قدم زدن در میان گل‌ها با رنگ و بوی دلنشینشان جان آدمی را صفا می‌بخشد. در سفر نیز گاهی نیاز داریم کمی در فضای زیبا قدم بزنیم و لذت ببریم. بازار گل محلاتی تهران یکی از همین مکان‌های ناب شهر تهران است. در این بازار گل‌های متنوع و زیبایی با قیمت مناسب عرضه می‌شود.

بازار گل محلاتی یکی از بزرگترین بازارهای گل پایتخت است. در بازار محلاتی تنوع محصولات بالاست و فضای دلنشین زیبایی دارد. این بازار محلی یکی از بهترین مکان‌هایی است که برای خرید و فروش گل و ملزومات آن به شمار می‌آید. همراه مجله گردشگری پرشین هتل باشید تا با بازار گل محلاتی تهران بیشتر آشنا شوید.

بازار گل محلاتی
بازار گل محلاتی و گل های تازه

بازار گل محلاتی کجاست؟

بازار گل محلاتی در حد فاصل اتوبان شهید محلاتی و بلوار آهنگ قرار دارد. این بازار در منطقه چهارده بازار گل محلاتی واقع شده است.

پیشنهاد خواندن : باغ ایرانی کجاست؟

آدرس بازار گل محلاتی تهران: تهران، بزرگراه محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم و پایین‌تر از دادگاه

بازار گل محلاتی
زیبایی های بازار گل تهران

ساعت کاری بازار گل محلاتی

ساعت کاری بازار گل محلاتی تهران از 4:30 صبح تا ساعت 13 ظهر است. البته در روزهای جمعه که بازار شلوغتر هست تا ساعت 15 خدمات می‌دهند. اگر می‌خواهید به بازار گل محلاتی بروید صبح زود بهترین انتخاب است. در این ساعت روز هم بازار خلوت‌تر و هم گل‌های تازه‌تر برای خرید وجود دارد.

چطور به بازار گل محلاتی برویم؟

دسترسی به بازار گل محلاتی بسیار راحت است. شما می‌توانید با ماشین شخصی، تاکسی اینترنتی، تاکسی خطی، اتوبوس یا مترو به این بازار زیبا بروید و در عین حال که از دیدن گل‌ها لذت می‌برید، خرید کنید.

بازار گل محلاتی
انواع گل های زینتی در بازار گل

با ماشین

زمانی که با خودروی شخصی خود می‌خواهید به بازار گل محلاتی بروید در هر کجای شهر که هستید خودتان را به اتوبان بسیج برسانید. از اتوبان بسیج جنوب وارد بلوار آهنگ بشوید. حالا در تقاطع بلوار کوثر تا اولین تقاطع به سمت شمال بروید. همچنین می‌توانید از اتوبان امام علی شمال وارد اتوبان شهید محلاتی شرق شوید. به محض اینکه به بلوار نبرد رسیدید به سمت جنوب مسیر خود را ادامه دهید. حالا از بلوار زمزم خودتان را به بازار گل محلاتی برسانید.

بازار گل محلاتی
فروش ملزومات در بازار گل محلاتی

با مترو

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو تهران به بازار گل محلاتی، ایستگاه نبرد است. این ایستگاه در خط چهار مترو قرار دارد. خط چهار مترو 19 ایستگاه دارد. شما می‌توانید در هر یک از این ایستگاه‌ها سوار مترو شوید و خودتان را به بازار گل محلاتی تهران برسانید.

بازار گل محلاتی
عرضه گل های تازه در بازار

این ایستگاه‌ها به ترتیب شامل شهید کلاهدوز، نیروی هوایی، نبرد، پیروزی، ابن سینا، میدان شهدا، دروازه شمیران، دروازه دولت، فردوسی، تئاتر شهر، میدان انقلاب اسلامی، توحید، شادمان، دکتر حبیب‌الله، استاد معین، میدان آزادی، بیمه، شهرک اکباتان و ارم سبز است.

بازار گل محلاتی
عکس گل های زیبا و رنگارنگ

با تاکسی

سه خط تاکسی شما را به بازار گل محلاتی می‌رساند. خط اول در ابتدای بزرگراه شهید محلاتی در محل چهارراه مصطفی خمینی است. خط دوم در ابتدای بزرگراه شهید محلاتی در میدان امام‌ خمینی است. خط سوم در ابتدای بزرگراه شهید محلاتی در میدان هفت‌ تیر است.

بازار گل محلاتی
بخش مسقف بازار گل

استفاده از خط ویژه تاکسی باعث می‌شود که نگران جای پارک نباشید. با توجه به اینکه بازار گل محلاتی پارکینگ ندارد. دیگر دغدغه پیدا کردن جای مناسب برای پارک ماشین را نخواهید داشت. از طرفی دیگر استفاده از خط ویژه تاکسی سبب می‌شود که کمتر در ترافیک بمانید.

بازار گل محلاتی
خرید مردم از بازار گل

با اتوبوس

در ابتدای اتوبان محلاتی اتوبوس‌هایی وجود دارد که برای رفتن به بازار گل محلاتی از  آن‌ها می‌توانید استفاده کنید. دو خط اتوبوس بلوار ابوذر - بهارستان و بلوار ابوذر - سعدی خطوطی هستند که از اتوبان محلاتی تهران عبور می‌‌کنند. شما با این اتوبوس‌ها به راحتی به بازار گل محلاتی می‌رسید.

بازار گل محلاتی
انواع گل های زینتی در بازار

چه زمانی برای رفتن به بازار گل محلاتی مناسب است؟

شما در هر فصلی از سال به بازار گل محلاتی تهران بروید دست خالی بر نمی‌گردید. اما این نکته مهم را باید بدانید که بعضی از گل‌ها فقط در فصل های خاصی موجود هستند. مثلا هیچگاه نمی‌توانید در تابستان گل نرگس بخرید. با این وجود گل‌های زینتی همچون رز نیز در تمام فصول سال پرورش پیدا می‌کنند.

بازار گل محلاتی
فروش ملزومات کاشت گل و باغبانی

گیاهان آپارتمانی و ملزومات باغبانی و نگهداری از گیاهان را در تمام فصول سال می‌توانید از بازار گل محلاتی تهیه بفرمایید. یادتان باشد بهترین زمان برای رفتن به این بازار صبح زود است. زیرا در این زمان گل ها تازه و بازار خلوت تر است.

در بازار گل محلاتی چه خبر است؟

مهم نیست هدف شما از رفتن به بازار گل محلاتی چه چیزی باشد. همین که در میان انبوهی از گل‌های متنوع قدم بزنید حالتان خوب می‌شود. یادتان باشد که اینجا گل و ملزومات آن را با بهترین قیمت می‌توانید تهیه کنید. در واقع بازار گل محلاتی مجموعه‌ای بزرگ است که فروشندگان مستقل گل و گیاه در آن فعالیت می‌کنند.

بازار گل محلاتی
فروش انواع کاکتوس ها

این بازار بزرگ در عین بی‌نظمی بسیار زیبا است. تنوع رنگ و مدل گل‌ها به همراه گلدان‌های جذاب، شما را سر ذوق می‌آورد. بازار گل محلاتی، بهترین جا برای خرید گل است. آنلاین شاپ‌های گل و گیاه و مغازه‌داران می‌توانند خرید خود را از اینجا انجام دهند. در بازار گل محلاتی هم تنوع بسیار بالا است و هم با مناسب‌ترین قیمت می‌توان خرید کرد.

نکاتی که قبل از رفتن به بازار گل محلاتی باید بدانید

قبل از رفتن به بازار گل محلاتی بد نیست این نکات را بدانید تا راحت‌تر خرید کنید:

بازار گل محلاتی
نمایی از کاکتوس ها
  1. بازار گل محلاتی دو در دارد. در اول آن که در اصلی است. با نام پایا گل شناخته می‌شود. در دوم در قسمت پشتی بازار گل محلاتی قرار گرفته است. شما می‌توانید از هر دو ورودی، وارد این بازار بزرگ شوید. 
  2. در بخش سقف‌دار بازار گل محلاتی، غرفه‌هایی که گل شاخه‌ای طبیعی می‌فروشند قرار گرفته‌اند.  قدم زدن در این بخش بازار و دیدن گل‌های طبیعی بسیار لذت بخش است.
  3. در بخش دیگر بازار که مسقف نیست، گلدان‌ها و گیاهان آپارتمانی عرضه می‌شوند.
  4. همیشه جمعه‌ها بازار گل محلاتی بسیار شلوغ است. پس اگر حوصله شلوغی را ندارید آخر هفته به بازار گل محلاتی نروید.
  5. ساعت هفت صبح، شلوغ‌ترین زمان بازار گل محلاتی است. 
بازار گل محلاتی
گل های پتوس در بازار

بخش های مختلف بازار گل محلاتی

بازار گل محلاتی تهران مجموعه‌ای بزرگ و کامل در زمینه گل و گیاه و ملزومات آن است. این بازار با 10 سالن و حدود 600 غرفه، محصولات متنوعی را در خود جای داده است. شما برای خرید گل‌های طبیعی، گیاهان آپارتمانی، نهال، درختچه و ملزومات نگهداری از گل می‌توانید به این بازار جذاب مراجعه کنید.

بازار گل محلاتی
غرفه های گلفروشی در بازار گل

بخش مسقف

در بخش مسقف بازار گل محلاتی، گل‌های طبیعی شاخه‌ای فروخته می‌شود. اینجا هر چیزی که به دنبال آن هستید را پیدا خواهید کرد. گاهی در فصل‌های مختلف، گل‌های نادری را نیز در این بخش بازار می‌بینید. در بخش مسقف بازار گل محلاتی بسته‌های گل طبیعی به صورت عمده به فروش می‌رسد.

بازار گل محلاتی
غرفه های بازار

بخش روباز

در بخش روباز انواع گیاهان متنوع را پیدا خواهید کرد. گیاهان آپارتمانی، درختچه‌ها، نهال‌ها و انواع متنوعی از گیاهان گلخانه‌ای در این بخش موجود است. در واقع بخش روباز بازار گل محلاتی جایی است که در آن محصولات گلخانه‌ای به فروش می‌رسد. اگر عاشق کاشت و پرورش گیاهان هستید حتما سری به این بخش بزنید. 

غرفه لوازم

یکی از جذابترین بخش‌های بازار گل محلاتی غرفه لوازم است. در اینجا شما بیل و بیلچه، شلنگ‌ها و آبپاش‌های مخصوص گیاهان را پیدا خواهید کرد. البته این بخش تنوع زیادی در زمینه گلدان نیز دارد. انواع گلدان‌های سفالی، شیشه‌ای و پلاستیکی در این بخش از بازار گل محلاتی موجود است. اگر علاقمند به تزیین گل و گل آرایی هستید در این بخش بازار لوازم تزئینی متنوعی نیز وجود دارد.

بازار گل محلاتی
فروش سفال

قیمت گل در بازار گل محلاتی چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازار گل محلاتی قیمت مناسب گل و گیاه در آن است. اینجا علاوه بر تنوع بالای محصول، می‌توانید گل و ملزومات آن را با بهترین قیمت تهیه کنید. قیمت گل نسبت به مغازه‌ها در بازار محلاتی پایین‌تر است. 
اگر برای مراسم خاصی نیاز به گل زیادی دارید و قرار است گل آرایی کنید.

بهترین جا برای خرید انواع گل ها و گیاهان بازار گل محلاتی است. اگر قصد خرید گیاهان آپارتمانی برای خانه را دارید باز هم بهترین انتخاب بازار گل محلاتی است. در این بازار بزرگ شما محصولات متنوع را با مناسب‌ترین قیمت پیدا خواهید کرد.

بازار گل محلاتی
فروش گل های زینتی

تهران شهری با زیبایی های فراوان

تهران شهر بزرگی است که در آن جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارد. این شهر مقصد خوبی برای سفر محسوب می‌شود. همچون بازار گل محلاتی، بازارهای تخصصی و بزرگ دیگری در پایتخت همچون پاساژ علاءالدین تهران (بورس موبایل و لوازم کامپیوتر) و ایران مال (بزرگترین مرکز خرید در ایران و خاورمیانه)قرار گرفته است.

دیدن و خرید از این بازارها شما را سر ذوق خواهد آورد. علاوه بر این در تهران موزه‌ها همچون مجموعه کاخ موزه سعد آباد، خانه‌های تاریخی و مراکز تفریحی و گردشگری زیادی شما را سرگرم خواهد کرد. اگر قصد سفر به این شهر بزرگ را دارید، سایت پرشین هتل برای شما شرایطی را فراهم کرده است که به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان بهترین هتل‌های تهران را رزرو کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :