مراکز تفریحی و گردشگری تهران

معرفی اماکن تفریحی و گردشگری تهران | دلفیناریوم برج میلاد تا محله ی دربند زیبا

تازه ترین مراکز تفریحی تهران| گران ترین تا ارزان ترین اماکن تفریحی تهران
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کلیسا سرکیس مقدس قدیمی ترین کلیسا در تهران
کلیسای سرکیس مقدس تهران یا سنت سرکیس مقر خلیفه گری ارمنیان بوده و یکی از جاهای دیدنی تهران است که در سال 1349 توسط یک فردی مسیحی به نام « ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
موزه هنرهای امیرالمومنین امام علی علیه السلام در عرصه هنر
موزه هنرهای دینی امام علی(ع) در سال1379 شروع به کار کرد. زیرا این سال را به نام امیرالمومنین (ع) نام گذاری کرده بودند. پروسه ساخت بنا 2 سال به طول ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد
موزه طبیعت وحیات وحش دارآباد یکی از موزه های تاریخی ایران در تهران می باشد. موزه طبیعت و حیات وحش ایران به عنوان موزه دارآباد تهران شناخته شده است. ساختمان ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
موزه هنر معاصر تهران از سر شناس ترین موزه های ایران
موزه هنر معاصر تهران یکی از سر شناس ترین موزه های ایران است. در سال 1356 با تلاش و ایده فرح پهلوی در بوستان لاله شهر تهران ساخته شد. بنای ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کاخ ملت نماد لوکس فرهنگ ایران
کاخ ملت یکی از مهمترین کاخ ها برای پادشاهان قاجار و پهلوی بوده است. با رزرو هتل های تهران همراه پرشین هتل همچون هتل دیاموند سه ستاره، هتل بلوط سه ...
فرجاد جناتی فرجاد جناتی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
موزه جواهرات ملی تهران، درخشان چون الماس
موزه جواهرات ملی تهران مجموعه ای از گران بها ترین جواهرات جهان محسوب می شود. اگر به پایتخت ایران، تهران سفر کردید و برای اقامت خود هتل تهران را رزرو ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
برجی ایستاده در غبار به نام میلاد
به گزارش پرشین هتل، برج میلاد یکی از بلندترین برج های ایران است و شاید خنده دار به نظر برسد.که برج میلاد تهران برجی مخابراتی و چند منظوره   ...
فرجاد جناتی فرجاد جناتی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
برج آزادی
به گزارش پرشین هتل: برج آزادی تهران نمادی مهم برای شناسایی ایران به جهان است. برای مسافرت به تهران  خیلی مهم هست که  یک هتل خوب بشناسید و به جاهای ...
میلاد قدوسی میلاد قدوسی
مراکز تفریحی و گردشگری ۱ ۵ دقیقه مطالعه
چگونه به توچال برویم
به گزارش پرشین هتل، توچال یکی از قله های رشته کوه البرز است که نسبت به سایر قله ها محبوب تر بوده و شاید اگر بررسی های اقلیم شناسی دقیقی ...
میلاد قدوسی میلاد قدوسی

