برج آزادی تهران نمادی مهم برای شناسایی ایران به جهان است. برای مسافرت به تهران خیلی مهم است که  یک هتل خوب بشناسید و به جاهای دیدنی که مد نظر شماست  نزدیک باشید. وقتی اسم تهران می آید اولین تجسمی ک می کنید برج آزادی تهران هست.

برج آزادی تهران از قدیمی ترین میدان های شهر تهران بوده که درسال 1349به دستور محمد رضا پهلوی و طراحی حسین امانت ساخته شد. برای رزرو هتل در تهران که نزدیک به میدان آزادی باشد می توانید هتل پارسیان استقلال تهران، هتل اسپیناس تهران را رزرو کنید.

میدان آزادی تهران
میدان آزادی تهران

ابعاد برج آزادی تهران

نام قدیمی برج آزادی یا همان میدان آزادی شهیاد بوده که بعد از انقلاب به آزادی تغییر اسم داده است. میدان و برج آزادی نماد پایتخت ایران از گذشته تا کنون بوده است. میدان آزادی با مساحت 50000 متر مربع بعد از میدان نقش جهان با مساحت 600/89 متر مربع بزرگ ترین میدان ایران است.

بایک کلیک بهترین مراکز تفریحی و گردشگری تهران را بشناسید

میدان به شکل بیضی و چمن کاری های 6 ضلعی می باشد. ارتفاع برج آزادی 48 متراست. زیبایی برج در تاریکی شب به خوبی دیده می شود.

میدان آزادی
میدان آزادی ناف تهران

سخنان معمار برج آزادی و طراحی آن

در مورد برج آزادی تهران میتوان به معماری تلفیقی {هخامنشی،ساسانی و نمادهای معماری پس از اسلام} اشاره کرد. به گفته حسین امانت معماربرج، نقوش و گل کاری های میدان الهام گرفته شده از طرح داخل گنبد مسجد شیخ لطف الله است. شکل گنبد از گرد به بیضی تغییر شکل داده شده و در میدان آزادی بکار رفته است. از این رومیتوان از دانش عمیق ریاضی در معماری  ایرانی سخن گفت.

برج میلاد تهران، برجی ایستاده در غبار

رزرو هتلهای تهران با تخفیف ویژه

برج آزادی تهران
برج آزادی تهران

قوس اصلی وسط برج آزادی تهران نمادی از طاق کسری در دوره ساسانیان پیش از اسلام است. قوس بالای برج که شکسته است هم نمادی دیگر از طراحی برج می باشد. به دللی حفظ ارزش های برج آزادی در اسفند سال 1350 به پیشنهاد مدیر کل حفظ اثار باستانی ایران، برج آزادی تهران وارد لیست آثار تاریخی ملی شد.

چگونه به توچال برویم؟

نمایی از زیر برج آزادی
نمایی از زیر برج آزادی

برج آزادی تهران دارای 3طبقه، 4 آسانسور و 2 راه پله  286 پلکانی دارد. با رزرو هتل تهران و سفر به پایتخت میتوان از کنسرت هایی که برگزار میشود استفاده کرد. یکی از سالن های معروف ک در آن کنسرت های پایتخت اجرا می شود سالن برج آزادی است.

کنسرت های سالن برج آزادی
کنسرت های سالن برج آزادی

در محوطه زیرین برج آزادی تهران، چندین سالن نمایش، نگارخانه، کتابخانه و موزه وجود دارد. گفته می شود برای ساخت برج آزادی تهران 64000 سنگ بریده شده و پرداخت کاری شده، استفاده شده است. در سال 92 با آشکار شدن تخریب برج آزادی و رسیدگی نکردن به این موضوع، باید مسئولین توجه بیشتری به این اثر تاریخی و مهم کشورداشته باشند.

قوس برج آزادی نمادی از طاق کسری
قوس برج آزادی نمادی از طاق کسری

افتتاح برج آزادی توسط شاه و فرح

در زمان افتتاح برج آزادی تهران توسط شاه و همسرش فرح پهلوی، اولین نوشته حقوق بشر که توسط کوروش کبیر نوشته شده بود را پرده برداری کرد.

افتتاح برج توسط شاه و فرح
افتتاح برج آزادی توسط شاه و فرح

زمانی که به تاریخ ایران فکرکنید و متوجه تمدن و اصالت ایرانی بشوید حتما در شگفتی فرو خواهید رفت. میدان آزادی تهران از سال های گذشته تا کنون فراز و فرود های فراوانی داشته است. از جمله این فراز و نشیب ها می توان به زمان انقلاب اسلامی اشاره کرد.

در آن زمان که مردم برای انقلاب شان می جنگیدند میدان و برج آزادی اولین مکان برای تجمع مردم و برگزاری راه پیمایی بوده است. بعد از پیروزی انقلاب این مکان تاریخی تبدیل به سمبل راه پیمایی ها در 22 بهمن، راه پیمایی روز قدس و غیره شده است.

ساخت برج آزادی
ساخت برج آزادی

هتل های تهران نزدیک برج آزادی

با ررزو هتل های تهران نزدیک برج آزادی می توانید به سیستم حمل و نقل عمومی تهران مانند مترو تهران، اتوبوس تهران و مکان های تاریخی و تفریحی دسترسی راحتی داشته باشید. در ادامه با 2 هتل 5 ستاره نزدیک برج آزادی اشنا می شوید.

هتل اسپیناس بلوار تهران

پیشنهاد ما برای رزرو هتل های تهران نزدیک برج آزادی هتل اسپیناس بلوار تهران است. هتلی 5 ستاره که با طراحی شکیل و زیبا مانند جواهری پنهان است. هتل اسپیناس تهران در کنار مراکز خرید، اداری، درمانی{بیمارستان پارس} پارک لاله، موزه هنرهای معاصر ایران قرار دارد. این هتل تهران با ارائه بهترین خدمات به مهمانان خود سعی در آرامش هرچه بیشتر آنان دارد.

ابعاد برج آزادی تهران
ابعاد برج آزادی تهران

انواع اتاق ها و سوییت های مجلل، سیستم های کنترل دما هوشمند، سیستم صوتی و تصویری، دسترسی به شبکه های ماهواره ای،هتل اسپیناس تهران را متمایز کرده است. این هتل دارای مدرن ترین و مجهز ترین امکانات برای سمینار ها و همایش های بین المللی است.

با رزرو هتل تهران که اسپیناس یکی از آن هاست مدیران، تاجران و فرهنگیان می توانند کلیه سمینارها و همایش های خود را برگزار کنند.هتل اسپیناس تهران دارای 2 تالار با شکوه و بی نظیر مانند تالار پاسارگاد و تالار خلیج فارس می باشد که بهترین گزینه برای برگزاری انواع مراسم ها می باشد.

هتل استقلال تهران

حالا وقت ان است تا با یکی دیگر از هتل های تهران نزدیک برج آزادی آشنا شوید که به نام هتل استقلال تهران شناخته می شود. این هتل 5 ستاره و زیبا در تقاطع شهید چمران و خیابان ولی عصر قرار دارد. هتل استقلال تهران دارای 2 برج شرقی و غربی می باشد که به ترتیب در سال 51 و 41 افتتاح شده اند. اسم قبلی هتل استقلال تهران هتل هیلتون بوده است.

هتل استقلال تهران سالنی دارد که معروف به دنیای نور است. این سالن باظرفیت 1000 نفر و طراحی جالب بدون ستون می باشد. با رزرو این هتل تهران که دارای 503 اتاق، سوییت لوکس رویال، سیستم امنیتی، ضد حریق، صندوق امانات و 24 ساعته روم سرویس می توانید اقامتی خوب در کنا برج آزادی داشته باشید.

جاهای دیدنی نزدیک برج آزادی تهران

موقعیت مکانی میدان و برج به گونه ای است که به تمامی نقاط شهر دسترسی راحتی را برای شهروندان و مسافران فراهم می آورد. برج آزادی از یک سو به خیابان ولیعصر، از سوی دیگر به خیابان آرژانتین و ... متصل می شود. در خیابان ولی عصر تهران مکان های دیدنی بسیاری وجود دارد که در عنوان های ذیل خواهید خواند.

برج میلاد تهران

نزدیک ترین جاذبه شهر تهران به برج آزادی، برج میلاد تهران است. برج میلاد تهران بلند ترین برج خاورمیانه است که در لیست جهانی بین 10 برج بلند جهان قرار می گیرد. برج میلاد تهران دارای امکانات فراوانی از جمله سالن کنسرت، رستوران، دلفیناریوم و ... است.

خیابان سی تیر تهران

یکی از دیدنی های تهران نزدیک برج، خیابان سی تیر تهران است که در آن انبوهی از غذاهای خوشمزه سنتی در کنار خیابان سرو می شود. خیابان سی تیر در زمان های گذشته محله ای مهم محسوب می شده که تعدادی از کنیسه ها و کلیساهای تهران نیز در همین خیاابن قرار دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خیابان سی تیر تهران کلیک کنید.

لاله زار تهران

بدون شک خیابان لاله زار تهران یکی دیگر از مکان های دیدنی تهران نزدیک برج آزادی است که در زمان های گذشته، مخصوص اشرافیان بوده است. در حال حاضر لاله زار فقط یک خیابان معمولی است که اشرافیت در آن به چشم نمی خورد. ضمن اینکه اولین هتل لوکس تهران به نام گرند هتل نیز در لاله زار ساخته شد. اگر به دنبال اطلاعات کامل تر درباره خیابان لاله زار تهران هستید، همین الان کلیک کنید.

تئاتر شهر تهران

یکی دیگر از مکان های تفریحی در شهر تهران، تئاتر شهر است که بزرگ ترین فرهنگسرای تهران به شمار می رود. موقعیت این مکان به قدری مهم است که یکی از ایستگاه های مترو تهران به نام ایستگاه تئاتر شهر مزین شده است. به روز ترین نمایشنامه های تاریخی، درام و کمدی در تئاتر شهر برگزار می شود.

بیشتر بخوانید :
منابع :