راهنمای سفر به دبی

اطلاعات کامل و وسایل مورد نیاز برای سفر به دبی

راهنمای مسافر دبی و همه چیز درباره سفر به دبی

راهنمای مسافر دبی به شما کمک می کند تا با مهم ترین نکته های سفر به دبی آشنا شوید تا در زمان مراجعه به شهر شگفتی ها یعنی دبی، دچار مشکل نشوید. همانطور که می دانید عروس امارات با این که یکی از تَرین های جهان است، اما دارای قوانینی سخت است که به صورت جدی اعمال می شود.

دبی وسیع ترین شهر امارات بوده که در سواحل جنوب شرقی خلیج نیلگون فارس قرار گرفته است. این شهر از طرف شمال شرقی به شارجه امارات، از جنوب به ابوظبی پایتخت امارات و از جنوب شرقی به کشور عمان متصل می شود. مساحت شهر تَرین ها حدود ۴,۱۱۴ کیلومتر مربع می باشد و طبق آخرین سرشماری 2018 جمعیت این شهر  به 3،010،261 نفر می رسد. در ادامه پرشین هتل سایت جامع رزرو تور و رزرو هتل می خواهد شما را با مهم ترین بخش های سفر به دبی آشنا کند که سرفصل های هر مطلب در ذیل ذکر شده اند.

1-ارزان ترین زمان سفر به دبی و قوانین سفر به دبی

2-برای سفر به دبی چه چیزهایی لازم است؟

3-هزینه سفر به دبی با کشتی چقدر است؟

4-معرفی تفریحات آبی و هزینه تفریحات دبی

5-خدمات حمل و نقل عمومی دبی

6-فستیوال های بین المللی دبی

7-اپراتور تلفن همراه دبی

8- سواحل دبی همراه معرفی منطقه های دبی

9-خیابان های دبی را بشناسید

10- غذاهای خوشمزه دبی چه نام دارند؟

ارزان ترین زمان سفر به دبی و قوانین سفر به دبی

در راهنمای مسافر دبی می خواهیم ارزان ترین زمان سفر به دبی را توضیح دهیم. این توضیح سبب می شود که با قیمتی مقرون به صرفه و یا حتی ارزان راهی شهر دبی شوید. مسلما شهر تَرین ها به دلیل این که لقب گران ترین شهر جهان را به خود اختصاص داده، نمی توان توقع داشت که با هزینه ای ناچیز بتوان به آن سفر کرد. ولی با رزرو تور دبی در فصل تابستان، قیمت هتل های دبی، هزینه تفریحات دبی و ... به مراتب مناسب تر از دیگر فصول سال است.

دلیل این مسئله هم آب و هوای بسیار داغ شهر دبی است که به بیش از 50 درجه سانتیگراد می رسد. با این که در ایستگاه های اتوبوس و حمل و نقل عمومی دبی، کولرگازی وجود دارد، ولی باز هم ممکن است گرمی هوا شما را اذیت کند. همین امر سبب می شود تا توریست ها در فصل تابستان به این شهر سفر نکنند و در نتیجه هزینه تفریحات دبی و قیمت هتل های دبی کاهش می باشد. این کاهش موجب سفری ارزان می شود.

راهنمای مسافر دبی و قوانین سفر به دبی

در این بخش از راهنمای مسافر دبی چند قوانین عجیب و سخت شهر دبی را ذکر خواهیم کرد که شاید دلیل اصلی امنیت این شهر باشد. پلیس دبی با اجرای قانون های سخت، سبب شده تا از جرم و جنایت جلوگیری شود، به گونه ای که عروس امارات جزء شهرهای ایمن جهان به شمار می رود. نا گفته نماند اگر ساکنان یا گردشگران تور دبی قوانین را نقض کرده و به آن احترام نگذارند، شامل مجازات های سخت مانند جریمه، زندان، اخراج کشور و ... می شود.

در شبکه های اجتماعی به هیچ عنوان قسم نخورید، زیرا قسم خوردن در واتس آپ یا دیگر شبکه های اجتماعی موجب جریمه ی 250،000 درهمی می شود. ناسزاگویی در ملاء عام، استفاده از ژست های غیر متعارف (نشان دادن انگشت میانی) و کلمه f طبق ماده قانون 373 قانون مجازات امارات متحده عربی، منجر به اخراج از کشور می شود. پس توصیه می کنیم گردشگران تور دبی در این زمینه دقت بیشتری به خرج دهند.

هیچ وقت تلفن کسی را نگاه نکنید، وارد شدن به حریم خصوصی دیگران (چه از طریق هک کردن تلفن همراه یا رسانه های اجتماعی) جرم محسوب می شود. فرد خاطی مجازاتی همچون 6 ماه حبس و جریمه ای بین 100 هزار تا 500 هزار درهم خواهد شد. به عنوان مثال پرونده ای در سال 2016 تشکیل شد که یک زن، عکس خود را در واتس آپ منتشر کرده بود و همین امر سبب نقض حریم خصوصی همسرش شد و تمامی مجازات های ذکر شده، در این فرد اعمال گردید.

