پینت‌ بال یا پینتبال یکی از ورزش های تفریحی مهیج و جدید است که نه تنها در یزد، بلکه در دیگر شهر های ایران هم طرفداران خاص خود را داشته باشد. پرشین هتل در این مطلب قصد دارد شما را با این ورزش و تفریح مهیج اما بی خطر آشنا کند. مرکز تفریحی پینتبال یزد در منطقه فهادان قرار دارد و بسیاری از هتل های یزد مانند هتل پارسیان صفائیه یزد نیز در این منطقه قرار گرفته اند.

 تفریحی مهیج پینت بال یزد
پینت بال یزد تفریحی گروهی و مهیج 

پینت بال یا پینتبال بهترین تفریح در یزد است که خانواده ها می توانند این ورزش را به صورت گروهی انجام دهند. حداقل نفری که برای این تفریح ورزشی لازم است 4 نفر می باشد. برنده این ورزش کسی است که از نظر سرعت دویدن، موقعیت سنجی، تمرکز فکری و ... عالی باشد. از دیگر مزیت های پینتبال این است که در این ورزش مرد و زن با هم فرقی نداشته و تنها قدرت ذهنی، تایین کننده قوی ترین رقیب در میدان نبرد است.

بازی پرهیجان پینت بال یزد
بازی پرهیجان و پرطرفدار پینت بال در یزد

تجهیزات پینت بال یزد و دیگر شهر ها چیست؟

پینت بال دارای تجهیزاتی منحصر به خود است که به هر حال هر نفر در این تفریح باید 3 لوازم اصلی را داشته باشد. اولین و مهم ترین وسیله تفنگ پینتبال (مارکر) است که برای شلیک کردن گلوله و نشانه رفتن حریف کارایی دارد. این تفنگ ها دارای مخزنی به نام هاپر هستند که گلوله توسط آن ها تغذیه شده و با فشار دی اکسید کربن به سمت بیرون شلیک می شود. 

تجهیزات پینت بال یزد
تجهیزات پینت بال یزد

پینت بال توپ هایی دارد که شبیه کپسول ژلاتین بوده و محتویات داخل آن، شامل پلی اتیلن گلایکول و رنگ های خوراکی می شود. این نوع رنگ ها غیر سمی بوده و قابلیت حل شدن در آب را نیز دارند. پس نگران نباشید هیچ خطری شما و فرزندانتان را در این ورزش تفریحی، تهدید نمی کند. البته کیفیت توپ ها با هم متفاوت بوده و توپ های با کیفیت پینتبال، از پوستی نازک و شفاف و گرد برخوردارند که تنها در مسابقات رسمی و جهانی استفاده می شود.

توپهای رنگی در جنگی هیجان انگیز یزد
توپهای رنگی در جنگی هیجان انگیز یزد

ماسک محافظ چشم و صورت در پینتبال بسیار مهم است زیرا از شما در برابر اصابت گلوله های رنگی محافظت می کند. استفاده از ماسک الزامی بوده و در حین بازی نباید تجهیزات ایمنی خود را در آورید. ماسک ها به صورت کامل چشم، گوش، صورت، سوراخ بینی و ... را حفاظت می کنند. ماسک های پینتبال به 2 دسته باشگاهی و مسابقاتی تقسیم می شود که ماسک باشگاهی پوشیده تر و ماسک مسابقه ای کوچک اما با شعاع دید بالا است.

برگزاری مسابقات تفریحی پینت بال در یزد‎
برگزاری مسابقات تفریحی پینت بال در یزد‎

آیا در یزد باشگاه پینت بال وجود دارد؟

در پاسخ به سوال مربوطه باید بگوییم بله در منطقه صفائیه یزد و محله فهادان، یک مجموعه تفریحی ورزشی وجود دارد که با به روز ترین استاندارد ها ساخته شده است. آن دسته از گردشگرانی که در هتل فهادان یزد یا هتل صفائیه یزد اقامت دارند می توانند به سرعت خود را به این مجموعه ورزشی تفریحی برسانند. به هر حال آدرس پینتبال یزد در محله صفائیه، انتهای بلوار شهید متری، نبش ساختمان پزشکان مهتاب می باشد.

قدرت ذهنی، تایین کننده قوی ترین رقیب در پینت بال یزد
قدرت ذهنی، تایین کننده قوی ترین رقیب در پینت بال یزد
بیشتر بخوانید :
منابع :