پارک آبی آکوامارین استانبول یکی از بزرگ ترین پارک های آبی استانبول است که مساحتی بالغ بر 15000 متر مربع دارد. این پارک آبی استانبول تنها شهربازی آبی در اروپا است که مارینایی مخصوص به خود دارد. مارینا به معنی بندرگاه شخصی برای قایق های تفریحی شخصی می باشد که مختص به همین مجموعه آبی است.

پارک آبی آکوامارین استانبول
پارک آبی آکوامارین استانبول

پارک آبی آکوامارین استانبول نه تنها برای گرشگران بلکه برای شهروندان هم مکانی تفریحی حسوب می شود. اگر شما هم علاقه مند هستید تا با این پارک آبی در شهر استانبول بیشتر آشنا شوید همراه این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل باشید.

پارک آبی آکوامارین استانبول
شادی کودکان در پارک آبی آکوامارین استانبول

پارک آبی آکوامارین استانبول و سرسره های مهیج

در پارک آبی آکوا مارین استانبول 17 سرسره مختلف وجود دارد که برخی از آن ها آرام و برخی دیگر تند هستند. این امر سبب شده تا هر شخص با هر سلیقه ای بتواند از هیجان سرسره ها بهره ببرد. تمامی وسیله هایی که در این شهربازی آبی ساخته شده اند، توسط شرکت های معتبر طراحی شده و بالاترین استانداردهای روز اروپایی را دارند.

جدید ترین سرسره آکوامارین به نام Looping Rocket

لوپینگ راکت، از جدید ترین سرسره های موجود در پارک آبی آکوامارین است که توسط شرکت Polin Waterparks  ساخته شده است. این شرکت تامین کننده دستگاه های مخصوص پارک آبی است که در این زمینه نیز شناخته شده می باشد. این سرسره فوق مهیج بهترین انتخاب برای ترشح آدرنالین بالا خواهد بود.

پارک آبی آکوامارین استانبول
سرسره های مهیج

لوپینگ راکت پارک آبی آکوا مارین استانبول از فن آوری خاصی برخوردار بوده که افراد، همچون یک موشک درون آن قرار می گیرند. سپس با فشار آب یا هوا مانند یک موشک به سمت آسمان پرتاب می شوند. تجربه ای فوق العاده که شما تا 24.5 متر ارتفاع خواهید گرفت و پس از این ارتفاع هولناک به داخل استخر عمیق آب خواهید افتاد.

نگران مسائل امنیتی نباشید، زیرا در پارک آبی آکوامارین استانبول تمامی تمهیدات لازم (غریق نجات ماهر و وسایل نجات غریق) اندیشیده شده و در سریع ترین زمان نجات خواهید یافت. ناگفته نماند این راید هولناک، بزرگ ترین و مرتفع ترین راید ترسناک در تمامی کشورهای اروپایی می باشد.

پارک آبی آکوامارین استانبول
آدرنالین بالا در سرسره های وحشتناک

دیگر سرسره های پارک آبی آکوامارین استانبول

آکواتوب یکی دیگر از سرسره های پارک آبی آکوامارین است که شعاعی 825 میلی متری دارد. سرسره های کامیکاز، تونل فری فال، سیاه چاله، چاله فضایی و ... از دیگر رایدهایی هستند که در مجموعه شهربازی آبی آکوامارین استانبول قرار گرفته اند تا هیجان و نشاط بیشتری را منتقل کنند.

رافتینگ اسلاید و اسپیس هول نیز با شعاعی 800 در 1400 میلی متر طراحی شده اند. ویندیگو تقریباً در تمامی پارک های آبی استفاده می شود که در این مجموعه نیز وجود دارد. توربو لانس محبوب ترین راید آکوا پارک مارین استانبول است که در ابتدا یک سقوط شیبدار و سرانجام به سمت بالا می روید.

پارک آبی آکوامارین استانبول
پارک آبی آکوامارین استانبول

بِلَک هول از دیگر رایدهای جذاب در این مجموعه است که جلوه های رنگی آن، رنگین کمانی مصنوعی را ایجاد کرده است. لوله های فایبر گلاس بِلَک هول در زمانی که از آن ها عبور می کنید، جلوه هایی رنگی و جذاب را برای ما پدید می آورند که چهره ای مخوف تر به این سرسره می دهد.

استخر موج و پارک آبی کودکان در آکوا مارین استانبول

در مجموعه آبی آکوامارین استانبول یک استخر موج وجود دارد که با موج های مداوم، حس خوب دریا را به بازدیدکنندگان منتقل خواهد کرد. این شهربازی آبی از کودکان نیز غافل نبوده و برای آنان مکانی را طراحی کرده است. پارک آبی کودکان دارای سرسره هایی کوچک و آرام است که بازدید کنندگان کوچک می توانند لذت بیشتری از این مکان ببرند.

پارک آبی آکوامارین استانبول
تفریحات خانوادگی در پارک آبی

پارک آبی آکوا مارین استانبول و تفریحات آبی

در این پارک آبی به دلیل وجود مارینا، تمامی تفریحات آبی برگزار می شود که شامل جت اسکی، ویک بورد، اسکی روی آب، تخته زانو، سونار، رینگو، ایرستریم، بنانا، پدالو، ساید کیک، فلای بورد، غواصی، باند واگن، تور غواصی و سفر سری می شود. با تمامی این تفاسیر درخواهید یافت که انتخاب پارک آبی آکوامارین استانبول، بهترین گزینه برای سپری کردن روزی شاد و پر هیجان می باشد.

البته برنامه های تفریحی دیگری نیز در این پارک آبی استانبول برگزار می شود که در ادامه خواهید خواند. پاراسیلینگ یکی از مهیج ترین تفریحات آبی است که تجربه پرواز میان دریا و آسمان را به شما می دهد. این تفریح با یک چتر رنگی و جذاب انجام می شود که با یک طناب قوی به قایق موتوری وصل بوده و به سمت اسمان ارتفاع می گیرد.

پارک آبی آکوامارین استانبول
سرسره های پارک آبی آکوامارین

در پارک آبی آکوامارین با قایق بادبانی به عروسی خود بروید!

یکی دیگر از ایده های جالب درباره پارک آبی آکوامارین استانبول، برگزاری مراسم عروسی در قسمت مخصوص مارینا می باشد که می تواند یک عروسی پر زرق و برق و خاطره انگیزی را رقم بزند. زیرا می توانید به عوض تشریف فرمایی با ماشین های گل زده، با قایق بادبانی لاکچری راهی مراسم عروسی خود شوید.

قایق بادبانی تنها مخصوص به پارک آبی اکوامارین بوده و به طور اختصاصی نیز قابل رزرو می باشد. بیشتر چهره های سرشناس، عروسی خود را در این مجموعه آبی برگزار کرده اند که نشان از خاص بودن آن می دهد. جهت برگزاری مراسم می توانید با سایت تخصصی مجموعه آبی آکوا مارین استانبول در ارتباط باشید.

پارک آبی آکوامارین استانبول
تفریحات 2 نفره در پارک آبی آکوامارین استانبول

آدرس و هزینه ورودی پارک آبی آکوامارین استانبول

پارک آبی آکوا مارین در کرانه دریای مارمارا، خور بویوک چکمجه واقع شده است. هزینه ورودی این شهربازی آبی، برای اطفال زیر 4 سال رایگان است. هزینه ورودی برای آقایان 70 تا 80 لیر و برای بانوان 60 تا 70 لیر می باشد. کودکان 5 تا 12 ساله نیز باید 35 تا 45 لیر هزینه، برای ورود پرداخت نمایند.

البته بلیط ورودی پارک آبی آکوامارین استانبول در روزهای یکشنبه گران تر است. زیرا یک روز تعطیل بوده و از مخاطبان بالایی برخوردار می باشد. اگر می خواهید در یک هتل استانبول اقامت کنید که به پارک آبی آکوا نزدیک باشد، پیشنهاد می کنیم رزرو هتل بویوک کبان استانبول را انجام دهید که از نظر قیمت هم مناسب است.

پارک آبی آکوامارین استانبول
فضای تمیز پارک آبی آکوامارین استانبول

چگونه به پارک آبی آکوامارین استانبول برویم؟

دسترسی به این شهربازی آبی بسیار آسان است، زیرا ترانسفر رایگان از ساعت 8 و 30 دقیقه صبح تا 10 و 30 دقیقه صبح از میدان تکسیم استانبول انجام می پذیرد. ضمن این که گردشگران می توانند در ساعت 5 عصر با همان ترانسفر رایگان، راهی میدان تکسیم شوند. خوشحالیم که با نظرات و پیشنهادات سازنده خود، مارا دربهبود این متن یاری می دهید.

بیشتر بخوانید :
منابع :