کسانی که رزرو هتل مشهد را انجام می دهند از طریق پرشین هتل و یا تماس با شماره 05138096 تهیه می کنند پیشنهاد می کنیم حتما به پارک ملت سر بزنند. پارک ملت مشهد، قدیمی‌ترین مرکز تفریحی مشهد در سال ۱۳۴۳ در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی در مکانی که آن زمان خارج شهر بود احداث گردید اما به دلیل به توسعه شهری٬ این بوستان اکنون در داخل شهر قرار گرفته‌است ونزدیک ترین هتل مشهد به آن می توان به هتل پردیسان مشهد اشاره کرد.

پارک ملت مشهد و دریاچه زیبایش
پارک ملت مشهد و دریاچه زیبایش

چگونگی طراحی وساخت پارک ملت مشهد

این بوستان در آن زمان توسط دو مهندس طراح انگلیسی به سبک بوستان‌های انگلستان طراحی گردید ولی ساخت آن نهایتا چندین سال بعد توسط مهندسین ایرانی به اتمام رسید. بوستان ملت، در غرب شهر مشهد و در حاشیه بلوار وکیل آباد و در ضلع شمال غربی تقاطع آزادی قرار گرفته‌ است. میدان آزادی مشهد به دلیل همجواری با بوستان ملت از قدیم به عنوان «فلکه پارک» در میان مردم زبانزد بوده‌ است.

پل روی دریاچه پارک ملت مشهد
پل روی دریاچه پارک ملت مشهد

مساحت این بوستان ۷۲۰ هزار متر مربع (۷۲ هکتار) است و شامل بیش از ۳۵ هزار اصله درخت به قدمت چند ده ساله‌ است. این بوستان از بزرگترین، قدیمی ترین و در عین حال دیدنی ترین بوستان های مشهد و همچنین کشور به شمار می‌رود.

آشنایی بیشتر با پارک ملت مشهد

در ضلع غربی این بوستان (همجوار تقاطع آزادی) دریاچهٔ بوستان قرار گرفته‌ است که در پشت این دریاچه مجتمع جانبازان بوستان ملت راه اندازی شده‌است. و به صورت ۲۴ ساعته به ۱۵۰ نفر از جانبازان قطع نخاعی خدمات ارائه می‌دهد. در مرکز بوستان ساختمان فرهنگی هنری امام رضا(ع) قرار دارد که شامل کتابخانه، کلاس‌های فرهنگی هنری، مسجد و… می‌باشد.

مسیر پیاده روی زیبای پارک ملت مشهد
مسیر پیاده روی زیبای پارک ملت مشهد

در داخل بوستان ملت همچنین شهربازی قرار گرفته‌ است که قدیمی ترین شهربازی مشهد شهربازی ملت محسوب می‌شود. در ضلع شرقی بوستان (همجوار آزادشهر) زمین‌های ورزشی بوستان قرار گرفته‌است. این زمین‌ها شامل بزرگترین استخر روباز مشهد به مساحت ۱۲۵۰ مترمربع (طول ۵۰ متر و عرض ۲۵ متر و با عمق ۱ تا ۳ متر) با گنجایش ۴۰۰ نفر، زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس، پیست اسکی و… می‌باشد.

به علاوه دور تا دور بوستان، زمین مخصوص دویدن و ورزش قرار دارد. «باغ رز» قسمتی سرپوشیده از بوستان و ویژهٔ بانوان است که دارای امکانات و تجهیزات ورزشی می‌باشد.

منابع :