جزایر پرنس استانبول یکی از دیدنی ترین و خاص ترین مکان های تفریحی و گردشگری استانبول است که در واقع یک مجمع الجزایر می باشد. این جزیره زیبای استانبول در دریای مرمره قرار گرفته که به تنگه بسفر استانبول نیز نزدیک می باشد. این مجمع الجزایر منطقه آدالار را تشکیل می دهند.

جزایر پرنس از چه جزیره هایی شکل گرفته است؟

جزایر پرنس استانبول از 5 جزیره شکل گرفته اند که بزرگ ترین آن ها بویوک آدا می باشد. جزیره بویوک آدا مساحتی 5.46 کیلومتر مربعی دارد. جزیره دومون، دومین جزیره از جزایر پرنس است که مساحت آن به 2.4 کیلومتر می رسد. جزیره سوم قلعه جزیره نام دارد که 1.5 کیلومتر مربع مساحت آن است.

جزایر پرنس استانبول
جزایر پرنس استانبول بهشت آرامش

جزیره حنا از دیگر مجمع الجزایر پرنس است که 1.3 کیلومتر مساحت داشته و پنجمین جزیره در این منطقه آدالار، صِدف آداسی نام دارد که با 0.153 کیلومتر، کوچک ترین جزیره در جزایر پرنس محسوب می شود. جزیره های خُرد دیگری نیز در این منطقه هستند که به ترتیب مساحت جزیره تخت، جزیره شارپ، جزیره قاشق، جزیره خرگوش نام دارند.

پیشنهاد خواندن : رزرو هتل تهران
جزایر پرنس استانبول
طبیعت چشم نواز جزایر پرنس قسطنطنیه

آیا جزایر پرنس استانبول مکانی عالی برای استراحت است؟

جزایر پرنس استانبول به دلیل دوری از هیاهوی شهر توریستی استانبول، مکانی فوق العاده ایده آل برای ریلکس کردن می باشند. دریای آرام و آبی مرمره در زمان تلالو خورشید، همانند نقره می درخشد و چشم اندازی وصف نشدنی را به رخ می کشد. در زمان غروب آفتاب، دیدن رنگ قرمزی آسمان شما را به یاد خاطره های رمانتیک می اندازد و بهترین زمان برای قرار های عاشقانه است.

پیشنهاد خواندن : رزرو هتل تهران

در جزایر پرنس استانبول تمامی قومیت ها با هر مذهبی در کنار یکدیگر همزیستی می کنند. این همبستگی باعث ایجاد صلح و آرامش در منطقه آدالار شده که برای گردشگران تور استانبول نیز این مسئله اهمیت دارد. اگر قصد شما از خرید تور استانبول آرامش و ریلکسیشن است، توصیه می کنیم حتماً در اقامت گاه های جزایر پرنس استراحت نمایید چون در این جزایر هیچ هتلی وجود ندارد.

جزایر پرنس استانبول
تخت های ریلکسی در جزایر پرنس

چه زمانی را برای رفتن به جزایر پرنس انتخاب کنیم؟

فصل بهار و تابستان از شلوغ ترین ایام جزایر پرنس است، چون در این بازه زمانی آب و هوا بسیار مطلوب بوده و گردشگران و شهروندان استانبولی به سمت این جزایر هجوم می برند. توصیه پرشین هتل به شما این است که روزهای وسط هفته را برای رفتن به جزایر پرنس قسطنطنیه انتخاب کنید. در ایام وسط هفته، این مجمع الجزایر بسیار آرام بوده و سکوتی وصف ناپذیر بر آن حکم فرما است.

جزایر پرنس استانبول
ازدحام توریست ها در جزایر پرنس قسطنطنیه

اگر به جزایر پرنس قسطنطنیه مراجعه کردید و با ویلاهایی سلطنتی مواجه شد شگفت زده نشوید. زیرا خانواده های سلطنتی و اشراف زاده های ارمنی به این جزایر تبعید شدند. آن ها با بازسازی این منطقه کاری کردند تا حتی پادشاهان عثمانی نیز برای استراحت و تفریح پا به این جزیره بگذارند.

چگونه به جزایر پرنس استانبول برسیم؟

جهت دسترسی به مجمع الجزایر پرنس می توانید از منطقه های اَمینونو و کاباتاش از قسمت اروپایی استانبول و کادیکوی و بوستانسی از طرف بخش آسیایی راه پیدا کنید. تنها وسیله حمل و نقل به جزایر پرنس کشتی بوده که می تواند شامل کشتی های عمومی یا کشتی های شخصی شود.

جزایر پرنس استانبول
نوع ساختمان ها در جزایر آدالار استانبول

البته قایق سواری در منطقه آدالار استانبول یک تفریح بسیار رایج است و بیشتر گردشگران ترجیح می دهند که قایق سواری در دریای زیبای مرمره را امتحان کنند. حتی می توانید برنامه غواصی را در تور استانبول خود گنجانده و به اعماق دریای مرمره بروید. در این مجمع الجزایر غارهایی وجود دارد که تنها با قایق، می توان به آن ها دست پیدا کرد.

پیشنهاد خواندن : رزرو هتل تهران
جزایر پرنس استانبول
جلوه ی خیره کننده خورشید در جزایر پرنس

قوانین جزایر پرنس استانبول را حتماً رعایت کنید!!!

گشت و گذار در جزایر پرنس استانبول قوانین خاصی دارد که باید گردشگران تور استانبول حتماً به آن توجه نمایند. استفاده از خودرو و وسایل موتوری در جزایر پرنس ممنوع بوده و شما هیچ خودرو یا موتوری را در این جزیره نخواهید دید. این قانون به دلیل حفظ محیط زیست جزیره گذاشته شده است.

جزایر پرنس استانبول
حمل و نقل پاک در جزایر پرنس شهر هزار مسجد

جهت رفت و آمد به دیگر مکان های جزیره پرنس می توانید از اسب و کالسکه استفاده کنید. البته کالسکه چی ها رفتار بدی با اسب ها دارند که این مسئله باعث شده کمی خاطر گردشگران مُکدّر شود. ولی بهترین راه برای حمل و نقل در جزیره دوچرخه است که علاوه بر حفظ محیط زیست، سلامت و تندرستی بدن را تضمین نموده و این امکان را به شما می دهد تا به جای جای این جزایر مسحور کننده سر بزنید.

جزایر پرنس استانبول
اجاره دوچرخه در جزایر پرنس استانبول

چگونه دوچرخه اجاره کنیم؟

اجاره دوچرخه هزینه بسیار زیادی نداشته و برای تمامی افراد، استفاده می شود. شما می توانید دوچرخه را به صورت ساعتی یا روزانه اجاره کنید که باید چند وثیقه برای امانت بگذارید. این وثیقه می تواند شناسنامه یا پاسپورت باشد که بعد از تحویل دوچرخه به متصدی، برگردانده می شود. هزینه اجاره دوچرخه در جزایر پرنس قسطنطنیه بین 25 تا 50 لیر ترکی است. نقشه های رایگان با اجاره دوچرخه به گردشگران ارائه می گردد.

بیشتر بخوانید :
منابع :