جاهای دیدنی، تفریحی و گردشگری استانبول

معرفی بهترین تفریحات مجردی استانبول، تفریحات استانبول در زمستان، تفریحات استانبول برای کودکان و دیگر مراکز تفریحی استانبول

مراکز تفریحی و گردشگری استانبول و مکان های دیدنی ترکیه به قدری فراوان است که برای مراجعه کردن به آن ها باید روزها وقت گذاشت. حال این مسئله بسیار حائز اهمیت است که چگونه بتوانیم تور استانبول خود را جذاب و پر انرژی تجربه کنیم. در این مقاله پرشین هتل که مرجع رسمی رزرو تور و رزرو هتل استانبول است شما را با بهترین مراکز تفریحی و گردشگری قسطنطنیه آشنا خواهد کرد، تا با مراجعه به این اماکن گردشگری بتوانید خاطره هایی ماندگار را برای خود در استانبول ثبت و ضبط کنید.

پارک آبی استانبول
پارک آبی استانبول مهیج ترین تفریح در تور استانبول

مراکز تفریحی و گردشگری استانبول مختص یک مکان خاص یا یک جای گران قیمت نیست، بلکه در گوشه به گوشه ی این شهر جاذبه هایی وجود دارد که انسان را کمی به تامل وا می دارد. همانطور که می دانید قسطنطنیه به دلیل تاریخ و تمدنی که دارد دارای کاخ هایی زیبا و باشکوه است. برخی از آن ها تغییر کاربری به هتل استانبول داده اند که اطلاعات بیشتر آن در دانستنی های هتل استانبول شرح داده شده است. در ذیل مطلب، سر تیترهای این مقاله ذکر شده است.

1- جاهای دیدنی استانبول با قیمت مختلف

2- جاهای دیدنی رایگان استانبول

3- مکان های عاشقانه استانبول 

4- کشتی تفریحی در استانبول

5- تفریحات مجردی استانبول

6- مراکز تفریحی استانبول در زمستان

7- تفریحات استانبول برای کودکان

رستوران استانبول
رستوران استانبول در کنار تنگه بسفر

1-جاهای دیدنی استانبول با قیمت های مختلف

مراکز تفریحی و گردشگری استانبول همانطور که گفتیم مختص به مکانی نیست. حال به معرفی جاهای دیدنی استانبول با قیمت های مختلف خواهیم پرداخت تا علاوه بر هزینه ی کم بتوانید بیشترین لذت را از تور استانبول ببرید. مسلماً برخی از جاهای دیدنی استانبول دارای هزینه های سنگینی هستند و برخی دیگر ارزان و تعدادی هم رایگان می باشند. مسجد ایا صوفیه، کاخ توپکاپی، کاخ دلما باغچه، برج گالاتا،  سلیمانیه و ... از جمله محبوب ترین و پر طرفدار ترین مراکز تفریحی و گردشگری در قسطنطنیه باشند.

مسجد ایا صوفیه استانبول یا کلیسای امپراتور بیزانس؟

مراکز تفریحی و گردشگری استانبول بدون مسجد ایا صوفیه استانبول بی معنی است، زیرا این مکان قدمتی بیش از 1000 سال دارد که تاریخ آن به سال 536 میلادی بر می گردد. طبق گفته مورخان، زمانی که بیزانس یوستنیانی پای خود را به کلیسای ایا صوفیه می گذارد با لحنی غرور آمیز فریاد بر می آورد: که این کلیسا را خدا خلق کرده و من کار با ارزشی انجام دادم. بله این کلیسا به قدری زیباست که شاید زبان شما را به چنین تحسینی بگشاید.

مسجد ایا صوفیه استانبول
مسجد ایا صوفیه استانبول، کلیسایی در گذشته

شاید با خود بگویید چگونه این کلیسا به مسجد ایا صوفیه استانبول تبدیل شده است؟ و در پاسخ خواهیم گفت: پس از این که ارتش عثمانی ها امپراتوری بیزانس را سر نگون کردند، کلیسای ایا صوفیه را به مسجد تبدیل کردند و در قرن 20 به یک موزه مهم در استانبول تبدیل شد. جهت بازدید این جاذبه ی استانبول از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر  باید مراجعه کنید. این مسجد در نزدیکی کاخ توپکاپی و منطقه سلطان احمد قرار گرفته است. قیمت ورودی= 72 لیر

مسجد ایا صوفیه استانبول
نمای داخلی مسجد زیبای ایا صوفیه استانبول

کاخ توپکاپی استانبول، قصری خیره کننده و جذاب

به جرات می توان گفت نمونه بارز یک قصر باشکوه و زیبا و متحیر کننده، کاخ توپکاپی استانبول است. این قصر زیبا در قرن 15 به دست معمار محمد در کنار تنگه زیبای بسفور ساخته شد. این قصر با شکوه از زمان سلطان اول عثمانی تا قرن نوزدهم، مکان سلطنت پادشاهان بود. در قصر توپکاپی تمام هنر اسلامی و زیبایی هایش به خوبی دیده می شود که هین امر سبب می شود تحسین بازدید کنندگان را برانگیزد.

کاخ توپکاپی استانبول
نمای خارجی از کاخ توپکاپی استانبول

حیاط های وسیع و سرسبز همراه با کاشی کاری های ظریف دست ساز، از شاخصه های ساختمانی این قصر است که در اتاق ها نیز به خوبی دیده می شود. اتاق های مجلل قصر توپکاپی و حرمسرای آن، از دیگر مکان های مجلل این جاذبه به شمار می روند که هزینه بازدید از آن ها جداگانه پرداخت می شود. جهت بازدید این بنای تاریخی از ساعت 9 صبح تا یک ربع مانده به 5 عصر وقت خواهید داشت. آدرس این مکان در منطقه اروپایی فاتح، محله جانکورتران، جنب پارک گولهانه است و هزینه ورودی قصر 72 لیر و حرمسرا 42 لیر می باشد.

کاخ توپکاپی استانبول
دروازه ای از کاخ توپکاپی در استانبول

آب انبار باسیلیکا استانبول، زیرزمینی شبیه کاخ با شکوه

یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری استانبول آب انبار باسیلیکا است که زیرزمینی مانند کاخ می باشد. این سالن مجلل زیر زمینی برای ذخیره آب بوده که در زمان امپراتوری بیزانس ساخته شده است. در این زیر زمین 336 ستون وجود دارد که در 12 خط مساوی قرار گرفته اند. دستور ساخت آب انبار باسیلیکا استانبول توسط کنستانتین بزرگ صادر شد اما در زمان امپراتوری جاستنینی به ثمر رسید.

آب انبار باسیلیکا استانبول
نمای بسیار زیبا از ستون های آب انبار باسیلیکا

ستون های آب انبار باسیلیکا استانبول با سازه های تاریخی و حکاکی های ظریف، ساخته شده که یکی از نکته های مهم در زیبایی این آب انبار است. سنگ های مدوزا در ضلع شمال غربی آب انبار قرار گرفته اند که منقش به حکاکی مدوزا هستند. زمانی که شما به این کاخ زیر زمینی مراجعه کنید، علاوه بر آب و ستون های خیره کننده مجذوب سازه آن خواهید شد. زمان بازدید این آب انبار از 9 صبح تا 5 و 30 دقیقه عصر بوده و هزینه ورودی آن 20 لیر است. این مکان تاریخی در محله اروپایی فاتح، محله علمدار، خیابان یرتابان استانبول قرار گرفته است.

آب انبار باسیلیکا استانبول
نمای داخلی آب انبار باسیلیکا استانبول

کلیسای چورا استانبول، موزه ای فوق العاده از دوران بیزانس

کلیسای چورا استانبول یکی از کلیساهای قدیمی و مشهور در جهان است که طبق گمانه زنی های مورخان در قرن پنجم ساخته شده است. این کلیسا که معماری فاخری از دوره بیزانس دارد، چشمان شما را به نقش و نگارهایی از داستان های عیسی مسیح و عهد جویان دعوت می کند. این ساختمان در قرن نهم بنا به دلایلی نابود شد و موزه که الان مشاهده می کنید شش بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است که هنوز هم می توان آثار تخریب به وجود آمده در طی قرن 11 تا 14 میلادی را مشاهده نمود.

کلیسای چورا استانبول
کلیسای چورا استانبول، یادگاری از معماری بیزانس

معنی واژه چورا در زبان یونانی به معنی کشور است و این کلیسا دقیقاً بیرون از دیوار های قدیمی قسطنطنیه قرار گرفته است. کلیسای زیبای چورا استانبول، اکنون به موزه ای مهم تبدیل شده که از شهرت جهانی برخوردار است. دلیل این شهرت، وجود موزائیک های افسانه ای قرن 21 در این موزه می باشد. ساعات بازدید از این کلیسا 9 صبح تا 5 عصر بوده که هزینه ورودی آن 45 لیر است.

کلیسای چورا استانبول
نمای داخلی کلیسای چورا

برج گالاتا استانبول و سینما 6 بعدی مهیج

برج گالاتا استانبول، جاذبه ی دیگر قسطنطنیه که در قرن 14 ساخته شده است. این برج یکی از نماد های شهر استانبول هم به شمار می رود که راه های دسترسی به برج از طریق راه پله و آسانسور است. زمانی که به بالای این برج باشکوه و بلند برسید، چشم اندازی مسحور کننده و پانورامیک از شهر استانبول و دریای مدیترانه خواهید داشت. می توانید با گرفتن عکس، خاطره هایی ماندگار از این برج را برای خود ثبت کنید.

برج گالاتا استانبول
برج گالاتا، جاذبه ی دیدنی در قسطنطنیه

اکنون وقت آن رسیده از بالای برج به پایین برج عزیمت کنید تا از سینما 6 بعدی مهیج برج گالاتا استفاده نمایید. البته طولانی بودن صف ممکن است کمی حوصله شما را سر بُرد، اما وقتی که فیلم های هیجان انگیز این سینما را مشاهده کنید مجدداً سرحال و با نشاط خواهید شد. این برج در منطقه گالاتا استانبول قرار دارد و قیمت ورودی آن 35 لیر و  ورودی سینما 15 لیر می باشد.

برج گالاتا استانبول
نمای بسیار جذاب از برج گالاتا استانبول

جاهای دیدنی رایگان استانبول

جاهای دیدنی رایگان استانبول مسلماً انتخاب بیشتر گردشگران است تا بتوانند با کمترین هزینه، تور استانبول خود را جذاب تر کنند. در ادامه این مطلب جاذبه های مهم استانبول معرفی شده که هزینه ورودی ندارند و تمامی گردشگران می توانند از آن ها بیشترین استفاده را ببرند.

