پرشین هتل با افتخار اعلام می دارد جهت تکریم بیشتر زائران امام رضا علیه السلام، گشت درون شهری باغ مشهد را به صورت رایگان ارائه می دهد، شماره همراه خود را در فیلد مربوطه بگذارید یا با شماره 09192808096 در ارتباط باشید

باغ مشهد یکی از مهم ترین مکان های تفریحی مشهد است که نام آن کمتر به گوش زائران خورده است. مکانی که نه تنها درختان سر به فلک کشیده دارد بلکه آیتم های مختلفی را برای تفریح تمام سنین طراحی کرده است. اگر بدانید در باغ مشهد قرار است دوران کرتاسه را ببینید و با دایناسورها عکس بگیرید چه می کنید؟

باغ مشهد
زیبایی های باغ مشهد

یا اینکه در تنها پارک کروکدیل ایران قدم بزنید و کروکدیل های 6 ماهه تا 3 ساله را مشاهده نمایید؟ اَدوَنچر پارک می دانید چیست؟ آیا غذا دادن به ماهی های زینتی را دوست دارید؟ دیدن آبشارها و برکه ها برای رهایی از تنش های عصبی را می پسندید؟ پس اگر تمامی این موارد برای شما جذاب است این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل را از دست ندهید.

آدرس باغ مشهد

باغ مشهد در بلوار جمهوری، نرسیده به پل الغدیر قرار گرفته که دسترسی به آن بسیار راحت می باشد. نحوه چگونگی رسیدن به باغ مشهد در پایین مطلب ذکر شده است.

باغ مشهد
زیبایی های باغ مشهد

قیمت ورودی باغ مشهد

قیمت ورودی باغ مشهد در حال حاضر نفری 10 هزار تومان می باشد که پس از وارد شدن به باغ مشهد، می توانید بلیط باغ ماجراجویی، پارک کروکدیل، قطار شادی، پارک ژوراسیک، زیپ لاین و اسکای گلایدر را تهیه کنید.

باغ مشهد
نمای دیگری از باغ مشهد

مساحت باغ مشهد

باغ مشهد دارای مساحتی بالغ بر 300 هزار متر مربع ( 30 هکتار ) است که حتی بزرگ ترین باغ های ایرانی همچون باغ دولت آباد یزد و باغ شاهزاده ماهان کرمان بخش کوچکی از آن می شوند. تمامی 300 هزار متر مربع باغ مشهد به بخش های مختلفی دسته بندی می شود که شامل ژوراسیک پارک، پارک کروکدیل، پیست پارک، باغ گل های داوودی، باغ گیاهان دارویی، زیپ لاین و ... می شود.

باغ مشهد
عکسی از گل های باغ مشهد

تفریحات مختلف باغ مشهد

همانطور که گفتیم باغ مشهد 30 هکتار برابر با 300 هزار متر مربع می باشد که بخش ها و تفریحات مختلفی در آن ایجاد شده است. قسمت های مختلف باغ مشهد به گونه ای طراحی شده که هم برای کودکان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و سالمندان جذاب باشد. در ادامه با تفریحات و بخش های مختلف باغ مشهد آشنا می شوید.

باغ مشهد
زیبایی های باغ مشهد

قطار شادی، محبوب کوچک و بزرگ

قیمت قطار شادی : 40 هزار تومان

باغ مشهد
قطار شادی در باغ مشهد

بهترین آیتم در باغ مشهد که کوچک و بزرگ نمی شناسد قطار شادی است. قطار شادی ظرفیتی حدود 40 نفر دارد. زمانی که قطار شادی حرکت می کند اول پارک کروکدیل را به شما نشان می دهد. پس از آن به سمت باغ ماجراجویی و روستای گل آباد می رود. سپس از ژوراسیک پارک گذر کرده و دهکده اقوام را رد می کند.

باغ مشهد
نمایی از قطار شادی

پس از عبور دهکده اقوام قطار شادی خود را به باغ گل های رز می رساند. بعد از اینکه قطار باغ گل رز را رد کرد، آبشار و برکه ماهی های زینتی را خواهید دید که ماهی های رنگارنگ مشغول جست و خیز هستند. پس از آن مجدد به سمت دیگر باغ رفته و سرانجام در میدان اصلی باغ مشهد پیاده می شوید. در طی مشاهده این مسیرهای زیبا، موسیقی های شاد برای شما پخش می شود.

پارک کروکدیل

قیمت ورودی پارک کروکدیل : 80 هزار تومان

باغ مشهد
پارک کروکدیل

تنها پارک کروکدیل ایران به صورت سرپوشیده در باغ مشهد قرار دارد. بیش از 30 گونه مختلف کروکدیل در پارک نگهداری می شود که از نژاد پروسوس استرالیایی هستند. این گونه کروکدیل جزء گران ترین و بهترین گونه های کروکدیل در جهان محسوب می شود. مساحت پارک کروکدیل باغ مشهد 700 متر مربع است که با آبشاری زیبا و فضایی سبز پوشانده شده است.

باغ مشهد
طراحی پارک کروکدیل

در پارک کروکدیل باغ مشهد نه تنها کروکدیل ها را مشاهده خواهید کرد، بلکه نوعی از مارمولک را خواهید دید که ایگوانا نام دارد. ایگوانا به عنوان حیوان خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و بومی دریای کارائیب است. ایگوانا برای فرار از دست شکارچیان خود را به رنگ های مختلفی در می آورد تا استتار کند.

باغ مشهد
فنس کروکدیل

پس از ایگوانا، ماهی نمو معروف (ماهی قرمز راهدار مشکی) را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر نِمو؛ ماهی های گوشت خوار و یک خرچنگ را در آکواریوم آب شور مشاهده خواهید کرد که از ماهی ها تغذیه می کند. ستاره های دریایی و مرجان های سمی هم در پارک کروکدیل ها قابل مشاهده هستند. فضایی فوق العاده زیبا جهت گرفتن عکس یادگاری در پارک کروکدیل نیز طراحی شده است.

پارک ژوراسیک

قیمت بلیط ورودی ژوراسیک پارک : 80 هزار تومان

باغ مشهد
ژوراسیک پارک مشهد

زمانی که نام پارک ژوراسیک به میان می آید ناخود آگاه تمامی مردم به یاد فیلم مشهور استیون اسپیلبرگ (ژوراسیک پارک) می افتند. شاید خیلی از افراد فقط ژوراسیک پارک تهران را بشناسیند و بگویند پارک ژوراسیک تهران نمونه ای مشابه ندارد، اما باید بدانند که سخت در اشتباه هستند.

باغ مشهد
دایناسورها در ژوراسیک پارک

ژوراسیک پارک باغ مشهد 6 برابر ژوراسیک پارک تهران مساحت دارد و حدود 70 دایناسور مختلف درون آن دیده می شود. ژوراسیک پارک باغ مشهد 180 هزار متر مربع مساحت دارد که گونه های درختی و گیاهی طبیعی درون آن دیده می شود. یک آبشار زیبا درون ژوراسیک پارک طراحی شده که اجداد پرندگان امروزی یعنی « تروزاروس » را خواهید دید.

باغ مشهد
ماموت ژوراسیک پارک

زمانی که با دقت بیشتری به دایناسورها نگاه بی اندازید، حتی نفس کشیدن آن ها را مشاهده خواهید کرد. یک ماموت عصر یخبندان و یک گاومیش بزرگ همراه سیریندپیتی معروف هم در ژوراسیک پارک باغ مشهد منتظر شما هستند. فقط کافیست از میان باغ گل ها بگذرید و به ژوراسیک پارک برسید.

زیپ لاین و اسکای گلایدر

قیمت زیپ لاین : 300 هزار تومان

باغ مشهد
زیپ لاین

در باغ مشهد نه تنها تفریحات آرام بلکه تفریحات هیجان انگیز نیز برای تمامی سنین در نظر گرفته شده است. زیپ لاین و اسکای گلایدر باغ مشهد با طولی حدود 420 متر یک تفریح مهیج برای جوانان و بزرگسالان به شمار می رود. در اسکای گلایدر 3 نفر به طور همزمان مسافتی را با سرعت طی می کنند که هیجانی وصف ناپذیر دارد. هیجان زیپ لاین هم دست کمی از اسکای گلایدر ندارد.

باغ ماجراجویی (مخصوص کودک و نوجوان)

قیمت بلیط ورودی باغ ماجرایی : 10 هزار تومان

باغ مشهد
خانه لی لی پوت ها در باغ ماجراجویی

آیا علاقه دارید همانند فیلم جومانجی به ماجراجویی بروید؟ پس حتما بخش باغ ماجرایی را از دست ندهید. در باغ ماجراجویی و شادی شما می تواندی از ادونچر پارک استفاده نمایید. اد.نچر پارک همان نردبان های معلقی است که با یک سناریو چیده شده تا در مرحله های بعدی چالشی سخت رو به روی شما قرار بگیرد.

باغ مشهد
برکه باغ ماجراجویی

حال این شما هستید که باید چالش را شکست بدهید در غیر اینصورت شما بازنده خواهید بود. ادونچر پارک هم برای کودکان و هم نوجوانان 2 مسیر متفاوت دارد که در نوع خود جالب می باشد. برکه ماهی های زینتی درون باغ ماجراجویی تعجب شما را برخواهد انگیخت، زیرا ماهی های قرمزی را میبییند که بیش از 40 سانتی متر قد دارند.

باغ مشهد
ادونچر پارک

در باغ ماجراجویی یک پیست ماشین سواری برای کودک وجود دارد که می تواند انرژی خود را تخلیه کند. تاب های چوبی برای ریلکس کردن و یک رودخانه زیبا برای قایق سواری کودکان از ویژگی های باغ ماجراجویی می باشد. همچنین زیپ لاین کودک نیز برای بچه های 3 تا 9 ساله هم در باغ ماجراجویی تعبیه شده است.

آبشار و برکه ماهیگیری

قیمت برکه ماهیگیری با لنسر : 70 هزار تومان

باغ مشهد
ماهیگیری را در باغ مشهد تجربه کنید

از دیگر بخش های دیدنی باغ مشهد، آبشار و برکه ماهیگیری است که در نزدیکی دهکده اقوام قرار دارد. در برکه ماهیگیری لنسرهایی را به شما می دهند تا خودتان ماهی را شکار کرده و پس از کشیدن وزن ماهی و پرداخت هزینه، در رستوران دهکده اقوام آن را برای شما کباب کنند.

پیست پارک

قیمت بلیط ورودی : ندارد (هزینه اسکیت و تفریحات گرفته می شود)

باغ مشهد
پیست پارک باغ مشهد

بهترین و جذاب ترین بخش باغ مشهد، پیست پارک آن است. برای ساختن یک روز مهیج، دریفت با موتور سه چرخ توصیه ما به شماست. دریفت موتور سه چرخ باغ مشهد به ثبت رسیده و تنها پیست پارکی است که این تفریح را ارائه می دهد. بین باغ مشهد و پیست پارک یک تونل ارتباطی وجود دارد.

تفریحات رایگان باغ مشهد

باغ مشهد
شادی کودکان در باغ مشهد

در باغ مشهد شما می توانید تفریحات رایگانی را هم تجربه کنید که در نوع خود بی نظیر هستند. در ادامه با این تفریحات رایگان باغ مشهد آشنا می شوید.

باغ گل رز

قیمت ورودی باغ گل رز : رایگان

باغ مشهد
رستوران باغ رز

در قسمت دیگر باغ مشهد، یک باغ گل رز وجود دارد که بیش از 80 گونه رز مختلف در آن کاشته شده است. باغ رز در هر فصلی از سال گل می دهد اما فصل بهار، صفای دیگری دارد. در میان باغ گل رز یک رستوران زیبا به نام رز وجود دارد که انواع غذاهای ایرانی را سرو کرده و چشم اندازی رو به باغ گل رز دارد.

آبشار و برکه ماهی های زینتی

قیمت ورودی : رایگان

باغ مشهد
برکه ماهی های زینتی در باغ مشهد

در قسمت دیگر باغ مشهد یک برکه با ماهی های زینتی همراه آبشار وجود دارد که انواع مختلفی از ماهی ها همچون کپور و ماهی آزاد همچنین ماهی های قرمزی که بیش از 30 سانتی متر قد دارند را خواهید دید. این ماهی ها در برکه ای قرار داده شده اند که می توانید با تهیه غذا برای این موجودات زیبا، آن ها را از نزدیک ببینید.

روستای گل آباد

قیمت ورودی : رایگان

باغ مشهد
ورودی روستای گل آباد

همانطور که می دانید در شهر مشهد هیچ خانه روستایی پیدا نمی شود به جز در باغ مشهد. باغ مشهد یک روستای خشتی ساخته که به روستای گل آباد مشهور است. در این روستا تمامی غذاهای سنتی و چای بر روی کنده های چوب، طبخ می شوند. فضای باغی، چاه آب، سبزیجات داخل باغچه همراه اردک، مرغ و خروس ها، خانه کاهگلی و ... سبب شده تا لوکیشنی عالی برای عکاسی به حساب بیاید.

باغ مشهد
خانه روستایی باغ مشهد

دهکده صنایع دستی

قیمت ورودی : رایگان

باغ مشهد
دهکده صنایع دستی باغ مشهد

بخش دیگر باغ دهکده صنایع دستی است که هنر دست زنان به فروش می رسد. در دهکده صنایع دستی علاوه بر اینکه شما می توانید از فضاهای بکر آن عکس های خوبی بگیرید، کلاه و شالگردن، بلوزهای بافت، کیف بافتنی، سبدهای حصیری، مجسمه ها و جا عودی های قشنگ در این دهکده جهت خرید در دسترس می باشد.

رستوران و دهکده اقوام

قیمت ورودی : رایگان

باغ مشهد
دهکده اقوام

دهکده اقوام از دیگر بخش های رایگان باغ مشهد است که محیطی سنتی دارد. در دهکده اقوام کپرهای سنتی کرمانی، کپر سنگی سیستانی، سیاه چادر لری، مضیفه عربی و سازه های ترکی و کردی را خواهید دید که سرو غذا و نوشیدنی در این دهکده به طور سنتی انجام می شود.

امکانات باغ مشهد

در باغ مشهد امکانات رفاهی مختلفی وجود دارد که برای رفاه گردشگران در نظر گرفته شده است. آبمیوه سرا، سوپرمارکت ها، درشکه سواری، غرفه های عکاسی و ... از جمله امکانات این باغ هستند. البته در ادامه مهم ترین امکانات باغ مشهد را خواهید شناخت.

باغ مشهد
آبشار باغ مشهد

رستوران و سالن های بوتانیک

در قسمت دیگری از باغ مشهد، سالن و رستوران بوتانیک طراحی شده که یکی از لوکس ترین رستوران های داخل باغ است. رستوران بوتانیک در فضایی مجلل همراه بهترین غذاهای ایرانی از شما پذیرایی می کند. در سالن همایش های بوتانیک نیز سمینارهای مختلفی برگزار می شود که به دلیل تجهیزات خوب و به روز آن است.

باغ مشهد
رستوران بوتانیک

کافه باغ

به دنبال مکانی متفاوت برای صرف دمنوش هستید؟ آیا فضایی باز و سر سبز را به فضاهای سرپوشیده ترجیح می دهید؟ پس کافه باغ مشهد بهترین انتخاب خواهد بود. این کافه ی زیبا وسط باغ گاهان دارویی قرار گرفته که در صورت سفارش دمنوش، از گیاهان دارویی داخل باغ جمع آوری می شود.

باغ مشهد
کافه باغ مشهد

کافه باغ فضای مناسبی برای تولد و دورهمی های دوستانه است زیرا با زیباترین دیزاین و استند گل از مهمانان شما پذیرایی می شود. کیفیت نوشیدنی ها و دمنوش ها در این کافه باغ بالاست به گونه ای که هیچ گردشگری نمی تواند از کنار آن به سادگی عبور کند. ضمناً پذیرایی های خاص هم در این کافه باغ انجام می شود.

باغ مشهد
صبحانه لذیذ در کافه باغ مشهد

فست فود دراگون

از دیگر امکانات باغ مشهد علاوه بر رستوران های بوتانیک، رستوران دهکده اقوام و رستوران رز، فست فود دراگون است که در پارکینگ باغ مشهد جای دارد. فضای زیبای دراگون و غذاهای با کیفیتش شما را وسوسه می کند تا یک وعده غذای خوشمزه را در این فست فود نوش جان کنید.

باغ مشهد
فست فود دراگون

باغ میوه ایرانی (ابمیوه سرا)

از دیگر بخش های جذاب باغ مشهد، آبمیوه سرا می باشد که میوه ها به صورت دستی از باغ چیده شده و برای میهمانان آب گرفته می شود. یعنی تمامی فرآیند به صورت ارگانیک انجام می شود.

باغ مشهد
کلکسیون گیاهان دارویی

رفت و آمد داخل باغ

300 هزار متر مربع مساحت باغ مشهد باعث شده تا افراد نتوانند به راحتی کل باغ را دور بزنند. از این رو ماشین برقی، درشکه سواری و یک قطار درون باغ طراحی شده تا علاوه بر سهولت در رفت و آمد، لدت بیشتری ببرید.

باغ مشهد
پل معلق در باغ مشهد

چگونه در باغ مشهد ارزان تفریح کنیم؟

همانطور که پیش تر گفتیم در باغ مشهد آیتم های تفریحی مهیجی وجود دارد که پرداخت هزینه های آن به صورت مجزا اصلا به صرفه نیست. توصیه ما به شما عزیزان درباره تفریح در باغ مشهد این است که حتما قبل از ورود به باغ، پکیج تهیه کنید. پکیج های باغ مشهد شامل پکیج طلایی، پکیج نقره ای و پکیج برنزی می شود که هر یک از آن ها تفریحات مختلفی را عرضه می کنند که خواهید خواند.

باغ مشهد
دایناسورهای باغ مشهد
  1. پکیج طلایی : بلیط ورودی، ژوراسیک پارک، زیپ لاین یا اسکای گلایدر، ماهیگیری، پیست پارک، ماشین برقی یا قطار شادی

  2. قیمت پکیج طلایی : 428 هزار تومان

  3. پکیج نقره ای : بلیط ورودی، ژوراسیک پارک، قطار شادی یا ماشین برقی، زیپ لاین یا اسکای گلایدر

  4. قیمت پکیج نقره ای : 252 هزار تومان

  5. پکیج برنزی : بلیط ورودی، ژوراسیک پارک، قطار شادی یا ماشین برقی، پیست پارک

  6. قیمت پکیج برنزی : 222 هزار تومان

باغ مشهد
تفریح در پیست پارک

جاهای دیدنی نزدیک به باغ مشهد

بوستان جنگلی غدیر یکی از بهترین پارک های مشهد است که در نزدیکی باغ مشهد قرار دارد. از دیگر مکان های تفریحی نزدیک باغ مشهد، سینما اطلس مشهد است که جزء بهترین سینماهای مشهد بوده و دارای 11 سالن سینمایی می باشد. فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد نیز در فاصل کمی از باغ مشهد قرار گرفته است.

باغ مشهد
غذاهای خوشمزه در کافه باغ

هتل های نزدیک به باغ مشهد

موقعیت مکانی باغ مشهد به گونه ای است که بیشتر هتل های مشهد در نزدیکی آن قرار دارند. به عنوان مثال هتل یلدا مشهد، هتل قصر طلایی مشهد، هتل درویشی مشهد و هتل آریو مشهد از نزدیک ترین هتل های مشهد به این باغ هستند. ضمن اینکه دسترسی راحتی به ایستگاه مترو و اتوبوس دارد.

باغ مشهد
دهکده اقوام

چگونه به باغ مشهد برویم؟

جهت رفتن به باغ مشهد مسیرهای مختلفی در دسترس شما خواهد بود که جهت بالا بردن اطلاعات شما عزیزان در ذیل مطلب شرح داده شده است.

با خودروی شخصی : از هرجای مشهد  هستید، خود را به میدان 15 خرداد، بلوار جمهوری، بعد از چهارراه پروین اعتصامی (چهارراه مقدم مشهور) برسانید. البته در طی این مسیرها تابلوی باغ مشهد را به چشم خواهید دید.

باغ مشهد
نوزاد دایناسور در ژوراسیک پارک

با قطار شهری مشهد : اگر در هر یک از ایستگاه های قطار شهری مشهد هستید خود را به خط مترو برسانید. سپس در ایستگاه پروین اعتصامی پیاده شوید. پس از پیاده شدن از قطار شهری، مسافتی حدود 15 دقیقه پیاده روی را باید طی کنید تا به باغ مشهد برسید.

باغ مشهد، مکان برگزاری جشنواره طعم و رنگ پاییز

جشنواره طعم و رنگ پاییز در باغ مشهد از 14 آبان تا 26 آبان در حال برگزاری می باشد. ساخت المان های زیبا و جذاب باغ مشهد که در عکس های ذیل قابل مشاهده است، سبب شده تا میهمانا زیادی برای زیارت و سیاحت راهی مشهد شوند.

بیشتر بخوانید :
منابع :