به گزارش پرشین هتل، پارک موضوعی زیارت مشهد یک فرهنگ جدید در مشهد را پدید آورده تا زائران بیشتر با فرهنگ رضوی آشنا شوند. از این رو مسئولین مشهد به فکر ایجاد پارکی با محوریت فرهنگ رضوی افتادند. همین دلیل باعث شد تا این فرهنگسرا در حاشیه بلوار وحدت و در بوستان وحدت شکل بگیرد. پارک وحدت از بزرگ ترین مراکز تفریحی مشهد به شمار می رود. از هتل های مشهد نزدیک به پارک موضوعی زیارت، می توان به هتل آپارتمان آرمان مشهد اشاره کرد.

پارک کوهسنگی مشهد و مزار 6 شهید گمنام

از این رو فرهنگسرای زیارت رضوی در پارک موضوعی زیارت قرار گرفته است. در این فرهنگ سرا چندین نماد وجود دارد که هرکدام موضوعی خاص را روایت می کنند. 198 نماد این فرهنگ سرای رضوی شامل چهار نماد کوچک‌ سازی شده بناهای حرم می باشد. نقارخانه، سقاخانه، پنجره فولاد و برج ساعت مشمول این نماد هستند.

پارک جنگلی وکیل آباد، تفرجگاهی در خارج شهر

پارک موضوعی زیارت مشهد
پارک موضوعی زیارت مشهد

پارک موضوعی زیارت مشهد و توضیحات مسئول آن

مسئول فرهنگ سرا و پارک موضوعی زیارت، آقای مجید عسگری است که در اظهارات خود چنین می گوید: در این پارک 12 نماد دیگر در این پارک موضوعی وجود دارند که این نماد ها شامل القاب حضرت رضا(ع) می شوند. شمس الشموس، ثامن‌الحجج، غریب‌الغربا، عالم آل محمد، معین‌الضعفا و ضامن آهو از جمله این القاب هستند.

باغ ملی مشهد را بیشتر بشناسید

پارک  موضوعی زیارت عامل ترویج فرهنگ رضوی است. همین دلیل باعث می شود تا زائران با مراجعه به این پارک درک بیشتری از القاب حضرت داشته باشند. نکته جالب توجه اینجاست که شما با مراجعه به این پارک موضوعی می توانید نماد های دیگری از آداب و فرهنگ زیارت را مشاهده نمایید.

پارک جنگلی غدیر مشهد مامن استراحت زائران

نمایشگاه های پارک موضوعی مشهد
نمایشگاه پارک موضوعی مشهد

نمایشگاه های پارک موضوعی مشهد

یکی دیگر از مزایای پارک موضوعی زیارت مشهد برپایی نمایشگاه مفهومی زیارت می باشد. نمایشگاه‌های مختلفی همچون نمایشگاه تجلی آفتاب – آبنمای هوشمند – گرادیان نمایش سینمایی – مسابقه دیجیتال – المانها در این پارک برگزار می‌شود. فروشگاه‌هایی در موضوع زیارت هم در این پارک موضوعی وجود دارند. فروشگاه فروش محصولات فرهنگی زائر، نمایشگاه احوالات ۱۱ شخصیت برجسته در زیارت حضرت رضا(ع)،کبوترانه از جمله آن ها می‌باشند.

پارک ملت مشهد و سپری کردن اوقاتی شاد

 IQNA بازدید خیرین سلامت کشور از فرهنگسرای موضوعی زیارت‎
بازدید خیرین از فرهنگسرای موضوعی زیارت‎ مشهد

بازدید از پارک زیارت در دو شیفت صبح و بعدازظهر  امکان پذیر می باشد. ورود به پارک موضوعی زیارت بدون هزینه می باشد. صبح ها بصورت گروهی، دانش آموزی، ادارات و دانشجویی انجام می شود. در شیفت بعدازظهر هم به صورت خانوادگی انجام می پذیرد. این فرهنگسرای زیارتی پارک مشهد، برای تمام قشرها و گروه‌های سنی در نظر گرفته شده است. فضای این پارک موضوعی 16 هکتار می باشد.

باغ گل های مشهد چرا به بهشت مشهد مشهور است؟

گشتی در فرهنگسرا و پارک موضوعی زیارت مشهد
گشتی در فرهنگسرا و پارک موضوعی زیارت مشهد

چگونه به پارک موضوعی زیارت مشهد برویم؟

برای رسیدن به این پارک مشهد می توانید سوار خط 83 شده و در ایستگاه پارک وحدت پیاده شوید. البته می توانید با خط بی آر تی 3 هم به این مکان برسید. برای رزرو هتل مشهد و اطلاعات بیشتر در رابطه با آن با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس بگیرید. کارشناسان پرشین هتل در 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

پارک گیاه شناسی مشهد و شناخت گونه های گیاهی

منابع :