در وسایل حمل و نقل عمومی نه بخوریید و نه بنوشید، بله در مکان های عمومی و وسایل حمل و نقل عمومی شهر دبی خوردن و آشامیدن ممنوع است. این قانون شامل ایستگاه های مترو تا اتوبوس، گذرگاه عابر پیاده و ... می شود. نقض این قانون مستوجب پرداخت جریمه 100 درهمی می شود. مهم ترین نکته در قانون دبی همراه نداشتن خشخاش است. خشخاش به دلیل این که منبع تولید مواد مخدر می باشد، جرم محسوب شده و زندان در پی دارد. پس توصیه می کنیم نان خشخاشی هم به همراه نداشته باشید. جهت اطلاع بیشتر به مقاله 11 قانون غیرمتعارف دبی مراجعه کنید.

برای سفر به دبی چه چیزهایی لازم است؟

راهنمای مسافر دبی به شما می گوید چه وسایلی برای سفر به شهر دبی لازم خواهید داشت که بتوانید از سفرخود نهایت لذت را ببرید. شاید این سوالی کلیشه ای باشد اما به دلیل وضعیت فعلی (کرونا ویروس یا کووید 19) باید وسایل های ضروری دیگری نیز به همراه داشته باشید. جهت یادآوری، به ذکر وسایل لازم برای سفر به دبی خواهیم پرداخت تا چمدان خود را با فراغت بال ببندید و از تهیه تور دبی نهایت استفاده را ببرید.

از جمله مهم ترین وسایلی که برای سفر به دبی لازم است، همراه داشتن شناسنامه، پاسپورت و ویزای دبی می باشد. از دیگر وسایل مهم که از بیماری های تنفسی مانند ویروس کرونا یا کووید 19 جلوگیری می کند؛ دارا بودن ماسک، ژل بهداشتی یا الکل، دستکش، ملحفه و روبالشتی شخصی می باشد تا علاوه بر کرونا ویروس، از بیماری پوست و مو نیز جلوگیری شود. 

مسواک، حوله، شانه، لباس نخی مناسب جهت جلوگیری از تعریق و ... را نیز در چمدان خود بگذارید. علاوه بر این موارد دوربین عکاسی خود را نیز بردارید تا از جاذبه ها و شگفتی های شهر دبی خاطره هایی ناب را ثبت کنید. این امر سبب می شود تجربیات سفر به دبی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا آن ها نیز در سفر به دبی بتوانند این مکان های تفریحی و گردشگری دبی را از نزدیک مشاهده نمایند.

هزینه سفر به دبی با کشتی یا خودروی شخصی

هزینه سفر به دبی با کشتی ارزان تر از هزینه سفر به دبی با هواپیما است. علاوه بر این مورد، این شانس را خواهید داشت تا یک سفر دریایی را تجربه کنید و از موج های دریا و آرامش آن نهایت لذت را ببرید. برخی از گردشگران سفر به دبی با کشتی های کروز را تجربه کرده اند. این دسته از گردشگران به دیگران هم توصیه می کنند با کشتی های کروز عازم دبی شوند. همانطور که می دانید امکانات رفاهی در کشتی های کروز، دست کمی از هتل نداشته و حتی ممکن است لذت بخش تر هم باشد.

هزینه سفر به دبی با کشتی های کروز در برابر هزینه سفر به دبی با ماشین شخصی کمی بالا است. پس اگر شما از آن دسته گردشگرانی هستید که دریا زده می شوند یا می خواهند با ارزان ترین قیمت رهسپار دبی شوند، توصیه می کنیم حتما سفر به دبی با ماشین شخصی را امتحان کنید. در این نوع سفر شما باید پلاک بین المللی، پاسپورت، شناسنامه و کارت شناسایی، گواهینامه و ... را به همراه داشته باشید. از مزایای سفر به دبی با ماشین شخصی، بازدید از دیگر شهرهای امارات متحده، هزینه ی کمتر وسیله حمل و نقل و ... می باشد. البته در این نوع سفر، نیاز به زمان بیشتر دارید و خستگی راه و رانندگی نیز در کیفیت سفر شما هم تاثیر گذار خواهد بود.

معرفی تفریحات آبی و هزینه تفریحات دبی

تفریحات آبی دبی مسلماً بهترین گزینه برای این شهر گرم و مرطوب است. آب تنی و شنا از ارزان تفریحات آبی هستند که از هزینه تفریحات دبی شما می کاهد. در شهر زیبا و خیره کننده دبی، پارک های آبی و مهیج آن، از جایگاه خاصی نزد گردشگران تور دبی برخوردار هستند که در راهنمای مسافر دبی پرشین هتل، به بهترین پارک های آبی دبی اشاره شده است. لازم به ذکر است هزینه تفریحات دبی در این پارک های آبی بالا می باشد ولی ساکنان مقیم در ساحل پالم جمیرا می توانند به طور رایگان از این مجموعه های آبی استفاده کنند.

پارک آبی آکوانچرز دبی، هیجانی وصف نشدنی

یکی از تفریحات آبی دبی پارک آبی آکوانچرز عروس امارات است که در جزیرههای نخلی دبی و پالم جمیرا قرار دارد. اگر شما هم از مراکز خرید دبی و مکان های تفریحی و گردشگری دبی خسته شده اید، پیشنهاد می کنیم به این مجموعه آبی بروید و روزی سرشار از آرامش را برای خود رقم بزنید. در پارک آبی آکوانچرز دبی سرسره ای مهیج و معروف وجود دارد که نام آن، "آکوا کوندا" می باشد.

سرسره آکوا کوندا، لقب بلند ترین سرسره آبی جهان را دارد و استفاده از این سرسره، سبب ترشح بالای آدرنالین در خون و در نهایت هیجانی وصف نشدنی می شود. از دیگر جاذبه هایی که در این پارک آبی روباز وجود دارد، سافاری زیر دریایی است که وسایلی مخصوص به خود را دارد. پارک آبی آکوانچرز دبی برای سرگرمی کودکان نیز، بخشی جداگانه را مهیا کرده که هر لحاظ ایمنی کودکان را تامین می نماید.

پارک آبی وایلد وادی دبی، رایگان برای ساکنین پالم جمیرا

پارک آبی وایلد وادی دبی را می توان یکی دیگر از مهیج ترین تفریحات آبی دبی نام برد که برای گردشگران هزینه ای بالا در بَر داشته ولی برای ساکنین پالم جمیرا رایگان می باشد. وسیله های بازی و سرسره هایی آبی که در این مجموعه تعبیه شده از بالا ترین امنیت برخوردار می باشند و طبق آخرین استاندارد های بین المللی ساخته و طراحی شده اند.

پارک آبی وایلد وادی دبی دارای سیستم های پیشرفته سرد و گرم کردن آب، دستگاه هایی مخصوص برای ایجاد موج های مصنوعی بر روی آب و ... می باشد. یک آبشار در این مجموعه وجود دارد که ارتفاع آن به 18 متر می رسد. بعد از پارک آبی آکوانچرز دبی این مجموعه آبی دارای مهیج ترین سرسره های آبی جهان بوده که طرفداران بسیاری دارد. نقشه پارک وایلد وادی را که بنگرید، جزیره رنگارنگ و دوست داشتنی در ذهن شما مجسم می شود.

هزینه تفریحات دبی گران است یا ارزان؟

راهنمای مسافر دبی پرشین هتل در پاسخ به سوال مطرح شده خواهد گفت: هزینه تفریحات دبی بسته به انتخاب شما دارد. زیرا با مراجعه به برخی مکان ها می توانید بدون پرداخت هزینه از جاذبه های آن لذت ببرید و یا به مکان هایی مراجعه کنید که هزینه تفریحات دبی شما را گزاف می کند. به عنوان مثال، دبی مال و امارات مال بهترین گزینه برای تفریح رایگان در دبی هستند. این مراکز خرید لوکس دبی دنیای از تفریحات را درون خود جای داده اند که مشمول هزینه می شود اما بازدید از فروشگاه های آن هم خارج از لطف نیست.

اگر می خواهید هزینه تفریحات دبی شما رایگان باشد، توصیه می کنیم به آب نمای موزیکال دبی مراجعه کنید. رقص آب نماها همراه با نورپردازی خیره کننده مسلماً شما را به وجد خواهد آورد. این آب نمای موزیکال همراه با دریاچه آن در مقابل برج خلیفه قرار دارد که این برج به تنهایی، جاذبه ای مهم در دبی به شمار می رود. پیست اسکی دبی، پارک آی ام جی، دلفیناریوم و فلای بورد از جمله تفریحاتی هستند که هزینه ای بالا را باید پرداخت کنید.

معرفی خدمات حمل و نقل عمومی دبی

در این بخش از راهنمای مسافر دبی شما با سیستم حمل و نقل عمومی شهر دبی از فرودگاه تا مترو، اتوبوس های دریایی، تاکسی و اتوبوس در شهر دبی می شود. زیر ساخت ها شهری و همینطور سیستم حمل و نقل عمومی عروس امارات به قدری پیشرفته است که زبان را از وصف آن ها عاجز می کند. در این چهارچوب تنها به بخشی از سیستم حمل و نقل عمومی دبی اشاره می شود تا اطلاعات شما درباره این شهر افزایش یابد.

