شلوغ بازار مشهد، بازار زاهدانی ها و بلوچ ها با لباس های رنگی و خالکوبی های خاص خود، بازار بندری ها با چادرهای رنگی حریر، بازار یهودی ها، محله کردها و کرمانج ها و عروسی ها و جشن های محلی، محله افغان ها، حضور تمام ادیان و توریست ها در مشهد باعث می شود هر روز این شهر حرفی نو برای گفتن داشته باشد.

بازار اسباب بازی فروش های مشهد و قیمتی استثنایی

به بازارهای قومی و بومی مشهد یا شاید شلوغ بازار هفتگی سری بزنیم. برای دسترسی راحت به این مکان می توانید یکی از محبوب ترین هتل های مشهد که پیشنهاد ما هتل مجلل درویشی مشهد، نزدیک به شلوغ بازار را از طریق سایت فوق رزرو کنید.

بازار سرشور مشهد و داستانی جذاب

لباس های رنگی بازار بلوچ ها
لباس های رنگی بازار بلوچ ها

این شلوغ بازار ظاهر زیبایی ندارند اما مورد استقبال بسیاری از شهروندان قرار گرفته اند. بازارهایی که شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آنها پیدا می شود، شهرداری بر روند تشکیل آنها نظارت دارد اما نمی تواند فکری برای شکل ظاهریشان داشته باشد و همین بهتر که هیچوقت نداشته باشد تا آداب خرید هر قشر و فرهنگی در معرض دید باشد. شلوغ بازار یکی از همین بازارها در محله گلشهر می باشد.

دست فروش های بازار بلوچ ها
دست فروش های بازار بلوچ ها

شلوغ بازار محل کسب قوم های مختلف

این منطقه محل استقرار افغان ها می باشد اما در شلوغ بازار که هر روزه برپاست بلوچ ها هم تک و توک به چشم می خورند. خب برای این که بیشتر بدانید بهتر است بگویم شلوغ بازار و محله گلشهر تقریبا در مجاورت قلعه و کوره های آجرپزی سیس آباد قرار دارد. قدم زدن در این بازار سودی برای علاقمندان به مد و زیبایی و تجمل ندارد پس وقت خود را تلف نکنید. اما اگر به دنبال قطعاتی هستید که در لوازم یدکی نایاب یا کم یاب است تبریک می گویم.

بازار رضا مشهد معدن سوغاتی مشهد

فرش های رنگی بازار بلوچ های مشهد
فرش های رنگی بازار بلوچ های مشهد

قطعاتی همچون موتور یخچال آلمانی، آهن های برش خورده برای اختراعات، سیم پیچی های عجیب غریب، باند های پخش، قطعات ماشین و لوازم الکتریکی با قیمت های بسیار ارزان خنده دار،همچنین داروها و ادویه های افغانی و زاهدانی و بلوچی، فرش ها و گلیم های کارکرده دست بافت با قیمت های بسیار ارزان، لوازم سمساری و دست دوم، قطعات گوشی های همراه، قاب های چوبی برای تابلو های نقاشی، به همراه فروشندگانی با لباس های محلی، لباس های بلوچی با زر دوزی ها و رنگ های متنوع  و پارچه های محلی بسیار ارزان.

بازار مولوی مشهد را ببینید

کالاهای سنتی در بازار بلوچ های مشهد
کالاهای سنتی در بازار بلوچ های مشهد

لوازم خانگی وارداتی از مرزهای زاهدان و تربت جام، عینک طبی! عینک دودی و هر چیز که به ذهنتان هم نمی رسد با قیمت های باور نکردنی وجود دارد. شلوغ بازار مشهد نمونه های دیگری همچون جمعه بازار، یکشنبه بازار یا بازار زاهدانی ها و بلوچ ها دارد که به شرح آنها نیز می پردازیم. بافت این بازارها ناخوشایند به نظر می رسد؛ اما به دلیل استقبال شهروندان از این بازارها رکن جدایی ناپذیر شهر و محلات ضعیف می باشند و شهرداری تنها می تواند بر عرضه کالاها نظارت داشته باشد.

بیشتر بخوانید :
منابع :