به گزارش پرشین هتل، برج میلاد یکی از بلندترین برج های ایران است و شاید خنده دار به نظر برسد.که برج میلاد تهران برجی مخابراتی و چند منظوره  در دل شهر و قسمت شمال غربی شهر می باشد.این برج 435 متر ارتفاع دارد. جالب است بدانید این برج مرتفع یکی از بیستبرج مرتفع بدون نگهدارنده های جانبی همچون سیم و کابل و … می باشد.

به این گونه برج ها نامتکی گفته می شود. البته بهتر بود این برج در منطقه ای امن تر به لحاظ زمین شناسی قرار می گرفت.برج میلاد کنونی تنها فاز یک از پروژه ای عظیم است و فاز دو ساخت دیگر برج ها تصویب شده و در انتظار تخصیص بودجه قرار گرفته است. فاز یک یا همین برج فعلی 150 هزار تن وزن داشته و مساحت شیشه های به کار برده شده در آن 17 هزار متر مربع می باشد.این برج با 1693 عدد پله سرسام ترین برج ایران برای سالمندان است.

معرفی جامع مراکز تفریحی و گردشگری تهران

ورزش های هیجان انگیز برج میلاد تهران
ورزش های هیجان انگیز برج میلاد تهران

 

دید برج میلاد از کل تهران

برج میلاد از مناطق مختلف شهر تهران قابل رویت می باشد و هتلهای تهران نزدیکی این برج قرار دارد از جمله هتل هما تهران که در نزدیکی برج میلاد قرار دارد و شما از این هتل نمایی زیبا از برج تهران مشاهده می نمایید.لابی برج میلاد ۶ طبقه و ۱۷ هزار متر مربع مساحت در پایین ترین قسمت برج قرار دارد. دو طبقه زیرزمین محل تاسیسات برج است. طبقه همکف هم محل پذیرش بازدید کنندگان از برج است.۸۳ واحد تجاری هر روز هفته از ساعت ۱۲ تا ۲۴ بروی عموم مردم در قسمت لابی باز استدر طبقات بعدی این ساختمان رستوران، کافه تریا و یک نمایشگاه وجود دارد.

گنبد آسمان برج میلاد تهران
گنبد آسمان برج میلاد تهران

شفت یا بدنه اصلی که تنها برای عبور تاسیسات و آسانسورهای پرسرعت در نظر گرفته شده اند.سنسورهایی مانند سنسور اندازه گیری آلودگی هوا و دوربین‌های کنترل ترافیک و … در قسمت بدنه برج نصب شده اند.راس یا همان گنبد که ” بزگترین سازه راس” در دنیا می باشد،۱۲ طبقه و ۱۲ هزار متر مربع مساحت آن در بین دیگر برج های مخابراتی بی نظیر است.

برج آزادی تهران نماد ایران

فوتبال حبابی برج میلاد
فوتبال حبابی برج میلاد

طبقه اول این ساختمان منطقه‌ای امن در مواقع آتش سوزی و بحران است و در طبقه دوم هم تاسیسات مکانیکی و برقی قرار گرفته.برج میلاد تبدیل به مکانی تفریحی و فرهنگی برای برگزاری مراسمو جشن های آیینی و گشت های تجاری و تفریحی، موزه گردی و حضور در رستوران ها و … می باشد.

گنبد آسمان برج میلاد تهران
گنبد آسمان برج میلاد تهران

برج های مخابراتی

برج های مخابراتی دیگر جهان عبارتند از برج توکیو اسکای تری، برج کانتون چین، برج سی‌ان تورنتو، برج اوستانکینو روسیه، برج کی ال مالزی،  برج آزادی کویت و …

کلیسای سرکیس مقدس تهران را بشناسید

برج توکیو اسکای تری
برج توکیو اسکای تری

برج های مخابراتی در کلان شهرهای دیگر دنیا اغلب با محاسباتی دقیق برای دور بودن از آثار زیان بار طراحی و احداث می شود اما به نظر برخی زمین شناسان و معماران این پروژه هزینه بر متاسفانه بر روی گسل قرار گرفته است و با کوچکترین زلزله پر قدرت تخریب خواهد شد که البته به نظر برخی دیگر تکذیب شده است.

اگر پیش از این نماد تهران، برج آزادی بود حالا چند سالی است که برج میلاد از هر جای تهران به چشم می خورد و برج میلاد نماد اصلی پایتخت ایران است.ایده ساخت و طراحی این برج به طور دقیق مشخص نیست که متعلق به چه دوره ای است و جدال هایی بر سر این موضوع وجود دارد.

چگونه به توچال برویم؟

خاطره انگیز ترین آمفی تاتر ایران
خاطره انگیز ترین آمفی تاتر ایران

اما اگر این طرح را متعلق به زمان انقلاب اسلامی بدانیم ، زمزمه هایی راجع به انتخاب نماد برای شهر تهران  در دهه 70 شمسی وجود داشت و کم کم طرح و نقشه های مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا در سال 1376 کلنگ ساخت برج میلاد زده شد و در سال 1386 افتتاح شد.

شبکه دسترسی بدون سیم، سیستم‌های جدید تلویزیونی، بهینه‌سازی پوشش رادیو و تلویزیونی، کاربری‌های هواشناسی و کنترل ترافیک، پوشش شبکه‌های بی‌سیم و پی‌جو برخی از کاربردهای تخصصی این برج در دل شهری بزرگ است.

پینت بال برج میلاد
پینت بال برج میلاد

برج میلاد

برج میلاد با دارابودن رستوران گردان در بلند ترین نقطه تهران یکی از مهیج ترین اماکن برای صرف غذا می باشد .تفریحاتی همون زیپ لاین، پل معلق، سقوط آزاد، فضاهای نمایشگاهی و امکاناتی چون مرکز همایش‌های بین‌المللی با ۱۵ سالن مختلف، پارک دلفین‌ها، پینت بال، سینمای گیم ۷ بعدی، دو سالن سینما، لیزریوم، رستوران سنتی، کافه آبشار، فود کرت و موزه و بسیاری دیگر از برترین اماکن تفریحی و گردشگری دنیا می باشد.

رقص دلفین ها در مشهور ترین برج ایران
رقص دلفین ها در مشهور ترین برج ایران

پس اگر برای تهران گردی به این شهر سفر میکنید این برج را هم در برنامه قرار دهید. برخی هتل های بسیار شیک تهران نیز در نزدیک برج میلاد برای اقامت وجود دارند .

ورزش های هیجان انگیز برج میلاد تهران
ورزش های هیجان انگیز برج میلاد تهران

برج میلاد به دلیل ارتفاع زیاد و طبقات متعدد بارها برای ثبت رکورد توسط ورزشکارن در گینس استفاده شده است. جالب است بدانید تهران شهری نوساز است که اگر به تاریخ آن نگاهی گذرا بیندازیم تنها 200 سال قدمت دارد اما طی همین زمان اندک با پیشرفت های حیرت انگیز در ساخت و ساز و تکنولوژی تبدیل به شهری کلان و اروپایی البته با تضادهای شدید اقتصادی و فرهنگی شده است.

 برج میلاد یکی از نمادهای تضاد با مناطق محروم شهر است. در واقع از بالای برج میلاد می توان محروم ترین مناطق تهران را مشاهده نمود و یا از محروم ترین مناطق تهران هم این برج بلند و لوکس و گران قیمت به چشم می خورد.

بیشتر بخوانید :
منابع :