هتل آپارتمان یک مکانى است که از نظر هزینه و ابعاد کوچک تر از هتل ها است. از این رو براى اقامت فردی بسیار مناسب است. حال اگر امکان‌ پذیرایى‌ در هتل کاهش یابد، هتل آپارتمان شکل می گیرد. البته برخی از هتل آپارتمان های مشهد هستند که کیفیتی برابر با هتل 5 ستاره لوکس را دارا می باشند. نمونه بارز آن هتل آپارتمان آرمان مشهد است.

هتل آپارتمان های مشهور مشهد، مجهز به تمامی وسایل آشپزخانه

در این مکان وسایل آشپزى وجود دارد و نیازى به رستوران احساس نمى شود. اقامت درهتل‌ آپارتمان بسیار شبیه به اجاره آپارتمان است با این تفاوت که قرارداد اجاره ای وجود ندارد و مسافر هر وقت بخواهد می تواند با هتل تسویه حساب نموده و آنجا را ترک نماید. بر خلاف هتل ها که دارای شرایط سختی هستند، در مشهد این مکان ها دارای انعطاف پذیری بالائی بوده و انواع بسیار متفاوتی دارند.

هتل آپارتمان بشری مشهد
 اتاق های زیبای هتل آپارتمان بشری مشهد

بعضی از هتل آپارتمان های مشهد شبیه هتل ساخته میشوند

هتل‌ آپارتمان ها معمولاً شبیه هتل ها ساخته می شوند و دارای تعداد زیادی آپارتمان می باشند . دوره اقامت در آنها بسیار متفاوت بوده و از چند روز تا چند ماه متغیر است. معمولاً قیمت آن ها از هتل های هم ردیف پایین تر است مسافرینی که در آن اقامت می گزینند آنرا به مثابه خانه خود انگاشته که موقتاً از محل اصلی زندگی آنها به دور است. بنابراین هر آنچه که در خانه فراهم است ممکن است در هتل‌آپارتمان نیز فراهم باشد.

هتل آپارتمان نخل فردوس مشهد
اتاق سه تخته در هتل آپارتمان نخل فردوس مشهد

آیا هتل آپارتمان از نظر کیفیت با مسافرخانه یکی است؟

برای بسیاری از مردم جا افتاده که هتل آپارتمان همان مسافرخانه است. اما در حقیقت این نیست. زیرا در اقامتگاه ذکر شده کلیه امکانات رفاهی وجود دارد اما در مسافرخانه فقط جای خواب وجود دارد.

هتل آپارتمان حیات شرق مشهد
رستوران هتل آپارتمان حیات شرق مشهد با غذاهای خوشمزه

هتل آپارتمان های مشهور در مشهد

هزینه اقامت در ابن مکان بیشتر از مسافرخانه بوده و دارای امکانات بیشتری است. البته برخی هتل آپارتمانها هستند که از نظر کیفیت و خدمات مانند هتل های 5 ستاره می باشند. به عنوان مثال: هتل آپارتمان حیات شرق (سارا) مشهد و هتل آپارتمان آرمان مشهد از جمله بهترین هتل آپارتمان های مشهد هستند. به گونه ای که در هتل آپارتمان حیات شرق ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک هم وجود دارد.

هتل آپارتمان رز طلایی مشهد
لابی هتل آپارتمان رز طلایی مشهد
بیشتر بخوانید :
منابع :