کاخ ملت یکی از مهمترین کاخ ها برای پادشاهان قاجار و پهلوی بوده است. با رزرو هتل های تهران همراه پرشین هتل همچون هتل دیاموند سه ستاره، هتل بلوط سه ستاره و هتل جم  دسترسی آسان به کاخ سعد آباد را دارید. کاخ سعد آباد  بامساحتی 110 هکتار بزرگترین کاخ تهران میباشد.

تالارهای کاخ سعدآباد
تالارهای کاخ سعدآباد تهران

جنگل های طبیعی در سعدآباد تهران

این کاخ دارای 180 هکتار جنگل طبیعی، چشمه سارها، قنات ها ، باغستان ها و گلخانه هاو خیابان های زیبایی  است . موقعیت کاخ سعدآباد در تهران بزرگ از شمال به کوه البرز از شرق گلاب دره ازغرب ولنجک واز جنوب به تجریش میرسد. کاخ ملت در ارتفاع 1650 تا 1800 متر از سطح دریا میباشد.

رزرو هتل بلوط تهران با تخفیف ویژه

جنگل طبیعی در کاخ سعد آباد تهران
جنگل طبیعی در کاخ سعد آباد تهران

کودتای 1299 و تصرف کاخ سعدآباد تهران

با رزرو هتل در تهران  شما میتوانید از زیبایی های این کاخ لذت ببرید. در زمان رضاخان سرتاسر باغ از دربند سیرآب میشده است. ولی در دوران پهلوی به دلیل بخشیده شدن نیمی از آب به رعایا و کافی نبودن آب برای آبیاری باغ 12 رشته قنات قدیمی و جدید الاحداث استفاده میشده است.این کاخ در زمان قاجار ساخته شده است. پس از کودتا 1299 کاخ به تصرف خاندان اکبری درآمد و 18 کاخ ساخته شد.

موزه جواهرات ملی ایران را با یک کلیک ببینید

کودتای 1299 تهران
کودتای 1299 تهران

از جمله میتوان به کاخ های،بهمن،کاخ احمد شاهی،کاخ مادر،کاخ شهوند یا کاخ محمد رضا پهلوی اشاره کرد. محمدرضا پهلوی در سال 50 در این کاخ سکنی گزید. با رزرو هتل تهران و دیدن کاخ سعد آباد و رودخانه جعفر آباد که از وسط باغ رد میشود لذت ببرید.

موزه هنرهای حضرت علی علیه السلام را بشناسید

هرکدام از کاخ های داخل باغ سعد آباد مخصوص هر کدام از دودمان پهلوی بوده است. جدیدترین کاخ ساخته شده برای دختر محمد رضا پهلوی به نام کاخ لیلا پهلوی است. پس از پیروزی انقلاب این کاخ به شکل موزه درآمد ولی یکی از کاخ ها دست ارگان ریاست جمهوری است که برای پزیرایی از مهمانان خارجی استفاده میشود.

تمامی اطلاعات درباره موزه هنرهای معاصر تهران

قدم زدن در باغ سعد آباد تهران
قدم زدن در باغ سعد آباد تهران

تالار آیینه در کاخ سعد آباد تهران

حتما اسم تالار آینه و تالار حافظیه به گوش شما خورده است. با رزرو هتل تهران شما میتوانید از این تالار های زیبا دیدن کنید. نماد پوتین های شاه در جلوی پله های کاخ نمایان است. کاخ دارای چندین موزه میباشد به نام های موزه ظروف،موزه لباس های سنتی،موزه نقاشی معروف مانند نقاشی کمال الملک، موزه آشپزخانه و غیره میباشد. اکنون به چند هتل نزدیک به کاخ سعدآباد اشاره می کنیم.

موزه حیات وحش دارآباد تهران کجاست؟

تالار آیینه کاخ سعد آباد تهران
تالار آیینه کاخ سعد آباد تهران

هتل های نزدیک کاخ سعدآباد تهران

یکی از هتل های نزدیک به کاخ سعدآباد و شهر شگفت انگیز پایتخت، هتل بلوط تهران است. ویژگی این هتل ساختمان 2طبقه است ک از برج های تهران این هتل را متمایز میکند. دارای 16 اتاق و فضایی فوق العاده زیبا ک چشمان را نوازش می دهد.

این هتل 3 ستاره با داشتن امکاناتی همچون استخر و صبحانه رایگان،رستورانی در فضای تابستانی با آب و هوای مطبوعی ک دارد اشتهای شما را برمی انگیزد.رزرو هتل تهران ک بلوط یکی از این هتل هاست دسترسی آسان به نمایشگاه بین المللی ،بازار تجریش،موزه ها و کاخ سعد آباد را برایتان فراهم می آورد.

هتل بلوط تهران
هتل بلوط تهران

با رزرو هتل تهران  شما میتوانید به کاخ سعد آباد رفته و از دیدنی های آن لذت ببرید با آب و هوایی دلپذیر لطیف روح جان آدمی را از تمامی درگیری های ذهنی آزاد میکند. این کاخ شاهان زیادی به خود دیده است اما همیشه آن حرف معروف هست که میگوید تاج و تخت به کسی وفا ندارد اما چه ظلمهایی که همین پادشاهان درحق مردم کردند.

صبحانه ای دلچسب در کاخ سعداباد
صبحانه ای دلچسب در کاخ سعداباد

قدیمی ترین کاخ سلطنتی تهران

بعضی از مردم فکر میکنند کاخ سعد آباد قدیمی تر از دیگر کاخ هاست ولی اینگونه نیست کاخ گلستان قدیمی ترین کاخ است که در دوره صفویه ساخته شده و در شهر تهران از دیدنی ترین آثار است. بعد از این همه دیدنی های جذاب نوبت وقت شام و نهار میرسد.

رستوران های نزدیک کاخ سعدآباد تهران

با رزرو هتل تهران و دیدن منظره های کاخ سعد آباد 2تا رستوران نزدیک به کاخ سعد آباد و براتون معرفی میکنیم. یکی از این رستوران ها کافه رستوران کیپ لیک است ک با فضایی باغی و خیال انگیز و هوای خنک و بی نظیرش زبانزد است. از خدمات این کافه رستوران این است که بعداز صرف صبحانه آبمیوه رایگان یک نوشیدنی گرم مانند قهوه و چای سرو میشود. اما اگر بعداز گذراندن مناطق دیدنی کاخ سعدآباد و تدارک یک شام خاص و عالی هستید رستوران لوشاتو را بهتون معرفی میکنم.

 بهترین غذاهای فرانسوی در رستوران لوشاتو تهران
 بهترین غذاهای فرانسوی در رستوران لوشاتو تهران

با رزرو هتل تهران که به این رستوران بروید با فضای خاص و فرانسوی که دارد انتظارات لوکس شما را از هر آنچه که در ذهن خود میپرورانید برآورده میکند. نزدیک بودن این رستوران به کاخ سعد آباد و فضای فوق العاده ای که دارد شما را  به بهترین شرایط پذیرایی و رفتار پرسنل با شما مانند شاه و ملکه میباشد که به شما خدمت رسانی میکنند.

بیشتر بخوانید :
منابع :