برج میلاد تهران را می توان یکی از جاهای دیدنی تهران بر شمرد که تبدیل به نماد شهر تهران شده است. برج میلاد به انگلیسی Milad Tower جایگاه 6 بلند ترین برج مخابراتی جهان را از آن خود کرده که کاربری اصلی آن برج مخابراتی است. در برج میلاد تهران قسمت های مختلفی طراحی شده که شامل اداری، تجاری و تفریحی می شود.

برج میلاد تهران جدا از خدماتی که ارائه می دهد؛ بیشتر به خاطر خدمات گردشگری و تفریحی اش در میان ساکنین و گردشگران محبوبیت دارد. با اینکه بیشتر قسمت های این برج دارای هزینه های سنگین است، اما می توان از طبقات پایین و محوطه آن به صورت رایگان استفاده کرد.

برج میلاد با گذر زمان هم پیشرفت های بسیاری کرد و فازهای مختلفی جهت گسترش آن احداث گردید. به گونه ای که فاز 2 برج میلاد شامل ساختمان هایی گسترده و لوکس می شود. اگر شما هم به دنبال اطلاعات کامل این برج زیبا و ایستاده در غبار تهران هستید، پس ادامه این مطلب از مجله گردشگری را از دست ندهید.

برج میلاد چند متر است؟

برج میلاد 435 متر ارتفاع دارد که در خاورمیانه سومین برج بلند به شمار می رود. برج میلاد از نظر کارایی سیستم مخابراتی عالی عمل کرده و در تمامی جهان تهران را با برج میلاد همچون فرانسه با برج ایفل می شناسند. تصمیم ساخت این برج مخابراتی به دلیل برخی کمبودها صورت گرفت که در تاریخچه برج میلاد خواهید خواند.

برج میلاد چند طبقه است؟

با این که برج میلاد یک برج بلند محسوب می شود اما تعداد طبقات آن به عدد 18 می رسد که بخش بالایی آن نیز مربوط به دکل مخابراتی با ارتفاع 120 متر است. پس در پاخ به سوال برج میلاد چند طبقه است باید بدانید 12 طبقه مفید مربوط به این برج مخابراتی زیبا در شهر تهران می باشد و مابقی مربوط به لابی و تاسیسات مخابراتی می باشد.

برج میلاد چند پله دارد؟

یکی از سوالاتی که ذهن همه افراد را درگیر کرده این است که برج میلاد چند پله دارد؟ برج میلاد 1693 پله داشته که برخی از افراد خود را با این پله ها به چالش کشیده اند. یکی از ویژگی های بارز پله های برج میلاد این است که مسابقات بسیاری در آن برگزار می شود. رکورد بالا رفتن از پله های برج میلاد 11 دقیقه است که از مهم ترین اخبار درباره پله های این برج، روپایی زدن بر روی پله های برج می باشد.

تاریخچه برج میلاد

سال 72 زیرساخت های مخابرانی در ایران ضعیف بود که با توجه به اهمیت موضوع، احداث یک برج مخابراتی در دستور کار دولت قرار گرفت. پس از تحقیق و مطالعات بسیار و پژوهش توسط مهندسان برجسته ایرانی، کلنگ پروژه برج یادمان ( نام اول برج میلاد ) در سال 1376 مصادف با ولادت رهبر کبیر انقلاب ( امام خمنی (ره) ) به زمین خورد.

هم اکنون برج میلاد علاوه بر گسترش ارتباطات مخابراتی، بی سیم و فرکانس های رادیویی با قدرت بالا، کاربری های دیگری هم دارد. این کاربری در حوزه تشخیص آب و هوا و حوزه های گردشگری هم قابل استفاده است که باعث شده برج میلاد را به یک بج تمام عیار در تهران تبدیل کند.

ساخت برج میلاد توسط شرکت یادمان سازه انجام شد که مرحوم دکتر رضا حافظی (استاد دانشگاه هنرهای زیبا) ناظر ساخت برج بوده است. همچنین فاز 2 این برج مخابراتی شامل یک هتل با بالاترین استانداردهای جهانی، ساخت یک مرکز تجاری مخصوص و ساخت بخش اداری می شود.

معماری، مصالح و شکلMilad Tower

در ساخت این برج مخابراتی از 17000 متر مربع شیشه استفاده شده که باعث شده 150 هزار تن وزن این برج باشد. شکل برج میلاد از پایین همچون بدنه و در بالا همچون یک قسمت گردان طراحی شده که باعث می شود از هرجای شهر تهران دیده شود. در قسمت اول برج لابی و 6 طبقه تجاری است و 2 طبقه زیرین آن مربوط به تاسیسات برج می شود.

در بخش اصلی یا همان تنه برج آسانسورهایی پر سرعت طراحی شده تا در کمترین زمان ممکن مراجعه کنندگان را به طبقات برسانند. در برج میلاد 6 آسانسور وجود دارد که دوربین کنترل ترافیک و سنسورهای آلودگی هوا هم بر روی آن ها نصب شده است. آسانسورهای برج از لابی تا طبقه 12 که قسمت مدور است بالا می روند.

طبقات برج میلاد

12 طبقه برج میلاد 12 هزار متر مربع مساحت را اشغال کرده اند که تا طبقه 3 مخصوص تاسیسات و جان پناه ها و مابقی طبقات مربوط به رستوران ها، غرفه های تجاری و مکان های تفریحی می شود. طبقه یازدهم نیز به تاسیسات مخابراتی اختصاص داشته و طبقه 12 مختص رستوران گردان و سکوی تماشا است.

بالاترین قسمت Milad Tower که به راس البرج مشهور است؛ دکل 120 متری آن است. این دکل مخابراتی از جنس فولاد ناب تهیه شده و تنها یک آسانسور برای رفت و آمد تکنسین ها برای آن طراحی شده است. این دکل قطری بالغ بر 60 سانتی متر دارد که دلیل آن 16 ضلعی بودن آن است که در نهایت به قطر 6 متر می باشد. 30 هزار پیچ و مهره فولادی و 350 تن فولاد از مصالح تشکیل دهنده دکل هستند.

امکانات تفریحی و رفاهی برج میلاد

در برج میلاد تهران امکانات رفاهی بسیاری وجود دارد که سبب جلب توجه همگان شده است. تعداید از مکان های تفریحی در طبقات بالا و تعدادی دیگر در طبقات وسط و همکف هستند. در ادامه این مطلب به شرح مکان های تفریحی و تجاری برج میلاد خواهیم پرداخت.

موزه هدایا و دست نوشته شهرداری تهران

در طبقه سوم میلاد، موزه هدایا و دست نوشته های شهرداری تهران وجود دارد که در اتفاع 261 متری از سطح زمین قرار گرفته است. دست نوشته های قدیمی و هدیه های گوناگون دیگر شهرداری های ایران به شهرداری تهران هم در این موزه نگهداری می شود. حتی برخی از کره های جغرافیایی این موزه نیز به قرن 17 پس از میلاد تا 20 پس از میلاد هستند که از موزه « ژرژ پمپیدو » توسط شهرداری خریده شده است.

سکوی دید بسته

یکی دیگر از جاهای تفریحی برج میلاد، سکوی دید بسته است که در طبقه 3 واقع شده است. این سکو چشم اندازی جذاب از شهر تهران را به نمایش می گذارد. متراژ این مکان دیدنی در برج میلاد حدود 880 متر مربع است.

موزه چهره های مشهور

به جرات می توان از جذاب ترین قسمت برج میلاد به موزه مشاهیر اشاره کرد. موزه مشاهیر در 271 متری سطح زمین قرار گرفته و در طبقه 5 برج میلادی جای دارد. ماکت بسیاری از چهره های سرشناس ایرانی در این موزه دیده می وشد که از جنس سیلیکون با ابعاد واقعی ساخته شده اند.

این شاهکار، هنر دست استاد علیرضا خاقانی است که با ظرافتی تمام عیار، چنین مجسمه هایی را خلق کرده اند. علاوه بر مجسمه های چهره های مشهور تاریخی، هنری و ادبی می توان به چهره های سرشناس ایرانی همچون دکتر حسابی، کمال الملک، شهریار، پروفسور سمیعی، جلال آل احمد، سیمین دانشور و جهان پهلوان تختی اشاره نمود.

موزه سکه برج میلاد

موزه سکه از جاهای دیدنی میلاد تاور است که بیش از 160 سکه مختلف از دوره های هخامنشی، ساسانی، اشکانی و ... توسط شخصی گردآوری شده و به این موزه اهدا شده است.

سکوی چشم انداز برج میلاد

از هیجان انگیز ترین بخش های تفریحی برج میلاد می توان به سکوی چشم انداز اشاره کرد که در ارتفاع 280 متری برج قرار گرفته است. این سکو 3000 متر مربع مساحت دارد که حول محور طبقه هفتم را شامل می شود. در این قسمت از برج سنسورهای هواشناسی و دوربین های کنترل سرعت نصب شده اند تا تمای خیابان های شهر رصد شود.

برج میلاد
سکوی دید باز

جهت امنیت جانی بازدیدکنندگان از این طبقه، فنس های سراسری کشیده شده است. همچنین صنایع دستی و نقاشی های کشیده شده توسط هنرمندان در معرض عموم قرار گرفته اند. شهر فرنگ هم به صورت نمادین در طبقه هفتم برج میلاد گنجانده شده تا یادآور خاطره های نوستالژیک باشد. استعمال دخانیات و استفاده از خوراکی در این طبقه ممنوع است.

sky dome برج میلاد

sky dome یا همان گنبد آسمان آخرین طبقه برج میلاد است که به صورت مدور دیده می شود. sky dome در ارتفاع 302 متری واقع شده و خود این گنبد آسمان نما، 13 متر ارتفاع دارد. معماری جذاب داخل و بیرونی این گنبد در میان دیگر برج های تهران خودنمایی می کند. بازدید از گنبد اسمان برای تمام عموم آزاد است به شرطی که هزینه آن را پرداخت نمایید.

برج میلاد
گنبد اسمان

ستونی که در وسط این گنبد طراحی شده دارای نقش و نگارهای تاریخی ایران باستان تا ایران اسلامی می باشد که بسیار چشم نواز است. این اثر شگرف هنری توسط استاد دکتر رضا یحیایی خلق گردیده و می توان 4 عناصر  آب، خاک، باد و آتش را مشاهده نمود. نمادهای اخلاقی عشق، صلح، مبارزه، عدالت و ... هم از نقش خایی هستند که در سقف گنبد دیده می شوند.

شهربازی و بولینگ برج میلاد

با این که در مقاله ای مجزا بهترین شهربازی تهران از سرپوشیده تا روباز را معرفی کرده ایم، اما نباید از شهربازی برج میلاد نیز غافل شد. شهربازی میلاد تاور در سال 99 کلید ساخت خورد و در سال 1400 به اتمام رسید تا دوستداران تفریح، هیچ کم و کسری را در برج میلاد تجربه نکنند.

بازی های بسیار مهیجی همچون ترن هوایی، فریز بی، آبشار توپ، تاب دلقک، ماشین برقی، ماداگاسکار، مری گراند و یوفو در این شهربازی وجود دارد که می توان این برج را یکی از جاهای تفریحی تهران برای کودکان دانست. علاوه بر این موارد بازی های رایانه ای، فوتبال دستی، ایرهاکی، بولینگ و بیلیارد هم در این مجموعه انجام می شود.

از چرخ و فلک شهربازی غافل نشوید تا بتوانید تمامی تهران را زیر پای خود حس کنید. قیمت بای های این شهربازی حدود 15 هزار تومان تا 40 هزار تومان است که بسته به نوع بازی مورد نظر قیمت ها تغییر می کند. حتی بزرگتر ها می توانند از مجموعه بولینگ استارلند نیز که مختص بیلیارد و بولینگ است نیز استفاده نمایند.

هزینه هر تایم بولینگ برای هر شخص حدود 80 هزار تومان است که البته این قیمت ها درزمان های مختلف متغیر خواهد بود. این تفریح هم برای آقایان و هم برای بانوان قابل استفاده می باشد. بازی های اسنوکر و ایت بال از زیر شاخه های بیلیارد هستند که می توانید در این مجموعه از آن ها استفاده نمایید. جهت استفاده از بیلیارد برای 1 ساعت حدود 100 هزار تومان هزینه باید بپردازید.

ساعت کاری بولینگ و بیلیارد : 11 صبح تا 12 بامداد

ساعت کاری شهربازی : 4 عصر تا 12 بامداد در ایام عادی و در روزهای تعطیل 11 صبح تا 12 بامداد

اسکای پارک جی مکس

آیا به دنبال آدرنالین هستید؟ از ارتفاع نمی ترسید؟ پس اسکای پارک جی مکس مختص شماست. در اسکای پارک جی مکس تفریحات مهیجی همچون بانجی جامپینگ، پیاده روی در اسمان، باکس شیشه ای، تاب و ... طراحی شده است. این مجموعه تفریحی در 280 متری ارتفاع از سطح زمین قرار دارند که از نظر امنیت، استانداردهای جهانی را دارد. امنیت این اسکای پارک به گونه ای است که 8 برابر ظرفیت وزن خود را تحمل می کند.

پرواز در آسمان تهران

یکی دیگر از تفریحاتی که می توان در برج میلاد تهران انجام داد پروز در اسمان تهران است. این پرواز که در ارتفاع 280 متری انجام می شود حسی معلق میان زمین وآسمان را برای شما تداعی خواهد کرد.  در اوایل این تفریح شما از ریسمانی محکم آویزان خواهید شد و 40 متر به سمت پایین خواهید رفت. هزینه پرواز د آسمان حدود 500 هزار تومان می باشد که ممکن است در زمان های مختلف این قیمت ها تغییر کند.

بانجی جامپینگ میلاد تاور

بانجی جامپینگ برج میلاد در سال 1400 به بهره برداری رسید و با 280 متر ارتفاع توانست رکورد بلند ترین سکوی پرش جهان از برج ماکائو را بگیرد. قوی بودن سیستم عصبی و قلبی از لازمه های انجام دادن این تفریح مهیج است که توصیه می کنیم تحت هیچ شرایطی بدون آمادگی جسمانی از آن استفاده نکنید.

برج میلاد
بانجی جامپینگ برج میلاد

هزینه استفاده از بانجی جامپینگ تا وزن 90 کیلوگرم حدود 1 میلیون و پانصد هزار تومان و بیش از 90 کیلوگرم 2 میلیون تومان است که این قیمت ها در زمان های مختلف ممکن است تغییر کند. افرادی که دچار دیسک کمر و گردن، پلاتین در قوزک پا و فشارخون بالا دارند نمی توانند از این تفریح استفاده نمایند.

سکوی پیاده روی در اسمان

شاید پیاده روی میان زمین و آسمان کمی هولناک به نظر برسد اما مطئماً تجربه آن حسی خوشایند را به شما القا خواهد نمود. در ارتفاع 280 متری برج میلاد یک سکوی 32 متری طراحی شده که علاقه مندان به دریافت آدرنالین بالا می توانند از آن استفاده کنند. امنیت بالای این سکو موجب حفظ امنیت جان شما می شود ولی هیچ حصار و حفاظی در اطراف شما وجود ندارد. هزینه این تفریح حدود 350 هزار تا 400 هزار تومان است.

تاب در آسمان

یکی دیگر از تفریحات مهیج برج میلاد تاب آن است که در ارتفاع 282 متری انجام می شود. پس نتیجه گیری می گیریم که باید برای این تفریح شجاعت زیادی به خرج دهید. هزینه ای که برای استفاده از این تفریح در میلاد تاور باید بپردازید حدود 250 تا 300 هزار تومان است.

اتاقک شیشه ای

یکی دیگر از تفریحاتی که شجاعت شما را به چالش می کشد، اتاقک شیشه ای یا همان باکس شیشه ای است. اتاقک شیشه ای ارزان ترین تفریح میان تفریحات برج میلاد است که 80 هزار تا 100 هزار تومان هزینه دارد. زمانی که شما در این باکس شیشه ای قرار می گیرید زیر پای شما خالی است و تنها یک شیشه حافظ جان شماست.

باشگاه اسکواش برج میلاد

بهترین و بزرگ ترین باگاه اسکواش و راکتبال متعلق به برج میلاد است که 1800 متر مربع مساحد دارد. این باشگاه در ضلع جنوب غربی برج واقع شده که افتتاح آن به دست وزیر ورزش و جوانان وقت انجام شده است. سال افتتاح این باشگاه شیک و مجهز به 26 مهر 1400 بر می گردد.

The land of Iranian legends

مجموعه سرزمین افسانه های ایرانی یکی از سرگرم کننده ترین تفریحات برج میلاد است که در فروردین 1401 به بهره برداری رسید. متراژ این سرزمین حدود 1000 متر مربع می باشد که با استفاده از تکنولوژی مومیایی شکل، صوت و تصویر، افسانه های ایرانی را به نمایش در می آورد.

یکی از جالب ترین بخش های این سرزمین تالار جهان نما، آلونک غول، تالار هزار و یک شب، گذر آرش و تالار شاهنامه است. با قدم گذاشتن در هر یک از مکان های ذکر شده شخصیت های قهرمان را به صورت مومیایی خواهید دید. از امکانات سرزمین افسانه های ایرنی برج میلاد می توان به کافی شاپ، رستوران، عکاسی و ... اشاره نمود.

برج میلاد
تفریحات در برج میلاد

هزینه مشاهده هر یک از این تالارها به صورت مجزا حدود 90 تا 100 هزار تومان می باشد که با انتخاب 2 تالار می تواندی هزینه ای بالغ بر 150 هزار تومان بپردازید. ساعت کاری تم پارک The land of Iranian legends همه روزه از ساعت 10 صبح تا 12 بامداد می باشد.

برج میلاد
پینت بال میلاد تاور

دیگر تفریحات Milad Tower

در گوشه و کنار این برج زیبی تهران مکان های تفریی بسیاری ساحته شده که دلفیناریوم یکی از آن ها است. البته مجموعه دلفینایوم به دلیل اعتراضات فعالان محیط زیست و از بین رفتن حیوانات دریایی بسته شد. پینت بال، لیزرتگ، سینما 6 بعدی، زیپ لاین، شهر مشاغل کاربازیا و اتاق فرار انیگما که یکی از بهترین اتاق فرارهای تهران است اشاره نمود.

برج میلاد
زیپ لاین میلاد تاور

رستوران های برج جذاب میلاد

رستوران های متعددی در برج میلاد وجود دارند که هر یک از آن ها سبک غذاهای منحصر به خود را ارائه می دهند. کیفیت بالای هر یک از این رستوران ها باعث شده تا تعدادی از رستوران های این برج در لیست گران ترین و بهترین رستوران های تهران نیز بیاید. مهم ترین و مشهور ترین رستوران برج میلاد، رستوران گردان است که در هر 1 ساعت، به صورت کامل می چرخد و چشم اندازی 360 درجه را به میهمانان نشان می هد.

رستوران گردان برج میلاد تمامی غذاهای بین المللی، ایرانی، فست فودی، گیاهی، بشقاب پرندگان، دریایی و ... را به صورت بوفه سلف سرویس سرو می کند. همچنین یک سالادبار مفصل به صورت رایگان در اختیار میهمانان قرار می دهد. رستوران گردان 276 متر از سطح زمین فاصله دارد و حدود 400 میهمان را پذیرش می کند.

در دیوارهای رستوران گردان یک تابلوی نقاشی خودنمایی می کند که آن تابلو شاهنام،  شاهکار دست استاد گرمچی می باشد. در قسمت دیگری از رستوران گردان برج میلاد، یک رستوران وی آی پی طراحی شده که ثابت است و غذاهای سرو شده در آن هم به صورت بوفه سلف سرویس است. توجه داشته باشید که برای استفاده از این رستوران گردان باید تراول های زیادی را خرج کنید که با توجه به کیفیت و زیبایی اش می ارزد.

رستوران خاص در طبقه 10 راس البرج

خاص ترین و گران ترین رستوران برج میلاد، رستوران ویژه در طبقه 10 راس البرج است که معماری و طراحی داخلی آن از چوب طبیعی است. این رستوران دارای فضایی 100 نفره می باشد و هر کسی نمی تواند وارد این رستوران شود. این رستوران برای مراسم های خصوصی و ویژه طراحی شده که چشم اندازی پانوراما را به میهمانان نشان می دهد.

کافه تریای ویونا

طبقه 4 ساختمان راس البرج به کافه تریای ویونا تعلق دارد. کافه تریای ویونا 680 متر مربع مساحت دارد که بزرگترین کافه تریای جهان به شمار می رود. با خرید بلیط بسته کامل بازدید برج میلاد، هزینه ای بابت ورودی نخواهید پرداخت در غیر اینصورت باید هزینه رورودی به رستوران را بپردازید. لازم به ذکر است هزینه های سفارش غذا جداگانه محاسبه می شود.

رستوران های خوراکده و ایوان

یکی دیگر از رستوران های برج میلاد، رستوران سنتی ایوان است که در قسمت غربی برج و روی تپه های نصر واقع شده است. کیفیت بالای غذاهای سنتی این رستوران باعث شده تا یکی از بهترین انتخاب ها جهت صرف ناهار و شام باشد. چشم انداز زیبای شهر تهران هم دلیل دیگری برای انتخاب این رستوران است.

خوراکده از دیگر رستوران های برج است که در طبقه چهارم پایین برج میلاد قرار دارد. تمامی خورشت های ایرانی از قرمه سبزی تا قیمه و آبگوشت در این رستوران با بهترین کیفیت ارائه می شوند. همچنین غذاهای ایتالیایی و مکزیکی در منوی این رستوران وجود دارد. جهت مراجعه به این رستوران نیازی به پرداخت هزینه ورودی ندارید. اگر هم به فست فود علاقه دارید فرش وی بهترین خواهد بود.

سالن کنسرت Milad Tower

از بخش های بسیار با شکوه و مجلل برج میلاد، سالن کنسرت برج میلاد می باشد که خارج از ساختمان اصلی برج ساخته شده است. نام دیگر سالن کنسرت برج میلاد؛ تالار حافظ است که امکانات صوتی و تصویری و استیج آن برای اجرای موسیقی به صورت زنده، حرفه ای است. ظرفیت سالن کنسرت Milad Tower 1600 نفر است که در نوع خود یکی از بزرگ ترین سالن های کنسرت به شمار می رود.

برج میلاد
سالن کنسرت برج میلاد

تالار حافظ از 3 بخش همکف و 2 بخش بالکن ساخته شده تا تمامی افراد بتوانند به راحتی نظره گر اجرای موسیقی زنده باشند. 11 نمایشگر در اطراف تالار حافظ نصب شده تا از تمامی زوایا، مدعوین نظاره گر اجرای زنده باشند. اینترنت بی سیم، پروژکتور، پرده نقره ای بزرگ، فیلمبرداری حرفه ای با نورپردازی عالی از اخصه های این سالن کنسرت هستند.

تالارهای برج میلاد

پس از تالار حافظ، تالار های دیگر برج نیز برای مراسمات خاص قابل استفاده هستند که هرکدام ویژگی های منحصر به خود را دارند. برپایی هر سمینار و کنفررانس با تعداد کم و زیاد در تمامی تالارهای برج میلاد قابل اجرا خواهد بود. تالار رودکی، تالار کنفرانس ویژه، تالار سعدی، تالار فردوسی، تالار کمال الملک و تالار سینمایی از جمله تالارهای برج میلاد هستند.

سایت اختصاصی برج

متراژ سایت اختصاصی برج باعث شده تا مکانی ایده آل برای برپایی نمایشگاه های بین المللی با ظرفیت های مختلف باشد. سایت برج میلاد حدود 10 هزار متر مربع مساحت دارد که در قسمت جنوب شرقی واقع شده است. 3 سوله، امکانات مجهز تاسیساتی و اداری همچنین زیرساخت های حرفه ای از دیگر شاخصه های این سایت اختصاصی است.

قیمت بلیط برج میلاد چقدر است؟

اگر به دنبال تفریحات رایگان تهران هستید، پیشنهاد می کنیم قدم زدن در محوطه برج میلاد و ساختمان پایینی برج را زا دست ندهید. این قسمت ها بدون هیچ هزینه ای قابل رویت می باشند اما ساختمان طبقات بالا و موزه ها مشمول پرداخت هزینه می شوند. 2 نوع بلیط برای بازدید از برج میلاد وجود دارد.

اولین بلیط که 60 هزار تومان قیمت دارد شامل مشاهده چهار طبقه بالای برج (موزه دستو نوشته و شهرداری تهران، کنبد آسمان، سکوی دید باز و موزه مشاهیر) می شود. دومین نوع بلیط برای بازدید از طبقه هفتم و سکوی دید باز است که قیمت آن حدود 40 هزار تومان است. لازم به ذکر است که اگر بلیط دوم را تهیه نکنید، کافه تریای برج هزینه ورودی مجزا خواهد داشت. ناگفته نماند که استفاده از پارکینگ های سرپوشیده و روباز برج رایگان می باشد.

باید ها و نبایدهای بازدید از Milad Tower

 1. در 6 ماهه اول سال ساعت بازدید از 10 صبح تا 23 شب میسر است
 2. بلیط های خریداری شده مسترد نمی شوند وقابلیت تغییر سانس ندارند
 3. بلیط برج میلاد را به صورت آنلاین و حضوری می توان خریداری کرد
 4. جهت بازدید از برج، راهننمای برج شما را به خوبی راهنمایی خواهند کرد
 5. از ورود کودکان زیر 7 سال به داخل برج ممانعت به عمل می آید (به دلیل پاندمی کرونا)
 6. سکوی دید باز فقط در شرایط جوی مناسب قابل بازدید است
 7. سرعت بالای آسانسورهای برج موجب شده تا زنان باردار نتوانند از آن استفاده کنند و از ورود آنان جلوگیری می شود

صاحب برج میلاد تهران کیست؟

صاحب برج میلاد تهران شخص خاصی نیست و تمامی بخش های این برج به شهرداری تهران تعلق دارد و جزئی از بیت المال محسوب می شود. هیچ یک از بخش های برج میلاد به فروش نمی رسند و تنها قابلیت اجاره با ثبت قرارداد معتبر برای آنان وجود دارد. همین موضوع باعث شده تا شهرداری تهران قوی باشد.

برج میلاد در شب

شاید بتوان یکی از جاهای دیدنی تهران در شب را به برج میلاد اختصاص داد. برج میلاد در شب چراغانی می شود و با نورپردازی های زیبا و آبنماهای جذابش، هر شخصی را به سمت خود جذب می کند. البته این موضوع در دیگر برج های جهان مانند برج خلیفه دبی هم صدق می کند که در نوع خود برترین و بلند ترین برج جهان است.

حقایقی جالب درباره Milad Tower

در این بخش از مطلب قصد داریم به شرح حقایقی جالب از برج میلاد اشاره کنیم تا اطلاعات شما در این زمینه را افزایش دهیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

 1. برای ساخت این برج 21 منطقه تهران توسط تیم تحقیقای گسترده آنلیز شده که سرانجام منطقه 2 و تپه های نصر بهترین مکان انتخاب شده اند.
 2. عده ای می گویند که این برج بر روی گسل زلزله شهرک غرب ساخته شده و امکان ریزش آن وجود دارد که البته تایید نشده است.
 3. این برج بیست و چهارمین برج ناتمکی به معنی سازه فلزی ایستاده بدون طناب و سیم دکل جهان است.
 4. پایه برج بتنی بوده که 33 هزار متر مکعب بتن آرمه برای آن پی ریزی شده است.
 5. بدنه برج از 4 باله و یک هسته تشکیل شده که سه سلولار به آسانسور و یک سلولار به پله های اضطراری اختصاص دارد
 6. آسانسورهای برج 25 نفره هستند و 7 متر ارتفاع را در یک ثانیه طی می کنند.
 7. هزینه های هنگفتی برای نگهداری از برج میلاد صرف می شود که این مبلغ ماهانه بین 900 تا 1 میلیارد و 100 میلیون تومان است
 8. سرو بستنی طلا اولین حاشیه رستوران گردان بود که با برخورد شهردار تهران این بستنی گرانقیمت دیگر سرو نشد.

آدرس برج میلاد تهران

بزرگراه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل الله نوری جنوب، مسیر اختصاصی برج میلاد تهران

چگونه به برج میلاد برویم؟

جهت رسیدن به برج میلاد تهران 2 راه پیش روی شما وجود دارد که یکی از آن ها مسیر با خودروی شخصی و دیگری مسیر سیستم حمل و نقل عمومی تهران است. محل قرارگیری برج میلاد به گونه ای است که در بزرگراه های مهم تهران قرار گرفته و به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

جهت رسیدن با خودروی شخصی کافیست وارد یکی از بزرگراه های همت شرق، حکیم و شیخ فضل لله نوری شوید. اما جهت رسیدن با وسایل حمل و نقل عمومی می توانید از مترو تهران و اتوبوس تهران استفاده نمایید. خطوط اتوبوسرانی پایانه غرب تهران و شمال غرب شما را به برج میلاد می رسانند.

اگر هم علاقه ای به ترافیک و الافی در خیابان های تهران را ندارید می توانید از مترو استفاده نمایید. کافیست خط 7 مترو تهران را سوار شوید و در ایستگاه برج میلاد پیاده شوید. لازم به ذکر است که هنوز ایستگاه برج میلاد افتتاح نشده و باید با اتوبوس و خودروی شخصی به این برج زیبای تهران بروید.

هتل های نزدیک برج میلاد

در بین تمامی هتل های تهران فقط اندکی هتل وجود دارند که در نزدیکی برج میلاد واقع شده اند که البته با توجه به بزرگی تهران، این مسافت ها آنقدری به چشم نمی آید. یکی از بهترین هتل های 4 ستاره تهران به نام هتل بزرگ تهران نیز در نزدیکی برج میلاد قرار دارد.

همچنین یکی از گزینه های قیمت مناسب برای اقامت در شهر تهران هتل نیلو تهران است که هتلی 3 ستاره بوده و خداتی در خور شان ارائه می دهد. جهت رزرو هتل های تهران با تنخفیف ویژه می توانید به سایت پرشین هتل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :