به گزارش پرشین هتل: برج آزادی تهران نمادی مهم برای شناسایی ایران به جهان است. برای مسافرت به تهران  خیلی مهم هست که  یک هتل خوب بشناسید و به جاهای دیدنی که مد نظرتون هست  نزدیک باشید. وقتی اسم تهران میاد اولین تجسمی ک می کنید برج آزادی تهران هست.

برج آزادی از قدیمی ترین میدان های شهر تهران و درسال 1349به دستور محمد رضا پهلوی و طراحی حسین امانت ساخته شد. برای رزرو هتل در تهران که نزدیک به میدان آزادی باشد میتوان هتل پارسیان استقلال تهران، هتل اسپیناس تهران رو معرفی کرد.

میدان آزادی تهران
میدان آزادی تهران

ابعاد برج آزادی تهران و هتل نزدیک آن

نام قدیمی میدان آزادی شهیاد بوده و بعد از انقلاب به آزادی تغییر اسم می دهد. این میدان و برج نماد پایتخت ایران بود. میدان آزادی با مساحت 50000 متر مربع بعد از میدان نقش جهان با مساحت 600/89 متر مربع بزرگ ترین میدان ایران است.

بایک کلیک بهترین مراکز تفریحی و گردشگری تهران را بشناسید

میدان به شکل بیضی و چمن کاریهای 6 ضلعی میباشد. ارتفاع برج آزادی 48 متراست. شما میتوانید با رزرو هتل تهران مثل هتل استقلال در شب زیبایی این برج و بهتر ببینید.

میدان آزادی
میدان آزادی ناف تهران

حالا راجع به هتل استقلال یه توضیح مختصرخدمتتون عرض میکنم.این هتل 5 ستاره و زیبا که در تقاطع شهید چمران و خیابان ولی عصرقرار دارد دارای 2 برج شرقی و غربی میباشد که به ترتیب در سال51 و 41 افتتاح شده است اسم قبلی این هتل تهران استقلال {هتل هیلتون بوده است}.

هتل استقلال تهران سالنی دارد که معروف به دنیای نور است. این سالن باظرفیت 1000 نفر و طراحی جالب بدون ستون است. با رزرو این هتل تهران که دارای503 اتاق،سوییت لوکس رویال،سیستم امنیتی، ضد حریق،صندوق امانات و 24 ساعته روم میتوانید اقامتی خوب داشته باشید.

برج میلاد تهران، برجی ایستاده در غبار

رزرو هتلهای تهران با تخفیف ویژه

برج آزادی تهران
برج آزادی تهران

سخنان معمار برج آزادی و طراحی آن

در مورد برج آزادی تهران میتوان به معماری تلفیقی {هخامنشی،ساسانی و نمادهای معماری پس از اسلام} اشاره کرد. به گفته حسین امانت معماربرج، نقوش و گل کاری های میدان الهام گرفته شده از طرح داخل گنبد مسجد شیخ لطف الله است. شکل گنبد از گرد به بیضی تغییر شکل داده شده و در میدان آزادی بکار رفته است. از این رومیتوان از دانش عمیق ریاضی در معماری  ایرانی سخن گفت.

نمایی از زیر برج آزادی
نمایی از زیر برج آزادی

قوس اصلی وسط برج  نمادی از طاق کسری در دوره ساسانیان پیش از اسلام و قوس بالای برج که شکسته است. با رزرو هتل تهران تمام زیبایی های این ساختمان را میتوان از نزدیک به تماشا نشست. در اسفند سال 1350 به پیشنهاد مدیر کل حفظ اثار باستانی ایران برج آزادی وارد لیست اثار تاریخی شد.

چگونه به توچال برویم؟

برج آزادی دارای 3طبقه، 4 آسانسور و 2 راه پله  286 پلکانی دارد. با رزرو هتل تهران و سفر به پایتخت میتوان از کنسرت هایی که برگزار میشود استفاده کرد. یکی از سالن های معروف ک در آن کنسرت های پایتخت اجرا می شود سالن برج آزادی است.

کنسرت های سالن برج آزادی
کنسرت های سالن برج آزادی

در محوطه زیرین برج، چندین  سالن نمایش،نگارخانه،کتابخانه و موزه است. گفته میشود برای ساخت برج 64000 سنگ بریده شده و پرداخت کاری شده،استفاده شده است. در سال 92 با آشکار شدن تخریب برج آزادی و رسیدگی نکردن
به این موضوع  باید مسئولین توجه بیشتری به این اثر تاریخی و مهم کشورداشته باشند.

قوس برج آزادی نمادی از طاق کسری
قوس برج آزادی نمادی از طاق کسری

افتتاح برج توسط شاه و فرح

در افتتاح برج آزادی تهران توسط شاه و همسرش فرح، اولین نوشته حقوق بشر که توسط کوروش کبیر نوشته شده است را پرده برداری کرد.

افتتاح برج توسط شاه و فرح
افتتاح برج آزادی توسط شاه و فرح

رزرو هتل تهران میتواند این امکان را به شما بدهد که به تاریخ ایران فکرکنید و متوجه تمدن و اصالت ایرانی بشوید. میدان آزادی تهران در این سال ها فراز و فرود های فراوانی داشته است. ازجمله میتوان به زمان انقلاب اسلامی اشاره کرد.

در آن زمان که مردم برای انقلاب شان میجنگیدند میدان آزادی اولین مکان برای تجمع مردم و برگزاری راه پیمایی بوده است. بعد از پیروزی انقلاب این مکان تاریخی تبدیل به سمبل راه پیمایی ها در 22 بهمن، راه پیمایی روز قدس و غیره است.

ساخت برج آزادی
ساخت برج آزادی

پیشنهاد ما برای رزرو هتل تهران هتلی دیگر نزدیک برج آزادی  هتل اسپیناس تهران است. هتلی 5 ستاره که با طراحی شکیل و زیبا مانند جواهری پنهان است. هتل اسپیناس تهران در کنار مراکز عمده تجاری ، اداری،درمانی{بیمارستان پارس} پارک لاله ، موزه هنرهای معاصر ایران قراردارد. این هتل با ارائه بهترین خدمات به مهمانان خود سعی در آرامش هرچه بیشترآنان دارد.

ابعاد برج آزادی تهران
ابعاد برج آزادی تهران

انواع اتاق ها و سوییت های مجلل،سیستم های کنترل دما هوشمند،سیستم صوتی و تصویری، دسترسی به شبکه های ماهواره ای،هتل اسپیناس تهران را متمایز کرده است. این هتل دارای مدرن ترین و مجهز ترین امکانات برای سمینار ها و همایش های بین المللی است.

با رزرو هتل تهران که اسپیناس یکی از آن هاست مدیران ، تاجران و فرهنگیان می توانند کلیه سمینارها و همایش های خود را برگزار کنند.هتل اسپیناس تهران دارای 2 تالار با شکوه و بی نظیر مانند تالار پاسارگاد و تالار خلیج فارس می باشد که بهترین گزینه برای برگزاری انواع مراسم ها می باشد.

بیشتر بخوانید :
منابع :