شهربازی مویی پارک استانبول از برترین شهربازی های اروپا است که به دلیل سرپوشیده بودن، یکی از بزرگ ترین شهربازی های سرپوشیده در جهان نیز به شمار می رود. با این که شهر استانبول از مکان های تاریخی و گردشگری بسیاری برخوردار است، ولی گردشگرانی هم هستند که می خواهند تور استانبول را به گونه ای خاص تجربه کنند.

توصیه پرشین هتل به گردشگرانی که عاشق هیجان و تفریح هستند، مراجعه به شهربازی مویی پارک و دیگر شهربازی های استانبول، می توانند اوج لذت، تفریح و آدرنالین را تجربه نمایند. در ادامه این مطلب از مجله گردشگری به شرح کامل این شهربازی در استانبول می پردازیم.

مویی پارک
شهربازی مویی پارک استانبول

شهربازی مویی پارک استانبول چند طبقه و چقدر مساحت دارد؟

شهربازی مویی پارک استانبول به دلیل این که در مرکز خرید استانبول مال قرار گرفته، تنها 2 طبقه از این بازار را به خود اختصاص داده است. طبقه اول این شهربازی برای بزرگسالان در نظر گرفته شده که شامل بازی هایی پرهیجان و استراتژیکی می شود. طبقه دوم نیز برای کودکان طراحی شده تا بازی های متناسب با سن خود را انجام دهند و نهایت لذت را ببرند.

شهربازی مویی پارک با هزینه ای 36 میلیون دلاری ساخته شده که مساحتی بالغ بر 12 هزار مربع دارد، امکانات و خدمات رفاهی بسیار بالایی را درون خود گنجانده تا بازدیدکنندگان، ساعاتی را به خوشی در این شهربازی بگذرانند. انواع وسایل بازی و تفریحی، سیستم تهویه مطبوع، آسانسور و پله برقی، سرویس بهداشتی و ... در این شهربازی تعبیه شده اند.

مویی پارک
نمای داخلی استانبول مال که محل قرارگیری شهربازی مویی پارک است

چگونه از تفریحات مویی پارک استفاده کنیم؟

جهت استفاده از تفریحات این شهربازی استانبول، کاری بسیار راحت در پیش روی شما خواهد بود. شما با در دست داشتن یک کارت که قابل شارژ است می توانید هزینه دلخواه برای تفریحات بپردازید و بدون نیاز به ایستادن در صف، از آن ها استفاده کرده و نهایت لذت را ببرید.

مویی پارک
شهربازی مویی پارک در مرکز خرید استانبول مال

اگر در حین بازی های پرهیجان، شارژ کارت بازی تمام شد نگران نباشید، زیرا در تمامی قسمت های شهربازی مویی پارک استانبول مسئول شارژ کردن کارت وجود دارد. از دیگر زیبایی های این شهربازی، وجود لباس متحد الشکل و سرویس دهی عالی به مراجعه کنندگان است.

شهربازی مویی پارک از چه قسمت هایی شکل گرفته است؟

همانطور که ذکر کردیم این شهربازی دارای مساحت بسیاری بوده و همین امر می طلبد که از بخش های مختلفی شکل بگیرد. از قسمت های مختلف این شهربازی می توان به قسمت فان هاوس، سواری با کاروان، بازی های ورزشی، پرواز علاءالدین، هتل وحشت و ... اشاره کرد که در ذیل مطلب به شرح آن ها می پردازیم.

مویی پارک
نمای داخلی شهربازی مویی پارک

قسمت پرواز علاءالدین در مویی پارک

پرواز علاءالدین یکی از محبوب ترین بخش های شهربازی مویی پارک است که کودکان می توانند از رودخانه ای خروشان گذر کنند و لذت ببرند. پرواز علاءالدین شما را تا ارتفاع 2 متر بالا می برد و کودکان این چنین تصور می کنند که از رودخانه ای عظیم در حال گذر هستند. البته این مسئله را در نظر بگیرید که استفاده از این بخش محدودیت سنی داشته و کودکان زیر 7 سال، اجازه استفاده از این تفریح را ندارند.

با استفاده از این بخش می توانند لذت رد شدن از رودخانه های خروشان را تجربه کنند. این مجموعه وسیله ای دارد که تا ارتفاع 2 متر، بالا و پایین می روند و بچه ها تصور می کنند که انگار از رودخانه ای در حال عبور هستند. ناگفته نماند فقط کودکان بالای 8 سال اجازه استفاده از آن را دارند.

مویی پارک
هتل وحشت در مویی پارک قسطنطنیه

هتل وحشت، قسمت دیگری از مویی پارک

یکی از مهیج ترین و ترسناک ترین بخش های moi park، بخش هتل وحشت می باشد که تنها برای افراد بزرگسال در نظر گرفته شده است. پیشنهاد می کنیم اگر بیماری زمینه ای یا قلبی عروقی دارید، به این قسمت مَخوف نروید. زیرا آدرنالینی بسیار بالا در خون شما ترشح می شود که ممکن است باعث ایست قلبی (بیماری های زمینه ای) شود.

هتل وحشت مساحتی بالغ بر 750 متر داشته که اشخاصی با چهره ای کریه المنظر و لباس هایی آلوده به خون، شما را به بازی دعوت می کنند. محیط های دلهره آور و شوکه کننده ای در این هتل وجود دارد که اوج ترس را در خود احساس خواهید کرد. اما این تنها اول ماجرا بوده و اتفاقاتی غیر منتظره، برای شما خواهد افتاد.

بخش هتل وحشت برای افراد زیر 13 سال ممنوع است، ضمن این که بانوان باردار و افراد مسن نیز نمی توانند از این سرگرمی لذت ببرند. اگر به دنبال آدرنالین بالا، ترس و ... هستید، پرشین هتل به شما پیشنهاد می کند که قسمت هتل وحشت moi park استانبول را از دست ندهید.

مویی پارک
نمای دیگر از مویی پارک

بخشی برای همه سنین به نام فان هاوس

بدون شک محبوب ترین و خواستنی ترین مکان در شهربازی مویی پارک استانبول، قسمت فان هاوس است که تمامی سنین می توانند از بازی های این بخش استفاده نمایند. در فان هاوس پدر و مادرها همراه کودکان خود می توانند بر روی استوانه های متحرک، تمرکز خود را بسنجند یا یک سطح لغزنده را انتخاب کنند.مانع هایی نیز برای هیجان بیشتر در این بخش طراحی شده که باید از آن ها عبور کنید تا بازی تمام شود. ناگفته نماند کودکان زیر 6 سال اجاره ورود به این بخش را ندارند.

کارناوال بازی در مویی پارک استانبول

کارناوال بازی، بهترین انتخاب برای کودکان3، 4 و 5 ساله در شهربازی مویی پارک است که می توانند مشغول تفریح شوند. ماهیگیری در سطح های شیب دار، حوضچه هایی کوچک که در آن موجودات دریایی مصنوعی، کوسه، قو و ... تعبیه شده اند تا مراجعه کنندگان کوچک بتوانند، از ماهیگیری خود لذت ببرند. البته جایزه هایی نیز برای خوشحالی بیش از پیش کودکان در نظر گرفته شده که به آنان داده می شود.

مویی پارک
قسمت فان هاوس شهربازی مویی پارک

مویی پارک و قسمت بازی های ورزشی 

بزرگسالان می توانند در بخش بازی های ورزشی به تقویت عضلات یا پرورش روحیّات خود بپردازند. بسکتبال، پینت بال، فوتبال دستی و ... از جمله بازی هایی هستند که در این شهربازی وجود دارند. ایجاد بازی های گروهی و خانوادگی از دیگر مزیت های این قسمت است که خانواده ها می توانند همراه فرزندان خود به تفریح و نشاط مشغول شوند.

منطقه سواری کاروان و دیگر بازی ها در مویی پارک استانبول

منطقه سواری کاروان برای کودکان 1 تا 4 ساله در نظر گرفته شده که یک قطار کودک با صندلی های رنگی رنگی، از مسیری زیبا در ارتفاع 90 سانتی متری حرکت می کند. لازم به ذکر است تمامی تمهیدات ایمنی برای کودکان در نظر گرفته شده و هیچ خطری آنان را تهدید نخواهد کرد.

مویی پارک
نمای دیگری از شهربازی moipark

شهربازی مویی پارک استانبول بخش های مختلف دیگری را برای تفریح در نظر گرفته که از جمله آن ها می توان به رانندگی کودکان، آسانسور جنگلی، ترن هوایی کوچک و بزرگ اشاره کرد. اگر در این شهربازی استانبول احساس گرسنگی یا تشنگی کردید، اصلاً نگران نباشید. چون امکانات رفاهی در آن وجود دارد.

امکانات رفاهی مویی پارک استانبول چیست؟

در شهربازی سرپوشیده moi park استانبول رستوران های زنجیره ای و یک فودکورت تعبیه شده تا رفاه و آسایش بازدیدکنندگان فراهم شود. در رستوران های این شهربازی انواع غذاهای بین المللی و در کافی شاپ آن می توانید متنوع ترین نوشیدنی های سرد و گرم و میان وعده ها را نوش جان نمایید.

لازم به ذکر است هزینه ورودی به این شهربازی از 4 تا 10 لیر می باشد که با توجه به سن افراد، محاسبه می شود. نکته دیگر این که شما می توانید بعد از کلی تفریح و سرگرمی، به غرفه های تجاری استانبول مال بروید و از برترین برندهای مد و پوشاک دیدن نمایید و خریدی فوق العاده را تجربه کنید.

مویی پارک
زیبایی های مویی پارک

آدرس مویی پارک استانبول و اماکن نزدیک به آن

مویی پارک استانبول در باشاک شهیر، بلوار سلیمان دمیرل (Süleyman Demirel)، محله محمود بی قرار گرفته است. این شهربازی با میدان تکسیم استانبول تنها 20 کیلومتر فاصله داشته و مرکز خرید فروم استانبول در 12 کیلومتری آن قرار گرفته است. ایستگاه مترو İkitelli Sanayi در نزدیکی مویی پارک بوده و به راحتی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

ساعات استفاده از شهربازی مویی پارک قسطنطنیه از 10 صبح تا 22 شب باز بوده که فقط در روزهای دوشنبه از ساعت 12 ظهر تا 10 شب آماده خدمت رسانی به گردشگران تور استانبول می باشد. به دلیل دور بودن این شهربازی از مرکز شهر، متاسفانه هتلی در نزدیکی آن وجود ندارد، اما برای اقامتی راحت و انتخاب یک هتل استانبول با قیمت عالی یا ررزو تور استانبول، می توانید با شماره های 021،43000020 تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :