قطار بن ریل یکی از شرکت های حمل و نقل ریلی ایران است که تحت نظر شرکت سفیر ریل آسیا فعالیت می کند. این شرکت از بهترین قطارها برخوردار است. تنوع قطار های بن ریل باعث می شود تا افراد بتوانند با هر توان مالی اقدام به رزرو بلیط قطار یا تور مشهد قطار نمایند.

همین الان برای ررزو تور مشهد قطار با تخفیف کلیک کنید

تاریخچه شرکت قطار بن ریل

شرکت قطار بن ریل در واقع با نام راه آهن شرقی بنیاد شناخته می شود. فعالیت شرکت قطار بن ریل از سال 71 آغاز شد. در آغازین روز فعالیت این شرکت ریلی، قراردادی میان بنیاد مستضعفان، وزارت راه و ترابری و قطار بن ریل امضاء گردید. همین معاهده سبب شد تا شرکت قطار بن ریل، با نام شرکت قطار سریع السیر تهران-مشهد شناخته شود.

قصد اولیه از تاسیس شرکت بن ریل شراکت 80% از شرکت راه آهن شرقی و 20% وزارت راه و ترابری بود تا یک شرکت برای مسیر قطار تهران به مشهد ساخته شود. پس از گذشت مدتی در سال 73 به شکل رسمی وارد حمل و نقل ریلی کشور شد. سرانجام با نام شرکت قطار راه آهن شرقی بنیاد، شروع تازه ای را آغاز نمود.

انواع قطار های رجاء را بشناسید

قطار بن ریل نام تجاری جدید شرکت قطار راه آهن شرقی بنیاد است. قطار بن ریل در سال 96 تعداد ظرفیت واگن های خود را افزایش داد. 10 واگن پیشین قطار بن ریل به 131 واگن تبدیل شد. اکنون برند های تجاری مختلفی در این شرکت ریلی فعالیت می کنند. قطار سروش، قطار غزال، قطار پرستو، قطار سفیر و قطار پارسی (قطار مشترک شرکت رجاء و بن ریل) از جمله قطار های شرکت بن ریل می باشند.

معرفی قطار سروش بن ریل

قطار سروش بن ریل با درجه 4 ستاره و 4تخته، یکی از لوکس ترین قطار های این شرکت ریلی به شمار می رود. در قطار سروش 2 tv در هر کوپه با آرشیو فیلم و موسیقی، کتابخانه، اینترنت رایگان، عرضه روزنامه، پک لوازم خواب یک بار مصرف وجود دارد. در زمان رزرو تور مشهد قطار سروش توجه کنید که می توانید وعده غذایی خود را طبق منوی ارائه شده شرکت بن ریل سفارش دهید. توجه داشته باشید که سرو میان وعده به طور رایگان در شرکت قطار بن ریل انجام می شود.

سفر لوکس به مشهد چگونه ممکن است؟

معرفی قطار غزال vip

قطار غزال بن ریل بهترین و لوکس ترین قطار شرکت بن ریل است. همانطور که از نام این قطار بر می آید خدماتی ویژه به آنان عرضه می شود. هر یک از کوپه های قطار غزال مجهز به صفحه نمایشگرهایی هستند که آرشیو کامل فیلم و موسیقی داشته و مسافر می تواند بسته به سلیقه خود اقدام به تماشای آن کند.

قطار بن ریل غزال خدماتی رایگان برای میهمان در نظر گرفته که شامل آب معدنی، چای و بسته پذیرایی می شود. وجود مایکروویو و آبسرد کن، پریز برق 220 ولت، یخچال کوچک، در صورت درخواست مسافر ویلچر نیز عرضه می شود. پس با این تفاسر درخواهید یافت که قطار غزال بن ریل بهترین گزینه برای انتخاب تور مشهد قطار است.

تور یک روزه مشهد برای درمان یا کار؟

معرفی قطار پرستو بن ریل

قطار پرستو بن ریل دارای کوپه های 4 نفره است. سیستم مانیتورینگ در داخل کوپه ها وجود دارد. اینترنت هم در دسترس میهمانان می باشد. در این قطار بن ریل خدماتی نظیر صبحانه، آب معدنی، کتاب، بالش و پتو، هدفون و ... نیز ارائه می شود. روزنامه هم به مسافران ارائه می شود و برای استفاده از غذا، می توانید در زمان رزرو تور مشهد قطار، غذای خود را انتخاب کنید.

قطار سفیر بن ریل

از دیگر قطار های شرکت بن ریل که واگن 4 تخته دارد، قطار سفیر است. قطار سفیر جزئی از قطارهای سالنی به شمار می رود. این قطار از نظر قیمت مناسب تر بوده و تنها پذیرایی در آن منحصر به آب معدنی و چای می شود. در داخل کوپه های این قطار تلویزیون قرار گرفته تا افراد بتوانند در طول مسیر سرگرم شوند.

قطار پارسی بن ریل مشترک با شرکت رجاء

یکی دیگر از قطار های شرکت بنیاد که مشترک با شرکت ریلی رجاء است، قطار پارسی می باشد. قطار پارسی بن ریل به 4 تخته و 6 تخته دسته بندی می شود. در قطار پارسی 4 تخته، اینترنت، روزنامه، پک خواب، صبحانه، آب معدنی و ... ارائه می شود. اما با رزرو قطار پارسی 6 تخته تنها باید به آب معدنی و چای بسنده کنید.

خطوط ریلی فعال قطار بن ریل

قطار های شرکت بن ریل نیز، همانند دیگر شرکت های ریلی، بیشتر خطوط راه آهن  کشوری را پوشش می دهند. از خطوط ریلی فعال شرکت بن ریل هم می توان به مسیر تهران – مشهد و بالعکس؛ مشهد – طبس؛ قم به مشهد، زنجان به مشهد، همدان به مشهد، تهران – کرمان، تهران –بندر عباس اشاره کرد. حال که با شرکت ریلی بن ریل آشنا شده اید؛ همین الان برای رزرو هتل مشهد یا رزرو تور مشهد قطار اقدام کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :