سرزمین موج های آبی مشهد یکی از بهترین مراکز تفریحی مشهد به شمار می رود که بزرگ ترین تحول در مشهد را ایجاد کرد، زیرا تا قبل از ساخت این مجموعه آبی، مشهد تنها جنبه زیارتی داشت و به غیر از شهربازی پارک ملت مشهد، کوهسنگی مشهد و جنگل های بوستان وکیل آباد دیگر جایی برای تفریح نداشت.

اما اکنون مشهد با وجود پارک های آبی متعدد، موزه ها و بوستان های مختلف، علاوه بر جنبه زیارتی جنبه گردشگری هم پیدا کرده است. حال پرشین هتل که مرجع رسمی رزرو تور و رزرو هتل است، روایتگر داستان این مجموعه آبی برای شماست تا با جزئیات بیشتری آشنا شوید.

سرزمین موج های آبی مشهد
سرسره پرهیجان یو در سرزمین موج های ابی

سرزمین موج های آبی مشهد و تاریخچه آن

سرزمین موجهای ابی مشهد اولین پارک آبی سرپوشیده در ایران و یکی از وسیع ترین پارک های آبی در خاورمیانه است که در سال 86 افتتاح شد. این مجموعه تفریحی بیش از 8450 متر مربع مساحت دارد که از این مقدار مساحت، بیش از 20 هزار متر آن مربوط به زیر بنای مجموعه آبی می باشد. این مکان تفریحی مشهد به دلیل داشتن بالا ترین استاندارد های اروپایی و ایرانی یکی از امن ترین مکان های تفریحی برای خانواده ها است.

سرزمین موج های خروشان مشهد، قطب تفریح و خرید

سرزمین موج های آبی مشهد در ابتدا به صورت مجزا فعالیتی نداشت و سانس های آقایان و بانوان به روز های زوج و فرد تقسیم بندی شده بود. اما مدیریت مجموعه آبی تصمیم گرفتند با احداث یک فاز دیگر، این امکان را فراهم آورند تا آقایان و بانوان به طور همزمان از آن استفاده نمایند. از این رو در سال 97 فاز 2 این پارک آبی افتتاح شد و از آن به بعد محبوبیتی مضاعف نزد گردشگران و شهروندان پیدا کرد.

سرزمین موج های آبی مشهد
بازیهای پرهیجان در سرزمین موج های ابی

 

سرزمین موج های آبی مشهد و افتخارات

سرزمین موج های آبی مشهد دارنده اولین نشان استاندارد و کیفیت ملی ایران است که نشان دهنده ایمن بودن این مجموعه آبی می باشد. همچنین دارا بودن استاندارد های اروپایی و آمریکایی برای تمامی دستگاه های تعبیه شده در این پارک آبی اعم از سرسره ها و دیگر اجزای مجموعه، از دیگر افتخارات آن می باشد. داربودن واحد نمونه استاندارد از سال 91 تا 97 و واحد نمونه بهداشت از سال 93 تا 97 نیز در لیست افتخارات این مجموعه آبی مشهد وجود دارد.

پارک ساحلی آفتاب مشهد و حمام آفتاب برای بانوان

سرزمین موج های آبی مشهد
غریق نجات های حرفه ای در مجموعه موجهای آبی

سرسره های سرزمین موج های آبی مشهد و اوج هیجان

سرزمین موجهای آبی مشهد به دلیل تنوع سرسره های مختلف و هیجانی خود در میان مردم و گردشگران مشهور است. زیرا در این پارک آبی شما می توانید از سرسره های آهسته و کم هیجان استفاده نمایید یا از سرسره های مهیج و پر پیچ و تاب استفاده کنید که آدرنالین خون شما را افزایش می دهد. هر آنچه نیاز هیجانی داشته باشید در این مجموعه برای شما فراهم شده تا لحظه هایی فراموش نشدنی برای خود رقم بزنید. در ادامه به معرفی سرسره های محبوب و مهیج پرداخته ایم.

پارک آبی ایرانیان مشهد در بلوار حجاب

سرزمین موج های آبی مشهد
نمایی از استخر موج سرزمین موجهای آبی

با سرسره جت موج اوج هیجان را تجربه کنید

سرسره جت موج یکی از سرسره های محبوب و مهیج در مجموعه موجهای آبی است که استفاده از آن با 1 تیوپ امکان پذیر است. در زیر این تیوپ، 4 موتور جت قوی قرار گرفته اند تا هیجانی وصف ناپذیر را به شما هدیه دند. این سرسره در سال 2016 نصب شده که طول آن 300 متر و ارتفاع آن به 14 متر می رسد. شرکت سازنده این سرسره «ویگاند مالزر» نام دارد که یک شرکت آلمانی است.

پارک آبی پدیده شاندیز مشهد، بزرگ ترین پارک آبی خاورمیانه در آینده

سرزمین موج های آبی مشهد
سونا بخار سرزمین موج های ابی

سرسره سقوط آزاد، هیجانی در حد مرگ

همانطور که می دانید سرسره های سقوط ازاد نسل جدیدی از سرسره های تفریحی هستند که با ترشح بالای آدرنالین، هیجانی در حد مرگ را بذای شما به ارمغان می آورد. مجموعه موجهای آبی هم از این امر بی نصیب نبوده و با نصب یک سرسره سقوط آزاد توانسته است این نیاز مراجعه کنندگان برطرف نماید. این سرسره که بدنه فلزی و استیل دارد، سال 2016 در این پارک آبی نصب شده است. شرکت سازنده این سرسره هم «ویگاند مالزر» آلمانی می باشد. ارتفاع این سرسره 14 متر بوده و تمامی استانداردهای جهانی را دارا می باشد.

سرزمین موج های آبی مشهد
سرسره سقوط آزاد در سرزمین موج های ابی

سرسره ای استثنایی به نام سرسره سوپر لوپ

اگر به دنبل هیجان هستید و می خواهید پیچ و تاب های زیادی بخورید توصیه می کنیم حتما سرسره مهیج سوپر لوپ را امتحان کنید. این سرسره استثنایی، شور و شوقی مضاعف درون شما ایجاد می کند و همین امر باعث می شود تا هیجانی فوق الهاده را تجربه کنبد. سرسره سوپر لوپ سرسره ای خاص است که نمی توان آن را با وسیله تفریحی دیگری مقایسه کرد. این سرسره سال 2013 نصب شده و توسط یک شرکت کانادایی به نام «پروسلاید تکنولوژی»، ساخته شده است. طول سرسره 140 متر و ارتفاع آن 14 متر می باشد.

سرزمین موج های آبی مشهد
سرسره های مهیج در مجموعه موجهای ابی

سرسره تورنادو، حلقه گمشده پارک های آبی

همواره سرسره هایی که در مجموعه های آبی دنیا وجود داشته اند 1 نفره بوده که این امر لذت هیجان را کمی می کاهد. اما تجربه یک سرسره گروهی می تواند گزینه ای عالی باشد که در سرسره تورنادو موجهای ابی مشهد فراهم می باشد. این سرسره در سال 2013 لقب شاهکار سرسره های جهان را از آن خود کرد و آنچه که به عنوان حلقه گمشده پارک های آبی شناخته می شد، این کمبود را جبران نمود. سازنده این سرسره ی مهیج و گروهی شرکت «پروسلاید تکنولوژی» کانادا است که در سال 2013 نصب شد. ارتفاع این سرسره 14 متر و طول آن 130 متر می باشد.

سرزمین موج های آبی مشهد
کافی شاپ سرزمین موجهای ابی

سرسره تاپ سی دارنده جایزه 2010

سرسره تاپ سی که در سرزمین موج های ابی وجود دارد، دارنده جایزه سال 2010 از انجمن مجموعه های آبی جهان است که منحصر به فرد بوده و لذت استفاده از آن هیچگاه از خاطر کسی نخواهد رفت. سرسره مذکور از 2 بخش تشکیل شده که یک قسمت آن قیف مانند و یک قسمت آن تونل است که هماهنگی میان این 2، سبب شده تا لذت هیجان بیشتر شود.
 زمانی که شما سوار تیوپ هستید و به ورودی تونل می رسید با تکان هایی شدید و دلهره آور مواجه خواهید شد که این اتفاق باعث ترشح آدرنالین و هیجان بیشتر می شود. شرکت «پروسلاید تکنولوژی» کانادایی سازنده سرسره تاپ سی است که در سال 2011 نصب شده و طولی بالغ بر 115 متر و ارتفاعی 11 متری دارد.

سرزمین موج های آبی مشهد
استخر سرزمین موجهای آبی

نهایت هیجان در سرسره یو

سرسره یو از دیگر سرسره های لذت بخش در این مجموعه ابی است که طرفداران بسیاری دارد. در این تفریح یک تیوپ 2 نفره وجود دارد که باید نفر سنگین تر جلو و نفر سبک عقب بنشیند و سپس تیوپ از ارتفاعی تقریبا 5 متری به سمت دیگر می رود. پس از چند دور تیوپ در وسط متوقف می شود که توسط راهنما به بیرون راهنمایی خواهید شد.

سرزمین موجهای آبی مشهد و دیگر تفریحات

چاله فضایی از دیگر تفریحات مهیج در سرزمین موج های ابی مشهد است که طرفداران مخصوص به خود را دارد. پروسه چاله فضایی به این گونه است که شما بعد از طی مسیری وارد یک چاله گرد می شوید و پس از چند دور، درون استخر می افتید. اگر شنا بلد نیستید و یا از غرق شدن می هراسید، هیچ ترسی به دل راه ندهید زیرا نجات غریق هایی ماهر درون استخر وجود دارند تا شما را کمک کرده و به بیرون از استخر هدایت کنند.

سرزمین موج های آبی مشهد
نمای دیگری از استخر سرزمین موجهای ابی

استخر موج محبوب ترین مکان این پارک آبی مشهد است که تمامی سنین می توانند از آن استفاده کرده و با موج هایی مصنوعی برخورد کنند. در این استخر هر چند دقیقه 1 بار، آب توسط دستگاه هایی پیشرفته متلاطم می شود و موج ایجاد می کند که همین اتفاق وجه تسمیه آن است. شنا در عمق این استخر ممنوع بوده و تنها می توان تا قسمتی محدود در آن مشغول به شنا شد.

رودخانه آرام و رودخانه خروشان از دیگر تفریحات دوست داشتنی برای تمامی سنین است که می توانند با سوار شدن بر تیوپ 1 نفره یا بدون تیوپ در آن مشغول راه رفتن شوند. در این مجموعه آبی مشهد یک قسمت برای کودکان در نظر گرفته شده که شامل سرسره ای مخصوص برای آن ها و استخری کم عمق می شود.

سرزمین موج های آبی مشهد
سرزمین موج های ابی مشهد

دیگر امکانات موجود در موجهای آبی مشهد

سرزمین موج های آبی مشهد بزرگ ترین حمام سنتی در ایران را دارد که تمامی وسایل استفاده شده در آن یک بار مصرف بوده و به صورت کاملا بهداشتی انجام می شود. همانطور که می دانید کیسه کشیدن فایده های بسیاری برای پوست دارد که مهم ترین آن از بین بردن سلول های مرده است. همین امر سبب شادابی پوست و احساس سبکی در فرد می شود.

سونای خشک و بخار (دفع سموم بدن)، جکوزی سرد و گرم (رفع گرفتگی عضلات) و استخر شنای حرفه ای نیز در این پارک آبی مشهد جای گرفته تا مراجعه کنندگان بتوانند نیاز های خود را برطرف نمایند. وجود فروشگاه لوازم ورزشی و رستوران و کافی شاپ در این مجموعه هم از دیگر امکانات موجود در سرزمین موجهای آبی می باشد. لازم به ذکر است قیمت غذاهای سرزمین موج های آبی کمی گران تر از بیرون مجموعه است. سینمای 5 بعدی، ماساژهای تخصصی، خدمات تتو، عکاسی و ... هم در این مکان ارائه می شود.

فاصله سرزمین موج های آبی تا حرم چقدر است؟

برای بسیاری از گردشگران این سوال پیش می آید که فاصله پارک آبی تا حرم چقدر است و ما در پاسخ خواهیم گفت تنها 15 کیلومتر فاصله میان 2 مکان ذکر شده وجود دارد. اگر می خواهید در یک هتل مشهد نزدیک به سرزمین موج های ابی اقامت داشته باشید، پیشنهاد می کنیم هتل میثاق مشهد را انتخاب کنید.

سرزمین موج های آبی مشهد
حمام سنتی در سرزمین موج های ابی

آدرس و راه های دسترسی به مجموعه سرزمین موجهای ابی مشهد

این مکان تفریحی در مشهد- بلوار اندیشه- نبش اندیشه ۸۳ قرار گرفته است. برای رسیدن به این مجموعه با خودرو فقط کافیست به بزرگراه امام علی بروید و با تابلوهای راهنما به این مجموعه تفریحی دسترسی پیدا کنید. اگر هم وسیله نقلیه ندارید می توانید با قطار شهری مشهد در ایستگاه پارک ملت پیاده شوید و در ابتدای امامت با اتوبوس و ون های مربوطه خود را به موجهای آبی برسانید.

سانس های بانوان و آقایان موجهای آبی مشهد

در زمان گذشته سانس های بانوان در روزهای زوج از ساعت 9 تا 21 بود اما در حال حاضر همه روزه از ساعت 14 الی 20 فعالیت دارد. سانس آقایان هم مانند بانوان در گذشته روزهای زوج بود و پس از افتتاح فاز 2 مجموعه پارک آبی، استفاده همه روزه برای آقایان از ساعت 14 الی 20 هم امکان پذیر شد. البته در ماه مبارک رمضان سانس های این مجموعه تفریحی تغییر خواهد کرد.

سرزمین موج های آبی مشهد
رستوران موجهای آبی مشهد

قوانین سرزمین موجهای آبی مشهد

صورت داشتن هر گونه اشیا قیمتی از جمله (تلفن همراه، دوربین، کیف پول و…. ) آنها را به قسمت امانات تحویل نمایند.
از به همراه آوردن تنقلات و خوراکی به داخل پارک خودداری فرمایید.
عکسبرداری و فیلمبرداری در داخل پارک ممنوع می باشد.
کلاه جهت افرادی که دارای موی بلند میباشند الزامی است.
از ورود به همراه زیورآلات به مجموعه خودداری می شود.
فقط افراد ۱۵ سال به بالا می توانند از سونا استفاده نمایند.
افرادی که دارای سابقه بیماری هستند، پذیرش نمی شوند
در صورت ابتلا به سرماخوردگی یا زکام و یا وجود زخم، جوش، کورک، التهاب چشم ویا هر عفونت دیگر از مراجعه به پارک خودداری گردد.
خانمها در صورتیکه قصد استفاده از پارک را دارند بایستی از استعمال مواد آرایشی مثل کرم پودر و غیره خودداری نمایند.

منابع :