تبریز بدون شک سرسبز و زیباست اما اگر بدانید که در دل این سر سبزی، کویر هم هست چه می کنید؟ با اقامت در هتل های تبریز شما می توانید به  کویر زیبا قوم تپه در شهر تبریز بروید که پیشنهاد ما برای اقامت، هتل کایا لاله پارک تبریز است. حتما بسیار تعجب کردید چطور می شود در شهر تبریز که آب و هوای کوهستانی و بسیار خنک دارد کویر وجود داشته باشد.

آفرود و هیجان در کویر قوم تپه تبریز
آفرود و هیجان در کویر قوم تپه تبریز

حتما بسیار تعجب کردید چطور می شود در شهر تبریز که آب و هوای کوهستانی و بسیار خنک دارد کویر وجود داشته باشد. جدا از هتل های تبریز که بسیار شیک و زیبا هستند با اقامت در هتل تبریز نزدیک کویر قوم تپه به راحتی می توانید این کویر زیبا را به تماشا بنشینید.

جنگل ارسباران تبریز و انبوهی از درختان

کمپینگ های گروهی در کویر قوم تپه تبریز
کمپینگ های گروهی در کویر قوم تپه تبریز

وجه تسمیه کویر قوم تپه چیست؟

کویر زیبا قوم تپه در منطقه ای نزدیک صوفیان قرار دارد که مشهور به قوم تپه است. به دلیل مجاورت کویر با این منطقه مردم نامش را قوم تپه نهاده اند. در تبریز گردی دیدن از یک کویر ماسه ای را از دست ندهید. تپه های زیبا از جنس ماسه های نرم زیبایی چشم گیری را به این کویر داده است.

پارک ایل گلی تبریز کجاست؟

آفرود در کویر قوم تپه تبریز
 لذت سافاری در کویر قوم تپه تبریز

گردشگران هتل های تبریز که می خواهند به این منطقه کویری سفر کنند می بایست از پل راه آهن به طول 5 کیلومتر گذر کرده تا نشان تابلو کویر قوم تپه را ببینند و بعد این کویر رویایی پیش روی شماست.

شتر سواری گروهی در کویر قوم تپه تبریز
شتر سواری گروهی در کویر قوم تپه تبریز

چگونه این تپه های ماسه ای در جوار هتل های تبریز به وجود می آیند؟

برای بیشتر گردشگرانی که در هتل تبریز اقامت دارند جای سوال است که چگونه این تپه ها شکل می گیرند، دلیل شکل گیری این تپه های ماسه ای، غربال شدن طبیعی این رمل ها ( نام دیگر ماسه است) می باشد.

کمپینگ های خونوادگی در کویر قوم تپه تبریز
کمپینگ های خونوادگی در کویر قوم تپه تبریز

به این طریق که با وزش تند باد های موسمی سبب ایجاد سورتینگ ( غربال ) شده و ذرات نرم ماسه در هوا معلق شده و ماسه های درشت تر روی هم انباشته شده و باعث شکل گیری این تپه های زیبا می شود. عجیب ترین پدیده طبیعی در تبریز همین کویر زیبای قم تپه تبریز و شیوه شکل گرفتن آن! پیشنهاد ما برای شما عزیزانی که به کویر علاقه مند هستید و می خواهید این تپه های زیبا را مشاهده کنید؛ رزرو هتل در تبریز از طریق سایت پرشین هتل را انجام دهید و به این کویر زیبا بروید.

تله کابین عینالی تبریز و دیدن شهر زیبا

سافاری در کویر قوم تپه تبریز
سافاری در کویر قوم تپه تبریز

چگونه کویر قم تپه تبریز را به مهمانان هتل در تبریز معرفی کنیم؟

این که چگونه می توان این کویر زیبا را در میان آب و هوای کوهستانی وصف کرد کمی مشکل است، ولی با همکاری مسئولین و نهاد ها می توان با اعزام دانشجو ها و دانش آموزان به این منطقه کویری اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد.

روستای کندوان تبریز و خانه هایی از جنس سنگ

تفریحات خونوادگی در کویر قوم تپه تبریز
تور کویر قوم تپه تبریز

از افتخارات سایت محبوب ای پرشین هتل این است که با در دسترس قرار دادن هتل های تبریز و هتل تبریز قیمت مناسب، بهترین انتخاب ها را برای اقامت دانشجویان و دانش آموزان گرامی فراهم آورده است.

شترهای زیبای کویر قوم تپه تبریز
شترهای زیبای کویر قوم تپه تبریز

یکی از محاسن کویر که بیشتر طبیعت پسندان آن را انتخاب می کنند، سکوت مطلق و آرامش مطلوب آن می باشد. ستاره های زیبا که برق چشمک زدن هایشان را به شما نشان می دهند از دیگر زیبایی های کویر است.

 سافاری شن در کویر قوم تپه تبریز
سافاری شن در کویر قوم تپه تبریز

تپه های ماسه ای و تفریح آفرود

وقتی اسم کویر و تپه های ماسه ای به گوش می خورد نا خود آگاه تفریح جذاب آفرود به ذهن ما خطور می کند. آفرود به این معنی است که در جاده های خاکی یا تپه های شنی و ماسه ای حرکات مارپیچ و مهیج را می توان انجام داد.

 آفرود در کویر قوم تپه تبریز
تفریح جذاب آفرود در کویر قوم تپه تبریز

هیجانی که اصلا قابل وصف نیست وقتی که با ماشین های شاسی بلند و موتورهای کراس به بلندای این تپه ها می روید که باعث آزاد شدن آدرنالین زیادی در خون می شود تا هیجان بیشتری را تجربه کنید. پس آن دسته از گردشگرانی که به شهر تبریز سفر کرده و این تفریح مهیج از علاقه هایشان است می توانند به کویر قوم تپه بروند و لذت هیجان را تجربه کنند.

موتور های کراس در کویر قوم تپه تبریز
موتور های کراس در کویر قوم تپه تبریز

با رزرو هتل های تبریز و اقامت در هتل تبریز می توانید به این کویر زیبا سفر کرده و این تفریح خلاقانه و دیدنی را انجام دهید.

دلیل حرکت تپه های ماسه ای چیست؟

اگر شما هم به کویر سفر کرده باشید با این پدیده رو به رو می شوید که چرا تپه ای که در سمت راست شما قرار داشته است بعد از مدتی می بینید که این تپه ها در سمت چپ شما جای گرفته اند، کویر قوم تپه هم از این قائده مستثنی نیست. در ادامه دلیل به وجود آمدن این پدیده را برای شما شرح می دهیم.

آفرود در کویر قوم تپه
آفرود در کویر قوم تپه تبریز

در بعضی از روزها و ساعت های خاص به دلیل وزش باد های موسمی این تپه های ماسه ای به سمت صوفیان نقل مکان می کنند و دوباره پس از مدتی سر جای خود بر می گردند. خیلی جالب است که بدانید این تپه های ماسه ای در طول هزاران سال به وجود آمده اند تا آغوش خود را برای گردشگرانی که در هتل های تبریز اقامت دارند باز کنند. در تبریز گردی بعد از امتحان بهترین شیرینی ها و غذاهای گوشتی و دیدنی های شهر، قوم تپه را فراموش نکنید.

آدرس کویر قوم تپه تبریز

قوم تپه یا همان آق قوم مینق در شهرستان هریس در روستای مینق قرار دارد

سفاری بیابانی
سافاری بیابانی
بیشتر بخوانید :
منابع :