پارک نهج البلاغه تهران، یکی از بهترین پارک‌ های تهران است که در منطقه دره فرحزاد واقع شده است. این پارک با داشتن امکانات رفاهی و تفریحی متنوع، یکی از بهترین مکان‌ها برای گذراندن اوقات فراغت است. دومین پل معلق ایران و اولین پل معلق تهران نیز در همین پارک قرار دارد. 

با داشتن مسیرهای خوب برای پیاده‌روی و دوچرخه سواری، پارک نهج البلاغه در منطقه‌ای خوش آب و هوا ساخته شده است و به عنوان یکی از بزرگترین پارک‌های تهران با امکانات تفریحی خوبی همچون شهربازی، زمین بازی کودکان و امکانات رفاهی مناسب، مورد استقبال ساکنان و بازدیدکنندگان قرار دارد.

پارک نهج البلاغه تهران
نمایی از پارک نهج البلاغه تهران

در همه فازهای پارک نهج البلاغه تهران امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی وجود دارد که در ادامه این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل قصد داریم به طور کلی درباره آن‌ها صحبت کنیم. عکس های پارک نهج البلاغه و آدرس پارک نهج البلاغه نیز در ادامه این مطلب ذکر شده است.

فازهای پارک نهج البلاغه تهران

پارک نهج البلاغه تهران چهار فاز دارد که فاز یک آن در سال ۱۳۸۸ افتتاح شده است. محدوده فاز اول، شمال بزرگراه شهید همت تا بلوار همیلا را شامل می‌شود، ۳۵ هکتار مساحت دارد و در بخش میانی پارک واقع شده است. در فاز یک پارک نهج البلاغه، یادمان شهدای گمنام و شهربازی بیلینو که یکی از بهترین شهربازی های تهران است قرار دارد که امکان بازی و تجربه با دستگاه‌های واقعی راه‌سازی و ساختمانی را به علاقه‌مندان می‌دهد.

پارک نهج البلاغه تهران
زیبایی های بوستان نهج البلاغه تهران

فاز دوم مجموعه نیز در محدوده شمال بزرگراه حکیم تا بزرگراه همت قرار دارد که در سال ۱۳۹۲ به بهره‌برداری رسید و مساحتی در حدود ۶۵ هکتار دارد. با افتتاح فازهای دیگر پارک نهج البلاغه در حد فاصل فرحزاد تا خیابان جلال آل احمد، طول این پارک به ۶,۵۰۰ متر و مساحت آن به ۲۰۰ هکتار خواهد رسید.

فاز سوم پارک نهج البلاغه تهران از محدوده میدان پونک تا بزرگراه نیایش در شمالی‌ترین بخش بوستان قرار دارد. این فاز در سال 1395 به صورت تشریفاتی افتتاح شد. فازهای بوستان نهج البلاغه با داشتن امکانات متنوع، از مکان‌های تفریحی و محبوب ساکنان تهران به شمار می‌رود.

پارک نهج البلاغه تهران
پل معلق نهج البلاغه

با داشتن مسیرهای خوب برای پیاده‌روی و دوچرخه سواری، این پارک در منطقه‌ای خوش آب و هوا ساخته شده است و به عنوان یکی از بزرگترین پارک‌های پایتخت با امکانات تفریحی خوبی همچون شهربازی کودکان و امکانات رفاهی مناسب، مورد استقبال ساکنان و بازدیدکنندگان قرار دارد. هر فاز پارک نهج البلاغه تهران وسایل ورزشی، امکانات تفریحی و مکان‌های دیدنی به خصوصی دارد که بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

طراحی پارک نهج البلاغه

پارک نهج البلاغه تهران
سر درب بوستان نهج البلاغه

طراحی پارک نهج البلاغه به گونه‌ای بوده که در کنار رودخانه و در شیب اطراف دره ساخته شده است. این پارک به صورت طبقاتی و در امتداد مسیر رود ساخته شده است و توسط پل معلق و زیبایی که از بالای دره رودخانه عبور کرده، دو قسمت مجزا را به هم متصل می‌کند؛ ارتفاع سطح تا کف پارک نیز 65 متر و دارای شیب بین ۱۰ تا ۳۵ درجه است. این بوستان دارای تونل ارتباطی فاز 1 و 2 است که به راحتی امکان دسترسی به بخش‌های مختلف این دو فاز را برای مردم فراهم می‌کند.

دیدنی ها و امکانات پارک نهج البلاغه

در پارک نهج البلاغه امکانات رفاهی و تجهیزات ورزشی خوبی طراحی شده است. اما دیدنی های این پارک شهر تهران هم بسیار زیاد بوده که در ادامه این مقاله قصد داریم به شرح جاهای دیدنی بوستان و بخش های مختلف آن بپردازیم.

پل معلق نهج‌البلاغه یا پل آسمان

​​پارک نهج البلاغه تهران
نمایی از پل معلق

امکانات تفریحی و دیدنی‌های فاز دوم پارک نهج البلاغه شامل پل معلق نهج البلاغه یا پل آسمان است که به عنوان اولین و بزرگترین پل معلق پایتخت شناخته می‌شود. این پل از پارکینگ بوستان نهج البلاغه در بلوار عربشاهی تا پارک پردیسان ادامه دارد و طول آن به 285 متر و عرض آن به 2 متر می‌رسد و در ارتفاع 65 متری ساخته شده است. 

این پل، مکانی است که می‌توانید منظره زیبای شهر تهران را به تماشا بنشینید. برای ورود و داشتن تجربه دلپذیر در این پل، باید از باجه موجود در جلوی درب آن بلیط خریداری کنید. ساعات کار پل معلق پارک نهج البلاغه تهران، روز‌های پنجشنبه و جمعه، از ساعت 10:00 تا 24:00 بوده و شماره تلفن گویای پارک نهج البلاغه برای کسب اطلاعات بیشتر، ۲۴۵۵۷ – ۰۲۱ است.

​​پارک نهج البلاغه تهران
چشم انداز پل معلق

قیمت بلیط پل معلق نهج البلاغه

هزینه ورود به پل معلق نهج البلاغه 10 هزار تومان است. با این حال، باید توجه داشت که این پل، آن‌قدر که شایعه شده، معلق نیست! بنابراین، انتظار نباید برای حرکات سریع از آن داشته باشید. اگر روی پل قرار بگیرید، شاید بتوانید با آرامش حرکات آهسته آن را تجربه کنید. با این حال، پل معلق آسمان منظره‌ای زیبا به شهر دارد و شما می‌توانید با بیشتر قسمت‌های پارک از بالای آن آشنا شوید. این پل، یکی از مشهورترین و بلندترین پل‌های کابلی در خاورمیانه است.

​​پارک نهج البلاغه تهران
ابنماهای بوستان

مقبره شهدای گمنام

در این بخش از پارک، مقبره سه رزمنده شهید در عملیات والفجر ۴ جنگ تحمیلی واقع شده است که در تاریخ ۱۲ مهر سال 1389 و در همزمان با سالروز شهادت امام صادق (ع) به خاک سپرده شدند. یکی از ماجراهای جالب این یادمان، افشای هویت یکی از شهدا به نام حمید رضا ملاحسنی است که در خواب یکی از اعضای خانواده‌اش به او گفت که من همان شهید وسطی هستم. این مقبره مقدس در نزدیکی آبشار سنگی و در شرق پارک قرار دارد.

​​پارک نهج البلاغه تهران
رودخانه دره فرحزاد

آمفی تئاتر پارک نهج البلاغه تهران

بوستان نهج البلاغه تهران، دارای یک آمفی تئاتر است که اگرچه به پای تئاتر شهر تهران نمی‌رسد، اما همیشه نمایش‌های جذابی روی صحنه دارد و برای علاقه‌مندان به تئاتر می‌تواند ساعات خوشی را فراهم کند. علاوه بر آمفی تئاتر، در گوشه و کنار بوستان نهج البلاغه با آثار هنری هنرمندان بزرگ مجسمه‌ساز و معماران خلاق بیشتر آشنا خواهید شد. همچنین سینما نهج البلاغه از دیگر مکان‌های محبوب برای علاقه‌مندان به تفریحات هنری است که در فاز یک نهج البلاغه و در سمت پارکینگ شرقی قرار دارد. این سینما، سینمایی روباز است و در زمان برگزاری مسابقات مهم ورزشی نیز فعال است.

​​پارک نهج البلاغه تهران
شهربازی بوستان

شهربازی بیلینو

بیلینو به عنوان نخستین پارک عمرانی ایران شناخته می‌شود که به علاقه‌مندان امکان بازی و تجربه با دستگاه‌های واقعی راه‌سازی و ساختمانی را می‌دهد. استفاده از این دستگاه‌ها برای افراد با سنین کودک تا بزرگسال امکان‌پذیر است و هزینه بازی بسیار ارزان می‌باشد. شهربازی بیلینو در میان پارک نهج البلاغه تهران و در امتداد مسیر دوچرخه واقع شده است. امکانات دیگر در فاز اول پارک نهج البلاغه در ادامه اشاره شده است.

​​پارک نهج البلاغه تهران
مشاهده برج میلاد از بوستان نهج البلاغه

سینما شش بعدی

سینمای شش بعدی پارک نهج البلاغه نیز در فاز ۱ پارک قرار دارد و از تفریحات محبوب قشر جوان به شمار می‌رود. با رانندگی با سرعت در جاده‌ها یا تعقیب سارقان با اسب، در این سینما می‌توانید تجربه هیجان‌انگیزی داشته باشید. این سینما با برخورداری از بزرگترین پرده سینمایی کشور، یکی از جذاب‌ترین سینماهای تهران به شمار می‌رود. هنگام بازی کردن در این سینما، عکاسان حضور دارند که لحظات هیجان‌انگیز شما را ثبت می‌کنند.

پارک نهج البلاغه تهران
سینما 7 بعدی

سینما گیم 7 بعدی

سینما گیم 7 بعدی از دیگر امکانات این پارک است که با استفاده از تکنولوژی نوین، تجربه ای گرفتار کننده و جذاب را برای بازدیدکنندگان خلق کرده است. این سینما در روزهای کاری ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۳:۰۰ در دسترس بازدیدکنندگان قرار دارد. محدودیت سنی برای ورود به این سینما حداقل ۷ سال بوده و افراد با سابقه بیماری قلبی و خانم‌های باردار می‌توانند از این سینما استفاده نکنند. شماره تماس سینما برای کسب اطلاعات بیشتر 88355104 است.

​​پارک نهج البلاغه تهران
مسیرهای پیاده روی ​​پارک نهج البلاغه تهران

مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری

در پارک نهج البلاغه تهران، دوچرخه سواری از جمله تفریحاتی است که می‌توانید انجام دهید. این مسیر 9 کیلومتری با هوای خوب پارک شما را وادار به کرایه دوچرخه می‌کند تا بتوانید در پارک بگردید. بهترین راه برای دیدن تمامی پارک، دوچرخه سواری است. با این حال، شیب زیاد برخی از مناطق پارک، مانند 35 درصد در برخی از جاهای پارک، ممکن است باعث سختی در عبور از آن شود. قبل از کرایه دوچرخه، این موضوع را مدنظر داشته باشید.

​​پارک نهج البلاغه تهران
سرسره بوستان نهج البلاغه

در پارک مسیر دوچرخه سواری و جاده سلامت برای افرادی که به پیاده روی علاقه‌مند هستند نیز وجود دارد؛ از این رو در پارک نهج البلاغه، مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری اختصاصی و با شکوهی به بازدیدکنندگان ارائه شده است. می‌توانید در میان درختان زیبا و آرامش‌بخش این مسیر به پیاده‌روی بپردازید و یا با دوچرخه خود از آن استفاده کرده و از تماشای چشم‌نواز منظره‌های پارک بهره‌مند شوید. ایستگاه اجاره دوچرخه در پشت سینمای 6 بعدی قرار دارد و در روزهای کاری از ساعت ۱۷:۰۰ الی ۲۴:۰۰ در دسترس بازدیدکنندگان قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره 09128905191 تماس بگیرید.

​​پارک نهج البلاغه تهران
وسایل ورزشی بوستان

تونل نوری

تونل نوری، یکی از جاذبه‌های دیدنی پارک نهج البلاغه تهران است که به عنوان بزرگترین تونل نوری کشور شناخته می‌شود. این تونل در فروردین سال ۱۴۰۰ طراحی و ساخته شده و با طول ۲۶۰ متر، دارای نورپردازی بسیار زیبایی است. برای علاقه‌مندان به عکاسی، این بخش از پارک نهج البلاغه جذابیت خاصی دارد و پیشنهاد می‌شود در بازدید از پارک، حتما به سراغ تونل نوری بروید و عکس‌های یادگاری و خاطره انگیزی از ترکیب نورها و رنگ‌ها در شب ثبت کنید.

​​پارک نهج البلاغه تهران
امکانات رفاهی ​​پارک نهج البلاغه تهران

شهربازی بوستان نهج البلاغه تهران

سرزمین شگفت‌انگیز پارک نهج البلاغه یکی از شهربازی‌های خوب تهران است که در فاز دو پارک نهج البلاغه قرار دارد و برای هر گروه سنی مناسب است. در این شهربازی، انواع وسایل تفریحی مانند سافاری پارک وحشت، قایق پرشی در آب، پیست پرش در آسمان و راپل برقی وجود دارد. امکاناتی مانند راپل هوایی، پرش در آسمان، قایق پرشی و سایر بازی‌های مشابه با محدودیت‌های قد و وزن مختلف نیز در این پارک وجود دارند.

سافاری وحشت

بازی جذاب سافاری وحشت در پارک نهج البلاغه تهران، گردشی ۷ دقیقه‌ای پر از ترس و هیجان برای شما به ارمغان خواهد داشت. محدودیت قد برای این بازی از ۱۳۰ تا ۲۰۰ سانتی متر بوده و از نظر وزنی برای افراد حداقل ۱۳۰ کیلوگرم مناسب است.

​​پارک نهج البلاغه تهران
سافاری پارک وحشت

راپل

برای اولین بار در ایران راپل هوایی به شکل نشسته و دوبار رفت و برگشت طراحی شده است. راپل هوایی، نوعی بازی شبیه زیپ‌لاین است که در هوا پرواز می‌کنید. برای استفاده از این وسیله تفریحی محدودیت‌های سنی، قدی و وزنی وجود دارد. راپل پارک نهج البلاغه برای افراد بالای ۷ سال و قد حداقل ۱۲۵ سانتی متر و محدودیت وزنی حداکثر ۱۰۰ کیلوگرم مناسب و قابل استفاده است.

پیست پرش در آسمان

در این بازی افراد از روی سرسره پریده و روی تشک بادی فرود می‌آیند که بسیار لذت بخش است؛ از این رو پیست پرش آسمان، یک بازی هیجان‌انگیز است که شما را از روی سرسره بعد از طی‌کردن مسیر مشخصی بر روی یک تشک بزرگ پرتاب می‌کند. بازه سنی این بازی بالای ۵ سال و قد از ۱۳۰ تا ۲۰۰ سانتی متر است. وزن قابل قبول حداکثر ۱۳۰ کیلوگرم است.

​​پارک نهج البلاغه تهران
تفریحات بوستان نهج البلاغه

قایق پرشی

قایق پرشی در آب، شما را بر روی یک قایق خاص قرار داده و بعد از کشیده شدن روی سرسره، با سرعتی زیاد به داخل آب پرتاب می‌شوید. با قایق پرشی می‌توانید از روی ریل شیب دار حرکت کرده، در آسمان پرش کنید و در آب فرود بیایید. بازه سنی برای استفاده از قایق پرشی بالای ۷ سال و محدودیت قدی از ۱۲۰ تا ۲۰۰ سانتی متر است. افراد زیر ۹۰ کیلوگرم می‌توانند از این تفریح بهره ببرند.

تجربه بازی و سرگرمی در این شهربازی شگفت‌آور را هرگز از دست ندهید؛ همچنین، حتما سری به کافه‌ها، رستوران‌ها و بوفه‌های پارک بزنید و از خوراکی‌های خوشمزه آن لذت ببرید. در ضمن، آلاچیق‌های مختلفی در مکان‌های مختلف پارک قرار دارند که می‌توانند مکانی مناسب برای نشستن و استراحت باشند.

​​پارک نهج البلاغه تهران
نمای کلی از بوستان

زمین بازی کودکان

در بخش جنوب شرقی پارک و ضلع غربی، زمین بازی کودکان وجود دارد که به صورت مناسبی برای کودکان ساخته شده و امکان بازی و سرگرمی برای آن‌ها را فراهم می‌کند.

سینما رو باز

علاوه بر مواردی که گفته شد، در فاز یک این بوستان، بخشی به عنوان سینمای روباز قرار دارد که در زمان پخش مسابقات و برنامه‌های مهم فعال است و برنامه‌هایی همچون رقابت‌های مختلف در مناسبت‌های گوناگون نیز در این مکان برگزار می‌شود.

​​پارک نهج البلاغه تهران
بوستان نهج البلاغه از زاویه دیگر

میز پینگ پونگ

در فاز یک پارک نهج‌البلاغه تهران، می‌توان به میزهای پینگ پنگ دسترسی داشت، اما باید با خودتان راکت و توپ همراه داشته باشید.

بانجی جامپینگ

در پارک نهج البلاغه، علاوه بر تفریحات دیگر، بازی بانجی جامپینگ نیز وجود دارد. این تفریح از هیجان انگیزترین و محبوب‌ترین فعالیت‌های پارک است که در ارتفاع ۶۵ متری انجام می‌شود. همچنین، سوئینگ و تله کابین نیز از دیگر تفریحات موجود در پارک هستند که برای استفاده از آن‌ها باید هزینه‌ای پرداخت شود.

​​پارک نهج البلاغه تهران
قایق مهیج در بوستان

تونل صدا

در پارک نهج البلاغه، تونلی برای فریاد زدن به نام تونل صدا برای پیاده روی در زیر بزرگراه همت افتتاح شده تا فاز یک و دو را به یکدیگر متصل کند. 

زمین اسکیت

مهم‌ترین بخش تفریحی فاز سوم بوستان نهج البلاغه، زمین اسکیتی است که دومین زمین اسکیت ایران است. این مکان آکادمی اسکیت، اسکیت برد و دوچرخه BMX را در اختیار طرفداران این رشته‌ها قرار می‌دهد. برای کسب اطلاع بیشتر در مورد رشته‌ها و سانس‌های تفریحی، با شماره 09303333863 تماس بگیرید.

​​پارک نهج البلاغه تهران
تجربه یک تفریح عالی در بوستان

امکانات رفاهی فازهای پارک نهج البلاغه

وجود امکانات رفاهی در فازهای پارک نهج البلاغه تهران، به شدت برای سلامتی و رفاه شهروندان و بازدیدکنندگان مهم هستند. این امکانات در همه فازهای پارک شامل سرویس بهداشتی، نمازخانه، بوفه، آب‌خوری، کافه، رستوران و سفره خانه، آلاچیق، پارکینگ و نیمکت، سطل‌های زباله، پارکینگ‌ها، فضاهای سبز و پیاده‌روها می‌شوند.

توالت‌های پارک برای استفاده راحت و بهداشتی شهروندان و بازدیدکنندگان پارک نهج البلاغه بسیار مهم هستند. همچنین، وجود آب‌خوری‌ها در پارکها، به شهروندان کمک می‌کند تا هنگام بازدید از پارک، همیشه آب تازه در دسترس داشته باشند و نیازهای خود را رفع کنند.

​​پارک نهج البلاغه تهران
امکانات بوستان

نیمکت‌ها نیز برای استراحت و آرامش شهروندان بسیار مهم هستند. مراجعه‌کنندگان می‌توانند روی نیمکت‌ها بنشینند و از چشم انداز و فضای سبز پارک لذت ببرند. سطل‌های زباله نیز جزئی از امکانات رفاهی پارک نهج البلاغه هستند. این سطل‌ها به افراد کمک می‌کنند تا زباله‌های خود را به راحتی دور بیندازند و از پارک پاک و زیبا نگه دارند.

پارکینگ‌ها نیز برای شهروندانی که با ماشین به پارک می‌روند بسیار مهم هستند. این امکانات به شهروندان و گردشگران کمک می‌کنند تا ماشین‌های خود را به راحتی پارک کرده و از بازدید از پارک لذت ببرند. فضاهای سبز و پیاده‌روها نیز از دیگر ویژگی‌های پارک نهج البلاغه تهران هستند. فضاهای سبز در پارکها به شهروندان کمک می‌کنند تا از هوای تمیز و مطبوع پارک لذت ببرند و برای تفریح و ورزش بهتر از این فضاها استفاده کنند.

​​پارک نهج البلاغه تهران
رودخانه دره فرحزاد

پیاده‌روها نیز به اشخاص کمک می‌کنند تا در پارک به راحتی پیاده‌روی کرده و از فضای سبز و طبیعت لذت ببرند. به طور کلی، وجود امکانات رفاهی در پارک، به شهروندان کمک می‌کند تا از بازدید از پارک لذت ببرند و سلامتی خود را حفظ کنند.

اماکن نزدیک پارک نهج البلاغه تهران

بعضی از جاذبه‌ها و اماکن نزدیک به پارک نهج البلاغه تهران بدین شرح هستند:

پارک نهج البلاغه تهران
لابی هتل اسپیناس پالاس تهران

هتل اسپیناس پالاس تهران

از جاذبه‌های نزدیک به پارک نهج البلاغه می‌توان به هتل اسپیناس پالاس تهران اشاره کرد که حدود 9 کیلومتر با آن فاصله دارد و کمتر از 17 دقیقه با ماشین برای رسیدن به آنجا نیاز دارید. این هتل تهران در سعادت آباد، انتهای بزرگراه یادگار امام، میدان بهرود، خیابان عابدی، کوچه ۳۳ واقع شده و در دسته لوکس ترین هتل های تهران و ایران قرار دارد.

پارک پردیسان تهران

پارک پردیسان نیز در حدود 7 کیلومتری آن قرار دارد و با ماشین حدود 14 دقیقه طول می‌کشد. محل این پارک در بزرگراه همت غرب به شرق، نرسیده به خروجی شیخ فضل الله نوری واقع است.

پارک نهج البلاغه تهران
رستوران سنتی باغستان

رستوران سنتی باغستان تهران

رستوران سنتی باغستان استان نیز در فاصله 1 کیلومتری پارک قرار دارد و انواع غذاهای ایرانی و سنتی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد تا پس از گذراندن وقت در پارک از آن لذت ببرند.

برگزاری ورزش همگانی

ورزش همگانی نیز در پارک نهج البلاغه حائز اهمیت است و فضای ۱۸۰۰ مترمربعی به ورزش‌های همگانی اختصاص داده شده است؛ همچنین، با برگزاری همایش‌های ورزشی مختلف، علاقه‌مندان به ورزش دور هم جمع می‌شوند و شور و اشتیاق را به این جمع‌ها تزریق می‌کنند.

پارک نهج البلاغه تهران
ورزش همگانی

اگر در نزدیکی پارک نهج البلاغه زندگی می‌کنید، پیشنهاد می‌شود یک بار همایش‌های ورزشی را تجربه کنید و با هم‌سن و سالان خود که تلاش می‌کنند با ریتم آهنگ و حرکات مربی ورزش کنند، آشنا شوید و لذت ببرید. همچنین، تجهیزات ورزشی مختلفی نظیر دستگاه‌های تمرین قدرتی نیز در این پارک وجود دارد که شما را برای ورزش فعال و سالم تشویق می‌کند.

​​پارک نهج البلاغه تهران
رودخانه

دلایل محبوبیت پارک نهج البلاغه تهران

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود پارک نهج البلاغه تهران جزو بهترین و پرمخاطب‌ترین مکان‌ها برای افراد و گردشگران به حساب آید. در ادامه به این موارد به طور مختصر پرداخته‌ایم:

دریاچه اصطلاحی که به دریاچه چیتگر (شهدای خلیج فارس) معروف است و در ضلع شرقی فاز دوم پارک نهج البلاغه قرار دارد. این دریاچه دارای امکاناتی مانند قایق‌رانی، موتور برقی، کایاک و جت اسکی است.

در شرق پارک نهج‌البلاغه می‌توانید چشم‌انداز زیبایی از برج میلاد تهران را ببینید.

تله کابین بوستان نهج البلاغه که از پارکینگ بوستان نهج البلاغه آغاز شده و تا قسمت بالای فاز دوم پارک ادامه دارد. این تله کابین دارای ۵۰ کابین با ظرفیت ۸ نفر است و طول آن به ۱۲۰۰ متر می‌رسد. با سوار شدن بر روی تله کابین، می‌توانید از چشم‌انداز زیبای پارک و شهر تهران لذت ببرید.

​​پارک نهج البلاغه تهران
نمایی پانوراما از بوستان

اسکیت پارک نهج البلاغه که در ضلع شمالی فاز دوم قرار دارد. این بخش دارای یک پیست اسکیت با طول ۲۰۰ متر و عرض ۱۰ متر است که برای استفاده از آن نیاز به اسکیت‌بورد دارید.

این پارک لانگچر، راپل، بانجی جامپینگ، سوئینگ، قایق پرش در آب و امکانات تفریحی متنوعی برای هر سنی دارد.

سالن بولینگ که در ضلع شرقی فاز دوم پارک قرار دارد و دارای ۱۶ پیست بولینگ با تجهیزات کامل است. این سالن بولینگ برای استفاده عمومی باز است.

تپه هنرمندان که در ضلع شمالی فاز دوم پارک قرار دارد و شامل مجسمه‌هایی از هنرمندان معروف ایرانی است.

سالن سینما در فاز 1 پارک نهج البلاغه که دارای دو سالن سینما با تجهیزات کامل و صوتی برای نمایش فیلم‌های جدید است.

​​پارک نهج البلاغه تهران
زمین بازی کودکان

باغ گل پارک نهج البلاغه که در ضلع شمالی فاز دوم قرار دارد و دارای مجسمه‌هایی از گل‌ها و گیاهان مختلف است.

با توجه به این امکانات تفریحی و دیدنی، پارک نهج البلاغه یکی از بهترین مکان‌های تفریحی در تهران است که برای خانواده‌ها، دوستان و علاقه‌مندان به فعالیت‌های خارج از منزل مناسب است.

راه‌های دسترسی به پارک نهج البلاغه

مسیرهای دسترسی به این پارک به شرح زیر است:

از شرق پارک: از بزرگراه یادگار امام جنوب به سمت بلوار ایوانک غربی بروید.

​​پارک نهج البلاغه تهران
طبیعت بوستان

از غرب پارک: از بلوار اشرفی اصفهانی شمال به سمت خیابان استاد نظری و پس از میدان استاد نظری به سمت پارک بروید.

از غرب پارک: از بلوار اشرفی اصفهانی به سمت پونک و بعد به سمت بلوار همیلا بروید.

بین دو فاز یک و دو پارک، تونل ارتباطی وجود دارد که امکان تردد راحت و پیاده‌روی را فراهم می‌کند.

پارک نهج البلاغه تهران
دسترسی با مترو به بوستان نهج البلاغه

دسترسی به پارک نهج البلاغه تهران با مترو

پارک نهج البلاغه یکی از جذاب‌ترین پارک‌های تهران است و می‌توانید با استفاده از مترو تهران نیز به آن دسترسی داشته باشید. بهترین روش برای رفتن به این پارک، سوار خط هفت مترو تهران شده و پس از پیاده شدن در ایستگاه میدان صنعت، با تاکسی به سمت پارک بروید. 

شیوه دیگر برای دسترسی به پارک نهج البلاغه تهران با مترو، می‌توانید از خط 2 مترو استفاده کرده و در ایستگاه صادقیه پیاده شوید. سپس با استفاده از اتوبوس BRT خط 10 در ایستگاه باغ فیض به مقصد بروید. علاوه بر اتوبوس، می‌توان از تاکسی‌هایی که در محل ورودی مترو قرار گرفته‌اند، هم استفاده کرد.

​​پارک نهج البلاغه تهران
نمای دیگری از پل معلق

دسترسی به پارک نهج البلاغه با خودروی شخصی

در صورت استفاده از خودرو شخصی، می‌توانید از بزرگراه اشرفی اصفهانی و بلوار همیلا برای دسترسی به پارک استفاده کنید. در مسیر دوم نیز می‌توانید از بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش) و همت استفاده کنید و وارد خروجی یادگار امام و یا اشرفی اصفهانی شوید، سپس مسیر خود را طبق مسیر اول پیش بروید. در انتها خودروی خود را در پارکینگ پارک نهج البلاغه پارک کنید.

دسترسی به پارک نهج البلاغه با اتوبوس

اگر قصد دارید با اتوبوس به پارک نهج‌البلاغه بروید، می‌توانید از خط ۱۰ اتوبوس بی‌آر‌تی ترمینال آزادی - دانشگاه آزاد استفاده کنید، در ایستگاه‌های پونک یا باغ فیض پیاده شوید و سپس بقیه راه را پیاده تا پارک بروید.

​​پارک نهج البلاغه تهران
چشم انداز پل آسمان

هزینه ورودی و ساعت کاری پارک نهج البلاغه

هزینه ورودی پارک نهج البلاغه تهران رایگان است و همه افراد می‌توانند بدون پرداخت هزینه از آن دیدن کنند و لذت ببرند. از نظر ساعت کاری، این پارک به صورت 24 ساعته باز است و در هر لحظه می‌توانید به آن مراجعه کنید. در این پارک وسایل بازی و تفریحاتی نیز ارائه شده است که قیمت آنها جداگانه از افراد گرفته می‌شود، همچنین مانند دیگر پارک‌های تهران، ورود به پارک با خودرو شخصی نیز مجاز است.

آیا پارک نهج البلاغه دارای امکانات غذایی است؟

بله، در پارک نهج البلاغه تهران امکانات غذایی متنوعی وجود دارد. در این پارک چندین رستوران، کافی شاپ و فروشگاه‌هایی برای خرید وسایل تفریحی و غذا و نوشیدنی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. همچنین در منطقه‌ای اختصاصی برای پیک نیک نیز می‌توانید از غذاهای سنتی و خوراکی‌های خوشمزه لذت ببرید.

​​پارک نهج البلاغه تهران
نمای پل معلق در شب

آیا پارک نهج البلاغه دارای پارکینگ است؟

بله، پارک نهج البلاغه در تهران دارای 3 پارکینگ اختصاصی است که در کنار ورودی‌های این پارک قرار دارند. هر یک از این پارکینگ‌ها ظرفیتی بین 200 تا 250 خودرو دارند و به طور کلی می‌توانند حدود 750 خودرو را به صورت همزمان در خود جای دهند؛ بنابراین، اگر با خودرو خود به پارک نهج البلاغه می‌روید، می‌توانید به راحتی و بدون نگرانی از پارکینگ استفاده کنید.

هتل های نزدیک پارک نهج البلاغه تهران

برای اقامت در نزدیکی پارک نهج البلاغه، هتل‌های مختلفی در سطح شهر تهران با درجات و امکانات و خدمات مختلف وجود دارند. از بهترین هتل‌ های تهران نزدیک به پارک نهج البلاغه می توان به هتل اسپیناس پالاس، هتل آپارتمان پردیس، هتل آپارتمان تاوریژ، هتل پارسیان، هتل چهار ستاره اسکان الوند و هتل پنج ستاره هما نام برد.

این هتل‌ها امکانات رفاهی و خدمات متنوعی را برای مسافران فراهم کرده‌اند و اقامتی راحت و لذت‌بخش را در نزدیکی این جاذبه‌های دیدنی تهران برای شما فراهم می‌کنند. برای رزرو این هتل ها کافیست به سایت پرشین هتل مراجعه کنید و انتخاب خود را انجام دهید.

​​پارک نهج البلاغه تهران
بازسازی پل معلق

پارک نهج البلاغه تهران، مکانی بی نظیر و پر جاذبه برای همه سنین

پارک نهج البلاغه در منطقه شمالی تهران واقع شده است. این پارک به مساحت ۱۰ هکتار دارای فضای سبز بسیار زیادی است و در آن انواع گیاهان و درختان مختلفی کشت شده است. پارک نهج البلاغه دارای امکانات ورزشی مختلفی مانند فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس و... است.

در این پارک چندین باغچه‌ای با گل‌های زینتی و خوراکی نظیر گل‌های سنبل، رز، بابونه، شمعدانی و... قرار دارد. همچنین در پارک نهج البلاغه فضای بازی کودکان، جایگاه‌های فروش خوراکی و نوشیدنی، سالن تئاتر با ظرفیت بالا و رستوران‌‌های مختلفی وجود دارد.

فازهای مختلف این پارک در سال‌های متفاوت با هدف ایجاد فضای سبز و تفریحی برای شهروندان تهران و گردشگران افتتاح شدند. پیشنهاد می‌شود، اگر قصد سفر به تهران را دارید برای آقامت آسان همین حالا به سایت پرشین هتل بروید.

بیشتر بخوانید :
منابع :