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی یکی از بزرگ ترین فرودگاه های جهان شناخته می شود که میلیون ها پرواز از این فرودگاه به داخل و خارج امارات متحده عربی پرواز می کنند. در فرودگاه بین المللی دبی امکانات و خدمات خوبی در نظر گرفته شده تا رفاه مسافران از هر جهت فراهم باشد. از جمله امکانات فرودگاه بین المللی دبی می توان به اینترنت پرسرعت رایگان، اتاق هایی مخصوص مادر و کودک، اتاق هایی مخصوص نماز و دعا، حمام در ترمینال 3 فرودگاه جهت رفع گرمازدگی و ... اشاره کرد.

فرودگاه آل مکتوم دبی نیز یکی دیگر از فرودگاه های شهر دبی است که فاز اول آن به بهره برداری رسیده و دیگر فازهای آن در حال احداث می باشد. طبق چشم انداز های آینده دبی، این فرودگاه بعد از تکمیل شدن، تبدیل به بزرگ ترین فرودگاه جهان می شود که بی مثال می باشد. این فرودگاه که مربوط به خاندان آل مکتوم می شود با هزینه هایی ما فوق تصور در حال ساخت می باشد که هین امر سبب یگانه بودن فرودگاه آل مکتوم شده است.

مترو دبی و خطوط قطار شهری دبی

مترو دبی یکی از مجهز ترین سیستم های حمل و نقل عمومی است که ساخت مرحله اول مترو دبی در سال 2005 آغاز شد و اولین بخش این مترو با خط قرمز قطار شهری در سال 2009 شروع به کار نمود. خط سبز قطارشهری دبی 2 سال بعد و در سال 2011 به بهره برداری رسید. خط قرمز و خط سبز 2 مرتبه در میدان اتحّادیه و در خالد بن آل ولید (مرکز برجمان دبی) تقاطع دارند که می توانید خط قطار شهری خود را عوض کنید.

مترو دبی دارای 87 قطار است که با سیستم عامل تالس (بدون راننده) مشغول به فعالیت است که این قطارها به واگن های طلایی، واگن بانوان و کودکان مجهز می باشند. لازم به ذکر است حتماً برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی دبی باید نول کارت به همراه داشته باشید. این نول کارت ها به رنگ های طلایی، نقره ای و آبی هستند که هرکدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر درباره قطار شهری دبی هستید، پیشنهاد می کنیم به مقاله مترو دبی، مدرن ترین قطارشهری خاورمیانه مراجعه نمایید.

تاکسی دبی و خدمات متنوع

ناوگان شرکت تاکسی دبی از تقریباً 3،854 وسیله نقلیه تشکیل شده است که 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته با وجود تعطیلات عمومی و مذهبی کار می کنند. ناوگان تاکسیرانی دبی به قدری گسترده است که شامل تاکسی ویژه جانبازان و معلولین، تاکسی مخصوص بانوان، تاکسی های اس ام اسی، تاکسی لیموزین برای سفرهای گردشگری لوکس، تاکسی مخصوص فرودگاه که دیگر تاکسی ها اجازه ورود به فرودگاه را ندارند.

تاکسی های عروس امارات مجهز به جی پی اس هستند تا امنیت خاطر گردشگران تور دبی و شهروندان را به خوبی تامین کند. هزینه تاکسی در زمان ورود 15 درهم می باشد که در طی مسیر های 1 کیلومتر بیشتر، 2 درهم به کرایه تاکسی افزوده می شود. نکته جالب توجه درباره شهر دبی این است که هزینه هر لیتر بنزین در شهر شگفتی های جهان، 2 درهم می باشد.

اتوبوس دریایی و اتوبوس دبی

اتوبوس های دریایی دبی از دیگر راه های حمل و نقل عمومی شهر تَرین ها به شمار می رود که در نوع خود جالب هستند. شکل این اتوبوس ها شبیه ماهی بوده و به امکانات بسیار خوبی مجهز می باشد. تهویه هوا، صندلی های راحت، سستم ضربه گیر برای لرزش کمتر و ... از جمله امکانات این اتوبوس های دریایی هستند. لازم به ذکر است ایستگاه های اتوبوس دریایی در مارینا دبی، دیره، منطقه بر دبی و ... می باشد.

اتوبوس از دیگر سرویس های حمل و نقل عمومی دبی می باشد که با یک ناوگان بزرگ از 1.518 اتوبوس تشکیل شده است. خدمات اتوبوس های عمومی بسیار زیباد بوده و به امکانات خوبی مجهز می باشند. 119 خط داخلی در این شبکه حمل و نقلی فعالیت می کنند که به ایستگاه مترو دبی نیز می رسند.

خط بین شهری برای انتقال مسافر به سایر شهرهای امارات نیز فعالیت می کنند. 62 خط داخلی و 8 خط سریع شامل این اتوبوس ها می شود. 82% از منطقه های شهر دبی تحت پوشش اتوبوس های لوکس و مدرن می باشند. این پوشش سبب شده تا روزانه حدود 369248 مسافر در شهر جا به جا شوند.

فستیوال های دبی، جشنواره ای از تفریحات

از شهر ترین ها هرچه بگوییم کم است، ولی این شهر به قدری جاذبه دارد ک نی توان از آن ها چشم پوشی کرد. از ساختمان های مرتفع گرفته تا خیابان های مدرن و زیبا، کلوپ های شبانه و تفریحات آبی و غیره و غیره تنها بخشی از جاذبه های شهر دبی هستند. در این قسمت می خواهیم به جشنواره یا همان فستیوال های دوبی اشاره کنیم که انبوهی از تفریحات، سرگرمی و ... را شامل می شوند.

فستیوال خرید دبی: جشنواره ای فوق العاده محبوب که شهر دبی را به بهشتی برای خرید تبدیل می کند. با این که در شهر دبی مراکز خرید بسیاری هستند اما قیمت هایی نجومی داشته و هرکسی توان خرید از آن ها را ندارد. اما در جشنواره های خرید دبی می توانید انواع لباس ها را با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید تا از هزینه سفر به دبی خود بکاهید. بهترین زمان خرید و شروع این جشنواره در دی ماه (ژانویه) می باشد.

فستیوال غذا و خوراکی دبی: این جشنواره مخصوص آن دسته از گردشگرانی است که اهل چشیدن طعم های مختلف هستند و می خواهند با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب انواع غذاهای بین المللی را نوش جان نمایند. مدت زمان طول این فستیوال 1 هفته می باشد که توصیه می کنیم حتما به این جشنواره بروید. عطر، طعم و لذت غذاهای خوشمزه در طول این رویداد فضای شهر را پر کرده و گردشگران تور دبی نهایت لذت را می برند.

جشنواره موزیک و جاز: در این جشنواره که طرفداران بسیاری دارد، از سراسر دنیا بَندهای حرفه ای موزیک گرد هم می آیند تا در طول این جشنواره بتوانید به شادی و پایکوبی بپردازید. موسیقی جاز که طرفداران مخصوص به خود را دارد به صورت فوق العاده حرفه ای در این جشنواره برگزار می شود که سبب جذب توریست می شود. از دیگر جشنواره هایی که در این شهر برگزار می شود می توان به جشنواره عروس دبی، جیتکس دبی، جام جهانی اسب دوانی و جشنواره فیلم دبی اشاره کرد.

اپراتور فعال شهر دبی

در شهر دبی اپراتورهایی فعال هستند که برای استفاده و خرید سیم کارت می توانید به این شرکت ها مراجعه نمایید. یکی از این شرکت های مخابراتی (اتصالات) نام دارد که شبکه های تلفن همراه را به خوبی پوشش می دهد. این شرکت اینترنت G2 ،G3،G3 ، LTE،G4 پرسرعت را ارائه می دهد. سیم کارت های این شرکت مخابراتی از قبل مهیا شده و در فروشگاه های شهر ارائه می دهد.

این سیم کارت ها دارای اعتبارهای متفاوتی می باشند که برای خرید سیم کارت، باید قوانین مربوطه را رعایت کنید. بعد از خریداری سیم کارت، می توانید اعتبار سیم کارت های خود را از 25، 50، 100، 200 و 500 درهم افزایش دهید. طریقه شارژ اعتبار برای خط تلفن همراه به این شرح می باشد. #شماره اعتبار *120*

سواحل دبی همراه با معرفی مناطق دبی

ساحل سان ست و ساحل جِی، بی، آر

ساحل سان ست: این ساحل از جمله سواحل جمیرا به شمار می رود که در پشت مرکز خرید سان ست دبی قرار گرفته است. این ساحل مکانی عالی برای ریلکس کردن و گرفتن حمام آفتاب می باشد. ساحل جِی، بی، آر: از دیگر ساحل های محبوب نخل جمیرا محسوب می شود که انواع تفریحات آبی را می توان در این ساحل انجام داد. از جمله این تفریحات پاراسل، قایق سواری، فلای بورد و ... است که البته ساختمان هایی مرتفع نیز در این ساحل جای گرفته اند.

ساحل کایت و ساحل برج دبی

ساحل کایت: این ساحل مکانی عالی برای ورزش های آبی است که انواع تفریحات آبی را می توان در این مکان انجام داد. کایت سواری و موج سواری و ... از جمله این ورزش ها می باشد. ساحل برج: بعد از طی ساحل کایت، به ساحل برج خواهید رسید که از مشهور ترین لاین های ساحلی شهر شگفتی ها است. ساحل برج به ساحل شب زنده داران نیز معروف می باشد که در هر زمان، گردشگران و شهروندانی را در آن خواهید دید. از مزایای این ساحل چشم انداز فوق العاده آن به هتل برج العرب دبی است.

ساحل جبل علی: ساحل ذکر شده همان طور که از نامش پیدا است در بندر جبل علی قرار گرفته که یکی از مهم ترین بنادر خاورمیانه محسوب می شود. در این ساحل می توانید چادر بزنید البته با اجازه کتبی از شهرداری دبی. این ساحل برای کسب آرامش و دور از هیاهوی مردم بهترین گزینه است.

ساحل جمیرا که از زیرشاحخه های جزیره های نخلی دبی به شمار می رود محبوب ترین مکان برای اروپایی ها، پاکستانی هاف فیلیپینب ها و ... است. دلیل این محبوبیت هم امکانات رفاهی بالا، ویلاهای لوکس با ظاهری تماشایی و دسترسی آسان به ساحل می باشد. ناگفته نماند بسیاری از هتل های دبی که فوق لوکس هستند در ساحل جمیرا قرار گرفته اند.

منطقه داون تاون دبی به کجا گفته می شود؟

منطقه داون تاون دبی از منطقهخ های بَر دبی و دیره دبی تشکیل می شود که علاوه بر هتل های دبی، ساختمان هایی مرتفع نیز درون آن می باشند. آب نمای موزیکال دبی، دبی مال، برج خلیفه بلند ترین ساختمان جهان و بسیاری از ساختمان های مهم در این منطقه جای گرفته اند.

دبی مارینا کجا است؟

شاید در بسیاری از مقاله های مراکز تفریحی و گردشگری دبی، نام مارینای دبی را شنیده یا بارها مرور کرده باشید. اما این مارینای دبی کجا است؟ کجا قرار دارد؟ سوال هایی است که در راهنمای مسافر پرشین هتل به آن پاسخ داده می شود. مارینا منطقه ای مسکونی است که میان الصفوح و بندر و منطقه جبل علی قرار گرفته است.

منطقه دیره دبی، قدیمی ترین منطقه دبی

دیره دبی، مرکزی ترین و قلب دبی ب شمار می رود که از نظر تاریخ هم قدیمی تر می باشد. این منطقه با شهر شارجه امارات و خور دبی همسایه بوده و بسیاری از مراکز خرید دبی و هتل های دبی در این منطقه جای گرفته اند. این منطقه از یک طرف به خیابان شیخ زائد دبی می رسد که از طویل ترین و مهم ترین و مشهور ترین خیابان های دبی است. مرکز خرید سیتی سنتر دیره مهم ترین بازار شهر دبی بوده و فرودگاه بین المللی دبی نیز در این منطقه جای گرفته است. اتباع پاکستانی که مجرد هستند و برای کار به عروس امارات مهاجرت کرده اند، در این منطقه قدیمی سکنی گزیده اند.

منطقه ساتوای دبی و منطقه کاراما دبی

منطقه ساتوای یکی از محله های کارگر نشین دبی است که قشر کم درآمد جامعه در این منطقه زندگی می کنند. بیشتر جمعیت این منطقه را اتباعی از فیلیپین و هند تشکل می دهند. همین امر سبب شده تا بسیاری از رستوران های هندی و پاکستانی که طعم غذاهای تند آن ها معروف است در این منطقه جای بگیرد.

از دیگر منطقه های دبی که در راهنمای مسافر دبی به آن اشاره می شود منطقه ی کاراما دبی است. در این منطقه بیشتر اتباعی از کشور فیلیپین و هند زندگی می کنند. بازارهای این منطقه و همچنین رستوران های آن از قیمتی بسیار ارزان برخوردار هستند. توصیه می کنیم از منطقه های ذکر شده دیدن کنید تا با شیوه های زندگی این اتباع در دبی آشنا شوید.

خیابان های دبی را بشناسید

خیابان های شهر دبی که معروف باشند، تعداد اندکی هستند و در این بخش از راهنمای مسافر دبی می خواهیم به شرح خیابان های شهر دبی بپردازیم. این خیابان ها بسیار مدرن و زیبا طراحی شده اند که چشمان هر کس را به خود خیره کرده و زبان به وصف زیبایی شان می گشاید. در ادامه به چند خیابان مهم دبی اشاره شده است.

خیابان الریگا، الریقا دبی و برگزاری جشنواره خرید

خیابان الریگا دبی یکی از خیابان های مهم شهر دوبی است که در منطقه دیره واقع شده و به بسیاری از هتل های دبی نیز دسترسی دارد. در این خیابان شما می توانید به مراکز خرید دبی و منطقه های مسکونی شهر دسترسی داشته باشید. لازم به ذکر است که جشنواره خرید شهر دوبی، در خیابان الریگا یا الریقا دبی برگزار می شود.

خیابان البرشا دبی، تِکنوم سابق

از دیگر خیابان های مهم و بسیار مدرن شهر تَرین ها، خیابان البرشا دبی می باشد که در این منطقه هم هتل های بسیاری جای گرفته اند که برای اطلاعات بیشتر می توانید به دانستنی های هتل دبی مراجعه کنید. خیابان البرشا دبی در زمان های گذشته به نام تِکوم شناخته می شده که در حال حاضر به نام فعلی تغییر یافته است. این خیابان با فرودگاه دبی 28 کیلومتر، تا برج دیدنی خلیفه دبی 20 دقیقه رانندگی و تا هتل پالم جمیرا تنها 5 دقیقه فاصله دارد.

خیابان شیخ زائد دبی، مامن آسمان خراش ها

یکی دیگر از خیابان های مهم در شهر دبی، خیابان شیخ زائد نام دارد که اطلاعات کامل تر آن در مقاله خیابان شیخ زائد دبی، مهد آسمان خراش ها توضیح داده است. در این خیابان بسیاری از ساختمان های تجاری و همچنین جاذبه های مهم مانند برج خلیفه، دبی مال و ... جای گرفته اند. از نظر ساخت و ساز و معماری این خیابان دبی دارای پل های چند منظوره و خروجی ای مختلف است. این خیابان به نوعی شاهراه دبی و ابوظبی محسوب می شود، زیرا دبی و ابوظبی را به هم متصل می کند.

غذاهای خوشمزه دبی چه نام دارند؟

شهر دبی علاوه بر این که جاذبه های گردشگری بسیاری دارد، دارای خوراکی های خوشمزه و لذیذی است که برخی از آن ها ارزان و برخی دیگر گران می باشند. در این بخش از راهنمای مسافر دبی شما با خوشمزه ترین غذاهای دبی از قیمتی ارزان تا گران آشنا خواهید شد که ممکن است شما را وسوسه کند آن ها را از رستوران های دبی سفارش داده و نوش جان کنید.

حُمّص، غذایی ارزان و خوشمزه

حُمّص یکی از خوشمزه ترین و اصیل ترین غذاهای دبی است که از نظر قیمت بسیار ارزان بوده و تمام گردشگران تور دبی می توانند از طعم و مزه آن لذت ببرند. این غذا بیشتر در کنار خیابان سرو می شود و بسیار مورد توجه شهروندان و گردشگران است. اگر در وعده های غذایی خود حمص نوش جان کنید تا از هزینه های سفر به دبی خود بکاهید.

لگیمات دسری لذیذ در دبی

لگیمات، دسری لذیذ و خوشمزه که نظیر آن فقط در دبی یافت می شود. لگیمات از مشهور ترین دسرهای دبی است که توصیه می کنیم حتما از طعم و مزه آن بچشید. این شیرینی یا همان دسر در ماه مبارک رمضان بسیار پر طرفدار بوده و از نظر ظاهری، شبیه بامیه ایرانی ها است. در طبخ این نوع شیرینی علاوه بر دستوری مخصوص که دارد از چاشنی های زعفران و پودر دارچین نیز تشکل می شود.

شائورما، ترکیبی از گوشت بره و مرغ

یکی دیگر از غذاهای محبوب در شهر دبی شائورما نام دارد که در بیشتر کشورهای آسیایی طبخ می شود. این غذای خوشمزه ترکیبی از گوشت بره یا مرغ است که همراه با سبزی ها، سیب زمینی ها، ترشی و سس سیر سرو می شود. این غذا به روش های مختلفی تهیه می شود که در کشور ما با نام کباب ترکی شناخته شده است.

مجبوس الحم، غذایی مجلسی و لذیذ

یکی دیگر از غذاهای عربی که در شهر دبی هم به خوبی طبخ می شود مجبوس الحم نام دارد. این غذا از گوشت بره تهیه می شود و با چاشنی هایی مخصوص به نام لومی طبخ و تهیه می شود. این غذا همراه با گوجه فرنگی و برنج سفید عرضه می شود. الابته برخی خانواده ها که بضاعت مالی شان به گوشت نمی رسد، این غذای خوشمزه را با گوشت مرغ تهیه می نمایند.

قوزی، غذاهای سنتی در دبی و عراق

از دیگر غذاهای سنتی دوبی که در رستوران های این شهر طبخ می شود قوزی نام دارد. قوزی از بره کامل کباب شده تهیه می شود که درون شکم بره با سبزیجات معطر، مغزها و دیگر چاشنی ها پر می شود. این غذا همراه با برنج سرو می شود که در بیشتر میهمانی های مهم و بزم عروسی و شادی عرضه می شود. این غذای سنتی در عراق، غذای ملی نام گرفته و در سوریه و دیگر کشورهای عربی هم طبخ می شود.

فلافل، غذایی ارزان و سریع و خوشمزه

فلافل، غذایی که سرشار از ویتامین و املاح بوده و خاصیت های فراوانی دارد. این غذای ارزان که سریع هم آماده می شود در میان ایرانی ها از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد. علاوه بر ایران، کشورهای مختلف عربی و آسیایی هم این غذای مقوی را طبخ می نمایند. فلافل از نخود تهیه می شود و در آن از چاشنی ها و سبزی های معطر استفاده می شود که طعم بهتری به آن می دهد. این غذای سریع هم به عنوان وعده غذایی کامل و هم به عنوان پیش غذا سرو می گردد.

شتر شکم پر، بزرگ ترین غذای ثبت شده در گینس

شتر شکم پر از غذاهای اصیل دبی است که فقط در بزم های مهم عرب های بیابان نشین و خانه ثروتمندان دبی تهیه می شود. زیرا هزینه این غذا بسیار گران است و البته یک نفر نمی تواند این غذا را به طور کامل میل نماید. شتر شکم پر در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بزرگ ترین غذای جهان شناخته می شود که بین 80 تا 100 نفر از این غذا سیر می شوند.

علاوه بر شتر، کوسفند و بره شکم پر هم طبخ می شود که در نوع خود لذیذ هستند. شتر شکم پر از یک شتر بالغ تهیه می شود که درون شکم آن با چندین گوسفند، و درون شکم گوسفندان با چندین مرغ و ماهی همراه با سبزی های معطر پر می شود. این غذاها به قدری لذیذ هستند که طعم آن ها را نمی توانید در هیچ کجای جهان بچشید.

لیست راهنمای سفر به دبی

راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
دلایل سفر به دبی
سفر به دبی می تواند دلایل متعددی داشته باشد. سفرهای کاری، سفرهای دوستانه، سفرهای خانوادگی، سفرهای تفریحی و ... از جمله دلایل سفر به دبی هستند. همانطور که می‌دانید اولین ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
فرودگاه های دبی از بین المللی تا آل مکتوم
شهر دبی در این اواخر توانسته پروژه‌های بسیار عظیمی که در جهان بی نظیر است را به سر انجام برساند. همین دلیل سبب شده به یکی از قطب‌های ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
بهترین زمان سفر به دبی
بهترین زمان سفر به دبی را می توان یکی از اصلی ترین بخش های راهنمای سفر به دبی دانست که پیش از هر مورد دیگری، اهمیت دارد. همانطور که می ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
بهترین محله های دبی
محله های دبی نام مقاله ای است که قصد داریم با انتشار آن در مجله گردشگری پرشین هتل، بهترین محله های دبی برای سکونت خانواده، بهترین محله های دبی برای ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
هزینه های سفر به دبی، صفرتاصد هزینه سفر
زمانی که سخن از سفر دبی به میان می‌آید، مهم ترین مسئله‌ای که به ذهن می‌رسد؛ هزینه سفر به دبی است. از جمله هزینه‌های اصلی سفر ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
حمل و نقل عمومی دبی از اتوبوس آبی تا مترو دبی
شهر دبی از زیباترین و بزرگ ترین شهر های امارات است. یکی از نکات مهم برای سفر به دبی حمل و نقل عمومی آن می‌باشد. گردشگران برای رفت و ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۱ ۵ دقیقه مطالعه
ویزای دبی و هر آنچه که باید بدانید
دبی بزرگترین شهر امارات متحده عربی می باشد که به عروس خلیج فارس مشهور است. شهر دبی علاوه بر اینکه دارای جاذبه های بسیاری می باشد به دلیل موقعیت جغرافیایی ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شرایط اجاره خودرو در دبی چیست؟
آیا اجاره خودرو در دبی یا رنت خودرو دبی شرایط خاصی دارد؟ آیا همه گردشگرانی که رزرو تور دبی را انجام داده اند می توانند رنت خودرو در دبی داشته ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
واحد پول دبی را بشناسید
واحد پول دبی یکی از دغدغه های اصلی برای آن دسته از گردشگرانی است که می خواهند با خرید تور دبی؛ راهی شهر دبی شوند. اما نمی دانند دلار ببرند ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
قوانین دبی
قوانین دبی یکی از موضوعات حائز اهمیت برای شهروندان و همچنین گردشگران شهر دبی می باشد. قطعا هر فردی قبل از سفر به دبی قوانین این شهر را مورد بررسی ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
اتوبوس دبی
اتوبوس دبی از جمله حمل و نقل عمومی بسیار حائز اهمیت در شهر دبی می باشد. اکثر گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند، فاقد خودروی شخصی هستند و ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
خیابان شیخ زائد دبی، مهد آسمان خراش ها
خیابان شیخ زائد دبی یکی از مهم ترین و خاص ترین خیابان های دبی به شمار می رود. شهر دبی، به عنوان یکی از معروف ترین و ثروتمند ترین شهر ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی