جنگل ارسباران تبریز از جاذبه های چشم گیری برخوردار است که چشمان هر بیننده ای را خیره می کند. جنگل ارسباران یکی از زیباترین جاذبه های توریستی و طبیعی در تبریز می باشد. پس برای این جاذبه زیبا و طبیعی باید در یکی از هتل های تبریز اقامت داشت که می توان هتل آپارتمان کسری تبریز را معرفی کرد. از این رو با مراجعه به سایت محبوب ای پرشین هتل می توانید هتل تبریز مورد نظر خود را رزرو کنید. حال از وصف این طبیعت بکر با شما سخن بگوییم که زبان از گفتن زیبایی هایش قاصر است. تبریز شهر جنگل ها، شیرینی ها و چرم فروشی ها است.

جنگل ارسباران تبریز
جنگل ارسباران تبریز

جنگل ارسباران تبریز از بزرگترین جنگل های تبریز

کوه های استوار و زیبا همراه با پوشش مخمل سبز و قله های سر بلند که در مه های زیبا پنهان شده تا زیبایی شان را بیشتر به رخ طبیعت بکشند. جنگل ارسباران یکی از بزرگترین جنگل های تبریز محسوب می شود که گونه های فراوان جانوری و زیستی در آن به چشم می خورد. در صفحه هتل های تبریز می توانید نزدیک ترین هتل تبریز که به این جاذبه گردشگری را انتخاب کنید. تبریز گردی با وجود اقامتی راحت و دلنشین خاطره ای است ماندگار و به یادماندنی!

پارک ایل گلی تبریز یا شاه گلی

جنگل های ارسباران تبریز، به زیبایی یک رویا
جنگل های ارسباران تبریز، به زیبایی یک رویا

جالب این جاست که 22500 کوچ نشین در این جنگل زندگی می کنند. این کوچ نشین های بی آزار نه تنها به طبیعت آسیبی نمی زنند بلکه طبیعت را در دل خود می پروراند و به آغوش طبیعت باز می گردانند. زندگی  این مردم کوچ نشین با حداقل امکانات  باعث شده تا زندگی پاک و آرامی را در فضای این جادوی سبز تجربه کنند.

شغل اصلی  مردم کوچ نشین در جنگل ارسباران دامداری ، باغداری ،صنایع دستی و..... می باشد. اگر شما هم به این سبک زندگی علاقه مند هستید توصیه می کنیم در هتل های تبریز نزدیک این جنگل زیبا اقامت داشته باشید تا بتوانید از شیر، ماست و دوغ طبیعی  تازه این محصول دست عشایر لذت ببرید.

کویر قوم تپه تبریز کجاست؟

جنگل‌های ارسباران تبریز، منطقه‌ای گردشگری و زیبا زیر لایه‌ای از مه 
جنگل‌های ارسباران تبریز، منطقه‌ای گردشگری و زیبا زیر لایه‌ای از مه 

مردم کوچ نشین اهل تجملات و زندگی ماشینی نیستند آن ها در مهمانی های خود دور هم نشسته و گپ و گفت هایی را همراه با خنده هایی از ته دل انجام می دهند. اگر در هتل تبریز اقامت دارید و قصد دیدن این کوچ نشین ها را دارید حتما تلفن همراه خود را بر ندارید برای این که بتوانید بهتر با سبک زندگی این کوچ نشین ها  آشنا شوید. حتی تصورش هم زیباست که 1 شب در این جنگل زیبا اقامت داشته باشید و طلوع  آفتاب را با نور های طلایی اش بهتر به نظاره بنشینید.

جنگل ارسباران تبریز سرزمین قله و قلعه‌های همیشه در مه
جنگل ارسباران تبریز سرزمین قله و قلعه‌های همیشه در مه

گونه های جانوری در جنگل ارسباران تبریز

جنگل ارسباران دارای گونه های جانوری گوناگون و حتی کمیاب است. بیشتر گردشگرانی که به تبریز سفر می کنند و دوست دار حیات وحش هستند توصیه می کنیم با اقامت در هتل های تبریز که  نزدیک به  این  جنگل رویایی باشد ،گونه های جانوری مختلف را از نزدیک مشاهده کنید. در طی تحقیقات به عمل آمده از این جنگل سر سبز کشف شده است که 220 گونه پرنده ، 28 گونه خزنده ، 5 گونه دو زیست و 48 گونه پستاندار شامل ( گرگ ، بز ، سیاه گوش ،پلنگ ،گراز ، خرس قهوی ای و....) اشاره کرد.

آسیاب خرابه تبریز و جاذبه ای مسحور کننده

بز کوهی و جنگل ارسباران تبریز
گوزن جنگل ارسباران تبریز

یکی از گونه های در حال منقرض شدن  مارال می باشد ، که با کمک محیط زیست 7 راس مارال را  از باغ ملی گلستان  به محدوده ای حفاظت شده در جنگل ارسباران انتقال دادند تا تولید مثل کرده تا از حالت انقراض خارج شوند. اگر شما هم به آهو های زیبا و جذاب ،که اسم مارال را به دوش می کشند علاقه مند شدید ، حتما در شهر تبریز اقدام به رزرو هتل های تبریز بنمایید. البته  مدیریت و پرسنل سایت محبوب  ای پرشین هتل  برای دسترسی آسان شما بهترین هتل های تبریز را گرد آوری کرده اند تا بهترین هتل تبریز را  انتخاب کنید.

تله کابین عینالی تبریز و دیدن شهر

بز کوهی و جنگل ارسباران تبریز

یکی دیگر از گونه های جانوری در جنگل ارسباران بز کوهی در این جنگل است. این بز کوهی با پرش هایی که بر روی  کوه های جنگل می زند ، گویی به رقص آمده است . این نوع بز وحشی بوده و مانند دیگر بزهای اهلی آرام نیست، زیرا خلق و خوی این بز به طبیعت وحشی و کوه های سر بلند آن آمیخته شده است. این بز کوهی به قدری سریع حرکت می کند که باید منتظر بمانید تا در زمان مناسبی بتوانید آن را مشاهده کنید. با رزرو هتل تبریز و بازدید از جنگل ارسباران می توانید به رقاصی این بز کوهی  توجه کنید.

بز کوهی و جنگل ارسباران تبریز
بز کوهی و جنگل ارسباران تبریز

قره خروس در جنگل ارسباران تبریز

گونه های بسیاری از پرندگان مختلف در جنگل ارسباران مشاهده می شود مانند (کبک ، قرقاول ،شاهین های شکاری و.....) ولی بارز ترین نوع این گونه پرنده  ها قره خروس یا (خروس قفقازی ) می باشد که ظاهری متفاوت دارد. این نوع قره خروس  مانند دیگر خروس ها کاکل ندارد و صدایش  هم با دیگر خروس ها فرق می کند. برای دیدن این قره خروس جالب  توصیه ما به طبیعت دوستان  و عاشقان محیط زیست این است که با اقامت در هتل های تبریز و رزرو  نزدیک ترین هتل تبریز به این جنگل با شکوه به ملاقات این گونه پرندگان بروند.

روستای کندوان تبریز و خانه های کوهی

قره خروس در جنگل ارسباران تبریز
قره خروس در جنگل ارسباران تبریز

گونه های میوه و قره قات جنگل ارسباران تبریز

از گونه های جانوری جنگل ارسباران حرف های زیادی زدیم و اکنون نوبت به گونه های میوه ای و خوشمزه این جنگل زیبا می رسد. قره قات یکی از میوه هایی می باشد که به وفور در این جنگل یافت می شود و از خواص بی شماری  برخور داراست . شما هم اگر طرفدار میوه های ترش و خوشمزه و میوه های وحشی  این جنگل هستید،
بی درنگ رزرو هتل تبریزرا انجام دهید.

 قره قات جنگل ارسباران تبریز
قره قات جنگل ارسباران تبریز

زیرا با اقامت در هتل های تبریز و مراجعه به این جنگل زیبا می توانید میوه های وحشی را برای خود کمی جمع کنید. از دیگر گونه های میوه در این جنگل پهناور میتوان به سماق، زرشک وحشی، انار وحشی، سیب و گلابی وحشی، تمشک و زغال اخته  اشاره کرد. با معرفی این جنگل بخشنده که با آغوش باز تمامی گونه های گیاهی و جانوری را در بغل می گیرد بسیار خرسند شدیم ، زیرا با مراجعه کردن شما به سایت محبوب ای پرشین  هتل و با رزرو هتل های تبریز نزدیک این جاذبه گردشگری  ، دسترسی شما را به جنگل ارسباران آسان تر می کنیم.

بیشتر بخوانید :
منابع :