موزه جواهرات ملی تهران مجموعه ای از گران بها ترین جواهرات جهان محسوب می شود. اگر به پایتخت ایران، تهران سفر کردید و برای اقامت خود هتل تهران را رزرو کردید، سعی کنید انتخاب هتل تان در کنار بناهای تاریخی و مراکز تفریحی تهران باشد.

بناهای متعددی که در گوشه، گوشه این کلان شهر واقع شده و یکی از آن ها موزه جواهرات ملی است. نزدیک ترین هتل تهران به موزه جواهرات هتل سعدی تهران، هتل مرکزی تهران، هتل بابا طاهر تهران، هتل نیکان تهران ودیگر هتل تهران که با رزرو این هتل ها از پرشین هتل می توانید دسترسی آسان تری به یکی از مناطق خوب وخوش آب وهوای تهران داشته باشید.

موزه جواهرات ملی تهران در سال 1334 افتتاح و در سال 1339 با تاسیس شدن بانک مرکزی ملی ایران، موزه جواهرات به بانک سپرده شد که امروزه موزه جواهرات یکی از مهم ترین و جذاب ترین موزه ها درکل دنیا می باشد. برای بازدید موزه جواهرات روزهای شنبه تا سه شنبه از ساعت 14:00 الی 16:30 مراجعه کنید.

کاخ ملت؛ نماد لوکس ملت ایران

نشانی دقیق موزه جواهرات ملی تهران: میدان امام خمینی ، خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه استانبول واقع در ساختمان بانک مرکزی ایران می باشد. برای دسترسی به موزه جواهرات از طریق مترو تهران، ایستگاه میدان فردوسی و یک خط اتوبوس که آسان ترین راه برای رفتن به این موزه می باشد می توانید استفاده نمایید.

موزه بانک ملی ایران
موزه بانک ملی ایران

جواهرات موجود در موزه جواهرات تهران

موزه جواهرات ملی تهران، تعدادی از برترین و با ارزش ترین جواهرات ایران و دنیا را در خود جای داده که عبارتند از: الماس صورتی دنیا، الماس نور العین، تخت نادری، الماس دریای نور، کره جواهر نشان، الماس های زرد – سیاه – سرخ و بسیاری دیگر از الماس ها که نام بردن آن ها کار دشواری است.

پس اگر علاقمند به دیدن با ارزش ترین تکه های کوچک و زیبا هستید و در شهر دیگری غیر از تهران سکونت می کنید کافی است هتل تهران را رزرو کنید و از این موزه با ارزش دیدن نمایید وشما هم یکی از کسانی باشید که از جواهرات دست نیافتنی دیدن کرده است.

موزه هنرهای معاصر ایران در یک نگاه

تهران ساختمان های کوچک و بزرگ فراوانی در خود جای داده است که تشکیل شده از ساختمان هایی با قدمت  100یا 200 ساله می باشد که این ساختمان های قدیمی موزه ها و کاخ ها هستند که در کنار ساختمان های مدرن که میلیارد ها ریال سرمایه گذاری شده است به خوبی می درخشد.

افرادی  که در شهر بزرگ تهران اقامت ندارند با رزرو هتل تهران برای مدت خاصی که در نظر دارند می توانند اقامت مطلوبی در هتل تهران در کنار خانواده یا به تنهایی داشته باشند. در این قسمت به سه مورد از جواهرات موزه اشاره می کنیم که قدمت تاریخی بسیاری دارند و البته داستان هایی نیز از آن ها نقل شده است.

موزه بانک ملی ایران
موزه بانک ملی ایران

3 جواهر منحصر به فرد در موزه جواهرات ملی تهران

یکی از بهترین وزیبا ترین  آثار تاریخی موزه جواهرات ملی تهران الماس دریای  نور می باشد که گلبهی رنگ است و دارای خط هایی خیره کننده است و جزئی از بزرگ ترین الماس های صورتی در دنیا محسوب می شود. الماس دریای نور در زمان ناصر الدین شاه در میان یکی از بازوبند های سلطنتی به زیبایی می درخشید. اما پس از دوره ناصر الدین شاه استفاده از بازوبند منسوخ شد واین الماس درخشان  به صورت پیش کلاهی زیبا و فریبنده در آمد.

رزرو هتل مرکزی ایران تهران با تخفیف ویژه

موزه بانک ملی ایران
موزه بانک ملی ایران

کره جواهر نشان از  دیگر جواهرات این موزه است که در انتهای سالن خزانه می درخشد و زیبایی خود را نمایان می کند. این جواهر با دیگر جواهرات دنیا به دلیل حجم طلایی که در آن کار شده است متفاوت می باشد. کره جواهر نشان به دستورناصر الدین شاه توسط گروهی از جواهر سازان زبردست ساخته شد که تعداد کل جواهرات ساخته شده در این آثار به 51366 قطعه می رسد. تاج کیانی یکی از اشیاء پر زرق و برق در سالن موزه است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

موزه حیات وحش دارآباد تهران کجا قرار دارد؟

الماس دریای نور در موزه بانک ملی
الماس دریای نور در موزه بانک ملی

سرگذشت تاج کیانی در موزه جواهرات ملی تهران

تاج کیانی به دستور فتحعلی شاه ساخته شد و مورد استفاده شاهان قاجار در طی سال ها قرار گرفت. این تاج مسحور کننده با سنگ های قدیمی و قیمتی نظیر زمرد، الماس، یاقوت و مروارید آراسته شده است که طرح ساخت این  تاج به دوره ساسانیان بر می گردد. تاج کیانی به دستور رضا شاه پهلوی برای همیشه به موزه جواهرات ملی تهران انتقال یافت. این انتقال به دلیل تمایل نداشتن رضا شاه به چنین تاجی اتفاق افتاد. همین امر باعث شد تا دستور ساخت یک تاج پهلوی جدید را بدهد.

با موزه هنرهای حضرت علی علیه السلام بیشتر آشنا شوید

تاج کیانی معروف در موزه جواهرات تهران
تاج کیانی معروف در موزه جواهرات تهران

از همه این ها که بگذریم با رزرو هتل تهران واقامت شما در هتل به غیر از دیدن موزه جواهرات می توانید دسترسی بسیار راحتی به کوچه برلن تهران داشته باشید این بازار زیبا در نزدیکی محله فردوسی واقع شده است که بورس لباس های مجلسی است. تنوع و زیبایی گوناگون لباس های مجلسی به قدری بالا است که هر کسی را به وجد می آورد. در این بازار شیک ومعروف تهران که یکی از مراکز خرید تهران محسوب می شود انواع لباس ها طبق سلایق مشتریان ارائه می شود.

بیشتر بخوانید :
منابع :