دانستنی های هتل تهران

معرفی بهترین هتل های لوکس و پنج ستاره تهران

تهران، شهری که پایتخت ایران است و یکی از کلان شهرهای جهان به شمار می رود. مسلماً به دلیل موقعیت سیاسی و اجتماعی شهر تهران، می طلبد که هتل های تهران نیز جایگاه ویژه ای داشته باشند. زیرا تمامی دیپلمات ها و شخصیت های سیاسی، افراد معمولی و بازرگانان نیاز به مکانی برای استراحت دارند. پس چه بهتر که اطلاعات تکمیلی درباره هتل های تهران را در دانستنی هتل تهران بخوانید.

دانستنی هتل تهران به این دلیل نگارش شده تا شما با امکانات و اتاق های هتل ها، که لول مختلفی دارند را بشناسید و در انتخاب هتل خود دقت کنید. یکی از مهم ترین عواملی که هتل های 5 ستاره را به نسبت دیگر هتل ها متمایز می سازد، امکانات، خدمات و سرویس دهی آن ها است. در برخی از هتل های 5 ستاره امکاناتی وجود دارد که نیاز هر میهمانی را به خوبی برطرف می کند.

امتیازات هتل های 5 ستاره تهران چیست؟

در این بخش از دانستنی هتل تهران، با امتیازات هتل های تهران که 5 ستاره هستند مواجه می شوید تا اطلاعات بیشتری نسبت به آنان کسب کنید. شاید تصور برخی این باشد که دارا بودن مجموعه آبی، نشان دهنده کیفیت بالای هتل و خدمات و امکانات آن باشد که کمی این تصور اشتباه است. زیرا هتل هایی هستند که با دارا بودن استخر، کیفیتی بسیار پایین داشته و لول متوسطی دارند.

دانستنی های هتل تهران
هتل های تهران در خیابان ولیعصر تهران

یکی از امتیازاتی که برای هتل های 5 ستاره در نظر گرفته می شود، وسعت هتل است. به این معنا که یکی از مهم ترین شاخصه هتل های 5 ستاره چه در تهران و چه در دیگر شهرها، فضای کافی می باشد. زیرا در فضای وسیع می توان فضای سبز، چند رستوران، امکانات مختلف و ... را طراحی کرد.

در دانستنی هتل تهران به این مسئله اشاره خواهیم کرد که دارا بودن بیش از 100 اتاق، از دیگر معیارهای یک هتل 5 ستاره است. البته این امر منوط به تنوع بالا و امکانات عالی داخل اتاق ها نظیر سیستم تهویه هوا، وسایل لوکس، وجود 3 تلفن (کنار تخت، حمام و اتاق خواب)، مجهز بودن حمام به وان جکوزی و ... می باشد.

وجود 5 رستوران در هتل تهران یا دیگر شهر ها، از دیگر لازمه های سنجش 5 ستاره هتل است. به عنوان مثال یک هتل 5 ستاره باید حداقل چند رستوران داشته باشد که غذاهای مختلفی را ارائه دهد. کیفیت بالای غذایی، چیدمان و طراحی مجلل رستوران، پرسنل متحد الشکل و ... نیز تاثیر چشمگیری در رتبه بندی هتل دارند.

دانستنی های هتل تهران
هتل اسپیناس پالاس تهران

مجموعه آبی و سالن بدنسازی از آپشن های هتل های 5 ستاره

یکی دیگر از لازمه های 5 ستاره بودن هتل، وجود امکانات ویژه شامل استخر، سونا، جکوزی، لابی مجلل، سالن ماساژ، تالار همایش و سالن تناسب اندام می شود. با دارا بودن چنین امکاناتی، می توان گفت هر گردشگری که در یک هتل 5 ستاره اقامت گزیند، رفاهی کامل و بی نقص را تجربه خواهد کرد.

به عنوان مثال هتل اسپیناس پالاس تهران یکی از برترین هتل های 5 ستاره ایران است که در محله سعادت آباد تهران واقع شده و امکاناتی فوق العاده را ارائه می دهد. در این هتل تهران تمامی مواردی که ذکر شد وجود دارد، ضمن این که سالن بیلیارد، فروشگاه، سالن اسپا تخصصی، آرایشگاه زنانه و ... از دیگر آپشن های این هتل تهران محسوب می شوند.

هتل های 4 ستاره با وجود مجموعه آبی؛ چرا ارتقاء نگرفته اند؟

یکی دیگر از چالش هایی که در دانستنی هتل تهران به بررسی آن پرداخته ایم، وجود مجموعه آبی در هتل های 4 ستاره است؛ که چرا با وجود چنین امکاناتی باز هم ارتقاء رتبه نگرفته اند. همانطور که در عنوان بالا ذکر کردیم یک هتل 5 ستاره باید تمامی آپشن ها را دارا باشد؛ نه این که تنها به واسطه یک مجموعه آبی رتبه 5 ستاره را به خود بگیرد.

دانستنی های هتل تهران
مجموعه آبی هتل پارسیان اوین تهران

هتل های 4 ستاره تهران و دیگر شهرها، وسعتی کمتر دارند و شاید دارای 1 یا 2 رستوران باشند که این موارد نمی تواند کمکی به 5 ستاره شدن کند. حتی اگر آن هتل 4 ستاره، مجهز به مجموعه آبی و سالن بدنسازی باشد. کیفیت، خدمات دهی و رفتار پرسنل هم در رتبه بندی هتل ها نیز تاثیر به سزایی دارد.

به عنوان مثال هتل پارسیان اوین تهران و هتل پارسیان انقلاب تهران از هتل های 4 ستاره هستند که بیش از 100 اتاق داشته و مجهز به مجموعه آبی می باشند. ولی به خاطر وسعت کم هتل ها و متراژ پایین اتاق ها، نداشتن 5 رستوران و ... موفق نشده اند تا رتبه 5 ستاره را از آن خود کنند. هرچند این هتل های تهران در لول خود از بهترین ها هستند.

آیا تنوع اتاق ها در رتبه بندی یک هتل، تاثیر گذار است؟

بله، تنوع اتاق یک هتل دلیل دیگری برای ارتقاء گرفتن بوده که بیشتر هتل های 5 ستاره آن را دارا می باشند. به طور مثال هتل پارسیان استقلال تهران بیش از 990 اتاق دارد که به سبک های مختلفی طراحی شده اند. برخی از سوئیت های این هتل تهران رویال و برخی دیگر وی آی پی هستند.

دانستنی های هتل تهران
سوئیت پرزیدنتال هتل پارسیان آزادی تهران

یکی دیگر از هتل های تهران که تنوع اتاق های آن بالا است، هتل پارسیان آزادی تهران نام دارد. هتل پارسیان آزادی تهران 475 اتاق دارد که به سوئیت های رویال، سوئیت دوبلکس و سوئیت های استاندارد دسته بندی می شوند. همین تنوع بالای اتاق سبب شده تا رتبه هتل 5 ستاره را از آن خود کند.

هتل ویستریا تهران از دیگر هتل های نوساز تهران است که لول 5 ستاره دارد. این هتل تهران با این که 98 اتاق دارد، ولی با متراژ بالا و امکانات عالی داخل اتاق های خود توانسته 5 ستاره طلایی را بر سَردَر خود حک کند. اتاق های هتل ویستریا به نام های سوئیت کینگ، سوئیت پرزیدنتال و سوئیت های استاندارد شناخته می شوند.

تعدد رستوران ها در هتل، از دیگر ویژگی یک هتل 5 ستاره

تا این بخش از دانستنی هتل تهران با برخی از معیارهای سنجش هتل 5 ستاره آشنا شده اید. وقت آن رسیده تا در این بخش به معرفی ویژگی دیگر هتل های 5 ستاره، یعنی تعدد رستوران ها اشاره کنیم. در بیشتر هتل های 5 ستاره حداقل 3 رستوران و حداکثر 5 رستوران وجود دارد.

دانستنی های هتل تهران
نمایی از هتل ویستریا تهران

رستوران های یک هتل 5 ستاره، موظف هستند غذاهایی فوق العاده با کیفیت و لذیذ را به میهمانان ارائه دهند. لباس های آراسته کارکنان رستوران و فضای تمیز از دیگر شاخصه های رستوران هتل 5 ستاره است. وجود انواع غذاهای گیاهی، بین المللی، فست فود و دریایی در داخل منو، از دیگر مزیت های رستوران یک هتل می باشد.

هتل تاج محل تهران از آن دسته هتل های 5 ستاره است که چند رستوران داشته و غذاهایی با کیفیت ارائه می دهد. درست که این هتل 5 ستاره تهران رستوران های بیشتری ندارد، ولی کیفیت بالای غذاها و سرویس دهی بی نظیر رستوران این هتل سبب شده تا از برترین ها باشد. در رستوران هندی انواع غذاهای محلی هندوستان و در رستوران گیلانی این هتل می توانید انواع غذاهای سنتی خطّه شمال را نوش جان نمایید.

امکانات هتل های 5 ستاره، معیار دیگر ارتقاء هتل

با تمام تفاسیری که ذکر شد دریافته اید که رستوران های متعدد، کیفیت غذا، وسعت و متراژ هتل، تنوع اتاق و دیگر موارد سبب رتبه گرفتن هتل می شود که آن را به 5 ستاره ارتقاء می دهد. اما امکانات یک هتل نیز، بسیار مهم تلقی می شود. چون رفاه میهمان با وجود امکانات و خدمات عالی تامین می گردد که این امر سبب رضایت مسافر و در نتیجه نشان دهنده پیشرفت هتل است.

دانستنی های هتل تهران
ورودی هتل تاج محل تهران

امکانات هتل 5 ستاره به طور مختصری در مطالب بالا ذکر گردید که در این قسمت از دانستنی هتل تهران به شرح بیشتر امکانات یک هتل 5 ستاره خواهیم پرداخت. مجموعه آبی مجهز که شامل حمام سنتی، استخر، سونای خشک و بخار، جکوزی، سالن ماساژ و اسپا می شود، تنها در هتل های با کیفیت یافت می شود که یکی از آن ها هتل اسپیناس پالاس تهران و دیگری هتل اسپیناس خلیج فارس تهران می باشد.

در هتل اسپیناس تهران (اسپیناس خلیج فارس) تمامی امکانات ذکر شده وجود دارد و همین امر سبب می شود تا یکی از تاپ ترین هتل های 5 ستاره تهران باشد. این هتل در بلوار کشاورز تهران قرار گرفته و دسترسی خوبی به خیابان ولیعصر دارد. سالن بیلیارد، زمین تنیس، کافی نت و ... از دیگر امکانات مهم این هتل تهران است.

تاکسی سرویس، روم سرویس 24 ساعته، اتاق چمدان، نگهبان، پارکینگ؛ آسانسور، خدمات خشک شویی، خانه داری، اتاق کودک، فضای سبز و ... از دیگر امکانات و خدماتی هستند که باید یک هتل 5 ستاره به میهمانانش ارائه دهد. فقدان هرکدام از موارد ذکر شده باعث می گردد تا رتبه هتل تنزّل یابد. حال که با تمام موارد رتبه بندی ستاره هتل ها اشنا شده اید، در عنوان ذیل از موقعیت مکانی هتل های تهران در جاهای مختلف شهر، شناخت پیدا خواهید کرد.

معرفی هتل های تهران با موقعیت مکانی خوب 

هتل های تهران با موقعیت مکانی خوب کجاست؟ این سوال یکی از سوالات کلی مخاطبان ما در پرشین هتل است که با توجه به هدف شما از بازدید تهران کاملا متغیر است. این که مشاوران ما بدانند شما برای شرکت در یک عروسی به تهران سفر می کنید یا دید و بازدید اقوام، جلسه کاری، تهران گردی و ...؛ کمک بزرگی برای رزرو هتل های تهران با موقعیت مکانی خوب به شما می کند.

دانستنی های هتل تهران
هتل هما تهران

از این رو در دانستنی هتل تهران به شما می گوییم که چه منطقه ای با روحیه شما سازگار تر است تا متناسب با آن هتل تهران را انتخاب نمایید. اگر به دنبال مکانی سرسبز با وفور زمین های بازی، سوارکاری و سرگرمی ها هستید، منطقه چیتگر گزینه خوبی در راه کرج است و هتل های تهران نزدیک چیتگر بسیار مناسب اقامت هستند.

چون در این منطقه طرح ترافیک وجود ندارد ولی می توانید به مرکز اصلی شهر و بازار ها دسترسی داشته باشید. هتل هما تهران از هتل های تهران نزدیک به چیتگر است که 5 ستاره بوده و خدماتی عالی ارائه می دهد. اما اگر اقامتی ارزان تر و نزدیک تر پسند می کنید، هتل بستان تهران نیز در دسترس خواهد بود.

هتل های تهران برای بازار گردها و لاکچری بازها

آن هایی که اهل بازار گردی هستند می توانند رزرو هتل تهران را در نزدیکی محله های عودلاجان و راه آهن، لاله زار و نازی آباد انجام دهند. برای آن دسته از کسانی که عاشق تهران گردی هستند پیشنهاد می کنیم رزرو هتل تهران در خیابان ولیعصر تا تجریش، دربند، ونک، پونه و مطهری را از دست ندهند.

اما اگر شما هم لاکچری باز هستید پیشنهاد می دهیم که هتل های تهران در منطقه سعادت آباد، زعفرانیه، قیطریه و ... را انتخاب نمایید. بدون شک انتخاب هتل در موقعیت مکانی اشتباه؛ هزینه زیادی برای حمل و نقل درون شهری و زمانی بسیار از شما تلف می کند؛ به علاوه اینکه سردرگمی در شهری شلوغ و پر ترافیک، مسلماً کلافه کننده خواهد بود.

دانستنی های هتل تهران
هتل های تهران روی نقشه

هتل های تهران روی نقشه

همانطور پیش از این ذکر کردیم موقعیت مکانی هتل های تهران برای صرفه جویی در وقت و هزینه بسیار مهم است. از این رو موقعیت مکانی هتل های تهران بر روی نقشه توسط مسافران بارها جست و جو می شود تا خیابان های اطراف، موقعیت ترافیکی اطراف هتل، فروشگاه ها، مراکز تفریحی، نمایشگاه ها و ... بررسی شوند.

این امر کمک می کند تا بتوان مسافت ها را از نقاط مختلف شهر تخمین زد. ایستگاه های مترو، اتوبوس و تاکسی را به راحتی می توانید در گوگل مپ پیدا کنید یا از برنامه گوگل ارس استفاده نمایید که موقعیت دقیق و ماهواره ای، دوربین های هشداردهنده ترافیکی و ... را به شما نشان می دهد.

سیف باکس یا صندوق امانات اتاق در هتل های تهران  

با توجه به تنوع کیفیت و کمیت در ارائه خدمات هتل های تهران با توجه به موقعیت مکانی آن ها در محله ها مختلف شهر؛ لازم است از پیش مشخص کنیم چه امکانات و خدماتی را از هتل خواستاریم. به عنوان مثال می توان به صندوق های امانت در اتاق هتل اشاره کرد که از خواسته های اغلب مسافران است.

از این رو در بیشتر هتل های 5 ستاره صندوق امانات دیجیتالی در اتاق وجود دارد که بسیار ایمن است. اما در برخی دیگر از هتل های تهران شاید این امکان در دسترس شما نباشد که می تواندی از صندوق امانات هتل که در لابی قرار دارد استفاده نمایید. پس با آسودگی خاطر می توانید اجناس گران قیمت خود را به دست هتل بسپارید.

لیست دانستنی های هتل تهران

دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
بهترین هتل های تهران برای اقامت، عروسی و صبحانه
بهترین هتل های تهران را باید از نزدیک دید تا شنیده‌ها را باور کرد. معیار انتخاب بهترین هتل‌ های تهران از نظر خیلی‌ها تعداد ستاره‌های آن است  ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران های هتل پارسیان استقلال تهران
هتل پارسیان استقلال تهران، یک هتل بزرگ در شهر تهران است که هم موقعیت مکانی خوبی دارد و هم آوازه ای طولانی مدت در هتلداری. این هتل تهران با این ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران هتل زیبای برج سفید تهران و غذاهایی متنوع
هتل برج سفید تهران یک هتل 4 ستاره است که در مطلب اتاق های هتل برج سفید تهران به شرح اتاق های آن پرداخته ایم. ولی در این مقاله می ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران های هتل 5 ستاره هما تهران را بشناسید
هتل هما تهران، یک هتل پرآوازه است که در صنعت هتلداری ایران می درخشد. زیرا این هتل تهران از زیر مجموعه هتل های هما بوده که در شهر های مختلف ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران های هتل 5 ستاره اسپیناس تهران
هتل اسپیناس تهران، هتلی لوکس و خاص که باب طبع لاکچری پسندان بوده و قیمتی بسیار منصفانه نسبت به امکانات ارائه شده دارد. در مطلب گران ترین هتل های ایران ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران هتل پارسیان آزادی جزء معروف ترین رستوران های پایتخت
هتل آزادی تهران دارای معروف ترین رستوران های پایتخت ایران بوده که معمولا قشر ثروتمند تهرانی و گردشگرانی که در هتل آزادی تهران اقامت دارند به این رستوران مراجعه می ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران هتل ویستریا تهران
رستوران هتل ویستریا تهران در این شهر بزرگ بسیار معروف بوده و طرفداران زیادی دارد. نام این رستوران زبانزد همشهریان تهرانی و گردشگرانی بوده که از سرتا سر کشور عزیزمان ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
هتل 4 ستاره ی خاص ایران
هتل پارسیان انقلاب تهران یکی از بهترین هتل های 4 ستاره در پایتخت و ایران می باشد. این هتل تهران که از زیر مجموعه هتل های پارسیان است، در سال ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
تنوع بالا در رستوران های هتل انقلاب تهران
هتل پارسیان انقلاب تهران در خود سه رستوران مجزا با تنوع بسیار بی نظیر ایجاد کرده است. این رستوران ها به نام های رستوران گردان، رستوران نارون و رستوران پارسه ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
سوئیت های هتل پارسیان اوین تهران و اقامتی دلچسب
سوئیت های هتل پارسیان اوین تهران از بهترین اتاق های هتل در رنج 4 ستاره محسوب می شوند. همانگونه که این هتل 4 ستاره فوق مدرن یکی از بهترین هتل ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران های هتل پارسیان اوین تهران و تنوعی بالا
رستوران های هتل پارسیان اوین تهران از برگزیده ترین و لوکس ترین رستوران های تهران به شمار می روند. رستورانی 24 ساعته که در هرتایم از شبانه روز آماده پذیرایی ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران های هتل تاج محل تهران و طعم غذاهایی متفاوت
رستوران های هتل تاج محل  تهران جزء بهترین و شیک ترین رستوران های شهر تهران محسوب می شوند. طعم خوب غذا هایی که در رستوران های هتل طبخ می ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
معرفی سوئیت های هتل هما تهران
سوئیت های هتل هما تهران از جمله زیبا ترین اتاق های هتلی در تهران به شمار می روند که طبق آخرین استاندارد های هتلداری ساخته و طراحی شده اند. تعداد ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۲ ۵ دقیقه مطالعه
تاریخچه هتلداری در دنیا
تاریخچه هتل داری و تاریخچه مسافرخانه ها به سال های بسیار دوری بر می گردد. پرشین هتل افتخار می کند که با آگاه کردن گردشگران از تاریخچه هتل داری ...
عاطفه بزرگ عاطفه بزرگ
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
هتل های سبز؛ محافظ محیط زیست
به گزارش پرشین هتل، هتل سبز در جهان به این دلیل پدید آمد که آسیب های ناشی از هتل ها بر روی سطح زمین کم شود. در جهان امروز که ...
عاطفه بزرگ عاطفه بزرگ
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
هتل های غرب تهران چه نام دارند؟
 لیست هتل های غرب تهران که بهترین و معروف ترین آنها عبارتند از: هتل پژوهش تهران ، هتل بستان تهران ، هتل دانش تهران ،هتل المپیک تهران ، هتل ...
عاطفه بزرگ عاطفه بزرگ
دانستنی های هتل ۱ ۵ دقیقه مطالعه
گران ترین هتل های ایران، 22 هتل گران و لوکس ایران
گران ترین هتل های ایران نام مقاله ای است که می خواهیم شما را با برترین هتل ها در ایران آشنا کنم تا در زمان رزرو هتل بدانید کدام یک ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
هتل های فوق العاده در زیر آب
    در پرشین هتل، هتل های فوق العاده بسیاری به شما معرفی شده است اما این شش هتل با همه آنها فرق دارند؛ آن هم یک فرق ...
میلاد قدوسی میلاد قدوسی
دانستنی های هتل ۱ ۵ دقیقه مطالعه
هتل هایی ترسناک در دنیا ترسناک تر از هتل ترنسیلوانیا
ترسناک ترین هتل های دنیا را در این مقاله همراه پرشین هتل کشف کنید عصرایران: این نقاط دلهره‌ آورترین نقاط دنیا هستند که فقط شجاع ترین انسان ها قدم به ...
فرجاد جناتی فرجاد جناتی