به گزارش پرشین هتل امامزاده یحیی یکی از بقعه های متبرک در اطراف مشهد است. این امامزاده در روستایی به نام میامی واقع شده که برای رفتن به امامزاده یحیی می توانید از طریق سایت فوق با رزرو تور مشهد یا هتل های مشهد نزدیک به این مکان را برای دسترسی راحت رزرو کنید.

امامزاده یحیی میامی در روستایی به همین نام و در جاده سرخس به فاصله ۵۰ کیلومتری مشهد واقع می‌ باشد. این روستا در دامنه کوهی واقع شده‌ و از آب و هوایی فوق العاده برخوردار است. بقعه این امامزاده در یک کیلومتری این روستا و در دامنه کوه قرار گرفته است.

با مکان های مذهبی مشهد بیشتر آشنا گردید

امامزاده یحیی مشهد
امامزاده یحیی مشهد

این امامزاده یکی از فرزندان خلف زید، و از نوادگان امام زین العابدین (ع)است . نام مادر ایشان ریطه می باشد که دختر ابی هاشم عبداله بن محمد حنیفه می‌باشد.این نوه زین العابدین در سال ۱۰۷ ه. ق متولد شد. یحیی برای ادامه مبارزات خود علیه بنی امیه چون امنیت جانی نداشت از نینوا «کربلا » به مدائن سفر کرد. سپس از آن جا به خراسان هجرت کرد.

سال شهادت امامزاده یحیی مشهد

سرانجام امامزاده مذبور در جوزجان که از توابع خراسان قدیم (واقع در افغانستان کنونی ) بود شهید شد. درسال ۱۲۵ ه. ق به سن ۱۸ سالگی توسط ماموران خلیفه آن زمان به شهادت رسید. بنای ساختمان امامزاده متعلق به قرن دهم ه.ق است.

رزرو سریع و آسان هتل های مشهد

امامزاده یحیی مشهد
امامزاده یحیی مشهد

این امامزاده علاوه بر کمالات معنوی از روحیه سلحشوری و شجاعت خاصی برخوردار بودند. اکنون این روستا و آرامگاه ایشان یکی از پربازدید ترین بقعه ها در مشهد می باشد. فضای سبز و بازار های موجود در کنار امامزاده باعث شده تا کسب و کار مردم این روستا رونق بگیرد. شغل بومی مردم بومی روستای میامی دامداری و کشاورزی است.

امامزاده سید ناصر (ع) و امامزاده سید یاسر (ع) در طرقبه

امامزاده یحیی مشهد
امامزاده یحیی مشهد

آرامگاه امامزاده یحیی مشهد و مکان استراحت

در روستایی که ایشان مدفون شده اهالی روستا اتاق هایی را برای استراحت تعبیه کردند. از این رو گردشگرانی که قصد اقامت دارند می توانند در این خانه ها ساکن شوند.

معرفی جامع و کامل حرم مطهر امام رضا (ع)

امامزاده یحیی مشهد
امامزاده یحیی مشهد

ناگفته نماند که خود آستان امامزاده مکان هایی را برای استراحت زائران فراهم کرده است. بازار های موجود در آستانه امام زاده باعث شده تا گردشگران به راحتی سوغاتی تهیه کنند. آب گرمی هم در این روستا وجود دارد که به آب شفا بخش معروف است.

بیشتر بخوانید :
منابع :