مسجد آبی استانبول، یادگار سلطان احمد اول

سلطان احمد اول، اولین امپراتور عثمانی بود که با فتح قسطنطنیه، مسجدی عظیم دارای 6 مناره ساخت که نظیر آن تنها در مکه مکرمه یافت می شد. ساخت این مسجد زیبا 7 سال به طول انجامید اما پس از بازگشایی آن مورد تحسین خاص و عام مردم قرار گرفت. این مسجد که به نام مسجد آبی استانبول نیز شناخته می شود، از کاشی کاری های بی بدیل و معماری ظریفی برخوردار است که در ادامه به آن اشاره شده است.

مسجد آبی استانبول
نمایی خیره کننده از مسجد آبی استانبول

مسجد آبی استانبول یا همان مسجد سلطان احمد از ده ها هزار کاشی آبی ظریف دست ساز (ایزنیک) ساخته شده است. وجود معماری های زیبا، چشم اندازی از تنگه بسفر، انبوهی از درختان سبز و ... همه و همه از ویژگی های این مسجد به شمار می رود. پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید به این مکان تفریحی و گردشگری استانبول مراجعه کنید، در زمان غروب آفتاب بروید و صدای روح نواز اذان را از گلدسته های مسجد بشنوید و لذت ببرید. آدرس این مجموعه تاریخی در منطقه سلطان احمد، نزدیک به قصر توپکاپی است و فقط در زمان برگزاری نماز نمی توان وارد مسجد شد.

مسجد آبی استانبول
نمای داخلی مسجد آبی استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول، ساخته دست معمار سینان

از دیگر مکان های تفریحی و گردشگری استانبول که نشانه شهر قسطنطنیه می باشد، مسجد سلیمانیه نام دارد. این مسجد زیبا توسط معمار معروف سینان ساخته شد که دستور احداث آن را سلطان سلیمان داده بود. این مسجد بالای تپه ای زیبا در منطقه سلطان احمد قرار دارد که از نظر ساخت و طراحی بی نظیر است. ساخت این مسجد از سال 1549 تا 1575 به طول انجامید.

مسجد سلیمانیه استانبول
نمایی از مسجد سلیمانیه استانبول، در بالای تپه ای زیبا

مسجد سلیمانیه استانبول از طراحی داخلی منحصر به فردی برخوردار است که مهم ترین آن گنبد 53 متری آن می باشد. از لحاظ هماهنگی و یکپارچه بودن معماری به جرات می توان گفت فوق العاده خیره کننده است. نکته جالب توجه در مورد مسجد سلیمانیه این است که مقبره سلطان سلیمان و خرم سلطان در محوطه ای سر سبز  و بیرونی مسجد قرار دارد که فقط بازدید در روز های دوشنبه امکان پذیر نمی باشد.

مسجد سلیمانیه استانبول
مسجد سلیمانیه استانبول

بازار ادویه استانبول، مکانی خوش عطر و بو

بازار ادویه استانبول یا (میصیر چاریشی) یکی از مراکز تفریحی و گردشگری خوش عطر و بو استانبول است که انبوهی از ادویه های مرغوب و خشکبار در آن جای گرفته است. متنوع ترین غذاهای محلی، میوه های خشک، آجیل، گیاهان و انواع ترشی جات در این بازار مطبوع پیدا می شود که هوش و حواس گردشگران تور استانبول را می برد. این بازار یکی از محبوب ترین منطقه های تفریحی برای گردشگران است که بدون صرف پول می توانند از آن بازدید کنند و لذت ببرند.

بازار ادویه استانبول
بازار بزرگ استانبول

بازار ادویه استانبول در برخی از ساعات پیک، مملو از توریست های مختلف می شود که از کشتی های کروز دو قلو پاییم می آیند و به سمت بازار روانه می شوند. این بازار از ساعت 9 صبح تا 5 و 30 دقیقه عصر باز است، اما اگر می خواهید در ساعات خلوت به این بازار استانبول مراجعه کنید، توصیه می کنیم قبل 11 صبح و بعد 4 بعد از ظهر در این مکان حضور یابید.

بازار ادویه استانبول
انواع ادویه های مرغوب در بازار ادویه استانبول

هیپودروم استانبول، میدان اسب دوانی امپراطور بیزانس

هیپودروم استانبول، از دیگر جاهای دیدنی رایگان استانبول است که گردشگران می توانند معماری فوق العاده شگفت انگیز بیزانس را در آن مشاهده نمایند. این مکان تاریخی در 203 میلادی به دستور سپیتیمیوس سوروس مورد ساخت قرار گرفت و در سال 330 میلادی توسط کنستانتین بزرگ به سرانجام رسید. هیپودروم استانبول شاهد زندگی ای عمومی مردم و محل بازی کودکان بوده که البته درگیری های سیاسی نیز در آن انجام می شده است.

هیپودروم استانبول که شکوه و عظمتی برای خود داشت، اکنون فقط قسمت کوچکی از آن سالم مانده است. این مکان نیز برای اسب دوانی ارتش ها و ارابه رانی مردم قابل استفاده بوده است. در ضلع شمال غربی این مکان تاریخی، چشمه ای وجود دارد که توسط امپراطوری آلمانی به نام ویلیام دوم به پادشاه عثمانی در سال 1898 پیشکش شد. ضلع جنوب غربی هیپودروم 3 آثار دیرینه جای گرفته که می توان به ابلیسک مصری و ستون سرپنت از دلفی (توسط کنستانتین به این منطقه آورده شد) اشاره کرد.

