راهنمای مسافر استانبول و دانستنی های ضروری در تور استانبول

راهنمای مسافر استانبول همراه شما در سفر است تا با وسایل ضروری سفر استانبول، ناوگان حمل و نقل عمومی استانبول، موزه های استانبول و ... آشنا شوید.

تازه ترین راهنمای مسافر استانبول و ضروری ترین نکات سفر به استانبول
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول منطقه ای معروف و حائز اهمیت در شهر توریست پذیر استانبول محسوب می شود. این منطقه به دلیل وجود هتل های متعدد بسیار مورد توجه گردشگران قرار ...
خانم ترشیزی خانم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
منطقه بی اغلو یکی از معروف ترین مناطق در شهر استانبول
منطقه بی اغلو استانبول یکی از مشهور ترین مناطق شهر استانبول است که محله ای مرفه نشین است. اگر علاقه به شب زنده داری دارید و می خواهید از کافه ...
خانم ترشیزی خانم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
منطقه شیشلی استانبول، معدن مراکز خرید استانبول
منطقه شیشلی استانبول که گاهی در نقشه و گویش شهروندان، سیسلی نام برده می شود بسیار زیبا و خوش آب وهوا است و یکی از معروف ترین خیابان های شهر ...
خانم ترشیزی خانم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
منطقه فاتح استانبول، تاریخی ترین نقطه استانبول
منطقه فاتح استانبول که به شهر قدیم نیز معروف است تاریخچه ای کهن دارد که به زمان سلطان محمد فاتح اولین پادشاه امپراطور عثمانی بر می گردد و وجه تسمیه ...
خانم ترشیزی خانم ترشیزی

راهنمای مسافر استانبول، کلمه ای کلیدی است که هر گردشگری برای کسب اطلاعات بیشتر آن را در موتور جستجوگر گوگل سرچ می کند. مهم ترین نکاتی که باید در رزرو تور استانبول رعایت کنید، همراه با معرفی موزه های استانبول، حمل و نقل استانبول و ... را می توانید در سایت پرشین هتل که مرجع رسمی رزرو هتل استانبول و دیگر شهر های جهان است مطالعه نمایید.

راهنمای مسافر استانبول به گردشگران کمک می کند تا راه های دسترسی به مراکز تفریحی و گردشگری استانبول را به آسانی پیدا کنند. همین امر باعث می شود تا گردشگران دچار سر درگمی نشوند و به راحتی ابنیه های تاریخی و اماکن مهم قسطنطنیه را از نزدیک مشاهده نمایند. در ذیل این مطلب با سر فصل های این مقاله آشنا خواهید شد، تا با توجه به نیاز خود بتوانید هر کدام را به طور اختصاصی مطالعه کنید.

1- درباره استانبول

2- معرفی شهر استانبول

3- وسایل لازم برای سفر به استانبول

4- موزه های استانبول

5- حمل و نقل عمومی استانبول

6- سفر به استانبول در زمستان

7- سفر به استانبول در تابستان

8- توصیه ها و نکات سفر به استانبول

راهنمای مسافر استانبول و توضیحاتی درباره استانبول

استانبول شهری که در زمان های دور، تحت سلطه هخامنشیان در زمان داریوش کبیر بود. این شهر هفت قرن قبل از میلاد مسیح بنا شد و نام «بیزانتیوم» را به خود گرفت. اما بزرگ ترین امپراطور روم که «کنستانتین» بزرگ نام دارد تغییرات و تاریخ شگرفی را برای این شهر رقم زد که در ادامه راهنمای مسافر استانبول خواهید خواند. وی در قرن 4 میلادی امپراطوری خود را گسترش داد و توانست بیشتر آسیا را از آن خود کند. از این رو تصمیم گرفت یک پایتخت و بخش مستقلی را برای خود انتخاب نماید.

امپراطور روم (کنستانتین)، استانبول را پایتخت روم شرقی نهاد و اسمش را رُم جدید گذاشت. البته پس از مرگ وی این شهر کنستانتینوپل نام گرفت که اعراب اسم آن را به دلخواه و لهجه خود، قسطنطنیه نامیدند و همین امر باعث شد استانبول نام های مختلفی (بیزانس، قسطنطنیه، اسلامبول) داشته باشد. نام اسلامبول زمانی بر این شهر قالب گشت که سلطان محمد فاتح، بزرگ ترین امپراتور اسلامی عثمانی در قرن 15 بعد میلاد این شهر را فتح کرد.

معرفی شهر استانبول در یک نگاه

راهنمای مسافر استانبول پرشین هتل در این قسمت، به شرح منطقه های استانبول و مراکز خرید استانبول پرداخته است تا با یک به یک منطقه های این شهر تاریخی آشنا شوید. نکته جالب توجه اینجا است که هر منطقه و خیابان استانبول برای خود جایگاهی خاص دارد که با مراجعه کردن به آن ها می توانید نیاز های خود از قبیل تفریحات شبانه، خرید لباس، رستوران و کافه و ... را برطرف نمایید. در ادامه با این مناطق آشنا خواهید شد.

منطقه فاتح استانبول، تاریخی ترین منطقه استانبول

راهنمای مسافر استانبول در این قسمت می خواهد شما را با منطقه فاتح، که تاریخی ترین و زیبا ترین منطقه در قسطنطنیه است آشنا کند. این منطقه را استانبول قدیم نیز می نامند و وجه تسمیه آن برگرفته از نام پادشاه اول عثمانی (سلطان محمد فاتح) می باشد. در منطقه فاتح، محله و اماکن مشهوری مانند محله سلطان احمد، کاخ توپکاپی، مسجد آبی، مسجد فاتح بازار بزگ و ... قرار دارند که برترین هتل های استانبول نیز در آن واقع شده اند.

در منطقه فاتح، کافه ها و رستوران های مختلفی وجود دارند که انواع غذاهای سنتی ترکی مانند بورک و اسکند کباب را سرو می کنند. در جای جای این منطقه معماری و نقش و نگارهایی از تاریخ بیزانس را مشاهده خواهید کرد که در نوع خود بی نظیر است. علاوه بر این مورد، حس و حال خوب و پرسه زدن در کوچه هایی که خودشان روایتگر تاریخی کهن هستند می تواند تاثیر به سزایی در خلق خاطره های خوش برای گردشگران تور استانبول داشته باشد.

منطقه بی اغلو استانبول، بهترین پاتوق برای شب زنده داران

منطقه بی اغلو استانبول یکی از لاکچری ترین مناطق استانبول است که بهترین پاتوق برای شب زنده داران  بوده که البته برای خوشگذرانی باید هزینه های بالایی پرداخت کرد. در این منطقه کلاب های شبانه، رستوران و کافه های مشهوری وجود دارند که برای سپری کردن ساعاتی خوش، بهترین گزینه هستند. در منطقه بی اغلو استانبول محله ها و خیابان های نام آشایی وجود دارند که از جمله آن ها می توان به خیابان استقلال، میدان تکسیم، محله کاراکوی و ... اشاره کرد.

زمان حکومت عثمانی ها منطقه بی اغلو استانبول برای مردم غیر مسلمان بود تا در آن زندگی کنند. اما بعد از تغییر مقرّ فرماندهی عثمانی به کاخ دولما باغچه، تحولات بسیاری در این منطقه ایجاد شد. با ساخت پل گالاتا و ارتباط بین منطقه فاتح و منطقه بی اغلو، این منطقه رونق چشمگیری گرفت و در تاریخ آن نقطه عطف به شمار می رود.

بخش آسیایی استانبول، منطقه ای آرام برای ساکنین استانبول

در طرف دیگر تنگه بسفر استانبول، بخش دیگری از این شهر تاریخی وجود دارد که بخش آسیایی شناخته می شود. این منطقه خودش به تنهایی دارای هویتی تاریخی است که اکنون نقش مهمی در برقراری ارتباط با قسمت اروپایی و قسمت آسیایی استانبول دارد. در این بخش آسیایی منطقه هایی وجود دارند که نام آن ها «کادیکوی» و «اوسکودا» است. در منطقه کادیکوی باغ هایی سرسبز وجود دارد که می توان یک فنجان چای ترکی در استکان کمر باریک را نوش کرد و لذت برد.

محله اوسکادا که وجه تسمیه آن برگرفته از محله اسکوتاری است، یکی از منطقه های مهم در بخش آسیایی محسوب می شود که در کنار گالاتا و محله ایوب، سه نقطه مهم در خارج دیوار های قسطنطنیه به شمار می روند. وجود قبرستان های متعدد و پل معروف بسفور و دیگر اماکن تفریحی سبب رونق گرفتن این بخش شده است. در واقع می توان گفت بخش آسیایی استانبول مکانی آرام برای ساکنین شهر استانبول می باشد.

وسایل لازم برای سفر به استانبول چیست؟

در وهله اول شاید این سوال کمی پیش پا افتاده و خنده دار به نظر رسد اما با داشتن لوازم ضروری و مهم سفر می توانید سفر خود را به نحو احسن انجام دهید. در این قسمت به شرح وسایل لازم برای سفر به استانبول  اشاره می کنیم. همه ما می دانیم که بهداشت فردی مخصوصاً در سفر اگر رعایت نشود، چه عواقبی را در پی دارد. از این رو همراه داشتن مواردی که ذکر می شود سلامت شما در سفر را تضمین می کند.

اولین وسیله مهم سفر ملافه و روبالش: شاید با خود بگویید برداشتن ملافه یا روبالش چه اهمیتی دارد؟ و ما در پاسخ به شما می گوییم که این وسیله شما را از بیماری های پوست و مو مصون نگه می دارد. زمانی که شما داخل قطار، اتوبوس یا هاستل هستید نمی دانید چه کسی بر روی صندلی یا تخت نشسته است. ممکن است آن فرد بیماری نظیر شپش سر، بیماری پوستی واگیر دار مانند قارچ یا راش پوستی داشته باشد که اصطکاک پوست دست شما با آن مشکلاتی را به همراه می آورد. از این رو زمانی که ملافه خود را بر روی صندلی یا تخت می اندازید، خاطرتان آسوده است که بیماری شما را تهدید نخواهد کرد.

دومین وسیله مهم سفر مسواک و خمیردندان: بهداشت دهان و دندان نه تنها در خانه بلکه در سفر هم مهم است. این مسئله خیلی مهم است که از مسواک دیگران استفاده نکنید زیرا بیماری های دهان و لثه به سادگی انتقال پیدا می کند و سلامت شما را به خطر می اندازد.

سومین وسیله مهم سفر حوله و لباس: مسلماً انتخاب لباس در سفر مهم است زیرا باید بدانید در چه فصلی یا به چه کشوری سفر می کنید که لباس مناسب با آب و هوای آن کشور را بردارید. به عنوان مثال شهر استانبول به دلیل آب و هوای مدیترانه اش در فصل بهار و تابستان بسیار گرم است و باید لباس و لباس زیر های نخی را بردارید تا همواره خنک باشید. اما در فصل زمستان باید لباس هایی گرم همراه داشته باشید زیرا استانبول زمستان های سردی دارد.

دیگر وسایل لازم برای سفر استانبول: دوربین عکاسی از دیگر وسایل مهم سفر به استانبول است تا از گوشه گوشه ی این شهر عکس هایی ناب بگیرید و خاطره سازی کنید. همراه داشتن شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت و عکس از دیگر وسایل مهم سفر است. حال که با وسایل ضروری سفر آشنا شدید می توانید با خاطری آسوده چمدان خود را ببندید و عازم تور استانبول شوید.

موزه های استانبول، مهم ترین قسمت راهنمای مسافر استانبول

بر کسی پوشیده نیست که در راهنمای مسافر استانبول، موزه ها جایگاه ویژه ای دارند زیرا بیانگر تاریخ و تمدن این شهر هستند. همین امر موجب شد تا در این بخش مقاله به معرفی موزه های استانبول بپردازیم تا شما بتوانید با مراجعه به آن ها تور استانبول خود را پربار تر تجربه کنید.

موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبول یکی از مهم ترین و بزرگ ترین موزه های استانبول محسوب می شود که 3 موزه در آن ادغام شده اند. طبقه همکف این موزه استانبول که ساختمان اصلی آن به شمار می رود، انواع تابوت ها و سنگ قبر های اشخاص مهم از جمله تابوت اسکندر مقدونی را در خود نگهداری می کند. در این موزه استانبول تصاویر 3 بعدی از زندگی و جنگ های اسکندر را مشاهده خواهید کرد که فوق العاده بی نظیر است.

موزه باستان شناسی استانبول قسمت دیگری به نام موزه شرق باستان دارد که مجموعه ای کامل از تمدن ‌های شرقی مانند بین ‌النهرین، آناتولی، عربی، یونان و ... را به شما نشان می دهد. موزه دیگر این مجموعه، موزه هنرهای اسلامی است که مهم ترین و با ارزش ترین آثار به جا مانده از حکومت عثمانی ها را محافظت می کند. سال تاسیس این موزه ها به دوران سلطان عبدالعزیز عثمانی بر می گردد که با بازدید از موزه های باستانی لندن، وین و پاریس به این فکر می افتد که در استانبول نیز چنین موزه ای برپا شود.

البته این فکر به دلیل هزینه های بالا به سرانجام نرسید، اما در سال 1891 موزه باستان شناسی در یکی از عمارت های کاخ توپکاپی افتتاح شد و مورد استقبال گردشگران تور استانبول قرار گرفت. با تراموا به راحتی می توانید از این موزه دیدن کنید و سپس به کاخ توپکاپی که خودش به تنهایی موزه ای مهم است بروید.

موزه فرش استانبول، موزه ای از طرح و رنگ

فرش یکی از صنایع دستی مخصوص آسیا است که از نظر قیمت، ظرافت و زیبایی شهره خاص و عام است. اگر شما هم عاشق فرش های عتیقه و گران قیمت هستید می توانید به موزه فرش استانبول مراجعه کنید. در این موزه جذاب استانبول مجموعه ای از فرش ها و گلیم های کهن استانبول یافت می شود که از اقصی نقاط استانبول جمع آوری شده اند. لازم به ذکر است صنعت فرش در این شهر 1000 ساله بسیار پر رونق است.

موزه اورهان کمال استانبول، بنیان گذار ادبیات معاصر استانبول

موزه اورهان کمال استانبول یکی از مکان های دیدنی استانبول به شمار می رود که به گردشگران تور استانبول پیشنهاد می کنیم حتماً از این موزه بازدید کنند. در این موزه جذاب و دیدنی استانبول که البته خانه وی بوده است عکس ها و قاب هایی از وی، اولین کتاب های چاپ شده او، کتاب های منتشر شده به چندین زبان زنده دنیا، اتاق کار، اشیاء شخصی و لباس های اورهان کمال را مشاهده خواهید کرد. برای رسیدن به این موزه باید به خیابان جهانگیر، خیابان آکارسو، شماره ۳۲ مراجعه نمایید.

موزه هنر اسلامی ابراهیم پاشا، گنجینه ای از وزیر سلطان سلیمان

ابراهیم پاشا، وزیر سلطان سلیمان که بسیار باهوش بود اما به دلیل خیانت مورد قصاص قرار گرفت. کاخ ابراهیم پاشا بعد از محاکمه اش، تبدیل به دفتر ثبت و ادارات دولتی، سربازخانه، زندان و ... استفاده می شد که با گذشت سال ها تبدیل به موزه هنرهای اسلامی ابراهیم پاشا شد. گنجینه های ارزشمندی از هنر های مذهبی ترکیه در کاخ ابراهیم پاشا قرار گرفته که زبان هر گردشگری را به تحسین وا می دارد.

علاوه بر این که خود کاخ آثاری تاریخی محسوب می شود در منطقه ای کهن به نام فاتح قرار گرفته که درباره این منطقه قبلاً توضیحاتی ذکر شده است. در موزه هنرهای اسلامی ابراهیم پاشا مجموعه ای از قالیچه و فرش های نفیس، ظروف، گلدان های زیبا، ابزار و ادوات جنگی و ... در معرض دید عموم قرار گرفته است. ابراهیم پاشا سرگذشتی مانند امیر کبیر داشت که با دسیسه های اطرافیان، حکم قتلش صادر شد.

حمل و نقل عمومی استانبول و چگونگی پرداخت هزینه

استانبول مسافتی بیش از 5000  کیلومتر دارد، بنابر این حمل و نقل در این شهر آسان نیست زیرا همواره پر ازدحام است. این شهر به دلیل قرار گیری بر روی 7 تپه کار سختی را برای حمل و نقل عمومی دارد. اما اکنون پروژه ای عظیم در حال احداث است که توسعه و ارتباط مترو استانبول به دو قاره آسیایی و اروپایی را شامل می شود. در 29 اکتبر 2013 اولین قدم این پروژه افتتاح شد که یک تونل ریل گذاری شده، زیر تنگه بسفر است. ساعات اوج ترافیک شهری (بین 8 تا 9:30 و بین 5 تا 8 بعد از ظهر) است. دانستن حمل و نقل عمومی هر شهر مخصوصاً استانبول، از اجزای راهنمای مسافر استانبول محسوب می شود.

مترو استانبول

قطار شهری استانبول از ساعت 6:15 صبح تا نیمه شب باز است و اکنون 2 خط قطار شهری در قسمت اروپایی استانبول مشغول به کار هستند که هنوز به هم مرتبط نشده اند. خط قطار شهری آسیا نیز فعالیت می کند اما مورد توجه گردشگران نیست، زیرا هنوز به فرودگاه صباحه گوکچن وصل نشده است. خط 1 قطار شهری استانبول که از مقصد فرودگاه آتاتورک به سمت مرکز استانبول (ایستگاه آکسارای) حرکت می کند، مهم ترین خط مترو در قسطنطنیه به شمار می رود.

Yenikapi-Hacıosman طولانی ترین خط قطار شهری در استانبول و شلوغ ترین آن ها است. به این خط مترو بیشترین نیاز را خواهید داشت زیرا شما را از میدان تکسیم به منطقه فاتح، نیشانتاشی، بازار بزرگ استانبول و ...می رساند. همانطور که ذکر کردیم بیشتر جاذبه های گردشگری استانبول در منطقه فاتح و تکسیم هستند. برای رسیدن به کاباتا می توانید از فونیکولار استفاده کنید و برای رسیدن به جزایر پرنسس و کشتی مناطق آسیایی، تراموا برای حمل و نقل در دسترس می باشد.

کشتی در استانبول

کشتی های استانبول به شما اجازه می دهند از قاره اروپا به قاره آسیا حرکت کنید و بدون اتلاف وقت به مکان های مورد نظر خود در استانبول برسید. استفاده از کشتی های عمومی سبب می شود ترافیک کمتری ایجاد شود و به نوعی می توان گفت هم فال است و هم تماشا؛ چون زمانی که در این کشتی ا هستید وسعت استانبول را مشاهده خواهید کرد علاوه بر این که نسیم خنک مدیترانه صورت شما را نوازش می دهد. اسکله هایی که در سمت اروپایی قرار دارند Eminön Em، Kabataş،Karaköy  و Beşiktaş نام دارند و در سمت آسیایی اسکدار و Kadıköy وجود دارند.

اتوبوس و متروبوس استانبول

400 خط اتوبوس در استانبول وجود دارد که اکثر آنها تا نیمه شب مشغول فعالیت هستند که سلطان نامه از این قاعده مستثنی است چون ایستگاه تراموا در آن وجود دارد. اتوبوس ها به سراسر شهر قسطنطنیه می روند و مقصد ایستگاه های اصلی به رنگ زرد در دو طرف اتوبوس ها نمایان است تا گردشگران گمراه نشوند.

متروبوس در واقع اتوبوس هایی هستند که برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در خطوط مشخص حرکت می کنند. متروبوس ها بیشتر در اطراف شهر ارائه خدمت می کنند که برای گردشگران نیازی مبرم به شمار نمی رود. پرداخت هزینه تنها با کارت الکترونیکی استانبول امکان پذیر است که در عنوان ذیل به آن اشاره شده است.

پرداخت هزینه با کارت الکترونیکی استانبول  

به منظور استفاده از کلیه وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول اعم از قایق ها، متروها، اتوبوس ها، تراموا ها، مراکز تفریحی و ... باید از کارت الکترونیکی استانبول استفاده نمایید. جهت تهیه آن می توانید به کیوسک های کوچک و نزدیک همه ایستگاه های مترو، اسکله ها و همچنین ایستگاه های اتوبوس مراجعه کنید. البته مبالغی که باید برای شارژ کارت الکترونیکی بپردازید متفاوت است که متصدی فروش توضیحاتی را به شما خواهد داد.

سفر به استانبول در زمستان چگونه است؟

سفر به استانبول در زمستان هم جاذبه های منحصر به خود را دارد که می توانید در این فصل بیشترین استفاده را از این تفریحات ببرید. یکی از بهترین تفریحات در زمستان اسکی سواری و رفتن به شهربازی های سرپوشیده است که در مطلبی جدا به آن ها پرداخته شده است، اما در این قسمت راهنمای مسافر استانبول با تفریحات زمستانی استانبول آشنا خواهید شد.

پیست اسکی کاراتپه استانبول و چشم اندازی خارق العاده

پیست اسکی کاراتپه یکی از بهترین مراکز تفریحی و گردشگری استانبول است که در سفر به استانبول در زمستان می توانید به آن مراجعه کنید. در این پیست اسکی شما می توانید برف بازی کنید و مشغول اسکی کردن شوید. این مجموعه تفریحی دارای استانداردهای ایمنی می باشد و دارای کافی شاپی است که انواع نوشیدنی های سرد و گرم و دسرها و میان وعده های سبک را ارائه می دهد.

پیست اسکی کاراتپه استانبول از امکانات فوق العاده ای برخوردار است و چشم انداز بی نظیری از کوه، درختان و دریای مرمره را به بازدید کنندگان خود هدیه می دهد. همه ساله گردشگران بسیاری جذب این مکان می شوند تا سفر به استانبول در زمستان را با بهترین خاطره ها پشت سر بگذارند. این مکان تفریحی و جذاب از سطح دریا 1650 متر بالاتر است.

جزایر کوچک استانبول و تجربه تفریحی ارزان

اگر تور استانبول خود را 7 روزه رزرو کرده اید توصیه می کنیم از جزیره های فوق العاده زیبای استانبول نیز دیدن کنید. بیشتر تور لیدرها تفریحات گران قیمت را به گردشگران پیشنهاد می دهد که کار درستی نیست، اما نگران نباشید با اندکی هزینه می توانید به جزیره های مجاور استانبول بروید و خاطره هایی رویایی را برای خود رقم بزنید. زمانی که به اسکله کاباتاش بروید، کشتی ‌های مسافربری عمومی هستند تا شما را به جزیره های استانبول مانند برج دختر و جزایر پرنس و بیوک آدا ببرند. البته توصیه می کنیم ساعات حرکت کشتی ها را چک کنید تا در زمان مقرّر کنار اسکله حضور داشته باشید تا از کشتی جا نمانید.

شهر بازی موی پارک استانبول

یکی دیگر از گزینه های سفر به استانبول در زمستان، مراجعه به شهر بازی های سرپوشیده است که شما را از سردی هوا مصون داشته و خاطره هایی هیجان انگیز را برای شما به جا می گذارد. شهر بازی موی پارک استانبول با وسعتی بالغ بر 12000 متر مربع و وسایل تفریحی پیشرفته یکی از محبوب ترین مکان ها نزد توریست ها در استانبول است. این شهر بازی دارای بخش های مختلفی از جمله ترن هوایی مهیج، چرخ و فلک بزرگ، شاتل پرسرعت، تونل سرگرمی و هیجان، بازی های مجازی و ... است. با مراجعه به این شهر بازی استانبول می توانید لحظه های مفرحی را تجربه کنید.

سفر به استانبول در تابستان و گشت گذار در استانبول

مسلماً تابستان بهترین فصل سفر برای خانواده ها است، زیرا که مدارس تعطیل هستند و خانواده ها به همراه فرزندانشان می توانند راهی سفر شوند. این مسئله خیلی مهم است که در تابستان به چه مکان های تفریحی در استانبول بروید تا خوش بگذرد. در ادامه راهنمای مسافر استانبول به معرفی مهم ترین خیابان ها و پارک های آبی روباز استانبول پرداخته ایم تا زمان سفر به استانبول در تابستان، دچار سردرگمی نشوید.

خیابان استقلال استانبول، پاتوق کافه گردها

خیابان استقلال استانبول یکی از خیابان های مهم در شهر بیزانس است که بیشتر کافه ها، سالن بارها و رستوران های مشهور استانبول در آن قرار گرفته اند. قدیمی ترین راه آهن زیرزمینی استانبول (سال 1875) که در نزدیکی تونل پل گالاتا قرار دارد، در پایین خیابان استقلال قابل دسترس است. این خیابان بهترین مکان برای گردشگرانی است که به کافه گردی علاقه دارند و می خواهند مزه های مختلف را بچشند.

همچنین یک تراموای بسیار معروف قدیمی در خیابان استقلال وجود دارد که شما را تا بالای تپه و میدان تکسیم می رساند. خیابان جمهوریت، از دیگر خیابان های شلوغ استانبول است که بسیاری از هتل های استانبول، غرفه های فروش کالا، رستوران ها و ... در آن قرار دارند و به سادگی از طریق خیابان استقلال قابل دسترس می باشد.

خیابان نیشانتاشی استانبول، دنیای مد و پوشاک

خیابان نیشانتاشی استانبول از دیگر خیابان های مهم این شهر است که هر گردشگری علی الخصوص بانوان عاشق آن هستند. زیرا در این خیابان انواع بوتیک های معروف مد و لباس حضور دارند که تمامی ملزومات لباس زنانه و مردانه را عرضه می کنند. البته این خیابان یکی از اعیانی ترین خیابان های استانبول به شمار می رود که خرید کردن از آن جیبی پر از پول می خواهد. در پیاده رو های خیابان ابدی ایپیکچی، می توانید از نوشیدن یک فنجان قهوه در کافه لذت ببرید. نانوایی های مختلف، بازارهای کوچک و پارک ماچکا از دیگر جاذبه های نیشانتاشی هستند.

پارک آبی دلفین استانبول، بهترین مکان در تابستان

از دیگر تفریحات مهیج در سفر به استانبول تابستان می توان به آبتنی و خنک کردن و تفریح کردن در پارک های آبی اشاره کرد. پس چه بهتر که با مراجعه به پارک آبی دلفین استانبول، لحظه های وصف نشدنی را برای خود رقم بزنید. پارک آبی دلفین استانبول فعالیت خود را از سال 2001 شروع کرد. این پارک آبی با داشتن سرسره هایی مهیج و سرعتی، ترشح آدرنالین در خون شما را افزایش می دهد. 

این پارک آبی روباز بهترین مکان تفریحی در تابستان است. از جمله سرسره هایی که در این پارک آبی پر طرفدار هستند می توان به شاه کبرا، سرسره‌ های کودکان، آناکوندای مشکی و آبی، سونامی و سقوط آزاد و ... اشاره کرد. استخر های کودک و خانواده، لنگرگاه و استخر بزرگ این پارک آبی مکان مطلوبی برای استراحت از سرسره های مهیج است. والیبال ساحلی و زمین تنیس از دیگر امکاناتی هستند که در این پارک آبی وجود دارند. 

تصور کنید شنا کردن در کنار دلفین ‌ها و بازی واترپولو همراه خانواده چقدر می تواند هیجان انگیز باشد.  دسترسی به مجموعه پارک آبی دلفین استانبول فوق العاده راحت است زیرا ترانسفر رایگان از مهم ترین مراکز شهر مانند میدان تکسیم، منطقه فاتح و ... در دسترس تویست ها می باشد. هزینه ورودی آقایان: 70 لیر، هزینه ورودی بانوان : 55 لیر و هزینه ورودی اطفال (5 تا 12 سال): 33 لیر می باشد.

پارک آبی آکوا مارین استانبول در دل تاریخ استانبول

پارک آبی آکوا مارین استانبول از دیگر تفریحات تابستانی استانبول است که در دل تاریخ شهر استانبول، یعنی منطقه فاتح قرار دارد. این پارک آبی 3000 نفر گنجایش دارد که یکی از بزرگ ترین پارک های آبی استانبول به شمار می رود. وسعت بالا، انواع سرسره‌ های هیجان انگیز و ترسناک، چاله سیاه، کامیکاز، سرسره هیجان، سرسره‌ های پیچ در پیچ و غیره از جمله تفریحاتی هستند که در این پارک آبی استانبول می توانید انجام دهید.

اگر بعد از این همه هیجان می خواهید نفسی تازه کنید و به استراحت بپردازید، پیشنهاد می کنیم به استخر مجموعه مراجعه کنید و در کنار خانواده از این امکانات نهایت لذت را ببرید. این پارک آبی نیز مانند پارک دلفین های استانبول، ترانسفر رایگان از مراکز مهم شهر دارد که در قسمت بالا ذکر شده است. هزینه ورودی آقایان به این مجموعه آبی 70 لیر،  هزینه ورودی بانوان 55 لیر و هزینه ورودی خردسالان (5 تا 12 سال) 33 لیر می باشد.

لذت بستنی خوردن سفر به استانبول در تابستان

جدا از این که بستنی، دسری خوشمزه و محبوب در جهان است، نمی توان از بستنی های سنتی و خوشمزه ترکی چشم پوشی کرد. نحوه ارائه بستنی در استانبول واقعاً جالب است و تنها با مراجعه به بستنی فروشی ترکی می توان آن را تجربه کرد. با یک بار رفتن به بستنی فروشی ‌های سنتی، بازی های جذابی را مشاهده خواهید کرد که خودتان شگفت زده خواهید شد.

حمام ترکی استانبول، نماد فرهنگ و اصالت

حمام‌ های ترکی بخش مهمی از فرهنگ ترک ‌ها می باشد. اگر به یک حمام خوب و قدیمی استانبول مراجعه کنید، مسلماً تجربه ای وصف ناپذیر از ماساژ و تمیزی را خواهید داشت. در حمام ترکی شما با کف فراوان شسته می شوید و ماساژ داده می شوید تا تمام خستگی از تن شما بیرون رود. سپس با صرف یک نوشیدنی خنک می توانید لباس پوشیده و از حمام خارج شوید. بهترین حمام ترکی موجود در استانبول، حمام ترکی جنب مسجد ایا صوفیه است که می توانید با مراجعه به آن نهایت لذت را ببرید.

توصیه ها و نکات مهم سفر به استانبول

مهم ترین توصیه ای که پرشین هتل به شما در تور استانبول دارد این است که حتماً از لوازم شخصی خود استفاده نمایید تا در سفر دچار بیماری نشوید. دومین توصیه این است که دوربین عکاسی را از خود جدا نکنید، زیرا گرفتن عکس تنها خاطره ای است که تا سال های دراز به یادگار می ماند.دیگر این که برای سفر به استانبول نیاز به ئیزا نخواهید داشت، چون کشور ترکیه و ایران با امضای توافقنامه ای این امکان را ایجاد کرده اند تا بدون داشتن ویزا، گردشگران هر 2 کشور داخل یا خارج شوند. 

از دیگر نکته های مهم در سفر استانبول همراه داشتن سند اقامت، شناسنامه و کارت ملی، پاسپورت و ... است تا در زمان تحویل گرفتن اتاق هتل، دچار مشکل نشده و به راحتی اتاق مورد نظر خود را تحویل بگیرید. آرزوی پرشین هتل برای شما گردشگران عزیز، سفری خوش همراه با بهترین قیمت است که مراجعه به رزرو تور استانبول می توانید سفری ارزان و شیرین را برای خود رقم بزنید.