با آغاز تعطیلات تابستانی افراد زیادی به همراه دوستان یا خانواده‌شان راهی سفرهای زمینی و هوایی به اقصی نقاط ایران می‌شوند. مسافرت با قطار، اتومبیل شخصی یا هواپیما مزایا و معایب مختلفی دارد. شما با هواپیما می‌توانید در عرض چند ساعت به مقصد برسید؛ اما در عوض از تماشای مناظر جاده‌ها و شهرهای اطراف مسیرتان محروم می‌مانید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
فاصله تهران تا دیگر شهرها

اگر ساکن تهران هستید و می‌خواهید از این شهر به شهرهای توریستی و دیدنی ایران همچون مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، کیش، یزد و ... سفر کنید؛ با پرشین هتل همراه بمانید. ما در ادامه این مطلب از مجله گردشگری به طور مفصل به بررسی فاصله تهران تا دیگر شهرها با وسایل نقلیه مختلف مانند هواپیما، قطار و ماشین می‌پردازیم.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
مسیر جاده تهران به مشهد

فاصله تهران تا شهر مشهد

مشهد انتخاب اول کسانی است که می‌خواهند برای تعطیلات به یک شهر مذهبی سفر کنند. هر ساله مسافران زیادی برای زیارت امام رضا (ع) راهی شهر مشهد می‌شوند. امکان سفر به مشهد از مبدأ تهران با اتوبوس، قطار، هواپیما و اتومبیل شخصی وجود دارد که آسان ترین راه رزرو آنلاین تور مشهد است.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
فاصله تهران تا مشهد با ماشین

فاصله تهران تا مشهد به صورت زمینی از مسیر سمنان حدود 900 کیلومتر است. شما با اتومبیل شخصی و بدون توقف بین راهی می‌توانید این مسافت را به طور میانگین در عرض 9 ساعت طی کنید. پرواز تهران تا مشهد و بالعکس حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
فاصله هوایی تهران مشهد

البته که اکثر پروازهای داخلی با تأخیر انجام می‌شوند و این تأخیر می‌تواند روی مدت زمان پرواز تأثیرگذار باشد. همچنین بهتر است بدانید که فرودگاه هاشمی نژاد مشهد در فاصله شش کیلومتری این شهر واقع شده است. از فرودگاه تا شهر مشهد در مواقعی که ترافیک سنگین نیست، حدود 20 دقیقه در مسیر خواهید بود.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
فاصله زمینی تهران تا مشهد

قطار تهران مشهد نیز انتخاب افرادی است که می‌خواهند در هزینه‌های رفت و آمد خود صرفه‌جویی کنند. قطارهای مختلفی با کلاس‌های متفاوت در این مسیر وجود دارند که شما می‌توانید با توجه به بودجه‌تان آن‌ها را از صفحه تور مشهد قطار رزرو کنید. فاصله تهران تا مشهد با قطار بین 10 تا 12 ساعت طول خواهد کشید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
مسیر سبز جاده های شمالی

فاصله تهران تا شهر اصفهان

اصفهان در طول سال میزبان تعداد زیادی گردشگر ایرانی و خارجی است که به منظور آشنایی با تاریخ و فرهنگ کشورمان به این شهر سفر می‌کنند. فاصله تهران تا دیگر شهرها از نظر زمانی با توجه به نوع وسیله نقلیه‌ای که برای سفر انتخاب می‌کنید، متفاوت است.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
نقشه فاصله تهران تا اصفهان

فاصله تهران تا اصفهان حدود 450 کیلومتر است. اگر با اتومبیل شخصی‌تان می‌خواهید به این شهر سفر کنید، حدود 5 ساعت در مسیر خواهید بود. دو مسیر مختلف برای سفر از تهران به اصفهان وجود دارد که از نظر مسافت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. با این حال مسیری که از قم، سلفچگان و دلیجان می‌گذرد، کمی کوتاه‌تر است. ایرلاین‌های مختلفی در مسیر تهران تا اصفهان فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید این مسیر را با هواپیما در حدود یک ساعت طی کنید. از فرودگاه تا شهر اصفهان نیز با تاکسی حدود نیم ساعت طول خواهد کشید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
بازدید از جاذبه های شهر با تور اصفهان

شما می‌توانید بلیط هواپیمای تهران به مقصد اصفهان یا تور اصفهان را از طریق پرشین هتل با بهترین قیمت به صورت آنلاین رزرو کنید. اگر قطار انتخاب شما برای طی کردن مسیر تهران به اصفهان است باید برای رسیدن به مقصد حدود 9 ساعت در راه باشید. بهتر است قطارهای 5 ستاره همچون نورالرضا و فدک یا قطارهای 4 ستاره رجا را انتخاب نمایید تا در طول مسیر راحت باشید. ایستگاه قطار تا شهر اصفهان هم کمتر از نیم ساعت فاصله دارد.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
فاصله تهران تا اصفهان با قطار

فاصله تهران تا شهر یزد

یزد اولین شهر خشتی جهان است. در این شهر نیز مانند بسیاری از شهرهای ایران جاذبه‌های تاریخی زیادی وجود دارد که بازدید از آن‌ها می‌تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشد. با توجه به فاصله تهران تا دیگر شهرها می‌توان گفت که یزد در فاصله کمی از تهران قرار دارد.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
میدان امیرچخماق یزد

فاصله شهر تهران تا یزد حدود 627 کیلومتر است. طی این مسافت با ماشین حدود 6 تا 7 ساعت طول خواهد کشید. برای رسیدن به یزد از شهر تهران باید به آزادراه تهران- قم بروید؛ پس از عبور از کمربندی قم وارد جاده کاشان خواهید شد. در ادامه باید از شهرهای نائین و اردکان عبور کنید تا به یزد برسید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
مجسمه های امیرچخماق یزد

با هواپیما مسیر تهران تا یزد حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می‌کشد. در عرض کمتر از 20 دقیقه نیز می‌توانید از فرودگاه به شهر یزد برسید. قطار ایمن‌ترین وسیله نقلیه برای سفر است. اگر قطار انتخابتان برای رفتن به شهر یزد است باید بدانید که مسیری کویری در انتظارتان خواهد بود و طی این مسیر حدود 8 ساعت طول می‌کشد.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
مسافت تهران تا یزد

فاصله تهران تا شهر تبریز

تبریز یکی از خوش آب و هواترین و زیباترین شهرهای غربی کشورمان است. این شهر به واسطه جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، مرکز خریدهای متنوع و طبیعت زیبایش در میان گردشگران معروف شده است و می‌تواند انتخاب خوبی برای گذراندن تعطیلات تابستانی باشد.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
تبریز، شهر ترین ها

مسیر زمینی تهران تا تبریز 631 کیلومتر است. برای سفر به تبریز از شهر تهران باید به اتوبان تهران-کرج بروید. از طریق این اتوبان وارد شهر قزوین خواهید شد. پس از عبور از شهر قزوین وارد بزرگراه قزوین- زنجان می‌شوید. با عبور از شهر زنجان و طی مسیری سه‌ساعته به تبریز می‌رسید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
چشم اندازی از کوه

اگر شرایط آب و هوایی برای پرواز مناسب باشد شما می‌توانید در عرض یک ساعت تا یک ساعت و نیم از تهران به تبریز بروید. همچنین فاصله فرودگاه تا شهر تبریز کمتر از 15 دقیقه است. سفر با قطار همیشه طولانی‌تر از سفر با هواپیما یا اتوبوس است. فاصله تهران تا تبریز با قطار حدود 12 ساعت طول می‌کشد. ایستگاه راه‌آهن تا شهر تبریز هم فاصله چندانی ندارد و با تاکسی می‌توانید این مسافت را در کمتر از 15 دقیقه طی کنید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
بزرگراه های تهران

فاصله تهران تا شهر کرمان

کرمان در جنوب شرقی ایران قرار دارد. این شهر کویری جاذبه‌های گردشگری زیادی را دل خود جای داده است. قبل از برنامه‌ریزی برای سفر به شهر کرمان بهتر است اطلاعات بیشتری درباره فاصله تهران تا کرمان با وسایل نقلیه مختلف به دست بیاورید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
نقشه فاصله ی تهران تا کرمان

فاصله زمینی تهران تا شهر کرمان حدود 900 کیلومتر است. شما می‌توانید با اتومبیل شخصی‌تان این مسافت را در عرض 10 تا 11 ساعت طی کنید. در مسیر تهران به کرمان از شهرهای مختلفی مانند کاشان، یزد و رفسنجان عبور خواهید کرد. هواپیما فاصله تهران تا دیگر شهرها را بسیار کم کرده است.

پیشنهاد خواندن : رزرو هتل تهران
فاصله تهران تا دیگر شهرها
نمایی از ارگ بم

امروزه شما با خرید بلیط هواپیما می‌توانید فاصله تهران تا کرمان را در کمتر از یک ساعت و نیم طی کنید. فرودگاه نیز در فاصله نیم‌ساعته تا شهر کرمان قرار دارد. قطار یکی از پرطرفدارترین وسایل نقلیه در ایران است. اگر تمایل دارید با قطار از تهران به کرمان سفر کنید باید مسیری طولانی و حدوداً 14 ساعته را در قطار بگذرانید.

فاصله تهران تا شهر شیراز

آب و هوای بی‌نظیر شیراز در فصل‌های مختلف سال باعث شده که افراد زیادی برای گذراندن تعطیلات به این شهر سفر کنند. البته نمی‌توان جاذبه‌های گردشگری این شهر مانند حافظیه، باغ ارم شیراز، مسجد نصیر الملک، بازار وکیل و از همه مهم تر حرم مطهر شاهچراغ و ... را در جذب گردشگران ایرانی و خارجی نادیده گرفت.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
مسافت تهران تا شیراز

برای اینکه با اتومبیل شخصی یا اتوبوس از تهران به شیراز بروید باید مسافتی در حدود 950 کیلومتر را طی کنید. طی این مسافت بدون توقف در شهرهای اطراف حدود 9 تا 10 ساعت طول خواهد کشید. در طول مسیرتان به شهر شیراز از شهرهای مختلفی مانند قم و اصفهان عبور خواهید کرد.

پیشنهاد خواندن : رزرو هتل تهران
فاصله تهران تا دیگر شهرها
مسجد صورتی شیراز

هواپیما بهترین انتخاب برای کسانی است که دوست ندارد مدت زیادی در راه باشند و می‌خواهند بیشتر وقت خود را در مقصد بگذرانند. اگر شما هم جزو این افراد هستید می‌توانید با خرید بلیط هواپیما فاصله تهران تا دیگر شهرها را در مدت زمان بسیار کوتاهی بدون خستگی طی کنید.

پیشنهاد خواندن : رزرو هتل تهران
فاصله تهران تا دیگر شهرها
جاده تهران به شیراز

پروازهای زیادی از تهران به شیراز انجام می‌شوند که قیمت آن ها در صفحه تور شیراز قابل مشاهده است. همچنین مدت زمانی که مسافران در پرواز تهران به شیراز هستند بین یک ساعت و نیم تا یک ساعت و 45 دقیقه است. فرودگاه دستغیب شیراز تا شهر نیز کمتر از نیم ساعت فاصله دارد.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
حافظیه

فاصله تهران تا شهر شیراز با قطار حدود 15 ساعت خواهد بود. طی کردن این مسیر در قطار ممکن است طاقت‌فرسا باشد که انتخاب نوع قطار ()می تواند کممک بزرگی به راحتی سفر کند. با این حال هزینه مناسب بلیط قطار باعث شده که افراد زیادی از این وسیله نقلیه ایمن برای سفر استفاده کنند.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
سفر به شیراز با قطار فدک

فاصله تهران تا شهر خرم‌آباد

خرم‌آباد در غرب کشور قرار دارد. این شهر مرکز استان لرستان بوده و به دلیل طبیعت بسیار زیبا و آب و هوای بی‌نظیرش مقصد بسیاری از مسافرانی است که می‌خواهند برای تعطیلات تابستانی به یک سفر داخلی بروند. همان‌طور که فاصله تهران تا دیگر شهرها با وسایل نقلیه مختلف از نظر زمانی متفاوت است؛ مدت زمانی که طول می‌کشد از تهران به شهر خرم‌آباد برسید نیز به نوع وسیله نقلیه‌ای بستگی دارد که با آن سفر می‌کنید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
مسافت تهران تا خرم آباد

خرم‌آباد در فاصله 484 کیلومتری شهر تهران قرار دارد. افرادی که با اتومبیل شخصی می‌خواهند به خرم‌آباد بروند باید حدود 5 ساعت رانندگی کنند. جاذبه‌های بین راهی در مسیر تهران تا خرم‌آباد کم نیست؛ بنابراین احتمال اینکه دلتان بخواهد در برای مدتی در طبیعت اطراف جاده توقف کنید زیاد است.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
قلعه فلک الافلاک خرم آباد

امکان سفر هوایی به خرم‌آباد نیز وجود دارد. هر هفته تعدادی پرواز از تهران به سمت خرم‌آباد و بالعکس انجام می‌شود. سفر هوایی به خرم‌آباد حدود یک ساعت تا یک ساعت و ده دقیقه طول می‌کشد. همچنین فاصله فرودگاه با شهر خرم‌آباد نیز بسیار کم است.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
مسیر جاده به سمت خرم آباد

شما با قطار نمی‌توانید به صورت مستقیم به شهر خرم‌آباد بروید زیرا در این شهر ایستگاه راه‌آهن وجود ندارد. با این حال اگر همچنان علاقمند به سفر با قطار هستید می‌توانید بلیط قطار تهران به درود را بخرید. در ایستگاه درود از قطار پیاده شوید و باقیمانده مسیر تا خرم‌آباد را با تاکسی یا اتوبوس طی کنید. درود تا خرم‌آباد با اتومبیل حدود یک ساعت فاصله دارد.

فاصله تهران تا شهر اهواز

اهواز یکی از شهرهای جنوبی کشور است که به عنوان مرکز استان خوزستان نیز شناخته می‌شود. فاصله تهران تا دیگر شهرها به خصوص شهرهای جنوبی کشور به مسیر سفرتان نیز بستگی دارد. برای مثال دو مسیر مختلف برای سفر زمینی از تهران به اهواز وجود دارد.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
پل فولاد اهواز

کوتاه‌ترین مسیر از جاده قم و اراک عبور می‌کند. این مسیر حدود 800 کیلومتر است و شما می‌توانید با اتومبیل شخصی خود این مسافت را در کمتر از 10 ساعت طی کنید. برخلاف مسیرهای زمینی که مجبورید مدت زیادی را در سفر باشید، هواپیما در کمتر از یک ساعت و 20 دقیقه شما را به شهر اهواز می‌رساند.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
پل سفید یا همان پل مشهور کارون

البته که شرایط جوی و تأخیر پرواز می‌تواند در افزایش این مدت زمان مؤثر باشد. مسیری 15 ساعته در انتظار کسانی خواهد بود که قطار را به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن از تهران به اهواز انتخاب کرده‌اند. همچنین فاصله ایستگاه قطار تا مرکز شهر اهواز نیز حدود 20 دقیقه است.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
پل سیاه اهواز

فاصله تهران تا شهر بندرعباس

بندرعباس یکی از مقاصد اصلی سفر برای کسانی است که می‌خواهند به جنوب کشور سفر کنند یا با کشتی و لنج به جزایر کیش و قشم بروند. کاملاً واضح است که فاصله تهران تا دیگر شهرهای جنوبی کشور نسبتاً زیاد است. مسافت تهران تا بندرعباس به طور میانگین حدود 1300 کیلومتر است و سه مسیر برای سفر زمینی از تهران به بندرعباس وجود دارد.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
برکه های بازارنی در بندر عباس

