سفر به استانبول یکی از رایج ترین سفر هایی است که امروزه توسط هموطنان عزیزمان صورت می گیرد و روزانه شاهد درخواست های بسیاری از سمت گردشگران برای تور استانبول هستیم. از این رو موضوعات مختلف در این نوع سوار همواره مورد بررسی قرار می گیرد و کلمه سفر به استانبول در سرچ گوگل با عنوان های مختلف جستجو می شود.

با راهنمای سفر به استانبول به طور کامل آشنا شوید

به عنوان مثال در سفر به استانبول اولین موضوعی که گردشگران با آن مواجه می شوند و سوالات متداول در این مورد در ذهن افراد شکل می گیرد، چگونگی خرید تور استانبول و مبالغ مورد نیاز در طول سفر است؛ همچنین این هزینه ها بیشتر به صورت لیر کاربرد دارد و یا دلار؟ در سفر به استانبول لیر به همراه ببریم بهتر است یا دلار؟ پرشین هتل در ادامه این مقاله پاسخ تمامی این سوالات را داده است و راهنمایی های لازمه برای هزینه در سفر را به شما معرفی می کند.

واحد پول کشور ترکیه و استانبول چیست؟

سفر به استانبول با توجه به قرار گیری در کشور ترکیه، نیازمند کسب اطلاعات درباره پول ترکیه است؛ در واقع این دو باهم تفاوتی ندارند و شما باید در سفر به استانبول به واحد پول ترکیه توجه داشته باشید. همانطور که می دانید دلار آمریکایی است و به عنوان واحد پول اصلی آمریکا شناخته می شود. با توجه به این موضوع، مشخص می شود که واحد پول ترکیه، لیر می باشد. واحد یکای پول ترکیه نیز کروش است که در واقع 100 کروش برار است با یک لیر. 

تفاوت استفاده دلار یا لیر در سفر به استانبول

در سفر به شهر استانبول دلار به همراه داشته باشیم یا لیر، یکی از رایج ترین سوالاتی است که در سرچ گوگل مطرح می شود و سایت های مخلتفی توضیحاتی درباره آن را بیان کرده اند. اگرچه واحد اصلی پول ترکیه و استانبول لیر است، اما با این وجود اگر قصد رزرو تور استانبول را دارید، همراه داشتن دلار آمریکایی برای شما بهتر می باشد؛ البته این توصیه دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

چرا در سفر به استانبول دلار به همراه داشته باشیم؟

همانطور که می دانید دلار آمریکایی یک واحد پول جهانی است که برای سفر استانبول، به صرفه تر خواهد بود. شما در کشور ایران، دلار را خرید می کنید و در سفر به کشور ترکیه و شهر استانبول دلار به همراه خود می برید؛ سپس در این شهر به صرافی های موجود که در سرتاسر شهر رویت می شوند، دلار خود را به قدر نیاز به لیر تبدیل می کنید. توجه داشته باشید که تمامی پول های خود را به یکباره لیر نکنید و کم کم لیر بخرید.

محله ببک استانبول را بیشتر بشناسید

این امر یک روش کاربردی برای سفر لوکس به استانبول به صورت بسرفه است که با توجه به نوسانات ارزی، باعث بالا رفتن هزینه سفر از آنچه تایین کرده اید نمی شود. زیرا نرخ تبدیل ارز در ایران و ترکیه متفاوت است و ارز لیر نیز در برابر دلار افت دارد که این موضوع باعث می شود شما مدام با نوسان مواجه شوید. بنابراین اگر در کشور ایران لیر بخرید و به همراه ببرید، ضرر خواهید کرد. 

همچنین یکی دیگر از مزیت های خرید دلار در سفر محبوب استانبول و تبدیل ریز ریز آن به لیر این است که اگر شما در سفر خود صرفه جویی کردید و مقداری از هزینه های در نظر گرفته شده باقی ماند، می توانید به کشور بازگردید و با نرخی عالی آن ها را تبدیل به تومان کنید. اما اگر لیر را بخواهید به فروش رسانید، بازهم با ضرر مواجه می شوید. با توجه به این مزیت های ذکر شده از خرید دلار، در برخی از مواقع همراه داشتن لیر در سفر به استانبول برای شما بهتر خواهد بود که این موضوع بستگی به زمان های مشخص دارد. در ادامه با ما همراه شوید. 

در چه زمانی باید برای سفر به استانبول لیر به همراه ببریم؟

در برخی از ایام سال که سفر به استانبول را انجام می دهید، بهتر است تا لیر به همراه ببرید. به عنوان مثال در ایام تعطیل مانند کریسمس، عید قربان، عید فطر و همچنین در فصل های حراجی و ... بهتر است در سفر به استانبول لیر به همراه داشته باشید. زیرا در این مواقع صرافی های موجود در شهر، با نرخ های بسیار بالا لیر را به فروش می رسانند. بنابراین اگر در این ایام قصد سفر به استانبول را دارید، بهتر است که لیر را در کشور خریداری کنید و در طول سفر، خود را درگیر تبدیل دلار به لیر نکنید. 

در استانبول چگونه با قیمت مقرون به صرفه دلار را به لیر تبدیل کنیم؟

در سفر جذاب استانبول چند راه وجود دارد که شما می توانید دلار خود را به لیر تبدیل کنید. مراجعه به بانک ها، صرافی ها، جواهر فروشی ها، هتل ها، فروشگاه های برند معروف و ... از جمله راه هایی هستند که شما می توانید دلار خود را به لیر تبدیل کنید و این خدمات را به شما ارائه خواهند داد. اما اگر به دنبال به صرفه ترین راه برای این تبدیل هستید، بانک ها بهترین گزینه می باشند.

آشنایی با میدان تکسیم در استانبول

دلیل به صرفه تر بودن بانک ها برای تبدیل دلار به لیر، این است که در روزهای کاری، بانک ها با نرخ ارزی نزدیک به آنچه بانک مرکزی اعلام کرده، پول شما را تبدیل می کنند. اما پس از ساعات کاری بانک ها، نرخ ارز در بازار با نوسانات مواجه می شود. همچنین روش تبدیل ارز در بانک بسیار آسان تر می باشد، زیرا در جای جای این شهر بانک وجود دارد و کافی است تا در ساعات کاری به آن ها مراجعه نمایید.

خرید در فروشگاه های برند استانبول، روشی عالی برای تبدیل ارز

یکی دیگر از روش هایی که می توانید در سفر به شهر توریست پذیر استانبول برای تبدیل ارز انجام دهید، مراجعه به یکی از فروشگاه های برند شهر می باشد. در اینجا شما می توانید با خرید یک جنس ارزان قیمت، دلار پرداخت نمایید و مابقی هزینه خود را از فروشنده با قیمت بسیار عالی به صورت لیر دریافت نمایید. همچنین صرافی های استانبول که به نام دوییز شناخته می شوند در اختیار شما قرار دارند که جلوی تمامی آن ها تابلویی با نرخ روز وجود. دارد. توجه داشته باشید تا در پایان هفته این تبدیل را انجام ندهید که باعث نرخ بسیار بالایی می شود.

برای تبدیل ارز در سفر به استانبول چه نکاتی را در نظر گیریم؟

در سفر به استانبول اگر می خواهید تبدیل ارز را در صرافی ها انجام دهید، می بایستی نکاتی را رعایت کنید تا با گرانی و یا مشکلات مختلف رو به رو نشوید. یکی از این نکات این است که برای تبدیل ارز خود تنها به صرافی های معتبر در شهر مراجعه نمایید و اگر حتی تمامی این صرافی ها بسته بودند، ارز خود را خارج از آن ها تبدیل نکنید. همچنین یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، تبدیل نکردن ارز در صرافی های فرودگاه، مراکز خرید و یا خدمات تبدیل ارز در هتل می باشد.

اطلاعات کامل منطقه فاتح در استانبول

زیرا در این صرافی ها اغلب نرخ های منصفانه ای ارائه نمی شود و علاوه بر این موضوع، ممکم است کارمند صرافی هزینه ایاب و ذهاب و پاداش را نیز از شما درخواست کند. ضمن اینکه فراموش نکنید پیش از تبدیل ارز خود، نرخ صرافی های مختلف را بررسی نمایید و پس از اطمینان از پایین ترین نرخ ممکن، این عملیات را انجام دهید. برای انجام این امر مراجعه به اطراف بازار بزرگ استانبول بهترین گزینه است. زیرا در این محل صرافی های کوچک و بزرگی وجود دارند که شما می توانید بدون اتلاف وقت به آن ها مراجعه نمایید و از رقابت آن ها به نفع خود استفاده کنید.

در سفر به استانبول چقدر هزینه به همراه داشته باشیم؟

هزینه سفر با تور استانبول بر اساس نیاز و درخواست های گردشگران تایین می شود که مسلما هر فردی پول بیشتری به همراه داشته باشد، می تواند از خدمات بیشتری برخوردار شوید. اما به طور میانگین هر فردی در سفر خود برای هر روز اقامت در این شهر حدود 20 تا 50 دلار برای رفت و آمد، رستوران و یا تفریح نیازمند است.

البته اکثر گردشگران در سفر به استابول از کارت های اعتباری استفاده می کنند. بنابراین شما می توانید کارت های بین المللی اعتباری مانند مستر کارت، ویزا کارت و امریکن اکسپرس را تهیه نمایید و از آن ها در طول سفر به استانبول استفاده نمایید. البته توجه داشته باشید که برخی بازار ها، حمل و نقل عمومی، رستوران ها و تفریحات پول را به صورت نقد طلب می کنند که در این صورت شما می توانید از عابر بانک های موجود، پول نقد دریافت کنید.

مطالبی درباره منطقه شیشلی استانبول

چه هتل هایی را در سفر به استانبول انتخاب کنیم؟

شما می توانید در سفر به استانبول، هتل هایی که اطراف آن بانک و یا صرافی های معتبر وجود دارند را مورد انتخاب قرار دهید. اینگونه می توانید بدون اتلاف وقت در هر زمان به آن ها مراجعه نمایید و دلار خود را تبدیل به لیر کنید. مزیت رزرو این نوع هتل های استانبول این است که شما نیاز به تبدیل یکباره نخواهید داشت و به راحتی می توانید در وقت و هزینه های خود صرفه جویی به عمل آورید. بنابراین در زمان رزرو خود اطلاعات کافی از موقعیت مکانی هتل مد نظر را بدست آورید تا سفری راحت تر را سپری نمایید.

بیشتر بخوانید :
منابع :