دانستنی های هتل شیراز

شیراز مهد تاریخ و تمدن در ایران

دانستنی های مهم درباره هتل های شیراز

شیراز یکی از شهرهای ایران است که مهد تاریخ و تمدن در ایران بوده و اولین پایتخت ایران در زمان سلسله هخامنشیان بوده است. این شهر زیبا که به شهر نرگس ها و شهر ترنج معروف است بسیار زیبا بوده که بسیاری از باغ های گل ایران در این شهر قرار دارد. طول جغرافیایی شهر شیراز  52.538 و عرض جغرافیایی آن 29.615 و سطح ارتفاع آن از دریا 1545 متر می باشد. جمعیت شهر شیراز طبق سرشماری سال گذشته 1،249.942 جنعیت بوده است. 
شیراز به دلیل وجود آرامگاه شاهچراغ (ع) که برادر امام رضا (ع) می باشد بسیار مورد توجه گردشگران بوده که همین امر باعث شده روز به روز به تعداد هتل های شیراز افزوده شود تا حجم بالای گردشگران را جوابگو باشد. از هتل های نزدیک به شاهچراغ می توان به هتل زندیه شیراز اشاره کرد که از بهترین هتل های 5 ستاره شیراز است. حال با پرشین هتل همراه باشید تا با مهم ترین نکته های انتخاب هتل در شیراز آشنا شوید.

بهترین هتل شیراز کجاست؟ چگونه آن را انتخاب کنیم؟

هتل شیراز از تنوع بسیاری برخوردار بوده که برای انتخاب هر کدام از آن ها باید نکاتی را در نظر گرفت. به عنوان مثال اگر می خواهید نزدیک به حرم مطهر احمد بن موسی (ع) باشید بهترین انتخاب ، هتل نصیرالملک شیراز است که فاصله ی بسیار کمی با این مکان مقدس دارد. اگر هم می خواهید به ارگ کریم خان زند، حمام وکیل و مسجد وکیل شیراز  نزدیک باشید، هتل زندیه شیراز بهترین انتخاب است. این هتل 5 ستاره در بلوار هجرت قرار دارد که در عنوان بعدی به آن اشاره شده است.

هتل بزرگ شیراز
هتل بزرگ شیراز 


هتل بزرگ شیراز یکی از هتل های 5 ستاره شیراز است که برترین هتل شیراز هم به شمار می رود. از امکانات و خدمات متمایز این هتل شیراز می توان به استفاده همزمان آقایان و بانوان از مجموعه آبی اشاره کرد. شایان ذکر است به دلیل موقعیت مکانی خوب این هتل شیراز که در ابتدای دروازه قرآن قرار دارد باغ عفیف آباد هم به این هتل شیراز نزدیک است. حال که با مهم ترین نکته درباره انتخاب هتل شیراز آشنا شده اید در ادامه به شرح مختصری از هتل های شیراز می پردازیم که به چه اماکنی در شیراز نزدیک هستند.

بهترین هتل شیراز از نظر مسافران چه هتلی است؟

بهترین هتل شیراز از نظر مسافران هتل زندیه شیراز است که 5 ستاره بوده  یکی از بهترین هتل های شیراز است که دسترسی بسیار خوبی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) دارد. این هتل شیراز در بلوار هجرت، نزدیک ارگ کریم خان زند واقع شده که علاوه بر حرم مطهر احمد بن موسی (ع) به باغ جهان نما نیز نزدیک می باشد. باغ جهان نما از زیبا ترین باغ های شیراز است که قدمتی بسیار بالا دارد.
 هتل آریوبرزن شیراز، هتل 4 ستاره ای است که بسیار لوکس بوده و از قیمت مناسب برخوردار می باشد. این هتل شیراز در خیابان زند، خیابان رودکی و پشت ارگ کریم خان زند قرار گرفته است. این هتل 4 ستاره شیراز نیز از جمله هتل های شیراز نزدیک به آستانه شاه چراغ است. ارگ کریم خان زند به تنهایی جاذبه ای مهم در شهر نرگس ها محسوب می شود که برای بازدید از آن باید نصف روز را اختصاص دهید.

نظرات مسافران در هتل های شیراز
نظرات مسافران در هتل های شیراز

هتل پارس شیراز، هتلی با 2 برج در شیراز

هتل پارس شیراز از دیگر هتل های 5 ستاره شیراز می باشد که دارای 2 برج بوده که باعث خاص شدن این هتل شیراز شده است. هتل پارس شیراز از امکانات بسیار منحصر به فردی برخوردار بوده که اقامت در این هتل خاطره ای ماندگار را به شما هدیه می دهد. آرامگاه سعدی، فرودگاه بین المللی شیراز و ... از جمله اماکنی هستند که به این هتل شیراز نزدیک بوده و دسترسی شما را آسان می کنند.

هتل های 5 ستاره شیراز مخصوص خاص پسندان

اگر بخواهیم یک هتل در شیراز را معرفی کنیم که باب طبع خاص پسندان باشد، هتل بزرگ شیراز است. این هتل 5 ستاره شیراز یکی از برترین هتل های شیراز و ایران است که از امکانات و خدمات منحصر به فردی برخوردار می باشد. از خاص ترین امکانات این هتل که در کمتر هتل ایران پیدا می شود، استفاده همزمان آقایان و بانوان از مجموعه آبی این هتل شیراز است که سبب شده از دیگر هتل های ایران متمایز باشد.
هتل بزرگ شیراز طراحی خاص و منحصر به فردی دارد که باعث شده رستوران آن، چشم اندازی فوق العاده بی نظیر از شهر شیراز داشته باشد. با اقامت در این هتل شیراز می توانید به مکان هایی همچون: درازه قرآن، باغ جهان نما، باغ دلگشا، آرامگاه حافظ و آرامگاه سعدی دسترسی آسانی خواهید داشت. عواملی که ذکر شد از شاخص ترین مزایای رزرو هتل بزرگ شیراز است که تجربه ای متفاوت و خاص را برای شما در پی دارد.
هتل هما شیراز از دیگر هتل های 5 ستاره شیراز است که قدیمی بوده و تحت نظارت شرکت هواپیمایی ایران می باشد. با این که هتل هما شیراز قدیمی ساز بوده اما در طی سال های گذشته بازسازی شده و اکنون مانند روزهای گذشته اش می درخشد. هتل هما شیراز همجوار بوستان آزادی شیراز قرار دارد که چشم انداز برخی اتاق های این هتل رو به همین بوستان سرسبز است. با اقامت در این هتل شیراز دسترسی آسانی به آرامگاه خواجه حافظ شیرازی، آرامگاه سعدی، باغ دلگشا و ... خواهید داشت.

هتل های پنج ستاره شیراز
هتل های پنج ستاره شیراز

هتل نصیرالملک شیراز و دیگر هتل های قیمت مناسب 

هتل نصیرالملک شیراز از جمله هتل های قیمت مناسب شیراز است که در نزدیکی مسجد صورتی شیراز قرار دارد. هتل نصیر الملک شیراز 2 ستاره بوده و نسبت به قیمت مناسبش خدماتی عالی را ارائه می دهد. این هتل شیراز در خیابان حضرتی شیراز قرار دارد و با اندکی پیاده روی می توان به آستان مقدس شاه چراغ مشرف شد و در تاریکی شب، چراغ های روشن و نورانی آن را مشاهده کرد. در ادامه با تعدادی از هتل های قیمت مناسب شیراز آشنا خواهید شد که می تواند در انتخاب هتل کمک شایانی به شما کمک کند.
هتل وکیل شیراز از دیگر هتل های 3 ستاره شیراز است که با اندکی قدم زدن می توانید به آستانه مقدس شاه چراغ برسید و در حین قدم زدن، مغازه های رنگارنگ را تماشا کنید. از نظر نظافت این هتل شیراز بسیار خوب بوده و خدمات خوبی را به میهمانان خود ارائه می دهد. این هتل شیراز در لطفعلی خان زند، مابین چهارراه مشیر و چهارراه پیروزی قرار دارد که همین موقعیت مکانی سبب محبوبیت آن شده است.
اگر از زندگی روزمره و ماشینی خسته شده اید پیشنهاد بهتری داریم که حال و هوایتان عوض شود. پیشنهاد ما هتل سنتی نیایش شیراز است که بسیار دوست داشتنی بوده و با لوازم نوستالژیک چیده شده تا میهمانان کمی از زندگی مدرن و خسته کننده خود دور بمانند. هتل سنتی در شیراز فراوان است که باید در انتخاب هر یک از آن ها دقت کرد زیرا برخی از آن ها اقامتگاه بومگردی بوده و به هیچ نوع امکانات بهداشتی مجهز نیستند. هتل سنتی نیایش شیراز با این که 2 ستاره است اما کیفیت خوبی داشته و در خیابان دستغیب واقع می باشد.

رزرو آنلاین هتل های شیراز
رزرو آنلاین هتل های شیراز


از دیگر هتل های قیمت مناسب شیراز می توان به هتل ساسان شیراز اشاره کرد که 2 ستاره بوده و از قیمتی ارزان برخوردار است. این هتل شیراز بسیار تمیز بوده و خدمات خوبی را نسبت به قیمتی که دارد ارائه می دهد. این هتل 2 ستاره شیراز در خیابان زند واقع می باشد که به آستانه مبارکه شاهچراغ، ارگ کریمخان زند، باغ دلگشا و ... دسترسی آسانی دارد. توصیه می کنیم برای اقامت ارزان در شیراز حتما هتل ذکر شده را انتخاب نمایید.

کدام هتل سنتی شیراز با کیفیت است؟

شیراز شهری که تاریخ گهرباری دارد و به نوعی پایتخت تمدن ایران است. بسیاری از خانه های قدیمی و سنتی این شهر شیراز تبدیل به اقامتگاه های بومگردی شده اند تا همان حس و حال نوستالژیک زمان گذشته برای گردشگران تور شیراز زنده شود. البته این نکته را در نظر داشته باشید اقامتگاه های بومگردی شیراز به هیچ عنوان دارای حمام و سرویس بهداشتی مجزا نیستند و شاید این مسئله برای گردشگران مهم باشد. 
پس پیشنهاد ما به شما هتل سنتی پنج دری شیراز است که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به سرویس بهداشتی مجزا هم مجهز می باشد. هتل سنتی پنج دری شیراز بهترین انتخاب برای رزرو هتل سنتی در شهر نرگس ها است چون دسترسی خوبی به آرامگاه شاه چراغ، حافظیه و سعدیه دارد. اما نباید از هتل سنتی نیایش شیراز غافل شد، با این که این هتل سنتی شیراز کمی گران است اما از نظر کیفیت بهتر از هتل پنج دری شیراز بوده و دسترسی بهتر و آسان تری به آرامگاه شاه چراغ دارد.

چگونه روی نقشه هتل های شیراز را پیدا کنیم؟

با وجود گوشی های هوشمند اکنون دیگر کسی نقشه کاغذی را خریداری نمی کند و با استفاده از نرم افزارهایی همچون گوگل مپ و گوگل ارس، تمامی موقعیت مکانی هتل های شیراز بر روی نقشه را پیدا می کنند. علاوه بر این می توان فاصله هتل شیراز تا مراکز خرید شیراز، اماکن مذهبی شیراز و رستوران های شیراز را تخمین زد و به نزدیک ترین آن ها مراجعه کرد. پرشین هتل در سایت خود آدرس دقیق هتل های شیراز را ذکر کرده است اما اگر سوار خودرو هستید و می خواهید مسیر خود را پیدا کنید گوگل مپ در اختیار شما است.

هتل های شیراز بر اساس لوکیشن
هتل های شیراز بر اساس لوکیشن

هتل های شیراز در کدام خیابان محبوب تر است؟

مسلماً بیشتر گردشگران رزرو هتل شیراز را به گونه ای انجام می دهند که دسترسی آسانی به بسیاری از اماکن تاریخی و زیارتی این شهر داشته باشند. اما خیابان حضرتی و دروازه قرآن از محبوب ترین خیابان های شیراز هستند که بسیاری از هتل های شیراز در مجاورت این خیابان ها قرار گرفته اند. از باغ های معروف شیراز که در دروازه قرآن قرار دارد می توان به باغ جهان نما اشاره کرد. باع جهان نما بسیار زیبا بوده و دارای یک کاخ وسط باغ است که توصیه می کنیم با اقامت در هتل بزرگ شیراز حتما به این باغ شیراز مراجعه کنید و عکس های یادگاری بیاندازید.

کدام هتل شیراز به باغ ارم شیراز نزدیک است؟

همانطور که می دانید باغ ارم شیراز جذاب ترین و زیبا ترین باغ شیراز است که در خیابان ارم قرار گرفته است. از این رو برخی از گردشگران ترجیح می دهند در هتل شیراز نزدیک به باغ ارم اقامت گزینند. پیشنهاد ما به این عزیزان هتل ستارگان شیراز است که 4 ستاره بوده و فاصله ای اندک با باغ ارم شیراز دارد. هتل ستارگان شیراز از کیفیت خوب و خدماتی مطلوب برخوردار بوده و مسلماً اقامتی دلچسب را در این هتل شیراز تجربه خواهید کرد.

باغ ارم شیراز
باغ ارم شیراز

نزدیک ترین هتل شیراز به باغ عفیف آباد کدام است؟

باغ عفیف آباد از دیگر باغ های شیراز است که به تنهایی آثار باستانی این منطقه به شمار می رود. در این باغ کاخی وجود دارد که بهترین هنر گل کاری ایران را به نمایش گذاشته است. اما برخی از گردشگران تور شیراز ترجیح می دهند در یکی از هتل های شیراز نزدیک به باغ عفیف آباد اقامت داشته باشند اما نمی دانند چه هتلی را باید رزرو کنند. از این رو پرشین هتل پیشنهاد های خوبی را به شما عزیزان می دهد تا بتوانید مطابق با سلیقه خود دست به رزرو هتل های شیراز بزنید.
هتل چمران شیراز مرتفع ترین هتل شیراز است که با رزرو آن می توانید ظرف 10 دقیقه به باغ عفیف آباد برسید. این هتل 5 ستاره شیراز نوساز است و در منطقه ای خوش آب و هوا واقع شده است. شاید با خود بگویید هتل چمران شیراز بسیار گران است و با بودجه شما سازگار نیست ولی نگران نباشید ما در پرشین هتل این هتل شیراز را با قیمتی منصفانه برای شما رزرو می کنیم.  علاوه بر رزرو می توانید از پشتیبانی 24 ساعته، نظرسنجی قبل، حین و بعد از سفر و ... برخوردار شوید. 

نزدیک ترین هتل به باغ عفیف آباد
نزدیک ترین هتل به باغ عفیف آباد

باغ دلگشا شیراز به کدام هتل شیراز نزدیک است؟

باغ دلگشا شیراز، جذاب ترین و زیبا تریت باغ به جا مانده از زمان ساسانیان که در ادوار مختلف تخریب شد و در زمان سلسله زندیه آباد گردید. باغ دلگشا فضایی بسیار زیبا دارد که پاتوق بسیاری از مردم شیراز است. پیشنهاد می کنیم با انتخاب هتل جهانگردی شیراز، دسترسی خود به این باغ را آسان کنید. هتل جهانگردی شیراز یکی از هتل های 3 ستاره شیراز است که بسیار زیبا بوده و محیطی وسیع دارد. برای اطلاعات هرکدام از تل های شیراز و ایران به سایت پرشین هتل مراجعه کنید.

باغ دلگشا شیراز
باغ دلگشا شیراز

 

لیست دانستنی های هتل شیراز

دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران های هتل چمران شیراز
هتل پنج ستاره چمران یکی از شیک ترین هتل های شیراز می باشد. این هتل شهر شیراز به دلیل طراحی لوکس سبب شده تا علاقمندان زیادی داشته باشد. هتل چمران ...
میلاد قدوسی میلاد قدوسی
دانستنی های هتل ۱۰ ۵ دقیقه مطالعه
مالک هتل بزرگ شیراز کیست؟
گفتگو با مالک هتل بزرگ شیراز و عکس مالک هتل بزرگ برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به رزرو هتل بزرگ شیراز می توان به صفحات دیگر ما مراجعه کنید.ما ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
آیا رستوران های هتل بزرگ شیراز خوب است؟
بسیاری از گردشگران برای انتخاب هتل های شیراز به دنبال هتلی هستند که از کیفیت غذایی خوبی برخوردار باشد. هتل بزرگ شیراز یکی از لوکس ترین هتل های شیراز است ...
فرجاد جناتی فرجاد جناتی