و پارک های آبی مشهد اشاره کرد.

جذاب ترین جاهای دیدنی و تفریحی مشهد برای کودکان؟

در این شهربازی ها علاوه بر کوچک تر ها، خانواده ها نیز می توانند بهره کافی را از آن ببرند و ساعاتی را به خوشی سپری نمایند. در ادامه با تعدادی از این جاهای تفریحی مشهد مخصوص کودکان آشنا می شوید؛ شهربازی پارک ملت، شهربازی سرزمین عجایب، شهربازی قلعه سحرآمیز، کارلند شهر مشاغل، هلیوم پارک

زیباترین جاهای دیدنی و تفریحات مشهد در شب کدام است؟

مشهد در شب جاهای دیدنی زیادی دارد مانند؛ طرقبه، چالیدره، پارک کوهسنگی، پارک ملت، کوهشار، کوه های خلج، بام هفت تیر، مرکز خرید الماس شرق. مشهد در شب، با جاذبه های متنوع و دیدنی، برای هر سلیقه ای، مکانی مناسب برای گذراندن یک شب به یاد ماندنی ارائه می دهد.

تورهای مشهد شامل گشت در کدام جاذبه ها، جاهای دیدنی و تفریحات مشهد است؟

تورهای مشهد تنوع بسیار زیادی دارند و هر کدام شامل گشت در جاذبه ها و تفریحات مختلفی هستند. انتخاب تور مناسب به سلیقه و اولویت های شما بستگی دارد. اگر به دنبال سفری زیارتی هستید، می توانید تورهای زیارتی مشهد را انتخاب کنید. اگر به دنبال سفری تاریخی هستید، می توانید تورهای تاریخی را انتخاب کنید. و اگر به دنبال سفری تفریحی هستید، می توانید تورهای تفریحی مشهد را انتخاب کنید.

مراکز تفریحی مشهد
کوهسنگی مشهد

معرفی کامل معروف ترین جاهای دیدنی، جاذبه های گردشگری، تاریخی، تفریحی و مذهبی مشهد

پارک ها، باغ ها و بوستان های مشهد

بوستان های مشهد به قدری زیبا و وسیع هستند که بتوان آن ها را با پارک های پایتخت مقایسه کرد. در این بخش مطلب مکان های دیدنی مشهد به شرح پارک های شه بهشت پرداخته ایم تا بدانید چگونه به این پارک ها بروید و لذت ببرید.

پارک کوهسنگی

پارک کوهسنگی نام آشنا ترین پارک شهر است که هر کوچک و بزرگی آن را می شناسد. این بوستان که از فضاهای طبیعی، درختان، کوه، آبشار مصنوعی، رودخانه، اب نماهای جذاب و ... برخوردار است. با خط 2 مترو مشهد از میدان شریعتی سوار شوید و در ایستگاه کوهسنگی پیاده شوید. یا این که با خط اتوبوس 38 و 86 از میدان شریعتی به سمت این بوستان بروید.

پارک کوهسنگی روی نقشه

پارک ملت

اگر بگوییم از بزرگ ترین جاهای دیدنی مشهد، پارک ملت است، بیراه نگفته ایم. چون پارک ملت مشهد از 4 خیابان درب ورودی دارد که همین امر سبب شده تا بسیار وسیع جلوه نماید. در این بوستان شهربازی، استخر، مجموعه های ورزشی مختلف، سالن تئاتر و ... تعبیه شده است. جهت دسترسی به این بوستان باید سوار خط 1 مترو مشهد شده و در ایستگاه پارک ملت پیاده شوید.

مراکز تفریحی مشهد
پارک ملت

پارک ملت روی نقشه

پارک وکیل آباد

پارک جنگلی وکیل آباد از دیگر پارک های مشهد است که وسعتی بیش از 25 هکتار دارد که در نوع خود ستودنی است. این بوستان از وقفیات حاج آقا ملک است که در رده بهترین جاهای دیدنی مشهد جای دارد. قنات و رودخانه فصلی؛ استخر بزرگ، رستوران و کافی شاپ، پارکینگ و سینما 5 بعدی و ... تنها بخش کوچکی از امکانات این بوستان هستند. با خط 1 مترو در آخرین ایستگاه (وکیل آباد) پیاده شده و با کمب قدم زدن به آن برسید.

پارک جنگلی وکیل آباد روی نقشه

پارک جنگلی غدیر

پارک جنگلی غدیر موسوم به پارک طرق از دیگرجاهای دیدنی مشهد است که به نام کمپ غدیر شناخته می شود. دلیل این مسئله هم وجود امکانات رفاهی فراوان و سوئیت های ویژه زائران است که با قیمتی ناچیز می توانند از امکانات این پارک استفاده کنند. 

پارک جنگلی غدیر روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
پارک وکیل آباد

پارک خورشید مشهور به بام مشهد

اگر بخواهیم از جاهای دیدنی مشهد که هم فال باشد و هم تماشا نام ببریم، باید به پارک خورشید مشهد اشاره کنیم. پارک خورشید مشهد به دلیل قسمتی جنگلی برای استراحت و قسمت کوه برای دیدن شهر، گزینه ای عالی برای تفریح به شمار می رود. پارک خورشید به بام شهر مشهد نیز شهرت دارد و دلیل آن هم چشم انداز فوق العاده آن از این شهر می باشد. این بوستان در انتهای بلوار هاشمیه قرار گرفته است.

بام خورشید روی نقشه

پارک چهل بازه

بوستان چهل بازه مشهد از دیگر جاهای دیدنی مشهد است که با تلفیق سنگ و آب، زیبایی چشمگیری دارد. یکی از ویژگی های این بوستان، بازیابی کالی خشک (کال= زمین شکافته یا خمیده) بود که در حال حاضر به مکانی سرسبز دل گشته است. این بوستان در بولوار نمایشگاه، رو به روی نمایشگاه بین المللی قرار دارد. 

پارک چهل بازه روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
پارک مینیاتوری مشهد

پارک مینیاتوری مشهد

اگر به دنبال تمام دیدن ایران در یک بوستان هستید، پیشنهاد ما به شما پارک مینیاتوری مشهد است. این بوستان جذاب که در شهرک غرب مشهد قرار گرفته دارای دیدنی هایی نظیر حافظیه و سعدیه، ارگ بم، شاهچراغ؛ برج آزادی و ... می باشد. این ماکت ها بسیار طبیعی هستند و به دست مهندسان بومی در این پارک جای گرفته اند. 

پارک مینیاتوری مشهد روی نقشه

باغ های شهر بهشت از جاهای دیدنی مشهد

از جاهای دیدنی مشهد می توان به باغ های شهر اشاره نمود که هم فضایی تاریخی دارند و هم فضایی فوق العاده سبز. در ادامه این بخش با باغ های مشهد آشنا خواهید شد که چه کاربردی دارند، در کجا قرار گرفته اند و چگونه می توان به آن ها مراجعه نمود. پس همراه ما بمانید.

باغ گل ها

طراحی باغ گل های مشهد به گونه ای انجام گرفته که از بالا شبیه یک گل بنفشه جلوه می کند. انواع و اقسام گل های رز، بنفشه، گل یخ، لاله، داوودی، کوکب، انواع گل های پیازی و ... در این مکان به خوبی دیده می شود. 

باغ گلها روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
باغ ملی مشهد

باغ ملی

باغ ملی از جاهای دیدنی مشهد می باشد که خاطره های بی شماری را برای افراد رقم زده است. باغ ملی بوستانی بسیار چشم نواز است که در خیابان امام خمینی یا همان ارگ و در مجاورت بازار جنت مشهد قرار دارد. 

باغ ملی روی نقشه

مجموعه تفریحی و گردشگری باغ مشهد (باغ گیاه شناسی سابق)

جذاب ترین و پژوهشی ترین جای دیدنی مشهد، مجموعه تفریحی و گردشگری باغ مشهد (باغ گیاه شناسی) است. در باغ گیاه شناسی شما با انبوهی از گونه های گیاهی مختلف از نژاد های متنوع، آب نماها و صخره هایی دست ساز مواجه خواهید شد. تفریحات مختلف همچون دریفت سواری، قطار، تنها پارک کروکدیل ایران، پارک ژوراسیک، زیپ لاین، ادونچر پارک، باغ گل رز، روستای گل آباد، برکه و آبشار ماهی زینتی و برکه و آبشار ماهیگیر از دیگر جاذبه های داخل باغ مشهد هستند.

باغ مشهد روی نقشه

باغ خونی

باغ خونی از جاهای دیدنی مشهد است که هم جلوه تاریخی و هم جلوه طبیعی دارد. این باغ که قدمت آن به زمان قاجار می رسد در زمان خودش بسیار سبز و خرم بوده است.

مراکز تفریحی مشهد
زشک مشهد در پاییز

جاذبه های طبیعی، روستاها و جاهای دیدنی اطراف مشهد

تا بدین جای مطلب با بیشتر جاهای دیدنی مشهد آشنا شده اید، ولی اطراف مشهد هم دارای جاذبه های بیشماری است که فقط قصد داریم به شرح مهم ترین آن ها پردازیم.

زشک

روستای زشک که بعد از شاندیز قرار گرفته از جمله مبو.ب ترین روستاهای توریستی مشهد است. دیدن رودخانه فصلی و رفتن به قله شیرباد تنها از مسیر زشک میسر است.

زشک روی نقشه

کنگ

روستای تاریخی کنگ که به ماسوله دوم ایران مشهور است، قدمتی 1000 ساله داشته و از آب و هوایی منحصر به فرد برخوردار می باشد. خانه های روستا به گونه ای طراحی شده که حیاط یک خانه بام خانه ی دیگر است.

کنگ روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
روستای کنگ

ابرده

روستای ابرده را به چالوس مشهد نیز می شناسند، چون جاده ای پر پیچ و خم و سر سبز همچون جاده چالوس شمال دارد. این روستا که بعد از شاندیز واقع شده دارای مناطقی بکر و سر سبز است که نظر زائران و مجاوران را معطوف خود نموده است. رستوران و کافه های بسیاری در این روستا وجود دارد که پاتوقی برای جوانان به شمار می رود.

ابرده روی نقشه

جاغرق

جاغرق یا جایی غرق آب، نام روستایی ییلاقی در طرقبه است که به آش رشته و دوغ آبعلی هایش مشهور است. این روستای ییلاقی بعد از عنبران قرار دارد. اگر تا انتهای این روستا بروید مناطقی بکر؛ رودخانه و در نهایت یک آبشار کوچک را مشاهده خواهید کرد.

جاغرق روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
دهکده چوبی نیشابور

دهکده چوبی نیشابور

دهکده چوبی نیشابور یکی از جاهای دیدنی اطراف مشهد است که از نظر معماری بسیار شگفت انگیز است. با این که دهکده چوبی از خانه ها و مسجدی تمام چوب ساخته شده اما بعد از 1000 سال همچنان سالم هستند. 

دهکده چوبی نیشابور روی نقشه

سد کارده

سد کارده که در ابتدای جاده کلات واقع شده یک مکان تفریحی بسیار بکر است. این سد که در روستایی به همین نام قرار گرفته نیمی از آب شرب مشهد را تامین می کند. اگر به مسیر سد کارده بروید می توانید از روستای دیدنی آل هم بازدیدی داشته باشید. 

سد کارده روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
آبشار ابگرم کلات

آبشار آبگرم

آبشار آبگرم را اگر بهشتی پنهان در اطراف مشهد بدانیم، گزاف نگفته ایم. این آبشار زیبا در روستایی به همین نام قرار دارد و از رودخانه ای خروشان برخوردار می باشد. این روستای زیبا در کیلومتر 75 جاده مشهد به کلات قرار دارد.

آبشار آبگرم روی نقشه

اخلمد

از دیگر جاهای دیدنی اطراف مشهد، اخلمد است که در روستایی به همین نام و در نزدیکی چناران واقع می باشد. این بهشت زیبا دارای 7 آبشار است که برای رسیدن به هر یک از آن ها، باید مسیری سر سبز و پر پیچ و خم را طی کنید. اما به دلیل سنگی بودن این روستا، شما باید بعد از پارک خودرو، وسایل را همراه خود ببرید که مسیری دشوار است. 

اخلمد روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
اخلمد مشهد

گلمکان و چشمه سبز

از دیگر مناطق بکر و طبیعی در اطراف مشهد می توان به گلمکان و چشمه سبز اشاره نمود. روستای گمکان قدمتی دیرین داشته و دارای فضایی فوق العاده سبز است. 

گلمکان روی نقشه

اماکن تفریحی مشهد 

مشهد شهر بزرگی است و به غیر از جاذبه های مذهبی، مکان های تفریحی و دیدنی بسیاری دارد که می تواند هر گردشگری را مجذوب خود کند. در ادامه به معرفی تعدادی از این مکان ها می پردازیم:  

موزه های مشهد

مشهد دارای موزه های متعددی با موضوعات مختلف از جمله تاریخ، فرهنگ، هنر و علوم طبیعی است که می توانید از آنها دیدن کنید. برخی از معروف ترین موزه های مشهد عبارتند از:

 • موزه آستان قدس رضوی
 • موزه بزرگ خراسان
 • موزه مردم شناسی مشهد
 • موزه فرش
مراکز تفریحی مشهد
موزه فرش استان قدس رضوی

سینماهای مشهد

مشهد دارای سینماهای متعددی در نقاط مختلف شهر است که می توانید فیلم های روز را در آنها تماشا کنید. برخی از معروف ترین سینماهای مشهد عبارتند از:

 • پردیس سینمایی مهر کوهسنگی
 • سینما هویزه مشهد
 • پردیس سینما ویلاژتوریست
 • پردیس سینمایی اطلس

پارک های مشهد

مشهد دارای پارک های متعددی با فضای سبز و امکانات تفریحی مختلف است که می توانید از آنها برای گذراندن اوقات فراغت خود استفاده کنید. برخی از معروف ترین پارک های مشهد عبارتند از:

مراکز تفریحی مشهد
موج های خروشان مشهد

پارک های آبی مشهد

مشهد دارای پارک های آبی متعددی با امکانات تفریحی مختلف است که می توانید از آنها برای گذراندن اوقات فراغت خود استفاده کنید. برخی از معروف ترین پارک های آبی مشهد عبارتند از:

مجموعه گردشگری چالیدره

مجموعه گردشگری چالیدره دارای امکانات تفریحی متعددی مانند سد، رستوران، تله کابین، قایق سواری و پیست اسکی است.

مجموعه گردشگری چالیدره روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
چالیدره

مجتمع تفریحی کوهسر

مجتمع تفریحی کوهسر دارای امکانات تفریحی متعددی مانند رستوران، تله کابین، پیست اسکی و سورتمه سواری است.

مجتمع تفریحی کوهسر روی نقشه

پارک کوهسنگی

پارک کوهسنگی در دامنه کوه واقع شده است و دارای منظره ای زیبا از شهر مشهد است. 

پارک وکیل آباد

پارک وکیل آباد با درختان کهنسال و فضای دلنشین، مکانی مناسب برای پیاده روی و گذراندن اوقات فراغت است. 

پارک ملت

پارک ملت بزرگترین پارک مشهد است و دارای امکانات تفریحی متعددی مانند شهربازی، باغ وحش، استخر و کتابخانه است.

مراکز تفریحی مشهد
باغ موزه نادری

جاذبه های تاریخی و موزه های مشهد

مکان های تاریخی در شهر مشهد کم نیستند، ولی نمی توان آن گونه که شایسته است بیان نمود. خانه های تاریخی و موزه ها نیز از جاهای دیدنی مشهد به شمار می روند که قصد داریم در این قسمت از مطلب، در ابتدا به شرح مهم ترین موزه های مشهد و سپس خانه های تاریخی مشهد پرداخته ایم.

موزه نادری

موزه نادری که در زمره موزه های مشهد و مکان های تاریخی مشهد به شمار می رود، دارای اشیائی گران قیمت از زمان افشاریه است. ضمن این که آرامگاه اولین پادشاه سلسله افشاریه (نادرشاه) نیز در همین مکان قرار دارد. در موزه نادری انواع سلاح ها و زره سربازان، قفل و شمشیر، کلاه خود و سلاح های شخصی نادرشاه در آن نگهداری می شود. این موزه مشهد در خیابان شیرازی، چهارراه نادری، آرامگاه و باغ نادری واقع شده است.

موزه نادری روی نقشه

موزه آستان قدس رضوی

به جرات می توان گفت از نفیس ترین موزه های ایران، موزه آستان قدس رضوی است. در این موزه که 7 موزه مختلف قرار دارد، شگفتی هایی وجود دارد که زبان هر فرد را به تحسین می گشاید. موزه قرآن، موزه آبگینه، موزه تمبر، موزه طلا و نقره، موزه سکه، موزه فرش و موزه هدایا از بخش های موزه آستان قدس رضوی هستند. موزه آستان قدس در حرم امام رضا (ع)، صحن کوثر واقع شده است.

موزه آستان قدس رضوی روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
موزه بزرگ خراسان

موزه بزرگ خراسان

از دیگر موزه های شهر مشهد می توان به موزه بزرگ خراسان اشاره نمود که در پارک کوهسنگی قرار دارد. در این موزه اشیاء عتیقه و قیمتی نگهداری می شود. برخی از اشیاء موزه مربوط به کتابت، قرآن نفیس، فلز، چوب، سفال و شیشه، منسوجات و ... است 

موزه بزرگ خراسان روی نقشه

موزه رباط ویرانی

رباط ویرانی از دیگر جاهای دیدنی و تاریخی مشهد است که در ابتدای شاندیز و در روستای ویرانی قرار گرفته است. این موزه که به موزه شغل شناسی مشهد مشهور استن یش از 300 نوع شغل را معرفی می کند. 

موزه رباط ویرانی روی نقشه

خانه توکلی

از دیگر جاهای دیدنی مشهد که تاریخی است، می توان به خانه تاریخی توکلی اشاره کرد که به ثبت آثار ملی ایران رسیده است. این خانه قدمتش به زمان قاجار بر می گردد. 

خانه توکلی روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
خانه تاریخی توکلی

خانه داروغه

از دیگر جاهای دیدنی مشهد که تاریخی نیز می باشد، خانه داروغه است. این خانه تاریخی هم که قدمتی به اندازه سلسله قاجار دارد، از معماری ایرانی و روسی برخوردار می باشد. 

خانه داروغه روی نقشه

خانه ملک

از دیگر جاذبه های تاریخی مشهد می توان به خانه ملک اشاره کرد. خانه ملک تنها موزه ای است که برای بازدید عموم رایگان می باشد. البته این امر هم مرهون وصیت حاج حسین اقا ملک است که مِلک های خود را وقف عام کرد. این خانه تاریخی در خیابان امام خمینی (ارگ سابق) قرار دارد.

خانه ملک روی نقشه

کاروانسرای بابا قدرت

از دیگر جاذبه های تاریخی در شهر مشهد می توان به کاروانسرای بابا قدرت اشاره کرد. کاروانسرای بابا قدرت هم بازارچه دارد و هم رستورانی سنتی که لذیذ ترین آبگوشت ها را در این مکان می توان میل نمود.

کاروانسرای بابا قدرت روی نقشه

اماکن مقدس، مذهبی و زیارتی مشهد

مراکز تفریحی مشهد
امامزادگن یاسر و ناصر (ع)

مشهد به دلیل وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) به عنوان پایتخت معنوی ایران شناخته می‌شود. علاوه بر این، اماکن مذهبی و زیارتی متعددی در این شهر وجود دارد که زائران و مجاوران را به خود جذب می‌کند. در ادامه به اماکن مذهبی و زیارتی مشهد می پردازیم؛

آستان قدس رضوی: آستان قدس رضوی، حرم مطهر امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان، مهمترین مکان مذهبی ایران و یکی از مقدس ترین اماکن جهان اسلام است. این آستان علاوه بر حرم مطهر، شامل موزه ها، کتابخانه ها، رواق ها، صحن ها و دیگر اماکن مذهبی و فرهنگی است.

حرم مطهر امام رضا روی نقشه

امامزاده یاسر و ناصر (ع) : یکی دیگر از مکان های مذهبی و تفریحی مشهد در طرقبه، آرامگاه یاسر و ناصر علیه السلام است که از نوادگان امام موسی بن جعفر (ع) هستند. 

آرامگاه خواجه ربیع: آرامگاه خواجه ربیع، از بزرگان و عارفان قرن سوم هجری، در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) واقع شده است. این آرامگاه به دلیل معماری و فضای معنوی اش مشهور است.

آرامگاه خواجه ربیع روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
آرامگاه خواجه اباصلت هروی

آرامگاه خواجه اباصلت: آرامگاه خواجه اباصلت، از عارفان قرن هشتم هجری، در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) واقع شده است. 

آرامگاه خواجه اباصلت روی نقشه

آرامگاه خواجه مراد: آرامگاه خواجه مراد، از عارفان قرن نهم هجری، در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) واقع شده است. 

مقبره پیر پالان دوز: مقبره پیر پالان دوز، عارفی که در زمان شاه صفی زندگی می کرد، در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) واقع شده است.

گنبد خشتی: گنبد خشتی، بنایی تاریخی مربوط به دوره سلجوقیان در توس مشهد واقع شده است. این بنا به دلیل معماری و قدمت تاریخی اش مشهور است.

آرامگاه شیخ طبرسی: آرامگاه شیخ طبرسی، از عالمان بزرگ شیعه در قرن ششم هجری

مراکز تفریحی مشهد
آرامگاه خواجه مراد

جاهای دیدنی طبیعی مشهد

جاهای طبیعی مشهد به مکان هایی گفته می شود که شکل طبیعی داشته و بدون دخالت انسانی یا دخالت کم، ساخته شده اند. در شهر مشهد جاهای طبیعی بسیاری وجود دراد که ذکر کردن هر کدام از آن ها، به طوماری بزرگ تبدیل می شود. از این رو به شرح برخی از جاهای طبیعی مشهد بسنده کرده ایم که در ادامه خواهید خواند.

طرقبه

بکر ترین و ناب ترین جای دیدنی مشهد، طرقبه است. طرقبه که به نگین شهر مشهد مشهور است از جاهای طبیعی مشهد به شمار می رود که هم از رودخانه، هم فضای سبز و هم از روستاهای تاریخی برخوردار است. طرقبه مکان هایی همچون چالیدره، روستای کنگ، روستای کلاته آهن، دره ارغوان و ... را درون خود جای داده است.

طرقبه روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
طبیعت طرقبه

دره ارغوان

دره ارغوان یکی از مکان های طبیعی شهر مشهد است که در منطقه طرقبه گرفته است. دره ارغوان که بهشت پنهان نیز نام دارد، در اوایل اردیبهشت تا اواسط آن، غرق در ارغوان می شود. وجود یک رودخانه فصلی باریک سبب شده تا زیبایی این جاذبه طبیعی، بیش از پیش جلوه کند.

دره ارغوان روی نقشه

شاندیز

از دیگر جاهای طبیعی مشهد، شاندیز است که مسلما با شنیدن نام آن، یاد شیشلیک های آبدار و لذیذ خواهید افتاد. هرچند شهر شاندیز از نظر منابع تاریخی بسیار کهن تر از طرقبه بوده و دارای روستاهایی سر سبز به نام ابرده، زشک، چشمه قلقلی و ... می باشد. 

شاندیز روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
شاندیز مشهد

کوهشار

کوهشار مشهد یکی از جدید ترین پروژه های شهر و جاهای دیدنی مشهد است که در دل کوه واقع می باشد. ارتفاع آبشار این کوه بیش از 190 متر است که در ایران یکه تاز است. کوه و آبشار تلفیق کلمه کوهشار  می باشد. 

کوهشار روی نقشه

غار مغان

ماجراجویی در غار مغان می تواند شما را از یک افسانه آگاه کند. بله غار مغان از دیگر جاهای طبیعی مشهد است که در جاده خلج، بعد از روستای خانرود واقع می باشد. اب و هوای مطبوع، رودخانه فصلی، مناطق بکر و غار افسانه ای از شگفتی های این روستای دیدنی می باشد. 

غار مغان روی نقشه

مراکز تفریحی مشهد
کوهشار مشهد

هفت حوض

هفت حوض یکی دیگر از بکر ترین جاهای دیدنی مشهد است که در ابتدای جاده خلج قرار گرفته است. وجود هفت حوض سنگی طبیعی با آب هایی روان از شگفتی هایاین مکان می باشد. ضمن این که مسئولین امر، مکان هایی را برای کمپ زدن گردشگران در نظر گرفته اند. رستوران، کافی شاپ، سرویس بهداشتی، آب نما، استخر و ... از جمله امکانات این جاذبه هستند.

پارک هفت حوض روی نقشه

چالیدره

چالیدره را می توان منطقه  نمونه بین المللی گردشگری مشهد نامگذاری کرد، چن تمامی امکانات رفاهی و تفریحات را درون خود جای داده است. از تفریحات چالیدره می توان به سافاری، موتور آی تی وی، غواصی، جت اسکی، بانجی جامپینگ، کارتینگ، زورب بال و ... اشاره نمود. وجود دریاچه در میان کوه سبب شده تا جاذبه ای طبیعی محسوب شود.

مراکز تفریحی مشهد
چالیدره مشهد

معروف ترین پاساژ ها، بازارها و مراکز خرید مشهد  

پاساژ هایی با برندهای معتبر ایرانی و خارجی، رستوران ها و کافه های متنوع، هایپرمارکت و شهربازی، از جمله امکانات این مراکز خرید هستند که در ادامه لیستی از انها را می بینیم 

 • مرکز خرید آرمیتاژ
 • مجتمع تجاری اکسین
 • الماس شرق
 • بازار رضا
 • مرکز خرید ویلاژ توریست
 • مرکز خرید آرمان
 • مرکز خرید پروما
 • مرکز خرید آسمان
 • کیان سنتر
 • مجتمع تجاری وصال
 • مرکز خرید آلتون

بهترین هتل های مشهد

بهترین هتل های مشهد با توجه به سلیقه و نیازهای شما می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی، هتل های ۵ ستاره مشهد که در خیابان امام رضا (ع) یا نزدیک به حرم مطهر امام رضا (ع) واقع شده اند، از بهترین هتل های مشهد هستند. این هتل ها امکانات رفاهی و تفریحی کاملی را به مهمانان خود ارائه می دهند. بهترین هتل های مشهد را در ادامه معرفی می کنیم؛

 • هتل بین المللی قصر
 • هتل قصر طلایی مشهد
 • هتل درویشی مشهد
 • هتل پارس
 • هتل هما ۲
 • هتل پردیسان مشهد
 • هتل سی نور

انواع روش های سفر به مشهد

مشهد، پایتخت معنوی ایران، با جاذبه های مذهبی، تاریخی، طبیعی و تفریحی متعدد، مقصدی محبوب برای گردشگران است. برای سفر به مشهد می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید:
سفر زمینی: با اتوبوس، قطار و خودروی شخصی
سفر هوایی: با هواپیما و سریع

مراکز تفریحی مشهد
جاهای دیدنی مشهد

جدول قیمت جاهای دیدنی و تفریحات مشهد 1402 (در نوروز 1403)

 • بلیط ترن ورودی چالیدره : نفری 50 هزارتومان
 • ورودی خانه اردکانی: 10 هزار تومان
 • باغ پرندگان
 • 10 هزار تومان
 • خانه داروغه: 5 هزار تومان
 • آرامگاه فردوسی : 5 هزار تومان
 • پارک مینیاتوری مشهد : 10 هزارتومان
 • موزه علوم زمین : 15 هزار تومان
 • موزه نادری : 5 هزار تومان
 • خانه ملک : رایگان
 • پارک کوهسنگی : رایگان
 • کوهپارک : رایگان
 • کوهشار : رایگان
 • باغ وحش مشهد : 60 هزار تومان
 • پارک ملت : رایگان
 • ورودی کوهسر : ماشینی 20 هزارتومان
 • روستاهای اطراف : رایگان
 • موج های آبی : 150 هزار تومان
 • موج های خروشان : 160هزار تومان
 • ورودی پیست اسکی : 100 هزارتومان
مراکز تفریحی مشهد
جاهای دیدنی مشهد

بهترین زمان سفر به مشهد برای گردش در جاهای دیدنی و تفریحات مشهد

بهترین زمان سفر به مشهد برای گردش در جاهای دیدنی و تفریحات مشهد به سلیقه و اولویت های شما بستگی دارد. هر فصل زیبایی های خاص خود را دارد. در ادامه به جاهای دیدنی مشهد به تفکیک فصل ها می پردازیم؛

بهترین جاهای دیدنی و تفریحی مشهد در بهار کدام است؟

از بهترین جاهای دیدنی مشهد در بهار می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • پارک ها و باغ ها
 • پارک ملت
 • پارک وکیل آباد
 • باغ ملی
 • باغ گیاه شناسی مشهد
 • جاذبه های طبیعی
 • چالیدره
 • طرقبه و شاندیز
 • اخلمد
مراکز تفریحی مشهد
جاهای تاریخی مشهد

بهترین جاهای دیدنی و تفریحی مشهد در تابستان کدام است؟

از بهترین جاهای دیدنی مشهد در تابستان می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • پارک های آبی
 • سرزمین موج های خروشان
 • پارک آبی ایرانیان
 • پارک ساحلی آفتاب
 • مراکز تفریحی
 • مجتمع تفریحی کوهسر
 • شهربازی مشهد
 • باغ وحش مشهد 

بهترین جاهای دیدنی و تفریحی مشهد در پاییز کدام است؟

از بهترین جاهای دیدنی مشهد در پاییز می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

مراکز تفریحی مشهد
مکان های تفریحی و زیارتی مشهد
 • جاذبه های تاریخی
 • حرم مطهر امام رضا (ع) 
 • آرامگاه فردوسی
 • مسجد گوهرشاد
 • موزه آستان قدس رضوی
 • جاذبه های طبیعی
 • کوهسنگی
 • بند گلستان
 • پارک هفت حوض 

بهترین جاهای دیدنی و تفریحی مشهد در زمستان کدام است؟

از بهترین جاهای دیدنی مشهد در زمستان می توان به پیست اسکی شیرباد، بازار رضا، و انواع بازار ها مانند پروما و الماس شرق اشاره کرد.

لیست جاهای دیدنی، تفریحی و گردشگری مشهد

مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
مراکز تفریحی و گردشگری ۲ ۵ دقیقه مطالعه
باغ وحش وکیل آباد مشهد: یک روز شاد در کنار حیوانات
باغ وحش وکیل آباد یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های شگفت‌انگیز مشهد است که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. به هنگام سفر به مشهد، می‌توانید ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
20 تا از بهترین شهربازی های مشهد + آدرس و اطلاعات
بهترین شهربازی مشهد کدام است؟ برای کسانی که به‌صورت خانوادگی و گروهی به این شهر دیدنی مسافرت می‌کنند یکی از تفریحات رایج سرزدن به شهربازی‌ها خواهد بود ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
باغ نادری
باغ نادری از آثار به جا مانده و با ارزش یکی از پادشاهان پر افتخار ایرانی در شهر مشهد است که گردشگران پس ار رزرو تور مشهد، به دنبال اطلاعاتی ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک چهل بازه مشهد
پارک چهل بازه مشهد یکی از زیباترین و بزرگترین پارک های مشهد می باشد که در چند سال اخیر افتتاح گردیده و به عنوان پارک ملی چهل بازه شناخته می ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
پارک های مشهد
پارک های مشهد از جمله مراکز گردشگری و تفریحی در شهر مشهد هستند که در کنار جنبه زیارتی این شهر مقدس، تفریحاتی به یادماندنی را نیز برای مسافران تور مشهد ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کوه پارک مشهد
کوه پارک یکی از جدید ترین مراکز تفریحی و گردشگری مشهد است. این بوستان طبیعی در 26 تیر 99 به بهره برداری رسید. این مکان تنها پروژه ای بود که ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
جاهای دیدنی اطراف مشهد
جاهای دیدنی اطراف مشهد به قدری فراوان هستند که وصف آن ها در این چهارچوب نمی گنجد. اما در این مقاله سعی کرده ایم به شرح محبوب ترین جاهای دیدنی ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کوهشار مشهد
کوهشار مشهد، نامی جدید و نوین که در تمام ایران یکه تاز است. کوهشار از 2 جمله (کوه) و (آبشار) شکل گرفته که وجه تسمیه بسیار شایسته ای برای این ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
سینماهای مشهد
سینماهای مشهد را می توان یکی از محبوب ترین جاذبه های تفریحی در شهر مقدس مشهد دانست که بهترین بخش سفر برای گذارندن اوقات فراغت مسافران محسوب می شوند. در ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
مراکز تفریحی و گردشگری ۲ ۵ دقیقه مطالعه
شاندیز مشهد کجاست؟ جاهای دیدنی و تاریخی شهر شاندیز + آدرس
مشهد در کنار زیارت، محلی بسیار مناسب برای گشت‌وگذار است که دراین‌بین معمولا شاندیز مشهد همیشه یکی از بهترین مناطق در نزدیکی این شهر به‌شمار می‌رود ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
طرقبه را بیشتر و بهتر بشناسید
طرقبه یکی از مهم ترین مراکز گردشگری در شهر مشهد محسوب می شودکه همواره مملو از شهروندان و گردشگران است. طرقبه از نظر جغرافیایی در منطقه شمال غرب مشهد واقع ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱۲ ۵ دقیقه مطالعه
سرزمین موج های خروشان: (ساعت کاری + قیمت و خرید بلیط و شماره تلفن)
تفریحات آبی همیشه طرفداران زیادی دارد، پس اگر شما هم از دوست‌داران این فعالیت مهیج هستید و برنامه سفر به مشهد را دارید، یادتان باشد که حتما سری به ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱۱ ۵ دقیقه مطالعه
چالیدره مشهد (عکس ها، آدرس، تفریحات، قیمت بلیط 1402 و...)
چالیدره مشهد کجاست؟ چه تفریحاتی در چالیدره انجام می شود؟ آیا چالیدره مکانی برای استراحت دارد؟ در پاسخ به پرسش اول باید بگوییم چالیدره در طرقبه مشهد، ابتدای جاده نغندر ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک آبی شهر رویایی پدیده مشهد
به گزارش پرشین هتل، پارک آبی شهر رویایی پدیده شاندیز مشهد در حال احداث می باشد. پارک آبی این مجموعه بزرگ ترین پارک آبی سرپوشیده در دنیا خواهد شد که ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
خانه تاریخی پیشه وران مشهد، تلفیقی از معماری سنتی و کلاسیک
خانه تاریخی پیشه وران مشهد یکی از مکان های تاریخی و تفریحی و گردشگری مشهد است که دارای سقف تمام چوب به همراه درب و پنجره های چوبی و دیواره ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
بازارچه سنتی و کاروانسرای قدیمی بابا قدرت مشهد
بازارچه سنتی بابا قدرت در یک کاروانسرای قدیمی جای گرفته است. در این بازارچه سنتی مشهد، صنایع دستی بسیار زیبایی را می توان خرید. کاروانسرای بابا قدرت مشهد به ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۳ ۵ دقیقه مطالعه
باشگاه سوارکاری ارشاد مشهد تفریحی خاص و به یادماندنی
باشگاه سوارکاری ارشاد مشهد در واقع یک مجموعه ورزشی بزرگ محسوب می شود. زیرا فقط باشگاه سوارکاری یک بخش از آن می باشد. برای رزرو هتل مشهد می توانید از ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک ملت بزرگترین بوستان مجهز مشهد
پارک ملت مشهد، یکی از قدیمی‌ ترین بوستان ها و مراکز تفریحی و گردشگری مشهد  است که در سال ۱۳۴۳ احداث شد. در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی پارک ملت ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک مینیاتوری مشهد؛ چشم انداز کوچک ایران
پارک مینیاتوری مشهد یکی از مراکز تفریحی مشهد و یکی از بزرگترین پارک مینیاتوری در ایران می باشد. گردشگرانی که با تور مشهد به این شهر سفر می کنند توصیه ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
باغ گل های مشهد، بهشتی در مشهد
  باغ گل های مشهد یکی از مراکز تفریحی مشهد این شهر است و در مساحتی حدود سه هکتار احداث گردیده است. شما برای رزرو هتل می توانید از ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
باغ ملی مشهد یکی از قدیمی ترین بوستان های شهر
باغ ملی مشهد یکی از قدیمی ترین مراکز تفریحی و گردشگری مشهد است که در خیابان امام خمینی واقع می باشد. این بوستان زیبا با داشتن فضای سبز، یک بازار ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک جنگلی وکیل آباد مشهد میراثی ماندگار
رزرو هتل، نزدیک به پارک جنگلی وکیل آباد مشهد کاری بسیار ساده است که با یک کلیک می توان به آن دسترسی پیدا کرد و نزدیک ترین هتل مشهد به ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک گیاه شناسی مشهد کلکسیون گیاهان از نقاط مختلف
پارک گیاه شناسی مشهد یکی از مراکز تفریحی مشهد و یکی از گسترده ترین پارک های گیاه شناسی در ایران می باشد. با تهیه ی تور مشهد و رزرو هتل ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک کوهسنگی مشهد و طبیعتی ناب
پارک کوهسنگی مشهد یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز‌ترین گردشگاه های مشهد است که طبیعتی ناب داشته و به دلیل وجود دو کوه سنگی مشرف به شهر به ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک موضوعی زیارت مشهد، پارکی فرهنگی
به گزارش پرشین هتل، پارک موضوعی زیارت مشهد یک فرهنگ جدید در مشهد را پدید آورده تا زائران بیشتر با فرهنگ رضوی آشنا شوند. از این رو مسئولین مشهد به ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
سینما اطلس مشهد، سینمایی طلایی
سینما اطلس مشهد سینمایی طلایی و دومین پردیس بزرگ سینمایی کشور می باشد که در سال 1396در منطقه ی سیدی مشهد و در حاشیه میدان حافظ افتتاح شده است. پردیس ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک مهیج ساحلی آفتاب مشهد
 پارك ساحلي آفتاب مشهد در سال 90 با همکاری شرکت سپاد وارد عرصه تفریحات آبی در شهر مشهد شد. موقعیت مکانی این مجموعه آبی به گونه ای است که ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
پارک ملت مشهد کجاست؟ آدرس و شماره تماس شهربازی پارک ملت مشهد
پارک ملت مشهد یکی از بهترین مکان‌های تفریحی برای فصل‌ها دورهمی یا تابستان است که تمامی امکانات لازم برای داشتن یک روز عالی را برایتان فراهم می‌کند. ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شهربازی سرزمین عجایب مشهد هیجانی به یادماندنی
به گزارش پرشین هتل مجموعه شهربازی سرزمین عجایب مشهد در فضایی به مساحت 2500 متر مربع در خرداد ماه سال 1386 افتتاح شد. برای رزرو هتل مشهد نزدیک به این ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شهربازی قلعه سحرآمیز مشهد مانند خانه ی سیندرلا
به گزارش پرشین هتل شهربازی قلعه سحرآمیز مشهد در خیابان امام رضا مشهد واقع شده است. برای دسترسی راحت می توانید هتل مشهد نزدیک به این مکان تفریحی مشهد را ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
باغ خونی مشهد، یک باغ خونی یا نمادی از خون؟
باغ خونی مشهد در خیابان عنصری قرار دارد. یعنی در مجاورت خیابان امام رضا با هتل های بیشمار که منتهی به حرم امام رضا علیه السلام می شود. باغ ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
آبشار آبگرم کلات، بهشتی پنهان نزدیک مشهد
به نقل از پرشین هتل، آبشار آبگرم کلات مشهد بهشتی پنهان نزدیک مشهد است که 70 کیلومتر با شهر مشهد فاصله دارد. اگر قصد دارید به این محل زیبا سری ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
جاغرق مشهد، مکانی غرق آب
جاغرق مشهد یا مکانی غرق آب یکی از ییلاقات این شهر است که در انتهای طرقبه واقع شده است. شاید بپرسید چرا جاغرق، دلیل آن این است که منطقه جاغرق ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۳ ۵ دقیقه مطالعه
کوهستان پارک شادی مشهد و تعطیلی غم انگیز
به گزارش پرشین هتل،کوهستان پارک شادی مشهد مجتمعی فرهنگی تفریحی در مشهد است که تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری شاهد می‌باشد. این مجموعه توسط بنیاد شهید مشهد اداره می ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
خانه اردکانی مشهد و عمری 100 ساله
به نقل از پرشین هتل، خانه اردکانی مشهد با توجه به کتیبه سر در بنا عمری نزدیک به یک قرن دارد. شواهد شفاهی نشان دهنده آن است که این خانه ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
سد کارده مشهد سپری برای شهر مشهد
سد کارده مشهد در زمان های گذشته وجود نداشته است. در طی یک تغیر آب و هوایی، ناگهان کشف رود پر آب می شود و به صورت وحشتناکی می خروشد. ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۲ ۵ دقیقه مطالعه
سرزمین موج های آبی مشهد، بهترین مکان تفریحی برای خانواده ها
سرزمین موج های آبی مشهد یکی از بهترین مراکز تفریحی مشهد به شمار می رود که بزرگ ترین تحول در مشهد را ایجاد کرد، زیرا تا قبل از ساخت این ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک آبی ایرانیان مشهد و خلق خاطره هایی بی نظیر
پارک آبی ایرانیان مشهد، بهترین مرکز تفریحی و گردشگری مشهد برای زائران عزیز است تا بتوانند لحظه هایی شاد و پر انرژی را سپری کنند. این مجموعه آبی یکی دیگر ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
خانه داروغه مشهد مکانی بسیار زیبا
خانه داروغه مشهد در زمان قدیم به موازات بازار مسگری قرار داشت. در حال حاضر کوچه بازار مسگرها وجود ندارد و تنها کوچه بازار فروش عمده لباس آن را احاطه ...
میلاد قدوسی میلاد قدوسی
مراکز تفریحی و گردشگری ۲ ۵ دقیقه مطالعه
خانه توکلی مشهد یا خانه اجنه
خانه توکلی مشهد یکی از ساختمان های قدیمی در این شهر است که به ثبت آثار ملی ایران رسیده است. مشهد همانند: کاشان، اصفهان، شیراز، یزد و کرمان خانه های ...
میلاد قدوسی میلاد قدوسی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
دلهره آورترین محل برای موریانه یا دهکده چوبی نیشابور
به گزارش پرشین هتل، تمام خانه های دهکده چوبی نیشابور از چوبی ساخته شده که موریانه قادر به جویدن آن ها نیست. تنها بخشی از قسمت های آشپزخانه و سرویس ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کمپ غدیر یا پارک جنگلی طرق
پارک جنگلی غدیر مشهد یا همان کمپ طرق شهر مشهد یک بوستان بزرگ است که زائران بسیاری را در دل خود جای می دهد. این بوستان طبیعی با وسعت تقریبی ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
محله نوغان مشهد
محله نوغان مشهد یکی از محله های قدیمی مشهد است. خیابان اصلی این محله به نام راسته نوغان می باشد که کوچه هایی از آن منشعب می باشد. راسته نوغان ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۲ ۵ دقیقه مطالعه
ابرده یا چالوس مشهد
ابرده که به بهشت مشهد هم مشهور است، روستایی با آب وهوای عالی می باشد که در  بخش شاندیز شهرستان بینالود در استان خراسان رضوی قرار دارد. روستای ابرده ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۳ ۵ دقیقه مطالعه
کاخ موزه محمدرضا شاه در باغ ملک آباد مشهد
به گزارش پرشین هتل، کاخ موزه محمدرضا شاه در باغ ملک آباد مشهد، توسط اداره آستان قدس رضوی در مشهد اداره می شود. این کاخ موزه در باغ ملک آباد ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۴ ۵ دقیقه مطالعه
خانه ملک و وقفیات آن در مشهد مربوط به کیست؟
خانه ملک و وقفیات آن در مشهد مربوط به فردی با نام حاج حسین ملک می باشد که اصالتا تبریزی بوده و در تهران متولد شده است. خانه ملک در ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی

تور مشهد