مراکز تفریحی تهران از لاکچری تا ارزان ترین تفریحات

مراکز تفریحی تهران بسیار زیاد است که اگر بخواهیم از آن سخن بگوییم توماری بلند می شود. اما در این مطلب سعی کرده ایم به تفریحات ارزان قیمت تهران و لاکچری ترین تفریحات تهران اشاره کنیم. یکی از مکان های لاکچری تهران، برج میلاد است که از بدو ورود شامل هزینه می شود و تا وقتی که بیرون بیایید جیب شما فاقد پول خواهد شد. البته در این برج سر به فلک کشیده مراسم های مهم، کنسرت خوانندگان و ... برگزار می شود که در عناوین بعدی به طور مختصر به آن ها اشاره خواهیم کرد. 
مراکز تفریحی تهران شامل 2 دسته می شود که یکی برای قشر مرفه جامعه است و دسته دیگر برای قشر متوسط جامعه. از این رو سعی کرده ایم بیشتر تفریحات تهران را برای شما ذکر کنیم تا با خاطری آسوده بتوانید در انتخاب هتل تهران دقت کنید. زیرا با رزرو هتل های نزدیک به مراکز تفریحی تهران مانند هتل لاله تهران که نزدیک برج میلاد است دسترسی شما را به این برج آسان می کند.
مراکز تفریحی تهران شامل پارک شهر، پارک طبیعت، پارک آب و آتش، پارک ملت، پارک ساعی و ... می شود که تقریبا می توان گفت از تفریحات رایگان در شهر تهران است که برای خانواده ها بهترین مکان می باشد. برای تفریحات کم هزینه تهران نیز می توان به تفریحاتی همچون : رفتن به سینما، بازدید از موزه های تاریخی ایران مانند کاخ گلستان، کاخ سعد آباد و ... اشاره کرد. در عناوین ذیل به طور مختصر به تفریحات کم هزینه تهران نیز اشاره شده است.
مکان های لاکچری تهران برای تفریح شامل دلفیناریوم، کارتینگ، سورتمه سواری، جایروکوپتر، بالن سواری و ... می شود که هر کدام از این تفریحات بسیار جذاب است. برای موارد ذکر شده هم عناوینی را در نظر گرفته ایم که به صورت مختصر شرح داده شده اند. پرشین هتل در این مقاله عی کرده است که اطلاعات شما درباره مراکز تفریحی تهران را بالا ببرد. در عنوان ذیل با تفریحات لوکس تهران آشنا خواهید، پس همراه ما باشید.

دلفیناریم برج میلاد تهران، خاص ترین مکان لاکچری تهران

پارک دلفین های برج میلاد یکی از خاص ترین مکان های لاکچری در تهران است که تعجب همگان را برانگیخته است. زیرا دلفیناریوم برج میلاد، اولین پارک دلفین های غیر ساحلی در منطقه خاورمیانه است که در نوع خود بی نظیر می باشد. در این دلفیناریوم تجهیزات ویژه ای در نظر گرفته شده که به جرات می توان گفت دست کمی از پارک دلفین های جزیره کیش ندارد. 

دلفیناریم برج میلاد
دلفیناریم برج میلاد


پارک دلفین های برج میلاد مساحتی بالغ بر 3200 متر مربع دارد که در هر سانس از 1200 نفر میهمان پذیرایی می کند. در این دلفیناریوم دلفین هایی به نام آلفا و کاسیا وجود دارد که بسیار با نمک بوده که یک خانواده هستند. البته یک شیر دریایی نیز جدیداً وارد این خانواده بامزه شده که سبب بیش از پیش محبوب شدن دلفیناریوم برج میلاد شده است. این مکان لاکچری تهران از تفریحات لاکچری نیز محسوب می شود.

پرواز با هواپیما فوق سبک، لاکچری ترین تفریح تهران

از دیر باز تا کنون پرواز آرزوی بشر بوده که برادران رایت با اختراع خود توانستند این آرزوی آدمی را به حقیقت تبدیل کنند. حال تصور کنید شما دارای یک هواپیما شخصی هستید که می توانید در شعاع محدودی به پرواز درآیید. بله هواپیمای تفریحی از تفریحات لاکچری تهران به شمار می رود که می توانید مانند یک خلبان هواپیمای خود را به پرواز درآورید و لذتی وصف ناپذیر از آن ببرید. حداقل هزینه برای 1 ساعت استفاده از هواپیمای شخصی تقریباً 600 هزار تومان می باشد که برای تجربه لذت پرواز ارزش هزینه را دارد.

تجربه پرواز آرزوی دیرینه انسان
تجربه پرواز آرزوی دیرینه انسان

بالن سواری مفرح ترین تفریح لاکچری تهران

بالن سواری یکی از تفریحات مفرح است که در بیشتر شهر های بزرگ ایران ایران انجام می شود. اما این تفریح لاکچری در تهران مکانی خاص دارد که برای تجربه این نوع پرواز باید به آبسرد مراجعه کنید. این مکان در شهرستان دماوند، 5 کیلومتری جاده هراز واقع شده است و در میان دماوند و فیروزکوه قرار دارد. وقتی که شما همراه خانواده سوار بالن می شوید مطمئن باسید که امنیت آن تصمین شده است. پرواز با بالن تجربه سفری اکتشافی را به شما می دهد و مطمئناً لحظه های خاطره انگیزی را با خانواده خود تجربه می کنید.

بالن سواری بر فراز تهران
بالن سواری بر فراز تهران

پیست کارتینگ تهران و تجربه ای مهیج از تفریح

یکی از تفریحات مهیج و هیجان انگیز در تهران کارتینگ است. این تفریح برای کسانی خوب است که می خواهند از بند قانون رها شده و با سرعت بسیار و حرکات مارپیچ، هیجان بیشتری را تجربه کنند. توصیه ما به شما این است که برای تجربه این تفریح به پیست کارتینگ تهران مراجعه کنید تا با لوازم ایمنی امنیت خود را تامین کنید و از نهایت سرعت لذت ببرید. لازم به ذکر است کارتینگ مادر ورزش اتومبیلرانی است که برای راننده فرمول یک، این امر اجتناب ناپذیر است که این تفریح را آموزش ببیند.

کارتینگ آزادی
کارتینگ آزادی


کارتینگ تهران مجموعه ای حرفه ای است که خودروهای 125 سی سی چهارچرخ در آن وجود دارد که البته فقط در پیست مخصوص مجاز به استفاده از آن هستید. این تفریح ورزشی 45 سال است که وارد ایران شده و مسبب اصلی آن آقای فریبرز زینعلی است که اولین ماشین های کارتینگ را وارد کرد و با 10 داوطلب در سال 1380 کار خود را آغاز نمود. اکنون این تفریح ورزشی رقابت های قهرمانی دارد.

باشگاه موتور سواری صحرایی، چالشی مهیج در تهران

آن دسته از عزیزانی که عاشق سرعت و آدرنالین بالا هستند می توانند به باشگاه موتور سواری صحرایی شهید بابایی مراجعه نمایند. در این باشگاه می توانید با موتورهای چهارچرخ بر جاده ای پر از فراز و نشیب بگردید و با امنیت مسیر خود را طی کنید و تجربه ای وصف ناپذیر از هیجان را داشته باشید. از مزیت های این تفریح، انجام دادن آن در تمامی فصل سال است که می تواند فوق العاده لذت بخش باشد. این چالش مهیج مدت زمان محدودی داشته که 15 دقیقه برای هر موتور می باشد.

باشگاه موتور سواری صحرایی
باشگاه موتور سواری صحرایی

جایرو کوپتر تهران، پرواز با هواپیما است یا هلیکوپتر؟

جایرو کوپتر تفریحی است که به تازگی وارد ایران شده و در جزیره کیش و تهران انجام می شود. شاید سوال پیش آید که جایرو کوپتر چیست؟ باید بگوییم این وسیله پروازی ترکیبی از هلی کوپتر و هواپیما است که ظرفیت آن 2 سرنشین می باشد. این تفریح از نظر قیمت گران بوده اما ارزش آن را دارد کعه یک پرواز خوب را انجام دهید. اگر شما می خواهید این مکان تفریحی لاکچری تهران را از نزدیک مشاهده کنید باید به سمت جاده تلو به سمت شرق تهران بروید.

پروازبا جایرو کوپتر
پروازبا جایرو کوپتر

غواصی اسکوبا در تهران، مگر ممکن است؟

از لاکچری ترین و رویایی ترین تفریحات غواصی اسکوبا است که بیشتر افراد فکر می کنند فقط در کنار ساحل و دریا می توان این تفریح را انجام داد. اما این تصوری اشتباه است زیرا در تهران هم می توانید غواصی اسکوبا را تجربه کنید. غواصی اسکوبا با غواصی معمولی کمی فرق دارد و آن هم وجود دستگاهی است که شنا کردن را از شما ساقط کرده و به کمک این دستگاه به حرکت در می آیید. برای تجربه غواصی اسکوبا لازم نیست به جزیره کیش بروید بلکه با مراجعه به مرکز غواصی مجموعه تفریحی چمران این امکان برای شما فراهم می شود. حال که با تفریحات لاکچری تهران آشنا شده اید اکنون نوبت به معرفی تفریحات رایگان و ارزان در شهر تهران می شود که در عنوان های ذیل به آن پرداخته ایم.

غواصی اسکوبا در تهران
غواصی اسکوبا در تهران

پارک شهر تهران، تفریحی رایگان و منحصر به فرد در تهران

پارک شهر تهران یکی از تفریحات کم هزینه تهران یا حتی بهتر بگوییم تفریح رایگان به شمار می رود که طرفداران بسیار زیادی دارد. پارک شهر نسبت به دیگر پارک های تهران ارجحیت بیشتری داشته زیرا دارای یک آکواریوم وسیع می باشد. این آکواریوم در واقع پناهگاهی برای مردم در زمان جنگ تحمیلی بوده است که پس از آن دستخوش تغییرات شد و اکنون به عنوان یک آکواریوم در پارکی زیبا کاربری دارد.

تفریح رایگان در تهران
تفریح رایگان در تهران


پارک شهر تهران اولین آکواریوم پارک تهران می باشد که انواع ماهی های زیبا و مختلف را درون خود جای داده است. این آکواریوم در قسمت جنوبی پارک بنا شده و غرفه هایی نیز برای فروش ماهی و آکواریوم در این پارک تعبیه شده است. اگر شما جزء آن دسته شهروندانی هستید که به پرورش ماهی علاقه دارند، توصیه می کنیم حتما به پارک شهر تهران بروید و استعداد خود در این زمینه را محک بزنید.

پارک گلابدره تهران یکی از تفریحات کم هزینه تهران

پارک گلابدره تهران یکی از پارک های جدید الاحداث در شهر تهران است که در سال 1392 افتتاح و مشغول به کار شد. در این پارک زیبا که در دامنه کوه های دربند قرار گرفته است، وسیله ای بازی تعبیه شده که هیجان بسیار زیادی دارد. سورتمه سواری همان تفریح مورد نظر است که در این پارک انجام می شود. طول ریل این سورتمه 850 متر بوده که سرشار از پیچ و خم است و هیجانی وصف ناپذیر را به شما هدیه می دهد. سورتمه پارک گلاب دره تهران سرعتی بالغ بر 40 کیلومتر را طی می کند. البته از بابت ریل های این سورتمه مطمئن باشید زیرا دارای استاندارد های مربوطه می باشند و تفریحی مهیج اما مطمئن را برای شما به ارمغان می آورد.

سورتمه سواری
سورتمه سواری

توچال، محبوب ترین تفریح کم هزینه تهران

وقتی که نام توچال می آید مسلماً تمامی تفریحات را می توان در آن انجام داد. پیست اسکی در زمستان، تله کابین در تمامی فصول، بهشت کوه نوردی و ... از جمله اجزای مجموعه تفریحی توچال تهران است که یکی از تفریحات کم هزینه تهران محسوب می شود. وقتی که به توچال بروید منظره ای زیبا چشمان شما را به سمت خود خیره می کند که درختان و کوه های سر به فلک کشیده جزئی از آن زیبایی می باشند. در مجموعه تفریحی توچال می توانید لوازم اسکی و اسنوبرد را کرایه کنید و ساعات خود را بسیار مفرح سپری کنید.

لذت هیجان انگیز اسکی در توچال
لذت هیجان انگیز اسکی در توچال

پارک آب و آتش تهران و سینمای 7 بعدی آن

پارک آب و آتش از دیگر پارک های محبوب تهران است که علاوه بر فضای زیبا و سر سبز خود دارای یک سینمای 7 بعدی است. این سینمای 7 بعدی بهترین مکان برای نوجوانان است که با فیلم های سرگرم کننده می توانند دقایقی را با هیجان سپری کنند. این سینما 7 بعدی، جدید ترین نمونه این گونه سینما است که سینما گیم نیز می باشد. سینما گیم شامل تفنگ لیزری در پارک آب و آتش است که طرفداران بسیاری دارد. سینما 7 بعدی پارک آب و آتش دارای این مزایا می باشد که در ذیل به آن اشاره شده است. 
1-    فضای طوفانی نظیر رعد و برق و باد
2-    دارنده بزرگ ترین پرده 3 بعدی در ایران
3-    مجهز به پیشرفته ترین سیستم حرکتی الکتریکی
4-    استفاده برای کودکان زیر 7 سال ممنوع
5-    عرضه جدید ترین فیلم های مهیج

