مراکز خرید ایران

مراکز خرید ایران تشکیل شده از بازارهای لوکس و سنتی

مراکز خرید ایران، یکی از مهم ترین عوامل چرخه اقتصادی

مراکز خرید ایران یکی از بزرگ ترین دلایل جذب ارز و گردشگر، همچنین عوامل اقتصادی در ایران می باشد. خرید کردن از گذشته های بسیار دور در بین ایرانیان و تمام جهان رایج بوده است و از عادت ها و آیین های مرسوم بسیار جذاب به حساب می آید. می توان گفت امروزه در شهر های مختلف مراکز خرید به دو دسته تقسیم شده اند. مراکز خرید لوکس و مدرن و مراکز خرید سنتی و قدیمی از جمله این دو دسته می باشند.

مراکز خرید ایران از جمله مکان هایی هستند که بسیار مورد استقبال افراد مخصوصا جوانان قرار می گیرند. امروزه به دلیل این استقبال زیاد و پر شور رقابت جالب توجه ای در بین بهترین و معروف ترین مراکز خرید در ایران به وجود آمد است. همین امر باعث شده است تا روز به روز تعداد این بازار ها افزایش یابد و همچنین کیفیت و امکانات آن ها مجهزتر تعریف شوند.

مراکز خرید ایران در شهر های مختلف ایران وجود دارند و تقریبا می توان گفت تمامی شهر های ایران بازار های لوکس و یا سنتی را در خود ایجاد کرده اند. اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که در شهر هایی مانند شهر مشهد، تهران و شیراز تعداد مراکز خرید لوکس ومدرن نسبت به تعداد بازار های سنتی و قدیمی بیشتر می باشد. اما درست بلعکس این بازار ها در شهر هایی مانند اصفهان، یزد و تبریز بازار های سنتی و قدیمی بیشتر از مراکز خرید لوکس و مدرن وجود دارند.

مشهد، تهران و شیراز قطب مراکز خرید مدرن و لوکس در ایران

مراکز خرید لوکس در ایران به طور قابل توجهی در شهر های مشهد، تهران و شیراز بسیار زیاد می باشد. شهر مشهد اگر چه دارای مراکز خرید بسیار بزرگ و معروفی مانند بازار رضا است اما مراکز خرید لوکس و مدرن این شهر نسبتا به مراکز خرید سنتی بسیار زیاد تر می باشد. همین امر باعث شده است تا کمی از محبوبیت بازار های قدیمی در این شهر کاسته شود. 

مراکز خرید ایران در شهر مشهد بسیار معروف و مورد توجه گردشگران است. مراکز خریدی مانند پروما که از جدید ترین و مجهز ترین مراکز خرید در این شهر محسوب می شود بسیار مورد توجه گردشگران و زائرین شهر مقدس مشهد قرار می گیرد. گردشگران می توانند برای خرید هر چیز که فکرش را کنند اعم از لوازم خانگی، پوشاک، مواد غذایی و... به مجتمع تجاری پروما مراجعه کنند. همچنین مرکز خرید الماس شرق، آرمان، وصال، فردوسی و ... از مهم ترین مراکز تجاری در این شهر به حساب می آیند.

مجتمع های تجاری ایران در شهر تهران نیز بسیار معروف می باشند که توانسته اند گردشگران زیادی را به خود جذب کنند. از بهترین مراکز تجاری این شهر می توان از مرکز خرید ارگ تجریش نام برد. این مرکز تجاری بسیار مورد محبوبیت گردشگران قرار دارد که علاوه بر فروشگاه های پوشاک، لوازم خانگی، عطر، جواهرات، فرش، خوراکی و ... در خود امکانات تفریحی را نیز ایجاد کرده است. پارک تفریحی، آمفی تئاتر، رستوران ها، کافی شاپ ها، فوت کورت و ... از جمله این امکانات هستند.

از دیگر مراکز خرید ایران در تهران می توان از مرکز خرید پلادیوم، فروشگاه بزرگ ایرانیان، مرکز خرید گالریا، مرکز خرید تیراژه شعبه یک، مرکز خرید سانا و.... نام برد. این مراکز خرید مجهز به بهترین امکانات و فروشگاه های متنوع می باشند که هرساله ارز زیادی را از داخل ایران و خارج ایران جذب می کنند. گردشگران شهر تهران می توانند از این مراکز تجاری لوکس و مدرن نهایت لذت را ببرند و به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کنند.

آیا شیراز نیز مانند شهر های تهران و مشهد دارای مراکز خرید معروف می باشد؟

مراکز خرید ایران در کلان شهر شیراز نیز بسیار زیاد و متنوع می باشد. این شهر دارای مراکز خرید سنتی و مدرن بسیار معروفی است که می توانند گردشگران را ساعت ها به خود مشغول کنند. بازار سنتی و تاریخی وکیل از معروف ترین مراکز خرید سنتی در ایران می باشد که سنتی پسندان می توانند هرچیزی که مد نظرشان است را از این بازار خریداری کنند.

مجتمع تجاری خلیج فارس در شهر شیراز قرار دارد که از معروف ترین مراکز خرید ایران به حساب می آید. این مجتمع ششمین مجتمع بزرگ تجاری در جهان و اولین در ایران به حساب می آید. این مجتمع انواع فروشگاه های مدرن و لوکس و همچنین امکانات تفریحی و یا رستوران ها و کافی شاپ ها را در خود دارا می باشد. از دیگر مراکز تجاری در این شهر شیراز می توان به مجتمع زیتون فارس، مجتمع تجاری ستاره فارس، مجتمع تجاری سلطانیه و ... اشاره کرد. 

اصفهان، یزد و تبریز، بهترین مراکز خرید سنتی و قدیمی ایران

مراکز خرید سنتی ایران بسیار متنوع، چشم نواز و بی نظیر ایجاد شده اند. اگر بخواهیم شهر هایی که مراکز خرید سنتی و قدیمی زیادی را در خود جای داده اند نام ببریم، می توانیم از شهر های تبریز، یزد و اصفهان یاد کنیم. مهمترین مرکز خرید سنتی اصفهان بازار قیصریه یا همان بازار عبد الرزاق می باشد. این بازار در بین گردشگران معروفیت بسیار زیادی دارد که می توان گفت اکثر گردشگران پس از سفر به اصفهان در مرحله اول از این بازار دیدن می کنند.

مراکز خرید سنتی و قدیمی در شهر تبریز نیز بسیار معروف می باشند. از جمله معروف ترین و بهترین بازار سنتی این شهر بازار بزرگ تاریخی تبریز است. این بازار بزرگ ترین بازار سرپوشیده تاریخی در ایران و جهان شناخته می شود که هر ساله گردشگران زیادی از خارج و داخل ایران از آن دیدن می کنند. لاله پارک نیز بهترین بازار در این شهر می باشد که می توانید برای خرید هرچیزی که مد نظرتان است به این بازار لاکچری مراجعه کنید.

مراکز خرید یزد نیز بسیار معروف و مشهور در ایران می باشد. این شهر علاوه بر پاساژ های متنوع دارای بازار های قدیمی بسیار است. البته ناگفته نماند که برخی از این بازار ها مورد تخریب قرار گرفته اند و امروزه امکان خرید از آن ها وجود ندارد. از جمله بازر های قدیمی این شهر می توان به بازار قیصریه اشاره کرد که محل خرید و فروش پارچه های یزدی می باشد. بازار دروازه مهریز، بازار تبریزیان، بازار زرگری، بازار مسگری از جمله دیگر بازار های قدیمی در این شهر هستند.

مراکز خرید شهرستان چالوس، لذت خرید در بازار های متعدد

مراکز خرید ایران در چالوس بسیار زیاد می باشد. این شهرستان در شمال ایران هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به سمت خود جذب می کند که به همین منظور برای گردش اقتصاد نیاز های گردشگران بازرهای متنوعی را در خود ایجاد کرده است. بدون شک سفر به چالوس بدون بازدید از بازار های این شهر ناقص خواهد ماند. فروشگاه ایران کتان چالوس، فروشگاه لایکو، بازرگ بزرگ چین، بازار قدیمی و سنتی چالوس از جمله مراکز تجاری در این شهر هستند.

یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین بازار های چالوس فروشگاه ایران کتان چالوس می باشد. این فروشگاه انواع پوشاک زنانه، مردانه، بچه گانه، کیف، کفش، ظروف آشپزخانه و ... با بهترین کیفیت به مشتریان خود عرضه می کند. این باز در چالوس 500 متر بعد از نمک آبرود و نرسیده به کلارآباد واقع شده است. 

بازار قدیمی و سنتی چالوس قدیمی ترین بازار قرار گرفته در این شهر به حساب می آید. در این بازار قدیمی و بی نظیر انواع اقصام محصولاتی نظیر میوه، سبزی، ماهی و محصولات لبنی فروخته می شود. شما می توانید برای تامین مواد غذایی خود به این بازار فوق العاده در چالوس مراجعه کنید. 

مراکز خرید بندر انزلی، خرید ارزان در بزرگترین بندر شمال ایران

یکی از عوامل مهم برای جذب گردشگر در بندرانزلی مراکز خرید این شهر می باشد. این شهر نیز مجتمع های تجاری و بازار های سنتی زیادی را در خود دارا است. می توان گفت این مراکز خرید با کیفیت بالا و قیمت مناسب هرساله گردشگران زیادی برای خرید به آن ها مراجعه می کنند. از جمله معروف ترین مراکز خرید در بندرانزلی می توان از مرکز خرید ونوس، بازار کاسپین، بازار پردیس، مجتمع تجاری پارادایس، بازار بزرگ سپه و ... نام برد.

بازار ونوس یک مجتمع تجاری شیک و مدرن در شهر بندر انزلی می باشد. این بازار بزرگ بیش از 800 فروشگاه را در چندین طبقه خود جای داده است. امکانات رفاهی مانند کافی شاپ، رستوران، نمازخانه، بانک و... نیز در این بازار تجاری وجود دارد. شما می توانید در هنگام خرید از این ویژگی ها نیز نهایت لذت را ببرید.

مراکز خرید رامسر، خرید هر آنچه که نیاز دارید

مراکز خرید رامسر بسیار متنوع و پر اهمیت در بین گردشگران می باشد. در این شهر هر فردی می تواند با توجه به سلیقه و نیاز های خود به مراکز تجاری مراجعه کند و ساعاتی را به گشت گذار در این بازار ها بپردازند. شما می توانید در بازار هایی مانند بازار ماهی فروشان رامسر و بازار سنتی رامسر انواع مواد غذایی و ماهی های تازه را خریداری کنید.

مرکز تجاری بین المللی آرامش رامسر یکی از مدرن ترین و بهرین مراکز خرید در رامسر محسوب می شود. این مرکز خرید در سال 1394 بهره برداری شد و توانسیت محبوبیت زیادی در بین گردشگران پیدا کند. این مرکز تجاری علاوه بر فروشگاه های زیاد برای خرید های شما تفریحات متعددی از جمله تفریحات برای کودکان مانند سینما و شهربازی را در خود اجاد کرده است.

ایران کتان یکی دیگر از مراکز خرید محبوب در شهر رامسر می باشد. این شعبه تا مدتی قبل در مجموعه تله کابین رامسر قرار داشته است. اما اکنون در کنار جاده رامسر به چابکسر در حدود یک کلومتری تله کابین می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

مراکز خرید مهم در شهر گردشگری سرعین

سرعین یکی از گردشگر پذیر ترین شهر های شمال ایران می باشد. این شهر نیز مراکز خرید بسیار خوبی را دارا است که مسافران عزیز می توانند نیاز های خرید خود را در این مراکز تجاری بر طرف کنند. از جمله مراکز معروفی که در سرعین می توان به آن ها اشاره کرد مرکز خرید اوراپارک، مرکز خرید مانائوس، مرکز خرید آدنا مال سرعین، لاله سرعین و ... می باشد. 

مرکز خرید مانائوس در شهر سرعین یکی از بزرگترین ساختمان های تجاری این شهر محسوب می شود. نام این مجتمع از یکی از شهر های برزیلی برگرفته شده است کخ می تواند بهترین مکان برای خرید انواع اقلام باشد. همچنین اگر علاقه مند به خرید خوراکی های خوشمزه مخصوص به شهر سرعین هستید می توانید به مرکز خرید اوراپارک مراجعه کنید. در این مرکز معروف تجاری در سرعین می توانید علاوه بر خوراکی سوغاتی های جذاب نیز تهیه کنید.

مرکز خرید لاله سرعین نیز یکی از پاساژ های قدیمی در شهر سرعین می باشد. این مکان با اینکه از وسعت زیادی برخوردار نمی باشد اما انواع مغازه های متنوع مانند صنایع دستی، زیورآلات، پوشاک، ساز موسیقی، خوراکی ها و .... در خود گنجانده است. شما می توانید با مراجعه به این مرکز تجاری لذت یک خرید عالی را تجربه کنید.

لیست مراکز خرید ایران