مراکز تفریحی و گردشگری ایران و تفریح در چهار فصل

مراکز تفریحی و گردشگری ایران، تفریح در چهار فصل، ثبت شده در گینس

مراکز تفریحی و گردشگری ایران، مناسب تمام فصول سال

مراکز تفریحی و گردشگری ایران به دلیل چهار فصل بودن همواره از گردشگران پذیرایی می کند. چهار فصل بودن کشور ایران یکی از مهم ترین قابلیت هایی است که نه تنها در گینس ثبت شده بلکه باعث شده هرساله گردشگران زیادی به کشور ما سفر کنند. ایران به دلیل آب و هوای متنوع و چهار فصل خود بهترین وضعیت را برای برگزاری تفریحات گردشگری دارا است. گردشگران می توانند در هر فصل سال از هر نقاط کشور از تفریحات مختلف لذت ببرند. جالب است بدانید گاهی در فصل تابستان نقاطی از ایران بسیار سرد می باشد و گاهی در فصل زمستان نقاطی وجود دارند که بسیار گرم هستند. این یکی از عجیب ترین و خاص ترین خصوصیات شرایط اقلیمی ایران است که نظرات گردشگران زیادی را به سمت خود جلب می کند.

مراکز تفریحی و گردشگری ایران تقریبا در تمام شهر ها و حتی روستا های کشور ما وجود دارند. بنابراین گردشگران به هر نقطه از این کشور پهناور که سفر کنند می توانند از این تفریحات استفاده کنند و لذت ببرند. اما می توان گفت در شهر های مهم این مراکز بسیار ایجاد شده اند و اهمیت بیشتری به این تفریحات داده شده است. ما در این مقاله به معرفی برخی از تفریحات در شهر های مهمی مانند مشهد، تهران، تبریز، اصفحان، شیراز، یزد و... می پردازیم.

مشهد و اصفهان قطب مراکز تفریحی  گردشگری در ایران

مراکز تفریحی و گردشگری ایران در شهر هایی مانند مشهد که به عنوان شهر مذهبی شناخته می شود نیز بسیار زیاد است. گردشگران عزیز می توانند در این شهر مذهبی علاوه زیارت به تفریحات گوناگون نیز بپردازند و از تفریحات متنوع ایجاد شده درکنار زیارت لذت ببرند. مشهد دارای مراکز تفریحی مانند موج های آبی، موج های خروشان، شهربازی پارک ملت، سینما های متعدد مانند سینما هویزه و... می باشد. از مراکز گردشگری مشهد نیز که بسیار زیاد می باشند می توان به طرقبه و شاندیز، کوه سنگی، باغ وکیل آباد، خانه موزه های متعدد و... اشاره نمود. 

از مراکز تفریحی و گردشگری مهم ایران نیز می توان در شهر اصفهان بهره مند شد. شهر اصفهان یک شهر قدیمی پر از جاذبه های تاریخی متنوع است. بنا به همین دلیل افراد زیادی که علاقه مند به تاریخ درخشان ایران هستند هر ساله چه از خارج ایران و چه از داخل ایران به این شهر سفر می کنند. در کنار این مراکز تاریخی برای لذت بردن از سفر مراکز تفریحی نظیر آگواریوم اصفهان، باغ پرندگان، شهربازی رویا و... احداث شده است. اماکن گردشگری بسیار زیادی مانند پارک جنگلی ناژوان، پارک صفه، میدان نقش جهان، بازار قیصریه و... نیز در این شهر وجود دارد تا گردشگران بتوانند نهایت لذت را از سفر خود کسب کنند.

تهران و یزد از دیگر مراکز تفریحی و گردشگری ایران

مراکز تفریحی و گردشگری ایران در شهر تهران که پایتخت کشور ما محسوب می شود نیز بسیار زیاد می باشد. این شهر به عنوان پایتخت سیاسی در کشور شناخته می شود که هر ساله گردشگران زیادی را از کشور های مختلف به سمت خود جذب می کند. بنابراین تفریحات متنوعی مانند برج میلاد، برج آزادی، تئاتر شهر، شهربازی، باغ موزه سینما و... در این شهر برای تفریح و لذت بردن گردشگران ایجاد شده است. از مراکز گردشگری پایتخت نیز می توان به پارک ملت، پارک ساعی، خیابان ولیعصر، باغ گیاه شناسی، بوستان جمشیدیه، دربند و درکه و ... اشاره داشت.

یزد نیز از مراکز تفریحی و گردشگری ایران عقب نمانده است. این شهر به عنوان یکی از زیباترین شهر های خشتی جهان و کشور ایران شناخته می شود. به همین دلیل گردشگران زیادی هرساله شهر یزد را به عنوان مقصدی برای تفریح و بازدید در ایران انتخاب می کنند. از مراکز تفریحی این شهر می توان به شهربازی شادی، باشگاه جنگ ستارگان، پینت بال تکاور و... اشاره کرد. اگر بخواهیم چند نمومه از مراکز گردشگری در این شهر را معرفی کنیم می توانیم از باغ دولت آباد، آب انبار شش بادگیر، نخل امیرچخماق و ... اشاره کنیم. 

بهترین مراکز تفریحی و گردشگری ایران در شیراز و تبریز

مراکز تفریحی و گردشگری ایران در شهر تبریز نیز بسیار ایجاد شده است. تبریز در فصل تابستان بسیار جذاب خواهد شد که بهترین زمان برای استفاده از جذابه های تفریحی و گردشگری این شهر می باشد. از جمله جاذبه های تفریحی این شهر می توان از آبشار آسیاب خرابه تبریز، شهربازی فان تایم، پارک ائل گلی، پارک آبی تبریز و ... نام برد. جاذبه های گردشگری شهر نیز نظیر کویر زیبا قوم تپه، جنگل ارسباران و ... می باشند. شما می توانید با سفر به تبریز از این جاذبه ها دیدن کنید.

شیراز نیز پر از مراکز تفریحی و گردشگری است. این شهر به دلیل آرامگاه های مختلف اشخاص مهم ایرانی بسیار مورد توجه گردشگران و توریست ها قرار می گیرد. افراد می توانند با سفر به این شهر در کنار جاذبه های گردشگری از امکان تفریحی نیز لذت ببرند. از جمله این مراکز تفریحی مجتمع تجاری ایرانلند، مجتمع تپه کاج، شهربازی گاندو، باشگاه پینت بال، لونا پارک و ... هستند. وجود این تفریحات باعث شده است تا گردشگران شهر شیراز سفری دلنشین را تجربه کنند.

مراکز تفریحی و گردشگری شهر چالوس را بشناسید

یکی دیگر از مراکز تفریحی و گردشگری ایران شهر چالوس می باشد. این شهر به دلیل موقعیت مکانی در نقطه ای از ایران که بسیار خوش آب و هوا است قرار دارد. شهر چالوس یکی از شهر های مازندران محسوب می شود که بسیار از مناطق پر بار برای جاذبه های دیدنی در ایران به حساب می آید. بدون شک تاحالا نام جاده چالوس را شنیده اید و از زیبایی های این را تعریف هایی به گوش شما خورده است. دهکده نمک آبرود، پارک جنگلی چالوس و تله کابین چالوس از جاذبه های تفریحی این شهر محسوب می شوند.

دهکده نمک آبرود چالوس یکی از جاذبه های تفریحی و گردشگری در شمال ایران محسوب می شود. این دهکده بسیار زیبا و منحصر به فرد به دلیل آب و هوا و سرسبزی فوق العاده هر ساله باعث جذب بسیاری از گردشگران به سمت چالوس می شود. نمک آبرود در فاصله 12 کیلومتری از غرب چالوس قرار دارد و بین چالوس تنکابن واقع شده است. این دهکده در خود پر از تفریحات هیجان انگیز و دلنشین را برای سرگرمی گردشگران ایجاد کرده است که با سفر به این نقطه می توانید از این تفریحات به راحتی استفاده کنید.

تله کابین چالوس در شهرک نمک آبرود قرار دارد و از تفریحات این دهکده به حساب می آید. این تله کابین را به عنوان یکی از معروف ترین و محبوب ترین تفریحات در شمال ایران می شناسند. این تله کابین در سال 1372 افتتاح شده است که آن را کاملا ایمن و قابل اعتماد طراحی کرده اند. در حال حاضر این تله کابین در دو خط مجزا قرار دارد که هر یک از آن ها ویژگی های منحصر به خودشان را دارا می باشند. گردشگران می توانند پس از بازدید ار دهکده نمک آبرود از این تفریح جذاب و هیجان انگیز بهره مند شوند.

پارک جنگلی چالوس در 7 کیلومتری چالوس و بین چالوس و مرزن آباد قرار گرفته است. این پارک از دیدنی ترین مراکز تفریحی و گردشگری در ایران محسوب می شود. در این پارک اردوگاهی احداث شده است تا گردشگران بتوانند در کلبه و کومه هایی که قرار گرفته است به راحتی اقامت پیدا کنند. این پارک بسیار زیبا و منحصر به فرد هر ساله به دلیل آب و هوای خوب مخصوصا در تابستان پذیرای گردشگران زیادی است. آلاچیق ها، کلبه، مکان مناسب برای نصب چادر، رستوران، مغازه ها و ... از امکانات این پارک هستند که می توانید از آن ها بهره مند شوید.

هتل های چالوس آیا با کیفیت هستند؟

شهر چالوس به دلیل این که از موقعیتی فوق العاده برخوردار است پذیرای توریست های بسیاری می باشد. از این رو بسیاری از هتل های چالوس در زمان های مختلف، سرشار از میهمان می باشد. در این بخش از مطلب با بهترین هتل های چالوس آشنا خواهید شد. یکی از بهترین هتل هایی که در این شهر از گردشگران پذیرایی می کند، هتل ونوس پلاس چالوس می باشد. این هتل 5 ستاره دارای اتاق هایی فوق العاده زیبا و مدرن، رستورانی مجلل، امکانات رفاهی بالا و ... می باشد.

از دیگر هتل های چالوس که فوق العاده محبوب است و 5 ستاره می باشد هتل پارسیان خزر چالوس یا هتل آزادی خزر چالوس می باشد. این هتل در سال 1354 افتتاح شده و دارای 2 ضلع شرقی و غربی می باشد. بال غربی هتل بسیار مدرن و شیک بوده و بال شرقی چیدمانی نوستالژیک و غیر بازسازی شده دارد.

مراکز تفریحی و گردشگری سرعین و مجموعه های آبدرمانی

سرعین یکی دیگر از شهر هایی می باشد که مراکز تفریحی و گردشگری زیادی در آن ایجاد شده است. این شهر با جاذبه های تفریحی زیادی که دارد مکانی مناسب برای لذت بردن گردشگران عزیز اردبیل می باشد. شما می توانید با سفر به سرعین از جاذبه های طبیعی در این شهر نهایت آرامش و لذت را حس کنید. چشمه آبگرم سرعین و پارک جنگلی سرعین دو جاذبه طبیعی و بسیار جذاب در شهر سرعین است که هر ساله تعداد زیادی برای بازدید و لذت بردن از این جاذبه ها به اردبیل سفر می کنند.

چشمه آبگرم سرعین یک مکان فوق العاده برای گردشگران است که به اصطلاح حالتان را جا می آورد. این چشمه آبگرم نه تنها در ایران بلکه در جهان نیز شهرت بسیاری دارد. جالب است بدانید سرعین در لغت به معنای سرچشمه می باشد که به گفته ای علت نام گذاری این شهر همین چشمه آبگرم است. خاصیت درمانی مواد معدنی در داخل این آب باعث شده است تا سرعین را به عنوان مرکز درمانی اردبیل بشناسند. گردشگران عزیز می توانند لذت واقعی را در این چشمه تجربه کنند.

دره جنگلی ایرده موسی سرعین از دیگر جاذبه های دیدنی و طبیهی در این شهر می باشد. این دره شگفت انگیز در 14 کیلومتری غرب اردبیل در روستایی به همین نام قرار گرفته است. موقعیت مکانی این دره در منطقه ای خوش آب و هوا و فوق العاده می باشد که می تواند بهترین انتخاب گردشگران در فضل تابستان و بهار به حساب آید. گردشگران در اول ورود به دره جنگلی منظره ای سرپوش را خواهند دید که اطرافش را درختانی پراکنده و سر به فلک کشیده احاطه کرده اند. شما می توانید در این دره شگفتی های طبیعی و بی نظیر را مشاهده کنید.

بندر انزلی، قطب دیگری از مراکز تفریحی و گردشگری ایران

بندرانزلی دومین بندر زیبای ایران به حساب می آید که از جاذبه های بسیار زیبایی برخوردار می باشد. اکثر مسافرانی که به بندر انزلی سفر می کنند از جاذبه های بسیار زیاد آن خبر ندارند. به همن دلیل ما تصمیم گرفتیم چند مورد از مهم ترین جاذبه تفریحی و گردشگری این بندر را در مقاله خود به شما معرفی کنیم. از جمله این مراکز تفریحی و گردشگری بندر انزلی، پارک جنگلی بندرانزلی، تالاب و آکواریوم انزلی می باشد.

تالاب انزلی مهم ترین جاذبه دیدنی در شهر بندرانزلی است. همچنین این تالاب به عنوان بزرگ ترین و جالب ترین تالاب ایران شناخته می شود که گونه های مهم جانوری در آن زندگی می کنند. هرساله افراد شاهد کوچ و ورود پرندگان مختلفی به این تالاب هستند. این تالاب در جنوب غرب بندانزلی قرار دارد که امکاناتی برای تفریح گردشگران نیز فراهم کرده است. پیشنهاد می کنم قایق سواری بر روی این تالاب را هرگز از دست ندهید. لاله ها، نی ها و گل های روی مرداب نمای بسیار زیبایی را به چشم می کشند که می توانید در هنگام قایق سواری از آن لذت ببرید.

آکواریوم انزلی یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی و دیدنی در بندرانزلی است. این آگواریوم در لیست تماشایی ترین تفریحگاه های آبی کشور قرار گرفته است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. 235 گونه از آبزیان و خزندگان مختلفی در این آگواریوم در حال زندگی هستند و در دیدن عموم قرار می گیرند. لازم به ذکر است شما می توانید به صورت 360 درجه تمامی ماهی های داخل این آگواریوم را مشاهده کنید. همچنین این آگواریوم بخشی برای خزندگان در نظر گرفته که مارها و تمساح ها را در آن نگهداری می کند.

در میان هتل های انزلی، هتل 5 ستاره وجود دارد؟

همانطور که ذکر شد شهر انزلی خواستگاه بسیاری از توریست ها بوده و همه ساله افراد بسیاری قصد عزیمت به این شهر را دارند. همین امر سبب شده تا رزرو هتل انزلی بسیار پر رونق باشد. اما در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم خیر، در میان هتل های انزلی هتل 5 ستاره یافت نمی شود. اما یک هتل 4 ستاره در این شهر وجود دارد که نام آن هتل یاس انزلی می باشد. هتل یاس انزلی کیفیت بسیار بالایی داشته و خدماتی فوق العاده در حد یک هتل 5 ستاره را ارائه می دهد. جهت رزرو این هتل انزلی می توانید با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

لیست مراکز تفریحی و گردشگری ایران و تفریح در چهار فصل

مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
گلاب گیری کاشان و برگزاری مراسم خاص
گلاب که از عصاره گل محمدی به دست می آید، یکی از اصیل ترین عرقیات ایرانی به شمار می رود. مراسم گلاب گیری دارای آداب و رسوم خاصی است که ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۳ ۵ دقیقه مطالعه
تنگه هلت لرستان
تنگه هلت لرستان یکی از جاذبه های استان لرستان است. لرستان یکی از استان های زیبای ایران است که در رشته کوه های زاگرس واقع می باشد. این تنگه در ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
جزایر ایران
جزایر ایران به عنوان نگین هایی ارزشمند، دارای اهمیت بالایی برای کشور عزیزمان می باشند که برخی از آن ها نیز به یکی از قطب های اصلی مقاصد گردشگری در ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
باغ فین کاشان
باغ فین کاشان نامی بسیار آشنا که تمام ایرانیان آن را می شناسند. باغ فین در شهر کاشان واقع شده است. کاشان یکی از شهر های استان اصفهان می باشد. ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
آکواریوم انزلی آیا از دیگر آکواریوم های ایران بزرگ تر است؟
آکواریوم انزلی یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری ایران در شهر بندر انزلی است. شاید تصور کنید آکواریوم اصفهان یا آکواریوم  کیش بزرگ ترین آکواریوم ها در ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
مراکز تفریحی و گردشگری ۰ ۵ دقیقه مطالعه
تالاب انزلی یا مرداب انزلی، جاذبه ای مسحور کننده
تالاب انزلی یکی از مهم ترین تالاب های ایران است که خواستگاه بسیاری از گونه های پرندگان می باشد. این تالاب از چندین رودخانه تغذیه می شود که تعدادی از ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی