جاهای دیدنی، تفریحی و گردشگری قشم

جاهای دیدنی و تفریحات جزیره قشم 

جاهای دیدنی و مراکز تفریحی قشم

جاهای دیدنی و مراکز تفریحی جزیره قشم مانند دیگر جزیره های خلیج فارس است اما یک تفاوت کوچک میان آن ها وجود دارد. این تفاوت شامل جاهای دیدنی قشم است که نظیر جنگل های حرا، جزیره پرتغالی ها و جزیره هنگام می شود. علاوه بر جاهای دیدنی قشم مراکز تفریحی قشم هم در نوع خود دیدنی هستند. بسیاری از هتل های قشم در نزدیکی مراکز خرید قشم هستند که به شهربازی های سرپوشیده نزدیک می باشد. به عنوان مثال هتل آتامان قشم به مرکز خرید سیتی سنتر قشم نزدیک بوده که در این مرکز خرید یک شهربازی بزرگ وجود دارد.
جاهای دیدنی و مراکز تفریحی قشم شامل مجتمع تجاری و تفریحی هامون قشم می شود که این مرکز تفریحی بسیار سرگرم کننده است. در مرکز تفریحی و گردشگری هامون قشم شما با مجموعه ای کامل از سرگرمی ها و خرید مواجه هستید که می توانید علاوه بر خرید کردن، تفریح های خوبی را نیز انجام دهید. در مرکز تفریحی، گردشگری و تجاری هامون قشم یک شهربازی سرپوشیده وسیع وجود دارد.
جاهای دیدنی و مراکز تفریحی قشم نظیر مرکز تفریحی هامون از مراجعه کنندگان بسیاری برخوردار است. همین اتفاق سبب شده تا این مجتمع تفریحی و گردشگری قشم امکانات رفاهی بسیار خوبی را برای مدعوین خود در نظر بگیرد. رستوران و کافی شاپ های بسیاری در این مرکز تفریحی قشم قرار دارد تا نیاز مراجعه کنندگان را برطرف کند. بخش انتهایی این مجموعه به ساحل زیبای قشم ختم می شود که تفریحات آبی را می توانید در این مرکز خرید انجام دهید.
در مرکز تفریحی هامون قشم تفریحاتی مانند جت اسکی، قایق رانی، اسکی روی آب، والیبال ساحلی، سالن پینگ پنگ، فوتبال دستی و ... انجام می شود که برای هر نوع سلیقه ای این تفریحات پاسخگو است. اگر می خواهید به مرکز تفریحی، گردشگری و خرید هامون قشم بروید باید جاده قشم را به سمت درگهان طی کنید تا به این مرکز تفریحی قشم برسید. نزدیک ترین هتل به این مرکز خرید تفریحی هتل آرتا قشم است.

ساحل زیبای قشم
ساحل زیبای قشم

مجموعه سافاری قشم مهیج ترین مرکز تفریحی قشم

مجموعه و پیست سافاری قشم مساحتی بالغ بر 520 هکتار دارد و یکی از استاندارد ترین مجموعه های سافاری در ایران است. این مجموعه تفریحی مهیج قشم برای آن دسته از گردشگرانی خوب است که می خواهند جنون سرعت و هیجان را به دور از تخلفات راهنمایی رانندگی تجربه کنند. پس در سفر به جزیره قشم حتما به مجموعه و پیست سافاری قشم سر زده و تمام هیجان های خود را تخلیه کنید.
در مجموعه و پیست سافاری قشم که شامل تور کویر گردی و صحرانوردی می شود شما می توانید وسیله نقلیه خود را انتخاب کنید. ماشین های شاسی بلند لندکروز و موتور کراس های پر قدرت از جمله ادواتی هستند که می توانند بر آن ها سوار شده و بدون هیچ محدودیتی بتازید و ویراژ دهید. تفریح سافاری قشم علاوه بر جنبه تفریحی در حال حاضر یکی از جاهای دیدنی قشم در زمستان به شمار می رود که در این فصل سال، آب و هوایی فوق العاده مطبوع چشم انتظار شما است.
همانطور که می دانید کویر و صحرا از جاذبه های پنهان طبیعت هستند که هرکسی نمی تواند به کشف آن دست پیدا کند. از این رو در زمان برگزاری تور سافاری قشم، یک راهنما در کنار شما خواهد بود تا مسیر خود را به درستی طی کنید و به مکان قبلی خود باز گردید. البته اگر به فن رانندگی در صحرا یا به اصطلاح آفرود مهارت و تخصص کافی دارید می توانید به تنهایی از خودروهای سافاری استفاده کنید در غیر این صورت، وجود یک راننده ی حرفه ای برای پیشگیری از حادثه های احتمالی الزامی است.

مجموعه سافاری قشم
مجموعه سافاری قشم

غواصی در قشم یکی دیگر از تفریحات قشم

تصور کنید چقدر جذاب است که به اعماق دریا بروید و مرجان های زیبا را از نزدیک لمس کنید و به دنبال ماهی های بازیگوش باشید. همانطور که آگاه هستید غواصی در وهله اول نیاز به مهارت و بلد بودن فن شنا است. پس اگر شما عزیزان شنا بلد نیستید می توانید در یکی از آکادمی غواصی قشم ثبت نام کرده و در یک دوره فشرده شنا و غواصی یاد بگیرید. این مرحله یک هفته ای بوده که البته شامل هزینه های بالا می شود. ولی به این مسئله فکر کنید که در این دوره آموزشی به طور استاندارد غواصی خواهید آموخت و به اعماق دریا خواهید رفت.

غواصی در قشم
غواصی در قشم

پلاژ سیمین قشم و لذت دورهم بودن

پلاژ سیمین قشم یکی از پلاژهای قدیمی در جزیره قشم است که یکی از مراکز تفریحی قشم هم محسوب می شود. این پلاژ در جزیره قشم ویلاهای کوچکی را برای اجاره به گردشگران فراهم کرده تا با هزینه ای اندک بتوانند به این جزیره زیبا سفر کنند. پلاژ سیمین دارای ساحل اختصاصی بوده و می توان به راحتی در این مکان به استراحت پرداخت. لذت دورهم بودن در این پلاژ ساحلی به وضوح قابل مشاهده است.

غار خربس، پلاژ سیمین قشم
غار خربس، پلاژ سیمین قشم

شهربازی سیتی سنتر شاد ترین مرکز تفریحی قشم

همانطور که قبلا ذکر کردیم مرکز خرید سیتی سنتر 1 و 2 از لوکس ترین مجتمع های تجاری قشم هستند که دارای برندهای مختلف و فضای وسیع هستند. همین امر سبب به وجود آمدن یک شهربازی در طبقه سوم سیتی سنتر 1 شده است. این شهربازی سرپوشیده بزرگ ترین و مجهز ترین مرکز تفریحی قشم است که نه تنها کودکان بلکه بزرگ ترها هم می توانند در کنار کودکان خود سرگرم شوند. 
شهربازی سیتی سنتر قشم در سال 1390 احداث شده که در رده برترین مراکز تفریحی قشم قرار گرفته است. در شهربازی سیتی سنتر 240 دستگاه مجهز بازی وجود دارد که بسیار ایمن هستند و برای سرگرمی میهمانان تعبیه شده اند. اگر بعد از کلی تفریح و شادی احساس ضعف یا گرسنگی بر شما غلبه کرد، می توانید به فودکورت یا رستوران پدر خوب در طبقه سوم این مرکز خرید قشم مراجعه کنید و نیاز غذایی خود را برطرف نمایید.

شهربازی سرپوشیده بزرگ ترین و مجهز ترین مرکز تفریحی قشم
شهربازی سرپوشیده بزرگ ترین و مجهز ترین مرکز تفریحی قشم

پارک ساحلی سوزاء از دیگر مراکز تفریحی قشم

از جاهای دیدنی قشم در شب پارک ساحلی سوزاء است که بسیار زیبا بوده و از منطقه ای بکر و دست نخورده برخوردار است. این منطقه که به تنگه هرمز نزدیک است بسیار زیبا بوده و به ماسه های طلایی اش شهرت دارد. در این پارک ساحلی پوشش گیاهی وجود که شامل چیرا ، گزدون، بنه گردن، نخلستان های کلمادون، لرد و ... می شود. این پوشش گیاهی به قدری جذاب است که شما را سمت خود جذب می کند. در این پارک ساحلی می توانید تفریحات آبی انجام دهید و سوئیت های کوچک آن را برای اقامت انتخاب کنید.

پارک کروکدیل قشم، تنها پارک کروکدیل خاورمیانه

پارک کروکدیل قشم تنها پارک موجود در خاورمیانه است که این حیوان ترسناک و جان سخت را پرورش می دهد. پارک کروکدیل قشم خاص ترین مکان تفریحی قشم است که می توانید بیش از 100 کروکدیل ریز و درشت را از نزدیک مشاهده کنید. در این پارک زیبا و طبیعی حیوانات دیگری نیز در کنار کروکدیل ها زندگی می کنند. سوسمار، پرنده های مختلف، میمون و ... از جمله آن حیوانات هستند که در این پارک زندگی می کنند.
پارک کروکدیل قشم در سال 1390 شروع به کار کرد که ابتدا 8 کروکدیل از مالزی به این پارک طبیعی آمدند و زندگی خود را آغاز نموده اند. کروکدیل های پروسوس، منحصر به فرد ترین نوع تمساح هستند که برای پرورش عالی می باشند. در طی 8 سال تعداد این کروکدیل ها به عدد 100 رسیده و اکنون برای فروش به مراکز مجاز نگهداری این حیوانات آماده می باشد. اگر به این پارک طبیعی قشم مراجعه کنید بچه تمساح هایی را خواهید دید که بسیار بانمک هستند.

پارک کروکدیل قشم تنها پارک موجود در خاورمیانه
پارک کروکدیل قشم تنها پارک موجود در خاورمیانه

معرفی جاهای دیدنی قشم با عکس و آدرس

در این قسمت به جاهای دیدنی قشم با عکس و آدرس اشاره خواهیم کرد تا شناخت بصری شما نسبت به این جاهای دیدنی قشم در پاییز یا در زمستان بیشتر شود. دره چاهکوه قشم یکی از جاهای دیدنی قشم است که فراز و نشیب های فوق العاده ای دارد. در این دره چاه های آبی وجود دارد که شیرین بوده و برای تامین آب شرب استفاده می شود. تنگه چاهکوه یا دره چاهکوه، در روستای چاهو شرقی قشم قرار دارد.

غار نمکدان قشم از دیگر جاهای دیدنی قشم

غار نمکدان قشم یکی از غارهای نمکی باورنکردنی جهان است که در قسمتی از ژئو پارک قشم واقع شده است. زمانی که شما می خواهید وارد غار نمکدان شوید، نگهبان در غار مشعلی را به شما می دهد تا روشنایی شما در داخل غار نمکدان تامین شود. برای بازدید از این غار نمکی توصیه می کنیم با یک راهنمای محلی همراه شوید تا ناشناخته های بیشتری از این غار را کشف کنید. غار نمکدان قشم طولانی ترین غار نمک در جهان است. غار نمکدان قشم در روستایی به نام کانی قرار دارد که 2 کیلومتر از قشم دور شوید کوهی سفید را خواهید دید که همان غار نمکی است.

غار نمکدان قشم
غار نمکدان قشم

غار های خربس یکی از جاهای دیدنی قشم

 غار های خربس در 10 کیلومتری و جنوب غربی جزیره قشم قرار دارد که بسیار زیبا بوده و در زمان دیدن این غارها زبان به تحسین باز می شود. غار خربس یک غار طبیعی است که از گذرگاه های کوچک همراه با فرسایش به وجود آمده است. در طی دوران های مختلف این گذرگاه های کوچک گسترش یافته و مورد مرمت قرار گرفته اند. باستان شناسان معتقدند، قدمت این غارهای زیبا متعلق به زمان اشکانیان و ساسانیان است. برای رفتن به غار های خربس باید در مسیر قشم به روستای رمچاه و سوزا مراجعه کنید.

غار خربس یک غار طبیعی
غار خربس قشم یک غار طبیعی

قلعه پرتغالی ها در جزیره قشم

قلعه تاریخی پرتغالی ها در جزیره قشم، نزدیک بندر لافت قرار دارد که به جرات می توان گفت تقریبا بکر و دست نخورده مانده است. در قلعه پرتغالی ها شما با چندین توپ، آلونک هایی کوچک و ... رو به رو خواهید شد که بعد از چند صد سال باز هم پا برجا و استوار است. جزیره پرتغالی ها یا همان قلعه پرتغالی ها در قسمت شمالی جزیره قشم و نزدیک به روستای دفاری قشم قرار گرفته است.

قلعه پرتغالی ها در جزیره قشم
قلعه پرتغالی ها در جزیره قشم

جزیره هنگام قشم یکی از زیبا ترین دیدنیهای قشم

جزیره‌ هنگام قشم در جنوب جزیره قشم واقع شده است که یکی از جاهای دیدنی قشم است. اگر شما صبح زود به این جزیره زیبا بروید دلفین های بازیگوش را خواهید دید که بر روی موج های خلیج فارس مشغول جست و خیز هستند. جزیره هنگام که به آکواریوم جزیره قشم هم مشهور است انواع ماهی های گرمسیری را درون خود جای داده است. از مهم ترین نکته ها درباره این جزیره وجود آهو های زیبا و دیدنی است که البته شکار در این منطقه ممنوع بوده و حیوانات این جزیره تحت حفاظت محیط زیست می باشند.
آهو هایی که در جزیره هنگام قشم زندگی می کنند با فشردن سم خود بر روی زمین، دسترسی به آب پیدا می کنند تا خود را از تشنگی برهانند. همیشه از شن های طلایی جزیره سخن گفتیم اما در این جزیره زیبا شن های سیاهی وجود دارد که در نور آفتاب برق زده و خودنمایی می کنند. جزیره هنگام با صخره های مرجانی محاصره شده است که این صخره ها از فسیل مرجان ها در طی میلیون ها سال ایجاد شده است.
اگر به جزیره هنگام می روید توصیه می کنیم غواصی در ساحل این جزیره را از دست ندهید. جهت دسترسی به این جزیره زیبا باید از روستای شیب دراز عبوور کنید و خود را به جزیره هنگام برسانید. شیب دراز یک روستای زیبا در قشم است که در ماه های گرم سال شاهد تخم ریزی قورباغه ها و لاک پشت های کمیاب است. بومی های این روستای قشم از تخم های این حیوانات نگهداری می کنند تا غذایی برای دیگر حیوانات نشوند.

جزیره هنگام قشم یکی از زیبا ترین دیدنیهای قشم
جزیره هنگام قشم یکی از زیبا ترین دیدنیهای قشم

سخن پایانی درباره مراکز تفریحی و جاهای دیدنی قشم

در این مطلب با زیبایی های جزیره قشم و جاهای دیدنی قشم آشنا شده اید. اکنون سخن آخر درباره دیدنیهای قشم باید بگوییم که حتما به نکته هایی که راهنما یا لیدر ها می گویند توجه کنید تا آسیبی در طول سفر متوجه شما نشود. پرشین هتل تمام سعی خود را کرده است تا سفری مقرون به صرفه همراه با خاطره هایی خوش برای شما رقم بخورد. آرزوی پرشین هتل برای شما، سفری راحت و به یادماندنی است.

لیست جاهای دیدنی، تفریحی و گردشگری قشم

مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
غار خربس قشم
غار خربس قشم یکی از اماکن دیدنی و تاریخی جزیره قشم محسوب شده که روزانه گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. این غار ویژگی های منحصر به فردی داشته ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شهربازی سیتی سنتر قشم، مکانی شاد برای بچه ها
شهربازی سیتی سنتر قشم یکی از بهترین مکان های تفریحی در جزیره قشم است که کودکان می توانند ساعاتی شاد را در آن سپری کنند. این شهر بازی سرپوشیده در ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک کروکدیل قشم، اولین پارک کروکودیل در خاورمیانه
پارک کروکودیل قشم تنها مرکز تکثیر و پرورش کوروکودیل به صورت مصنوعی در ایران و خاورمیانه می باشد. این پارک جذاب و دیدنی یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
چگونه می توانیم با خودروی شخصی به قشم سفر کنیم؟
سفر با خودروی شخصی به قشم از دو نوع هوایی و زمینی امکان پذیر می باشد. کسانی که می خواهند به جزیره قشم سفر کنند، می توانند با در نظر ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پیست سافاری قشم تجربه ای هیجان انگیز در قشم
پیست سافاری قشم نه تنها در جزیره قشم بلکه در دیگر شهرهای ایران هم محبوب می باشد. این تفریح مهیج و سرگرم کننده یکی از تفریحات قشم به شمار می ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی