استانبول شهری که سراسر زیبایی است و به دلیل 2 قاره ای بودنش، بی همتاست. همین موارد در کنار تفریحات استانبول باعث شده تا سفر به استانبول یکی از پر مخاطب ترین سفرهای خارجی نزد گردشگران به خصوص ایرانی ها باشد. اگر سفر به استانبول را رایج ترین نوع سفر خارجی بنامیم گزافه نگفته ایم زیرا سفر به استانبول با کمترین دردسر (بدون نیاز به ویزا) امکان پذیر است.

دانستن نکات سفر به استانبول کمک ی کند تا با آگاهی بیشتر راهی استانبول شوید و از سفر خود نهایت استفاده را ببرید. شاید با خود بگویید در سفر به استانبول لیر ببریم یا دلار؟ پیشنهاد ما به شما همراه داشتن دلار است که می توانید به راحتی آن را تبدیل به لیر کنید. پس با توجه به اهمیت موضوع، این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل را از دست ندهید.

سفر به استانبول
شب های استانبول

کارهایی که باید در اولین سفر به استانبول انجام دهید

شاید شما عزیزان یکی از مسافرانی باشید که اولین سفر استانبول را تجربه می کنید. تصور کنید بازدید از جاهای تاریخی استانبول همچون روستای کانلیکا استانبول یا مسجد ایاصوفیه انجام داده اید و قصد دارید برای دیدن غروب آفتاب به تنگه بسفر بروید.

چقدر این تصورات جذاب است که با رزرو تور استانبول به حقیقت خواهد پیوست. توصیه می کنیم در اولین سفر استانبول حتماً به پارک های آبی استانبول بروید. در پارک های آبی استانبول شما می توانید یک روز کامل را با آب بازی و هیجان سپری کنید.

سفر به استانبول
تراموا در استانبول

پس از مراجعه به پارک های آبی و استراحت شبانه، روز بعد را به بازدید از جاهای تفریحی استانبول همچون شهربازی ها اختصاص دهید. شهربازی های سرپوشیده ای که در برترین مراکز خرید استانبول همچون مرکز خرید فروم استانبول و مرکز خرید استانبول مال جای گرفته اند که می توانند لذت خرید و تفریح را همزمان برای شما به ارمغان بیاورند.

پس از تفریح و خرید نوبت به دیدن موزه های استانبول می رسد که در جایگاه خود بسیار جذاب هستند. سفر با کشتی های تفریحی، مراجعه به محله های تاریخی استانبول همچون محله فاتح، بشیکتاش و ... هم از دیگر جاهایی هستند که می توانید در سفر به استانبول آن ها را ببینید.

سفر به استانبول
نمایی از تنگه بسفر

برای سفر به استانبول چه ببریم؟

بستن چمدان یکی از مهم ترین کارهایی است که باید در ابتدای سفر به استانبول انجام داد. در چمدان خود حنما لباس های نخی گشاد یک جفت صندل و چند دست لباس نازک بگذارید. روغن بدن و کرم ضدآفتاب همراه با کلاه را نیز فراموش نکنید. این وسایل جهت حفاظت شما در برابر اشعه آفتاب کارآمد هستند.

دوربین عکاسی نیز جزء مهم ترین وسایل سفر به استانبول به شمار می رود چون باید خاطره های زیبایی را به ثبت برسانید تا در سال های آینده، خاطرات خوبتان را یادآوری کند. باید بدانید که استانبول آب و هوایی مدیترانه ای یعنی گرم و مرطوب در تابستان دارد پس از پوشیدن لباس های تنگ (جهت جلوگیری ازعرقسوز شدن بدن)خودداری کنید.

سفر به استانبول
هزینه سفر به استانبول لیر یا دلار

هیچوقت اشیاء نوک تیز همچون چاقو یا دیگر اشیا برنده را به همراه نداشته باشید که در فرودگاه از شما صلب و ممکن است هزینه هایی را متحمل شوید. حتما مدارک شناسایی معتبر از قبیل پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه و واچر هتل را به همراه داشته باشید.

نکات سفر به استانبول که بهتر است بدانید!!

یکی از نکات سفر به استانبول این است که حتما مواظب پول نقد و اشیاء قیمتی خود باشید. بر کسی پوشیده نیست که در شهرهای سیاحتی، سرقت به وفور دیده می شود که حتی ممن است مدارک خود را هم از دست بدهید. پس نکته مهم اینجاست که اشیاء قیمتی و مدارک هویتی خود را در جای امن همچون سیف باکس هتل یا پذیرش هتل بگذارید.

یکی دیگر از نکات سفر به استانبول همراه داشتن لیر یا دلار است که با تجربه های به دست آمده چنین بر می آید که همراه داشتن دلار بهتر از لیر می باشد. زیرا دلار در هر مکان و زمانی تبدیل به ارزهای مختلف می شود. پس حتما دلار به اندازه کافی همراه خود داشته باشید.

سفر به استانبول
عکس پاسپورت برای سفر

اگر می خواهید در سفر به تنها شهر اوراسیایی جهان هزینه کمتری بابت رفت و آمد پرداخت کنید، حتما وسایل حمل و نقل عمومی همچون تراموا، مترو استانبول و ... را برای رفت و آمد انتخاب نمایید. جهت استفاده از تمامی خدمات حمل و نقل شهری استانبول بهتر است استانبول کارت تهیه کنید که در مقاله ای مجزا به شرح مزایای استانبول کارت پرداخته ایم.

یکی دیگر از نکات مهم در سفر به استانبول نوع پرواز است که باید بدانید شرکت های هواپیمایی ترک همچون ترکیش ایرلاین در فرودگاه صبیحه گوکچن فرود می آیند. برخی دیگر از شرکت های هواپیمایی همچون ایران ایر و ماهان ایر هم در فرودگاه جدید استانبول به زمین می نشینند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره فرودگاه های استانبول می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

هزینه های سفر به استانبول را چگونه برنامه ریزی کنیم؟

همانطور که می دانید مدیریت هزینه های سفر یکی از نکات مهم سفر به استانبول است. هزینه های سفر به استانبول بر اساس نیاز و درخواست های گردشگران مشخص می شود که تمایل به تجربه سفری لوکس دارند یا مقرون به صرفه! ولی باید به این مسئله توجه داشت که حداقل هزینه برای سفر به استانبول جهت رفت و آمد و تفریح در شهر حدود 25 تا 60 دلار است.

یکی از راه حل های عالی برای مدیریت کردن هزینه ها، تهیه کارت های اعتباری استانبول است که با توجه به نیاز گردشگران در گیشه ی مربوطه ارائه می شوند. همچنین مستر کارت و امریکن اکسپرس هم برای پرداخت هزینه های سفر نیز امکان پذیر است.

یکی دیگر از راه های مدیریت کردن هزینه های سفر، انتخاب هتل استانبول است. هرچه شما هتلی با سطح پایین تر را انتخاب کنید، هزینه های سفر نیز کاهش می یابد. پس می توانید با مراجعه به لیست هتل های استانبول بهترین انتخاب را انجام دهید.

بیشتر بخوانید :
منابع :