پارك ساحلي آفتاب مشهد در سال 90 با همکاری شرکت سپاد وارد عرصه تفریحات آبی در شهر مشهد شد. موقعیت مکانی این مجموعه آبی به گونه ای است که در منطقه بین المللی سپاد، مرکز تجاری الماس شرق مشهد و مرکز خرید وصال مشهد واقع شده است. این مجموعه آبی با برنامه ریزی های دقیق توانسته فضایی مجزا برای بانوان، قسمتی برای آقایان، بخش وی آی پی و ... را طراحی کند.

پارک ساحلی آفتاب
پارک ساحلی آفتاب مشهد و سرسره های مهیج

پارک ساحلی آفتاب مشهد تنها مکانی است که برای بانوان محترم حمام آفتاب را فراهم نموده است. این مجموعه آبی یکی از بهترین مراکز تفریحی و گردشگری مشهد به شمار می رود که در همسایگی تعدادی از مراکز خرید مشهد قرار دارد. این پارک آبی شهر مشهد، بزرگ ترین پارک آبی طبقاتی در ایران (7 طبقه) نیز می باشد.

پارک آبی ایرانیان مشهد، ارزان و مطمئن

پارک ساحلی آفتاب مشهد
پارک ساحلی آفتاب مشهد

پارک ساحلی آفتاب بالغ بر 15000 متر مربع مساحت دارد که یکی از بزرگ ترین مجموعه های آبی در ایران محسوب می شود. تصور کنید که می توانید با مراجعه به این پارک آبی از پرتوهای آفتاب، امکانات بسیار ویژه، سرسره های مهیج و دیگر امکانات رفاهی آن استفاده نمایید و روزی پر نشاط را برای خود رقم بزنید.

پارک ساحلی آفتاب مشهد و سرسره های مهیج

پارک ساحلی آفتاب مشهد سرسره های مهیجی را طراحی کرده که سبب ترشح آدرنالین در افراد می شود. بزرگ ترین سرسره قایق فضایی با ارتفاع 25 متری، بزرگ ترین سرسره سقوط آزاد به ارتفاع 20 متر، سرسره آهسته به ارتفاع 15 متر، سرسره سرعت به ارتفاع 18 متر، چاله فضایی به ارتفاع 17 متر، سرسره پیچ به ارتفاع 18 متر و سرسره دوقلو نیز به همین ارتفاع از جمله سرسره های این پارک آبی مشهد هستند.

پارک ساحلی آفتاب
سرسره های مهیج در پارک آبی آفتاب مشهد

سرزمین موج های آبی مشهد، اولین پارک آبی ایران

پارک ساحلی آفتاب مشهد تمامی این سرسره ها را با بهترین ستاندارد های بین المللی طراحی و تعبیه کرده تا سلامت مراجعه کنندگان به این مجموعه بزرگ آبی، دچار خطر نشود. از این رو باید به توضیحات اپراتورها جهت ایمنی خود و استفاده از وسایل و تجهیزات پیشگیرانه از خطر، مبادرت به همکاری ورزید.

امکانات و بخش های مختلف پارک ساحلی آفتاب مشهد

پارک ساحلی افتاب مشهد همانند دیگر مجموعه های آبی در شهر مشهد، دارای امکانات بسیاری نظیر رستوران و جویس بار است. استخر مخصوص غواصی این پارک آبی برای آموزش دادن شنای حرفه ای به افراد طراحی شده که با طراحی فوق العاده، شبیه شگفتی های دنیای زیر آب در اقیانوس ها است.

پارک ساحلی آفتاب
سالن بدنسازی پارک ساحلی آفتاب شهر مشهد

از دیگر امکانات پارک ساحلی آفتاب می توان به رود خانه ای با طول 170 متر اشاره کرد که برای افراد میانسال و کودکان طراحی گردیده است. دو تونل سنگی نیز در طول این رودخانه به چشم می خورد. استخر موج این مجموعه آبی بیش از 34 متر طول دارد و با موج هایی شبیه امواج دریا، تداعی کننده واقعی دریا برای افراد خواهد بود. یک آبشار خروشان 18 متری در مجموعه ساحلی آفتاب وجود دارد که سبب جذابیت بیشتر آن شده است.

سرزمین موج های خروشان مشهد، بزرگ ترین پارک آبی ایران

سونای بخار
سونای بخار پارک ساحلی مشهد

سونای خشک، سونای بخار و سونای ماسه

سونای خشک، سونای بخار و سونای ماسه از جمله امکانات موجود در پارک ساحلی آفتاب هستند. سونای خشک و سونای بخار برای دفع سموم از بدن، چربی سوزی و لاغری مورد استفاده قرار می گیرند. اما سونای ماسه نیز برای دردهایی نظیر آرتروز، دیسک کمر، بیماری های پوستی و ... عالی می باشد. ضمنا، سونای ماسه تنها در پارک ساحلی آفتاب وجود دارد.

پارک ساحلی آفتاب
حمام آفتاب در پارک ساحلی آفتاب

دیگر امکانات موجود در پارک ساحلی

سالن بدن سازی این مجموعه آبی با دستگاه هایی بسیار مجهز آماده ارائه خدمات به مدعوین می باشند. سالن ماساژ مجموعه با ارائه انواع ماساژهای تایلندی، فنلاندی، سوئدی و ... نیز در دسترس می باشد. ورزش هایی نظیر یوگا و ایروبیک، ورزش در آب، فست فود، کافی شاپ، اتاق نگهداری کودک و ... هم از دیگر امکانات پارک ساحلی آفتاب می باشند. ضمناً پارکینگ هم برای مراجعه کنندگان در دسترس می باشد.

پارک ساحلی آفتاب
سونا خشک، بخار و سونای ماسه از امکانات مجموعه آبی ساحلی آفتاب

بخش بانوان و آقایان

تمامی موارد ذکر شده هم در بخش آقایان وجود دارد هم در بخش بانوان تا زوجین بتوانند به راحتی مشغول تفریحی همزمان شوند. استخر نمك دريايي، سرسره هاي پيچ و سرعتي، حمام آفتاب، يوگا، ايروبيك، سالن ماساژ، سالن بدنسازي، اتاق نگهداري كودك، منطقه بازي كودكان، فست فود وكافي شاپ، كلاس هاي ورزش در آب بخشي از تفریحات قسمت بانوان می باشد.

پارک ساحلی آفتاب
غار نمک در بخش بانوان

بخش وی آی پی

همانطور که از نام vip بر می آید امکاناتی خاص تر با رفاه بیشتر را نوید می دهد که در بخش vip پارک ساحلی آفتاب نیز چنین است. در قسمت وی آی پی این مجموعه آبی غار نمک، استخر نمک دریایی، حمام سنتی، سونا و جکوزی با سالن استراحت، فست فود، کافی شاپ، چایخانه سنتی رایگان، استخر معولی، سالن تناسب اندام پیشرفته و ... طراحی شده است.

پارک ساحلی آفتاب
خدمات ویژه در قسمت وی ای پی مجموعه آبی آفتاب

پارک ساحلی آفتاب مشهد چه ویژگی هایی دارد؟

علاوه بر مواردی که در بالای مطالب ذکر شد، از دیگر ویژگی های این مجموعه آبی می توان به پیاده سازی تکنولوژی پیشرفته در زمینه تصفیه آب اشاره کرد. سیستم های تاسیساتی تصفیه آب این مجموعه آبی با ازت کار می کنند که برای سلامت انسان و محیط زیست خطری ندارد. ضمن این که دستگاه های سنجش کنترل PH و بیش از 21 منبع شنی برای هر استخر به طور مجزا در نظر گرفته شده تا تمامی آب استخر ها و برکه ها گند زدایی و تمیز شود.

پارک ساحلی آفتاب
رودخانه خروشان پارک ساحلی

برگزاری مسابقات غواصی در پارک ساحلی آفتاب

استخر مخصوص غواصی این مجموعه آبی به قدری استاندارد و با کیفیت است که برگزاری مسابقات غواصی تنها در استخر پارک ساحلی آفتاب انجام می شود. عمق استخر مخصوص غواصی 12 متر می باشد که به راحتی می توان آموزش های غواصی را در آن دید. مربیان مجرب این مجموعه، با ارائه مدرک و صدور کارت بین المللی CMES شما را تبدیل به یک غواص حرفه ای می کنند تا در هر رشته مرتبط بتوانید مشغول به کار شوید.

پارک ساحلی آفتاب
استخر مخصوص غواصی

خدمات آموزشی در پارک ساحلی آفتاب

اصلی ترین خدمات آموزشی در این مجموعه آبی، آموزش حرفه ای غواصی، شنا با حرکات موزون؛ آموزش شنا برای سنین مختلف (کلاس های عمومی، خصوصی و نیمه خصوصی) و ورزش های یوگا و ایروبیک می باشد. ضمناً آموزش نجات غریق همراه با مدرک معتبر نیز در این مجموعه انجام می شود.

پارک ساحلی آفتاب
سالن ماساژ مجموعه ساحلی آفتاب مشهد

ساعت کاری و آدرس پارک ساحلی آفتاب مشهد

مجموعه آبی ساحلی آفتاب از ساعت 3 بعد از ظهر تا 11 شب هر روزه دایر می باشد. البته تنها در روزهای یکشنبه از ساعت 3 عصر تا 8 شب در های این مجموعه به روی مدعوین باز است. جمعه ها از 9 صبح تا 11 شب می توانید از این مجموعه تفریحی  نهایت استفاده را ببرید.

​​پارک ساحلی آفتاب
حمام آفتاب در پشت بام پارک ساحلی

پذیرش در این مجموعه آبی تنها با عضویت امکان پذیر بوده که ورود یک همراه با فرد عضو شده، بلامانع است. ضمناً اعضا بیش از 2 ساعت نمی توانند از امکانات مجموعه استفاده نمایند. منطقه گردشگری سپاد، جنب بازار الماس شرق و وصال، آدرس پارک ساحلی آفتاب در مشهد می باشد.

کدام هتل مشهد به پارک ساحلی آفتاب نزدیک است؟

به دلیل قرارگیری ین مجموعه آبی در منطقه سپاد، در مجاور آن هیچ هتلی نیست، اما از جمله هتل های مشهد نزدیک به این مجموعه که لول 5 ستاره دارد، هتل هما 2 مشهد است. هتل هما 2 مشهد در بلوار خیام جنوبی قرار دارد. هتل هما 2 مشهد از زیر مجموعه گروه هتل های هما می باشد که کیفیت بسیار بالایی دارند.

پارک ساحلی آفتاب
سالن بدنسازی مجموعه آبی افتاب

چگونه به پارک ساحلی آفتاب برسیم؟

جهت دسترسی به این مجموعه می بایست از پایانه انقلاب خط 22/2 را سوار شوید  و در ایستگاه آخر پیاده شوید. اگر هم در بلوار کوهسنگی یا پارک کوهسنگی مشهد هستید، می توانید با سوار شدن خط 80 در ایستگاه آخر پیاده گردید. قابل توجه است که برای رسیدن به این مکان با خودرو باید این مسیر را طی کنید: بزرگراه غدیر، میدان شهید عباسپور، میدان سپاد، دست راست، ابتدای خیابان بهارستان