رفتن به عصر دایناسورها در پارک آب و آتش
رفتن به عصر دایناسورها در پارک آب و آتش

پارک ملت تهران، پارک شاهنشاهی قدیم در تهران

مگر می شود به تهران رفت و به پارک ملت آن سر نزد. این پارک زیبا در زمان اولیه خود زمینی بایر بود که موقعیت مکانی خوبی داشت. این پارک زیبا به دستور فرح پهلوی ساخته شد تا مکانی برای تفرج مردم باشد. پارک ملت دارای 2 فاز است که احداث آن از سال 1345 شروع شد و در سال 1347 فاز اول آن تمام شد. ساخت فاز دوم که بر اساس طرحی از پارک های انگلیسی بود شروع شد که در سال 1353 خاتمه یافت و در اختیار عموم مردم قرار گرفت.
پارک ملت تهران در خیابان ولیعصر قرار دارد که در زمان قبل از انقلاب، خیابان پهلوی نام داشت و پارک ملت امروزی به نام پارک شاهنشاهی شناخته می شد. این پارک زیبا و وسیع از جنوب به بزرگراه نیایش، از غرب به باشگاه انقلاب و از سمت شمال به سازمان صدا و سیما ختم می شود. طراحی این پارک توسط ایرج اعتصام انجام گرفته که یکی از مهندسان خوشنام در زمان پهلوی بوده است.

طبیعت زیبای پارک ملت تهران
طبیعت زیبای پارک ملت تهران

دهکده آبی پارس تهران، تفریحی کم هزینه و جذاب

دهکده آبی پارس تهران یکی از تفریحات کم هزینه تهران است که بسیار شادی آور است. در این دهکده آبی شما می توانید با پرداخت هزینه ای کم روز خود را درون آب سپری کنید و از حمام بخار، سونا خشک، جکوزی و ماساژ آن بیشتری بهره را ببرید. در این دهکده آبی تمامی سرسره ها و تجهیزات آن دارای استانداردهای جهانی می باشد. مهم ترین بخش این مجموعه آبی تهران سیستم میکروب زدایی آن است که باعث می شود سلامت جسمانی و پوستی مدعوین خود را تضمین کند. 

دهکده آبی پارس
دهکده آبی پارس 


دهکده پارس آبی تهران دارای مجموعه هایی نظیر سرسره های پیچی، سرسره یو، سقوط آزاد، سیاه چاله، رودخانه وحشی، چاله فضایی و ... است که در نوع خود بسیار مهیج هستند. در این دهکده آبی تهران کافی شاپی وجود دارد که بعد از تفریح در آب، می توانید با صرف یک نوشیدنی سرد یا گرم دوباره انرژی گرفته و تفریح خود را از دوباره شروع کنید.

ییلاقات تهران تفریحی رایگان برای تمام قشر جامعه

دربند، درکه، اوشون فشم و ... ییلاقاتی هستند که می توان از تفریح ای رایگان خانوادگی نام برد زیرا با مراجعه به این ییلاقات می توان تفریح های دسته جمعی مانند، منچ، توپ بازی، والیبال و ... را انجام داد که لذت با هم بودن را به خوبی می توان حس کرد. در این ییلاقات از میل کردن کباب ها و دیزی های خوشمزه غافل نشوید و از هوای پاک آن استشمام کنید. دربند برای پیاده روی، کوهنوردی، عکاسی و ... مناسب ترین مکان است که می توانید بدون هزینه این همه تفریح لذت بخش را انجام دهید.

فضای رمانتیک پاییزی درکه
فضای رمانتیک پاییزی درکه


محله دربند محبوب ترین محله در میان تهرانی ها است که به اماکنی نظیر مرکز خرید تندیس تهران، امامزاده صالح (ع)، درکه و اوشون فشم نزدیک می باشد. بعد از تفریح و خرید می توانید به زیارت امامزاده صالح مشرف شوید و روز خود را با تفریح معنوی به اتمام برسانید. حال که با بیشتر مراکز تفریحی تهران، تفریحات کم هزینه تهران و مکان های لاکچری تهران آشنا شده اید پیشنهاد می کنیم در سفر به تهران حتماً به این اماکن تفریحی بروید.