به گزارش پرشین هتل، دانشگاه بین المللی امام رضا مشهد یکی از بهترین دانشگاه های مشهد است. اما به مرور زمان به دلیل استقبال عموم ساختمان این مجموعه وسعت بخشیده شد و تصمیم بر آن شد رشته های بیشتری همچون زبان انگیلیسی، حسابداری، مهندسی کامپیوترو نرم افزار را ارائه دهد.

هتل هما مشهد از جمله هتل هایی است که به دانشگاه بین المللی امام رضا نزدیک است. در سالهای اخیر تنوع ارائه رشته تحصیلی در این دانشگاه بسیار بیشتر می باشد به طوری که دانشکده هایی همچون هنر و معماری، مدیریت و حسابداری، مهندسی و علوم پایه، علوم انسانی هرکدام ساختمانی مجزا دارند.

رشته علوم انسانی دانشگاه امام رضا
رشته علوم انسانی دانشگاه بین المللی امام رضا

چندی بعد دانشگاه امام رضا مشهد به دلیل ارائه خدمات و آموزش با کیفیت تصمیم به جذب دانشجوی خارجی و اعزام دانشجوی داخلی به کشورهای اروپایی گرفت. برای این منظور طبق قراردادی از سوی آستان قدس با کشور آلمان
و پس از بازدید رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان از این دانشگاه، آن را عنوان دانشگاهی بین المللی معرفی کردند و مدارک تحصیلی دانش آموختگان علاوه بر اعتبار در ایران در کشور آلمان نیز اعتبار داشت.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد کجاست؟

اعزام دانشجوی داخلی به کشورهای اروپایی
اعزام دانشجوی داخلی به کشورهای اروپایی

همچنین شرح فعالیت های بین المللی این دانشگاه در همان جلسه تصویب شد. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه بعد از دانشگاه فردوسی مشهد برای جذب دانشجوی مجازی در سطح تحصیلات تکمیلی می باشد. ساختمان اولیه دانشگاه امام رضا در خیابان دانشگاه واقع شده و از سال 1378 تا کنون همچنان فعال می باشد.

با این تفاوت که سال های اولیه پذیرش دانشجو آقا و خانم در همین ساختمان بود اما رفته رفته با افزایش بناهای آموزشی در اقصی نقاط شهر بنای آموزشی بانوان و آقایان از هم تفکیک شد و مدتی ساختمان اصلی در خیابان دانشگاه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی اختصاص یافت. در حال حاضر این ساختمان مختص تحصیل آقایان می باشد و ساختمان رضوان که به تحصیل بانوان اختصاص یافت در خیابان فلسطین واقع شده است.

مهم ترین لازمه سفر در راهنمای مسافر پرشین هتل

پردیس رضوان دانشگاه امام رضا
پردیس رضوان دانشگاه بین المللی امام رضا

دانشگاه بین المللی امام رضا

دانشگاه امام رضا مشهد به لحاظ سطح علمی رتبه بسیار خوبی دارد و بی شک بعد از دانشگاه فردوسی مشهد بهترین و خلاق ترین دانشجویان را تربیت می کند و این به دلیل سختگیری در انتخاب اساتید آموزشی، رعایت زمان های استاندارد برگزاری کلاس و آموزش، کیفیت و ارائه متون و فناوری های بروز برای بالا بردن سطح دانش دانشجویان می باشد.

سالن ورزشی بسیار مجهز و وسیع، نماز خانه وسیع و زیبا، کافی شاپ و سلف سرویس و کتابخانه با منابع غنی، سالن های وسیع سمعی و بصری و اینترنت، آمفی تئاتر تنها بخشی از امکانات هر کدام از ساختمان های دانشگاه امام رضا می باشد.

خیابان دانشگاه مشهد، راسته کیف و کفش فروش ها

کتابخانه با منابع غنی
کتابخانه با منابع غنی

علاوه بر این این دانشگاه به دلیل داشتن پشتوانه ای قدرتمند همچون آستان قدس بهترین موقعیت های شهری را برای ساختمان هایش و سهولت دسترسی دانشجویان انتخاب کرد. با تحصیل در دانشگاه امام رضا مشهد شانس بیشتری برای استخدام در مجموعه آستان قدس خواهید داشت.

همچنین به واسطه تحصیل در این دانشگاه از امکانات بسیار زیادی که آستان قدس ارائه می دهد می توانید با تخفیف دانشجویی یا به رایگان استفاده کنید. خدماتی هچون نشر تالیفات خودتان با پشتوانه انتشارات آستان قدس، مجموعه و ورزشگاه نوساز آستان قدس، کتابخانه و مرکز تحقیقات و موزه های آستان قدس و بسیاری دیگر.

شهریه این دانشگاه با دانشگاههای غیر انتفاعی دیگر کمی متفاوت است و به دلیل شهرت و ارائه خدمات خوبش قدری بیشتر از دانشگاه های نیمه دولتی پیام نور و سایر دانشگاه های غیر انتفاعی می باشد ولی این مبلغ همچنان کمتراز تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

شهریه دانشگاه امام رضا
شهریه دانشگاه بین المللی امام رضا

از مزایای این دانشگاه جذب دانشجویان نخبه به صورت رایگان می باشد. اگر مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد خود را با معدل عالی پشت سر گذاشته اید می توانید به صورت کاملا رایگان دراین دانشگاه تحصیل کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :