تهران پایتخت ایران

شناخت تهران | تاریخچه، موقعیت و جاذبه‌های طبیعی و گردشگری تهران

تهران، تاریخچه و شناخت شهر تهران

تهران یک شهر جهانی در ایران است و دارای موزه ها ، پارک ها ، رستوران ها و مردمانی خون گرم و مهمان نواز است. این شهر آنقدر خوب است که لیاقت حداقل چند روز رزرو هتل های تهران را دارد و می تواند در برنامه سفر شما در قرار بگیرد. تهران را می توان تقریباً به دو بخش مختلف - شمال و جنوب تقسیم کرد. مناطق شمالی شهر مرفه تر ، مدرن و گران تر است در حالی که قسمت های جنوبی جذاب تر اما ارزان تر و نا مرتب تر و شلوغ تر هستند. بنابراین رزرو هتل های تهران در شمال تا جنوب به کلی متفاوت است.  در زمان سلسله زندیه، تهران شهر کوچکی بود که از نظر استراتژیک دارای اهمیت بود. نخستین پادشاه قاجار ، آقا محمد خان ، در سال 1778 تهران را به عنوان پایتخت این کشور معرفی کرد و بیشتر رشد آن در زمان سلطنت پادشاهی متعاقب قاجار به نام فتح علیشاه آغاز شد. قلعه ای که آقا محمدخان بنا کرده بود شامل ساختمان های باشکوه جدید بود.

نمای کلی از شهر تهران
نمای کلی از شهر تهران

تهران در زمان قاجار جمعیتش دو برابر شد. با توجه به اهمیت روزافزون شهر دروازه ، میادین و مساجد ساخته شد و در زمان ناصرالدین شاه بود که طرح استاد شهر آماده شد و خیابان های مدرن ساخته شد. بعداً میادین عظیم مرکزی مانند میدان توپخانه (اکنون امام خمینی) و ساختمان های کاملاً نظامی ساخته شده اند. اگرچه سلسله قاجار در دوره رو به زوال بود اما  تهران به زودی در زمان این سلسله شکل یک شهر مدرن را گرفت. ساختار ساختمان های بزرگ دولتی، خیابان های جدید ، مراکز تفریحی تهران، سازمان های خدمات شهری و مراکز دانشگاهی و متدولوژیک آغاز شد ، با اینکه بیشتر دروازه ها و ساختمان های قدیمی تخریب شد و معماری قدیمی شهر در کنار معماری معاصر آن هنوز نفس می کشید اما آن شهر متحول شد و هتل های تهران روز به روز افزایش یافت. 

برج میلاد تهران
برج میلاد تهران

تهران همچنین شهرتی نسبتاً غیرقابل اجتناب از دود ، آلودگی و بتن به دست آورده است. با وجود این لقب ها می توانید تعداد بی پایان مکان ها و هتل های تهران خوب و دنج را در داخل و اطراف شهر پیدا کنید که با دانستنی های هتل تهران به آن دست خواهید یافت. تهران همچنین یک شهر پارک بزرگ است و بیش از 800 مورد از پارک ها را در اختیار دارد که همگی بسیار خوب هستند. تهران از سطح دریا بالاتر بوده و در نتیجه از سایر شهرهای خاورمیانه خنک تر است بنابر این رزرو هتل های تهران در تمام ماه های سال بسیار دلپذیر است.

دمای تابستان در حدود 36 درجه سانتی گراد یا حدود 95-100 درجه فارنهایت است. هوا در تهران نسبت به شهرهای پر گردشگر جهان بسیار خشک است. ترکیبی از فاکتورها باعث می شود تا تهران مکانی دلنشین برای بازدید باشد: آب و هوای خشک که دائماً خنک است (حداقل عصرها) ، نزدیکی به کوه ها ، پارک ها و باغ هایی که در تمام طول سال گل ها شکوفه می دهند، کوچه های پر از درختان در خیابان ها یا خیابان های کوچکتر و حتی آب هایی که از شهر فوقانی در امتداد رودخانه های عمیق و وسیع سرازیر می شوند که در طول بهار مانند رودخانه های کوچک به نظر می رسند و صدا پرنده در اغلب خیابان ها که لذت بخش است.

محدوده البرز به شمال تهران که میزبان بلندترین قله ایران است ، شرایط خارق العاده ای را برای دوست داران اسکی در زمستان فراهم می کند. در زمستان هتل های تهران کوهستانی و کلوپ های اسکی در شمشک و دیزین چند هفته تکمیل ظرفیت کامل است. برخی از اسکی بازان متخصص ، ارزش برف در شمال تهران را برخی از بهترین های جهان برتر می دانند. بنابراین رزرو هتل های تهران در مناطق کوهستانی به شدت توصیه می شود.

میدان آزادی تهران
میدان آزادی تهران

ورود گردشگران خارجی به تهران چگونه است؟

محدودیت ویزا: ورود شهروندان اسرائیلی به تهران و رزرو هتل های تهران توسط آن ها در تهران ممنوع است. برای توریست ها ویزای 30 روزه هنگام ورود در فرودگاه های بین المللی برای شهروندان جمهوری آذربایجان ، آلبانی ، آلمان ، اتریش ، ارمنستان ، ازبکستان ، اسپانیا ، استرالیا ، اسلوونی ، اسلواکی ، امارات متحده عربی ، اندونزی ، اوکراین ، ایتالیا ، ایرلند در دسترس است.  بحرین ، برزیل ، برونئی ، بلاروس ، بلژیک ، بلغارستان ، دانمارک ، روسیه ، رومانی ، ژاپن ، سنگاپور ، سوئد ، سوئیس ، سوریه ، عربستان سعودی ، عمان ، فرانسه ، فلسطین ، قبرس ، قرقیزستان ، قطر ، کرواسی ، کره جنوبی ، شمالی کره ، کلمبیا ، کوبا ، کویت ، گرجستان ، لبنان ، لوکزامبورگ ، فیلیپین ، لهستان ، مالزی ، مجارستان ، مغولستان ، مکزیک ، نروژ ، نیوزلند ، ونزوئلا ، ویتنام ، هلند ، هند ، یوگسلاوی و یونان نیز نیازی به ثبت نام الکترونیکی قبلی لازم ندارند اما مدارک بیمه می تواند درخواست شود و باید به صورت کپی در دسترس باشد یا می توانند در فرودگاه ارائه کنند. هزینه ویزا براساس کشور مبداء متفاوت است و به یورو (اروپا 75 یورو ) در نظر گرفته شده است. شهرواندان استرالیا 130 ، نیوزلند 140 یورو پرداخت می کنند و رزرو هتل های تهران برای گردشگران خارجی اغلب به نرخ ریال محاسبه می شود. گردشگران خارجی تهران ابتدا برای پرداخت گذرنامه باید هزینه بیمه را پرداخت کنند ، سپس برای ویزا مدت زمان اندکی یعنی حداقل یک ساعت زمان صبر کنند. 

گردشگران خارجی تهران
گردشگران خارجی تهران

راه ارتباطی تهران به وسیله هواپیما

فرودگاه بین المللی امام خمینی (IATA: IKA ICAO: OIIE) که در 55 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر واقع شده است ، فرودگاه بین المللی در تهران است و پروازهای مسافربری در آن فعالیت می کند. خوب است بدانید دو هتل بین المللی از هتل های تهران در مجاورت فرودگاه امام خمینی قرار دارند. فرودگاه داخلی به نام مهرآباد نامیده می شود که در داخل شهر تهران قرار دارد. اگر به پروازهای بین شهری داخل ایران نیاز دارید ، باید بین دو فرودگاه سفر کنید که بسته به ترافیک ممکن است بین 4 تا 2 ساعت طول بکشد. پروازهای مستقیمی از / از بسیاری از شهرهای اروپایی ، آفریقایی ، خاورمیانه و آسیا به فرودگاه امام خمینی وجود دارد. با این حال هیچ پرواز مستقیم به / از آمریکای شمالی یا استرالیا وجود ندارد. ایران ایر هواپیمای ملی ایران است که در فرودگاه امام خمینی نیز فعال است و در اغلب تورها خارجی به مقصد و مبداء تهران فعالیت میکند.

فرودگاه بین المللی امام خمینی
فرودگاه بین المللی امام خمینی

برای مسافرت بین مرکز شهر و فرودگاه:

اتوبوس های معمولی بین شهر و فرودگاه IKA در گذشته وجود داشتند اما از ژانویه سال 2018  دیگر کار نمی کنند و می توان از تاکسی ها و مترو استفاده کرد. ایستگاه راه آهن مترو در فرودگاه تهران ، طبقه اول و خروجی از نزدیکی پله برقی در طبقه 2 قرار دارد. قطار هر 8 دقیقه به ایستگاه می رسد، زمان سفر حدود 35 دقیقه ، برنامه از فرودگاه به تهران: 6:10 ، 7:30 ، 8:50 ، 10: 10 ، 11:30 ، 12:50 ، 14:10 ، 15:30 ، 16:50 ، 18:10 ، 19:30.

  هزینه تاکسی ها با نرخ ثابت تاکسی متر محاسبه می شود و این هزینه در حال حاضر از 30 تا 50 هزار تومان متغر است. رانندگان تاکسی در تهران دلار یا یورو را قبول می کنند. رانندگی به / از مرکز شهر 45 دقیقه بدون ترافیک طول می کشد اما با ترافیک 90 دقیقه به بالا متغیر است. غرفه ای که سازماندهی تاکسی ها را بر عهده دارد درست در خارج از سالن ورودی وجود دارد. همچنین می توانید با تاکسی هایی که مسافران خود را در سالن ورودی پیاده می کنند معامله کنید زیرا در غیر این صورت آنها باید بدون مسافر راهی تهران شوند.

توجه داشته باشید که هر قیمتی که درخواست می کنید معمولاً با قیمت (1 تومان = 10 ریال) بیان می شود .شما می توانید با برنامه اندرود یا ISO "اسنپ" اقدام به رزرو تاکسی در تهران کنید. به واسطه این نرم افزار قیمت های پایین تر از 450.000 ریال برای رسیدن به هتل های تهران یا مکان مورد نظر شما امکان پذیر است و می توانید با پول نقد پرداخت کنید. آگاه باشید که برای ریال ایران دو نرخ ارز متفاوت وجود دارد. برخی افراد ممکن است سعی کنند شما را با بیان نرخ ارز پایین تر وسوسه  کنند و خدمات خود را ارائه دهند.

همچنین می توانید تاکسی را از طریق شرکت های تاکسی مانند سیرو سفر و رزرو تاکسی تهران رزرو کنید. آنها بیشتر به دلیل رانندگان انگلیسی زبان هزینه ای بیشتر دارند (20 یورو). فرودگاه مهرآباد تهران ](IATA: THR ICAO: OIII ) 70] یک فرودگاه قدیمی است که برای پروازهای داخلی و باری استفاده می شود. با وجود هشدارها در برخی از راهنمای مسافر تهران و دیگر شهر ها ، نه در مهرآباد و نه در فرودگاه امام خمینی (ره) هیچ هزینه خروج برای مسافران خارجی وجود ندارد. هزینه خروج فقط در هنگام ترک ایران از طریق دریا برای مسافران خارجی اعمال می شود.

پرواز های داخلی
سفرهای داخلی

راه ارتباطی تهران به وسیله قطار و راههای زمینی

روزانه حداقل یک قطار به شهرهای ایران مثل مشهد ، اصفهان ، تبریز ، کرمان ، یزد ، ساری ، گرگان ، اهواز ، شیراز و بندرعباس می رود. بلیط ها را می توان از هر ایستگاه ، از آژانس های مسافرتی یا به صورت آنلاین از وب سایت های مختلف اپراتور قطار ، مانند رجا ،  فدک ، BonRail ، جوپار ، تکریپ ، کاروانو و پرشین هتل خریداری کرد. می توانید از یکی از OTA های ایرانی برای خرید بلیت آنلاین خود استفاده کنید. تا سال 2015 ، یک قطار هفتگی ("اکسپرس آسیا") بین تهران و آنکارا ، و دیگری بین تبریز و ون وجود داشت. اکنون برنامه هایی برای قطار به نخجوان از طریق جلفا وجود دارد.

راه ارتباطی با قطار
راه ارتباطی تهران با قطار

ماشین در تهران

ترافیک در تهران بسیار پر ازدحام است اما با تکمیل چندین تونل و بزرگراه جدید در سطح شهر بهبود یافته است. شما می توانید از ترکیه به راحتی و همچنین از مناطق جنوبی ایران با خودرو شخصی در ایران گردش کنید. اگرچه ایران همواره جزو کشورهایی است که تعداد تصادفات رانندگی بالایی دارد ، اما پلیس تصادفات را نظارت کرده است و رانندگی اکنون از گذشته ایمن تر است. کرایه اتومبیل در فرودگاه IKA ، مهرآباد تهران و امکان پذیر است.

ترافیک در تهران
ترافیک در تهران

اتوبوس در تهران

تقریباً در هر شهر و روستای دورافتاده ایران خدمات اتوبوس به تهران وجود دارد ، همانگونه که صدها اتوبوس که هر روز از پایتخت روانه شهرها و روستاهای دیگر می شوند. بیشتر اتوبوس ها وارد یکی از چهار پایانه اصلی اتوبوس می شوند یا از آن خارج می شوند: ترمینال اتوبوس غربی تهران بزرگترین ، شلوغ ترین و بهترین و مجهزترین پایانه تهران است. بیشتر اتوبوس های بین المللی (به عنوان مثال ارمنستان) ، و همچنین کسانی که به سمت دریای خزر و مقصد غرب تهران حرکت می کنند از اینجا شروع سفر میکنند.

این ترمینال ده دقیقه پیاده روی از میدان آزادی و چند دقیقه پیاده روی از ایستگاه مترو تهران (صادقیه) فاصله دارد. ترمینال اتوبوس شرقی تهران (ترمینال شهر) ، هفت کیلومتری شمال شرقی میدان امام حسین (ع) ، اتوبوس ها را به / از استان خراسان منتقل می کند ، همچنین تعداد کمی از خدمات را به شمال ایران دارد. اتوبوس برای دماوند / پولور از اینجا حرکت می کند. ترمینال اتوبوس جنوبی تهران (ترمینال jonoob) به خوبی مجهز است و اتوبوس ها را به مقصد و از مقصد جنوب تهران منتقل می کند. در فاصله 2 کیلومتری شرق ایستگاه اصلی قطار تهران قرار دارد و از طریق ایستگاه اختصاصی مترو ترمینال جنوب به راحتی قابل دسترسی است.

ترمینال اتوبوس بیهقی تهران (ترمینال بیهقی) در کنار میدان ارژانتین ، در حدود 1 کیلومتری غرب ایستگاه مترو مصلی واقع شده است. این ایستگاه دارای خدمات به / از عمده ترین مقصد های ایران از جمله مشهد ، اصفهان ، رشت ، شیراز ، تبریز و یزد است. در سطح بین المللی ، تهران با یک سرویس اتوبوس به ایروان (یک طرفه 60 دلار) متصل است. ترمینال اتوبوس غربی تهران (ترمینال غبار) از بزرگترین ، شلوغ ترین و بهترین مجهزترین پایانه های تهران است. بیشتر اتوبوس های بین المللی (به عنوان مثال ارمنستان) و همچنین کسانی که به سمت دریای خزر و مقصد غرب تهران حرکت می کنند از اینجا سفر خود را آغاز میکنند. ترمینال ده دقیقه پیاده روی از میدان آزادی و چند دقیقه پیاده روی از ایستگاه مترو تهران (صادقیه) فاصله دارد.

میدان آزادی تهران
میدان آزادی تهران

راههای ارتباطی و حمل و نقل درون شهری در تهران

گردش در تهران و چانه زنی برای پرداخت کرایه در شلوغ و انبوه ترافیک یک آزمایش واقعی برای سنجش صبر  است. در حالی که تاکسی ها بهترین گزینه شما برای رفت و آمد هستند، اما نسبت به بقیه کشورها گرانتر هستند. یک شبکه بزرگ اتوبوس محلی تقریباً شما را به هر مکانی که باید بروید خواهد برد. مترو نیز نقش خوب در حمل و نقل دارد اما کم شلوغ است. 

شهر تهران

معرفی بهترین هتل ها دیدنیها ومراکز تفریحی رستوران ها و کافی شاپ مراکز خرید و بازار ها مراکز مذهبی و آرامگاه ها راهنمای مسافران

اتوبوس در تهران

تهران دارای یک شبکه اتوبوس گسترده اما گیج کننده است. برخی از آنها نیاز به کارت بدون پول (حداقل 20000 ریال) دارند که می توانید از غرفه های کنار اتوبوس و ایستگاه های مترو که هنگام پیاده شدن از اتوبوس یافت می شوند تهیه کنید. در برخی اتوبوس ها نیز باید پول نقد (از 3500-6000 ریال) پرداخت کنید. توجه داشته باشید که اتوبوس ها به دو بخش فقط مردانه (بخش جلویی) و فقط زنانه (بخش پشتی) تقسیم می شوند.

توجه داشته باشید که در خطوط BRT ، بخش زنان فقط در قسمت جلو است. همچنین هزینه در ایستگاه ، با استفاده از کارت بدون تماس با پیش پرداخت (مشترک با مترو) ، یا پرداخت به گارد پرداخت می شود. از آنجا که شماره اتوبوس ، توضیحات مسیر و سایر اطلاعات به زبان فارسی است ، بهترین وضعیت برای گردشگران خارجی این است که در پایانه اتوبوس سوال بپرسند و این یکی از ضعف ها پایتخت ایران تهران است. جالب است بدانید حتی پرسیدن سوال توسط گردشگر خارجی از راننده اتوبوس زیاد کار راه انداز نیست چون اغلب زبان بین المللی نمی دانند.

BRT (حمل و نقل سریع اتوبوس) در تهران

اتوبوس های BRT به رنگ قرمز رنگ هستند. BRT ها خطوط ویژه ای دارند و خیلی سریع از میدان آزادی (غرب تهران) به طور مستقیم به شرق (ترمینال شارجه) سفر می کنند. میدان راه آهن (جنوب تهران) به طور مستقیم به شمال (میدان تجریش). میدان آزادی تا دانشگاه آزاد (شمال غربی). میدان آزادی به ترمینال جنوبی و پل پارکینگ (شمال تهران) تا میدان جمهوری هزینه ای بین 1000 تا 3000 ریال دارد. در ساعات پر ترافیک (7 صبح- 7 شب و 4 بعد از ظهر- 8 PM) بهترین راه برای استفاده است. BRT ایستگاه های زیادی در نزدیکی خیابان های اصلی دارد. اگرچه ممکن است به دلیل ازدحام جمعیت یک جای خالی در اتوبوس پیدا نکنید ، اما اگر مردم بدانند که شما توریست هستید جای خود را به شما می دهد. صندلی ها و صف های زنانه و مردانه جدا است.

اتوبوس های تهران
اتوبوس های BRT تهران

مترو تهران

سیستم جدید مترو تهران از پنج خط تشکیل شده است که بدون نیاز به مقابله با سر و صدا ، آلودگی و هرج و مرج در ترافیک تهران ، سریعاً از انتهای شهر به سمت دیگری می رسد. با این حال  بسیاری از ساکنان تصمیم به ترک خودروهای خود و رفت و آمد با مترو گرفتند بنابراین انتظار است جمعیت زیادی در ساعات شلوغی در مترو وجود داشته باشد. پنج خط در دسترس است (1 ، 2 ، 3 ، 4 و 5) (بعضی از ایستگاه های خط 3 هنوز در دست ساخت هستند) اما دو مورد از ان خطوط برای گردشگران مفید است. خطوط 1 (از شمال به جنوب- از شمالی ترین ایستگاه تجریش تا ایستگاه کهریزک) و 2 (از شرق به غرب) که در ایستگاه مرکزی امام خمینی (ره) متصل می شوند.

همه ایستگاه ها به دو زبان فارسی و انگلیسی دارای علائم هستند. قطارها هر ساعت 10 دقیقه یا کمتر در ساعات شلوغ (15 دقیقه در روزهای تعطیل و تعطیلات) از حدود 5:30 صبح تا 11:00 هر روز حرکت می کنند. line4 (خط زرد) به تازگی از شرق به ایستگاه کلاهدوز و از غرب به ایستگاه ارم سبز گسترش یافته است. این مسیر بسیار شلوغ است زیرا اتصال برخی از مهمترین مناطق مانند دانشگاه تهران در ان مسیر وجود دارد و اتصال به خط 5 (سبز) line5  که به کرج می رود با جمعت 3000 نفر کرج نیز باعث شلوغی آن شده است.

بلیط های معتبر برای 1 سفر (از جمله تغییر خط) 7000 ریال هزینه دارند. بلیط رفت و برگشت 11000 ریال قیمت دارد. غرفه بلیط در هر ایستگاه وجود دارد. همچنین اگر قصد استفاده از مترو تهران را دارید ، می توانید یک کارت کرایه خریداری کنید که بهترین گزینه است ، یا می خواهید با پرداخت 20،000 ریال برای کارت ، دردسر کمتری داشته باشید و از آن در مترو و بیشتر اتوبوس های شهری استفاده کنید (توجه داشته باشید که اگر از این کارت استفاده می کنید ، معمولاً کمتر از سایر بلیطها هزینه پرداخت می کنید  زیرا آنها طولانی ترین سفر را در شبکه حمل و نقل را شامل می شوند) ، برای پرداخت حداقل هزینه در مترو با این بلیط های شارژ باید از کارت در ایستگاه خروجی استفاده کنید.

سه واگن اختصاصی مخصوص زنان در دو انتهای قطار وجود دارد اما  به هر حال زنان می توانند از طریق واگنهای دیگر نیز سفر کنند. چند برنامه برای دستگاه های Android و iOS برای کمک به مسافران در استفاده از مترو وجود دارد. می توانید برنامه تهران مترو را که مخصوص مسافران خارجی ساخته شده است بارگیری کنید. ابتدا می توانید خود را در نقشه گوگل (با ایستگاه های مشخص شده در آن) و مقصد خود پیدا کنید تا تصمیم بگیرید که کدام ایستگاه می توانید وارد شوید و به کدام قسمت می خواهید برسید. پس از آن می توانید آنها را در نقشه ایستگاه ها انتخاب کنید تا توضیحی متنی در مورد جهت گرفتن و تغییر خط را به همراه تخمین زمان سفر دریافت کنید.

مترو تهران
مترو تهران

تاکسی در تهران

همانطور که در بقیه کشور تاکسی های خصوصی و مشترک وجود دارند در تهران نیز بسیار زیاد هستند ، اگرچه ممکن است در میان ترافیک و هرج و مرج تاکس رزرو کردن کاری دشوار باشد و در حالی که تاکسی های خصوصی نسبت به شهرهای کوچکتر گران تر هستند اما به هر حال این گزینه بشتر توصیه میشود. اگر می خواهید با تاکسی اشتراکی به مکان مورد نظر برسید  بهترین راه شما این است که از تاکسی های کورسی استفاده کنید.

  اسنپ و تپسی نسخه ایرانی Uber در تهران است که نسبتاً ارزان است و قیمت آنها از قبل محاسبه می شود. این برنامه را می توان از نرم افزار کافه بازار یا گوگل پلی بارگیری کرد و نسخه انگلیسی آن را داشت ، اما برای فعال کردن آن به یک سیم کارت محلی نیاز است. اگرچه ممکن است درایورها انگلیسی زبان خوبی در ماشین نباشند اما خط پشتیبانی اسنپ و تپسی به خوبی انگلیسی صحبت می کند و می تواند مشکلات ارتباطی بین شما و راننده را برطرف کند.

تاکسی های موتور سیکلت یک ویژگی خاص تهران است و راهی برای فرار سریع در خیابان های محصور در شهر را ارائه می دهد. تعداد زیادی از این رانندگان را می بینید که در کنار خیابان ایستاده اند و همه را صدا می کنند "موتور" . اکنون حتی نسخه های آنلاین تاکسی موتور سیکلت نیز وجود دارد که توسط Snappو Alopeyk ارائه می شود. 

تاکسی های تهران
تاکسی های تهران

جاذبه ها گردشگری تهران

برج آزادی نماد دیرینه تهران بوده است. این بنا برای بزرگداشت 2500 سالگرد امپراتوری پارس ساخته شده است ، ترکیبی از عناصر معماری ساسانی و اسلامی است. ورودی برج به طور مستقیم در زیر طاق اصلی قرار دارد و به موزه آزادی در طبقه زیرزمین منتهی می شود. پذیرش برای افراد خارجی: 150،000 IRR. نزدیکترین ایستگاه مترو میدان آزادی نام دارد. تئاتر شهر تهران (تئاتر هنرهای نمایشی تهران ؛ تئاتر شهر) در خیابان ولیعصر  واقع است معمار علی سردار افخمی ساختمان اصلی را در دهه 1960 طراحی کرد و بعداً گسترش یافت.

بهارستان ساختمان تاریخی پارلمان ایران ، که در سال 1906 افتتاح شد. سنای ایران (کاخ مجلس سنا). این ساخت و ساز توسط معمار حیدر غیاچ طراحی شده و توسط رحمت صفایی هدایت شده است. گنبد این بنا یکی از چالش برانگیزترین پروژه های فنی است. خانه هنرمندان در پارک جنوبی خیابان موسوی شمالی ، خیابان طالقانی قرار دارد. برج طغرل یک بنای تاریخی قرن دوازدهم واقع در شهر ری در نزدیکی قلعه راشان است.  حرم شاه عبدالعظیم ری حاوی مقبره: ‘عبدال‘ ادهم بن ‘عبداله الحسنى. شاه عبدالعظیم نسل پنجم از فرزندان حسن بن علی و همراهی محمد التقی بود. وی پس از مرگ در قرن نهم به این جا تشییع شد. توپخانه میدان امام خمینی (ره). یک میدان بزرگ شهر (میدان میدان توپخانه) و محله ای در جنوب منطقه مرکزی تهران.

قبرستان ابن بابویه (ابن بابویه) ، ری. بازار بزرگ تهران (Bâz Br Bozorg-Tehrân) ، جنوب تهران. ورودی اصلی در خیابان 15 خرداد است. یک بازار تاریخی. Grand Bazaar در جنوب تهران واقع شده است. راهروهای آن بیش از 10 کیلومتر طول دارد. ورودی های مختلفی وجود دارد که برخی از آنها در شب قفل و محافظت می شوند. مواظب دزد و سارقان باشید. برج میلاد چهارمین برج بلند دنیا و دوازدهمین بلندترین سازه آزادراه جهان است و تقریباً در همه جای تهران قابل مشاهده است. یک رستوران دوار در 390 متر از سطح زمین وجود دارد که به یکی از گران ترین رستوران های کشور تبدیل شده است.  مقبره آیت الله خمینی ، (مترو: حرم مطهر ، در حاشیه جنوبی شهر). رایگان. کاخ گلستان : تهران دارای بیش از 50 موزه و 100 گالری هنری است.

خواننده های تهرانی
خواننده های تهرانی

گنجینه جواهرات ملی ، (خیابان فردوسی ، در نزدیکی نبش خیابان جمهوری اسلامی ، در داخل بانک مرکزی ایران). شنبه تا سه شنبه از 2:00 تا 4:30 بعد از ظهر می توان از آن بازدید کرد. بزرگترین مجموعه جواهرات موجود در هر نقطه از جهان در تهران وجود دارد. شما می توانید مجموعه جواهراتی از جمله الماس دریای نور ، الماس خواهر الماس کوه نور را مشاهده کنید. سایر برجسته ها شامل بزرگترین یاقوت سرخ نشده جهان و یک گلوب طلایی ایستاده از 34 کیلوگرم طلا و 51 هزار و 366 سنگ قیمتی شگفت آور است.

پذیرش: 200000 IRR برای گردشگران.  موزه دفاع مقدس ، خیابان سارو. حقانی میدان ونک ، تهران. این موزه تجربه کاملی از تاریخ نظامی ایران است. دولت هیچ هزینه ای درمورد تکنیک های تصویری صوتی صرف نکرده است و یک راهنما شما را در سراسر موزه همراهی می کند و در نمایشگاه های مختلف به زبان انگلیسی توضیح می دهد در بیرون موزه تانک ها ، راکت ها و وسایل نقلیه دیگر از اهمیت تاریخی قابل توجه دیدن کنید. موزه ملی ایران ، خیابان 30 تیر ، خیابان امام خمینی. بازار لاله زار قدیم شامل برخی از با ارزش ترین و مهمترین آثار باستانی از ایران باستان (قدمت 5000 هزار سال قبل از میلاد) و ایران پس از اسلام (800AD) است.

مرد نمکی ، شاهزاده ای است که به طور طبیعی 2000 سال در یک معدن نمک مومیایی شده بود. لباس و جواهرات او هنوز دست نخورده است. علاوه بر این ، مجسمه های پادشاهان اشکانی وجود دارد و نمونه های زیادی از ستون ها و سازه های فارسی موجود است. این بنا خود شاهکاری است از دهه 1930 ایران است. قسمت پذیرش پیش از اسلام: 300000 IRR برای خارجی ها ، 50،000 IRR برای ایرانیان. پذیرش بخش اسلامی: 200،000 IRR برای خارجی ها. بخش اسلامی دارای مجموعه ای از هنرهای اسلامی در سطح جهانی (در میان دیگران تعداد زیادی از قرآن های روشن) است و به وضوح سرمایه گذاری بیشتری برای مدرن سازی ارائه از بخش قبل از اسلام دیده است. 

گنبد مینا تهران کجاست؟

گنبد مینا در واقع بزگترین افلاک نمای ایران است و البته باید عنوان کرد افلاک نما نیمه تمام نشابور با مساحتی بیشتر پیشتاز است که در حال حاضر به بهره برداری نرسیده است. افلاک نماها مکانی بسیار جذاب برای کودکان و نوجوانان است علاوه بر اینکه مرکزی آموزشی برای مباحث نجوم و زمین شناسی به صورت پیشرفته تر نیز قلمداد می شود.  افلاک نما یا گنبد مینا تهران در واقع سقفی قوس دار است که فضایی شبیه به آسمان و حضور در فضای واقعی را شبیه سازی می کند. این سقف در لایه داخلی قابلیت چرخش داشته و می تواند حرکت سیارات و ستارگان را با قدرت بیشتری شبیه سازی نماید. خوب است بدانیم علم نجوم و اخترشناسی از ایران و کشورهای عربی به اروپا راه یافت. در ادامه مقاله در می یابیم که افلاک نما در واقع ایده ای است که از جهان عرب به کشورهای دیگر راه یافته است. خیام نیشابوری اخترر شناس معروف جهان و دیگر دانشمندان ایرانی در این حوزه پیشتاز جهان بوده اند. ولی متاسفانه اولین افلاک نماهای بروز و مدرن در کشورهای اروپایی ساخته شد.

تاریخ مربوط به گنبد مینا و افلاک نماهای جهان

گنبد مینای کنون الهام گرفته از ک چادر به سبک اعراب می باشد اما چگونه؟ اولین وسیله ای که ممکن است  بتوان آن را افلاک نما نامید، به این معنی که فضایی را برای دیدن یک آسمان مصنوعی محصور کرده بوجود بیاورد، به نظر می رسد نوعی چادر با سوراخ هایی در آن است که توسط صنعتگران عرب ساخته شده است. این وسیله با خراب شدن صلیبی در اروپا ظاهر شد. در سال 1229 امپراتور فریدریک دوم هوهنشتوفن چادر را با خود از خاور نزدیک آورد. این چادر قابلیت چرخشی داشت. اگرچه جزئیات فضایی و آسمان به صورت در دیواره چادر کشیده شده بودند و بیننده داخل چادر می نشست ، در حالی که یک اهرم کوچک چادر را جابجا می کرد. این پوشش چادر  مانند با سوراخ های ریز و درشتی که برای نمایش ستاره ها استفاده می شد قابلیت آموزشی و سرگرمی داشت. در طول 600 گذر زمان از ساخت این چادر و ایده گرفتن از آن باعث شد تا گنبدها و کره های مختلفی برای مشاهده ستارگان با کارکرد مکانیکی و دامنه حرکت بیشتر در طول زمان یک ساعته ساخته شوند و امروزه نیز افلاک نماهایی همچون گنبد مینا را به ارمغان آورد.

تا سال 1900 این دستگاه ها به خوبی شناخته شده بودند. سپس ، در سال 1903 ، یک محقق آلمانی ، اسکار فون میلر ، برنامه ریزی موزه ای را آغاز کرد که در آن موفقیت های علوم و فناوری را جشن می گرفتند. موزه آلمان در مونیخ باید بخشی را به نجوم اختصاص می داد. این بار فون میلر تصمیم گرفت سعی کند هر دو مکانیزم مکانیکی را نشان دهد ، حرکات سیاره ها به علاوه یک صحنه طبیعی از شب با ستارگان در همان فضا. مهندسان شرکت زایس تصمیم گرفتند لامپ های سبک را به جای سوراخ برای ستاره ها امتحان کنند. این امر باعث می شود سطح نور قابل کنترل باشد و حتی در روزهای ابری و در ساعات عصر صحنه های زیبا سیارات تضمین شود. در نهایت شرکت Zeiss Planetarium یک توپ بزرگ با ظرفیت حداکثر 100 بیننده را به عنوان افلاک نما ساخت که بعدها با تغییرات به شکل افلاک نمای کنونی و گنبد مینا تهران درآمد.

آدرس گنید مینای تهران

تهران دیدنی های زیادی دارد که می توان ساعتهای طولان در این شهر سرگرم بود. اما اگر عاشق نجوم و تماشا سیارات در فضایی شبیه سازی شده هستد و یا مباحث علمی و آموزشی را برای وقت گذرانی ترجیح می دهید و یا ترجیح می دهید کودک خود را به گردش علمی ببرید بهتر است به مرکز شهر تهران کمی به سوی شمال تهران حرکت کنید تا در موقعیت مکانی گنبد مینا قرار بگیرید. برای رسیدن به گنبد مینا راههای متفاوت وجود دارد اما بهتر است بدانید این ساختمان در منطقه طرح ترافیک واقع شده است و استفاده از مترو و اتوبوس منطقی ترن راه ممکن برای بازدید از آن است. برای ان منظور در ایستگاه شهید حقانی از ایستگاه مترو خارج شوید. در واقع این مکان در جوار بزرگراه همت و خابان شهیدی در بوستان نوروز واقع شده است. پل طبیعت دیدنی و پارک آب و آتش و اراضی عباس آباد از جمله جاذبه های اطراف این افلاک نما زیبا و دیدنی است. همچنین کتابخانه ملی فاصله زیادی با این منطقه ندارد.  آدرس اول: میدان ونک بزرگراه حقانی به سمت شرق - بعد از چهارراه  جهان کودک -  انتها خیابان فرعی شهیدی آدرس دوم:  بزرگراه مدرس جنوبی - میدان آرژانتین بلوار آفریقا بعد از ساختمان راه آهن - ورودی شهر گل

قیمت بلیط گنبد مینا و دانستنیهای دیگر راجع به آن

گنبد مینا بزرگترین افلاک نما پلانتاریوم خاورمیانه است و دارای خصایص فوق العاده‌ای است که هر گردشگری را ترغب به بازدید از خود میکند. هزینه بلیط گنبد مینا بسیار منطقی است و ارزش پرداخت دارد. در این افلاک نما با پرداخت مبلغ پانزده هزار تومان می توانید فیلمهای سه بعدی نجوم و زمین شناسی را مشاهده کنید و از آموزش‌هایی در ان حوزه بهره مند شوید. از سال 1387 پروژه ساخت گنبد مینا آغاز شد و در سال 1393 به پایان رسید. به طور کلی مجموعه گنبد مینا هزار و هشتصد متر مربع مساحت دارد که شامل یک سالن نمایش با گنجایش صد و پنجاه نفری است. در این سالن موضوعات فیزیک، شیمی و همچنین زمین شناسی مورد بررسی قرار می گیرد. یکی از ساختمان های این مکان به صورت خورشید طراحی شده کاملاً سنتی و ایرانی است. در ساختمان خورشید می توان ستاره ها و کهکشان ها را به صورت سه بعدی بررسی کرد. اگر تمایل به رزرو بلیط اینترنتی گنبد مینا ندارید بهتر است نیم ساعت قبل از شروع برنامه ها به این مکان برای تهیه بلیط مراجعه کنید. مدت اجرای برنامه 45 دقیقه است.

گنبد مینا
گنبد مینا

کاخ گلستان قدیمی ترین بناهای تاریخی تهران است که هتل ها زیادی اطاف آن وجود دارد. این مجتمع شامل 17 کاخ ، موزه و تالار است. ارگ گلستان (باغ گل رز) یکی از مکانهای عمدتاً بازدید شده در تهران است که محل اقامت سلطنتی قاجارها بوده و باغ آن واحه ای از خونسردی و آرامش در قلب شهر است. بنای اصلی از نظر معماری بی تکلف ، موزه ای با اشیاء از دوره قاجار را به سبک مهم خود قرن گذشته در خود جای داده است. در باغ گلستان ، یک غرفه یک طبقه به راست و فاصله کمی از ورودی پناهگاه یکی از بهترین موزه های سازمان یافته در تهران است. این نمایشگاه حدود سی ویترین را شامل می شود که تقریباً همه چیز مربوط به ایران است که این امر اصلی بودن حیات ایرانیان در استان های مختلف کشور را تشکیل می دهد. ورود به سالن ها و موزه های مختلف به طور جداگانه شارژ می شود. اگر می خواهید همه چیز را ببینید  940،000 IRR (نوامبر 2016) هزینه دارد. کاخ نیاوران یک مجموعه تاریخی است که از چندین ساختمان و یک موزه تشکیل شده است.

کاخ صاحبقرانیه  از زمان ناصرالدین شاه سلسله قاجار  نیز در داخل مجتمع واقع شده است. موزه آبگینه (موزه ظروف شیشه ای) ، (شماره 75 ، خیابان 30 تیر ، خیابان جمهوری) شیشه و سرامیک ماقبل تاریخ را در این موزه مشاهده کنید. گالری هنرهای زیبا سعدآباد، موزه فرش و گالری فرش ملی : نمایشگاه انواع فرشهای ایرانی از سراسر ایران ، از قرن 18 تا به امروز است. موزه رضا عباسی به نام رضا عباسی یکی از هنرمندان دوره صفویه نامگذاری شده است. مجموعه های این موزه متعلق به دوره ای از هزاره دوم قبل از میلاد تا اوایل قرن بیستم است.

کاخ گلستان
کاخ گلستان تهران

موزه هنرهای معاصر تهران از آثار هنرمندان بزرگی همچون ون گوگ ، پابلو پیکاسو و اندی وارهول بهره می برد. مجموعه این نقاشی ها توسط ملکه سابق فراه دیبا انتخاب شده است. انتظار نداشته باشید که این آثار را بیشتر اوقات در انبار نگه دارید. این موزه بیشتر برای نمایشگاه های هنرمندان ایرانی و عرب استفاده می شود.  موزه صلح تهران (درست درون دروازه شمالی پارک شهر در مرکز تهران.) این موزه عمدتا در مورد استفاده از سلاح های کشتار جمعی است. دیدن اثرات گاز سمی بر رو انسان در این موزه شوکه کننده است.

پیام اصلی این موزه توسعه فرهنگ صلح و گفتگو پذیرش رایگان است. موزه تاریخ طبیعی دارآباد مشهورترین موزه ایران برای ویرایش طبیعت و حیوانات وحشی است. کاخ سعدآباد نخستین بار در قرن نوزدهم توسط سلسله قاجار و خاندان سلطنتی در قرن نوزدهم ساخته شده است که توسط سلسله پهلوی ایران ساخته شده است. در حال حاضر  بخش هایی از مجموعه کاخ سعدآباد موزه هایی است که بازدید کنندگان می توانند از آن عبور کنند. و به تاریخ غنی ایران در ان موزه نگاه کنید.

  موزه تایم ، شماره 12 ، خیابان باقدادی ، خیابان زعفرانیه ، خیابان ولیعصر ساختمانی  6000 متر مربعی با باغ تزئین شده با هنرها و صنایع دستی مختلف خیره کننده مانند آجر کاری های تزئینی ، سقف قوسی تزئین شده با نقاشی ، گچ کاری ، کاشی کاری ، کارهای چوبی ندولر و کارهای سنگی. این باغ شامل ساعتهای بیولوژیکی ، خورشیدی و اقدامات زمین شناسی زمان است. این ساختمان شامل ساعت مکانیکی ، ساعت و تقویم است. موزه پول ، خیابان میرداماد. سکه و اسکناس از دوره های مختلف تاریخی. باغ فردوس (کاخ محمدیه) ، تجریش ، شمیران ، شمال تهران ، بین زعفرانیه و جعفر عبید.

این باغ بخشی از یک مجموعه کاخ است که از دو قلعه ، قلعه شمالی و قلعه جنوبی تشکیل شده است ، که قسمت قبلی آن پوسیده شده است. از سال 2002  در موزه فیلم ایران قرار دارد. موزه هنرهای ملی ، (منطقه بهارستان).  کتابخانه ملی ایران ، موزه و کتابخانه ملی ملک ، موزه عبرت : تورهایی که از زندان سابق شاه انجام می شود 1 ساعت است و شما می توانید تا پایان راهروهای بیشمار با چهره های مردان و زنانی که در این زندان شکنجه و کشته شده اند مواجه شوید.

بسیاری از افراد برجسته از جمله رهبر معظم انقلاب ، آیت الله علی خامنه ای در این دیوارها مورد بازجویی و شکنجه قرار گرفتند. معماری جذاب است - اتاق های هندسی با دیوارهای ضخیم برای جذب صداها جالب هستند. برای هر نفر 20،000 ریال هزینه دارد. باغ نگارستان ، خیابان دانشسرا ، میدان بهارستان. یک باغ بزرگ و زیبا و گالری هنری با مجموعه ای چشمگیر از نقاشی های ایجاد شده توسط نقاشان معاصر ایران ، درست در جوار میدان بهارستان. مکانی عالی برای گذراندن چند ساعت و استراحت و لذت بردن از هوای تازه در بین درختان باغ. 4000 تومان. 

بهاره رهنما و دخترش در نگارستان
بهاره رهنما و دخترش در باغ نگارستان

نقاشی دیواری : برخی نقاشی های دیواری در تهران توسط هنرمندان مختلف وجود دارد. تالار تئاتر سانگلاچ ، خیابان بهشت ، جنب پارک شهر ، خیابان خیام ، (نزدیک ایستگاه مترو حسن آباد).  تئاتر شهر تهران (تئاتر هنرهای نمایشی تهران ؛ تئاتر شهر) ، خیابان آنگلاب ، خیابان ولیعصر. معمار علی سردار افخمی ساختمان اصلی را در دهه 1960 طراحی کرد ، بعداً گسترش یافت. تئاتر تالار وحدت، تئاتر ایران شهر، پارک جنوبی Honar ، خیابان موسوی شمالی ، خیابان طالقانی.

باغ وحش ها و باغ های گیاه شناسی و پارک ها در تهران

باغ ملی گیاه شناسی ایران ، خیابان شهید گودرزی ، خروجی پیکانشهر ، بزرگراه تهران-کرج (کیلومتر 5) مساحت آن حدود 150 هکتار است و پیش بینی می شود مرکز اصلی باغداری و طبقه بندی گیاهان در ایران باشد. گیاهان دارویی گیاهان ایرانی (TARI) به تدریج ساخته می شوند و اکنون شامل حدود 160،000 عدد است. همچنین باغ هایی از گیاهان غیر ایرانی مانند هیمالیا ، آمریکایی ، ژاپنی ، آفریقایی و استرالیا وجود دارد.

 باغ وحش تهران (باغ وحش ارم) ، 4 کیلومتری اتوبان تهران - کرج در پارک تفریحی ارم. پارک جمشیدیه که در منطقه نیاوران در پایه کوه کولاچال قرار دارد یکی از منظره ترین و زیباترین پارک های تهران است. پارک نیاوران یکی از مشهورترین و دلپذیرترین پارک های عمومی شهر تهران است. در ناحیه نیاوران واقع شده و بلافاصله در جنوب مجتمع کاخ نیاوران واقع شده است. پارک ملت (به معنای واقعی کلمه پارک ملت) در خیابان ولیعصر (طولانی ترین خیابان خاورمیانه) واقع شده است بزرگترین پارک تهران است که در مجاورت دفتر مرکزی تلویزیون ملی واقع شده است. پارک ابو اوتاش؛ پارک طالقانی؛ پل طبیعت ، بزرگراه مدرس ، اراضی عباس آباد ، تهران.

باغ وحش ارم تهران
باغ وحش ارم تهران

جاذبه های تهران از نگاه گردشگران

مجتمع ورزشی و تفریحی توچال (تلهکابین توچال) ، انتهای خیابان ولنجک (مسیر خط 1 مترو را به سمت قیطریه بروید ، سپس به سوی اتوبوس یا تاکسی به میدان تجریش (حدود 5 دقیقه) مراجعه کنید. اگر شما در تعطیلات بازدید می کنید که تهرانی ها به کوه می روند، باید بتوانید با یک تاکسی مشترک به سمت دروازه ورودی تله کابین به مبلغ 2،000 ریال مراجعه کنید. منطقه تفریحی در کوه توچال مسیرهای پیاده روی ، پیاده روی اسکی ، سالن بدنسازی و فعالیتهای دیگر را ارائه می دهد.

همچنین مکان بسیار خوبی برای تماشای منظره های دیدنی از تهران و لذت بردن از کمی آرامش و صلح در مقابل شهر شلوغ است. اگر به قلعه صعود میکند ، حتی در تابستان نیز یک ژاکت بیاورید ، زیرا قله 4000 متر از سطح دریا بالاتر است و می تواند سرد باشد. در زمستان لباس گرم ، ژاکت ضد باد بپوشید ، کفش و عینک خوبی را در برابر آفتاب بپوشید. به خاطر داشته باشید که آخرین تله کابین از ایستگاه هفتم (3750 متر) ساعت 16:00 (4 بعدازظهر) حرکت میکند ، پس از آن مکان متروک است و مجبور خواهید بود به پایین راه بروید. پناهگاه اضطراری وجود ندارد و دمای هوا در شب به زیر صفر می رسد.

در صورت وجود باد احتمال سرماخوردگی شدید است. بسته به نوع کوهی که می خواهید بروید بلیط ها از 100،000-500،000 ریال متغیر است. از دروازه ورودی یک سرویس مینی بوس (10،000 ریال) می تواند شما را به ایستگاه پایه برساند.  درکه یکی دیگر از نقاط ورود به کوههای مجاور است. مانند دربند ، مسیر پیاده روی Darake با ده ها رستوران در فضای باز در کنار یک جریان آب آغاز می شود. آسانترین راه برای رسیدن به آنجا ، گرفتن تاکسی یا مینی بوس از میدان تجریش است رستوران کوبابا تهران شعبه های مختلفی در ییلاقات تهران دارد. بازار بزرگ تهران در جنوب شهر (مترو: پانزده خرداد). ورودی اصلی در خیابان 15 خرداد به هزارتوی غرفه ها و مغازه ها منتهی می شود که زمانی موتورخانه بازارهای کالاهای ایران و یکی از بزرگترین منابع پشتیبانی محافظه کار و طرفدار انقلاب از امام خمینی (ره) بود. طبق معمول ، مغازه ها طبق کالاهایی که می فروشند ، خوشه بندی می شوند.

مجتمع تفریحی توچال
مجتمع تفریحی توچال

دانشگاههای اصل و معتبر تهران

دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، دانشگاه صنعتی طوسی، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه رفاه اجتماعی و علوم توانبخشی، دانشگاه علامه طباطبائی ، دانشگاه هنر ، دانشگاه صنعتی نیرو و آب ، دانشگاه آزاد اسلامی ، واحد علوم و تحقیقات ، دانشگاه الزهرا ، دانشگاه امام صادق ، دانشگاه تربیت مدرس ، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشکده فنی Enghelāb Eslāmi، دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی ، موسسه و مرکز بین المللی مطالعات فارسی Loghatnameh دهخدا  تنها مدرسه ای است که دوره های فارسی را ارائه می دهد و می تواند ویزاهای دانشجویی را برای افراد خارجی ترتیب دهد.

  پیدا کردن کار در تهران بسیار آسان است ، اما شما باید یک مدرک دانشگاهی داشته باشید تا برای کارهای خوب نیز قابل استفاده باشد. اگرچه تورمی وجود دارد ، بسیاری از مردم تهران دارای مشاغل خوب و با درآمد خوبی هستند. مانند هر شهر بزرگ جهانی در حال توسعه ، تفاوت بزرگی بین فقیر و ثروتمند در این شهر و حت هتل های تهران وجود دارد.

دانشگاه تهران
دانشگاه تهران

بازارهای تهران با قیمت مناسب

تهران برای خرید از بازار بسیار مناسب است پس از آن بازدید کنید و رزرو هتل های تهران را مد نظر قرار دهید. از چیزهای ارزان تا چیزهای لوکس بسیار گران قیمت در این بازار وجود دارد. تقریباً هر چیزی را در بازار می توانید پیدا کنید ، از لباس گرفته تا فرش ، لوازم آشپزخانه ، تزئینات ، جواهرات و ... هنگامی که در بازار تهران هستید ، رستوران "شرف الاسلام" واقع در بازار را از دست ندهید.

به دلیل مزه و کیفیت کباب و مرغ بی نظیرش بسیار معروف است. هرچند واقعاً شلوغ می شود ، که نیاز به کمی صبر دارد. همچنین تعداد زیادی مرکز خرید در این شهر یعنی تهران وجود دارد. خیابان ولیعصر و میدان تجریش (همچنین یک بازار سنتی را در بر می گیرد) از بسیاری از مکانهای پر از مراکز خرید در تهران هستند. برخی از مراکز و مجتمع های خرید عالی تهران در زیر ذکر شده است: مرکز خرید میلاد نور ، منطقه شهرک غرب، مرکز تندیس ، محله تجریش، مرکز خرید گلستان ، منطقه شهرک غرب ، مرکز خرید تیراژه ، بلوار اشرفی اصفهانی. پالادیوم مال ، خیابان مقداد اردبیلی ، فروشگاه شیرینی پزی کنار سوپر مارکت برای خرید شیرینی سوغاتی مناسب است.

گرچه از نظر قیمت مطابق با استانداردهای ایرانی است اما کیفیت شیرینی ها نیز بالاست. به دنبال تهرانی هایی باشید که لباس های سیاه و سفید سنتی پوشیده اند. آنها اقلیت متمایز در بین دیگر بازاریان برای بازار فوق العاده مدرن هستند. زعفرانیه پلازا ، خیابان زعفرانیه، مرکز خرید دنیای نور ، بزرگراه ، مگا مال ، بزرگراه ستاری، برج الهیه مدرن ، بزرگراه مدرس، سام مرکز ، پل پارکوی،  كوروش بازار.

مراکز خرید در تهران
مراکز خرید در تهران

معرفی هتل های تهران

هتل پارسیان انقلاب تهران

هتل پارسیان انقلاب تهران یکی از هتل‌های چهار ستاره تاپ منحصر به فرد در قلب پایتخت ایران می باشد. هتل با 18 طبقه سال 1355 با شکوهی بی نظیر در خیابان طالقانی، حدفاصل حافظ و ولیعصر احداث گردید. این هتل برای ارتقاء سطح کیفیت سال 1397 مورد بازسازی قرار گرفت. هتل پارسیان انقلاب تهران هتلی مناسب برای اقامت گردشگران خارج نیز می باشد. 

هتل پارسیان انقلاب تهران
هتل پارسیان انقلاب تهران

هتل هما تهران

هتل هما تهران زیرگروه هتل‌های زنجیره ای و باکیفیت ایران است که زیر نظر شرکت هواپیمایی هما اداره می شود. این هتل‌ها اغلب 5 ستاره هستند و استانداردهای مهمان داری و هتل داری را به خوبی رعایت کرده اند. این هتل تهران برای کسانی که اقامتی لوکس می پسندند بهترین گزینه است. هتل هما تهران در سال 1351 در خیابان ونک و زیباترین میدان تهران افتتاح شد. میدان ونک یکی از اصلی ترین میدان‌های تهران است که به تمامی مکان‌های مهم شهر تهران دسترسی دارد. در ادامه به شرح اتاق‌ها، رستوران‌ها، کافی شاپ، مجموعه آبی و ... خواهیم پرداخت.

هتل هما تهران
هتل هما تهران

هتل اسپیناس پالاس تهران

هتل اسپیناس پالاس تهران یکی از محبوب ترین هتل‌های تهران که با نمایی مجلل و زیبا سال 1394 در منطقه ی سعادت آباد، انتهای بزرگراه یادگار امام، میدان بهرود افتتاح شد. این هتل با 21 طبقه در منطقه ی خوش آب و هوای تهران قرار گرفته است که سبب شده طرفدارن خاص خود را داشته باشد. هتل اسپیناس پالاس تهران با 400 باب واحد اقامتی مجلل و متنوع طراحی شده که متناسب با سلیقه ی افراد سخت پسند می باشد. اتاق‌های هتل شامل: اتاق دبل استاندارد(این اتاق‌ به سبک سنتی و مدرن طراحی شده است، اتاق با متراژ 35 متر مربع، مجهز به امکاناتی مانند: صبحانه سلف سرویس رایگان، مینی بار، سرویس چای و قهوه رایگان، چشم انداز زیبا از شهر و کوه و...) می باشد. 

هتل اسپیناس پالاس تهران
هتل اسپیناس پالاس تهران

هتل اسپیناس خلیج فارس تهران

هتل اسپیناس خلیج فارس تهران یکی از زیر مجموعه‌های هتل اسپیناس می باشد که در بلوار کشاورز واقع شده است. این هتل تهران 5 ستاره بوده و با تلفیقی از معماری مدرن و اقلام طبیعی ساخته شده است. لابی وسیع هتل با بهترین و لوکس ترین لوازم روز دنیا آراسته شده تا میهمانان جلوه ای باشکوه را به تماشا بنشینند. هتل اسپیناس خلیج فارس تهران لابی خود را به دستگاه ATM، مبل‌هایی لوکس و مجسمه‌هایی زیبا تجهیز نموده است. آسانسورهای سریع، نمازخانه، اتاق چمدان، بلمن و ... از دیگر امکاناتی است که در لابی مجلل این هتل تهران وجود دارد. از هتل مذکور تا فرودگاه تهران سی دقیقه فاصله وجود دارد.

هتل اسپیناس خلیج فارس تهران
هتل اسپیناس خلیج فارس تهران

هتل پارسیان آزادی تهران

هتل پارسیان آزادی تهران یکی از برترین هتل‌های قدیمی تهران در عرصه ی هتلداری می باشد. این هتل در بزرگراه شهید چمران، تقاطع یادگار امام قرار دارد. هتل تا به امروز میزبان چهره‌های مهم سیاسی، تجاری و بین المللی بوده است که به همین دلیل هتل چندین بار برای رضایت طرفدارانش مورد بازسازی قرار گرفت. هتل پارسیان آزادی با 26 طبقه دارای 475 باب واحد اقامتی می باشد.

از جمله ی اتاق‌های هتل می توان به: اتاق استاندارد(با یک تخت دابل و یا دو تخت یکنفره، حمام مجهز به وان، دید شهر و کوه)، سوئیت رویال(با فضایی وسیع دارای اتاق خواب، فضای نشیمن، آشپزخانه)، سوئیت دوبلکس(در دو طبقه طراحی شده که طبقه ی پایین سالن پذیرایی و محیطی برای صرف غذا و عصرانه، طبقه ی بالا اتاق خواب با فضای نشیمن)، اتاق ویژه معلولین و... اشاره کرد. تمامی اتاق‌های هتل علاوه بر دیزاین شیک و مجلل به دلیل وجود امکانات رفاهی لازم برای داشتن یک اقامت به یادماندنی سبب شده تا رضایت میهمانان از انتخاب این هتل تهران بالا باشد.

هتل پارسیان آزادی
Caption

هتل کوثر تهران

هتل پارسیان کوثر تهران یکی از زیر مجموعه‌های گروه هتلداری پارسیان می باشد که در سال 1341 ساخته شده است. این هتل در راستای خدمات هتلداری تجربه فراوانی دارد که از میهمانان خود به‌شایستگی پذیرایی می کند. با این که هتل قدیمی است اما بار‌ها و بار‌ها مورد بازسازی قرار گرفته است. لازم به ذکر است هتل پارسیان تهران و هتل پارسیان انقلاب تهران نیز از زیر مجموعه های این گروه هتلداری هستند. هتل کوثر تهران 4 ستاره بوده و دارای لابی نسبتا بزرگی می باشد که با وسایل سنتی و قدیمی آراسته شده است. در لابی هتل تلویزیون صفحه تخت، مبلمان‌های شیک و راحت، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و ... وجود دارد. این لوازم برای آسایش بیشتر میهمانان در بدو ورود فراهم شده است.

هتل کوثر تهران
هتل کوثر تهران

هتل پارسیان اوین تهران

هتل پارسیان اوین تهران یک هتل 4 ستاره است که در منطقه ی بکر تهران قرار دارد. این هتل در سال 1348 احداث شده است، ولی در سال 1378 مورد بازسازی قرار گرفت. هتل مذکور از نظر کیفیت، بسیار مشهور بوده و مورد توجه همگان می باشد. این هتل تهران خدماتی مانند: استخر، لاندری، روم سرویس 24 ساعته، تاکسی سرویس و گل آرایی را به میهمانان خود ارائه می دهد. هتل پارسیان اوین تهران مانند هتل پارسیان استقلال، هتل پارسیان کوثر و هتل پارسیان انقلاب، از زیر مجموعه این گروه بزرگ هتلداری در کشور است. لازم به ذکر هتل پارسیان اوین اصفهان هم یکی دیگر از هتل‌های این گروه می باشد. نزدیک ترین ایستگاه مترو به هتل اوین ایستگاه تجریش است.

هتل پارسیان اوین
هتل پارسیان اوین

هتل پارسیان استقلال تهران

هتل پارسیان استقلال تهران یکی از برترین و قدیمی‌ترین‌ها در عرصه ی هتلداری می باشد. این هتل زیر مجموعه ی هتل‌های بین المللی پارسیان است که با مساحت 70 هزار متر مربع احداث شده است. هتل استقلال تهران بزرگترین هتل از زیر مجموعه هتل‌های پارسیان می باشد. هتل دارای دو برج شرقی و غربی است که طی سال‌های 1341 و 1351 به بهره برداری رسیده است. اما هر دو ساختمان هتل برای بهبود سطح کیفی در سال‌های اخیر برای رضایت هر چه بیشتر مسافران مورد بازسازی قرار گرفته است.

هتل استقلال تهران
هتل استقلال تهران

هتل پرشین پلازا تهران

هتل پرشین پلازا تهران یکی از هتل‌های لوکس تهران است که در منطقه ای به نام عباس آباد قرار دارد. اما آدرس هتل پرشین پلازا تهران به این شرح است. تهران، منطقه ۷، سهروردی شمالی، پایین تر از بهشتی، خیابان میرزای زینالی شرقی، پلاک 42 موقعیت مکانی دقیق این هتل تهران می باشد. هتل پرشین پلازا تهران 5 ستاره بوده و خدمات خوبی را به میهمانان خود ارائه می دهد. البته این هتل تهران مجموعه آبی خود را که شامل: استخر، سونا، جکوزی و سالن ماساژ می باشد به زودی افتتاح خواهد کرد.

در بدو ورود به هتل با لابی منحصر به فرد و خاصی مواجه خواهید شد که چشمان شما را مسحور خود می کند. هتل پرشین پلازا تهران در لابی خود امکانات خوبی همچون: نمازخانه، تلویزیون LED، مبلمان‌های لوکس و راحتی، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و ... را مهیا نموده است. کارکنان این هتل تهران به زبان‌های انگلیسی، ترکی، فرانسوی و ... مسلط هستند.

هتل پرشین پلازا تهران
هتل پرشین پلازا تهران

هتل المپیک تهران

هتل المپیک تهران یکی از بهترین هتل‌های 4 ستاره تهران است که همجوار ورزشگاه آزادی می باشد. همین علت باعث شده تا میهمانان خارجی بسیاری در این هتل تهران اقامت داشته باشند. نا گفته نماند قیمت اتاق‌های ذکر شده برای میهمانان ایرانی بوده و قیمت اتاق برای میهمانان خارجی گران تر است. هتل المپیک تهران محوطه زیبایی دارد که در بدو ورود به هتل، چشمان شما را مجذوب خود می کند. لابی زیبا و شکیل هتل نیز برای استراحت میهمانان وسایلی همچون: تلویزیون صفحه تخت، مبلمان هایی راحت و سلطنتی، نمازخانه و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی را مهیا کرده تا آسایش بیشتری برای میهمانان مهیا شود.

هتل المپیک تهران
هتل المپیک تهران

هتل بین المللی لاله تهران

هتل بین المللی لاله تهران ، شواهد و قرائنی از مالک اولیه‌ی آن وجود ندارد؛ اما بنا به گفته‌ی جناب آقای رحیم مشایی، مالک فعلی گروه هتل‌های تهران یکی از سهامداران اصلی این مجموعه هست که دارای سوابق درخشان در صنعت هتلداری است. برابر پیگیری‌های پیشین هتل آقای حسین ثابت خریدار این مجموعه هتل‌های تهران هست.

هتل بین المللی لاله
هتل بین المللی لاله تهران