باغ جنت شیراز از مکان های تفریحی و گردشگری این شهر محسوب می شود. این باغ از زیبایی های خیره کننده برخوردار بوده و مکانی دنج برای قدم زدن می باشد. باغ جنت شیراز در دل تاریخ کهن ایران جای گرفته و بیش از یک صد سال پیش یعنی سال 1223 ساخته شده است.

باغ جنت شیراز
چهره پاییزی باغ جنت شیراز

باغ جنت شیراز در سرسبزی مطلق

باغ جنت شیراز جاذبه ای فرهنگی نیز می باشد که به دستور شاهان قاجاری تأسیس گردید. گردشگران در هنگام ورود به درختان سر به فلک کشیده سرو و کاج برخورد خواهند کرد که قدمتی کهن دارند. این درختان در عمر خود آدمیان و اتفاقات بسیاری را به چشم خود دیده اند.

باغ جنت شیراز
آلاچیق های زیبا در باغ جنت شیراز

کافی است دستی به تنه درخت های باغ جنت بکشید، پوست چوبی زبری را احساس خواهید کرد که بازگوی عمری طولانی و حوادث زیادی است. باغ جنت شیراز در طول تاریخ تغییراتی بسیاری کرده که به زیبایی آن افزوده شده است. این تحولات از قبیل، اضافه شدن به زمین آن، کاشت درخت ها و گل های بیشتر، سنگ فرش، گذاشتن نیمکت و ... می باشد.

مراکز تفریحی و گردشگری شیراز را بیشتر بشناسید

باغ جنت شیراز
درختان و گل های زیبا در باغ جنت شیراز

مساحت باغ جنت در شیراز 

زمین باغ جنت شهر شیراز حدود 54 هکتار بوده که تنها 27 هکتار آن در دسترس گردشگران می باشد. هنگام ساخت این مجموعه عمارت مشیرالملک در باغ وجود داشته اما اکنون چیزی از آن ملک باقی نمانده است. گردشگران در باغ جنت شاهد زیبایی چشمگیر انواع گل ها خواهند بود. همچنین سر تا سر باغ به جزء مسیر رفت و آمد افراد چمن کاری شده است.

باغ جنت شیراز
سرسبزی های چشم نواز در باغ جنت شیراز

همچنین آبنماهایی در باغ در فاصله هایی با نظم خودنمایی می کند و فضای روح نوازی را به وجود می آورد. برای جذب بیشتر گردشگران به این مکان، کمپ نوروزی را بنا کردند، اینگونه توریست ها خاطرات ماندگار تری را در ذهن خود از باغ جنت ثبت می کنند.

دریاچه مهارلو شیراز تنها دریاچه صورتی در ایران

باغ جنت شیراز
نمای دیگری از محیط باغ جنت تیرازیس

دوچرخه سواری در پارک جنت شیراز

کمپ های نوروزی باغ سرسبز جنت برای رفاه بیشتر گردشگران فراهم شده است. همچنین آن ها می توانند برای دیدن جای جای باغ به ایستگاه دوچرخه سواری رفته ودوچرخه ای اجاره کنند. برای اجاره آن همراه داشتن کارت ملی ضروری است. همچنین رمپ هایی در کنار پله های درون باغ ساخته شده تا ناتوانان دچار مشکل نشوند و بتوانند از محیط باغ لذت ببرند.

باغ جنت شیراز
گل های زیبا در باغ جنت شهر نرگس ها

در آینده نه چندان دور باغ جنت تغییری متفاوت خواهد کرد چرا که استخری در این مکان در حال احداث می باشد. از دیگر ویژگی های این باغ می توان به شباهت آن به باغ ارم اشاره نمود. وجود راهرو های پی در پی در باغ و آراستگی آن ها به گل و درختانی تنومند منظره رویایی را نمایان کرده است.

تنگه هرایرز شیراز جاذبه ای شگرف در طبیعت

افرادی که می خواهند آب و هوایی سالم را استشمام کنند حتما سری به باغ جنت بزنند. هنگامی که نفسی عمیقی در باغ می کشید عطر خوش گل های رنگارنگ ترغیبتان می کند که دیرتر این مکان دل بکنید. باغ جنت شبیه به بهشتی سرسبز و با طراوت است. گردشگران می توانند با قدم زدن در این باغ بهشتی به آرامگاه سعدی رسیده و از آن مکان نیز دیدن کنند.

باغ جنت شیراز
عمارت تاریخی در باغ جنت شیراز

موقعیت مکانی باغ بهشتی جنت شیراز

موقعیت مکانی باغ جنت، ابتدای ورودی غربی شیراز، بلوار امیر کبیر می باشد. این باغ منحصر به فرد لوکیشن مناسبی داشته و امکان ندارد به شیراز بروید اما از باغ جنت دیدن نکنید، چرا که از جذاب ترین مراکز دینی این شهر به حساب می آید. این باغ به پارک جنت نیز شهرت دارد.

پیشنهاد پرشین هتل برای اقامت در یکی از هتل های شیراز که فاصله ای بسیار کمی با این مکان تفریحی دارد، هتل امیر کبیر شیراز است. این هتل 3 ستاره بوده و از قیمتی بسیار منصفانه برخوردار می باشد.

بیشتر بخوانید :
منابع :