رستوران های شیراز

رستوران های مجلل و سنتی و بهترین فست فودهای شیراز

بررسی رستوران های شیراز

شیراز شهری که علاوه بر جاذبه های تاریخی و مرکز خرید های خوب شیراز، رستوران های خوشمزه ای هم دارد که بهترین کلم پلو در شیراز را می توان در رستوران صوفی پیدا کرد. همانطور که آگاه هستید شهر شیراز سرشار از گردشگر است که این دسته از مردم ایران می خواهند برای یک بار هم که شده طعم غذای رستوران های شیراز را بچشند. همین امر سبب شد، پرشین هتل محتوایی را تولید کند که به معرفی رستوران های شیراز می پردازد و هتل های شیراز نزدیک به رستوران مد نظر شما را هم ذکر می کند. در عناوین ذیل هرکدام از رستوران های شیراز به طور مختصری شرح داده شده اند.
رستوران های شیراز شامل 2 دسته می شوند که در بیشتر شهر های ایران هم این دسته بندی دیده می شود. سنتی و مدرن، دسته بندی رستوران های شیراز است که در این مقاله قصد داریم هم رستوران های مدرن شیراز و هم رستوران های سنتی شیراز را معرفی کنیم. به عنوان مثال رستوران هفت خوان شیراز یکی از مدرن ترین رستوران های شیراز است که همجوار با هتل بزرگ شیراز است.

بهترین کلم پلو شیراز
بهترین کلم پلو شیراز

آیا قیمت منو رستوران هفت خوان رستم شیراز گران است؟

رستوران هفت خوان شیراز مجلل ترین و لوکس ترین رستوران موجود در شهر نرگس ها است که این رستوران همانند نامش، هفت آیتم را برای میهمانان خود فراهم کرده تا حق انتخاب آزاد تری برای رزرو کافه یا رستوران داشته باشند. پس با این تفاسیر درخواهید یافت، قیمت منو رستوران هفت خوان رستم شیراز بسیار گران بوده که البته کیفیت بالای غذا سبب می شود تا به قیمت آن فکر نکنید.
رستوران هفت خوان رستم شیراز طبقه منفی 1 خود را که خوان اول است فرود نام گذاشته که به معنی زیر و پایین است. خوان دوم سیندخت به معنی دختر سین است که نام طبقه همکف این رستوران شیراز می باشد. خوان سوم این رستوران بلیان نام دارد که از اسامی خضر نبی بوده و طبقه اول آن مختص این نام و فست فود است. در طبقه اول رستوران هفت خوان شیراز قسمتی وجود دارد که خوان چهارم بوده و زریر (به معنی زرین بر) نام دارد که کافی شاپ در آن قرار گرفته است. رستوران ملل و کافی شاپ ملل طبقه دوم رستوران هستند که خوان پنجم و ششم می باشند و خوان هفتم در پشت بام قرار دارد که گرسیوز (برادر افراسیاب) نام دارد. 
رستوران هفت خوان رستم شیراز یک مجموعه کامل است که تمامی امکانات را برای رفاه میهمانان خود فراهم کرده است. پخش موسیقی زنده از دیگر برنامه های این رستوران شیراز است که باعث سرگرمی و ایجاد فضایی دلپذیر در هفت خوان رستم شده است. دمپخت شیرازی، قلیه ماهی، ته‌چین و ... از شاخص ترین غذاهای رستوران هفت خوان رستم شیراز هستند. آدرس رستوران ذکر شده در بلوار جدید قرآن، جنب کوچه 17 می باشد.

بهترین کلم پلو در شیراز و صرف آن در رستوران صوفی

بهترین کلم پلو در شیراز مختص به رستوران صوفی شیراز است که یکی از قدیمی ترین رستوران های شیراز است که فعالیت خود را از سال 1361 آغاز کرده است. به نوعی می توان گفت رستوران صوفی شیراز یکی از رستوران های سنتی شیراز است که معماری مدرن را هم می توان در این رستوران شیراز دید. این رستوران شیراز در سال 83 تغییراتی را در رستوران خود ایجاد کرد که فضای زندیه جایگزین فضای قاجاری شده است.
رستوران صوفی شیراز دارای پنجره هایی به شکل ارسی است که نمای آجری و مبلمان سنتی آن بیانگر تاریخ کهن شیراز است. منوی رستوران صوفی شیراز از تنوع فراوانی برخوردار بوده که شامل غذاهای ایتالیایی، غذاهای ایرانی و ... می شود که شاخص ترین غذای ایرانی آن کلم پلو شیرازی است. از دیگر مزیت های رستوران صوفی شیراز نزدیک بودن به باغ عفیف آباد می باشد که این باغ یکی از زیبا ترین باغ های شیراز است.

سرای فرهنگی تجار شیراز یا رستوران تجار؟

رستوران سرای فرهنگی تجار شیراز یکی از بهترین رستوران های شیراز است که در مقابل مسجد وکیل قرار دارد. این رستوران شیراز بسیار مدرن و زیبا بوده و فضایی دنج برای دورهمی های دوستانه و خانودگی است. سرای فرهنگی تجار شیراز رستورانی برای تاجران نیست، زیرا قیمتی بسیار مقرون به صرفه داشته و برای تمامی قشر جامعه فابل استفاده می باشد. سوپ قارچ رستوران سرای فرهنگی تجار شیراز از محبوب ترین پیش غذاهای این رستوران است که طرفداران خاصی دارد. وقتی که وارد این رستوران شیراز می شوید با دیوار های سرشار از تابلوهای نقاشی مواجه می شوید که سبب ایجاد فضایی دلپذیر در سرای فرهنگی تجار شیراز شده است.

صرف غذا در دوره قاجار
صرف غذا در دوره قاجار

رستوران شرزه شیراز

رستوران شرزه شیراز از دیگر رستوران ای سنتی شیراز است که در بافت قدیمی شهر قرار گرفته است. حمام وکیل شیراز و بازار وکیل شیراز به این رستوران شیراز نزدیک بوده و از غذاهای با کیفیتی برخوردار می باشد. رستوران شرزه شیراز زبانزد بوده و در میان شهروندان شیرازی دارای جایگاه محبوبی است. این رستوران شیراز لذیذ ترین کباب های شیراز را سرو می کند که کباب لاری، کباب کوبیده، باقالی پلو با ماهیچه از شاخص ترین غذاهای این رستوران شیراز است. 
رستوران شرزه شیراز با برگزاری یک موسیقی زنده و سنتی در تایم نهار یا شام، فضای بسیار شادی را برای میهمانان فراهم می کنند تا با لذت بیشتری غذای خود را صرف نمایند. این رستوران 2 طبقه بوده و یک طبقه مخصوص خانواده ها و دیگیر برای مجردها می باشد. این رستوران سنتی شیراز در خیابان طالقانی، خیابان مسجد وکیل قرار گرفته است که دسترسی اسانی به جاذبه های شیراز هم خواهید داشت. 

رستوران بالو شیراز کجاست؟

رستوران بالو شیراز یکی دیگر از رستوران های سنتی شیراز است که البته دارای فضای مدرنی هم می باشد. فضای دنج، پخش موزیک، منوی متنوع و ... از جمله مزایای مراجعه به این رستوران شیراز است. این رستوران شیراز به صورت شبانه روزی بوده و در تمامی اوقات از میهمانان خود پذیرایی می کند. همین امر سبب شده تا پاتوقی برای دوستان و زوج های جوان باشد و خاطره های شیرینی برای خود رقم بزنند. مکان و فضای رستوران بالو شیراز به گونه ای است که خانواده های محترم هم می توانند از غذاهای خوشمزه این رستوران هم استفاده ببرند. این رستوران شیراز در سه راه نمازی، گذر تاریخی سنگ سیاه و نزدیک به شاه چراغ می باشد.

بهترین فست فود شیراز در کافه رستوران ماهونی شیراز

کافه رستوران ماهونی شیراز از دیگر رستوران های محبوب شیراز است که به تازگی تاسیس شده و از کیفیت غذایی خوبی برخوردار می باشد. برای صرف بهترین فست فود در شیراز، می توان به کافه رستوران ماهونی شیراز اشاره کرد. در این رستوران انواع پیتزاها، غذاهای ایرانی و فرنگی با کیفیت عالی طبخ شده و به میهمانان عرضه می شود. حوض کوچک، آبنمای زیبا، شیشه های رنگی و سنتی، موزیک سنتی و ... از بهترین شاخصه های این رستوران شیراز است. کافه رستوران ماهونی شیراز در خیابان حافظ، رو به روی باغ جهان نما قرار دارد که هتل زندیه شیراز به این کافه رستوران زیبا نزدیک می باشد.

رستوران عمارت شاپوری شیراز واقع در باغ عمارت

رستوران عمارت شاپوری شیراز یکی دیگر از رستوران های خوب شهر نرگس ها و ترنج ها است که در باغی بسیار مصفا قرار گرفته است. این رستوران سنتی شیراز در باغی به نام عمارت شاپوری جای گرفته که سبک معماری آن به زمان قاجار بر می گردد. از جالب ترین نکته ها درباره این باغ عمارت، به ثبت رسیدن آن در فهرست آثار ملی ایران است که سال 79 این اتفاق افتاد. از سال 1309 تا 1314 ساخت این بنا به طول انجامید که مهندس و طراح آن فردی به نام ابوالقاسم بود که معماری برجسته در زمان قاجار محسوب می شد. این رستوران سنتی هم مانند همتایان خود موسیقی سنتی اجرا کرده و اصیل ترین غذاهای شیرازی را در منوی خود گنجانده است. رستوران عمارت شاپوری در خیابان کریم خان زند، خیابان انوری قرار گرفته است.

غذا خوردن به روش شاهان قاجار
غذا خوردن به روش شاهان قاجار

رستوران سنتی قوام شیراز کوچک اما دلپذیر

نام قوام در شیراز، بسیار با معنی بوده و یکی از اسامی بزرگان در شیراز بوده است. همین اتفاق سبب شده رستوران سنتی قوام شیراز هم از این نام پرآوازه بی نصیب نماند و شاهد سیل عظیمی از مراجعان باشد. در منوی این رستوران سنتی غذاهای اصیل شیرازی پیدا می شود که از نظر کیفیت هم بسیار مطلوب می باشد. از مزایای این رستوران شیراز 24 ساعته بودن آن است که در تمامی طول روز می توان به این رستوران سنتی اشاره کرد.
رستوران کوچک اما دلپذیر قوام شیراز، تمامی غذاهای خود را با دستپخت خانگی تهیه می کند. در منوی کافه رستوران قوام انواع عرقیات مخصوص شیرازی، دمنوش های مخصوص، شیرینی و دسرهای شیرازی هم یافت می شود که سبب محبوبیت در میان مردم شده و همواره سرشار از میهمان می باشد. رستوران سنتی قوام شیراز در خیابان رودکی قرار دارد که به ارگ کریم خان زند بسیار نزدیک می باشد. در ادامه با تعدادی از رستوران های کوچک شیراز آشنا خواهید شد.

رستوران سنتی سرای مهر شیراز

رستوران سنتی سرای مهر شیراز در بین دالان ‌ها و راهروهای بازار وکیل شیراز قرار دارد. از این رو شما می توانید علاوه بر خرید به این رستوران شیراز بروید و غذاهای نوستالژی را نوش جان کنید. این رستوران سنتی دو بخش دارد که یک بخش آن چایخانه و لمکده و بخش دیگر آن رستوران است. فضای داخلی رستوران سنتی سرای مهر به قدری زیبا است که لذت طعم غذا را برای شما دلچسب می کند.

 رستوران چینی اژدها و غذاهای چینی در شیراز

اگر به دنبال طعم غذاهای متفاوت و خاص هستید پیشنهاد می کنیم که سری به رستوران چینی اژدها بزنید. این رستوران منویی جال داشته که انواع غذاهای چینی را مطابق با ذائقه ایرانی تهیه و طبخ می کند که در نوع خود کم نظیر است. رستوران چینی اژدها از رستوران های گران قیمت شیراز بوده که از فضایی لاکچری هم برخوردار می باشد. آدرس رستوران مذکور در خیابان سمیه، شهید حدادی، همجوار هتل آپارتمان خانه سبز شیراز قرار دارد.

رستوان چینی در شیراز
رستوان چینی در شیراز

رستوران باغ راز شیراز

مجموعه تفریحی و رستورانی باغ راز شیراز از مکان های فوق العاده زیبای این شهر است که با سرو لذیذ ترین غذاهای ایرانی و اصیل شیرازی توانسته است مشتریان پر و پا قرصی برای خود دست و پا کند. این رستوران فضای باغی شیکی دارد که برای هر مراجعه کننده ای فرح بخش خواهد بود. در بام رستوران باغ راز شیراز هم مرغ کنتاکی و غذاهای فست فودی سرو می شود. برخورد خوب پرسنل، چشم انداز زیبا، کیفیت غذای عالی و ... از شاخصه های اصلی این رستوران شیراز هستند. آدرس رستوران باغ شیراز در قصر دشت، بلوار شاه است.

رستوران لاکچری باغ راز شیراز
رستوران لاکچری باغ راز شیراز

رستوران سنتی کته ماس شیراز

اگر هوس کته ماس های شیراز را کردید توصیه می کنیم به رستوران کته ماس شیراز مراجعه کنید. این رستوران در طبقه منفی 1 هتل سعید شیراز قرار دارد که میهمانان مقیم در این هتل شیراز هم می توانند از رستوران ذکر شده بهره مند شوند. انواع غذاهای سنتی همراه با فضای سنتی سبب شده تا محبوبیت خوبی در میان شهروندان کسب کند. در منوی پیش غذای این رستوران شیراز می توانید نان، پنیر، سبزی، ته دیگ زعفرانی ماستی (کته ماس) و ... را نوش جان کنید و از طعم بی نظیر و خوشمزه آن لذت ببرید.
جالب توجه این است که رستوران کته ماس شیراز در سینی های مسی غذای خود را سرو می کند تا خاصیت بیشتری وارد بدن میهمانان شود. اگر در آرامگاه شاهچراغ مشغول زیارت هستید و گرسنه شده اید به این رستوران شیراز مراجعه کنید که نزدیک به شاه چراغ است. نا گفته نماند پخش موسیقی زنده سنتی هم در این رستوران شیراز انجام می شود. 

لذت غذای سنتی در شیراز
لذت غذای سنتی در شیراز

رستوران هندی تاج محل شیراز

تاج محل! نه اشتباه نکنید منظور تاج محل هندوستان نیست بلکه منظور ما رستوران تاج محل شیراز است که یک رستوران هندی بوده و انواع غذاهای هندی را با کیفیت خوب ارائه می دهد. طراحی و دیزاین این رستوران شیراز  توسط متخصص هایی حاذق انجام شده تا فضایی فوق العاده خاص برای میهمانان وجود بیاید. اگر می خواهید غذاهای تد هندوستانی را امتحان کنید پیشنهاد ما به شما رستوران هندی تاج محل است که در محله معالی آباد، انتهای فرعی دوستان قرار گرفته است.

غذاهای تند هندی در شیراز
غذاهای تند هندی در شیراز

 رستوران آفریقایی آکاسیا شیراز 

رستوران آفریقایی آکاسیا در هتل بین المللی پارس شیراز قرار گرفته که اولین رستوران آفریقایی در ایران است. این رستوران آفریقایی غذاهای این قاره را طبخ کرده و به طبع دیزاین رستوران هم به سبک آفریقایی می باشد. اگر می خواهید در خاص ترین رستوران شیراز غذا نوش جان کنید توصیه می کنیم حتما این رستوران شیراز را امتحان کنید. لازم به ذکر است تمامی غذاهای این رستوران آفریقایی شیراز در ظروف مسی سرو می شود.

رستوران آفریقایی در شیراز
رستوران آفریقایی در شیراز

سخن پایانی درباره برخی رستوران های شیراز

اگر در گوگل به نام رستوران شام ایرانی شیراز برخورد کردید یا ادرس رستوران شام ایرانی شیراز را خواندید بدانید که هیچ محتوایی برای این رستوران شیراز وجود ندارد. پس گول نخورده و به رستوران های معتبری که در این مقاله اشاره کردیم مراجعه کنید. پرشین هتل خودش بهترین است و برای کاربران خود هم بهترین ها را در نظر گرفته تا علاوه بر سفری مقرون به صرفه، خاطره های خوبی هم برای خود به جا بگذارند.

لیست رستوران های شیراز

رستوران و کافی شاپ ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران صوفی شیراز و بهترین کلم پلو شیراز
رستوران صوفی شیراز یکی از برترین و مشهور ترین رستوران های شیراز است و سبک معماری سنتی می باشد. همچنین غذاهای خوش طعم و رنگارنگی را طبخ می کند که ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
رستوران و کافی شاپ ۱ ۵ دقیقه مطالعه
قیمت منو رستوران هفت خوان شیراز گران است؟
رستوران هفت خوان شیراز شیک ترین و لوکس ترین رستوران در شهر شیراز است که البته از قیمت های بالایی هم برخوردار می باشد. قیمت منو رستوران هفت خوان شیراز ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی