بازار ادویه استانبول از مهم ترین بازار ها و مکان های دیدنی استانبول بوده که معمولا گردشگران تور استانبول برای بازدید و خرید به بازار ادویه مراجعه می نمایند. این بازار مختص ادویه بوده و هر نوع ادویه ای که احتیاج به خرید آن باشد را می توان در چنین مکانی یافت. عطر و بوی ادویه ها آنچنان در فضای بازار پیچیده که شما را مست و مدهوش خواهد کرد.

شرح برترین مکان های تفریحی و گردشگری استانبول

بازار ادویه استانبول شهرت زیادی در بین شهروندان استانبول و گردشگران دارد، چرا که جزء بزرگ ترین بازار های ادویه در دنیا می باشد. معمولا اکثر سرآشپزانی که در دنیا شهرت دارند ترجیح می دهند ادویه مختص خود را از بازار ادویه استانبول تهیه کنند و این یک اغراق نیست.

بازار ادویه استانبول
نمایی از بازار ادویه استانبول

در بازار ادویه استانبول علاوه بر کلیه ادویه های خوراکی می توانید داروهای گیاهی مرغوب را نیز تهیه کنید. گردشگران محترم بدانند که بهترین و نایاب ترین داروهای گیاهی را از این بازار استانبول می توانند بخرند. در ادامه با جزئیات بیشتری از این بازار خوش عطر و بو در قسطنطنیه آشنا می شوید.

قدمت بازار بزرگ ادویه استانبول 

در سال 1660 میلادی عثمانی ها که حاکم آن دوره قسطنطنیه بودند، دستور ساخت این بازار را دادند و درآمدی که از مغازه های بازار ادویه کسب می شد، صرف ساخت مسجد جدید می شد. کلیه محصولاتی که در بازار ادویه وجود دارند از کشور های خارجی و شهر های داخلی ترکیه بوده که برای کشور های دیگر نیز صادر می شوند.

بازار ادویه استانبول
بازار ادویه معروف به میسیر چاریشی

به بازار ادویه، بازار مصری ها نیز می گویند و طی گذشت سال ها گردشگران نام بازار ادویه را بر روی او نهادند و اکنون این بازار به چنین نامی شهرت یافته است. فردی که بازار ادویه را طراحی کرده، کوجا قاسم آغا بوده که از شهرت بی نظیری در آن دوره برخوردار بوده است. معمار بازار ادویه استانبول مصطفی آغا می باشد که در این زمینه مهارتی فراوان داشت.

حدود 88 غرفه در بازار ادویه وجود دارد که درب همه غرفه ها، روز هفته طبق ساعات 8 صبح تا 19 باز هستند. ناگفته نماند در روز های یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 18 این بازار باز می باشد، ضمن این که در روز های تعطیلات رسمی کشور ترکیه بازار ادویه به صورت کلی بسته خواهد بود.

در بازار ادویه استانبول چه چیزهایی به فروش می رسد؟

در بازار ادویه استانبول می توان شیرینی های سنتی و متنوع، خشکبار، پنیر ترکی، راحت الحلقوم ترکی، خاویار ترکی، آجیل، موم عسل، قهوه و چای، سبزیجات خشک شده، میوه جات خشک شده و ... را پیدا کرد. همچنین می توان از دست فروش ها سبد، دمپایی، حوله و جعبه های تزئینی را نیز خریداری نمود، همین امر کمی موجب تعجب گردشگران نیز خواهد شد.

بازار ادویه استانبول
گردشگران در بازار ادویه استانبول

موقعیت مکانی بازار ادویه عالی بوده و واقع در میدان امینونو می باشد. این میدان در منطقه فاتیح استانبول قرار گرفته و به صورت سرپوشیده است. گردشگرانی که در هتل های استانبول میدان تکسیم اقامت دارند نگران نباشند، چرا که توسط مترو می توانند به منطقه فاتیح رفته و در ایستگاه امینونو پیاده شوند.

خرید ادویه می تواند بهترین سوغاتی برای خویشاوندان باشد. چرا که ادویه ای خاص از بزرگترین و بهترین بازار ادویه بوده که رایحه خوش آن زبانزد خاص و عام می باشد. مجموعه ای از رنگارنگ ترین ادویه های دنیا در بازار ادویه استانبول وجود دارند که از کیفیت بالاییی نیز برخوردارند.

بازار ادویه استانبول
مسیر رفت و آمد به بازار ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول به چه مکان هایی نزدیک می باشد؟

بازار ادویه شهر استانبول به دلیل موقعیت مکانی خوبی که دارد به بندر کشتی های کروز استانبول، کاخ توپکاپی قسطنطنیه، پل گالاتا، مسجد سلیمانیه، مسجد رستم پاشا، میدان سلطان احمد و ... بسیار نزدیک می باشد. گردشگرانی که هتل خود را در منطقه فاتیح رزرو می کنند می توانند به صورت پیاده راهی مکان های ذکر شده شوند.
 

بیشتر بخوانید :
منابع :