نکته های مهم تور استانبول اولین موضوعی است که در تور استانبول باید از آن ها اطلاع داشته باشید تا بتوانید سفری عالی و بدون هیچگونه مشکلی را سپری نمایید. مطالعه و اطلاع از نکته های مهم در سفر به استانبول مزیت های بسیاری دارد که تور شما را به یک تور ایده آل تبدیل می کند. 

تور استانبول و سفر به این شهر یکی از رایج ترین و محبوب ترین تور های خارجی در بین گردشگران، مخصوصا هم وطنان عزیز می باشد. از این رو ممکن است شما نیز از آن دسته افرادی باشید که قصد سفر به استانبول را دارید و برای بار اول، اطلاعات کافی است این نوع سفر را نداشته باشید. با توجه به این موضوع پرشین هتل در این مقاله ی جامع نکات مهم تور استانبول را به شما توضیح خواهد داد. با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

راهنمای جامع سفر به استانبول را بخوانید

اولین نکته مهم در تور استانبول چیست؟

اولین نکته در سفر با تور استانبول درباره وجه و پولی است که شما باید به همراه خود داشته باشید. برخی از گردشگران معتقد هستند که در سفر به استانبول باید لیر به همراه داشته باشند و برخی دیگر این نظریه را دارند که همراه داشتن دلار در سفر به استانبول مناسب تر می باشد. حال آیا به نظر شما در سفر به استانبول کدام به صرفه واحد پول به صرفه تر می باشد؟ در ادامه توضیحی کوتاه در این باره را بیان کرده ایم.

در سفر به استانبول، داشتن دلار به صرفه تر می باشد و اگر دلار به همراه داشته باشید با مشکلات مواجه نخواهید داشت. البته پس از ورود به این شهر می بایستی تا از طریق صرافی های معتبر، دلار خود را با مقدار کم به لیر تبدیل کنید تا بتوانید به راحتی در شهر به کار های خود برسید. 

 زمانی که تور استانبول برگزار می شود در برخی از مواقع نیاز به همراه داشتن لیر از کشور را برای کار های اولیه دارد که این امر تنها در ایامی از سال نیاز است. اما با این وجود اگر قصد سفر به استانبول را دارید، دلار به همراه خود ببرید. اینگونه با ضرر های کمتری مواجه می شوید و حتی اگر هزینه سفر شما کمتر از برنامه ریزی ها شود، می توانید دلار خود را در کشور ایران به راحتی تبدیل کنید.

فرودگاه صبیحه گوکچین استانبول کجاست؟

استانبول کارت، از نکته های مهم تور استانبول

از دیگر نکات سفر به استانبول که برای تردد در این شهر بسیار مهم و الزامی است، داشتن استانبول کارت می باشد. شما با تهیه این کارت می توانید به راحتی سوار بر مترو، اتوبوس و یا حتی تاکسی شوید و در شهر تردد داشته باشید. همچنین اکثر موزه های مختلف و جاهای دیدنی شهر نیز با ارائه استانبول کارت اجازه ورود گردشگران را می دهند و برای بازدید از آن ها می توانید از استانبول کارت استفاده نمایید.  

سفر به استانبول با توجه به نا امنی در جاهای خلوت این شهر، در زمان همراه داشتن وجه نقد، کمی استرس و نگرانی را در گردشگران ایجاد می کند که همراه داشتن استانبول کارت به جای پول، می تواند این استرس ها را دور کند. شما می توانید بسیاری از کار های خود را استانبول کارت انجام دهید و نیاز به وجه نقد در طول سفر نداشته باشید.

محله ببک استانبول و خانه های لوکس

استانبول کارت را از کجا تهیه و چگونه استفاده کنیم؟

با رزرو تور استانبول و سفر به این شهر زیبا، می توانید پس از ورود به آن از دکه های مخصوصی که جهت ارائه استانبول کارت قرا گرفته اند، این کارت را تهیه نمایید. مشابه این دکه های در کلان شهر های ایران نیز جهت ارائه من کارت وجود دارد که در آن افراد کارت خود را تهیه می کنند و یا به اصطلاح کارت خود را شارژ می نمایند.

شما می توانید کارت خود را در همین دکه ها به اندازه نیاز برای یکبار شارژ کنید و کارهای خود را با آن انجام دهید. ورودی اتوبوس، مترو، اماکن دیدنی و ... نیز دستگاه های مخصوصی وجود دارد که با قرار دادن کارت بر روی آن ها می توانید وجه مورد نیاز را پرداخت نموده و از آن استفاده کنید.

منطقه بی اغلو استانبول زنده ترین خیابان شهر

زمان مناسب سفر؛ از دیگر نکته های تور استانبول

اگر می خواهید سفر به استانبول را در بهترین حالت و زمان انجام دهید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید، فصول مناسب برای این نوع سفر را باید بشناسید. البته که رزرو تور استانبول در هر زمان جذابیت های خاص به خود را دارد، اما در برخی از ایام و فصول سال، این نوع سفر بیشتر پیشنهاد می شود.

به عنوان مثال شهر استانبول در فصول گرم بیشتر با شلوغی مواجه است و در فصولی مانند زمستان و پاییز گردشگران کمتری به این شهر سفر می کنند. زیرا استانبول یکی از شهر های سرد سیر در کشور ترکیه است و سرما در زمان سرد سال، سرما در این شهر کمی طاقت فرسا می شود. 

از این رو گردشگران بیشتر در فصل تابستان و بهار سفر به استانبول را انتخاب می کنند که این موضوع باعث بالا رفتن قیمت هتل استانبول و تور استانبول نیز می شود. بنابراین اگر موضوع هزینه بری شما اهمیتی ندارد و می خواهید از بهترین تفریحات در شهر استانبول برخوردار شوید و سفری ایده آل را تجربه نمایید، این فصل ها را برای رزرو تور استانبول مورد انتخاب قرار دهید.

استانبول چه تعداد فرودگاه دارد؟

سفر به استانبول در فصل زمستان 

اگرچه اکثر گردشگران تابستان و بهار را برای سفر به این شهر انتخاب می کنند، اما برخی از آن ها علی رقم هوای سرد استانبول، در فصل های پاییز و زمستان ترجیح می دهند تا سفر به استانبول را انجام دهند. دلیل این انتخاب برخی از گردشگران ارزانی در این فصل می باشد که تا حدی هزینه های آن ها نصف دیگر ایام می کند.

علاوه بر این استانبول در فصل زمستان زیبایی های خاص به خود را دارد و تفریحاتی مانند اسکی روی یخ و برف نیز لذت بیشتری خواهد داشت. ضمن اینکه جشن سال نو نیز در فصل زمستان انجام می شود و با برنامه های عالی می تواند سفری فوق العاده را برای گردشگران رقم زند. بنابراین اگر می خواهید سفری ارزان و مقرون به صرفه به شهر استانبول داشته باشید، فصول زمستان و پاییز را مورد انتخاب قرار دهید.

بیشتر بخوانید :
منابع :