پارک جنگلی غدیر مشهد یا همان کمپ طرق شهر مشهد یک بوستان بزرگ است که زائران بسیاری را در دل خود جای می دهد. این بوستان طبیعی با وسعت تقریبی 186 هکتار در بزرگراه شهید کلانتری به سمت آزادراه باغچه قرار گرفته است.

واقف پارک جنگلی وکیل آباد مشهد کیست؟

پارک جنگلی طرق مشهد وجود گونه‌ های گیاهی جنگلی و اشجار متنوع جاذبه مطلوبی را برای گردشگران تور مشهد ایجاد نموده است. کلبه های چوبی داخل این جنگل شما را از رزرو هتل مشهد بی نیاز می سازد که البته برای اقامت در هتلی ارزان، پیشنهاد می کنیم هتل ارم مشهد که در نزدیکی این بوستان قرار دارد را رزرو کنید.

پارک گیاه شناسی مشهد؛ انبوهی از گیاهان متنوع

پارک جنگلی طرق
پارک جنگلی طرق

پارک جنگلی غدیر مشهد و تنوع درختان

پارک جنگلی غدیر درختانی پهن برگ و سوزنی برگ دارد که بیشترین سهم پوشش کمپ غدیر، مربوط به درخت اقاقیا و زبان گنجشک می باشد. افزون بر این اشجار متنوعی از قبیل افرا، نارون چتری، سرو خمره‌ ای، سرو نقره‌ ای، ارغوان، کاتالپا، سپیدار و سیب در این پارک دیده می‌شوند که تعداد آن‌ها نسبت به دیگر درختان کمتر است.

پارک کوهسنگی مشهد، مزار شهیدان

پارک جنگلی غدیر مشهد در سال 1377 هجری شمسی با ایجاد یکصد هکتار جنگل در دست کاشت، سبب داشت تا به یکی از بهترین پارک های مشهد بدل شود. اکنون با گذشت سال ها این پارک جنگلی بهترین امکانات رفاهی را به زائران امام هشتم ارائه می دهد.

باغ ملی مشهد را بهتر بشناسید

پارک جنگلی غدیر یا بوستان زائر پذیر مشهد

پارک غدیر که در زمان قدیم به آن کمپ طرق می گفتند با بازسازی هایی که انجام داد به بوستان زائر پذیر غدیر تغییر نام دارد. بخشی از این محیط اختصاص به زائران دارد که از سوی شهرداری مشهدامکاناتی نظیر سکوی برپایی چادر مسافرتی، فروشگاه، سرویس بهداشتی، روشنایی معابر و‌ زمین بازی کودکان در آن ایجاد گردیده است.

پارک مینیاتوری ایران، بازدید کل ایران در یک منطقه

پارک جنگلی طرق
پارک جنگلی طرق

پارک جنگلی غدیر مشهد برای آسایش و رفاه گردشگران امکانات نام برده را دارد. پارک جنگلی برای تفریحات و شادی و نشاط گردشگران تور مشهد امکانات تفریحی را هم در نظر گرفته است. این پارک دارای مجموعه ی آبی برای قایقرانی با وسعت حدود 14 هزار و 800 متر مربع می باشد. وجود دستگاه های ورزشی بدنسازی حس شادی و نشاط را در یک فضای سرسبز و هیجان انگیز برای گردشگران و علاقمندان به ورزش ایجاد کرده است.

باغ گل های مشهد در یک نگاه

چگونه به بوستان غدیر برویم؟

یک محیط سرسبز و زیبا مسلما علاقمندان زیادی دارد که اوقاتی را در چنین مکانی خلوت کنند و یا با خانواده روزهای تعطیل را در این پارک جنگلی بگذرانند. وجود کانکس در پارک جنگلی این امکان را به علاقمندان داده است تا بدون اینکه دغدغه ای برای مکان استراحت داشته باشند با خیال راحت به این پارک بروند و لحظات خاطره انگیزی را برای خود و خانواده رقم بزنند.

پارک موضوعی زیارت مشهد و یادگیری آداب و رسوم زیارت

پارک جنگلی طرق
پارک جنگلی طرق

برای رسیدن به این مکان زیبا و بزرگ باید وارد بزرگراه کلانتری شوید بعد عبور از میدان جهاد و میدان حافظ باید به سمت آزادراه مشهد- باغچه بروید. برای رزرو هتل یا تور مشهد می توانید با شماره های 05138096 و 09198906502 ارتباط برقرار کنید. کارشناسان پرشین هتل همیشه همراه و در دسترس شما عزیزان هستند.

منابع :