سفر همیشه با تجربه‌های جدید همراه است. تجربه‌هایی که تا به امروز آن‌ها را نچشیده‌اید، خصوصا اگر سفر به خارج از کشور و شهر استانبول باشد. فرهنگ و سبک زندگی متفاوت شما را با جهانی جدید روبرو می‌کند. استانبول یکی از شهرهای زیبای کشور همسایه ما ترکیه است. این شهر جاذبه‌های گردشگری جذابی دارد که یکی از آن‌ها شهربازی و تم‌پارک است.

فرقی نمی‌کند همراه خود کودک داشته باشید یا نه؛ رفتن به شهربازی های استانبول قطعا برای شما جذاب خواهد بود. این شهربازی‌ها سرگرمی‌های مختلفی مانند: آکواریوم، باغ‌های زیبا، دستگاه‌های بازی هیجان انگیز و بزرگ‌ترین ترن‌های‌ هوایی دنیا را در خود جای داده‌اند؛ همراه مجله گردشگری پرشین هتل باشید تا بهترین شهربازی های استانبول را به شما معرفی کنیم.

شهربازی های استانبول
شهربازی مویی پارک

موی پارک از بهترین شهربازی های استانبول

بزرگ‌ترین و بهترین شهربازی استانبول مویی پارک استانبول است. این شهربازی جذاب رتبه بهترین شهربازی کشور ترکیه را نیز دارد. شهربازی مویی پارک در مرکز خرید استانبول مال که یکی از بزرگ ترین مراکز خرید استانبول می باشد واقع شده است. موی پارک با مساحت 12 هزار متر مربع یکی از بزرگ ترین و بهترین شهربازی های استانبول است. فرقی نمی‌کند چندسالتان است، قطعا در این شهربازی سرگرم خواهید شد.

موی پارک مثل تمام شهربازی های استانبول در ابتدا با پرداخت مبلغی دلخواه، کارتی را برای شما شارژ می‌کند. شما با آن کارت می‌توانید از دستگاه‌های بازی استفاده کنید. این شهربازی دو طبقه است. طبقه اول آن مخصوص بزرگسالان و طبقه دوم آن برای کودکان طراحی شده است.

شهربازی های استانبول
نمای دیگری از شهربازی مویی پارک

در مویی پارک چه خبر است؟

اگر به موی پارک رفتید حتما ترن‌هوایی آن را تجربه کنید. این ترن طوری طراحی شده است که شما از میان سنگ‌ها گذر کنید و بالای سر دیگران باشید، هیجان آن وصف ناشدنی است. البته خیالتان از بابت ایمنی راحت باشد چون این ترن هوایی متناسب با استانداردهای روز دنیا طراحی و اجرا شده است.

یکی دیگر از سرگرمی‌های موی پارک استانبول، هتل خالی از سکنه است. این هتل با مساحت 750 متر بزرگ‌تر از آن‌چیزی هست که می‌بینید. شما قرار است در این بخش پارک حسابی بترسید و به کشف تاریکی‌ها بروید. از دیگر وسایل بازی محبوب موی پارک می‌توان به قالی پرنده، شاتل پرسرعت، ماشین‌های کودک، آسانسور جنگلی، اتاق ماجرا و... اشاره کرد. در اینجا که از بهترین شهربازی‌های استانبول است. آدرنالین خونتان حسابی بالا می‌رود.

شهربازی های استانبول
شهربازی مویی پارک

موی پارک کجاست؟

آدرس موی پارک: استانبول، باشاک شهیر، بلوار سلیمان دمیرل، محله ماحموت بی

ساعت کاری موی پارک: یکشنبه تا پنجشنبه از ۱۰  تا ۲۲، جمعه و شنبه از ۱۰ تا ۲۲:۳۰

آدرس سایت موی پارک: http://moipark.com.tr

شهربازی های استانبول
شهربازی های استانبول

اکس تریم اونچر از دیگر شهربازی های استانبول

عاشق طبیعت و ماجراجویی در آن هستید؟ کاوشگر درونتان هوس سرزمین جدید به سرش زده است؟ دلتان می‌خواهد بیابان گردی کنید؟ پس حتما باید به شهربازی اکس تریم بروید. شهربازی اکس تریم اونچر که یکی از بهترین شهربازی های استانبول است شما را در میان فضایی قرار می‌دهد تا از روی پل‌های توری بگذرید. همچنین میان طناب‌ها پیچ بخورید و از درخت بالا بروید. این شهربازی خاص، طبیعت‌گردی را با حفظ امنیت و وسایل استاندارد برای شما در شهر فراهم کرده است. پس اگر عاشق هیجان هستید اکس تریم را از دست ندهید.

شهربازی های استانبول
اکس تریم پارک

در اکس تریم اونچر چه بازی‌هایی وجود دارد؟

شهربازی اکستریم اونچر اولین شهربازی جنگلی ترکیه است که در سال ۲۰۱۵ و در مساحت ۸۰۰۰ متر مربع در جنگل‌های حاشیه استانبول تاسیس شده است. شهربازی اکستریم اونچر شامل تقریبا ۵۰ بازی مختلف که برای تمام افراد خانواده سرگرم کننده است. بازی‌ها و سرگرمی‌های متنوع شهربازی اکستریم اونچر را تشکیل داده‌اند که برای تمامی سنین جذابیت دارند.

شهربازی های استانبول
شهربازی اکس تریم

آدرس اکس تریم اونچر: استانبول، ساری یر، جاده مسلک ایاز آقا، محله حوضور

ساعات کاری اکس تریم اونچر: ۱۰ تا ۲۰

شهربازی های استانبول
شهربازی فان لب

شهربازی فان لب استانبول

شاید تا به حال فروشگاه‌های زنجیره‌ای زیادی دیده باشید. حتما در رستوران‌های زنجیره‌ای هم بارها غذا خورده اید. اما مطمئننا تا به حال شهربازی زنجیره‌ای را تجربه نکرده اید، فان لب یک شهربازی زنجیره‌ای است. این شهربازی در چند مرکز خرید استانبول مثل مرکز خرید جواهیر استانبول، مرکز خرید فروم استانبول و بویوکا شعبه دارد. 

فان لب یکی دیگر از بهترین شهربازی های استانبول است. این شهربازی با مساحتی بیش از سه هزار متر مربع از بزرگترین شهربازی‌ های استانبول محسوب می‌شود. اگر به فان لب رفتید با خیال راحت از دستگاه‌های بازی آن استفاده کنید. این شهربازی با استانداردهای امنیتی دنیا ساخته شده و کاملا امن است.

شهربازی های استانبول
شهربازی فان لب استانبول

تفریح به همراه چالش در فان لب استانبول

بچه‌ها در شهربازی فان لب به چالش کشیده ‌می‌شوند. با هر بازی و برنده شدن در  آن کوپن‌هایی را دریافت می‌کنند. با این کوپن‌ها می‌توانند از کهکشان جایزه فان لب هر آنچه را که می‌خواهند به دست بیاورند. یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب فان لب، فضایی است که برای مهمانی و تولد در نظر گرفته شده است. شما در این شهربازی خارق العاده می‌توانید جشن بگیرید و بچه‌ها را به خوشی وصف ناشدنی دعوت کنید.

کوسه وحشی با سرعت 60 کیلومتر، قلعه سقوط آزاد با ارتفاع 25 متری و بازی‌های واقعیت مجازی آدرنالین خون جوانان را بالا می‌برد. بازی‌های کامپیوتری و ماشین‌های برقی و دستگاه‌های بازی متنوع نیز کودکان را سر ذوق میاورد. فان لب از بهترین شهربازی‌های استانبول است که اوقات خوش و هیجان انگیزی را برای شما و خانواده فراهم می‌کند.

شهربازی های استانبول
ورودی فان لب استانبول

فان لب کجاست؟

آدرس فان لب: استانبول، قسمت اروپایی شیشلی، محله ماییس، خیابان بویوک دره

ساعت کار فان لب: ۱۰ صبح  تا  ۲۲

شهربازی مال اف استانبول

در مرکز خرید استانبول مال شهربازی مال اف قرار گرفته است. این شهربازی هیجان را به خرید شما هدیه می‌دهد. مال اف که یکی از بهترین شهربازی های استانبول است هیجان با بازی‌های متنوع برای شما فراهم می‌کند. در این شهربازی استانداردهای جهانی رعایت شده است. این شهربازی مهیج ترن هوایی بزرگی دارد که حتما باید آن را تجربه کنید. از دیگر تفریحات مال اف می‌توان به واقعیت مجازی، بولینگ، بیلیارد، ایرهاکی، چرخ و فلک و...اشاره کرد.

شهربازی های استانبول
اسنوپارک از شهربازی های جذاب استانبول

کیدز موندو از دیگر شهربازی های استانبول

یادتان هست وقتی بچه بودید از شما می‌پرسیدند دوست دارید در آینده چه کاره شوید؟ معمولا هم بچه‌ها شغل‌های مختلفی را در رویاهای خود می‌ساختند. حالا دیگر نیاز به رویا نیست. در کیدز موندو کودکان شغل‌های متفاوت را تجربه می‌کنند.

این تم پارک جذاب که یکی از بهترین شهربازی‌های استانبول محسوب می‌شود. برای کودکان سه تا چهارده سال ساخته شده است. کیدز موندو شهر کوچکی که در آن مشاغل مختلف برای کودک تعبیه شده است. او در این پارک به کمک راهنماها و مربیان با شغل‌ها آشنا می‌شود.

شهربازی های استانبول
کیدزانیا از دیگر شهربازی های استانبول

چه مشاغلی در کیدز موندو است؟

کیدز موندو سرزمینی جذاب است در این پارک همه چیز شبیه یک شهر واقعی ساخته شده است. خیابان‌ها، آسمان خراش‌ها و مراکزی که برای کار کردن کودکان فراهم شده شامل ایستگاه پلیس، آتش نشانی، سالن آرایشی، کارواش، بانک، بیمارستان، آکادمی بازیگری، کارخانه شکلات، همبرگر فروشی و کارخانه شیر می شود.

سالن موسیقی و رقص، مرکز فضانوری، آژانس خلاقیت، نقاشی ساختمان و ... هم از دیگر مشاغل این شهربازی هستند که با جزئیات ماهرانه طراحی و اجرا شده است. کودکان در کیدز موندو واقعیت یک شغل را درک می‌کنند و با واحد پولی مخصوص این شهربازی، پول در میاورند. اینکار به آن‌ها کمک می‌کند تا بهتر با شغل‌ها آشنا شوند و استعدادهایشان کشف شود.

شهربازی های استانبول
با شهربازی های استانبول آشنا شوید

کیدر موندو کجاست؟

آدرس کیدز موندو: استانبول، شیشلی، جاده مجیدیه‌ کوی، کوش تپه، کیدز موندو

ساعت کاری کیدز موندو: شنبه و یکشنبه ۱۰:۳۰ تا ۲۰ (دوشنبه تعطیل)

سه‌شنبه و پنجشنبه ۱۰ تا ۱۵:۳۰

چهارشنبه و جمعه ۱۰ تا ۲۰

شهربازی های استانبول
اسنوپارک استانبول

اسنو پارک استانبول

اسنو پارک در یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید استانبول قرار گرفته است. این پارک که یکی از بهترین شهربازی های استانبول می باشد بسیار دیدنی و جذاب طراحی شده است. اسنو پارک شما را به سردترین سرزمین‌ها می‌برد. این پارک طوری طراحی شده که شبیه مناطق قطبی است.

در اسنو پارک می‌توانید ورزش و تفریح‌هایی که با برف یخ امکان پذیر است را تجربه کنید. این پارک 1400 متر مساحت دارد. اسنوبرد، حرکت روی پل‌های معلق، جستجو در غارهای یخی، اسنوموبیل و اسکی، از جمله تفریحاتی است که در اسنو پارک استانبول برای شما فراهم شده است. یادتان باشد برای رفتن به این پارک حتما باید لباس گرم همراه داشته باشید.

شهربازی های استانبول
استوپارک از دیگر شهربازی های استانبول

ساعت کاری اسنو پارک: از 12:00 تا 20:00

آدرس سایت اسنو پارک: http://torium.com.tr

بابالو پارک استانبول

این پارک همان چیزی است که تمام والدین برای کودکان خود آرزو دارند. جایی به دور از دستگاه‌های بازی پر زرق و برق و بازی‌های کامپیوتری، جایی که در آن روی فعالیت‌های فیزیکی تمرکز شده است. در بابالو پارک بچه‌ها با دنیای شگفت انگیزی مواجه می‌شوند که در آن آب و هوای چهار فصل را می‌توانند تجربه کنند.

از صخره‌ها بالا بروند و یک صخره نوردی هیجان انگیز ایمن را در خاطر داشته باشند. در این پارک تمام بازی‌ها و سازه‌ها از کشور آلمان وارد شده است. به همین خاطر مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی و اجرا شده اند، بابالو پارک بسیار امن و در عین حال بسیار هیجان انگیز است.

شهربازی های استانبول
عکسی از شهربازی های استانبول

چه چیزی در بابالو پارک در انتظار شماست؟

در این پارک استخر توپ، پرش روی تشک‌های بادی و سرسره‌های عظیم بسیار پر طرفدار است. بابالو پارک با مساحتی حدودا 1300 متر مربع می‌تواند به صورت همزمان میزبان 200 کودک باشد. شما با رفتن به این پارک یکی از بهترین شهربازی های استانبول را تجربه خواهید کرد.

قیمت بلیط شهر بازی استانبول در طول هفته به شرح زیر است:

محدوده سنی ۱ تا ۱۲ سال: ۲۵ لیر (بدون محدودیت زمانی) معادل تقریبی 50 هزار تومان

تعرفه فعال: ۱۵ لیر (۱ ساعت) معادل تقریبی 30 هزار تومان

هر یک ساعت اضافی: ۸ لیر معادل تقریبی 16 هزار تومان

شهربازی های استانبول
معرفی بهترین شهربازی های استانبول

تعرفه این شهربازی در آخر هفته‌ها و تعطیلات به شرح زیر است:

محدوده سنی ۱ تا ۱۲ سال: ۲۵ لیره (۲ ساعت) معادل تقریبی 50 هزار تومان

قیمت هر توکن: ۵/۱ لیر معادل 3 هزار تومان

بابالو پارک کجاست؟

اگر با تورهای گردشگری سایت پرشین هتل به استانبول سفر کنید. هزینه مناسبی را خواهید پرداخت و برای تفریحاتی از جمله این شهربازی پول کافی خواهید داشت و آنقدرها تفریح گرانی به شمار نمی‌آید.

آدرس بابالو پارک: استانبول، جاده سلیمان چلبی، محله باشاک‌شهیر

شهربازی های استانبول
استارپارک استانبول

استار پارک استانبول

یکی دیگر از شهربازی‌های زنجیره‌ای استانبول استار پارک است. این شهربازی را می توان در لیست بهترین شهربازی های استانبول قرار داد. استار پارک وسایل بازی هیجان انگیزی را برای بزرگسالان دارد. و وسایل بازی رنگارنگ کودکان را مجذوب خود می‌کند. شعار استار پارک سرزمین سرگرمی است. در واقع استار پارک کاملا شما را سرگرم خواهد کرد. 

آدرس استار پارک: استانبول منطقه کوچوک چکمه، خیابان هالکالی، محله توفیق بی

ساعت کاری استار پارک: ۱۰  صبح تا ۲۲:۰۰

شهربازی های استانبول
کیدزانیا استانبول

کیدزانیا

اینجا شهر کودکان است. کیدزانیا تا به امروز در 14 کشور و 18 شهر دنیا فعالیت می‌کند. این شهربازی مخصوص کودکان ساخته شده است و در آن کودکان با 60 شغل آشنا می‌شوند. در کیدزانیا کودکان به صورت واقعی کار  و به کمک مربی‌ها با جزئیات هر شغل دست و پنجه نرم می‌کنند. کیدزانیا ترکیه در سال 2014 در شهر استانبول افتتاح شد. این شهربازی که از بهترین شهربازی‌های استانبول است. مورد استقبال گسترده‌ای قرار گرفت.

کیدزانیا با مساحت بیش از ده هزار متر مربع، امکانات زیادی دارد که حتی برای بزرگسالان نیز بسیار جذاب است. کودکان در این پارک مهارت‌های اجتماعی خود را پرورش می‌دهند. استعداد آن‌ها کشف می‌شود و نگاه خلاقانه‌تری به دنیا خواهند داشت.

شهربازی های استانبول
شهربازی کیدزانیا

پارک کیدزانیا ترکیه با توجه به نمرات بالا و نظرات مثبتی که مخاطبانش ثبت کرده اند، جز ده درصد مناطق تفریحی دنیا که باید آن‌ها را تجربه کنید شده است. این پارک با روی باز از کودکان شما پذیرایی می‌کند و تجربه فراموش نشدنی را برای آن‌ها رقم خواهد زد. 

کیدزانیا کجاست؟

آدرس کیدزانیا: استانبول، اوسکودار، مرکز خرید آکاسیا آجی بادم، کیدزانیا

ساعت کاری کیدزانیا: شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۰، سه‌شنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ تا ۱۶، دوشنبه‌ها تعطیل است.

آدرس سایت کیدزانیا: http://Istanbul.kidzania.tr

 

پارک آبی آکوا مارین استانبول

چیزی جذابتر از پارک آبی نیست خصوصا اگر در فصل گرم به آنجا بروید. پارک آبی آکوا مارین استانبول مکانی خانوادگی برای تفریح تمام اعضای خانواده است. استخرهای متنوع، سرسره‌ها و دیگر وسایل بازی آبی از جذابیت‌های این پارک آبی است. اگر به بهترین شهربازی استانبول رفته‌اید، حتما سری هم به پارک آبی آکوا مارین بزنید تا تفریحتان تکمیل شود. یادتان باشد این پارک آخر هفته‌ها بسیار شلوغ است پس اگر حوصله شلوغی را ندارید وسط هفته به آنجا بروید.

شهربازی های استانبول
هیجانی فوق العاده در شهربازی ها

تم پارک فورستانبول

این پارک به دیزنی لند ترکیه معروف است. فورستانبول که یکی از بهترین شهربازی های استانبول است شما را به دنیای جدیدی می‌برد. دنیایی که از وسط شهر شما را به طبیعت می‌کشاند. تیراندازی با کمان، پینت بال، پریدن روی درخت‌ها از جمله تفریحاتی است که در فورستانبول می‌توانید تجربه کنید. این پارک به عنوان مهیج‌ترین شهربازی ترکیه شناخته می‌شود که علت آن معماری عجیب و جذاب آن است.

شهربازی های استانبول
شهربازی های استانبول کجا هستند؟

در فورستانبول چه خبر است؟

فورستانبول در سه بخش دنیای بازی، دنیای هیجان و دنیای افسانه به شما خدمات می‌دهد. این پارک با مساحتی حدود 200 هزار متر مربع یکی از بهترین پارک‌های موضوعی کشور ترکیه است. اگر دلتان هوس هیجان کرده است، ترن هوایی نفس گیر، سرسره‌های وایکینگ، غول افسانه‌ای و کینگ کونگ فورستانبول را از دست ندهید.

چرخش ۳۶۰، قایق‌سواری بر رودخانه وحشی، پرندگان دیوانه، قطارهای سریع‌السیر، معدنچی‌های کوچک، آتش‌نشان قهرمان، جت‌اسکی، قلعه عدالت، اتاق جادویی، سینمای چهار بعدی عصر یخبندان و چرخ‌وفلک از دیگر وسایل سرگرم‌کننده کودکان و بزرگسالان در مجموعه ایسفانبول هستند. هزینه ورودی این شهربازی برای بزرگسالان ۴۶۰ لیر ترکیه و هزینه ورودی کودکان و سالمندان ۴۵۰ لیر ترکیه است.

شهربازی های استانبول
مینیاترک یکی از شهربازی های استانبول

فورستانبول کجاست؟

آدرس فورستانبول: استانبول، ایوب سلطان، خیابان متین کایا، محله یشیل پینار، ایسفانبول تما پارک

ساعت کاری فورستانبول: هر روزه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰، یکشنبه‌ها تعطیل است.

پارک باکرکوی

این شهربازی یکی از پرطرفدارترین شهربازی های استانبول برای مردم همان منطقه است. پارک باکرکوی که در لیست بهترین شهربازی‌های استانبول قرار گرفته در یکی از مناطق قدیمی و اعیان نشین شهر استانبول واقع می باشد.

این شهربازی علاوه بر دستگاه‌های بازی که کودکان را سرگرم می‌کند برای بزرگسالان نیز سرگرمی‌های زیادی دارد. اگر هوس خرید کرده اید این شهربازی به چند مرکز خرید نیز نزدیک است. رستوران و کافی شاپ‌های جذابی نیز در آن وجود دارد که روز مفرح خانوادگی را برای شما رقم خواهد زد.

لونا پارک فلوریا

یکی دیگر از بهترین شهربازی های استانبول که پاتوق آخر هفته‌های مردم این شهر نیز هست لونا پارک فلوریا است. این پارک در یکی از محله های استانبول به نام باکر کوی قرار گرفته است. این منطقه از مناطق قدیمی استانبول به شمار می رود.

در این شهربازی انواع وسایل تفریحی مانند چرخ‌وفلک، ترن سرعت، ماشین‌های کوبنده برای کودکان و بزرگسالان فراهم شده است. در عین حال وجود رستوران و کافه‌های لوکس در داخل پارک و هتل‌ها و چند مرکز خرید در اطراف این شهربازی، فرصتی برای گشت‌وگذار بیشتر  را به شما می‌دهد.

لونا فلوریا کجاست؟

پارک لونا فلوریا در ساحل دریای فوق العاده زیبای مرمر واقع شده است. این شهر بازی استانبول برای گذراندن اوقاتی پر از شادی، هیجان و سرگرمی با خانواده مناسب است. فلوریا به خاطر بازی‌های تفریحی متنوع شناخته شده است. علاوه بر این، منظره خیره کننده‌ای از دریا، کشتی‌های شناور و افق دوردست دارد و با مسیرهای پیاده‌روی طولانی در اطراف آن احاطه شده است. در این پارک یک روز خانوادگی بسیار جذاب را تجربه خواهید کرد.

آدرس لونا پارک فلوریا لروز: استانبول، باکرکوی، جاده یشیل‌کوی هالکالی، لوناپارک فلوریا لروز

ساعت کاری لونا پارک فلوریا لروز: هر روزه از ساعت ۱۲ تا ۲۰، شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۲ تا ۲۲

شهربازی فشانه

این شهربازی برای کودکان ساخته شده است. دستگاه‌های بازی رنگارنگ و متنوع از نقاط قوت شهربازی فشانه است. در این شهربازی وسایل سرگرمی همچون ماشین‌های کوبنده، قلعه آسانسور، کشتی پرنده و… قرار دارد. ورودی فشانه برای کودکان خردسال کمتر است اما به طور کل برای بازی‌های داخل پارک باید بلیط جداگانه‌ای تهیه کرد.

البته در این شهربازی سرگرمی‌هایی برای بزرگسالان نیز وجود دارد. شهربازی فشانه در منطقه اروپایی استانبول قرار گرفته است و در کنار آن جاذبه‌های گردشگری دیگری نیز وجود دارد. فشانه یکی از بهترین شهربازی های استانبول است. اگر در سفر کودک خردسالی همراه دارید حتما او را به این شهربازی ببرید تا سفر را به یادماندنی کنید.

آدرس شهربازی فشانه: استانبول، ایوب سلطان، جاده یاوه‌دوت، محله نشانجی 

آدا پارک بایرام پاشا

پارک بایرام پاشا در سال ۲۰۰۳، با مساحتی حدود ۴۸۰ هزار مترمربع به‌عنوان بزرگ‌ترین پارک بازی استانبول افتتاح شد. شهربازی آدا پارک درون پارک بایرام پاشا قرار دارد. این پارک دو در ورودی اصلی  دارد. شما  پارک بایرام پاشا، شهربازی آدا پارک، آمفی تئاتر چهار هزار نفری، زمین بازی کودکان، دریاچه مصنوعی، مزرعه مخصوص آموزش اسب سواری، فضای پیک‌نیک و سالن بولینگ و رستوران و کافه‌های لوکس را می‌بینید.

چه چیزی در آدا پارک در انتظار شما است؟

این پارک بهترین انتخاب برای تفریح در طبیعت و استراحت است. جذاب‌ترین بخش پارک بایرام پاشا، شهربازی آدا پارک است که در لیست بهترین شهربازی‌های استانبول قرار گرفته است. در این پارک انواع وسایل بازی برای هر سنی وجود دارد.

امکانات و تفریحات بسیاری در این پارک وجود دارد که شامل ترن هوایی، زمین‌های ورزشی بسکتبال، فوتبال، والیبال و تنیس، انواع بازی‌ها برای کودکان، برج پرچم، استخر و آبشار و همچنین مسیرهای دوچرخه و موتورسواری می شود.

البته باید بدانید که شما نمی‌توانید اسکیت یا دوچرخه خود را به پارک بیاورید و برای استفاده از مسیر دوچرخه سواری لازم است از خود پارک دوچرخه یا اسکوتر یا اسکیت را اجاره کنید. اگر فرزند کوچک دارید حتما به آدا پارک سر بزنید این پارک هم برای کودکان و هم بزرگسالان جذاب است. 

آدا پارک کجاست؟

آدرس آدا پارک بایرام پاشا: استانبول، منطقه بایرام پاشا، خیابان هودوت، محله کوجاتپه، آداپارک

ساعت کاری آدا پارک بایرام پاشا: ۸:۳۰ تا ۲۴

دلفیناریوم استانبول

اگر عاشق دلفین‌ها و کشف دنیای شگفت انگیز آن‌ها هستید باید حتما سری به پارک دلفیناریوم استانبول بزنید. این پارک مجموعه بزرگی است که در آن دلفین، فوک‌های دریایی و دیگر موجودات دریایی نگهداری می‌شود. اگر به دنبال یک تفریح خانوادگی جذاب هستید و به بهترین شهربازی‌های استانبول هم سر زده اید حالا نوبت دلفیناریوم است. این پارک جذاب شما را سر ذوق خواهد آورد و با دنیای آب‌ها بیشتر آشنا خواهید شد. این پارک یکی از بزرگترین دلفیناریوم‌های اروپا است. در آن کافی شاپ و پارکینگ هم وجود دارد تا تفریح شما را آسوده‌تر کند. 

لونا پارک بستانسی

این شهربازی از قدیمی‌ترین و مشهورترین شهربازی های استانبول است. در سال 2008 بازی‌های جدید ساخت کشور ایتالیا در لونا پارک بستانسی قرار گرفت که به این پارک قدیمی جان دوباره بخشید. برای رفتن به این شهربازی مهیج محدودیت سنی وجود ندارد.

کودکان و بزرگسالان هر دو می‌توانند ساعات خوشی را در لونا پارک بستانسی تجربه کنند. وسایل بازی مثل اختاپوس، تونل وحشت، ماشین‌های کوبنده، استار فایر، گوندولا، هواپیما، زنجیر و قطار ریلی چرخان در این شهربازی وجود دارند. یکی از هیجان‌انگیز‌ترین وسیله‌های بازی در آن، راک اند رول است. لوناک پارک بستانسی در لیست بهترین شهربازی های استانبول جای دارد. 

لونا پارک بستانسی چه تفریحاتی دارد؟

وسایلی مانند اختاپوس، تونل وحشت، ماشین‌های کوبنده، استارفایر، گاندولا، هواپیما، قطار ریلی چرخان، زنجیر و راک اند رول از جمله تفریحات پارک بستانسی است. یکی دیگر از امتیازات این پارک موقعیت مکانی آن است. لونا پارک بستانسی در نزدیکی اسکله قرار دارد. شما می‌توانید بعد از تفریح در این شهربازی مهیج در کنار اسکله قدم بزنید و در رستوران‌ها و کافی شاپ‌های آنجا غذا میل کنید. 

ویا کریزی پارک

اگر کودکی دارید که عاشق اسب سواری است به شما مژده می‌دهیم که بهترین تفریح را برای کودک خود پیدا کرده‌اید. ویا کریزی پارک پیست اسب سواری مخصوص کودکان دارد. البته این مجموعه شهربازی بزرگی هم دارد که بسیار مهیج است.

علاوه بر این سینمای هشت بعدی، بولینگ و کشتی دزدان دریایی از دیگر جذابیت‌های ویا کریزی پارک است. شهربازی این پارک در شمار بهترین شهربازی‌های استانبول است. این پارک برای گذراندن یک تفریح خانوادگی بسیار مناسب است. خاطرات به یادماندنی را از سفر به استانبول برای شما به جا خواهد گذاشت. 

ویا پورت مارینا استانبول

یکی دیگر از بزرگترین و مشهورترین شهربازی های استانبول ویا پورت مارینا است. این شهربازی بخش‌های متنوعی دارد که برای کودکان و بزرگسالان مناسب است. در این پارک موضوعی جذاب تمامی وسایل بازی متناسب با استاندارهای روز دنیا ساخته شده و کاملا امن است.

در این شهربازی بیش از شصد دستگاه بازی متنوع وجود دارد. علاوه بر این مسیری برای اسب سواری با اسب‌های پونی در نظر گرفته شده است. ویا پورت مارینا یک دریاچه مصنوعی نیز دارد که شما می‌توانید در کافه‌ها و رستوران‌هایی که اطراف دریاچه قرار گرفته است. عصرانه، ناهار یا شام دلنشینی را در کنار خانواده میل کنید. این شهربازی از جمله بهترین شهربازی‌های استانبول است. 

جاذبه‌های ویا پورت مارینا

سالن بولینگ شهربازی ویاپورت مارینا، فضایی بزرگ با ۱۰ لاین بازی دارد که چهار لاین آن مختص کودکان است و اعضای خانواده درکنار هم می‌توانند ساعات خوشی را در آن سپری کنند. در آکواریوم این مجموعه، با عبور از یک تونل شیشه‌ای، هزاران گونه موجودات دریایی دیده می‌شوند. مجموعه سینمایی شامل پنج سالن مجهز به جدیدترین سیستم‌های صوتی و تصویری است که لذت تماشای فیلم را چند برابر می‌کند.

یکی دیگر از جذابیت‌های ویا پورت مارینا، تم پارک دزدان دریایی است. اگر در خانه کودکی دارید که عاشق دزدان دریایی و زندگی هیجان انگیز آن‌ها است حتما او را به این بخش از پارک ببرید. دیدن از ویا پورت مارینا روز سرشار از خاطرات خوش را برای شما به جای می‌گذارد. 

ویا پورت مارینا کجاست؟

آدرس ویا پورت مارینا: استانبول، توزلا، خیابان بالیکچیلار، محله جامی

پارک ساحلی مال تپه

اگر به دنبال یک تفریح رایگان خانوادگی هستید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا به پارک ساحلی مال تپه بروید. این پارک یکی از بزرگترین پارک‌های ساحلی در دنیا است. شما می‌توانید بساط پیک نیک را محیا کنید و ساعت‌ها از وقت گذراندن در این پارک زیبا لذت ببرید. در حالی که منظره زیبای اقیانوس مرر و جزایر پرنس را تماشا می‌کنید، با خانواده خود به تفریح بپردازید.

اگر از بهترین شهربازی‌های استانبول دیدن کرده‌اید. حالا وقت یک پیک نیک خانوادگی است. این پارک پر از زیبایی گاهی جشنواره نیز دارد. پارک ساحلی مال تپه به صورت بیست و چهار ساعته باز است. شما محدودیتی برای بردن دوچرخه و وسایل بازی دیگری همچون توپ و راکت ندارید. حتی می‌توانید حیوانات خانگی خود را هم به این پارک ببرید. 

شهربازی ویاسی تما پارک

هر آنچه که دل تنگ می‌خواهد در اینجا پیدا می‌شود. شهربازی ویاسی تما پارک مجموعه بزرگی است که در آن یک پارک موضوعی، یک آکواریوم، سینما و سالن بولینگ وجود دارد. این شهربازی در لیست بهترین شهربازی های استانبول قرار گرفته است.

آکواریوم حیرت انگیز ویاسی

آکواریوم ویاسی اولین آکواریوم جهان با موضوع آب و هوا است. این شهربازی طولانی‌ترین تونل زیر آب در استانبول را دارد. این آکواریوم بیش از دوازده هزار موجود دریایی را در خود جای داده است. شما از تماشای این موجودات لذت می‌برید و محو شگفتی‌های دنیای زیر آب می‌شوید.

یکی دیگر از جذابیت‌های این آکواریوم ارتباط نزدیک با ماهی‌ها است. شما می‌توانید یک سفره ماهی را نوازش کنید یا به ماهی‌های دیگر غذا دهید. از دیگر جذابیت‌های این شهربازی خارق العاده می‌توان به سالن بولینگ مجهز آن اشاره کرد. همچنین سینما و کافه و رستوران بخش تکمیل کننده این پارک هستند تا روز خانوادگی شما را بسازند.

لگولند استانبول

یکی دیگر از شهربازی های استانبول لگولند است. در این پارک سرزمینی از لوگوها خواهید دید. این پارک مناسب کودکان سه تا ده ساله است. در لگولند فضایی برای ساختن سازه‌های خارق العاده با لگو و به چالش کشیدن خلاقیت بچه‌ها فراهم شده است.

همچنین آن‌ها می‌توانند برج‌های مهم دنیا را که با لگو ساخته شده است از نزدیک ببینند و در سینمای لوگویی از دیدن فیلم لذت ببرند. یادتان باشد لگولند برای کودکان شما یادگاری نیز در نظر گرفته است. فقط کافی است به فروشگاه آن سری بزنید. این شهربازی جذاب از نگاه منتقدین جزو بهترین شهربازی‌های استانبول قرار گرفته است.

شهربازی های استانبول
ژوراسیک پارک استانبول

ژوراسیک لند استانبول

یکی از جذاب‌ترین پارک‌های موضوعی در استانبول ژوراسیک لند است. این پارک با بیش از 70 ماکت دایناسور شما را به سرزمین ژوراسیک می‌برد. جالب است بدانید در زمان ساختن این پارک در زیر بنای آن بقایای دایناسورها کشف شده است.

شما در ژوراسیک لند علاوه بر تفریح چیزهای زیادی درباره دایناسورها و سبک زندگی آن‌ها یاد می‌گیرید. این پارک برای کودکان و نوجوانان بسیار جذاب خواهد بود. پس حتما آن را در لیست بهترین شهربازی های استانبول که باید از آن‌ها دیدن کنید قرار دهید.

شهربازی های استانبول
ژوراسیک پارک

اکتشاف در ژوراسیک لند

ژوراسیک لند با مساحت ۱۰ هزار مترمربع در مرکز خرید فروم که یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در این شهر استانبول است، واقع شده. این پارک تحت نظارت یک شرکت آمریکایی در لس‌آنجلس تاسیس شده که یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های موضوعی با تم دایناسور به‌شمار می‌آید.

در ژوراسیک لند شما دنیای اکتشاف را هم از نزدیک لمس خواهید کرد همچنین علاوه‌بر مناطق حفاری برای کاوش باستانی کودکان، اسلحه‌های لیزر دینو و لیزر هانتر برای جنگ بین دایناسورها، بیش از ۷۰ نوع دایناسور شبیه‌سازی شده و تمام تخم‌ها و استخوان‌های دایناسور در این پارک فراهم شده است.

شهربازی های استانبول
نمای دیگری از ژوراسیک پارک

ژوراسیک لند کجاست؟

آدرس ژوراسیک لند: استانبول، بایرام پاشا، کوجاتپه

ساعت کاری ژوراسیک لند: ۱۰ صبح  تا ۲۱

پارک مینیاتورک

مینیاتورک یک پارک مینیاتوری است که در ساحل شمال شرقی گلدن هورن در استانبول ترکیه، در سال ۲۰۰۳ افتتاح شد. این پارک نسخه‌هایی کوچک از گنجینه‌های موجود در ترکیه را در خود جای داده است. نیمی از این گنجینه‌ها، از استانبول و مابقی آن‌ها از آناتولی و سرزمین‌های عثمانی خارج از ترکیه گردآوردی شده است. در پارک مینیاتورک بناهای تاریخی و معروف ترکیه را در ابعادی کوچک ساخته‌اند و در معرض نمایش قرار داده‌اند.

شهربازی های استانبول
مینیاترک استانبول

این بناهای کوچک حدوداً در مقیاس یک به بیست و پنج هستند. اینجا یکی از بهترین شهربازی‌های استانبول است. حدود ۱۲۵ تا ۱۵۰ اثر را می‌توان در این پارک ۵۵۰۰مترمربعی پیدا کرد، ازجمله پل سنگی آدانا، مقبره سبز بورسا، برج ساعت ازمیر، خرابه‌های کوه نمرود و خانه مریم مقدس. دیدن این آثار اطلاعات تاریخی کودکان شما را بالا خواهد برد. 

مینیاتورک کجاست؟

پس اگر دلتان می‌خواهد همه گنجینه‌های تاریخی ترکیه را با هم ببینید و از قدم زدن در پارکی زیبا لذت ببرید حتما سری به پارک مینیاتورک بزنید. 

شهربازی های استانبول
عکس دیگری از مینیاترک استانبول

آدرس مینیاتورک: استانبول، ساحل شرقی گلدن هورن.

ساعت کاری مینیاتورک: از 09:00 تا 19:00

استانبول شهری با شهربازی های مهیج

حتما خواندن این مطالب انگیزه لازم را برای سفر به استانبول در شما ایجاد کرد. این شهر حیرت انگیز علاوه بر شهربازی‌های هیجان انگیز، جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد. سفر به این شهر خاطرات به یادماندنی زیادی را برای شما به وجود میاورد. شما می‌توانید از طریق سایت پرشین هتل، تورها و بهترین هتل‌های استانبول را به راحتی رزرو کنید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

بیشتر بخوانید :
منابع :