آنتالیا؛ معرفی شهر، جاهای دیدنی، امکانات و تفریحات و ...

هرآنچه که باید از آنتالیا بدانید! جاهای تفریحی + عکس و آدرس

سر فصل های مقاله

 آنتالیا پس از استانبول دومین شهر مهم و توریستی کشور ترکیه محسوب می شود. موقعیت جغرافیایی آنتالیا به گونه ای است که در قسمت اروپایی ترکیه قرار دارد. عشق و حال در آنتالیا به قدری زیاد است که اگر با رزرو تور آنتالیا یک هفته در هتل های آنتالیا اقامت کنید، احساس خستگی و سرخوردگی نخواهید کرد. شهر آنتالیا علاوه بر جاذبه های تفریحی، جاذبه های تاریخی هم دارد که در این مطلب جامع، با هر یک از آن ها اشنا خواهید شد.

هتل آنتالیا

تور آنتالیا

تور استانبول

آنتالیا
نمایی از آنتالیا

آنتالیا در کنار دریای مدیترانه واقع شده که برای سفرهای دریایی، گزینه ای عالی محسوب می شود. کوه های سر به فلک کشیده و آب های مدیترانه در اطراف آن باعث شده تا همچون مرواریدی بدرخشد. این شهر یک فرودگاه بین المللی دارد که به راحتی و بدون ویزا می توان از ایران به انتالیا رفت. از این رو به شهر آنتالیا، شهر ایرانیان خارج کشور نیز گفته می شود.

antalya
خیابان های آنتالیا

آنتالیا مملو از پارک های آبی، هتل های ساحلی با بهترین تفریحات آبی، سواحل زیبا و بکر، جاذبه های فرهنگی، گردشگری و تفریحی می باشد که باعث شده سالانه افراد بسیاری جهت تفریح و عشق و حال در آنتالیا، راهی این استان در ترکیه شوند. در تمامی خیابان شهر شما درختان نخل و کوچه پس کوچه های باریک را مشاهده خواهید کرد که در نوع خود زیبا هستند.

آنتالیا
دریای آنتالیا

بافت خاص آنتالیا و خانه های تاریخی آن که توسط دیوارهایی احاطه شده؛ از ویژگی های این شهر ترکیه است. پس اگر شما هم علاقه مند هستید تا با تاریخچه آنتالیا، جاهای تفریحی آنتالیا و مراکز خرید آنتالیا آشنا شوید ادامه این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل را از دست ندهید.

آنتالیا
سواحل آنتالیا

سوالات متداول درباره آنتالیا

بهترین رستوران ها، فست فودها و کافه های آنتالیا چیست؟

از بهترین رستوران ها و کافه های آنتالیا می توان به کافه رستوران هتل های رکسوس و هتل های لارا اشاره کرد.

بهترین هتل های انتالیا کدامند؟

هتل ریکسوس لند آف لجندز آنتالیا، هتل ریکسوس پریمیوم بلک، هتل مردان پالاس آنتالیا و ... از بهترین هتل های آنتالیا هستند.

بهترین محله های انتالیا کجا هستند؟

در آنتالیا محله های مختلفی وجود دارد که بهترین محله های آنتالیا شامل لارا، بلک و ... می شود.

معروف ترین اماکن تفریحی و تاریخی آنتالیا چه نام دارد؟

پارک آبی آکوا آنتالیا، پارک آبی دلفین لند آنتالیا و قلعه رومی اشاره نمود

نام معروف ترین مراکز تجاری و بازارهای انتالیا چیست؟

ایکی کاپیلی هان، مال آف آنتالیا، دیو اوتلت مال و ... از بهترین مراکز تجاری و بازارهای آنتالیا هستند.

سوغات آنتالیا چیست؟

فرش و گلیم، زیورآلات، قهوه و چای، ظروف مسی، سفالی و چرم از سوغاتی های آنتالیا هستند.

غذاهای محلی آنتالیا چیست؟

از غذاای محلی آنتالیا می توان به بورک، باقلوا و کباب ترکی، ایزگارا بالیک و ... اشاره کرد.

نقشه آنتالیا

 

حداقل هزینه سفر به آنتالیا چقدر است؟

حداقل هزینه ای که برای سفر به آنتالیا لازم است حدود 20 میلیون تومان است که این قیمت های در بازه های های زمانی مختلف تغییر می کند.

مختصری از تاریخچه و جغرافیای آنتالیا

نه تنها آنتالیا بلکه کشور ترکیه از نظر تاریخی، پیشینه قوی دارد که همین موضوع باعث شده تا مکان های تاریخی بسیاری در کشور ترکیه، شهر استانبول و شهر آنتالیا وجود داشته باشد. طبق مستندات موجود می توان گفت که شهر آنتالیا در 150 سال قبل از میلاد مسیح توسط شخصی به نام آتالوس دوم پادشاه پرماگون فرمانروایی می شده که نام اصلی آنتالیا هم برگرفته از وِی است.

آنتالیا
بندرگاه آنتالیا

حفاری هایی که در سال 2008 در شهر آنتالیا در قسمت گاراژ شرقی انجام شده نشان می دهد در زمان های گذشته، آنتالیا پایگاه نیروی دریایی فرمانروایی روم بوده است که ناوگان قدرتمندی در زمان خود به شمار می رفته است. پس از همین حفاری بود که تاریخ آنتالیا به 300 سال قبل از میلاد مسیح ارتقاء پیدا کرد که نشان می دهد آنتالیا بخشی از جمهوری روم در 133 سال قبل از میلاد مسیح بوده است.

آنتالیا
تفریحات آبی

در همان زمان آتالوس سوم که قصد فرمانروایی بر کل امپراطوری روم را داشت، در میان راه جان سپرد. گسترش دین مسیحیت در قرن دوم میلادی اتفاق افتاد و آنتالیا رشد و رونق چشمگیری پیدا کرد. پس از فوت آتالوس سوم آنتالیا توسط امپراطوری بیزانس اداره می شد که به دلیل موقعیت جغرافیایی و جاذبه های طبیعی اش، یکی از شهرهای مهم امپراطوری بیزانس به شمار می رفت.

پیشنهاد خواندن : تفریحات آبی آنتالیا را بشناسید

آنتالیا
سواحل شنی

آنتالیا در قرن سیزدهم پس از میلاد توسط سلجوقیان (یکی از پادشاهان ترک تبار) به تصرف درآمد و از سال 1321 پس از میلاد تا 1423 پس از میلاد، اصلی ترین پایتخت بیگ نشین تکه بود. در تاریخ آنتالیا افراد سرشناسی به آن سفر کرده اند که در ادامه وصف آنتالیا از زبان آن ها را خواهید خواند.

وصف آنتالیا از زبان ابن بطوطه عرب

آنتالیا
پوشش گیاهی آنتالیا

ابن بطوطه یک جهانگرد و قاضی اهل مراکش بود که به دلیل سفرهای مختلفش شناخته می شود. ابن بطوطه از سال 1335 تا 1340 سفری به شهر آنتالیا داشته که زبان او چنین وصف می کند :

از آلانیا (یکی دیگر از شهرهای ساحلی ترکیه) به سمت آنتالیا می رفتم که با درختانی سبز و گونه های طبیعی مواجه شدم. پس از دیدن این زیبایی ها مکان های جذاب  دیدنی شهر برایم تازگی داشت. آنتالیا جمعیت زیادی دار که به 4 بخش تقسیم شده و تاجران مسیحی بسیاری در اطراف ساحل جهت تجارت و امرار معاش در بندر زندگی می کرده اند.

آنتالیا
استند آنتالیا

دیوارهای بزرگی در اطراف بندر وجود دارد که دروازه های آن در شب جمعه و روز جمعه بسته می شوند. یونانیان و یهودیان هر یک در بخش های مخصوص به خود زندگی می کرده اند. مسلمانان نیز در هسته اصلی شهر مستقر بودند. در تمامی مناطقی که گفتم دیوارهایی وجود داشت تا امنیت شهر به خوبی حفظ شود. باغات میوه آنتالیا و زردآلوهای مرغوب آن که هسته هایی شیرین داشتند، جزئی از کالاهای لوکس جهت صادرات به دیگر کشورها شناخته می شد.

آنتالیا
تلفیق کوه و دریا

شرح آنتالیا از زبان اولیا چلپی

طبق فرمایشات اولیا چلبی آنتالیا در قرن هفده پس از میلاد 3000 خانه داشت. این خانه ها در 20 محله ترک نشین و 4 محله یونانی نشین سرشماری شده اند. کَما اینکه 200 قایق در بندر آنتالیا نیز گزارش شده است. جمعیت آنتالیا در قرن 20 پس از میلاد به 25000 نفر رسید که دلیل آن مهاجرت ترک های بالکان و قفقاز بود. سیحی ها و یهودی ها هم از این قاعده مستثنی بودند و در اطراف بندر ساکن شدند.

آنتالیا
خیابان های شهر

آنتالیا از دید جلال الدین بلخی مشهور به مولانا

جلال الدین بلخی که همه جهان آن را به اسم مولانا می شناسند در قونیه زندگی می کرده که مکانی بین آناتولی بوده است. در کتاب فیه مافیه جلال الدین بلخی مشهور به مولانا آنتالیا را چنین می بیند :

آنتالیا
جلال الدین بلخی مشهور به مولانا

باید به جانب توقات (شهری شمالی در کشور ترکیه) می رفتم که شهری گرمسیر است. هرچند آنطالیه هم جزئی از شهرهای گرمسیر می باشد اما بیشتر ساکنان آن رومی هستند و زبان ما را نمی فهمند. مشغول سخن گفتن میان جماعتی بودم که تعدادی کافر هم در آن جمع وجود داشت. این کافران از سخنان من می گریستند و ذوق می کردند. سپس کسی نزد من آمد و گفت که این کافران چه زبان ما می فهمند که من سکوت کردم.

آنتالیا
جلال الدین بلخی

انطالیه به این دلیل شهرت داشت که صلیبیون (مسیحی ها) جهت حمله به فلسطین آماده می شدند. اطراف شهر حاصلخیز، یاقوت آن بی نظیر و برج و بارویی مستحکم دارد. بر بلندای تپه ای قصری وجود داشت که متعلق به سلطان قلج ارسلان از پادشاهان سلجوقی بود. ضمن اینکه ابن بطوطه نیز تعداد زیادی از بازرگانان مسیحی را در اطراف بندر مشاهده کرده و هر صنف و پیشه ای، بازاری مخصوص به خود را داشت.

آنتالیا
نمایی از انطالیه

آنتالیا در دوره بیگ نشین تکه

پس از سلطنت سلجوقی های رومی، زمانی که ایلخانیان پیشروی کرده بودند منطقه های آناتولی به صورت بیگ نشین های ترک درآمدند که یک جمهوری خودمختار را تشکیل می دادند. ترک هایی که از شاخه ایل تکه بودند در قرن 13 پس از میلاد توسط سلجوقی ها در آنتالیا استقرار یافتند. پس از تلفیق کالکانلی، گمبه، کورکودالی، سریک، المالو،فینیک، کاش و آنتالیا مکانی جدید به نام تکه الی در آنتالیا پیدا شد.

آنتالیا
صخره های زیبا

Antalya در دوره عثمانی

سلطان بایزید اول آنتالیا را در سال 1390 پس از میلاد مسیح فتح نمود. از همان ابتدای فتح شهر، پسر خود عیسی را حاکم کرد و پس از مدتی پسر دیگرش مصطفی را بر تخت نشاند. مناطق میان آلانیا و آنتالیا توسط حاکمان عثمانی در سال 1397 پس از میلاد مسیح اداره می شد.

آنتالیا
آبشارهای طبیعی آنتالیا

اهمیت آنتالیا در زمان سلجوقی

در زمان سلجوقی آنتالیا به دلیل تجارت ها و گردشگر پذیر بودن اهمیت بالایی به خود گرفت. این شهر با حاکمیت سلجوقی ها و فعالیت های مهم و بزرگ بین قبرس و سلجوقی ها آن را تبدیل به قطب مهم تجارت کرد. فعالیت های فرهنگی در زمان تکه اوغولار و حمید اوغولار در قرن 13 و قرن 14 به طور چشمگیری افزایش یافت.

آنتالیا
نمایی از هتل های آنتالیا

اتفاقات تاریخی در آنتالیا

در آنتالیا اتفاقات بسیار کمی رخ داد که باعث آنتالیا شهر صلح و دوستی باشد. در تمامی مدت تاریخ آنتالیا تعداد انگشت شماری اتفاق رخ داد که مهم ترین آن ها شورش شاهقلی در سال 1511 پس از میلاد بود. شورش چلپی در قرن 16 پس از میلاد هم اتفاق دیگر در تاریخ Antalya است. این شورش ها باعث شد تا افراد بسیاری به جزیره های کرون و مودون مهاجرت کنند.

آنتالیا
مساحت آنتالیا

درباره مردم، فرهنگ و جامعه آنتالیا

آنتالیا از نظر جمعیت پنجمی شهر بزرگ ترکیه به شمار می رود که در سرشماری سال 2019، جمعیت این شهر به 2،511،000 نفر رسیده است. علاوه بر ساکنین Antalya، گردشگران بی شماری در طی سال و فصل های مختلف به این شهر سفر می کنند تا هم از آب و هوا و هم عشق و حال در آنتالیا لذت ببرند. مساحت شهر هم 1،417 کیلومتر مربع می باشد. نکته جالب اینکه اختلاف ساعت تهران و آنتالیا 1.5 ساعت است.

آنتالیا
نماد شهر آنتالیا

موقعیت جغرافیایی Antalya

از نظر موقعیت جغرافیایی این شهر در قسمت غربی کشور ترکیه واقع شده است. شهر بوردور و اسپارتا از سمت شمال، قونیه از سمت شمال شرق، دریای مدیترانه از جنوب و مرسین و کارامان هم در شرق؛ همسایه این شهر هستند. همچنین مولا از غرب و کِمر از جنوب غربی، آنتالیا را احاطه کرده است.

آنتالیا
هوای ابری آنتالیا

آب و هوای آنتالیا

آب و هوا یکی از مهم ترین معیارهای سفر به هر شهری است. آب و هوای این استان ترکیه هم مدیترانه ای است. بدین گونه که تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل و بارانی دارد. در فصل زمستان موجهایی که هوای گرم را از دریا به ساحل می آورند، مانع سردی هوا در زمستان می شوند.

آنتالیا
نمایی از قلعه قدیمی

به طور متوسط آب و هوای آنتالیا در تابستان بین 28 تا 36 درجه گزارش شده است. هرچند دمای 40 درجه نیز در برخی از روزهای تابستان حس می شود. از اوایل زمستان یعنی ژانویه دمای هوا بین 9 تا 15 درجه است که تا کنون برف و یخبندان به مقدار کم در آنتالیا گزارش شده است.

آنتالیا
آب و هوای آنتالیا

رطوبت هوا به طور سالانه 64 درصد است که به دلیل ساحلی بودن، مسئله ای دور از انتظار نیست. طبق گزارش های هواشناسی فصل پاییز بیشترین باران های سیل آسا و بارندگی را به خود می بیند. از ویژگی های آنتالیا این است که 300 روز آن آفتابی و 38 تا 51 روز آن بارانی می باشد.

آنتالیا
هوای تمیز در آنتالیا

 سیستم حمل و نقل درون شهری آنتالیا

آنتالیا به دلیل کوچک بودنش دارای خط قطار شهری نیست. اما در این شهر فردگاه، دلموش، اتوبوس آبی و ... فعال هستند که جهت رفت و آمد در شهر آنتالیا گزینه ای مناسب می باشند. در ادامه این مطلب به شرح مختصری از حمل و نقل آنتالیا خواهیم پرداخت همراه ما باشید.

آنتالیا
فرودگاه بین المللی آنتالیا

فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا سومین فرودگاه پر رفت و آمد ترکیه محسوب می شود که در سال 1998 به بهره برداری رسید. این فرودگاه دارای 2 ترمینال جهت پروازهای خارجی و پروازهای داخلی است. ظرفیت فرودگاه آنتالیا 35 میلیون نفر است که طی گزارسات رسیده در سال 2010، 22 میلیون نفر از این فرودگاه استفاده کرده اند که 18 میلیون نفر از ین آمار خارجی بوده اند.

آنتالیا
عکس دلموش

دلموش

ون های درون شهری را دلموش می گویند که در مسیرهای مختلف شما را حمل و نقل می کنند. دلموش ها در تمامی نقاط شهر به وفور یافت می شوند که مسیر رفت و آمد آن ها بر پشت شیشه نوشته شده است. قیمت مناسب دلموش ها بهترین گزینه برای سفر های داخلی هستند.

اتوبوس دریایی

یکی دیگر از راه های حمل و نقل در آنتالیا، اتوبوس های آبی است که 2 بار در روز بیشتر حرکت نمی کنند. دقیقا تفاوت آنتالیا با استانبول در این است که اتوبوس های دریایی استانبول بی وقفه مشغول خدمات رسانی هستند اما در آنتالیا چنین موضوعی صدق نمی کند. قیمت اتوبوس دریایی 10 لیر است.

آنتالیا
رفت و آمد دریایی در آنتالیا

تاکسی و تراموا

یکی دیگر از راه های رفت و آمد در آنتالیا تاکسی است. تاکسی ها در اقصی نقاط شهر وجود دارند و به وفور یافت می وشند. همچنین تراموا در آنتالیا نیز برای حمل و نقل گزینه ای مقرون به صرفه می باشد. لازک به ذکر است که برخی از ایستگاه های تراموا دور از یکدیگر هستند که بهتر است از تاکسی استفاده کنید.

آنتالیا
اقامت در لوکس ترین هتل های شهر

اجاره خودرو در آنتالیا

گشت زدن با یک ماشین خارجی لوکس می تواند لذت سفر را چند برابر کند. از این رو شرکت های مختلفی در آنتالیا وجود دارند که اجاره خودرو را ارائه می دهند و شما می توانید با پرداخت هزینه و گذاشتن ودیعه، ماشین مورد علاقه خود را اجاره نمایید.

راه ها و مسیرهای دسترسی به شهر آنتالیا (هوایی و زمینی)

جهت سفر به آنتالیا روش های مختلفی وجود دارد که می توان هر یک از آن ها را امتحان کرد. اما بهترین روش برای سفر به آنتالیا هوایی است. در ادامه مسیرهای مختلف را با هم بررسی می کنیم.

معرفی روش های هوایی و زمینی

محله ها و خیابان های مهم آنتالیا

در شهر آنتالیا محله و مناطق مختلفی وجود دارد که در این بخش قرار است به معرفی مهم ترین محله های آنتالیا بپردازیم.

محله لارا

محله لارا یکی از محبوب ترین محله های آنتالیا است که گردشگران بسیاری به ساحل آن علاقه مند هستند. لارا دارای هتل های بیشمار، ساحلی سنی و جذاب، مراکز خرید مجلل و ... می باشد که همین موارد باعث شده تا مهم ترین محله و خیابان آنتالیا باشد. ضمن اینکه فرودگاه بین المللی آنتالیا نیز در همین محله قرار دارد.

محله کنیالتی

کنیالتی یکی از بهترین محله های آنتالیا است که در غرب واقع شده و بیشتر هتل های لوکس همچون هتل های ریکسوس در همین محله قرار دارند. ساحل بسیار تمیز و مراکز خرید لاکچری از دیگر شاخصه های این محله زیبا در آنتالیا می باشد.

محله بلک

محله بلک به خاطر زمین گلف های زیبایش شناخته می شود. این محله بیش از 15 دوره میزبان مسابقات جهانی گلف بوده و همین مسئله سبب شده تا یکی از مناطق شناخته شده محسوب شود. فاصله بلک به نسبت دیگر مناطق آنتالیا دور تر است که حدود 40 کیلومتر می باشد.

محله کمر

ساحل کمر و محله آن یکی از خیره کننده ترین مناطق در انتالیا است که علاوه بر هتل های لوکس دارای ساحل تمیزی هم می باشد. توجه داتشه بایشد که در این محله هیچ مرکز خریدی وجود ندارد و تنها می توانید مایحتاج روزانه را از بازارهای محلی کمر آنتالیا تهیه نمایید

معرفی اماکن تاریخی، جاذبه های گردشگری، پارک های آنتالیا

به دنبال کسب اطلاعات درباره جاهای تفریحی آنتالیا یا اماکن تاریخی آنتالیا هستید؟ ایا تصور می کنید آنتالیا فقط با هتل های ساحلی اش جذاب است؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این پرسش ها هستید، در عنوان های ذیل به شرح جاهای تفریحی آنتالیا همراه با عکس و آدرس پرداخته ایم تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش یابد.

آنتالیا
عشق و حال در آنتالیا

پارک آبی آکوا آنتالیا

یکی از بهترین جاهای تفریحی آنتالیا، پارک آبی آکوا آنتالیا می باشد که دارای قسمت های مختلفی برای تفریح است. اوج هیجان و لذت بردن از تفریحات آبی به شما کمک می کند تا در تور آنتالیا، خاطره هایی فراموش نشدنی را از خود به یادگار بگذارید. سرسره های مرتفع با رایدهای مختلف، آدرنالین بسیار بالایی را درون شما ترشح می کند. سرسره های آبی روباز و تونلی، با تیوپ و بدون تیوپ با بالاترین استانداردهای جهانی، اطمینان و امنیت خاطر شما را از نظر سلامتی تضمین می کنند.

آنتالیا
پارک آبی آکوالند

آدرس : منطقه کنیالتی، لارا، خیابان مراد پاشا

پارک آبی دلفین لند آنتالیا

یکی دیگر از جاهای تفریحی آنتالیا پارک آبی دلفین لند (زیر مجموعه پارک آبی آکوا) است که با توجه به اسم خود با دلفین ها سر و کار دارد. نمایش دلفی های بازیگوش و تفریح با آن ها می تواند خاطره ای جذاب برای شما به جا بگذارد. علاوه بر دلفین ها، بخش های گوناگون دیگری هم در این پارک آبی وجود دارند که سبب محوبیت آن شده است.

آنتالیا
پارک آبی دلفین لند

آدرس پارک آبی دلفین لند : منطقه کنیالتی، لارا، خیابان مراد پاشا

پارک آبی لند آف لجندز

مشهور ترین و بزرگترین پارک آبی آنتالیا، پارک آلب لند اف لجندز است که بیش از 42 سرسره با رایدهای مختلف (ترسناک، متوسط و آرام) دارد. با هر سلیقه ای که دارید می توانید یکی از بخش های این مجموعه را انتخاب کنید و روز خود را به شادی سپری کنید. وجود موجودات دریایی همچون نهنگ سفید و دلفین هم از اصلی ترین شاخصه های این پارک آبی است. نکته جالب اینجاست که این پارک آبی در یکی از هتل های آنتالیا به نام هتل لند آف لجندز آنتالیا قرار دارد.

آنتالیا
پارک آبی لند آف لجندز

آدرس پارک آبی لند آف لجندز : جاده آتاتورک، محله کادریه آنتالیا، منطقه سریک، هتل لند آف لجندز

پارک آبی رکسوس پریمیوم تروی آنتالیا

با اینکه پارک آبی ریکسوس پریمیوم تروی دور از مرکز شهر است، اما کیفیت بالای خدمات و تفریحات متنوع آن باعث شده تا یکی از بهترین پارک های آبی آنتالیا باشد. این پارک آبی طرفداران مخصوص به خود را دارد که مشتاقانه جهت تفریح بلیط این پارک آبی را خریداری می کنند.

آنتالیا
رکسوس پریمیوم تروی

این پارک آبی نیز در یکی از بهترین هتل های 5 ستاره آنتالیا به نام هتل ریکسوس آنتالیا قرار دارد. استفاده از این پارک آبی برای میهمانان مقیم در هتل رایگان نمی باشد. ساحل شنی اختصاصی از دیگر ویژگی های این پارک آبی است. برج تروجان، سرسره U شکل، نمایش دلفین ها، 2 نهنگ سفید، خوک سفید و ... از بخش های جذاب این پارک آبی هستند.

آدرس پارک آبی ریکسوس پریمیوم تروی : Ileri Basi Mevki Belek, Serik, Antalya

آنتالیا
پارک آبی ددمان

پارک آبی ددمان

یکی دیگر از مکان های تفریحی آنتالیا پارک آبی ددمان است که گزینه هیجان انگیز دیگری برای تفریح و عشق و حال در آنتالیا است. جذاب ترین و بهترین بخش این پارک آبی، 32 سرسره است که رایدهای مختلفی داشته و برای هر سنی مناسب می باشد. سرسره های یو شکل، سرسره با شیب زیاد و سرسره با شیب های کم، رستوران، استخر، جکوزی و سونا هم از دیگر بخش های این پارک آبی هستند.

آدرس پارک آبی ددمان آنتالیا : SirinyalI Mah.Lara Yolu No:01 | Muratpasa, Antalya 07160

آنتالیا
آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا یکی دیگر از مکان های تفریحی آنتالیا است که یکی از بزرگترین تونل های آبی جهان به شمار می رود. بسیاری از گونه های مختلف آبزی در این آکواریوم زندگی می کنند. ظرفیت آکواریوم انتالیا بیش از 5 میلیون لیتر است که 131 متر طول و 3 متر عرض این تونل است.

آنتالیا
آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا در سال 2012 به بهره برداری رسید و آماده پذیرایی از گردشگران تور آنتالیا شد. 40 موضوع مختلف در آکواریوم آنتالیا وجود دارد که برای سرگرمی شما مکانی ایده آل می باشد. در این آکواریوم مرجان های زنده، اسب دریایی، اختاپوس و ... از گونه های آبزی در این آکواریوم هستند.

آنتالیا
نماد آکواریوم آنتالیا

آدرس آکواریوم آنتالیا : 70 کیلومتری ساحل کنیالتی، غرب آنتالیا

آبشار دودن

مجموعه ای از آبشارهای زیبا و جذاب به نام دودن در آنتالیا وجود دارد که زبان را از وصف زیبایی هایش قاصر می کند. این جاذبه طبیعی جزئی از جاهای دیدنی آنتالیا است که فقط 20 دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد. امکانات رفاهی مناسب با ارائه خدماتی مطلوب باعث شده تا یکی از بهترین گزینه های تفریحی برای خانواده ها باشد. آبی که از آبشار دودن سرازیر می شود از گودال وارساک سرچشمه می گیرد.

آنتالیا
آبشار دودن

آدرس آبشار دودن : منطقه کپز، ناحیه ورساک، در 20 کیلومتری مرکز شهر

قلعه رومی آنتالیا

اگر بخواهیم یکی از مکان های تاریخی Antalya را ذکر کنیم آن قلعه رومی آنتالیا است. این قلعه که در قرن دو پس از میلاد مسیح ساخته شده که جزئی از جاهای دیدنی آنتالیا هم به شمار می رود. روایت های مختلفی از زبان باستان شناسان گفته می شود که هنوز نظر یکسانی برای کاربری این قلعه ثبت نشده است.

قلعه رومی

این قلعه زیبا در یکی از پارک های شهر به نام کارالی اوغلو در بندر آلانیا قرار دارد. ارتفاع قلعه رومیان 14 متر است که نمایی پانوراما از بندر و دریای مدیترانه دارد. توصیه می کنیم در سفر به آنتالیا حتما از این جاذبه دیدنی و جذاب همراه دوستان یا خانواده دیدن کنید تا نهایت لذت از سفر را ببرید.

آدرس قلعه رومی آنتالیا : شهر قدیمی کاله ایچی، محله کیلینچارسلان، خیابان هیدیرلیک

آنتالیا
غار کارائین

غار کارائین

یکی دیگر از جاهای دیدنی آنتالیا، غار کارائین می باشد که در زمان های دور، محلی برای زندگی ساکنان اولیه بوده است. باستان شناسان با تحقیق بر روی دندان و استخوان های کشف شده چنین دریافتند که قدمت این غار به دوران پارینه سنگی و نوسنگی مربوط می شود. تعدادی از اشیاء کشف شده به صورت موزه در ابتدای غار قابل مشاهده است.

آدرس غار کارائین : شمال شهر آنتالیا، بزرگراه بوردور، کورکوتلی

آنتالیا
زیبایی های آنتالیا

باغ وحش آنتالیا

باغ وحش یکی از مکان های جذاب برای کودکان  بزرگسالان است که در شهر ساحلی آنتالیا هم یک باغ وحش زیبا وجود دارد. در باغ وحش آنتالیا 800 گونه جانوری مختلف وجود دارد که از سراسر دنیا به این شهر آورده شده اند. از حیواناتی که در این باغ وحش دیده می شود می توان به گونه های مختلف شیر، گونه های مختلف خزندگان، ببرها، گورخرها، گونه های متنوع پرندگان، میمون ها و ... اشاره کرد.

آدرس باغ وحش آنتالیا : خارج شهر، قطار شهری، ایستگاه آخر کپزالتی

آنتالیا
تونک تپه

تونک تپه

تونک تپه به نوعی بام آنتالیا محسوب می شود که بیش از 616 متر ارتفاع از سطح دریا دارد. با رفتن به تونک تپه شما می توانید چشم اندازی خارق العاده از شهر و دریای مدیترانه را مشاهده نمایید. تونک تپه در ناحیه غربی آنتالیا واقع شده و دارای امکانات رفاهی مطلوبی است. همین موارد باعث شده تا یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی آنتالیا به شمار رود.

آدرس تونک تپه : محله لیمان، کمربندی آنتالیا

راهنمای گردش در تفریحات آنتالیا

زمانی که شما وارد شهر انتالیا می شوید و در یکی از هتل های آنتالیا اقامت داشته باشید می توانید از پارک آبی موجود در داخل هتل استفاده کنید. اما با رزرو هتل در مناطقی که دسترسی خوبی به بازارها و جاهای تاریخی داشته باشد می توانید هزینه کمتری را برای حمل و نقل درون شهری بپردازید. اگر شما بتوانید از طریق تورهای گروهی راهی آنتالیا شوید، لیدر خواهید داشت که تمامی مکان های تفریحی و گردشگری آنتالیا را به شما نشان می دهد. اگر هم به صورت شخصی راهی آنتالیا شدید نگران نباشید زیرا با کمی پیاده روی می توانید به تمامی مکان های تفریحی و گردشگری دسترسی داشته باشید.

تفریحات رایگان آنتالیا

از تفریحات رایگان آنتالیا می توان به قدم زدن در سواحل آنتالیا اشاره کرد. ساحل لارا یکی از بهترین سواحل دنیاست که آبی زلال و شن هایی سفید دارد. پارک های آنتالیا نیز از دیگر گزینه های تفریحات رایگان آنتالیا هستند که می توان به Karaalioglu اشاره کرد. مشاهده برج ساعت و دیدن کوه های زیبا در اطراف شهر هم از تفریحات رایگان آنتالیا هستند.

تفریحات لاکچری آنتالیا

تفریحات لاکچری برای آن دسته از افرادی مناسب است که می خواهند لذت بیشتری از سفر به آنتالیا ببرند. از تفریحات لاکچری در آنتالیا می توان به جت اسکی، غواصی؛ تفریح در پارک های آبی و ... اشاره نمود. 

آنتالیا
مراکز خرید آنتالیا

مراکز خرید آنتالیا

مگر می شود به آنتالیا سفر کرد و به مراکز خرید آن نرفت؟ این همه مراکز خرید جذاب و با کیفیت مطمئناً هر شخصی را وا می دارد که بری تماشا هم به سمت آنان جذب شود. در ادامه با تعدادی از مراکز خرید آنتالیا آشنا خواهید شد که در لیست بهترین مراکز خرید قرار گرفته اند.

آنتالیا
مرکز خرید تراسیتی

تراسیتی

این بازار زیبا میان محله لارا و شهر قدیمی واقع شده که یکی از لوکس ترین مراکز خرید آنتالیا محسوب می شود. در این مرکز خرید 180 غرفه وجود دارد که از برندهای مختلف انواع پوشاک، کیف و کفش، بدلیجات، پوشاک بچه گانه، لوازم موبایل و ... را عرضه می کنند. در این مرکز خرید 30 رستوران و کافه وجود دارد تا پاسخگوی نیاز مراجعه کنندگان باشد. همچنین یک مرکز سرگرمی هم در بازار به چشم می خورد.

آدرس مرکز خرید ترا سیتی : Fener Mahallesi, Tekelioglu Caddesi No: 55 Muratpaşa, Antaly

آنتالیا
مرکز خرید ام میگروس

مرکز خرید ام میگروس

مرکز خرید ام میگروس در غرب آنتالیا، محله کنیالتی واقع شده که افتتاح آن به سال 2001 بر می گردد. در این بازار 130 مغازه وجود دارد که اجناس مختلفی را ارائه می دهند. برندهایی همچون زارا، ال سی وایکیکی، موسو و باینر در این بازار نیز شعبه دارند. یک فودکورت وسیع در این بازار طراحی شده تا ذائقه همه مراجعه کنندگان به خوبی تامین شود.

آدرس مرکز خرید ام میگروس : Arapsuyu Mahallesi, Atatürk Blv. No:3, 07030 Konyaaltı/Antalya

آنتالیا
مال آف آنتالیا

مرکز خرید مال آف آنتالیا

یکی از بزرگ ترین مراکز خرید شهر در فرودگاه آنتالیا واقع شده که نام آن مال آف آنتالیا است. در این مرکز خرید تمامی برندهای گوناگون با قیمت های مختلف به چشم می خورد که می توانید هر یک از آن ها را خریداری کنید. در سال 2017 این مرکز خرید جزء برترین مراکز خرید شهر به شمار رفت. در این مرکز خرید 144 غرفه در 2 طبقه وجود دارد که برندهای اچ اند ام، د فاکتو و ال سی وایکیکی را پیدا خواهید کرد.

آدرس مرکز خرید مال آف آنتالیا : مرکز شهر، بلوار قاضی

آنتالیا
خرید از توربان مارینا آنتالیا

مرکز خرید توربان مارینا

توربان مارینا نام یکی از مراکز خرید آنتالیا در محله کالیچی است که در نزدیکی ساحل واقع شده است. برترین برندهای ترکی و اروپایی در این بازار دیده می شوند که قیمت های مختلفی دارند. پس از خرید کردن می توانید به کافه و رستوران های بازار بروید و انواع غذاهای مختلف را سفارش دهید.

آدرس مرکز خرید توربان مارینا : منطقه کال ایچی، بندر روم

آنتالیا
ایکی کاپیلی هان

ایکی کاپیلی هان

قدیمی ترین و مشهور ترین بازار شهر، ایکی کاپیلی هان است که ادویه های خوش عطر و بو و اقلام سنتی را ارائه می دهد. قیمت بسیار مناسب این بازار باعث شده تا یکی از بهترین انتخاب ها جهت خرید سوغاتی باشد. این بازار سرپوشیده در زمان های گذشته متروکه بود اما در حال حاضر با بازسازی های بسیار خوبی که انجام شده یکی از بهترین بازارهای آنتالیا از نظر گردشگران است.

آدرس ایکی کاپیلی هان : Balbey Mahallesi, 403 Sok. İki Kapılı Han D:27 / 43, 07040 Muratpaşa 

آنتالیا
ساختمان های تاریخی شهر

دپو اوتلت

از بازارهای قیمت مناسب آنتالیا می توان به دپو اوتلت اشاره کرد که 18 هزار متر مربع مساحت دارد.  این بازار مقابل فرودگاه آنتالیا قرار گرفته و 90 برند مشهور در این بازار غرفه دارند. قیمت بسیار مناسب این بازار باعث شده تا گردشگران سوغات آنتالیا را از این اوتلت مال خریداری کنند.

آدرس دپو اوتلت : Altınova Sinan, Serik Cd. No:309, 07170 Kepez

 

آنتالیا
تفریحات در سواحل آنتالیا

معرفی سواحل آنتالیا

یکی دیگر از جاهای دیدنی مهم در شهر انطالیه سواحل آن است که هرکدام زیبایی های مخصوص به خود را دارند. در این بخش از مطلب شما با سواحل آنتالیا به طور کلی آشنا خواهید شد که اطلاعات تکمیلی آن ها در راهنمای سفر به آنتالیا نوشته شده است.

آنتالیا
ساحل لارا

ساحل لارا

زیبا ترین ساحل شهر مربوط به ساحل لارا است که نزدیک ترین ساحل به مرکز شهر است. ساحل لارا تنها ساحل طلایی و شنی آنتالیا است که انواع تفریحات آبی در آن برگزار می شود. رستوران ها و کافی شاپ های مختلف، تخت استراحت و حمام آفتاب هم از دیگر ویژگی های این ساحل است.

آنتالیا
ساحل بلک

ساحل بلک

از دیگر سواحل آنتالیا که بیشتر هتل های مشهور در آن ساخته شده اند، ساحل بلک است. ساحل بلک کمی سنگریزه ای و شنی است اما از نظر پوشش گیاهی بسیار عالی بوده و تمامی تفریحات در آن انجام می شود. به گفته گردشگران ساحل بلک گران ترین ساحل شهر می باشد.

آنتالیا
ساحل کمر

ساحل کمر

ساحل کمر شاید از مرکز شهر دور باشد اما طبیعت بکر، چشم انداز کوه و جنگل و ساحل سنگریزه ای آن سبب زیبایی بیش از حد شده است. در ساحل کمر سراسر آرامش است و شما می تواندی بهترین عشق و حال آنتالیا را در همین ساحل تجربه کنید.

غذاهای محلی آنتالیا

دونر کباب

کباب ترکی یا همان دونر کباب یکی از معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای محلی آنتالیا و ترکیه است. گوشت های گوسفندی و مرغ به صورت عمودی به سیخ کشیده می شوند و با چرخش حرارت پخته می شوند. پس از پخته شدن به صورت اسلایسی بریده شده و با نان پیتا یا هر نان دیگر سرو می شود.

بورک

دلمه یا همان بورک از دیگر غذاهای محلی آنتالیا و ترکیه است که شهرت فراوانی در جهان دارد. در برگ درخت مو (برگ درخت انگور) یا سبزی گوشت، فلفل دلمه ای، ادویه و دیگر مواد را میپیچند و پخته می کند. اگر به آنتالیا رفتید و بورک را امتحان نکنید، لذت سفر را از خود دریغ کرده اید.

معرفی بهترین رستوران ها و کافه های آنتالیا

بهترین رستوران ها و کافه های آنتالیا می توانند لذت چشیدن طعم غذاهای مختلف را برای شما چند برابر کنند. از این رو انتخاب درست کافه رستوران در آنتالیا می تواند سبب ساز خاطره های عالی شود. با اینکه بیشتر رستوران ها و کافه های آنتالیا موسیقی زنده دارند اما پیشنهاد می کنیم حتما به این کافه و رستوران ها سر بزنید.

رستوران Balikci Meyhanesi Kaleici

یکی از بهترین رستوران هایی که پیشنهاد می کنیم در آنتالیا به آن مراجعه کنید، رستوران Balikci Meyhanesi Kaleici است. این رستوران با سرو خوشمزه ترین غذاهای ترکی و آنتالیایی همراه فضایی جذاب، شما را به صرف غذایی لذیذ دعوت می کند.

رستوران لارا بالیک

از دیگر رستوران های پیشنهادی ما به شما رستوران لارا بالیک است که در ساحل لارا قرار گرفته و انواع غذاهای دریایی را ارائه می دهد. فضای زیبا و سرویس دهی عالی از ویژگی های رستوران لارا بالیک است. در این رستوران نه تنها غذاهای محلی بلکه غذاهای بین المللی هم سرو می شود.

رستوران آرما

لذت صرف غذا با چشم اندازی از دریای مدیترانه می خواهید؟ پس حتما رستوران آرما آنتالیا را فراموش نکنید. این رستوران از دیزاینی سفید برخوردار است. در این رستوران هر شخصی حتی افراد دیابتی می توانند غذاهای مورد علاقه خود را سفارش دهند بدون اینکه به سلامتشان آسیبی وارد شود.

هزینه های سفر به آنتالیا

هزینه های سفر به آنتالیا اولین موردی است که هر گردشگر به آن فکر می کند. از این ر با دانستن نکات مهم درباره هزینه های سفر می توان یک سفر عالی همراه تجربه ای لذت بخش داشت. با رزرو هتل های آنتالیا در نزدیکی مراکز خرید یا سواحل آنتالیا می توانید تا حدودی از هزینه های حمل و نقل درون شهری آنتالیا کسر کنید و بیشتر از تفریحات لذت ببرید. دومین نکته اینکه اجاره ماشین در آنتالیا به صرفه است زیرا می توانید به راحتی تمامی جاهای تفریحی آنتالیا را ببینید.

یکی دیگر از هزینه های سفر به آنتالیا این است که باید در انتخاب هتل دقت کنید. انتخاب هتل های 5 ستاره در آنتالیا با خدمات یو ال مطمئناً هزینه های سفر به آنتالیا را افزایش می دهد. از این رو با انتخاب هتل های 3 ستاره آنتالیا می توانید هزینه ای ارزان تر پرداخت کنید. نکته دیگر اینکه برای مراجعه به رستوران های آنتالیا باید هزینه های زیادی را پرداخت کنید که پیشنهاد ما برای کاهش هزینه های سفر به آنتالیا مراجعه به رستوران های کوچک و بومگردی می باشد.

بهترین هتل های آنتالیا

در این بخش به معرفی بهترین هتل های آنتالیا از 5 ستاره تا 3 ستاره می پردازیم که هر یک از آن ها قیمت و خدمات متفاوتی دارند که عبارت اند از :

هتل های لوکس و 5 ستاره آنتالیا

در این شهر ساحلی اقامتگاه های بسیاری ساخته شده که هرکدام لول های مختلفی داشته و خدماتی عالی را به صورت ALL و UALL ارائه می دهند. در ادامه به شرح بهترین هتل های شهر انتالیا خواهم پرداخت. جهت مشاهده و رزرو تور آنتالیا یا رزرو هتل آنتالیا می توانید وارد صفحه های مربوطه شوید.

آنتالیا
نمای هتل مردان پالاس آنتالیا

هتل مردان پالاس آنتالیا

بدون شک خاص ترین و لوکس ترین هتل در شهر آنتالیا، هتل مردان پالاس آنتالیا است که 5 ستاره ای مجلل و لوکس به شمار می رود. ساختمان طلایی و مرمر های سفید ایتالیایی این هتل باعث شده تا ساختمانی مجلل و باشکوه جلوه کند. 560 اتاق این هتل با بهترین خدمات و وسایل چیده شده اند تا میهمانان هیچ کمبودی را حس نکنند. لازم به ذکر هزینه هر شب اقامت در این هتل لوکس بسیار بالاست که باعث شده گران ترین هتل اروپا باشد.

آنتالیا
هتل باروت لارا آنتالیا

هتل باروت لارا آنتالیا

یکی دیگر از لوکس ترین هتل های آنتالیا، هتل باروت لارا است که در منطقه لارا واقع شده و خدمات و امکانات بی نظیری را ارائه می دهد. در این هتل تمامی خدمات به صورت لوکس و مدرن به میهمانان ارائه می شود. تفریحات آبی، ساحل اختصاصی، 4 رستوران و مجموعه آبی از شاخصه های این هتل زیبا هستند.

آنتالیا
هتل رکسوس داون تاون آنتالیا

هتل رکسوس داون تاون آنتالیا

این هتل در مرکز شهر واقع شده و علاوه بر ارائه خدمات و تفریحات آبی، به بازارهای شهر نیز نزدیک است. هتل رکسوس داون تاون آنتالیا یکی از مشهورترین هتل ها است که خدماتی فوق العاده را به میهمانان خود ارائه می دهد. مجموعه آبی، ساحل اختصاصی، رستوران های متنوع و ... هم از دیگر شاخصه های این هتل هستند.

آنتالیا
هتل سی لایف فمیلی آنتالیا

هتل سی لایف فمیلی ریزورت آنتالیا

یکی دیگر از هتل های پیشنهادی ما به شما در شهر آنتالیا، هتل سی لایف فمیلی ریزورت است. این هتل زیبا دارای فضای سبزی چشم نواز و خدماتی ایده آل است که لبخند رضایت را بر لبان شما می نشاند. رستوران های با کیفیت، کلاب شبانه، اتاق هایی مجلل و لوکس با بهترین امکانات و مجموعه آبی از مزایای این هتل محسوب می شود.

آنتالیا
بهترین زمان سفر به آنتالیا

هتل های 4 ستاره آنتالیا

هتل های 3 ستاره آنتالیا

ارزان ترین هتل های آنتالیا

مهم ترین نکات پیش از سفر به آنتالیا

بررسی مدارک لازم برای سفر به آنتالیا، از جمله بلیط هواپیما و واچر هتل و پاسپورت

بررسی وضعیت هواشناسی و فصل مناسب برای سفر به آنتالیا.

رزرو هتل و اقامتگاه قبل از سفر به آنتالیا.

بررسی قوانین و مقررات محلی مربوط به سفر آنتالیا.

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری و فعالیت‌های تفریحی در آنتالیا.

بررسی امکانات حمل و نقل در آنتالیا، از جمله اجاره خودرو و تاکسی.

داشتن اطلاعات تماس اورژانس محلی در صورت بروز مشکلات.