میدان تکسیم استانبول منطقه ای معروف و حائز اهمیت در شهر توریست پذیر استانبول محسوب می شود. این منطقه به دلیل وجود هتل های متعدد بسیار مورد توجه گردشگران قرار دارد. همین امر سبب شده تا ما به طور تخصصی به معرفی هر آنچه در این منطقه وجود دارد بپردازیم. این مقاله را تا پایان دنبال کنید تا بتوانید بدون سردرگمی به تردد در میدان تکسیم بپردازید.

میدان تکسیم استانبول همانطور که گفته شد بسیار مورد توجه گردشگران قرار دارد و علاوه بر آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می توانید بهترین هتل های استانبول را در این منطقه رزرو نمایید. از این رو میدان تکسیم در اکثر اوقات شلوغ بوده و سرشار از گردشگر می باشد.

بهترین مطالب راهنمای مسافر استانبول

کمی درباره موقعیت مکانی و تاریخچه میدان تکسیم استانبول

میدان تکسیم استانبول به عنوان قلب مدرن شهر استانبول شناخته می شود . این میدان در سال 1928 پیدایش یافت که در قسمت اروپایی شهر نیز قرار دارد. در گذشته میدان تقسیم محلی برای تجمعات مهم و یا اعتراض های مردمی بوده است. مردم جشن ها و ضیافت های خود را در میدان تکسیم انجام می دادند که به همین دلیل تاریخچه زیبایی از این میدان بر جای مانده است. 

میدان تکسیم چرا به این صفت نام گذاری شده است؟

در زمان های قدیم میدان تکسیم استانبول دارای یک آب انبار سنگی بوده است. این آب انبار کار تقسیم آب در همه ی نقاط ضلع غربی شهر استانبول را انجام می داد. تکسیم در لغت به معنای تقسیم کردن است که به دلیل وجود همین آب انبار، این نام بر روی میدان گذاشته شده است. 

سیستم حمل و نقل در میدان تکسیم استانبول

یکی از دلایل مهم برای اهمیت میدان تکسیم استانبول، سیستم حمل و نقل در این منطقه می باشد. شما می توانید با استفاده از وسایل نقلیه از این میدان به تمام نقاط شهر استانبول دسترسی پیدا کنید و به راحتی در شهر تردد داشته باشید. بی شک اقامت در هتل های میدان تکسیم بهترین انتخاب برای شما محسوب می شود. زیرا می توانید در کمترین زمان با وسایل نقلیه متفاوت و قیمت های مختلف در شهر تردد کنید. 

میدان تکسیم استانبول به نوعی تمامی وسایل حمل و نقل عمومی اعم از مترو، اتوبوس، تراموا، تاکسی و ... را دارا می باشد. تردد در خیابان های اطراف این میدان بسیار راحت و با سهولت کامل امکان پذیر است که شما را از هرگونه اتلاف وقت منع می کند. ترامواهای بسیاری در این میدان ساخته شده اند که به خیابان استقلال و دیگر منطقه ها می رسند. قدیمی ترین تراموای استانبول نیز در این منطقه قرار دارد.

راهنمای مسافر استانبول و اطلاعاتی جامع

جاذبه های دلنشین در میدان تکسیم استانبول

در میدان تکسیم استانبول جاذبه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید از آن ها لذت ببرید. یکی از دلایلی که سبب شده گردشگران در این میدان توقف کنند وجود پرنده هایی است که بر روی زمین می نشینند. شما می توانید حتی به این پرنده ها غذا دهید و یا در کنار آن ها عکس های زیبایی را ثبت کنید. برای غذا دادن به این پرنده ها کافی از فروشندگان سیار در میدان، غذای آن ها را خریداری نمایید.

میدان تکسیم استانبول دارای رستوران های متعدد و بسیار جذابی است که صرف غذا در این رستوران ها می تواند بهترین لذت را در یک وعده غذایی به شما منتقل کند. رستوران هایی با فضای زیبا و سرو بهترین غذاهای ترکی در میدان تکسیم آماده پذیرایی از شما گردشگران عزیز هستند. انواع غذاهایی که در این رستوران ها یافت می شوند می توان به دونر های ترکی، آدانا کباب، شیش کباب، مک دونالد، کی اف سی، کینگ برگر و ... اشاره کرد.

مکان های نزدیک به میدان تکسیم استانبول

میدان تکسیم استانبول تا قسمت آسیایی این شهر فاصله زیادی ندارد. گردشگران می توانند از این میدان به مکان های تفریحی در نزدیکی هتل خود دسترسی پیدا کنند. اسکله امینونو یکی از جاذبه های تفریحی استانبول که تا میدان تکسیم فاصله بسیار کمی را دارا می باشد. در این اسکله کشتی های تفریحی بسیاری قرار دارد که در آن ها کشتی های ایرانی نیز به چشم می خورند. 

میدان زیبای تکسیم برای آن دسته از گردشگرانی که به دنبال یک هتل در نزدیکی مراکز خرید می گردند مناسب می باشد. زیرا در نزدیکی این میدان مراکز خریدی از جمله مرکز خرید گرند جواهیر استانبول قرار دارد که شما می توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید. انتخاب هتل های 4 ستاره و 5 ستاره در اطراف میدان تکسیم می تواند بهترین اقامت را در شهر استانبول برای شما و عزیزانتان رقم زند.

 

بیشتر بخوانید :
منابع :