رستوران های یزد

رستوران های سنتی و شیک یزد

معرفی رستوران های یزد

یزد شهری که به دارالعباده ایران و شهر بادگیرها معروف است علاوه بر سوغاتی های شیرین و خوشمزه اش، غذاهای لذیذی هم دارد. رستوران یزد چه سنتی و چه مدرن هر 2 محبوب شهروندان و گردشگران بوده و هر کدام مخاطبان مخصوص به خود را دارند. پرشین هتل سعی کرده است با معرفی بهترین رستوران یزد و قیمت غذاها، رسالت خود را در آگاه سازی گردشگران به سرانجام برساند. برخی از این رستوران ها در هتل های یزد هستند که رستوران سنتی هتل آنتیک ملک التجار یزد یکی از بهترین رستوران های یزد است.
رستوران یزد مانند رستوران ترمه و ترنج یزد از محبوب ترین اماکن خوردنی نزد شهروندان است که متنوع ترین غذاهای ایرانی را ارائه می دهند. این رستوران یزد بسیار زیبا بوده و از فضایی فوق العاده زیبا برخوردار است. رستوران ذکر شده با بهره گیری از سرآشپزهایی ماهر توانسته است رضایت میهمانان خود را به خوبی جلب کند. در این رستوران یک فضای باغی سبز، به همراه موسیقی زنده چشم انتظار شما هستند.
رستوران ترمه و ترنج یزد فوق العاده محبوب است که دلیل آن هم چلو کباب های خوشمزه اش می باشد. استفاده از بهترین مواد اولیه و سالم سبب کیفیت بالاهای غذاها شده است. این رستوران یکی از بهترین رستوران های صفائیه یزد است، صفائیه نام منطقه ای در محله فهادان یزد بوده که هتل پارسیان صفائیه یزد یکی از هتل های نزدیک به این رستوران یزد است. رستوران ترمه و ترنج در محله فهادان قرار گرفته است.

رستوران تالار یزد یا رستوران حاجی آشپز؟

رستوران تالار یزد یکی از رستوران های با شکوه و مجلل در این شهر است که توسط حاج غلامعلی قهوه چی حسینی اداره می شود. اگر نام رستوران حاجی آشپز را شنیده اید بدانید منظور همان رستوران تالار یزد است که مدیریت این مجموعه به حاجی آشپز معروف می باشد. قیمت غذا در رستوران تالار یزد بسیار بالا بوده که البته با توجه به کیفیت بالای آن قابل چشم پوشی است. در این رستوران مدرن یزد، آشپزهایی فوق العاده ماهر مسئول آشپزی هستند تا بهترین غذا را به میهمانان رستوران ارائه دهند.

بهترین غذای دریایی در رستوران تالار یزد
بهترین غذای دریایی در رستوران تالار یزد


رستوران تالار یزد یا همان رستوران حاجی آشپز منوی متنوعی دارد که انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را شامل می شود. البته اگر اهل غذاهای دریایی هستید نگران نباشید زیرا این نوع غذا هم در منوی رستوران تالار یزد موجود می باشد. متنوع ترین دسرها و نوشیدنی های خوشمزه در این رستوران با بهترین برندها ارائه می شوند. فضای لاکچری رستوران به قدری زیبا است که تناول کردن غذا برای شما در این مکان، لذتی چند برابر دارد.
رستوران تالار یزد دارای بیش از 30 سال تجربه در زمینه رستوران داری است که تکریم ارباب رجوع را به خوبی رعایت کرده و همواره به پیشنهادها و انتقادهای مخاطبان خود اهمیت فراوانی می دهد. همین امر سبب محبوبیت رستوران تالار یزد شده است. اگر در هتل زنبق یزد اقامت دارید خوب است برای صرف یک وعده غذا به این رستوران یزد سر بزنید. این رستوران برای قرارهای رمانتیک و دوستانه بهترین گزینه است.

رستوران خوان دوحد یزد و لذت غذایی وصف نشدنی

رستوران خوان دوحد یزد از رستوران های قدیمی و با کیفیت در شهر بادگیر ها است که با فضا و دکوری سنتی، محیطی دلنشین را فراهم آورده تا میهمانان نهایت لذت را از غذا ببرند. ه وجود آورده است. کیفیت بالای غذاهای ایرانی و فست فودهایش آن را به بهشتی برای شکم گردها تبدیل کرده تا دلی از عذا درآورند. با کمی قدم زدن در محوطه های به جا مانده از دوران قاجاریان و صفویان، می توان حال و هوای دوران تاریخی ایران را تصور نمود. با صرف آش سنتی یزد (شولی) و صرف صبحانه های متنوع یک خاطره نوستالژیک را برای خود ثبت کنید.

رستوران مارکوپولو یزد و چشم اندازی خیره کننده

رستوران مارکوپولو یزد یکی از رستوران های مشهور شهر بادگیرها بوده که از دارائی های هتل شرق یزد است. این رستوران یزد، چشم اندازی فوق العاده خیره کننده دارد که نظیر آن را نمی توان در هیچ یک از رستوران های یزد یافت. کباب و نان تازه یکی از شاخصه های رستوران است که مسلماً کباب، یکی از غذاهای پرطرفدار نزد ایرانی ها است. اگر می خواهید یک پیش غذای یزدی اصیل را نوش جان کنید، توصیه می کنیم سوپ عدس یزدی را حتما میل نمایید.
رستوران مارکوپولو یزد سوپ عدس یزدی را در روزهایی خاص سرو می کند که باید به زمان آن توجه کرد. از دیگر غذاهایی که در این رستوان یزد سرو می شود می توان به غذاهای ایرانی و دیگر غذاهای یزدی اشاره کرد. رستوران ذکر شده در یابان مسجد جامع قرار دارد که به مجموعه تاریخی و فرهنگی امیر چخماق نزدیک می باشد. هتل داد یزد یکی از نزدیک ترین هتل ها به این رستوران است.

رستوران مارکوپلو یزد و فضای باز آن
رستوران مارکوپلو یزد و فضای باز آن

رستوران سزار یزد، لذت طعم غذای ایتالیایی

تصور کنید در شهر یزد می خواهید یک غذای بین المللی را نوش جان کنید. پس مطمئناً اولین انتخاب شما یک رستوران بین المللی است. پیشنهاد ما به شما رستوران سزار یزد است که لذیذ ترین طعم غذاهای ایتالیایی را می توان در این رستوران یزد چشید. از جالب ترین نکات رستوران سزار  این است که علاوه بر غذاهای خاص خودش، غذاهای ایرانی را با کیفیتی عالی هم ارائه می دهد.
رستوران سزار یزد در میدان ابوذر قرار دارد که از فضایی فوق العاده مدرن برخودار است. از دیگر محاسن این رستوران یزد می توان به سرو نوشیدنی اشاره کرد که این رستوران یزد را به مکانی تمام عیار تبدیل کرده تا مدعوین رستوران هیچ کمبودی را حس نکنند. رستوران سزار یزد چه از نظر نوشیدنی و چه از نظر کیفیت غذایی، درجه ای عالی داشته و نظرات میهمانان این رستوران بسیار مثبت بوده است.

رستوران موسیقی زنده در یزد کجا قرار دارد؟

اگر می خواهید در یک رستوران موسیقی زنده یزد غذا نوش جان کنید چندین پیشنهاد برای شما داریم. در شهر یزد رستوران های بسیاری هستند که سنتی بوده و غذاهای خوشمزه ای را سرو می کنند. اما کم رستورانی پیدا می شود که اجرای موسیقی زنده داشته باشد. در این قسمت از مطلب تصمیم داریم شما را با رستوران باغ دلگشا، رستوران سنتی ملک التجار یزد و رستوران ابوالمعالی یزد اشنا کنیم که جزئی از رستوران موسیقی زنده یزد هستند.
رستوران باغ دلگشا، همانطور که از نامش پیدا است در باغی زیبا و وسیع قرار دارد که از سال 93 فعالیت خود را آغاز نموده است. رستوران باغ دلگشا یزد نه تنها غذا، بلکه نوشیدنی های سرد و گرم را هم ارائه می دهد. از این رو به این رستوران موسیقی زنده یزد، کافه رستوران باغ دلگشا هم می گویند. این رستوران یزد ظرفیتی بیش از 230 نفر دارد که در هر وعده غذایی، مملو از مراجعه کننده است. 
رستوران باغ دلگشا یزد برای گردشگران خارجی خود نیز منویی انگلیسی را علاوه بر منوی ایرانی فراهم نموده تا گردشگران خارجی میهمان رستوران به راحتی غذای خود را سفارش دهند. تصور کنید در زمان صرف شام وقتی که ستاره های زیبا در آسمان صاف یزد می درخشند صدای موسیقی زنده هم پخش می شود و فضایی خاص تر و رویایی تر در این رستوران پدید می آید. البته لازم به ذکر است فقط از ساعت 21 تا 23 این موسیقی پخش می شود. هتل مرشد یزد از هتل های نزدیک به این رستوران موسیقی زنده است.

رستورانی همراه با موسیقی زنده
رستورانی همراه با موسیقی زنده

رستوران ابوالمعالی از دیگر رستوران موسیقی زنده یزد

یکی دیگر از رستوران موسیقی زنده یزد رستوران ابوالمعالی یزد است که در بنایی تاریخی جا گرفته است.  بله این رستوران در حمام تاریخی ابوالمعالی قرار دارد که بازمانده از دوران قاجار است. این حمام تا 40 سال پیش فعال بوده اما در حال حاضر تغییر کاربری داده و به یکی از بهترین رستوران موسیقی زنده یزد تبدیل شده است. در این رستوران یزد یک نکته جالب توجه وجود دارد که آن هم سرو 3 نوع غذا است.
رستوران ابوالمعالی یزد در لیست خود غذاهایی مانند ایرانی، فرنگی و عربی را گنجانده که هر نوع سلیقه ای را پوشش می دهد. اگر می خواهید در یک رستوران صفائیه یزد، غذا نوش جان کنید پیشنهاد ما رستوران ابوالمعالی است که موسیقی زنده را نیز در برنامه خود گنجانده است. همانگونه که ذکر شد «صفائیه» نام منطقه ای در محله فهادان یزد است که تاریخی دیرینه دارد. این رستوران یزد به زندان اسکندر و خانه لاری ها نزدیک می باشد. نا گفته نماند هتل فهادان یزد در فاصله ی کمی از رستوران قرار دارد.

کافه رستوران فوکا یزد از دیگر رستوران های محبوب یزد

کافه رستوران فوکا یزد از دیگر رستوران های با کیفیت شهر بادگیرها است که برای راحتی مدعوین خود دو منو در نظر گرفته است. یکی از این منوها انگلیسی بوده و دیگری ایرانی می باشد. انواع غذاهای ایرانی و فرنگی به همراه پیتزاهای مختلف در این رستوران ارائه می شوند. علاوه بر این غذاها انواع نوشیدنی های سرد و گرم، کیک و دسرهای مختلف و ... نیز در منو موجود می باشد.
کافه رستوران فوکا یزد در سال 96 احداث شد و فعالیت خود را آغاز نمود و در این مدت کم توانست در لیست بهترین رستوران های یزد قرار بگیرد. در این رستوران شما می توانید قرارهای کاری و دوستانه خود را در این مکان برگزار کنید و خاطره ای فوق العاده برای خود و دوستانتان رقم بزنید. این رستوران در خیابان مسجد جامع یزد قرار دارد و به هتل سنتی داد یزد نزدیک می باشد.

کافه رستوران فوکا یزد
کافه رستوران فوکا یزد

رستوران مشیرالممالک یزد و فضایی سبز

رستوران مشیر الممالک یزد از دیگر رستوران های محبوب در میان یزدی ها است که اتفاقا یکی از بهترین هتل های یزد هم می باشد. هتل مشیر الممالک یزد هتلی 4 ستاره است که که علاوه بر امکانات خوب هتلداری خود، رستورانی بسیار خوب نیز دارد. در رستوران هتل مشیر یزد انواع غذاهای ایرانی و اصیل یزدی ارائه می شوند که از کیفیت قابل قبولی نیز برخوردار می باشند. فضای زیبا و سبز، منویی متنوع، پخش موسیقی و ... از جمله مزیت های این رستوران یزد است. این رستوران در خیابان انقلاب، بلوار مشیر الممالک قرار دارد. این منطقه دسترسی آسانی به مجموعه فرهنگی، تاریخی و میدان امیر چخماق دارد. 

کافه رستوران بام یزد، نگاهی کامل به شهر یزد

کافه رستوران بام یزد یکی دیگر از رستوران های یزد است که در بلند ترین نقطه شهر قرار دارد. از این رو به نام بام شهر نیز شناخته می شود. این رستوران دارای فضایی سنتی بوده و غذاهای سنتی لذیذ ایرانی و یزدی را ارائه می دهد. زمانی که به این کافه رستوران یزد مراجعه کنید و در کنار پنجره آن بنشینید، با نمایی زیبا و خیره کننده از شهر یزد مواجه خواهید شد که چراغانی و تلالو نور را به خوبی مشاهده خواهید کرد. 
کافه رستوران بام یزد در منوی خود علاوه بر لذیذ ترین غذاها بهترین و گواراترین نوشیدنی داغ و سرد را نیز در منوی خود گنجانده است تا مکانی بی بدیل در یزد باشد. پخش موسیقی در فضای کافه رستوران یزد سبب شده تا محلی ایده آل برای قرارهای مهم و خاص باشد. با رزرو میز می توانید میهمانی ها و مراسم خود را به صورت غافلگیر کننده برای عزیزان خود برگزار کنید. کافه رستوران مذکور در خیابان مسجد جامع، بعد از بانک ملی قرار گرفته است. 

لذت طعم قهوه در فضای باز
لذت طعم قهوه در فضای باز

رستوران دراگون یزد، ایتالیایی یا چینی؟

شاید با شنیدن نام دراگون تصور کنید رستورانی چینی در انتظار شما است اما این تصور اشتباه بوده و رستوران دراگون یزد یک رستوران ایتالیایی می باشد که اهنواع غذاهای ایرانی و ایتالیایی را با کیفیتی خوب ارائه می دهد. از دیگر رستوران های صفائیه یزد همین رستوران ایتالیایی دراگون است که انواع پیتزاهای لذیذ و خوشمزه را ارائه می دهد. موقعیت مکانی رستوران دراگون به گونه ای است که زندان اسکندر و خانه لاری ها در نزدیکی شما قرار دارند. پس می توانید بعد از صرف یک فنجان قهوه یا یک پرس پیتزا به این اماکن تاریخی یزد نیز سر بزنید. رستوران دراگون یزد در بلوار دانشگاه، خیابان مجد العلماء قرار دارد.

غذای ایتالیایی در یزد
غذای ایتالیایی در یزد

سخن آخر درباره رستوران های یزد

رستوران های یزد یکی دیگر از برنامه های گردشگران است که در حین سفر و طول اقامت خود در آن شهر، علاوه بر جاذبه های تاریخی و مکان های دیدنی به رستوران ها هم سر می زنند تا طعم غذاهای اصیل آن شهر را نیز بچشند. شهر یزد هم با غذاهای معروف خود و رستوران های خوبش، پذیرایی شایسته ای از میهمانان  خود به عمل می آورد تا در سفرهای بعدی نیز به رستوران مورد نظر خود مراجعه کنند.
اگر می خواهید سفری با برنامه ریزی دقیق و درست داشته باشید پرشین هتل پیشنهادهای ویژه ای برای شما دارد که می توانید با قیمت مناسب به این رستوران ها بروید و با قیمتی بسیار مناسب در هتل های یزد اقامت گزینید. آرزوی تیم پرشین هتل برای شما عزیزان این است که سفری شیرین، آرام و بدون دغدغه ای داشته باشید. پس برای رزرو هتل های یزد و دیگر هتل های ایران درنگ نکرده و برنامه ریزی سفر خود را انجام دهید.

لیست رستوران های یزد

رستوران و کافی شاپ ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران تالار یزد
رستوران تالار یزد یکی از بهترین و لاکچری ترین رستوران های شهر یزد می باشد که دارای سالن های گوناگون برای صرف غذا و سفارش برای بیرون بر است. این ...
مهلا آرمنده مهلا آرمنده
رستوران و کافی شاپ ۱ ۵ دقیقه مطالعه
رستوران ترمه و ترنج یزد و لذت غذایی دلچسب
رستوران ترمه و ترنج یزد یکی از بهترین رستوران های شهر یزد است که در میان شهروندان و گردشگران بسیار محبوب می باشد. در این رستوران سنتی و زیبا خبری ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی