قشم، دیدنی های قشم

معرفی جزیره قشم از بازار تا هتل ها

سر فصل های مقاله

سفر به قشم و دیدنی های قشم

قشم، بزرگ ترین جزیره خلیج فارس است که از زیبایی ها و جاذبه هایی بکری برخوردار می باشد. برای سفر به قشم با پرشین هتل همراه باشید تا از تمامی نقاط جزیره قشم آگاه شوید و از زیبایی های خلیج فارس، نهایت لذت ببرید. جزیره هایی مانند قشم، کیش، سیری، ابوموسی، لاوان و... که هرکدام زیبایی خودشان را دارند در دریای خلیج فرس قرار دارند و افتخاری برای ایران است. گردشگران بسیاری که در هتل‌های قشم اقامت دارند، زبان به تحسین از این جزیره زیبا می گشایند. قشم جزیره ای بزرگ می‌باشد که حتی کشور بحرین در برابر آن کوچک دیده می‌شود.

جزیره قشم
جزیره قشم

دیدنی های قشم

عرض جزیره قشم 11 کیلومتر و طول آن 120 کیلومتر است. بحرین شبه جزیره ای کوچک در خلیج فارس می باشد که پایتخت آن منامه بوده و 33 استان جزیره ای در خود دارد. حکومت بحرین به صورت پادشاهی است که اخیرا مردم بحرین اعتراض کردند  تا بحرین تبدیل به حکومتی دولتی شود.

سفر به قشم به دلیل زیبایی های بی شمار، مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است. تمامی این تفاسیر حکایت از موقعیت مهم جزیره کیش می کند. جاذبه های طبیعی جزیره قشم باعث شده تا رقیبی مهم برای جزیره کیش محسوب شود.

رزرو "هتل های قشم" با تخفیف ویژه
 

جزیره قشم
نوع پوشش زنان قشم

آیا هتل های قشم هم مانند هتل های کیش تمیز هستند؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که بله هتل‌های قشم هم مانند هتل‌های کیش از تمیزی و نظافت خوبی برخوردار هستند. دلیلش هم نوساز بودن بیشتر هتل‌های قشم می‌باشد.
که دلیلی بر تمیزی و لوکس بودن آن هاست. در سفر به قشم هتل‌های بسیار بزرگ و 5 ستاره ای مانند سورینت قشم و ... دارد
که روز به روزساخت این هتل ها در حال افزایش است هتل در قشم با اقسام و اشکال مختلف ساخته شده اندتا بر جذابیت های این جزیره بی افزایند.
با پرشین هتل همراه باشید تا نام چندی از بهترین هتل‌های قشم را برای شما عزیزان نام ببریم.

برای رزرو هتل های قشم با این شماره تماس بگیرید: 25917313-021

رزرواسیون هتل قشم
رزرواسیون هتل قشم

کدام هتل قشم به دریا نزدیک تر است؟

برای معرفی نزدیک ترین هتل قشم کنار ساحل، باید هتل ساحلی خلیج فارس را به شما پیشنهاد دهیم. هتل خلیج فارس قشم یکی از بهترین هتل‌های 4 ستاره در قشم به شمارمی رود.
این هتل قشم ساحلی اختصاصی برای خود دارد که کلوب ورزش های تفریحی آبی را برای مهمانان مقیم در هتل خود تدارک دیده است.

هتل خلیج فارس قشم
هتل خلیج فارس قشم

در تاریکی شب وقتی از اتاق های این هتل قشم به آب های نیلگون خلیج فارس می نگرید. ستاره های درخشان را در آب میبینید که مانند فانوسی روشن هستند.
رستوران هتل خلیج فارس قشم با چشم اندازی از دریا. باعث شده تا لذت غذاخوردن را 2 چندان کند. در رستوران هتل خلیج فارس قشم غذاهای بین المللی و دریایی با بهترین کیفیت سرو می کند.
اتاق های بزرگ و دل باز این هتل قشم باعث شده تا مهمانان مقیم در هتل خلیج فارس قشم راحتی و آسایش بیشتری را تجربه کنند.

 

جزیره قشم
 دیدنی های جزیره قشم

شهر قشم

معرفی بهترین هتل ها دیدنیها ومراکز تفریحی رستوران ها و کافی شاپ مراکز خرید و بازار ها مراکز مذهبی و آرامگاه ها راهنمای مسافران

جنگل های حرا از جاذبه های شگفت انگیز قشم یکی از جاذبه های جزیره قشم جنگل های حرا می باشد. حرا،  نام گیاهی از تیره شاه پسند می باشد. که تولید مثل آن مانند قارچ است.
دانه های حرا بر روی درخت  مادر رشد می کند وباعث تولید  نهال می‌شود. نکته جالب این است  که پس از رشد، این دانه کوچک از درخت جدا شده.
و به داخل مرداب می‌افتد تا یک درختچه جدید را شکل دهد. جنگل های حرا بر روی دریا و آب های شور تشکیل می شوند که همین سازش جای بسی تعجب دارد و این گیاه را استثنایی می‌کند.

جنگل های حرا جزیره قشم
جنگل های حرا جزیره قشم

نکته دیگری که در رابطه با جنگل های حرا وجود دارد. قابلیت شیرین کردن آب شور استکه چگونه می شود. این درخت آب شور را بگیرد و آب شیرین پس دهد. ناگفته نماند جنگل های حرا مهد انواع  پرندگان و آبزیانی.
مانند:مرغ ماهی خوار، مرغ سقا، لک لک  و گونه های آبزی:شیلو، کلینگ ماردریایی و... می باشد.

مرغ ماهی خوار جزیره قشم
مرغ ماهی خوار جزیره قشم

اگر شما عزیزان هم تمایل دارید این جنگل های استثنایی را از نزدیک مشاهده کنید. به سایت معتبر پرشین هتل سر زده و اقدامات لازم برای رزرو هتل در قشم را انجام دهید.

جنگل های حرا جزیره قشم
جنگل حرا جزیره قشم

غار نمک دان و قندیل هایی  فوق العاده زیبا از جنس سدیمغار. نمکدان یکی از زیباترین و طبیعی ترین جاذبه های جزیره قشم می‌باشد.
که لقب طولانی ترین غار جهان را به خود اختصاص داده است. بسیاری از گردشگرانی که در هتل های قشم اقامت دارند. برای نمک درمانی به این غار مراجعه می‌کنند.
نمک های این غار بزرگ بسیار خالص و درمانگر بوده و در طبابت بسیار کاربرد دارد.

غار نمکدان جزیره قشم
غار نمکدان جزیره قشم

در بدو ورود به غار نمکدان قندیل هایی فوق العاده زیبا از جنس سدیم رابه چشم خواهید دید. که از چکه شدن آب های شور تبدیل به این قندیل ها شده اند. قندیل هایی که در نگاه اول مانند یخ خود را جلوه می دهند.

غار نمکدان جزیره قشم
غار نمک دان جزیره قشم

اما بعد از لمس کردن شان می بینیدکه از جنس نمک هستند. برای دسترسی به این غار زیبا و طبیعی باید به بخش جنوبی جزیره قشم رفته.و فاصله ای 2 کیلومتری را از کنار جاده ساحلی پیاده طی کنید. تا به این غار برسید. نا گفته نماند که این غار نمکی زیبا طولانی ترین غار نمکی در جهان می باشد که طولی بالغ بر 6400 متر دارد.

جزایر ناز قشم خلقت عجیب خداوند که بسیار زیباست

جزایر ناز قشم
جزایر ناز قشم

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی و بسیار جذاب جزیره قشم، جزایر ناز است. به جرات می‌توان گفت این پدیده شگفت آور خلقتی عجیب  در دل دریا به شمار می‌رود.
مطمئنا اگر شما هم در هتل‌های قشم اقامت داشته باشید این جالذبه شگفت آور را از دست نخواهید داد. این که چرا به این جزایر ناز می گویند دلیل موجهی دارد. در زمانی که مد وجود دارد.
یک راه باریک شنی برای رسیدن به این جزایر نمایان می‌شود که در نوع خود فوق العاده می‌باشد.

جزایر ناز قشم
جزیره ناز

زمان جذر آب دریا  هم با بالا آمدن آب این راه باریک محو شده و میان جزیره قشم و جزایر ناز فاصله می افتداز این رو به این جزایر ناز می گویند.
چون در زمان خاصی خود را به جزیره قشم نشان می‌دهد. نا گفته نماند که این جزایر زیبا دارای تفریحات هیجانی آبی و آفرود سواری هم  می‌باشد. فقط شما عزیزانی که با خودروهای شخصی خود به این جزایر می‌روید توصیه می‌کنیم.
در پارکینگ تعبیه شده خودروی خود را پارک کنید. تا به طبیعت آسیبی نرسد.

جزایر ناز قشم
جزایر ناز در قشم

رزرو هتلهای قشم با تخفیف ویژه

تنگه چاهکوه خارق العاده ای باور نکردنی در جزیره قشم .  تنگه چاهکوه از جمله مکان های تاریخی و خارق العاده در جزیره قشم می‌باشد.
تنگه چاهکوه پدیده ای  بسیار اسرارآمیز و مرموز استکه. بر اثر فرسایش سنگ های رسوبی در طی سال ها، درجزیره قشم به وجود آمده است.

تنگه چاهکوه جزیره قشم
تنگه چاهکوه جزیره قشم

این دره جذاب، به عمق 100 متر در داخل کوهی سنگی  واقع شده.
که دهانه اش به شکل  ضربدر می‌باشد. تنگه چاهکوه در واقع دو دره ی عمود برهم است که با دیواره هایی 20 متری خودنمایی می کند. از خیره کنندگی این تنگه زیبا می‌توان به  فضاهای پر و خالی‌، تندیس های طبیعی خارق العاده و برکه ای زیبا اشاره کرد. در قسمت ورودی تنگه چاهکوه دهانه تنگه، عریض تر و کم شیب تر می باشد و شکل نیم دایره ای را در اذهان مجسم می‌کند.

تنگه چاهکوه جزیره قشم
تنگه چاهکوه قشم

اما وقتی  به سمت جنوب تنگه چاهکوه  می‌رویم به تدریج  عرض آن باریک شده و شیب آن افزایش می‌یابد.
آن قدر عرض تنگه چاهکوه کم می شود که به سختی می‌توان از آن عبور کرد. تنگه چاهکوه یکی از اسرارآمیزترین مناطق، درجزیره قشم می باشدکه در رشته کوهای جنوبی زاگرس، در ساحل شمالى بخش غربى جزیره و 70 کیلومتری شهر قشم جای گرفته است. شما عزیزانی که در هتل های قشم اقامت دارید و قصد بازدید از این تنگه را دارید حتما راه نما یا راه بلد با خود به همراه داشته باشید.

آیا قلعه پرتغالی ها فقط در جزیره قشم است؟
در پاسخ به این سوال باید به شما عزیزان بگوییم که قلعه پرتغالی به غیر. از جزیره قشم در نقاط دیگری از خلیج فارس مانند عمان ، کنگ، راس الخیمه و دیگر نقاط قابل دسترسی است.

قلعه پرتغالی ها در جزیره قشم
قلعه پرتغالی ها در جزیره قشم

قلعه پرتغالی ها از معروف ترین جاذبه های توریستی در جزیره قشم محسوب می‌شود.
این قلعه زیبا، درگوشه ای از جزیره قشم واقع شده که توسط  دریانورد معروف پرتغالی به نام "آلفونسو آلبرکرک" در سال 1507 ساخته شد. اکتشاف قلعه پرتغالی ها در سال 1378 توسط "احسان یغمایی"  انجام گرفت.
تا این قلعه را از دل خاک بیرون بکشد و به تمام جهان معرفی کند. برای بازدید از این قلعه زیبا و جذاب باید به ضلع شمالی  در جزیره قشم بروید.

قلعه پرتغالی ها در قشم
قلعه پرتغالی ها در قشم

که امتداد آن به ساحل زیبای خلیج نیلگون فارس می رسد. با معرفی این قلعه زیبا به مردم جهان همه ساله گردشگران زیادی به جزیره قشم سفر می‌کنند.
از این رو هتل های قشم هم با خدمات دهی عالی و مناسب خود، سعی در جلب رضایت مهمانان خود دارند. برای رزرو هتل در قشم و دیدن این همه جاذبه طبیعی کافیست به سایت پرشین هتل مراجعه کرده و هتل مورد نظر خود را رزرو کنید.