هیپودروم استانبول
 میدان هیپودروم استانبول، آثاری از قرون وسطا

مکان های عاشقانه استانبول و خاطره هایی فراموش نشدنی

مکان های عاشقانه استانبول می توانند برای خواستگاری کردن یا پیشنهاد های دوستانه بهترین گزینه باشند. زیرا بسیار رمانتیک هستند و در خلق خاطره هایی عاشقانه دخیل می باشند. در این قسمت از مطلب می خواهیم به معرفی مکان های عاشقانه استانبول بپردازیم تا شما نیز با این اماکن رمانتیک و زیبا آشنا شوید.

تپه چاملیجا استانبول، بهترین مکان برای زوج های راننده

تپه های چاملیجا استانبول یک مکان عاشقانه توریستی استانبول است که در منطقه اسکندر واقع می باشد. زوج های عاشق می توانند در جاده های این تپه رانندگی کنند یا از چشم انداز 360 درجه تنگه بسفر و شاخ طلایی، نهایت لذت را ببرند و حرف های عاشقانه با هم بگویند. در تپه های چاملیجا استانبول رستوران و کافه بار های مختلفی وجود دارند که برای سپری کردن ساعاتی خوش همراه همسر یا دوست خود بهترین گزینه است.

تپه چاملیجا استانبول
تپه چاملیجا استانبول، نمایی از تنگه بسفر

کشتی های کروز تنگه بسفر، مکان فوق العاده رویایی استانبول

تنگه بسفر استانبول مکانی مسحور کننده و زیبا است که استانبول اروپایی و استانبول آسیایی در اطراف آن قرار گرفته اند. با رزرو تور کشتی های کروز استانبول می توانید تدارک یک سفر دریایی رومانتیک همراه با شام یا نهاری مفصل را ببینید. کشتی های کروز با حرکت بر روی موج های روان چشم اندازی زیبا از دریا را به شما نشان می دهد و با پخش موسیقی آرام، سعی در ایجاد فضایی خارق العاده تر برای زوجین می نماید.

کشتی های کروز تنگه بسفر
آرامشی وصف نشدنی بر روی دریا در کشتی کروز

برج گالاتا و برج دختر استانبول، بهترین مکان برای عشاق

اگر به دنبال مکانی برای ابراز عشق و علاقه خود هستید پیشنهاد می کنیم حتما به برج گالاتا و برج دختر استانبول مراجعه کنید. برج گالاتا استانبول در قرون وسطی به سبک معماری رومانیایی ساخته شده و یکی از نماد های اصلی این شهر محسوب می شود. در بالای این برج می توانید چشم اندازی زیبا را مشاهده کنید و به خلوتی عاشقانه بپردازید.

برج گالاتا استانبول
نمایی جذاب از برج گالاتا

برج دختر استانبول یا همان برج میدن از دیگر مکان های عاشقانه استانبول است که در ابتدای ورودی تنگه بسفر قرار دارد. این برج داستان های عاشقانه بسیاری دارد که همین امر سبب می شود زوج های جوان و عاشق نا خودآگاه به سمت آن گرایش داشته باشند. توصیه می کنیم در زمان غروب از این جاذبه ی توریستی استانبول حتماً دیدن کنید و خاطره هایی فراموش نشدنی برای خود رقم بزنید.

برج دختر استانبول
برج دختر استانبول و داستانی عاشقانه

جزایر پرنس استانبول و حمل و نقلی عجیب!

در دریای مدیترانه و شهر استانبول جزایری به نام پرنس وجود دارد که فوق العاده زیبا است، اما برای رسیدن به جزیره های عاشقانه باید از حمل و نقلی عجیب استفاده کنید. در این جزایر نه ماشین لوکسی وجود دارد و نه قطاری، تنها می توانید با اسب و درشکه به این جزایر سفر کنید. البته همین امر باعث آرامش بی نظیر در این منطقه شده که رزرو هتل استانبول در این منطقه بهترین انتخاب برای داشتن ماه عسلی خارق العاده است.

جزایر پرنس استانبول
نمایی مسحور کننده از جزایر پرنس قسطنطنیه

گردشگران محترمی که تور استانبول را رزرو می کنند، می توانند از دیدن سازه هایی مدرن و اروپایی، ساحل آرام و تمیز، هوایی عاری از آلودگی و ... لذت ببرند. در این جزایر فوق العاده دیدنی هتل هایی وجود دارد که با خدمات دهی عالی از گرشگران پذیرایی می کنند. همین امر سبب می شود تا یک ماه عسل شیرین و فراموش نشدنی برای زوج های عاشق رقم بخورد.

جزایر پرنس استانبول
غروب خورشید در جزایر پرنس استانبول

کشتی تفریحی در استانبول کروز یا دیگر کشتی ها؟

کشتی تفریحی در استانبول بسیار فراوان است و نمی توان برای آن ها حد و مرزی را تعریف کرد. استانبول به دلیل پتانسیل بالای سواحل زیبا و اسکله های متعدد، کشتی های تفریحی کوچک و کشتی های تفریحی کروز را اجاره می دهد که هر کدام برای استفاده های مختلف در نظر گرفته شده است. تور کشتی های کروز این امکان را به شما می دهد تا از رستوران های مجلل، پخش موسیقی زنده و خوشگذرانی تا پاسی از شب، نور پردازی و جلوه های بصری و ... نهایت لذت را ببرید. اگر می خواهید سکوت شب و صدای امواج را با هم تجربه کنید پیشنهاد می کنیم حتماً تور کشتی کروز را از دست ندهید.

کشتی کروز استانبول
نمای داخلی کشتی کروز استانبول

از دیگر راه های رزرو کشتی تفریحی در استانبول، کشتی های خصوصی و کوچک است که مخصوص زوج های جوان بوده و امکاناتی همچون یک خانه مدرن درون آن ها وجود دارد. اگر شما گواهینامه تخصصی قایق رانی داشته باشید می توانید با گذاشتن وثیقه کشتی را اجاره کرده و به دل دریای مدیترانه بزنید و از آسمان آبی و حمام آفتاب نهایت استفاده را ببرید. اگر چنین مدرکی هم ندارید نگران نباشید زیرا یک ملوان مجرب، با شما همراه می شود تا دچار مشکلات دریایی نشوید.

کشتی تفریحی استانبول
کشتی تفریحی استانبول و لذتی دونفره

تفریحات استانبول برای کودکان و ثبت خاطره ای جاودان

تفریحات استانبول برای کودکان بی شمار بوده و می توان با مراجعه به چنین مکان هایی، لحظه هایی جاودان را برای کودکان ثبت کرد. این قسمت از مطلب را به گردشگران کوچک تور استانبول اختصاص داده ایم تا بتوانند همراه خانواده خود سفری پربار و جذاب را تجربه کنند. همراه پرشین هتل در ادامه باشید.

آکواریوم استانبول، تفریحی برای کودکان و بزرگسالان

آکواریوم استانبول از جمله بزرگ ترین آکواریوم های جهان است که بیش از چندین هزار گونه جانوری در آن زندگی می کنند. این آکواریوم 64 مخزن دارد که هر کدام به یک آبزی اختصاص یافته است. طی کردن مسیری 1.2 کیلومتری همراه با دیدن اسرار زیر آب، می تواند فوق العاده مهیج برای کودکان و بزرگ تر ها باشد. در این آکواریوم رستوران، سالن چند بعدی، غرفه فروش کالاای سوغاتی و ... وجود دارد تا نیاز مراجعه کنندگان به خوبی رفع شود. مهم ترین جاذبه ای که در این آکواریوم چشمان شما را متحیر می کند، وجود درختان گرمسیری شبیه سازی شده است که نظیر آن تنها در خط استوا قابل رویت می باشد.

آکواریوم استانبول
آکواریوم استانبول، یکی از بزرگترین آکواریوم های خاورمیانه

موزه رحمی کوچ استانبول و بازدید از دیزل های قدیمی

موزه رحمی کوچ یکی دیگر از جاذبه های استانبول است که با مراجعه به آن، دیزل های بسیار قدیمی را مشاهده خواهید کرد که در نوع خود جذاب هستند. موتور بخار های کهن، لوکوموتیو، هواپیما، قایق، خودرو، زیر دریایی و غیره و غیره از جمله اجسامی هستند که در این موزه استانبول قرار دارند و برای خانواده ها و کودکان می تواند بهترین گزینه برای تفریح و سپری کردن اوقات فراغت باشد. چایخانه، فروشگاه و رستوران «حلات» از دیگر پیشنهاد های ما به شما در بازدید از این موزه است.

موزه رحمی کوچ استانبول
اشیاء موجود در موزه رحمی کوچ استانبول

موزه اسباب بازی استانبول و زنده شدن خاطرات

در دنیا بسیاری از خاطره ها هستند که نشانگر هویت و سرگذشت انسان ها است. حال تمام این خاطره ها در موزه اسباب بازی استانبول زنده شده تا کودکان شگفت زده شوند و بزرگ تر ها خاطره هایشان را مرور کنند. سبک ساختمان موزه به سبک باروک است و در این گنجینه بیش از 4000 اسباب بازی قدیمی و عتیقه قرار گرفته اند. اطمینان داشته باشید که با مراجعه به مکان ذکر شده، خاطره هایی جذاب را مرور خواهید کرد.

موزه اسباب بازی استانبول
عروسک های نوستالژیک موزه اسباب بازی استانبول

 

شهربازی ویا لند استانبول، مهیج ترین تفریح برای کودکان

شهر بازی ویا لند استانبول مهیج ترین مکان تفریحی برای کودکان است که با بهترین امکانات روز دنیا مجهز شده است. این شهر بازی در محله ایوپ و در نزدیکی پل گلدن هورن قرار گرفته و دسترسی اسانی به مرکز شهر استانبول دارد. وسعت شهر بازی ویالند استانبول برابر با 100 زمین فوتبال است که به بخش های مختلفی تقسیم می شود. 

شهربازی ویا لند استانبول
شهربازی ویا لند استانبول، بهترین مکان برای گردشگران کوچک

شهر بازی ویا لند استانبول دارای بخش هایی نظیر بخش دنیای بازی، بخش دنیای افسانه ها و بخش دنیای هیجان و ماجراجویی است که بیش از 50 بازی مختلف را می توان در آن ها انجام داد. این مجموعه وسیع دارای مرکز خرید و تعدادی بوتیک است که محلی برای برگزاری جشنواره ها و رویداد ها می باشد.

شهربازی ویا لند استانبول
نمای داخلی شهربازی ویا لند

بهترین مکان برای تفریحات مجردی استانبول

آیا مجرد هستید؟ آیا می خواهید تور استانبول را به همراه دوستان خود مجردی تجرب کنید؟ پس به این قسمت مطلب دقت کنید، چون بهترین مکان ها برای تفریحات مجردی استانبول را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید لحظه های خود را سرشار از شادی کنید. پس به دقت مطلب را بخوانید.

خیابان بی اغلو استانبول، بهترین خیابان برای تفریحات مجردی

خیابان بی اغلو استانبول یکی از بهترین و شلوغ ترین خیابان های استانبول است که همیشه بیدار بوده و بهترین مکان برای عاشقان شبگردی و تفریحات مجردی است. در این خیابان کافه ها و رستوران های مختلفی وجود دارد تا هر گردشگر و با هر سلیقه بتواند به این بار ها برود و ساعات خود را به خوشی سپری نماید. برخی از سالن بار های این خیابان بر روی پشت بام هستند که نسبت به دیگر کافه های خیابان بی اغلو کمی گران می باشند.

خیابان بی اغلو استانبول
خیابان بی اغلو استانبول

فلوریا لونا پارک، بهترین تفریح مجردی استانبول در کنار ساحل

فلوریا لونا پارک استانبول بهترین انتخاب برای تفریحات مجردی استانبول است که می توانید در کنار ساحل آرام به بازی بپردازید و دوستان جدیدی را برای خود پیدا کنید. فلوریا لونا پارک استانبول در محله بیوکجکمس قرار دارد که با کرایه دوچرخه می توانید اطراف ساحل را بگردید. با انتخاب این مکان مطمئناً دوستانی جدید و تجربه هایی خوب کسب خواهید کرد.

فلوریا لونا پارک
فلوریا لونا پارک و تفریحات مجردی در استانبول

شهربازی فان لب استانبول از دیگر تفریحات مجردی استانبول

اگر به دنبال شور و هیجان و تجربه آن در یک پارک مشهور می گردید، پیشنهاد می کنیم شهر بازی فان لب استانبول را انتخاب نمایید. این شهربازی در مرکز خرید جواهیر منطقه شیشلی قرار دارد که خواهان بسیاری داشته و یکی از بهترین گزینه ها برای تفریحات مجردی است. اگر در یک هتل استانبول نزدیک محله بایرام پاشا اقامت دارید نگران نباشید، زیرا در مرکز خرید فروم استانبول شعبه دوم فان لب وجود دارد که می توانید به آن مراجعه کنید.

شهربازی فان لب استانبول
شهربازی فان لب استانبول

ژوراسیک لند استانبول، تفریحی مهیج

ژوراسیک لند استانبول از دیگر مکان های هیجان انگیز و تفریحات مجردی استانبول است که وسعت آن بالغ بر 10000 متر مربع بوده و بیش از 70 دایناسور شبیه سازی شده در آن وجود دارد. استخوان ها و تخم های این حیوانات غول پیکر در معرض دید عموم قرار گرفته تا بدانند زمین در میلیون ها سال پذیرای چه گونه ای بوده است. اطلاعات هر دایناسور به همراه داستان هایی زیبا به طور قابل توجهی در این موزه ارائه می شود.

ژوراسیک لند استانبول
ژوراسیک لند استانبول و دیدن حیوانات غول پیکر

ژوراسیک لند استانبول بزرگ ترین سالن سینمای 4 تا 6 بعدی را دارد که فیلم هایی مهیج را اکران می کند. از دیگر امکاناتی که توجه شما را به خود جلب می کند، آزمایشگاه پارک ژوراسیک است که این فرصت را پیدا خواهید کرد مانند یک دانشمند به تحقیق و آزمایش بپردازید. این مکان تفریحی در محله بایرام پاشا و در مرکز خرید فروم استانبول قرار دارد.

ژوراسیک لند استانبول
نمایی از اسکلت دایناسور در ژوراسیک لند استانبول

مراکز تفریحی استانبول در زمستان چه نام دارند؟

مراکز تفریحی استانبول در زمستان یکی دیگر از جاذبه های این شهر محسوب می شود زیرا در زمانی که شهر غرق در لباس سفید است می توان جلوه ای خاص تر از آن را مشاهده کرد. حال چه بهتر که علاوه بر این موضوع بتوان تفریحات زمستانی را نیز انجام داد. در این قسمت با تفریح های جالب استانبول در فصل زمستان آشنا خواهید شد.

پیست اسکی کاراتپه استانبول و لذت برف بازی

یکی از بهترین تفریحاتی که در زمستان می توان انجام داد اسکی بازی و برف بازی است که در گوشه و کنار جهان انجام می شود. اما در برخی مواقع می توان در فصل های زمستانی به مسافرت رفت و این تفریح را به گونه ای دیگر تجربه کرد. پیشنهاد می کنیم تور استانبول را در زمستان تهیه کنید و به پیست کاراتپه استانبول بروید. این پیست اسکی دارای بالا ترین استاندارد های جهانی است و می توان با خاطری آسوده این تفریح را انجام داد.

پیست اسکی کاراتپه استانبول
نمای برفی پیست اسکی کاراتپه استانبول

پیست اسکی کاراتپه استانبول به دلیل اکانات فوق العاده و چشم انداز بی نظیر کوه، همه ساله توریست های فراوانی را جذب خود می کند تا مشغول سرگرمی در این شهر شوند. درختانی که در این کوهپایه قرار دارند از نوع فندق و بلوط هستند و ارتفاع آن از سطح دریا 1650 متر می باشد. با مراجعه به این مرکز تفریحی استانبول در زمستان خاطره هایی وصف نشدنی را برای خود رقم خواهید زد.

پیست اسکی کاراتپه استانبول
تله کابین پیست اسکی کاراتپه

شهر بازی موی پارک استانبول، مکانی عالی برای خانواده ها

در شهر استانبول بیشتر شهر بازی های آن روباز بوده و تنها می توان در فصول گرم از آن ها استفاده نمود، اما شهر بازی موی پارک استانبول این امکان را به شما می دهد تا در فصل زمستان هم مشغول تفریح همراه خانواده شوید. این شهر بازی یکی از تفریحات استانبول در زمستان است که با مراجعه به آن  می توانید بی حد و اندازه لذت ببرید. این شهر بازی در یک مرکز خرید استانبول به نام مال اف قرار گرفته است.

شهر بازی موی پارک استانبول
هیجان بی نظیر در شهر بازی موی پارک استانبول

شهر بازی موی پارک استانبول بیش از 12 هزار متر مربع مساحت دارد که امکانات تفریحی پیشرفته آن سبب محبوبیت فراوان آن گشته است. از بخش های مختلف این شهر بازی می توان به ترن هوایی هیجان انگیز، چرخ و فلک غول آسا، شاتل پرسرعت، تونل سرگرمی و هیجان، نوسان غول پیکر، بازی های مجازی و ...  اشاره کرد. امیدواریم با مراجعه به مکان های ذکر شده تور استانبول خود را مفرح تجربه کنید.

شهر بازی موی پارک استانبول
شهر بازی موی پارک استانبول

لیست جاهای دیدنی، تفریحی و گردشگری استانبول

مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
پارک های آبی استانبول | ارزان ترین تا گران ترین + آدرس
پارک‌ها نه تنها برای کودکان، بلکه برای بزرگسالان مکانی جذاب محسوب می‌شوند. در حال حاضر استانبول پارک‌های متعددی وجود دارد که به دلیل امکانات فوق‌العاده، افراد ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
جاهای دیدنی استانبول | لیست کامل جاذبه ها + عکس
جاهای دیدنی استانبول، آنقدر متنوع و جذاب است که این شهر را به یکی از پرطرفدارترین نقاط دنیا برای سفر تبدیل کرده است و هرساله خیل عظیمی از گردشگران با ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
جزیره‌ های استانبول؛ برای شما که مشتاق دیدن بهشت هستید! 
غیرممکن است که بخواهید به یک سفر خارجی بروید و استانبول را در لیست گزینه‌های خود قرار ندهید! استانبول با داشتن موقعیت جغرافیایی فوق‌العاده و آب‌وهوایی مطبوع ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
جاهای تاریخی استانبول که خاص هستند + عکس و آدرس
استانبول شهری سرشار از فرهنگ و تاریخ است. شهری که معمولا در بسیاری از مواقع از آن به عنوان قلب و روح ترکیه یاد می‌شود. به همین دلیل، در ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شهربازی های استانبول | آدرس + عکس + قیمت بلیط
سفر همیشه با تجربه‌های جدید همراه است. تجربه‌هایی که تا به امروز آن‌ها را نچشیده‌اید، خصوصا اگر سفر به خارج از کشور و شهر استانبول باشد. ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
همه چیز درباره موزه هنر مدرن استانبول + عکس
استانبول یکی از زیباترین شهرهای کشور ترکیه است. این شهر که از محبوبیت زیادی برخوردار است هر ساله میزبان گردشگران و توریست‌ها از تمام نقاط دنیا است. شهر زیبای ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
روستای کانلیکا استانبول | عکس + اطلاعات
روستای کانلیکا استانبول یکی از جاذبه های طبیعی و دیدنی در شهر استانبول است که جزء بکر ترین و دست نخورده ترین طبیعت های این شهر نیز محسوب می شود. ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کاخ های استانبول | اطلاعات تمامی کاخ ها + عکس و آدرس
کاخ های استانبول عضو جدایی ناپذیر از جاهای دیدنی استانبول است که سابقه تاریخی آن ها به صدها سال می رسد. تمامی کاخ های استانبول از معماری متفاوتی برخوردار هستند ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
سواحل استانبول | معرفی 22 ساحل در استانبول + عکس
استانبول به عنوان زیباترین شهر ترکیه و همچنین یکی از زیباترین شهر‌های جهان، سواحل زیادی را در خود جای داده است که اکثر آن‌ها دارای امکانات تفریحی و ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
بازار ادویه استانبول | جاهای دیدنی + تصاویر و آدرس
بازار ادویه استانبول را می شناسید؟ آیا می دانید این بازار در کدام قسمت شهر استانبول (اروپایی یا آسیایی) قرار گرفته است؟ آیا می دانید اصلی ترین سوغات قسطنطنیه را ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
برج دختر استانبول | از افسانه تا واقعیت + عکس
برج دختر استانبول یا همان برج میدن یکی از جاهای دیدنی استانبول است که در نزدیکی تنگه بسفر واقع شده است. برج دختر استانبول دارای افسانه های مختلفی است که ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کشتی های کروز استانبول | تور کشتی های کروز + عکس
کشتی های کروز، نامی بسیار لاکچری که هر شنونده ای رویاهایی را برای خود پردازش می کند.  حال تصور کنید در سواحل استانبول و دریای مدیترانه می خواهید سفری ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
آکواریوم استانبول | عکس + آدرس + مسیر دسترسی
آکواریوم استانبول در واقع مفهوم جدیدی از زندگی زیر آب است که در 4 اکتبر 2012 افتتاح شده است. این آکواریوم زیبا در محله فلوریا استانبول قرار دارد که از ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
میدان هیپودروم استانبول و سرگذشتی باورنکردنی
میدان هیپودروم استانبول از دیگر مکان های تفریحی و گردشگری رایگان شهر استانبول است که از نظر قدمت، بسیار تاریخی می باشد. بیشتر گردشگرانی که تور استانبول قیمت مناسب را ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
جزایر پرنس استانبول و قوانینی که متعجب می شوید!!
جزایر پرنس استانبول یکی از دیدنی ترین و خاص ترین مکان های تفریحی و گردشگری استانبول است که در واقع یک مجمع الجزایر می باشد. این جزیره زیبای استانبول در ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
تپه های چاملیجا استانبول و چشم اندازی خیره کننده
تپه های چاملیجا استانبول یکی از جاهای دیدنی استانبول است که با چشم انداز خیره کننده خود یکی از بهترین مکان های دیدنی شهر به شمار می رود. این تپه ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
معرفی پارک آبی آکوامارین استانبول | همراه عکس و آدرس
پارک آبی آکوامارین استانبول یکی از بزرگ ترین پارک های آبی استانبول است که مساحتی بالغ بر 15000 متر مربع دارد. این پارک آبی استانبول تنها شهربازی آبی در اروپا ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شهربازی سرپوشیده مویی پارک استانبول و هیجانی بالا
شهربازی مویی پارک استانبول از برترین شهربازی های اروپا است که به دلیل سرپوشیده بودن، یکی از بزرگ ترین شهربازی های سرپوشیده در جهان نیز به شمار می رود. با ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شهربازی ویالند استانبول | اطلاعات + تصاویر + آدرس
شهربازی ویالند استانبول از دیگر مکان های تفریحی و گردشگری استانبول است که در محله ایوپ و در نزدیکی شاخ طلایی استانبول (گلدن هورن) واقع می باشد. این شهربازی وسعنی ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کاخ ییلدیز استانبول و هرآنچه که باید بدانید!
کاخ ییلدیز استانبول جزئی از زیباترین کاخ های استانبول است که از نظر معماری و تاریخ، جایگاه ویژه ای دارد. کاخ ییلیدیز استانبول، مکانی فوق العاده زیبا در شهر ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
برج گالاتا استانبول | افسانه ها + تاریخچه + عکس
شهر استانبول به قدری زیبا است که هر چه از آن بگوییم، باز هم حق مطلب را نمی توانیم درمورد آن ادا کنیم. در این شهر زیبا و وسیع کشور ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
تنگه بسفر | تاریخچه و معرفی جاهای دیدنی + عکس
 تنگه بسفر، مکانی فوق العاده ایده آل و زیبا در شهر استانبول است که به شاهراه استانبول نیز شهرت دارد. تنگه بسفر در واقع واسطه ای میان قاره اروپا ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
میدان تکسیم استانبول | تاریخچه + عکس + معرفی اقامتگاه
میدان تکسیم استانبول قلب تپنده شهر است که بدون هیچ اغراقی می توان آن را اصلی ترین دلیل برای جذب گردشگر به سمت استانبول دانست. میدان تقسیم یا تکسیم مملو ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کاخ دلما باغچه استانبول و حقایقی که نمی دانید!!
کاخ دلما باغچه استانبول نه تنها یکی از زیباترین کاخ های استانبول، بلکه یکی از جاهای تاریخی استانبول است که در محله بشیکتاش واقع شده است. کاخ دلما باغچه استانبول ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
آب انبار باسیلیکا استانبول | قدمتی 1500 ساله + رازهای کشف نشده
آب انبار باسیلیکا استانبول از کهن ترین بناهای شهر استانبول می باشد که قدمتی 1500 ساله دارد. ممکن است با دیدن یا شنیدن قدمت این بنای قدیمی تعجب کنید و ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
کاخ توپکاپی استانبول | تاریخچه، اطلاعات، معرفی جاهای دیدنی
کاخ توپکاپی استانبول یا کاخ توپ قاپی مهم ترین جاذبه در شهر قسطنطنیه و یکی از مراکز تفریحی و گردشگری استانبول است. کاخ توپکاپی اولین کاخ ساخته شده به دست ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
موزه های استانبول | معرفی 10 موزه استانبول + عکس
موزه های استانبول جزء لاینفک از جاهای دیدنی استانبول است که هر گردشگر تور استانبول می خواهد از آن ها بازدید کند. استانبول شهری که سرشار جاهای دیدنی است و ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی

تور استانبول