محله ببک استانبول را می توان یکی از زیباترین و شیک ترین مناطق در استانبول دانست که از نظر گردشگری اهمیت بالایی دارد. زیرا این محله به دلیل زیبایی های منحصر به فرد یکی از جاذبه های دیدنی در شهر استانبول محسوب می شود و اغلب گردشگران زمانی از وقت خود در سفر را به مراجعه به این محل اختصاص می دهند.

محله ببک استانبول تنها یک محله نیست، بلکه دارای بخش های گوناگونی می باشد که از نظر دیدنی ها و امکانات، کاربرد های متفاوتی دارد. در این مقاله پرشین هتل به توضیحی جامع و کامل درباره محله ببک پرداخته است. پیشنهاد می کنم شما نیز در تور استانبول بازدید از این محل را از دست ندهید. البته مطالعه اطلاعات آن پیش از سفر می تواند جذابیت بازدید از آن را دو چندان کند. با ما تا انتهای مقاله همراه شوید. 

با راهنمای سفر به استانبول آشنا شوید

تاریخچه ای درباره محله ببک استانبول

محله ببک استانبول علی رقم منقطه ای بسیار شیک و چشم نواز، یکی از محله های قدیمی در شهر استانبول به شمار می رود که از تاریخچه ای بلند مدت برخوردار است و دیرینه آن به قرن ها پیش باز می گیردد. این محله در ابتدا به عنوان یک روستای کوچک شناخته می شد که متعلق به ماهیگیران یونانی بوده است. با گذشت زمان این روستا، تبدیل به یکی از محل های موجود در شهر استانبول شد و اکنون نیز به عنوان یکی از لوکس ترین محله ها، برای ثروتمندان استانبول اهمیت بالایی دارد.

محله زیبای ببک استانبول در گذشته تحت حکمرانی حکومت امپراطوری عثمانی قرار داشت که ریشه نام مشخصی ندارد. در قرن 19 اشراف عثمانی خانه های ییلاقی را در این محل ساختند که البته اکنون اکثر آن ها از بین رفته اند و تنها تعدادی از آن ها قابل مشاهده می باشند. از جمله بهترین نمونه های باقی مانده از آن دوران می توان به کنسولگری مصر اشاره نمود که به صورت یک عمارت سفید رنگ با سبک معماری نوین می باشد. ساخت این عمارت به دستور اخرین خدیو مصر بود که در اواخر قرن 19 به پایان رسید.

محله ببک استانبول، منطقه ای چهار فصل و تفریحی 

محله محبوب ببک استانبول در اواسط قرن 19 از یک محله تابستانی به یک محله چهار فصل و تفریحی تبدیل شد. طبق گفته هایی که در کتاب ها آورده شده است، اکثر ساکنین این محل در گذشته را مسلمانان تشکیل می دادند، اما با این وجود انگلیسی ها، فرانسوی ها و آمریکایی ها نیز در این محل زندگی می کردند. این مردمان مختلف از اقلیم متفاوت، نشانگر جامعه متفاوتی است که در کنار یکدیگر زندگی می کردند. حتی شما می توانید این موضوع را در نوع معماری تاریخی و سازه های معاصر موجود در ببک مشاهده کنید. 

اماکن تاریخی و دیدنی در محله ببک استانبول

در محله جذاب ببک استانبول اماکن تاریخی چندان زیادی وجود ندارد. از این رو نمی توان گفت دلیل جذب گردشگران به این محله، جاهای دیدنی و یا تاریخی آن است؛ بلکه زیبایی ها و مزیت هایی است که در این محله ایجاد شده و گردشگران برای اوقاتی پز از انرژی و هیجان به آن مراجعه می نمایند. اما با این وجود شما می توانید هنگام ورود به محله ببک استانبول، از کنسولگری مصر و یک مسجد کوچک تاریخی در آن بازدید نمایید. 

میدان تکسیم در استانبول را بیشتر بشناسید

دانشگاه بوگازیچی در محله ببک استانبول

یکی از مهم ترین مکان هایی که در محله معروف ببک استانبول واقع شده و باعث معروفیت این محله می شود، دانشگاه بوگازیچی می باشد. این دانشگاه دولتی در سال 1971 احداث گردید که می توان آن را یکی از مهم ترین موسسات برتر آموزش عالی ترکیه دانست. در واقع دانشگاه بسفر در ساختمان و زمین های آموزش عالی کالج رابرت ساخته شده که یک مووسه آموزش آمریکایی تاریخی بوده است. این موسسه توسط یک تاجر نویورکی به نام کریستوفر رابرت ساخته شده که بعد از اغداماتی این دانشگاه نقل مکان کرد و اکنون تنها ساختمان آن باقی مانده است. 

پارک شهری محله ببک استانبول، یکی از بهترین پارک های شهر

در محله لوکس ببک استانبول یک پارک شهری قرار دارد که بهترین مکان برای تفریح و استراحت به شمار می رود. این پارک یکی از بهترین پارک های استانبول است که در سال 1908 توسط مردم ترکیه بازگشایی شد و پس از آن در سال 2008 به دست گروهی از معماران مورد بازسازی قرار گرفت. مساحت پارک حدود 8800 متر مربع است که در آن گیاهان تزئینی و درختان کهن سال بسیاری کاشته شده که وجود آن ها زیبایی پارک را دو چندان می کنند. 

از جمله مزیت هایی که در پارک ببک استانبول وجود دارد می توان به پیاده روی هایی مخصوص به قدم زدن همراه با حیوانات خانگی، زمین بازی، فضای استراحت و ... اشاره نمود که در جمع کل مساحت این پارک را به 15 هزار متر مربع می رسانند. پیشنهاد می کنم در زمان ورود به محله ببک استانبول، گذراندن اوقاتی در این پارک را از دست ندهید، تا بتوانید بهترین خاطرات به یادماندنی را برای خود و عزیزان رقم زنید. 

شکم گردی در محله ببک استانبول

در محله دوست داشتنی ببک استانبول یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید، شکم گردی و مراجعه به رستوران ها و کافی های بی نظیر این محله می باشد. زیرا در محله ببک بهترین کافه ها و رستوران ها ایجاد شده اند که با تنوع بی نظیر، سلیقه و ذائقه هر فردی را در بر می گیردند. همچنین پیشنهاد می کنم در کنار تمامی این موارد، قهوه های این محله را از دست ندهید که رو دست آن ها، هیچ کجای استانبول پیدا نخواهد شد. 

آشنایی با منطقه بی اغلو در استانبول

اگر قصد رفتن به محله ببک در استانبول برای استفاده از رستوران ها و کافه های بی نظیر این محل را دارید، یکی از بهترین زمان ها هنگام صبح برای صرف صبحانه های فوق العاده می باشد. در واقع در اکثر مناطق استانبول رستوران ها و کافه هایی وجود دارند که تنها چند عدد از آن ها معروف و شاخص هستند. اما در این محل کیفیت تمامی این رستوران ها یکسان است و چندان تفاوتی با یکدیگر ندارند. از این رو کافی است تا تنها وارد به این منطقه وارد شوید و به یکی از این موارد مراجعه نمایید. 

صبحانه های خوشمزه در رستوران های محله ببک استانبول

گردشگرانی که به محله ببک استانبول مراجعه می کنند، می توانند صبحانه های بی نظیر و کامل را در هر یک از رستوران ها و کافه های این محل که بهترین آن ها کافه رستوران مانگری می باشد، میل نمایند. این صبحانه ها شامل قهوه ترک و چای می شوند که پای ثابت تمامی آن ها است. همچنین نان سفید ترکی، زیتون سبز و سیاه، بورک پنیر و گوشت سینی مربا جات و سبزیجات، سوسیس تخم مرغ ترکیه ای، سلاد میوه و ... از جمله مواد غذایی تشکیل دهنده صبحانه در کافه های محل می باشند که به ذائقه ایرانی ها بسیار نزدیک است و شما را برای صرف آن ها ترغیب می کند.

در محله ببک استانبول و داخل کافه ها رستوران های این محل، علاوه بر صبحانه کاملی که ذکر شد، گزلمه یکی دیگر از محبوب ترین وعده های صبحگاهی است. این صبحانه در واقع با نوعی نان سرو می شود که در داخل آن سبزجات، گوشت و پنیر قرار گرفته و به صورت تنوری پخته می شود. 

یکی از تفریحات محله ببک استانبول، گشت در بازار ها

بازرگردی و یا همان گشت در بازار های لوکس محله ببک استانبول، یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که شما می توانید در این محل انجام دهید. در این محله با توجه به جایگاه آن در بین ثروتمدان، بازار های لوکس و گران قیمتی وجود دارد که برند ترین و زیباترین اجناس را به فروش می رسانند و بهترین گذینه برای خرید سوغاتی و یا لوازم مورد نیاز می باشند. به عنوان مثال شما می توانید انواع پوشاک، لوازم آرایشی، کیف و کفش، وسایل دکوری و زینتی را با بهترین کیفیت از این محله خریداری نمایید. 

تفریحی آرامش بخش با قایق در محله ببک استانبول

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، محله ببک استانبول در کنار ساحل دریا قرار گرفته و از این رو امکان انجام تفریحاتی مانند قایق رانی در این محل وجود دارد. اگرچه ممکن است قیمت اجاره قایق در این محل با توجه به جایگاه آن بالا باشد، اما قطعا کسب آرامش در دل دریا و راندن قایق های پدالی، ارزش امتحان کردن را دارد. بنابراین اگر هزینه برای شما اهمیتی ندارد، این تفریح در محله ببک را از دست ندهید.

مطالبی درباره منطقه شیشلی استانبول

دوچرخه سواری در محله ببک استانبول یکی دیگر از تفریحات

یکی دیگر از تفریحاتی که می توانید در محله ببک استانبول انجام دهید، دوچرخه سواری در این منطقه می باشد. شما می توانید پس از مراجعه به محله ببک، از جاهای مشخص شده، دوچرخه کرایه کنید و در امتداد ساحل به دوچرخه سواری بپردازید که قطعا یکی از لذت بخش ترین و آرامش بخش ترین تفریحات برای علاقه مندان محسوب می شود.  

قدم زدن در محله ببک استانبول 

اگر در سفر به استانبول به دنبال صرفه جویی در هزینه های خود هستید، مراجعه به محله ببک استانبول می تواند گزینه ای مناسب برای این امر باشد. زیرا تنها قدم زندن در این محل لذتی را به شما منتقل می کند که در دیگر محله های استانبول یافت نخواهید کرد. البته محله ببک قربانی زیبایی ها و معروفیت خود شده و همواره با شلوغی مواجه است که این شلوغی در انتهای هفته به اوج خود می رسد. 

بهترین مسیر برای قدم زدن در محل ببک استانبول، کنار رودخانه و دریا همراه با وزش دلنشین باد می باشد که یکی از لذت بخش ترین کار هایی است که شما می توانید در این محله انجام دهید. همچنین وجود رستوران، خدمات ماساژ، مرکز خرید و ... درکنار ساحل لذت این قدم زندن را دوچندان می کند. 

قیمت آپارتمان در محله ببک استانبول چگونه است؟

همانطور که می دانید، منطقه اروپایی در شهر استانبول، در واقع منطقه ثروتمندان می باشد و اغلب خانه های آن گران قیمت هستند. محله ببک نیز به دلیل قرار گیری در این منطقه خانه هایی گران قیمت دارد که با توجه به ساختار لوکس و جایگاه و زیبایی های این محل، هزینه های بالایی را می طلبند. بنابراین اگر قصد سفر به استانبول برای مشاهده و قیمت گیری در این محله را دارید و می خواهید خرید آپارتمان ها و خانه های محله ببک را خریداری کنید، می بایستی بودجه ای بالا را در نظر بگیرید.

آدرس و اطلاعات کامل منطقه فاتح در استانبول

نحوه رفتن به محله ببک استانبول چگونه است؟

برای مراجعه به محله ببک استانبول ابتدا می بایستی آدرس آن را بیابید و سپس راه های دسترسی به آن را پیدا کنید. ما در این بخش از مقاله ابتدا نحوه رفتن به محله ببک را به شما توضیح خواهیم داد و سپس آدرس را به طور دقیق بازگو می کنیم. اگر در هتل های استانبول اقامت دارید و می خواهید به این محله در شهر بروید، با ما تا انتهای مقاله همراه شوید. 

چگونه به محله ببک استانبول دسترسی پیدا کنیم؟

برای دسترسی به محله ببک استانبول می توانید از تاکسی و یا اتوبوس های موجود به مقصد این محله استفاده کنید. در منطقه های مختلف استانبول اتوبوس هایی وجود دارند که با پرس و جو می توانید آن ها را یافت کرده و به این محله زیبا در استانبول بروید. البته اگر می خواهید هزینه کمی را صرف کنید، اتوبوس گزینه مناسبی می باشد، اما اگر مبلغ برای شما اهمیتی ندارد، پیشنهاد می کنم برای دسترسی سریع تر از تاکسی در هر محلی که اقامت دارید استفاده نمایید.

محله ببک استانبول کجا قرار دارد؟

محله ببک استانبول در سواحل اروپایی شهر و در محدوده منطقه بشیکتاش واقع گردیده است که یکی از مهم ترین و معروف ترین منطقه های استانبول به شمار می رود. شما می توانید برای دسترسی راحت تر، در هتل های واقع در این منطقه اقامت داشته باشید که اینگونه می توانید با پای پیاده به محله ببک استانبول بروید.

بیشتر بخوانید :
منابع :