پارک کوهسنگی مشهد یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز‌ترین گردشگاه های مشهد است که طبیعتی ناب داشته و به دلیل وجود دو کوه سنگی مشرف به شهر به این نام خوانده می شود. کوهسنگی در کنار رشته کوه های جنوبی مشهد واقع شده است.

پارک موضوعی زیارت و یادگیری آداب زیارت

پارک کوهسنگی مشهد یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز‌ترین گردشگاه های مشهد
پارک کوهسنگی مشهد یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز‌ترین گردشگاه های مشهد

این تفرجگاه زیبای شهر مشهد یکی از وسیع ترین مراکز تفریحی مشهد می باشد که در تابستان  با پذیرش حجم انبوه گردشگر، پس از حرم مطهر امام رضا (ع) و آرامگاه فردوسی، رتبه سوم حضور مسافر و گردشگر را به خود اختصاص داده است.

پارک گیاه شناسی مشهد را بیشتر بشناسید

تفرجگاه زیبای کوهسنگی مشهد
تفرجگاه زیبای کوهسنگی مشهد

هوای لطیف و دید مناسب پارک کوهسنگی مشهد باعث شده تا گردشگرانی که با تور مشهد به این شهر مقدس سفر می کنند لذت بیشتری ببرند. بالا رفتن از کوه های این پارک بسیار اسان است. زیرا پله هایی تعبیه شده تا زائران و مجاوران به راحتی مسیر کوه را طی کنند. این پارک زیبای مثلثی شکل از دیر باز مورد استقبال گردشگران تور مشهد بوده است.

باغ ملی مشهد در یک نگاه

هوای لطیف پارک کوهسنگی مشهد
هوای لطیف پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی مشهد درحال حاظر طرحی دارد که برای توسعه مجموعه تفریحی گردشگری پارک کوهسنگی مشهد در نظر گرفته شده است. هم اکنون این مجموعه در مجاورت بافت شهری مشهد قرار دارد. پارکینگ وسیع، مسجد، سرویس های بهداشتی، غرفه های تنقلات و … از امکانات موجود در بوستان کوهسنگی می باشند.

پارک مینیاتوری مشهد و دیدن تمام ایران

جاذبه گردشگری کوهسنگی در مشهد‎
جاذبه گردشگری کوهسنگی در مشهد‎

بوستان کوهسنگی مشهد و وسعت آن

پارک کوهسنگی مشهد در بخشی از جاده کمربندی مشهد که جاده آسیایی نیز نامیده می شود قرار دارد. این طرح که در وسعت 100 هکتار پیش بینی و مطالعات آن توسط مشاور انجام شده است با اجرای بخش وسیعی از طرح های دامنه شمالی کوه ها، چشم به آینده ای منحصر بفرد در منطقه با اجرای بخش های دیگر دارد از نزدیک ترین هتل های مشهد به این بوستان هتل لاله مشهد است. برای رزرو هتل ذکر شده می توانید به سایت پرشین هتل مراجعه کنید.

پارک جنگلی غدیر، اقامتگاهی بکر برای گردشگران

بوستان کوهسنگی مشهد
بوستان کوهسنگی مشهد

در طرح توسعه پارک کوهسنگی مشهد، مشاور طرح، باغ های هفتگانه را پیش بینی کرده است که عبارتند از: باغ پذیرایی، باغ فرهنگی، باغ سنگی، باغ طبیعی، باغ آرامگاه، باغ ورزشی و باغ تفریحی. ایجاد دریاچه مصنوعی و جزیره پرندگان در میان آن، احداث باغ موزه طبیعی با قرارگرفتن انواع حیوانات در آن از دیگر جاذبه های کوهسنگی هستند.

معرفی پارک ملت مشهد

 همگردی کوهسنگی | نام پارکی قدیمی در شهر مذهبی مشهد‎
کوهسنگی | نام پارکی قدیمی در شهر مذهبی مشهد‎

ایجاد رستوران های مختلف بر فراز کوه و کنار دریاچه، ساخت دو مجموعه شهر بازی تابستانه و سرپوشیده و ایجاد مسیر منو ریل تفریحی در رینگ اطراف کوه ها و بهره برداری از مجموعه احداث شده کودک وآینده، طرح های قابل سرمایه گذاری با بازده فراوان در این طرح بزرگ است که به سرمایه گذاران توصیه می شود.

باغ گل های مشهد کجاست؟

گردشگران پارک کوهسنگی مشهد
گردشگران پارک کوهسنگی مشهد

چگونه به پارک کوهسنگی مشهد برویم؟

گردشگران تور مشهد در نظر داشته باشند که می توانند با اتوبوس به این طریق خود را به پارک کوهسنگی برسانند. خط 38 و خط 86 اتوبوس هایی هستند که در بوستان کوهسنگی توقف می کنند.

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد، تفرجگاهی وقف شده

عکس های زیبا از پارک کوهسنگی مشهد در یک روز زیبا
عکس های زیبا از پارک کوهسنگی مشهد در یک روز زیبا

اگر هم قصد مراجعه به این پارک را با خودروی شخصی دارید می توانید از بزرگراه کلانتری، بعد از میدان جهاد، دست راست به این بوستان طبیعی برسید. برای رزرو  تور مشهد و اطلاعات بیشتر با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس حاصل نمایید. کارشناسان پرشین هتل همواره پاسخگوی شما خواهند بود.

منابع :