مراکز خرید و بازارهای استانبول

مهم ترین مرکز خرید های استانبول و بازار های استانبول همراه عکس و اطلاعات

مراکز خرید استانبول یکی از مهم ترین برنامه های تفریحی گردشگران تور استانبول در طی زمان سفر است. زیرا با مراجعه به این اماکن تجاری می توانند لذت خرید دلچسب همراه با قیمت مناسب را تجربه کنند. البته بیشتر بازار های شهر استانبول لوکس بوده و از نظر هزینه بسیار گران می باشند. اما پرشین هتل، سایت رسمی رزرو هتل و رزرو تور در این مطلب می خواهد به معرفی برترین مراکز خرید استانبول بپردازد که از نظر قیمت با هم متفاوت هستند.

مراکز خرید استانبول علاوه بر جنبه تجاری، دارای جنبه ای تفریحی هم هستند. به عنوان مثال مرکز خرید فروم استانبول که در عنوان های بعدی توضیح داده می شود، یک مرکز تفریحی و گردشگری محسوب می شود. چون موزه هیکل یا همان موزه یخی، شهربازی سرپوشیده و ... در این بازار استانبول وجود دارد که برای گردشگران تور استانبول فوق العاده عالی است. در عنوان های ذیل با مراکز خرید مختلف استانبول آشنا خواهید شد.

بیشتر بدانید: 10 موزه استانبول که خارق العاده هستند

مرکز خرید اولیلویوم استانبول، معدن پوشاک مارک 

مرکز خرید اولیلویوم استانبول معدن پوشاک مارک است که برای برند پوشان بهترین بازار محسوب می شود. ایـن مرکـز خریـد مشهور در منطقـه زیتیــن بورنــو اســتانبول واقــع می باشد. این مرکز خرید شیک و زیبا بهشتی برای خرید کردن به شمارمی رود، زیرا در برخی از ایام سال، تخفیف های فوق العاده ویژه ای در این مغازه ها برقرار می شود که لذت خرید را چند برابر می کند.

مرکز خرید اولیلویوم استانبول با قیمت های عالی و برند های معروف خود توانسته است یکی از محبوب ترین مراکز خرید در استانبول شود. لازم به ذکر است منطقه زیتین بورنو استانبول، یکی از منطقه های قشر متوسط جامعه (کارگر نشین) است که با ساخت این مرکز خرید در سال 2000 رنگ و رونق بیشتری گرفت. با وجود این که مرکز خرید ذکر شده از هتل های استانبول کمی دور است، اما برای اطلاعات بیشتر می توانید به دانستنی هتل استانبول مراجعه کنید.

مرکز خرید آرگا مان و بازار اورتاکوی استانبول

مراکز خرید استانبول که بسیار محبوب هستند و از قیمتی ارزان تر برخوردار می باشند شامل مرکز خرید آرما گان و یکشنبه بازار اورتاکوی می شود. در بازار های ذکر شده می توانید انواع لباس و دیگر نیاز های خود را برطرف کنید. مرکز خرید آرما گان استانبول متنوع ترین غرفه های پوشاک زنانه، بچه گانه و مردانه، زیور آلات، کیف و کفش، صنایع دستی و ... را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد. این بازار یکی از گزینه های خوب برای خرید سوغاتی است.

یکشنبه بازار اورتاکوی استانبول قطع به یقین یک شاهکار هنری است زیرا هنرمندان مجرّب ترکی با دست ساخته های خود به این بازار آمده و بساط می کنند. هنر های دستی مختلفی در این بازار چیده شده که چشمان شما را محو خود می کند و از تماشای آن ها لذت فراوان خواهید برد. تجمـع گردشگران تور استانبول و شهروندان ترکی با ظاهر مختلف، از دیگر جاذبه های یکشنبه بازار اورتاکوی است. محله اورتاکوی یک کلیسا و مسجد بزرگ دارد که دقیقاً پشت همین بازار قرار گرفته که توضیحات بیشتر آن در راهنمای مسافر استانبول موجود است.

مرکز خرید آ کمرکز استانبول برنده جایزه های جهانی

از دیگر مراکز خرید استانبول که بهترین جایزه های جهانی را برنده شده، مرکز خرید آ کمرکز استانبول است. ایـن مرکـز خریـد وسعتی بالغ بر 180000 متر مربع دارد که در منطقه ای به نام اتِیلر واقع می باشد. 250 غرفه تجاری در 4 طبقه ساختمانی این مرکز خرید گسترده شده که انواع ملزومات مورد نیاز گردشگران اعم از کیف و کفش، زیور الات، پوشاک و ... را عرضه می کند.

مرکز خرید آ کمرکز استانبول دو بــر ج دارد که یکی از آن ها ۱۷ طبقــه اداری داشته و یـک برج 24 طبقه مسکونی نیز دارد. این مرکز خرید مدرن نیز از دیگر همتایان خود عقب نمانده و با ساخت یک آب نمای فوق العاده دیدنی در طبقه همکف خود، چشمان بازدید کنندگان را به خود خیره می کند. ارتفاع این آب نما تا 4 طبقه می رسد و در هر طبقه از این بازار قابل مشاهده است.

مرکز خرید مترو سیتی استانبول، پاتوق جوانان ترکی

مرکز خرید مترو سیتی استانبول یکی دیگر از بهترین مراکز خرید قسطنطنیه است که در واقع پاتوق جوانان ترکی بوده و این دسته از شهروندان بیشتر اوقات فراغت خود را در این بازار سپری می کنند. وجه تسمیه این بازار به دلیل قرار گیری در ورودی مترو استانبول است که گردشگران تور استانبول بدون خارج شدن از ایستگاه مترو می توانند به این بازار دسترسی داشته باشند.

مرکز خرید مترو سیتی استانبول ۳ طبقــه زیــر زمیــن است که طبقه سوم آن همجوار قطار شهری است. در هر طبقه از این بازار دیدنی بوتیک های مختلف، رستوران و کافه تریا، پارکینگ با گنجایش 2500 خودرو و ... وجود دارد که برای پارک خودرو به مشکلی نخواهید خورد. مرکز خرید مترو سیتی استانبول در منطقه ای لوکس به نام لونت شمالی قرار گرفته و درب آن از ساعت 10 صبح تا 10 شب، به روی مراجعه کنندگان باز می باشد.

مرکز خرید جواهر استانبول، جواهری در قلب تکسیم

مرکز خرید جواهر استانبول یکی از پر مخاطب ترین و بهترین و محوب ترین مراکز خرید استانبول است که در قلب میدان تکسیم قرار گرفته است. دسترسی آسان به میدان تکسیم، خیابان های استقلال و نیشانتاشی و محله بی اغلو از دیگر ویژگی های این مرکز خرید است. مرکز خرید ذکر شده در 15 اوت سال 2005 میلادی مورد بهره برداری قرار گرفت و با ساختمان مدرن و جذاب خود توانست نظر بیشتر گردشگران تور استانبول را به خود جلب کند.

از دیگر ویژگی هایی که این مرکز خرید استانبول دارد امنیت بالا، نظافت عالی، نور پردازی داخلی و خارجی بازار و ... است که تاثیر به سزایی در محبوبیت مرکز خرید جواهر داشته است. از اجزای این مرکز خرید نزدیک میدان تکسیم، می توان به پردیس سینمایی، رستوران های مختلف بین المللی، شهر بازی سرپوشیده و معروف فان لب، پارکینگ سرپوشیده با گنجایش 2500 خودرو و غیره و غیره اشاره کرد.

سیل عظیمی از برند های مختلف پوشاک در این بازار شعبه دارند که از جمله آن ها نام بنتــون، ماســیمو دوتــی، آدیــداس، لیوایـز، ریبـوک، اسـپریت و ... است. در ایـن مرکـز شـعبه دارنـد. البته بیشتر بازدیدکنندگان این مجموعه تجاری به قصد خرید نیامده اند، بلکه به قصد تفریح و سرگرمی به این مرکز تجاری مراجعه کرده اند تا اوقات فراغت خود را با خانواده سپری کنند.

مرکز خرید فروم استانبول، جدید ترین مرکز خرید در بایرام پاشا

مرکز خرید فروم استانبول لوکس ترین و زیبا ترین مرکز خرید در شهر قسطنطنیه است که رقیبی جدی برای مرکز خرید جواهر محسوب می شود. مرکز تجاری ذکر شده در سال 2009 وارد عرصه رقابت شد و با مساحت 500000 متر مربعی خود توانسته، لقب بزرگ ترین مرکز خرید استانبول را به خود اختصاص دهد. این بازار در منطقه بایرام پاشا قرار دارد که یکی از منطقه های مرفه نشین به شمار می رود و به دلیل امکانات تفریحی جزئی از مراکز تفریحی و گردشگری استانبول نیز محسوب می شود.

مرکز خرید فروم استانبول بیش از ۲۸۰ مـارک مشـهور بیـن المللـی همچون IKEA Decathlon و M&H در مرکز خرید فروم قرار دارند تا نیاز تمامی گردشگران تور استانبول برآورده می شود. سرگرمی هـای مختلـفی همچون شهر بازی فان لب، بزرگ ترین آکواریوم ترکیه، موزه هیکل، ژوراسیک لند، کافه و رستوران های مختلف، پارکینگ با ظرفیت 5000 اتومبیل و ... در این مرکز تجاری وجود دارند که آن را به بهشتی برای گردشگران تبدیل کرده است.

مرکز خرید کانیون استانبول، بازاری بدون سقف

مرکز خرید کانیون استانبول اولین بازار بدون سقف در استانبول است که برنده جایزه بهترین معماری شده است. این مجتمع تجاری در سال 2006 و در منطقه ی لوکس لونت ساخته شده است. باز بودن فضای بازار کانیون این امکان را می دهد که علاوه بر زیبایی غرفه ها، بتوانند از هوای آزاد هم لذت ببرند. 160 غرفه شیک و مدرن در این بازار قرار گرفته اند که انواع کیف و کفش، پوشاک، لوازم آرایشی و ... را عرضه می کنند.

مراکز خرید لباس شب در استانبول نام دارند؟

ترکیه و شهر استانبول به لباس های زیبایش معروف است که بیشتر بازیگران ترکی با نشان دادن این لباس های فاخر در فیلم ها، سعی در معرفی پوشاک کشور خود دارند. البته از نظر کیفیت نمی توان از مرغوبیت و زیبایی لباس های ترکی چشم پوشی کرد. از این رو تصمیم گرفتیم در این قسمت به معرفی بهترین مراکز خرید لباس شب در استانبول بپردازیم تا در تور استانبول بتوانید به این بازار ها رفته و لباس هایی فوق العاده شیک را برای خود تهیه نمایید.

عثمان بی و خیابان نیشانتاشی، بهشت شیک پوشان

خیابان عثمان بی پیشنهاد ما به آن دسته از گردشگرانی است که برند باز هستند و می خواهند همیشه لباس هایی شیک و منحصر به فرد داشته باشند. این خیابان محبوب بانوان لوکس پسند بوده که معروف ترین مارک های جهانی در این خیابان فروشگاه دارند. دسترسی به مترو و نزدیک بودن به میدان تکسیم از دیگر ویژگی های این خیابان می باشد. علاوه بر عثمان بی که یکی از مراکز خرید لباس شب در استانبول است، خیابان نیشانتاشی را هم نباید نادیده گرفت.

خیابان نیشانتاشی که در منطقه شیشلی قرار گرفته است غرفه هایی دارد که عرضه کننده انواع لباس مجلسی های برند است. خیابان عبد ایپیکچی معروف ترین خیابان در  نیشانتاشی است که بهترین رستوران و کافه های استانبول در آن قرار گرفته اند. این خیابان نیز از جمله برترین مراکز خرید لباس شب در استانبول محسوب می شود که قیمت هایی فوق العاده بالا و کیفیتی عالی دارند که بهشتی برای خرید است.

خیابان بغداد از دیگر مراکز خرید لباس شب در استانبول

همانطور که می دانید استانبول 2 قسمت آسیایی و اروپایی دارد که خیابان بغداد در قسمت آسیایی آن واقع شده است. خیابان بغداد از دیگر مراکز خرید لباس شب در استانبول است که قیمتی بسیار مناسب و لباس هایی شیک دارد. بوتیک های مختلف، پاساژ های متنوع و غرفه های پوشاک در خیابان بغداد جای گرفته اند، تا لذت یک خرید دلچسب و قیمت مناسب را داشته باشید. جهت رسیدن به این خیابان می توانید به میدان تکسیم بروید و با اتوبوس خود را به منطقه کادیکوی برسانید یا از لنج و کشتی برای رسیدن به خیابان بغداد استفاده کنید.

خیابان باکرکوی، مقرون به صرفه ترین مرکز خرید لباس شب استانبول

از پرطرفدار ترین خیابان های استانبول، باکرکوی است که یکی از مراکز خرید لباس شب در استانبول محسوب می شود. دسترسی آسان، تعدد فراوان مرکز خرید، و بازار yeralti carsi از ویژگی های این خیابان به شمار می رود. بازار yeralti carsi قدیمی ترین بازار لباس شب استانبول است که قیمت هایی مناسب و لباس هایی شیک دارد. خیابان باکرکوی لقب معدن لباس های شکیل و قیمت مناسب را گرفته است.

مراکز خرید منطقه فاتح استانبول، 1 تیر و 2 نشان

در مقاله مربوط به منطقه فاتح استانبول توضیحاتی درباره این منطقه و تاریخچه آن شرح داده ایم که لینک آن در ذیل مطلب وجود دارد. حال چه بهتر که مراکز خرید منطقه فاتح که عرضه کننده لباس شب در استانبول هستند را بشناسید. با مراجعه به این منطقه می توانید از بازار های متعدد مانند مجتمع تجاری جواهر و مجتمع تجاری فروم بازدید کنید که بهترین لباس عروس، مزون های معتبر و ... را ارائه می کنند.

بیشتر بخوانید: منطقه فاتح استانبول تاریخی ترین نقطه استانبول

مرکز خرید استانبول مال، تجربه ی همزمان خرید و تفریح

بر کسی پوشیده نیست که استانبول مکانی عالی برای تفریح و خرید است که هر آنچه لازمه سفر باشد را درون خود دارد. چه جاذبه ی تاریخی بخواهید یا جاذبه ی تجاری، هر 2 این موارد در استانبول وجود دارد. یکی از بازار های مهم و زیبا در قسطنطنیه، استانبول مال است که دنیایی برای تجربه ی خرید و تفریح همزمان است. بازدید از استانبول مال مساوی است با دنیای مد و پوشاک، بدین گونه که با انبوهی از برندهای معروف جهانی مواجه خواهید شد که انتخاب را برای شما سخت می کند.

اگر با تور استانبول راهی قسطنطنیه هستید، پیشنهاد می کنیم به مال آف استانبول بروید، مخصوصاً در اواخر فصل بهار و اوایل تابستان. وقتی که در زمان های ذکر شده ستانبول مال مراجعه کنید خواهید دید برند های معتبر و مشهوری مانند بالمین، دبنهامز، دکتلون و ... لباس های خود را به نصف قیمت مصوّب خود عرضه می کنند که در نتیجه یک خرید عالی را رقم می زند. البته این مورد تنها نیست، زیرا سرگرمی های مختلفی در مال آف استانبول تدارک دیده شده تا بازدیدکنندگان بیشتر لذت ببرند.

استانبول مال 4 طبقه گسترده دارد که انواع وسایل نظیر لباس بچه گانه، زنانه و مردانه، کیف و کفش، اکسسوری های مختلف (عینک، زیور آلات و ...)، لوازم خانگی و دیگر وسایل مورد نیاز را عرضه می کند که قیمت های متفاوتی دارند. همانطور که ذکر کردیم این مرکز خرید تنها جنبه تجاری ندارد بلکه تفریحی هم استفاده می شود.

از امکانات تفریحی این بازار بزرگ می توان به سالن های سینما، رستوران و فودکورت و شهر بازی موی پارک اشاره کرد که یکی از بزرگ ترین شهربازی های سرپوشیده در خاورمیانه است. خانواده ها همراه کودکان می توانند ساعاتی را به خوشی در این مرکز خرید سپری نمایند. 50 آسانسور، 90 راه پله برقی، سرویس بهداشتی و ... از دیگر امکاناتی هستند که در اختیار گردشگران قرار می گیرند.

لیست مراکز خرید و بازارهای استانبول

معرفی بهترین مراکز خرید استانبول همراه عکس و اطلاعات دقیق
بدون‌شک مراکز خرید استانبول از جذاب‌ترین مناطق این شهر برای گردشگران محسوب می‌شوند. سالانه مسافران زیادی برای خرید به استانبول رفته و از مراکز خرید این شهر ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
بازار بزرگ استانبول | معرفی کاپالی چاریشی + عکس
بازار بزرگ استانبول یکی از بزرگ ترین بازارهای جهان به طور سرپوشیده است. این بازار که قدمتی کهن دارد به زمان عثمانی ها بر می گردد. این بازار قدیمی استانبول، ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز خرید ارزان استانبول و لذت خریدی به صرفه
به دنبال خرید از مراکز خرید ارزان استانبول هستید؟ پس این مطلب مختص شماست زیرا مراکز خرید ارزان استانبول را می توان یکی از شلوغ ترین مکان های تجاری در ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مرکز خرید مترو سیتی استانبول
مرکز خرید مترو سیتی استانبول یکی از محبوب ترین مجتمع های تجاری استانبول به شمار می رود که اغلب گردشگران تور استانبول در هنگام سفر خود به آن سری زده ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مرکز خرید اولیویوم استانبول بزرگ ترین اوتلت مال استانبول
مرکز خرید اولیویوم استانبول به بزرگ ترین مرکز خرید اوت لت ترکیه و اولین مرکز اوت لت استانبول تبدیل شده است. در مرکز خرید اولیویوم استانبول هرچه لازم داشته باشید ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مرکز خرید کانیون استانبول | اطلاعات دقیق + آدرس
مرکز خرید کانیون استانبول از دیگر مراکز خرید استانبول است که بسیار محبوب بوده و گردشگران تور استانبول آن را به خوبی می شناسند. این مرکز خرید در یکی از ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مرکز خرید آکمِرکِز استانبول | اطلاعات + تصاویر + آدرس
شهر استانبول علاوه بر جاهای دیدنی اش، بازارهای بی شماری دارد که باعث شده افراد بسیاری جهت خرید راهی استانبول شوند. یکی از این مراکز خرید که بسیار مورد توجه ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
استانبول مال را چقدر می شناسید؟ اطلاعات + عکس
استانبول مال یا همان مال آف استانبول یکی از برترین مراکز تفریحی و سرگرمی در شهر استانبول به شمار می رود که رقیبی سرسخت برای مرکز خرید فروم استانبول محسوب ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مرکز خرید جواهر استانبول را بهتر بشناسید + عکس
مرکز خرید جواهر استانبول یکی از معروف ترین مراکز خرید استانبول است که به نوعی جاذبه ی تجاری نیز محسوب می شود. این مرکز خرید به قدری بزرگ است که ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مرکز خرید فروم استانبول | اطلاعات دقیق + عکس و آدرس
استانبول نه تنها به خاطر جاهای دیدنی اش، بلکه به خاطر بازارهای جذاب و خیره کننده اش هم مشهور است. در این شهر بازارهای لوکس زیادی وجود دارد که یکی ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی

تور استانبول