برای رسیدن به اهواز از کوتاه‌ترین مسیر باید حدود 14 ساعت بدون توقف در شهرهای بین راهی رانندگی کنید. سفر به بندرعباس با هواپیما حدود دو ساعت طول خواهد کشید. فرودگاه تا شهر بندرعباس نیز حدود نیم ساعت فاصله دارد. در مجموع سفر با هواپیما به بندرعباس گزینه بسیار مناسب‌تری برای کسانی است که می‌خواهند به همراه فرزندان خردسالشان به سفر بروند.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
معبد هندوها در بندرعباس

سفر از تهران به بندرعباس با قطار هم بسیار طولانی است و شما باید حدود 15 ساعت را در قطار بگذرانید. پس حتما قطاری را انتخاب کنید تا راحتی کامل را به شما هدیه دهد. زمانی که به ایستگاه راه‌آهن بندرعباس رسیدید نیز می‌توانید با طی بیست دقیقه مسافت به مرکز این شهر برسید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
نمایی از شهر بندرعباس

فاصله تهران تا شهر ساری

تعداد مسافرانی که هر سال برای تعطیلات به ساری سفر می‌کنند، بسیار زیاد است. این شهر شمالی با آب و هوای دلپذیر و طبیعت زیبایش هر سال پذیرای تعداد زیادی گردشگر از شهر تهران است که می‌خواهند مدتی را به دور از آلودگی هوای پایتخت بگذرانند.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
مسافت تهران تا ساری

تهران تا ساری حدود 252 کیلومتر فاصله دارد. شما با ماشین می‌توانید چهارساعته به این شهر خوش آب و هوا برسید. برای اینکه از تهران به ساری بروید باید از جاده هراز عبور کنید. خوشبختانه در شهر ساری فرودگاه وجود دارد و در صورت تمایل می‌توانید با هواپیما به این شهر سفر کنید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
مسافت تهران تا ساری با هواپیما

پرواز تهران به مقصد ساری یک ساعت طول خواهد کشید. از فرودگاه تا شهر ساری نیز حدود نیم ساعت مسافت در انتظارتان خواهد بود. سفر با قطار به شهر ساری شاید گزینه مناسبی برای بسیاری از مسافران نباشد زیرا برای اینکه با قطار به ساری بروید باید حدود 8 ساعت در مسیر باشید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
زیبایی های سفر به ساری با قطار

فاصله تهران تا شهر گرگان

فاصله تهران تا دیگر شهرهای شمالی کشور زیاد نیست. گرگان مرکز استان گلستان است و جاذبه‌های طبیعی زیادی دارد. فاصله تهران تا گرگان حدود 534 کیلومتر است؛ بنابراین با اتومبیل شخصی حدود 7 ساعت در راه خواهید بود. البته این میزان با توجه به سرعت رانندگی و میزان توقفتان در شهرهای بین راهی می‌تواند بیشتر هم باشد.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
مسافت تهران تا گرگان

در شهر گرگان نیز مانند شهر ساری یک فرودگاه کوچک ساخته‌شده و هر هفته پروازهایی از سمت تهران به این شهر انجام می‌شود. پرواز تهران به گرگان یک ساعت طول خواهد کشید. همچنین فرودگاه به شهر گرگان بسیار نزدیک است و با تاکسی می‌توانید این مسیر را در عرض یک ربع طی کنید. قطار هم یکی دیگر از وسایل حمل و نقلی است که شما را از تهران به گرگان می‌رساند. با قطار باید حدود 11 ساعت در مسیر باشید تا به گرگان برسید.

فاصله تهران تا دیگر شهرها
نقشه مسیر تهران تا گرگان

سفری آسان و کم‌هزینه با پرشین هتل

در این مطلب درباره فاصله تهران تا دیگر شهرها صحبت کردیم و اطلاعاتی را درباره مسیرهای مختلف در اختیارتان گذاشتیم. اکنون با توجه به مسافت و مدت زمانی که طول می‌کشد به شهر مورد نظرتان برسید می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام وسیله نقلیه برای شما مناسب‌تر است. همچنین پرشین هتل با ارائه تخفیفات ویژه برای رزرو هتل و بلیط هواپیما به مقصد شهرهای مختلف ایران می‌تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که قصد سفر دارند.

بیشتر بخوانید :
منابع :