دبی | جاهای دیدنی ، نقشه دبی ، زبان مردم

شهر دبی دهکده ای کوچک تا تَرین های جهان

سر فصل های مقاله

معرفی دبی

دبی، شهر خیره کننده جهان در زمان های نه چندان دور، دهکده ای کوچک و پیش پا افتاده ای بیش نبود. بعد از اتفاقات بسیار اکنون یکی از وسیع ترین شهرهای امارات متحده عربی است. دبی از سمت جنوب با ایران و در حاشیه و اطراف خلیج همیشه فارس قرار دارد. البته شبه جزیره عربستان نیز همجوار شهر دبی بوده که یکی از شهر های شیخ نشین به شمار می رود. این شهر لقب های زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به شهر آسمان خراش ها، شهر تجملات، شهر شگفت انگیز و ... اشاره کرد.

شهر دبی یکی از شهرهای مهم تجاری در جهان نیز به شمار می رود. طبق آخرین سرشماری در سال 2009، جمعیت عروس امارات بالغ بر 1،771،000 می باشد. شهر دبی مساحتی بالغ بر 1،287،4 کیلومتر مربع (497،1 مایل) می باشد که از دیگر شهر های امارات 8 برابر بزرگ تر می باشد. دبی گران ترین شهر خاورمیانه است و در لیست شهر های گران و لاکچری جهان جایگاه 20 را دارد. در این مطلب پرشین هتل سایت جامع رزرو هتل دبی و رزرو تور دبی می خواهد به شرح کامل شهر دبی بپردازد. در ذیل مطلب سرفصل های هر بخش برای دسترسی راحت شما ذکر شده است.

دبی
نمایی از آسمان خراش های دبی

1-دبی و تاریخچه شهر دبی

2- دبی و اقتصاد آن

3- دبی و اقلیم آب و هوا

4- دبی و مراکز مذهبی دبی

5- دبی و رستوران های دبی

6-دبی و مراکز خرید دبی

7-دبی و مراکز تفریحی دبی

8-دبی و راهنمای مسافر عروس امارات

9- دبی و معرفی هتل های دبی

تاریخچه دبی

شهر زیبای دبی در واقع دهکده ای کوچک و ضعیف در سال 1095 بعد از میلاد مسیح بود که تنها چند خانواده فقیر وجود داشتند که از طریق صید ماهی، معیشت خود را تامین می کرده اند. این دهکده جنگ های داخلی بسیاری را به خود دید که سرنجام با ورود شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم، جنگ ها پایان گرفت و کم کم رنگ و رونق گرفت. طبق آخرین یافته ها، ساخت و ساز شهری در دبی به سال 1799 بعد از میلاد مسیح می رسد.

دبی
جلوه ی شبانه شهر تَرین ها

دبی دهکده ای از توابع شیخ نشین ابوظبی بود که تا قبل 1833 بعد از میلاد شناخته نمی شد. ولی با ورود شیخ مکتوم بن بطی آل مکتوم همراه با 800 نفر از خویشان خود به این دهکده، شکل و شمایل آن تغییر یافت و به شهری نوپا در آمد. مبالغه یست اگر بگوییم شهر دبی پیشرفت خود را مدیون آل مکتوم است، زیرا با بهره وری از موقعیت شهر و تفکرهای روشن توانست، دهکده ای پیش پا افتاده را به شهری برتر در جهان تبدیل کند.

دبی یا دوبی بعد از ورود شیخ آل مکتوم شروع به پیشرفت کرد و کم کم چهره ی یک شهر را به خود گرفت. به دستور شیخ مکتوم این دهکده کوچک به عنوان یک شهر رسمی معرفی گردید. شیخ آل مکتوم با آگاهی از موقعیت خوب این شهر نوپا، یک بندر در قرن بیستم و در محله جِبِل عَلی تاسیس کرد. اکنون بندر جِبِل عَلی یکی از مهم ترین و بزرگ ترین بنادر خاورمیانه و هفتمین بندر وسیع جهان شناخته می شود.

نسب قبیله آل مکتوم به یکی از قبایل بزرگ فرعی به نام آل بوسلافه (بنی یاس) می رسد. وجه تسمیه نام آل بوفلاسه از خواهر فلاح بن هلال الیاسی آل نهیان گرفته شده که با پسرعموی خود ازدواج نمود. سپس صاحب چندین فرزند ذکور شد که لقب الرواشد را گرفت. فلاسه آل نهیان چون چهره ای شناخته شده در قبیله خود محسوب می شد که نفوذ و قدرتی خاص داشت و از آن پس آل فلاسه شکل گرفت. لازم به ذکر است جد خانوادگی آل نهیان و آل مکتوم به آل بنی یاس می رسد که نشان می دهد این دو قبیله عموزاده هستند. قبیله بنی یاس نقش قابل توجهی برای استقلال امارات و تشکیل دولت امارات داشت.

ساختمان های مرتفع در شهر زیبای دبی
ساختمان های مرتفع در شهر زیبای دبی

آیا پایتخت دبی، ابوظبی است؟

پایتخت دبی، کلمه ای است که در گوگل بسیار سرچ می شود و ما برای شفاف سازی این کلمه باید بگوییم شهر ابوظبی پایتخت کشور امارات متحده عربیاست. با این که هر شهر این کشور، حکومتی مستقل دارند، اما ابوظبی پایتخت سیاسی امارات و دبی پایتخت تجاری امارات محسوب می شود. ولی رونق و پیشرفت چشمگیر شهر دبی سبب شده تا در اذهان مردم، پایتخت امارات جلوه کند. در این شهر بسترهای مناسبی برای تجارت، تبادل کالا، خرید مسکن و ... فراهم می باشد.

دبی
دبی شهر آسمان خراش ها

جمعیت محلی شهر دبی عمدتا مسلمان هستند و مهاجرانی هم که به این شهر سفر کرده اند مسلمان می باشند. گرچه اجتماعات قابل توجهی مسیحی، هندو و سیک وجود دارد. اما با این همه قومیت و مذهب مختلف در شهر ترین ها، به خوبی می توان همزیستی مسالمت آمیز میان آنان را به خوبی مشاهده کرد.گرچه مواردی وجود داشتهکه ساکنان خارجی این شهر تجاری قوانینرا نقض کرده اند.

جزیرههای نخلی دبی چگونه ساخته شده اند؟

جزیرههای نخلی دبی از سه مجمع‌ الجزایر ساخته شده که در نوع خود بی نظیر هستند. این جزیرههای نخلی در آب های نیلگون خلیج فارس قرار گرفته اند و برترین هتل های دبی نیز در آن جای گرفته اند. این جزیره ها دارای زیر ساخت های محکمی هستند که توسط مهندسانی مجرب ساخته شده اند. وجه تسمیه جزیرههای نخلی دبی، شمایل نخل گونه آن است که هر کدام به نخل جمیرا، نخل جبل علی و نخل دیره دسته بندی می شوند. این جزایر کاربرد تجاری، تفریحی و گردشگری و مسکونی دارند.

دبی
جزیرههای نخلی دبی

کشف نفت و رونق شهر دبی

مردم شهر دبی تا قبل از کشف نفت، از طریق ماهیگیری و صید مروارید امرار معاش می کردند. از آنجایی که مروارید های دبی بسیار درشت بود سریعاً به کالایی تجاری تبدیل شد و صادرات آن به دیگر کشور ها انجام پذیرفت. رنگ و رونق گرفتن دبی چند سال بیشتر طول نکشید و بعد از مدتی به دلیل وضعیت اقتصادی در جهان زمین گیر شد. اما شیخ آل مکتوم دست از کار نکشید و به ساخت و ساز شهر پرداخت تا از این طریق مردم را به سمت شهر خود جلب کند.

شهرسازی دبی باعث شد تا در یکی از حفاری ها، نفت کشف گردد و همین دلیل سبب شد تا اقتصاد شهر دبی به کلی تغییر کند. این کشف در سال 1966 بعد از میلاد مسیح رقم خورد. پس از کشف نفت، شیوخ قطر و دبی تصمیم گرفتند واحد پولی منسجم و یکسانی داشته باشند. روپیه خلیج، نام اولیه واحد پولی دبی و قطر بود که بعد از این تصمیم به واحد پولی مجلس نقد و قطر، تغییر نام داد. وجود نفت سبب شد تا کارگران خارجی برای کسب درآمد راهی دبی شوند و همین امر منجر شد تا جمعیت شهر دبی افزایش 300 درصدی داشته باشد.

دبی کنونی از چه زمانی شکل گرفت؟

عروس امارات یعنی شهر دبی از زمانی شکل گرفت که انگلیس (بریتانیا کبیر) خاک دبی را در سال 1971 ترک کرد. در همین سال 4 شهر شیخ نشین همراه با ابوظبی (پایتخت امارات متحده عربی) تشکیل شد و کشور امارات متحده عربی پایه گذاری گردید. کشورهایی همچون قطر و بحرین که از شهرهای شیخ نشین محسوب می شدند، تصمیم گرفتند برای خود حکومتی مستقل داشته باشند. درهم امارات واحد پولی جدید کشور در 1973 معرفی شد و بعد از این مسئله، اتحاد پولی میان قطر و دبی از هم پاشید.

دبی
نمایی از خلیج فارس و ساختمان های مرتفع دبی

شهر شگفت انگیز دبی منطقه ای آزاد را برای ساخت یک بندر در نظر گرفت که محله جبل علی، به دلیل نزدیکی به دریا بهترین انتخاب بود. از این رو بندر جبل علی شکل گرفت و تبادل کالا بدون محدودیت انجام می گرفت تا جنگ خلیج فارس شروع شد. وقتی در سال 1990 بعد از میلاد جنگ خلیج فارس آغاز شد، بیشتر تاجران و بازرگانان به دلیل بحران های اقتصادی، سرمایه های خود را از این شهر خارج کردند و اقتصاد دبی دچار لغزش شد. این شهر با این که دچار تزلزل شده بود، اما بعد از مدتی با برنامه های اقتصادی و دگرگونی فضاهای سیاسی، مجدداً رونق گرفت. این شهر زیبا در حال حاضر یکی از موفق ترین شهر ها از نظر اقتصادی و تجاری است.

وجه تسمیه و ریشه یابی نام دبی

شهر جذاب دبی در دهه قبل از 1820 میلاد مسیح الوصل نام داشته اما به خاطر سنت های قدیمی منطقه، اسناد معتبری در دسترس ریشه یابی نام آن نیست. فدل هندهال یک محقق فرهنگ و تاریخ اینگونه روایت می کند که کلمه دبی از کلمه دبا شکل گرفته است. جریان آهسته آب رود خور، دبا نامیده می شود و طبق گفته یکی از شاعران به نام احمد محمد عبید، ریشه نام دبی از دبا می باشد که نام یک ملخ در این منطقه است.

دبی
پرچم دبی و کشور امارات متحده عربی

خور دبی چیست؟

خور دبی در واقع رودخانه ای می باشد که این شهر زیبا را 2 قسمت کرده است. منطقه دیره دبی بخش قدیمی و با اصالت و البته فقیر نشین شهر و بر دبی جدید ترین و لوکس ترین بخش شهر می باشد. یک تونل در زیر آب ساخته شده و این 2 بخش را به هم متصل می کند. طبق نقشه دبی منطقه دیره در قسمت شمالی و بخش بَر در قسمت جنوبی شهر قرار گرفته است. در قسمت بر دبی خیابان شیخ زائد و بلند ترین برج های ساختمانی قرار گرفته اند و در قسمت شمالی جزیرههای نخلی دبی با ویلاهایی گران قیمت ساخته شده اند. لازم به ذکر است تنها کسانی می توانند در دبی اقامت کنند که خانه یا آپارتمانی را خریداری نمایند. فروش زمین و ملک و آپارتمان یکی از چرخه های اقتصادی مهم عروس امارات می باشد.

دبی
خور دبی که شهر را به 2 قسمت تقسیم کرده است

زبان، مردم، نقشه دبی

زبان مردم شهر دبی عربی است اما از آنجایی که بیشتر اهالی دبی مهاجر هستند به زبان انگلیسی تکلم می نمایند. دبی شهر آسمان خراش ها، بنادر و سواحل زیبا است که بازرگانی و تجارت در این شهر درآمد سرشاری دارد. در این شهر دین های مختلفی در کنار هم زندگی می کنند، اما دین رسمی کشور امارات، اسلام است. با این که مسجد هایی فوق العاده زیبا در این شهر ساخته شده اند اما کلیساهای مخصوص یهودی ها، مسیحی ها و هندوها هنوز هم پا برجا است.

دبی شهر شگفتی ها دائماً در حال بهبود شرایط فرهنگی خود است که مهم ترین آن ها ساخت دهکده فرهنگی دبی است. این دهکده شامل موزه ها، کتابخانه ها، مدارس موسیقی و پایکوبی، سالن تئاتر و ... می شود. جشنواره بین المللی فیلم دبی هم هرسال برگزار می شود که شاهد چهره های مهم سینمایی است. در این جشنواره بسیاری از ستاره های هالیوود حضور پیدا می کنند.

دبی
مردم شهر دبی

در شهر دبی جرم و جنایت کمتر رخ می دهد زیرا قوانینی بسیار سخت داشته و پلیس دبی که زیر نظر مستقیم شیخ دبی فعالیت می کند این قوانین را به صورت جدی اعمال می کند. یکی از مهم ترین رویدادهای آینده دبی نمایشگاه اکسپو در سال 2020 است که گمانه زنی ها نشان می دهد 23 میلیارد دلار سود نصیب کشور امارات شود. جالب توجه اینجا است که این رویداد بعد از جام جهانی و المپیک، سومین رویداد مهم در جهان به شمار می رود. حاکم دبی برای چشم انداز آینده شهر خود به دنبال افزایش حد و مرزهای ساحلی خود است. حاکم امارات درباره نمایشگاه اکسپو 2020 گفته است در زمان شروع آن، تمام جهان مات و مبهوت شگفتی های این جشنواره خواهند شد.

دبی
پلیس دبی و اعمال قانون به صورت جدی

ساختار معماری شهر دبی از دیگر سبک های معماری جهان متمایز می باشد. در این شهر معماری اسلامی و مدرن با هم تلفیق شده اما ساخت و سازهای مدرن ان شهر سبب شده به شهر شگفتی ها، شهر ترین ها و شهر جاذبه ها لقب گیرد. این شهر در بین کشورهای خاورمیانه از نظر ساخت و ساز حرف اول را می زند و در سطح جهانی دارای رتبه ای قابل قبول است.

اقتصاد دبی

شهر زیبای دبی و منطقه دیره، از مهم ترین منابع اقتصادی برای تولیدکندگان صنایع غربی است. البته که مهم ترین دلیل رشد اقتصادی شهر دبی نفت می باشد ولی داد و ستد های مالی مانند تجارت و تبادل طلا به صورت آزاد و تبادل کالا در بندر جبل علی، از دیگر عوامل مهم در اقتصاد مولّد عروس امارات است. وجود بانک های جهانی و مراکز مالی در منطقه بندر شهر دبی از دیگر دستاورد های اقتصادی این شهر می باشد.

دبی
نفت، مهم ترین چرخه اقتصادی شهر دبی

شهر توریستی دبی روز به روز در حال پیشرفت است و یکی از مرکز های مهم برای سرمایه گذاری و فنآوری اطلاعات می باشد. در این شهر منطقه هایی وجود دارد که به شهر اینترنتی معروف هستند و تنها در این محدوده می توان به سایت های فیلتر شده اسرائیلی دسترسی داشت. یکی از قوانین مهم در شهر دبی، حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی است که در صورت تخلف، قوانین سختی را برای فرد خطا کار اعمال می کند.

در شهر پیشرفته دبی فرستادن صدا در فضای مجازی ممنوع بوده و برابر با قانون اعمال می شود. شهر رسانه ای یا همان شهر دیجیتالی دبی که شامل شهر تکنولوژی، الکترونیک، کومرک و شهر تکوم می شود، از مکان های مجاز برای استفاده از سایت های فیلتر شده است که هیچگونه محدودیتی ندارد. یکیدیگر از منابع اقتصادی دبی، شرکت هواپمایی آن است که طبق آخرین آمار در سال 2006، 28 میلیون توریست را جا به جا نموده است.

آب و هوایی دبی

شهر فوق العاده دبی، دارای آب و هوایی بسیار گرم و مرطوب است که می تواند برای برخی از گردشگران غیر قابل تحمل باشد. عروس امارات در فصل تابستان فوق العاده گرم می باشد و زمان مناسبی برای سفر به این کشور نیست، مگر در سفرهای کاری و تجاری. در این شهر پیشرفته، میانگین آب و هوای شهر 40 درجه سانتیگراد در روز، و 30 درجه سانتیگراد در شب است. پس درخواهید یافت حتی در شب هم نمی توا به سادگی در این شهر قدم زد.

دبی
آب و هوای گرم و مرطوب در شهر دبی

شهر زیبای دبی در فصل زمستان نیز از آب و هوایی گرم برخوردار است، ولی دمای آن به 23 درجه در روز و 14 درجه در شب می رسد. در این شهر بارش باران فوق العاده کم است، به گونه ای که میانگین بارش در شهر دبی 88،6 میلی متر در سال می باشد. در این شهر شما برفی نخواهید دید ولی یک مکان تفریحی و گردشگری در این شهر وجود دارد که همواره سرد و یخی است و برای ورود به آن باید لباس گرم (کاپشن) به تن داشته باشید.

مراکز مذهبی دبی

شهر خیره کنندهدبی علاوه بر این که جاذبه های توریستی، جاذبه های تاریخی و ... دارد، دارای جاذبه های مذهبی نیز می باشد. در این بخش می خواهیم به معرفی مراکز مذهبی شهر دبی بپردازیم که شامل زیبا ترین مسجد دبی، تنها مسجد دبی که داخل شدن به آن ممنوع نیست و ... می شود. شاید کمی خنده دار به نظر رسد که کسی به شهر شگفتی ها برود و از این مکان ها هم بازدید کند. ولی واقعیت این جا است که بیشتر گردشگران خارجی ترجیح می دهند به بازدید از مکان های مذهبی دبی بروند تا با شگفتی های بیشتر شهر آشنا شوند.

دبی
مسجد خلیفه تاجر دبی، دوستدار محیط زیست

مسجد خلیفه تاجر دبی

مسجد خلیفه تاجر دبی یکی از مراکز مذهبی مهم در شهر شگفتی ها است. این مسجد زیبا در سال 2014 و در منطقه دیره احداث گردید. این مسجد فوق العاده زیبا که هزینه های گزافی برای ساخت آن پرداخت شده، دارای حسگرهایی برای روشنایی مسجد به همراه پنل های خورشیدی است که در صرفه جویی انرژی فوق العاده چشمگیر می باشد. علاوه بر مواردی که ذکر شد، وجود دستگاه های مجهز وضوگیری در مسجد می باشد که سبب می شود از اصراف آب جلوگیری شود. همین موارد باعث شده تا مسجد خلیفه تاجر دبی، لقب دوستدار محیط زیست را از آن خود کند.

دبی
مسجد عمر بن خطاب لعنة الله عليه دبی زیبا ترین مسجد دبی

زیبا ترین مسجد دبی 

مسجد عمربن الخطاب لعنة الله عليه دبی نام زیبا ترین مسجد در شهر دبی است که چشمان شما را مسحور خود می کند. این مسجد در سال 2011 افتتاح شده که در دل جاده شیخ زاید قرار گرفته است. مساحت مسجد حدود 8700 متر مربع بوده که بیش از 2000 نمازگزار را درون خود جای می دهد. این مسجد دبی الهام گرفته شده از مسجد سلطان احمد استانبول است که موسس آن تاجری به نام خلف الهبوتور نام دارد. واژه الفاروق، به معنی متمایز بودن خوبی از بدی است و نام مسجد، اقتباس شده از نام یکی از اصحاب پیامبر می باشد. پلان معماری مسجد فوق العاده بوده و همین امر باعث شده گردشگران تور دبی حتماً به بازدید از این مسجد بروند.

دبی
مسجد جمیرا دبی و اجازه ورود دیگر ادیان

مسجد جمیرا دبی

مسجد جمیرا دبی از مشهور ترین و معروف ترین مساجد در شهر دبی است که در جزیرههای نخلی دبی واقع می باشد. منطقه جمیرا شامل همان نخل معروف می شود که بهترین هتل های دبی در آن واقع می باشند. در دیگر مراکز مذهبی دبی که نام برده شد غیر از مسلمانان، هیچکس حق ورود به مسجد ها را ندارد. اما این مسجد زیبا و خاص دبی به روی تمامی گردشگران باز است. البته این امر در زمان برگزاری نماز امکان پذیر نیست. گنجایش مسجد جمیرا دبی 1200 نفر بوده که در مقایسه با دیگر مسجد های شهر شگفت انگیز کمی کوچک به نظر می رسد.

مسجد امام حسین دبی، ساخته دست ایرانی ها

مسجد امام حسین (ع) دبی، یکی از مسجد های اهل شیعه در شهر توریستی دبی است که به همت ایرانیان و کمک سازمان هلال احمر، بنیان گذاری شد. این مسجد در سال 1979 بعد از میلاد در منطقه سطوای، جاده الوصل قرار دارد که بیمارستان ایرانیان مقابل آن قرار دارد. نکته جالب توجه درباره مسجد امام حسین دبی این است که یک جوان انگلیسی توسط آیت الله مدنی به دین اسلام گروید و سبب معروفین این مسجد در شهر دبی شد. به طور میانگین افراد بسیاری در این مسجد از دین خود فارغ شده و مسلمان می شوند.

دبی
مسجد امام حسین (ع) دبی و گرایش دیگر ادیان به اسلام

رستوران های دبی

دبی دارای رستوران های فوق العاده ای است که می توان در آن ها یک وعده غذا را صرف نمود و لذت فراوان برد. همانطور که می دانید یکی از معیارهای توریست ها برای سفر به هر شهر، چشیدن طعم غذاهای آن ها است. از این رو پرشین هتل تصمیم گرفته در ادامه مطلب به معرفی برخی از رستوران های لوکس دبی و رستوران های ایرانی در دبی با موزیک زنده بپردازد.

رستوران شایان دبی، مجلل ترین رستوران ایرانی دبی

رستوران شایان دبی یکی از مجلل ترین رستوران های ایرانی در شهر شگفتی ها است که از نظر کیفیت زبانزد خاص و عام می باشد. در این رستوران منوی متنوعی از غذاهای ایرانی و فرنگی در پیش روی شما قرار می گیرد که اتخاب این همه غذای لذیذ کاری بس دشوار است. اگر می خواهید ساعاتی را به آرامی سپری کنید و غذایی خوشمزه نوش جان نمایید، توصیه می کنیم حتماً به این رستوران شهر تَرین ها مراجعه کنید. لازم به ذکر است رستوان شایان برای آن دسته از گردشگرانی که معلول هستند، خدمات ویلچر و رمپ را ارائه می دهد.

دبی
رستوران شایان دبی و منوی سلف سرویس

رستوران ایرانی در دبی

رستوران شبستان در شهر دبی جهانی از طعم، مزه و رنگ های مختلف را به رخ شما می کشد که حق انتخاب غذا را برای شما مشکل می کند. این رستوران ایرانی فوق العاده برجسته است و حتی شهروندان عروس امارات نیز به آن مراجعه می کنند. غذاهای خوشمزه این رستوران همراه موسیقی زنده اصیل ایرانی با روح و روان شما بازی کرده و شما را به لذتی وصف نشدنی دعوت می نماید. استفاده از بهترین مواد اولیه، وجود سراشپزهای حرفه ای و ... سبب شده تا این رستوران ایرانی در دبی با موزیک زنده، هیچ کم و کاستی نداشته باشد.

دبی
رستوران شبستان دبی و رستوران موزیک زنده در دبی

رستوران هاتیتود دبی

رستوران هاتیتود در شهر دبی می تواند بهترین انتخاب برای آن دسته از گردشگرانی باشد که علاقه زیادی به غذاهای دریایی دارند. این رستوران یکی از بهترین رستوران های جمیرا بیچ محسوب می شود که انواع غذاهای دریایی، پاستا و سالاد های خوشمزه، کباب های لذیذ و ... را طبخ می کند. از ویژگی های این رستوران دبی طبخ غذا جلوی چشم میهمانان است که نشان از سالم بودن و کیفیت غذاها می دهد. رستوران هاتیتود در زمان شام برنامه های متنوع و سرگرم کننده ای دارد که در شنبه، شب های آمریکایی و در سه شنبه، شب های عربی نام گرفته است.

دبی
غذاهای خوشمزه و فست فود در رستوران های دبی

رستوران تام اند سرژ دبی

رستوران تام اند سرژ دبی یکی از بهترین رستوران های شهر شگفتی ها است که توسط 2 شخصیت با ملیت های مختلف احداث شده است. تام یک استرالیایی است و سرژ یک اسپانیایی که صاحبان رستوران هستند و غذای 2 ملت مختلف را با هم ترکیب کرده اند. همین تلفیق 2 در 1 سبب شده تا طعم هایی شگفت انگیز را به کام میهمانان خود بچشاند. زمان ورود به رستوران شما با جوّی دوستانه مواجه می شوید که لذت صرف غذا را برای شما بیشتر می کند. پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال یک رستوران عالی برای صرف شام می گردید، حتما این رستوران دبی را امتحان نمایید.

بیشتر بخوانید: بهترین رستوران های دبی را بشناسید

دبی
رستوران های دبی

مراکز خرید دبی

شهر تجاری دبی جاذبه های فراوانی دارد که بخشی از آن ها مربوط به مراکز خرید شهر دبی می شود. شهر دبی با مراکز خرید و مجتمع های تجاری اش، به عنوان بهشتی برای مد و پوشاک بدل شده که خودنمایی برترین برندها در بازارهای شهر دبی حکایت از این مسئله دارد. در این بخش با بازارهای مهم شهر دبی آشنا خواهید شد که اطلاعات بیشتر آن ها در مطلب مراکز خرید دبی قابل دسترس می باشد.

مرکز خرید دبی مال، مشهور ترین بازار جهان

مرکز خرید دبی مال یکی از مشهور ترین بازار های جهان است که از نظر وسعت و زیبایی بی مثال می باشد. قدم زدن در این مال بزرگ مسلماً فوق العاده بوده و البته می طلبد که با کیفی سرشار از پول به آن مراجعه نمایید. زیرا قیمت های این مرکز خرید دبی بسیار فضایی بوده و هر کسی توان خرید از آن را ندارد. گردشگران تور دبی عاشق این مرکز خرید هستند و حداقل برای بازدید از این بازار به آن مراجعه می کنند.

دبی
آبنمای موزیکال معروف دبی در مقابل دبی مال، بلند ترین ساختمان جهان

مرکز تجاری دبی مال دارای 1200 فروشگاه و غرفه تجاری می باشد که برای بازدید از این غرفه های رنگارنگ و بِرند باید چند روزی را وقت بگذارید. از جاذبه های مهم شهر دبی که در این بازار قرار گرفته اند می توان به پاتیناژ (اسکی روی یخ)، آب نماهای موزیکال و معروف دبی، آکواریوم دبی، پارک موضوعی و ... اشاره کرد. این بازار امارات هزینه های میلیاردی در بر داشته که سبب شده خاص ترین بازار جهان باشد.

سیتی سنتر دیره دبی

مرکز خرید سیتی سنتر دیره دبی یکی از با سابقه ترین بازار های تجاری در شهر عروس امارات است که بهشتی برای خرید کردن می باشد. این مرکز خرید درسال 1995 میلادی در بهترین منطقه شهر دبی (دیره) که جنبه تجاری دارد قرار گرفته است. این بازار به دلیل سابقه درخشانی که دارد پرآوازه بوده و هر گردشگری ترجیح می دهد خرید های خود را از این بازار انجام دهد. مهم ترین خصیصه این بازار وجود هتل های دبی در این منطقه می باشد که دسترسی گردشگران را آسان نموده است.

دبی
مرکز خرید سیتی سنتر دیره دبی

مرکز خرید سیتی سنتر دیره دارای 3 طبقه می باشد که 370 فروشگاه و غرفه تجاری در آن جای گرفته است. تنوع بالایی از رستوران ها و کافی شاپ ها حق انتخاب را برای شما سخت می کند تا در کدام رستوران یا کافی شاپ آن غذا و نوشیدنی خود را نوش جان کنید. پردیس سینمایی، پارکینگ، سالن بولینگ، هایپر مارکت، شهربازی سرپوشیده و ... از جمله امکانات این مرکز خرید در شهر دبی هستند.

امارات مال دبی

مرکز خرید امارات مال دبی بعد از دبی مال، دومین مرکز خرید مهم در شهر شگفتی ها می باشد. این مجتمع تجاری شهر دبی بزرگ ترین پیست اسکی جهان را درون خود جای داده است. امارات مال در سال 2005 پا به عرصه رقابت گذاشت و با 4 طبقه و 560 غرفه کار خود را شروع کرد. برترین برندهای جهانی ر این بازار وجود دارد که نظر هر شیک پوشی را به خود جلب می کند. معماری این بازار به سبک مدیترانه ای و عربی می باشد.

امارات مال دبی دارای امکاناتی فوق العاده است که یکی از آن ها، پیست اسکی سرپوشیده دبی است که بیش از میلیون ها تُن برف را درون خود جای داده و می توان در آن مشغول برف بازی شد. شهربازی سرپوشیده فوق العاده مهیج، سالن تئاتر، بهترین رستوران ها و کافی شاپ ها و ... از دیگر امکانات رفاهی این بازار دبی می باشد. جهت بازدید از این مجموعه یکشنبه تا چهارشنبه باید از ساعات 10 صبح تا 22 و پنج شنبه تا شنبه از 10 صبح تا 12 بامداد مراجعه نمایید.

دبی
بزرگ ترین پیست اسکی جهان در امارات مال دبی

مرکز خرید برجمان دبی

مرکز خرید برجمان دبی یکی از با سابقه ترین بازارهای شهر است که برای خرید اجناس قیمت مناسب و شیک، بهترین گزینه می باشد. این بازار یکی از مرتفع ترین مراکز خرید می باشد که به نام های بورجومان و بورجمان نیز خطاب می شود. در این مجتمع تجاری شهر شگفتی ها، می توان دنیای مد و زیبا ترین لباس ها را مشاهده کرد و با قیمتی بسیار منصفانه آن ها را خریداری نمود. این بازار زیبای دبی به 2 بخش قدیم و جدید دسته بندی می شود.

مجتمع تجاری برجمان 320 غرفه تجاری دارد که انواع برندهای معتبر جهانی را عرضه می کند. در این بازار محال ممکن است پا بگذارید و خرید های زیاد انجام ندهید، چون قیمت هایی عالی، برندهایی معتبر و کیفیتی بالا دارد. در طبقه سوم این مجتمع تجاری، تجهیزات بازی قرار داده شده تا کودکان مشغول تفریح شوند. رستوران و کافی شاپ، خدمات تاکسی سرویس، پارکینگ و ... از دیگر اجزای تشکیل دهنده بازار هستند.

مراکز تفریحی دبی

شهر دبی بهشتی برای تفریحات به شمار می رود، در این شهر تَرین ها شما هر چه نیاز داشته باشید در دسترس شما خواهد بود. حسب الامر این اتفاق می تواند برای شما سفری خاطره انگیز و مفرح را برای شما رقم بزند. در این بخش با مراکز تفریحی دبی آشنا خواهید شد که به برخی از آن ها اشاره شده است.

دبی
آکواریوم دبی، جهانی خارق العاده در زیر آب

آکواریوم دبی

آکواریوم بزرگ دبی، مرکز تفریحی که می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. جهان خارق العاده زیر آب را می توانید با مراجعه به آکواریوم دبی مشاهده نمایید و زبان به تحسین بگشایید. این تفریح جالب در مرکز خرید دبی مال قرار گرفته که به تنهایی خودش جاذبه ای تفریحی محسوب می شود. آکواریوم آب شور دبی بزرگ ترین آکواریوم خاورمیانه است که در آن جهان زیر آب به خوبی قابل مشاهده می باشد.

آکواریوم دبی دارای تونلی زیبا است که سرزمین پهناور اقیانوس را نایان می کند. انواع آبزی های ریز و درشت، 400 کوسه و 33 هزار موجود آبی در این تونل آکواریومی زندگی می کنند. عمق این آکواریوم به حدی بالا است که 10 میلیون متر مکعب آب گنجایش دارد. 51 متر عرض، 20 متر طول و 11 متر ارتفاع آکواریوم دبی می باشد. بزرگ ترین پانل اکریلیک در جهان به ابعاد 8.3 و 32.80 متر و ضخامت 75 سانتیمتر در این آکواریوم است که به ثبت جهانی رکوردهای گینس رسیده است.

دبی
شهربازی آی ام جی در دبی و تفریحی ماجراجویانه

شهربازی آی ام جی دبی

شهربازی آی ام جی دبی بهترین تفریح برای آن دسته از گردشگرانی است که اهل ماجراجویی هستند. در این شهربازی که وسعتی بالغ بر 140 هزار متر مربع دارد، عنوان یکی از بزرگ ترین شهربازی های سرپوشیده در جهان را از آن خود کرده است. این شهربازی موضوعی دبی در مدت کمی توانسته علاقه مندان بسیاری را به سمت خود جذب کند. در این مکان تفریحی رستوران ها و کافی شاپ های بسیاری وجود دارد که نیاز شما از گرسنگی و تشنگی را رفع می کند. پارکینگ رایگان نیز برای مدعوین این شهربازی در نظر گرفته شده است.

تور سافاری دبی

شهر زیبای دبی بدون شک یکی از خاص ترین ها در جهان است. چه از نظر ساختمانی و چه از نظر جاذبه های طبیعی؛ یکی از این جاذبه های طبیعی کویر دبی است که فوق العاده زیبا و دیدنی بوده و یکی از تفریحات عالی نزد گردشگران به شمار می رود. از دیرباز تا کنون کویر امارات متحده عربی یکی از جذاب ترین کویرهای جهان است که همین امر سبب شده گردشگران به تور سافاری دبی نیز علاقمند شوند.تور سافاری دبی شما را به دل کویر می برد و لذت سوار شدن بر ماشین ای غول پیکر را به شما می دهد که با سرعتی بالا، شن های صحرا را درهم شکسته و خودنمایی می کند.

دبی
تور سافاری دبی و هیجانی وصف ناپذیر

تفریح تور سافاری در شهر شگفتی ها شاید کمی هزینه بر باشد، اما مسلماً لذت صحرانوردی ارزشش بیشتر هزینه ی پرداختی است. در کویر امارات متحده عربی یک چایخانه و لمکده تعبیه شده تا گردشگران با صرف نوشیدنی و ... لذت سافاری را چند برابر تجربه کنند. شتر سواری، اسکی روی شن، موتور سواری در پیست شنی و تتو روی بدن با حنا و ... از دیگر تفریحات و امکانات موجود در سافاری دبی است که می توانید آن ها را انجام دهید. استفاده کنید و نهایت لذت را ببرید. خودرو های سافاری با وسیله ای به نام رول کیج ایمن شده اند تا در صورت وارونه شدن، آسیبی به گردشگران نرسد.

موشن گیت دبی

موشن گیت، شهربازی فوق العاده دیدنی در شهر دبی که ما را به یاد سینماهای هالیوودی می اندازد. در واقع نام شهربازی هالیوودی شایسته این شهربازی است که در مدتی کم، محبوبیت فراوانی را کسب کرده است. 27 وسیله بازی در این مجموعه وجود دارد که برای تفریح و سرگرمی تدارک دیده شده اند تا میهمانان با شخصیت های کارتونی مانند سیندرلا، میکی موس، یوگی و دوستان و ... همبازی شوند.

دبی
موشن گیت دبی و شخصیت های برجسته انیمیشنی معروف

کمپانی های موجود در این شرکت فوق العاده مشهور هستند که می توان از جمله آن ها به شرکت دریم ورکز، کلمبیا پیکچرز، لیونزگیت و ... اشاره کرد. ترن هوایی این شهربازی فوق العاده محبوب بوده و یکی از مهیج ترین مکان های موشن گیت دبی به شمار می رود. انیمیشن هایی همچون هتل ترانسیلوانیا، سرزمین اسمورف ها، شِرک و ... از دیگر جذابیت های این مکان تفریحی می باشند.

راهنمای مسافر دبی

در راهنمای مسافر دبی شما با سیستم حمل و نقل این شهر زیبا و فرهنگ مردم آشنا خواهید شد که در این بخش تنها به مهم ترین آن ها اشاره می شود. در این بخش به معرفی فرودگاه های دبی، آزادراه های دبی و قطار شهری دبی خواهیم پرداخت که اطلاعات کامل هر یک از آن ها در مطلبی مجزا شرح داده شده است.

در شهر دبی سازمانی به نام «سازمان جاده ها و حمل و نقل» فعالیت می کند که تمامی سیستم حمل و نقل شهر شگفتی ها، زیر نظر این ساز مان انجام می شود. با وجود ساختارهای حمل و نقل عمومی در دبی، تنها 6 درصد از شهروندان از آن ها استفاده می کنند و دیگران با خودرو های شخصی سفر درون شهری را انجام می هند. همین امر سبب ترافیک سنگین در این شهر شده است.

دبی
فرودگاه دبی و ساخت بزرگ ترین فرودگاه جهان

فرودگاه مکران و فرودگاه آل مکتوم دبی

فرودگاه بین المللی مکران از 3 ترمینال لاکچری برخوردار است که پروازهای خارجی از پایانه های 1 و 2 و پروازهای داخلی از پایانه 3 این فرودگاه انجام می گیرد. مساحت پایانه 3 فرودگاه مکران 1،500،000 متر مربع می باشد که وسیع ترین ساختمان جهان از نظر مساحت می باشد. فرودگاه مکران یک مجتمع تجاری درون خود جای داده که دوتی فیری نام دارد و به معنی معاف بودن از گمرکی است.

فرودگاه آل مکتوم از دیگر فرودگاهی شهر دبی است که در سال 2010 فاز اول آن افتتاح گردید. این فرودگاه در نزدیکی منطقه جبل علی قرار دارد که بندر جبل علی نیز در نزدیکی آن می باشد. بیش از 2450000 تُن بار و پنج میلیون گردشگر در فاز اول این فرودگاه جا به جا شده اند. گمانه زنی ها نشان می دهد بعد از ساخت کامل فرودگاه آل مکتوم که شامل 5 باند و 4 پایانه می شود، عنوان بزرگ ترین فرودگاه جهان را از آن خود کند.

دبی
قطار شهری شهر تَرین ها

قطار شهری دبی

قطار شهری، یکی از سریع ترین وسایل حمل و نقل عمومی در جهان است که شهر دبی نیز از آن بی نصیب نیست. مترو دبی با هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد و 98 میلیون دلار افتتاح شد که البته بخش های اندکی از آن در حال ساخت می باشد. خط قرمز و خط سبز قطار شهری در سال 2010 به بهره برداری رسید که خط سبز قطار شهری از منطقه راشدیه به مرک شهر و خط قرمز از فرودگاه مکران به سمت بندر جبل علی حرکت می کند. قطار شهری دبی 47 ایستگاه دارد که 37 استیشن (ایستگاه) بر روی زمین و 10 استیشن در زیر زمین قرار گرفته است. نکته جالب توجه اینجا است که قطار شهری دبی بعد از مترو تهران، ارزان ترین شبکه حمل و نقل داخلی به شمار می رود.

دبی
تاکسی دبی و خودروهایی لوکس

اتوبوس و تاکسی دبی

آزادراه های دبی دارای پنج راه اصلی است که آن را به دیگر کشورهای امارات متحده عربی وصل می کند. این آزادراه ها شیخ زائد، آزادراه امارات، بزرگراه حتّا، آزادراه دبی و آزادراه عودمیثا نام دارند که از اصلی ترین راه های مواصلاتی دبی هستند. قسمت های غربی و شرقی شهر، با پل های آل مکتوم، پل شناور، بیزنس بی، قرهود به هم متصل می شوند و 1 تونل در این شهر وجود دارد که نام آن شندغه است.

اتوبوس در شهر عروس امارات سالانه 109 میلیون گردشگر را جا به جا می کند. در ایستگاه های اتوبوس شهر دبی سیستم تهویه مطبوع و کولر گازی تعبیه شده تا راحتی شهروندان و مسافران فراهم باشد. همین عوامل سبب شده تا مردم رغبت به استفاده از حمل و نقل عمومی داشته باشند. تاکسی در شهر دبی به رنگ کِرِم است و بیشتر آن ها ماشین های گران قیمت هستند. در شیخ نشین دبی بیش از 3000 تاکسی وجود دارد که 70 میلیون مسافر را جا به جا کرده اند.

دبی
اتوبوس های دریایی در دبی

مونو ریل و اتوبوس های دریایی دبی

مونو ریل از دیگر راه های حمل و نقل درون شهری عروس امارات می باشد که در جزیره مصنوعی نخل دبی یا همان پالم جمیرا ساخته شده است. مونو ریل منطقه جذاب پالم جمیرا را به مرکز شهر وصل می کند و در انتها به خط قرمز قطار شهری دبی می رسد. مونو ریل شهر شگفتی ها در 30 آپریل 2009 به بهره برداری رسید.

شهر دبی علاوه بر مواردی که ذکر شد، از راه دریایی هم حمل و نقل دارد که اتوبوس های دریایی و کشتی های کوچک به نام عَبَره، عهده دار حمل و نقل مسافران به صورت دریایی هستند. بندر جبل علی و بندر راشد از مهم ترین بندرهای دبی است که رفت و آمد از آن ها صورت می پذیرد. رودخانه خور دبی از دیگر راه های دسترسی آن سوی شهر به این طرف شهر است که توسط اتوبوس های دریایی و عَبَره انجام می گیرد.

دبی
مونو ریل شهر دبی

هتل های دبی

در شهری همچون دبی با این حجم بالای گردشگر، طبیعی است که وجود هتل های دبی هم فراوان باشد. در شهر عروس امارات هتل های بسیاری از 1 ستاره تا 5 ستاره وجود دارند که برای اقامت گردشگران ساخته شده اند. بیشتر هتل های پنج ستاره دبی در منطقه پالم جمیرا قرار گرفته اند و مسلماً از نظر قیمت نیز گران می باشند. در این بخش به معرفی هتل های شهر تَرین ها می پردازیم که اطلاعات کامل آن ها در دانستنی هتل های دبی شرح داده شده است.

هتل آوانی دیره دبی، بهترین انتخاب سلبریتی ها

هتل آوانی دیره دبی یکی از بهترین هتل های 5 ستاره شهر شگفتی ها است که خدماتی در کلاس جهانی را به شما ارائه می دهد. سلبریتی ها ترجیح می دهند در این هتل زیبا اقامت داشته باشند تا به مراکز خرید و مکان های مهم شهر دبی دسترسی داشته باشند. این هتل 5 ستاره دبی در سال 2011 افتتاح شده ولی در این مدت کم توانسته است نظر بسیاری از گردشگران به سمت خود جلب کند. هتل آوانی دیره با خدمات عالی و پرسنل حرفه ای خود یکی از بهترین انتخاب ها می باشد.

دبی
هتل آوانی دیره دبی

هتل برج العرب دبی

هتل برج العرب دبی، خاص ترین، جذاب ترین و منحصر به فرد ترین هتل در دبی است که در لیست برترین هتل های جهان قرار دارد. این هتل جذاب و زیبای دبی علاوه بر این که مکانی برای استراحت باشد، مکانی تجاری نیز هست، زیرا برترین برندهای جهان در این مرکز تجاری حضور دارند. برج العرب دبی گران ترین هتل در شهر تَرین ها و جهان است که هزینه هرشب اقامت آن فوق العاده گران بوده و کمتر کسی می تواند در آن اقامت داشته باشد.

دبی
هتل برج العرب دبی

هتل مارینا بیچ دبی

هتل مارینا بیچ اند ریزورت اسپا دبی، مجلل ترین هتل 5 ستاره دبی در جزیرههای نخلی دبی است که انتخاب لکس پسندان می باشد. این هتل زیبا تمامی اتاق های خود را به امکانات خوبی تجهیز نموده تا میهمانان رفاه کاملی داشته باشند. رستوران، کافی شاپ، استخر سرپوشیده، پارکینگ، استخر روباز و سونا از جمله امکانات این هتل جذاب می باشند. این هتل زیبا دارای 195 اتاق مجلل و دلباز است که چشم اندازی رو به آب های نیلگون خلیج دارند.

دبی
هتل مارینا بیچ اند ریزورت دبی

هتل آسیانا دبی

هتل آسیانا دبی از هتل های لاکچری دبی است که به دلیل خدمات دهی عالی و خوب خود، موفق به کسب گواهینامه خدمات کلاس جهانی شده است. این هتل 5 ستاره و لوکس در سال 2011 افتتاح شده و به همین دلیل از دیگر هتل های دبی متمایز می باشد. هتل 5 ستاره آسیانا دبی همانطور که وجه تسمیه آن نشان می دهد به سبک قاره ی آسیا طراحی شده و غذاهایی از این قاره را نیز طبخ می کند. بیشتر کارمندانی که در این هتل مشغول هستند آسیایی بوده و با خونگرمی از میهمانان خود پذیرایی می کنند.

هتل فایو پالم جمیرا دبی

هتل فایو پالم جمیرا دبی انتخابی لوکس برای آن دسته از گردشگرانی است که خدماتی در کلاس جهانی را می پسندند. استخر روباز، سالن اسپا و باشگاه بدنسازی از جمله امکانات محبوب این هتل می باشند. 16 طبقه هتل 468 اتاق مجلل و خاص را درون خود جای داده که با مدرن ترین امکانات رفاهی و لوازم لوکس چیده شده اند تا میهمانان نهایت آرامش را در این تل دبی تجربه کنند. پرسنل هتل به زبان های انگلیسی، فیلیپینی، اردو، فرانسوی و ... تسلط کافی دارند.

دبی
هتل فایو پالم جمیرا دبی و اتاقی خاص

هتل حیات ریجنسی دبی

هتل حیات ریجنسی دبی یکی از بهترین پیشنهاد های ما به شما عزیزان است تا اقامتی فوق لوکس را تجربه کنید. دسترسی آسان هتل به بازار طلا، منسوجات و ... دبی سبب شده تا یکی از محبوب ترین انتخاب ها نزد گردشگران باشد. هتل ذکر شده در 23 آپریل 2009 افتتاح شده و خدماتی عالی را به میهمانان خود ارائه می دهد. مجموعه آبی، خدمات ماساژ، اسپا، استخر و ... از جمله امکانات محبوب این هتل می باشند.

دبی
استخر هتل حیات ریجنسی دبی

هتل حیات پالاس الریگا دبی

هتل حیات پالاس الریگا یا الریقا دبی از بهترین هتل های 4 ستاره شهر دبی است که در سال 2014 افتتاح شده و در ساحل الممسر واقع می باشد. ساحل الممسر یکی از محبوب ترین ساحل های شهر شگفتی ها است که می توان در آن حمام آفتاب گرفت و از شنا کردن در آب های آبی لذت برد. این هتل دبی به بازارها و مراکز خرید شهر دسترسی آسانی داشته و یکی از بهترین انتخاب ها می باشد. با اقامت در این هتل 4 ستاره شما می توانید اقامتی لوکس و در عین حال قیمت مناسب را تجربه کنید.

دبی
نمایی جذاب از استخر هتل حیات پالاس الریگا دبی

هتل کرون پلازا دیره دبی

هتل کرون پلازا دیره دبی در منطقه تجاری و گردشگری دیره قرار گرفته و تنها 300 متر با ریف مال دبی فاصله دارد. استخر روباز، اتاق های وسیع با سیستم تهویه مطبوع، ملزومات بهداشتی شخصی و ... اشاره کرد. مرکز سلامتی و سالن تناسب اندام، خدمات ماساژ و سونا از محبوب ترین امکاناتی هستند که برای سلامتی نیز مفید می باشند. رستوران اسپایس آیلند هتل متنوع ترین غذا های بین المللی را طبخ کرده و به صورت سلف سرویس عرضه می کند. این هتل مقابل ایستگاه مترو صلاح الدین واقع شده و به جزیره نخلهای دبی (جمیرا) نزدیک می باشد.

دبی
هتل کرون پلازا دیره دبی

هتل امارات تاورز جمیرا بیچ دبی

هتل 5 ستاره امارات تاورز جمیرا بیچ دبی خاص ترین هتل در جزیره نخلهای دبی است که 400 باب واحد اقامتی لوکس را درون خود جای داده تا میهمانان استراحت کنند. طراحی زیبا و فوق العاده خاص هتل احساسی خوشایند در شما ایجاد کرده ک آرامشی وصف ناپذیر را تجربه خواهید کرد. یکی دیگر از شاخصه های هتل امارات تاورز جمیرا بیچ دبی نزدیکی آن به پارک دینو، فرودگاه بین المللی مکران، قطار شهری و ... است.

دبی
هتل امارات تاورز دبی

هتل جی دبلیو ماریوت مارکوییس دبی

هتل جی دبلیو ماریوت مارکوییس دبی یکی از مجلل ترین هتل های 5 ستاره در دبی می باشد که بیش از 1000 اتاق دارد. این هتل زیبا دارای 1608 اتاق لوکس و دلباز می باشد که چشم انداز وسیعی رو به شهر و خلیج آبی دارند. 14 رستوران و کافه، خدمات ماساژ و اسپا و سالن تناسب اندام از دیگر امکانات رفاهی هتل می باشند. هارمونی زیبای رنگ میان پرده ها و مبل ها جذابیتی خاص به اتاق ها داده است. این هتل برای گردشگرانی که عاشق تفریح و خرید هستند عالی می باشد زیرا به دبی مال، امارات و ... نزدیک است.

دبی
هتل های مرتفع جی دبلیو ماریوت مارکوییس دبی

شهرداری و حاکمان دبی

شهرداری دبی توسط حاکم راشد بن سعید آل مکتوم پاه گذاری شد تا تمام خدمات شهری را عهده دار شود. اکنون حمدان بن راشد آل مکتوم نایب رئیس شهرداری دبی است که نظارت دقیقی بر روی وزارت راه، برنامه و بودجه شهر، محیط زیست و وزارت بهداشت و دارایی دبی دارد. در ادامه به معرفی خاندان آل مکتوم از ابتدا تا کنون اشاره می شود.

دبی
ولیعهد دبی حمدان بن راشد آل مکتوم

1-سعید بن بطی آل مکتوم از سال 1852 تا 1859
2-حشر بن مکتوم از سال 1859 تا 1886
3-راشد بن مکتوم از سال 1886 تا 1894
4-مکتوم بن حشر آل مکتوم از سال 1894 تا 1906
5-بطی بن سهیل آل مکتوم از سال 1906 تا 1912
6-سعید بن مکتوم 1912 تا 1929
7-راشد بن سعید آل مکتوم 1958 تا 1990
8-مکتوم بن راشد آل مکتوم از سال 1990 تا 2006
9-محمد بن راشد آل مکتوم از سال 2006 تا کنون

سخن آخر درباره دبی

با ریزترین مسائل شهر دبی آشنا شده اید، اما حال نوبت به رزرو تور دبی از صفحه سایت پرشین هتل می رسد که با تخفیف های ویژه به شما عزیزان ارائه می شود. با فیلتر کردن تورهای دبی (ارزان ترین تور دبی، تور دبی لحظه آخری، تور دبی با بیشترین تخفیف) لیست کاملی از تورهای دبی به شما نمایش داده می شود.

سپس می توانید با مقایسه قیمت هتل های دبی و موقعیت مکانی آن ها اقدام به رزرو تور دبی یا هتل دبی نمایید. البته خدمات ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی با هزینه و خدمات ویژه هم به کاربران ارائه می شود که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحات تور و هتل که در زیر آمده است مراجعه نمایید و یا با شماره 09198906504 تماس حاصل نمایید.