بازار مولوی مشهد یکی از سنتی ترین بازار های مشهد به شمار می رود. این بازار دارای 2 نبش و 2 نما و سه بدنه شهری است. درست است که این بازار جذاب نیست اما قدمتی کهن دارد. بازار مولوی مشهد مرکز عمده فروشی و مبادلات لوازم التحریر خیاطی و خرازی است. این بازار در بلوار مصلی قرار گرفته است که برای رزرو هتل مشهد در نزدیکی آن می توانید به لینک انتهای مقاله مراجعه کنید.

نگاهی به بازار قسطنطنیه مشهد با یک کلیک

معماری بازار مولوی مشهد، معماری ایرانی اسلامی

بازار مولوی مشهد با اجرا و استفاده از معماری اسلامی و مهندسی بومی ایرانی پرداخته شده است. این بازار دارای 3 فاز تجاری با ورودی مستقل برای هر کدام می باشد. غرفه های لوازم آرایش در این بازار بیشترین سهم را دارند. برای خرید لوازم آرایش با کیفیت و ارزان به این بازار مراجعه کنید.

بازار گوهرشاد مشهد و مطالبی خواندنی درباره آن

از مهم ترین اولویت های هر بازاری پارکینگ آن می باشد. از این رو بازار مولوی با بهره مندی از پارکینگ وسیع خود توانسته رتبی خوبی کسب کند. ظرفیت و مساحت پارکینگ این بازار بیش از 4000 مترمربع است. در فضای باز مجموعه با ورودی های خارج از طرح ترافیک و امکان تخلیه بار بسیار آسان انجام می پذیرد.

بازار مولوی مشهد
بازار مولوی مشهد

دسترسی آسان ترانزیتی این بازار مشهد

دسترسی آسان ترانزیتی به این بازار مشهد به علت ارتباط نزدیک با فرودگاه، راه آهن و پایانه مسافربری می باشد. این بازار مبادی ورود و خروج شهری( محور نیشابور - سرخس ) است. در این میان می توان به آن دسته از گردشگران علاقه مند به مراکز خرید قدیمی، بازار هایی همچون بازار سرشور مشهد، بازار رضا مشهد، بازار چهارسوق کوهسنگی مشهد، بازار امین مشهد و ... را پیشنهاد نمود. 

بازار حکیم مشهد را بیشتر بشناسید

بازار مولوی مشهد بزرگترین مرکز فروش لوازم التحریر، خرازی و خیاطی درشرق ایران به شمار می رود. فاصله این بازار تا حرم مطهر حضرت رضا (ع) (3 کیلومتر) می باشد. از این رو اگر در هتل آپارتمان های مشهد مانند هتل آپارتمان آرمان یا هتل آپارتمان سروش اقامت دارید می توانید به این بازار دسترسی آسانی داشته باشید. هتل آپارتمان های ذکر شده به ترتیب درجه 1 و درجه 2 می باشند. هتل آپارتمان آرمان در ابتدای خیابان نواب صفوی و هتل آپارتمان سروش در نواب صفوی می باشند.

بازار مولوی مشهد
بازار مولوی مشهد

چگونه به بازار مولوی برویم؟

برای مراجعه کردن به بازار مولوی چند راه پیش روی شماست. 1- از هتل آپارتمان های ذکر شده که پیاده روی 5 دقیقه ای دارد. 2- از میدان پنجراه سوار خط بی آرتی شده و نرسیده به پایانه مصلی پیاده شوید. برای رزرو هتل مشهد و اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان پرشین هتل بی صبرانه منتظر شنیدن صدای شما هستند.

آشنایی با بازار مرکزی در شهر مقدس مشهد

بیشتر بخوانید :
منابع :